De Katholieke Volkspartij - K.V.P. - en de Protestants- Chr. Partijen - A.R.P. en C.H.U. - voor de eerste maa| met ÉÉN PROGRAM in de gemeenteraad 1970-1974! K. V. P. LIJST 1 LIJST 2 A.R.P. C.H.U. De ec is een V K.V.P. LIJST 1 K.V.P. LIJST 1 LIJST 2 K.V.P. LIJST 1 Partijen r" LIJST 2 GEMEENTERAADSVERKIEZINGWOENSDAG 3 JUN11970 KATH. VOLKSPARTIJ PROT. CHR. PARTIJEN Eén program voor drie partijen STEM 3 JUNI Prot. Chr. n Partijen LlJöl L De toekomst van Soest in Eemland D. HOEKSTRA nr. 1 van LIJST 2 J. R. VAN POPPELEN nr. 1 van LIJST 1 Wij zullen déze basis voorzieningen in de gemeenteraad bepleiten STEM 3 JUNI Prot. Chr. Partijen Het algemeen welzijn verdient onze daadwerkelijke steun Wij staan pal achter de wensen van onze mede burgers in „Nieuw Soest" STEM 3 JUNI „Oud Soest" wordt door ons niet vergeten De Soesterbergse belangen wegen zwaar bij ons De financiën van de gemeente Soest Goed overleg en inspraak noodzakelijk U bent het met de inhoud van dit verkiezingsprogram eens K.V.P.) lijst 1 of Prot. Chr. Partijen, lijst 2 kandidaten LIJST 1 K.V.P. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. J. R. vanPoppelen Mevr. M. C. P. Walter- v. d. Togt A. H. F. Smit P. L. J. M. Storimans J. C. Korte R. A. van Logtenstein G. W. van Rossenberg L. C. J. van As Mevr. I. H. M. Spies- Tilleman Drs. J. L. Menne P. G. Hom 12. Mevr. M. Th van Beckum-ten Doeschate 13. Mevr. M. Schulte- Erftemeijer 14. F. J. v. d. Hulst 15. J. G. Hilhorst 16. A. J. v. d. Deijssel KANDIDATEN LIJST 2 Prot. Chr. Partijen (A.R.P. C.H.U.) 1. D. Hoekstra 2. Drs. G. H. Oldenboom 3. J. C. Smits 4. Drs. L. J. Dijkstra 5. C. Verheus G. Stam H. Strietman K. W. Jaarsveld Mevr. M. C. Barendrecht-Mijs S. C. v. d. Steen D. v. d. Pol M. Schaafsma Drs. R. Wijmenga Drs. G. Gerritse Dr. Ir. P. L Walraven 16. H. J. van Altena 17. Drs. J. A. Boele 18. H. H. Beekman 19. Ir. C. v. d. Windt 20. T. J. de Ruiter 6. 7. 8. Nr. 1J. R. VAN POPPELEN 3 PARTIJEN K.V.P. - A.R.P. - C.H.U. MET ÉÉN PROGRAM Nr. 1D. HOEKSTRA Gevoelige VRIJDAG 29 MEI 1970 Dit jaar voor het eerst bieden de Katho lieke Volkspartij, de Christelyk-Histori- sche Unie cn dc Anti-Revolutionaire Partij in Soest en Soesterberg aan de inwoners van deze Gemeente een ge zamenlijk program voor de komende zit tingsperiode 1970-1974 van Gemeenteraad aan. Deze partijen hebben daartoe besloten op grond van één gemeenschappelijk uitgangspunt als grondslag voor dit pro gram. namelijk dat ook de gemeentelijke politiek steeds weer dient te worden getoetst aan Evangelische normen. Daarvan uitgaande stelden die drie par tijen hun gezamenlijk program op met als doel: te bevorderen, dat onze gemeente in de periode van snelle groei, die zij beleeft, zich tot een harmonische woon- en werkgemeenschap zal ont wikkelen, en als taak: de belangen van alle bevolkings groepen zorgvuldig tegen elkaar af te wegen, met dien verstande dat duidelijk algemene belangen voor rang moeten hebben. Nu nog zullen de K.V.P. en de Protes- tants-Christelykc Partyen met afzonder lijkekandidatenlijsten aan de verkiezin gen deelnemen, maar met één program. Dit versterkt de mogelijkheid om het gezamenlijk program te verwezenlijken. Het gebied van Soest, Amersfoort en omliggende gemeenten zal naast de eigen bevolkingsaanwas een belang rijk deel opvangen van de bevolkings- overloop" uit het Gooi. Dit zal zware eisen stellen aan het beleid ten aanzien van de volkshuisvesting, verkeer, werk gelegenheid, streekontwikkeling, e.d. Deze ontwikkeling maakt het noodzakelijk dat Soest en zijn buurgemeenten hun plannen nauw op elkaar afstemmen. Voor een gemeente als Soest klemt dit te meer, omdat de inwoners voor allerlei diensten en voorzieningen vooralsnog zijn aangewezen op omliggende ge meenten. De activiteiten van het „Sa menwerkingsorgaan Eemland" zijn in dit opzicht van groot belang. De A.R.P.. de C.H.U. en de K.V.P. dringen sterk aan op een zo nauw mo gelijke samenwerking teneinde te be reiken, dat bij de verdere ontwikkeling van het gebied ten minste aan de vol gende voorwaarden zal worden voldaan plaatselijke uitbreidings- en bestem mingsplannen dienen te passen in een goed afgewogen streekplan, waar in woon-, werk- en ontspanningsge- bieden elkaar harmonisch afwisselen de ..streekgemeenten" dienen in on derling overleg door middel van hun grondpolitiek te kunnen garanderen dat in het gehele gebied steeds vol doende gronden beschikbaar zijn voor met name de sociale woningbouw; het onvervangbare natuur- en bos- bezit dient tot elke prijs te worden veiliggesteld en met grote zorg te worden beschermd en onderhou den; de aanleg van snelwegen en hoog spanningsleidingen in woonkernen en natuurgebieden moet zoveel mogelijk worden voorkomen een doelbewust werkgelegenheidsbe leid voor het gehele gebied is onmis baar om ook voor de toekomst een redelijke spreiding van werkgelegen heid met een ruime variatie van arbeidsmogelijkheden te verzekeren; gemeentelijke plannen op het ge bied van onderwijs en cultuur be horen goed op elkaar te worden af gestemd om te komen tot een ver antwoorde spreiding van scholen voor allerlei vormen van voortgezet onderwijs en van culturele voor zieningen. Hoofd Chr. School (De Sav. Lohmanschool) Prot. Chr. Partyen (A.R.P. en C.H.U.) Bedrijfsdeskundige - Voorz. Raiffeisenb. Katholieke Volkspartij (K.V.P.) 1. Voor Soest met zijn snelle groei is een verantwoorde en gerichte ver- keerspolitiek noodzakelijk. Zowel het particulier als het openbaar vervoer vereist tal var. voorzieningen. Niet alles mag echter aan de verkeersbe- langen worden opgeofferd. Leefbaarheid staat op de eerste plaats, het verkeer dient daarop te worden afgestemd. De belangen van de voetgangers mogen hierbij niet worden verge ten. Veilige oversteekplaatsen op de hoofdweg (Rijksweg) en op andere (voorrangs-)wegen zijn dringend noodzakelijk. Bij de inrichting van het nieuwe stadscentrum verdient een „exclusief voetgangersdomein" ernstige overweging. 2. De woningbouw dient zo veel moge lijk te worden afgestemd op de woonwensen en de financiële moge lijkheden van de ingezetenen. Met name moet worden voorzien in de behoefte aan woningen in alle prijs klassen. 3. De jeugd heeft recht op onderwijs naar gelang van aanleg en capacitei ten. Dit kan alleen worden verwe zenlijkt wanneer de jeugd in onze eigen woonplaats voldoende keus kan maken uit opleidingsmogelijkheden en schooltypen. Met name is daartoe nog nodig de oprichting van een ge meenschap van scholen voor voort gezet-, middelbaar- en voorbereidend hoger onderwijs, op een voor ons aanvaardbare basis. De totstandko ming daarvan vergt vele jaren. Met de nodige plannen dient snel een be gin te worden gemaakt. 4. Op het zuid-oostelijk deel van de Eng is een modern stadscentrum ont worpen. Dit zal pas compleet zijn wanneer er een „open ontmoetings centrum" voor alle sociale en cul turele groeperingen komt. P. L. J. M. Drs. L. J. Dykstra, Storimans, Juridisch adviseur Bedrijfsleven - in civiele zaken Onderwijs Nr. 4 van lyst 2 Nr. 4 van lyst 1 Prot. Chr. Partyen K.V.P. (A.R.P. - C.H.U.) Mevr. M. C. P. Drs. Walter-v. d. Togt G. H. Oldenboom, Wethouder Openb. Bedrijfsecon. Philips Werken van Soest Nr. 2 van lyst 2 Nr. 2 van lijst 1 Prot. Chr. Partyen K.V.P. (A.R.P. - C.H.U.) A. H. F. Smit, Voorz. Winkeliers vereniging „Soest" Nr. 3 van lyst 1 K.V.P. J. C. Smits, Dir./Manager van Veevoederbedrijven Nr. 3. van lyst 2 Prot. Chr. Partyen (A.R.P. - C.H.U.) Andere dringende wensen, waarvan onze drie partijen de verwezenlijking willen stimuleren, zijn onder meer: verbeterde sportaccommodatie en vooral de aanleg van een overdekt zwembad (incl. instructiebad) niet ver van het Centrum hetzij in Soesterveen, hetzii op de Eng; meer sportvelden en een tweede sporthal; krachtige steun van het gemeente bestuur voor de inrichting van kin dercrèches en van speelterreinen voor grotere kinderen; vestiging van middenstands- en win kelbedrijven in de nieuwe wijken dient te worden bevorderd. Met de belangen van de plaatselijke midden stand zal zo veel mogelijk rekening gehouden worden; de problemen van de landbouw zijn ons bekend en deze hebben onze vol le aandacht; bestrijding van verontreiniging van lucht, water en bodem dient met kracht ter hand te worden genomen. Spoedige sanering in samenwer king met de provincie en de betrok ken gemeenten van de Eem die landschappelijk en recreatief een waardevolle functie heeft, maar :iu een open riool is; krachtige steun van het gemeente bestuur bij de uitbreiding van het „open" bejaardenwerk; Daadwerkelijke hulp aan de organi saties die trachten te voorzien in een dringende behoefte aan de bouw van zelfstandige bejaardenwoningen en -verpleeghuizen, de verstrekking van maaltijden, hulpverlening, con- tacten, recreatie, enz.; I verbetering van de huisvesting van buitenlandse arbeidskrachten. De drie partijen achten het van het grootste belang dat bij verdere uitbouw van het Soesterveen en de overige nieuwe uitbreidingsplannen méér varia tie en méér levendigheid wordt toege past in de stedebouwkundige opzet, de keuze van de woningtypen en de plant- soenaanleg. Het Soesterveen met name mag geen stapelplaats worden. De bouw van nieuwe wijken met de nodige cen trale voorzieningen zoals winkelcentra, scholen, kerken/ontmoetingscentra, e.d. moet zo snel mogelijk worden afgerond. Een sociaal verantwoord doorstromings- beleid is noodzakelijk om de belangen van de „oude Soester" inwoners bij mo gelijke huisvesting in de nieuwe wijken te verzekeren. Sommige oude wijken vragen terecht om versnelde uitvoering van het rioleringsschema, trottoiraanleg en straatverlichting. De nog resterende agrarische zoom van de gemeente met name in de water schappen Isselt, Middelwijk en Land- eindse Maten dient zo veel mogelijk behouden te blijven. J. C. Korte, C. Ver heus, Vakbondsman - Voorlichtingsfunct. Administrateur Soesterberg Nr. 5 van lijst 1 Nr. 5 van lyst 2 K.V.P. Prot. Chr. Partijen (A.R.P. - C.H.U.) Naast het reeds genoemde, dat ook voor Soesterberg geldt, is probleem nr. I voor Soesterberg: het vinden van bouwgrond voor dorpsuitbreiding en de aanleg van nieuwe sportterreinen (en evt. een in structiebad) zo nodig door middel van onteigening. De daartoe vereiste proce dure moet snel op gang komen. Hiernaast verdient een versnelde voor bereiding en uitvoering van de reeds jaren op aanleg wachtende autosnelweg Utrecht-Amersfoort ten zuiden van Soesterberg bijzondere aandacht Dit los van het feit, dat de door het Rijk aan bestede verbreding van de bestaande verkeersweg Amersfoort-De Bilt reeds uitgevoerd wordt. De exploitatie van de zandgroeven in en om Soesterberg zal zo snel mogelijk beëindigd moeten worden. De Provincie Utrecht dient danook geen nieuwe ver gunningen meer af te geven. G. W. van Rossen- H. Strietman, berg, Bekend van Soester A.B.T.B.-er Voetbalsport (VVZ) Nr. 7 van lyst 1 Nr. 7 van lyst 2 K.V.P. Prot. Chr. Partyen (A.R.P. - C.H.U.) R. A. van Logten- stein. Veelzijdig cn technisch Nr. 6 van lyst 1 K.V.P. G. Stam, Dir. Gar.bcdr. Stam (Nieuwerhoek) Nr. 6 van ltfst 2 Prot. Chr. Partyen (A.R.P. - C.H.U.) K. W. Jaarsveld, L. C. J. van As, Eigen./Dir. Techn. Jeugdzaken - Spuitbedrijf Onderwijs Nr. 8. van lijst 2 Nr. 8 van lyst 1 Prot. Chr. Partijen K.V.P. (A.R.P.-C.H.U.) De verwezenlijking van deze wensen zal veel geld kosten. De drie partijen, K.V.P., C.H.U. en A.R.P., menen dat de rijksoverheid de gemeente in staat moet stellen haar taken te vervullen en de bijdragen extra te verhogen in over eenstemming met de toenemende be hoefte van onze snel groeiende gemeen te. (Heffingen, bijdragen, tarieven, e.d. zullen daarbij van tijd tot tijd onver mijdelijk aangepast en verhoogd moe ten worden, ten bate van de eigen in komsten van de gemeente.) De drie samenwerkende partijen vinden het noodzakelijk dat de inwoners van Soest en Soesterberg zo veel mogelijk kunnen meespreken over alle plannen voor verdére ontwikkeling van de ge meente. De communicatie tussen ge meentebestuur en ingezetenen dient daarom te worden verbeterd, onder meer door: ruimere en betere voorlichting van de bevolking over feiten en achter gronden van het gemeentebeleid; aan stelling van een gemeentelijke voor lichtingsfunctionaris is dringend ee- wenst; het scheppen van mogelijkheden voor de burgerij om haar mening over deze plannen kenbaar te maken vóór dat daarover in feite reeds is beslist; dit doel kan bijvoorbeeld worden bereikt door het houden van „hea rings", discussie-avonden, enz. - een duidelijke bereidheid van het gemeentebestuur tot overleg over en zo mogelijk uitvoering van vaak waardevolle ideëen uit de burgerij. Dit vereist 'n geregeld en open over leg van het gemeentebestuur met vertegenwoordigers uit de burgerij. Wij hechten hier veel waarde aan! - het scheppen van ruimere mogelijk heden voor iedere burger om klach ten in te dienen, wensen kenbaar te maken en inlichtingen in te winnen over zaken van gemeentelijk beleid; - ruimere voorlichting van de bevol king over de mogelijkheden die met name de Algemene Bijstandswet biedt voor hulp aan ingezetenen, die in financiële- of maatschappelijke moeilijkheden verkeren. Breng dan op woensdag 3 Juni 1970 uw stem uit op de partijen, die dit program uitbrengen en die de vaste wil hebben dit program voor u in de gemeenteraad tot uitvoering te brengen, n.1. TOONT U ZICH EEN GOED BURGER VAN SOEST EN SOESTERBERG DOOR TE STEMMEN (en niet thuis tc blijven) De techniek van als In vroeger ee het bewerken var staaf of de plaat wordt gemaakt o wordt met de han kregen. De edelsi hameren, met hel diepst blijft ligge vergroot en tegeli Er zijn van die kli niets schijnt te kum zondaars gezicht hot diend standje aan, zijn toe uitgepraat even vrolijk en lev haantje de voorste raadjes. Maar er z\. heel wat gauwer ui zijn, die om allerle met afzijdigheid. H verwijt van de vo> vriendelijk woord v> je of eenvoudig om der hun eigen zin n ten. Ouders zijn dat gevoeligheidte sj zin is er natuurlijk een zekere grotere i Maar dit is toch t die enige voorzicht vraag ts namelijk deze „gevoeligheid Door er met hardh zal het kind zich n terugtrekken, o ver rechtvaardig behan door in een steeds ming komen. Wam ter weer te veel u zen we het een eve kwetsbaarheid wot door, het kind gac tie van zichzelf net ook van anderen o tisch en verleert t anderen hun gevoe ben. Gevoeligheid i mede gevoeligheid i' re. gezondheid geni der opzicht meeloo sich niet zo gemc in de gevoelens va van angst en tva soms te verwerke leed bij hemzelf dringt het vaak pa door aan hoeveel t ■pen zonder het ecl wie voor zichzelf gen we echter ook voor de kwetsbaa aarde andere mem Ut vaak genoeg vc 4U naturen die e i

Soester Courant | 1970 | | pagina 14