19,75 2,50 &f9n stoel Ton Beuken Waarheen met vakantie? Pasfoto's SWAGER „POLITIEK" en „RODE KRUIS" HELPT RODE KRUIS HET HELPEN GROENKRAAG VOEDERBIET ST 1 zingende dolfijnen... TEGEH VERSTEDELIJK!!^ WP" SOEST? Amersf. Radio- Storingsdienst Wig repareren iedere T.V. «n iedere radio ZWAAN - VOORBURG Geef mij maarn Kodak kado! SWAGER geboorte, verloving trouwen DRUKKERIJ SMIT Veel gevarieerde belangstelling voor discussie-avond Prot. Chr. partijen ÉÉN PROGRAM l^StóssSSPfcx Groot is onze sortering moderne en klassieke verlichting Van Schalkwijk Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk VVD-candidaten stellen zich aan de kiezers voor INFLATIEPOT EN -KETEL DE LASTIGSTE KLANT IN DE VERENIGDE STATEN Krabbels van Knelis GEMEENTERAADSVERKIEZENGEN Eerste Gooise Kleding Verhuur GRIJZE JACQUETS EN AVONDKLEDING ->i~ HMH HMH Vermeerstraat 81 Amersfoort - TeL 17177 TE KOOP: tomatenplanten, alle soorten grocnten- plantsen, essen- en tonkin bonenstaken, alle soorten perkplanten, eternit en plastic bloembakken met alle modellen ophang- haken. potgrond, compost, gedr. koemest, Turken- burg's zaden steeds voor radig. J. D. YVESTENENG, Nieuwe weg 40, tel. 2242. -ORIGINEEL Hoge drogestof- opbrengst o Fors loof Gemakkelijk rooibaar e Zeer goed be- waarbaar Prij: I 1 .10 kg I 8.10 p.kilo 110 kg en meer f 7.70 i inclusief B.T.W. De hele serie Kodak-Kado's (van 't filmpje voor f3,40 tot de nieuwste Kodak In- stamatic camera's) vindt u bij: FOTO-FILM Burg. Grothestraat 45 Soest Telefoon 02155-3917 Voor en Van Weedestraat 29A- IT zult zich misscien afvragen wat dit roet elkaar heeft te maken? In het stukje van j.1. dinsdag werd ie- dëreen aangeraden om te kijken naar een vijf-minuten filmpje op de T.V. om ,20 uur op woensdag 27 mei. iet Hoofdbestuur van het Nederlandsce toode Kruis had aan alle afdelingen [eze tijd opgegeven, maar helaas bleek 'it niet juist te zijn en kreeg men op die ijd een praatje te horen van een van de olitieke partijen. Maar omdat het Rode Kruis gelukkig biets te maken heeft met politiek (ieder een kan daar immers aankloppen om hulp), zal in honderden gezinnen toch «ven de woensdag-uitzendingenlijst zijn nagezien en heeft men toen natuurlijk ^ok ontdekt, dat dit Rode Kruis filmpje tou worden belicht in het „Socutera pro gramma". Dm 20.30 uur heeft Silvia de Leur toen n een achttal beeldjes iets laten zien van het Rode Kruis. U bent dus allen weer even geconfron teerd met het werk van het Rode Kruis. Maandagavond 1 jun kunt u allen in het .Socutera programma" nogmaals de schijnwerpers zien richten op het Rode Kruis. De aan de afdelingen opgegeven tijd van de televisie is op Nederland I Dm pl.m. 22.15 (Kijkt u ten overvloede nog even in uw programmablad). U zult dan zien o.a.: „Hulpverlening" bij ongevallen; het werk van de „Radio Medische Dienst"; ..Bezigheidstherapie" n de „Jongeren Hulpdienst". Zijn de Inzamelaars nog niet aan de Voor cle discussie-bijeenkomst, die Arti- shock komende maandagavond aan de .•ooravond van de gemeenteraadsverkie zingen in het eigen gebouw aan de Steenhoffstraat organiseert, blijkt een rote en gevarieerde belangstelling te bestaan. Uit alle delen van de bevolking en organisaties heeft men belangstelling getoond, zowel (voorlopig) passief als actief. Verschillende belangstellenden hebben zich meteen als spreker aange meld. De bijeenkomst over de leefbaar heid van Soest in al zijn aspecten, zal onderleiding staan van ds. H. van Gel den plaatsvervangend hoofd van de afdeling documentaires van de N.C.R. V—televisie. Op de bijeenkomst zullen in ieder geval aanwezig zijn wethouder mevr. P. C. J. Walter-v. d. Togt, ds. De Ru, her- ormd predikant de kandidaten voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen van de V.V.D. en D '66 pas toor v. d. Vegt, mevr. Oranje- Entink, die een belangrijke serie funk- ties bekleedt in het plaatselijke maat schappelijke leven, dr. Nicolas (arts) als voorzitter van de Stichting Gezondheids bevordering. Hij zal tevens een inleiding van drie minuten houden. Ook de eige naar van De Gouden Ploeg, de heer R. Stalenhoef, zal de menigte maandag avond toespreken. Hij zal het hebben over de gastarbeiders. Ook de heer A. H. Hoegen Dijkhof, voorzitter van de Soester Zakenkring staat op het pro gramma met een korte toespraak. Voorts komen op de discussie-bijeenkomst ver tegenwoordigers van de „Veenbes" (be woners van de flats aan de Veenbes straat) een bijdrage tot de leefbaarheid leveren. Ook de predikant van de Pro testantenbond. mevr. Hohner namens het Soester Engwegcomité e.a. komen. En bij het zien van deze lijst zullen velen anderen zich nog wel geroepen of verplicht voelen om maandagavond ook van de partij te zijn. Onderwerpen van gesprek zijn zoals bekend de woning bouw, het jeugdwerk, de kerk, de cul turele manifestaties, speelplaatsen voor kinderen, het zakenleven, de sport, de natuur, het wegenplan, het onderwijs, het drinkwater, de werkgelegenheid, het bejaarden vraagstuk etc. ;.V\ of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Socsterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 deur geweest, dan kunt u hen deze week zeker nog verwachten en wilt u hen dan niet teleur stellen? Het is altijd nog beter te mogen en te kunnen ge ven, dan te moeten ontvangen! Onze giro 466784 staat te allen tijde na tuurlijk ook nog open en staat op naam van het Nederlandsche Roode Kruis te Soest, maar u kunt het ingevulde giro biljet ook meegeven aan de inzamelaars. Ten slotte nogmaals aan alle inwoners het verzoek: „Sta achter uw Rode Kruis". Electrotechnisch Installatiebureau Steenhoffstraat 55, telefoon 2906 De belangstelling voor dit onderwerp, waar dr. W. Th. Seegers woensdagavond 27 mei in de Openbare Bibliotheek een voordracht over hield, was opmerkelijk groot. Op uitnodiging van de stichting Federatieve Raad voor het Bejaarden- werk waren circa 50 Blokhoofden van de Be jaarden wacht, Welf are-vrijwillig sters van Rode Kruis en Zonnegloren, UW-sters en medewerkers(sters) van allerlei op het gebied van de bejaarden zorg in Soest en Soesterberg actieve or ganisaties en instellingen aanwezig. De heer Seegers zette voor de pauze uiteen wat onder het begrip creativiteit moet worden verstaan en op welke wij ze deze kan worden beïnvloed, waarbij in het levenspatroon remmende, zowel als stimulerende factoren aanwezig zijn. Iedere mens heeft creatief vermogen, ongeacht zijn schoolopleiding, ongeacht zijn leeftijd. Op ieder niveau en op iedere leeftijd is deze, vaak sluimerende, creativiteit te activeren. Voor de oudere mens is dit in vele ge vallen een belevenis, een uitkomst uit de eenzaamheid, de verveling en de nut teloze tijdsbesteding. Uit ervaring kon de heer Seegers ge tuigen van de successen van zijn cur sussen op dit gebied aan oudere mensen gegeven. Enthousiast werden zijn uit spraken onderstreept door bewoonsters van het bejaardencentrum Braamhage, •waar de heer Seegers zojuist een cur sus van 10 lessen heeft beëindigd. „Er is weer een brug geslagen tussen de oudere mens en de werkende maatschappij, over de kloof die bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd voor zovelen is ontstaan." Creatief denken heeft heel vaak crea tief doen als vervolg. Nieuwe perspec tieven worden geopend, nieuwe levens vervullingen ontstaan. De aanwezige blokhoofden van de be iaarden wacht en de welf are-vriiwillig- sters zagen in de cursussen van de heer Seegers mogelijkheden hun werkzaam heden te verdiepen, nog meer inhoud te geven, terwijl het nerspectief op deze wiize ook voor valide bejaarden als het ware ..een nieuwe wereld te openen", «en aanlokkelijke gedachte was. ■Resloten werd tot het houden van een studiedag op donderdag 3 seütember a.s. voorafgegaan door toezending van een handleiding van 10 lessen: zelftraining in creatief denken, aan hen die zich hiertoe geroepen voelen. De hieraan verbonden kosten (f23.per persoon), worden v.w.b. een 60-tal blok hoofden van de beiaardenwacht voor het allergrootste deel door de stichting Fede ratieve Raad voor het Bejaardenwerk bedragen. Op dinsdag 9 juni, te 14 uur, in De Rank, Soesterbergsestraat en op don derdag 11 juni, te 20 uur. in de Emma- kerk, Regentesselaan, zal de heer Seegers een soortgelijke voordracht houden voor belangstellenden uit de wijken Soest- Zuid en Soestdijk, waarvoor in het biizonder de blokhoofden en hun plaats vervangsters en de Welfare-medewerk sters uitgenodigd worden. Na deze drie bijeenkomsten zullen plan nen voor eventuele meerdere studie dagen en opleiding van een en ander in de praktijk geconcretiseerd worden. De bijeenkomst werd geleid door de se cretaris-penningmeester van de stichting de heer J. H. Faber, bij wie te allen tiide nadere informaties over deze crea- tiviteitscursussen kunnen worden inge wonnen (telefoon 02155-2429). In de tweede door de WD belegde bij eenkomst, werden belangstellenden in de gelegenheid gesteld op informele wij ze kennis te maken met de kandidaten voor de liberale fractie in de gemeente raad. In „Beukendal" waren maandag 25 mei een 25-tal plaatsgenoten in ge sprekken over actuele Soester aangele genheden gewikkeld met de V.V.D.-kan- didaten, de dames Oranje en Korthuis en de heren Ebbers en Blaauw, waarbij af delingsbestuurders de discussiegroepen aanvulden. De door de V.V.D. gehouden enquête, waarvan de resultaten in een brochure ter ruime verspreiding zijn samengevat, werd zeer positief door de aanwezigen beoordeeld. De toekomstige fractie zal hier duidelijke aanwijzingen in vinden voor haar beleid in de komende zittings periode De gedachte werd gelanceerd de toe komstige fractieleden in hun gespeciali seerde commissiewerk te assisteren door middel van adviescommissies van ter zake kundigen uit de leden. Inzichten van de fractieleden kunnen op deze wijze worden verdiept alvorens defini tieve standpunten worden ingenomen. Een aantal aanwezigen toonde zich be reid te zijner tijd aan dit adviescommis sie-werk medewerking te willen verle- «V In de komende maanden zal Nederlands overbevolkte grondgebied tijdelijk wor den ontvolkt. Tegen de vier miljoen Nederlanders zullen dit jaar uitzwer men over het Europees continent om te genieten van hun wel verdiende vakan tie. Zelfs zullen enkele tienduizenden toeristen de grenzen van hun werelddeel overschrijden om bijvoorbeeld in Azië of Afrika hun vakantiegeld te besteden. Hoewel de officiële gegevens van de reisbureaus natuurlijk pas na het va kantieseizoen gepubliceerd kunnen wor den, blijkt uit de boekingen nu reeds dat de belangstelling van de Nederlandse vakantiegangers voor Italië dit jaar groter zal zijn dan in de voorafgaande jaren het geval was, dat de interesse voor de Spaanse zon nog steeds onver- flauwd is, maar toch ook niet sterk toe neemt, dat Duitsland en Luxemburg nog steeds erg in trek zijn en dat ongeveer 60 van de Nederlandse toeristen de auto als het meest ideale vervoermiddel ziet. Helaas zullen de Nederanders dit jaar voor hun vakantie een veel groter be drag uitgeven dan de buitenlandse toe risten in Nederland. Een tendens, die zich in 1965 in versterkte mate zal voor doen. Meer belangstelling voor Tsjecho-Slowaküe en Griekenland. Het aantal Nederlanders, dat deze zomer de landsgrenzen overtrekt om hun va kantie in het buitenland door te bren gen, wordt door de reisbureaus geschat op 3.800.000 a 4 miljoen. Dat is ruim 25 van alle vakantiegangers. 'Italië is het meest in trek, vermoedelijk zullen dit jaar ongeveer 1.275.000 Nederlanders, het Gardameer, Venetië, Rome, Sardinië en de Italiaanse Rivièra prefereren bo ven iedere andere toeristische plaats. Spanje komt uiteraard op de twee dé plaats. Ongeveer 850.000 landgenoten zullen deze zomer zich laten koesteren door de Spaanse zon, die vooral in het zuiden van dit land zeer fel pleegt te branden. Op de derde plaats staat nog altijd Duitsland (650.000), gevolgd door Luxemburg (500.000) en Oostenrijk (340.000). Vergelijken we deze cijfers met die van de voorafgaande jaren, dan constateren we dat de belangstelling voor Italië na' een inzinking van enkele jaren weer duidelijk is toegenomen, dat de toene ming van het aantal Nederlandse toe risten naar Spanje minder spectaculair is dan vorige jaren en dat Oostenrijk niet meer zo'n attractieve trekpleister voor de Nederlandse toerist is dan vroe ger het geval was. Het nogal wissel vallige klimaat zal hieraan vermoedelijk debet zijn te meer als men bedenkt dat zon ook in Nederland een schaars arti kel is (één mooie zomer in de tien jaar). IJzeren gordijn Volgens de reisbureaus vertoont het aantal inschrijvingen voor een vakantie achter het ijzeren gordijn ook dit jaar opnieuw een aanzienlijke stijging. Nu in Tsjecho-Slowakije de rust is weergekeerd en in elk geval de kans op ernstige politieke verwikkelingen er gering lijkt, willen vele Nederlanders wel eens een kijkje in Praag nemen, dat nog altijd een van de mooiste steden van de wereld is. Een zekere nieuws gierigheid („hoe zal het nu zijn in het land van Dubcek"?) is hieraan natuur lijk niet vreemd. Opvallend is dit jaar de grote belang stelling voor Bulgarije. De verrukke lijke stranden aan de Zwarte Zee-kust werden al jaren geleden door de Duitse toeristen „ontdekt" en de hotelaccomo- datie in dit gebied is ronduit voortref felijk. In de maanden juni, juli en augustus straalt de zon er de gehele dag (tem peraturen tussen de 30 en 35 graden, of meer) en de prijzen zijn voor ieder te betalen. Een vakantie in Valkenburg is duurder dan een vakantie aan het Bulgaarse goudstrand! ...in bet dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolf ij nensta- dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND DOLFINARIUM VTBN.V. Tel. 03410 2569. Ook de Zuidslavische stranden behoren tot de meest begeerde toeristische trek pleisters van de Nederlandse toerist, maar percentueel gezien neemt die be langstelling toch nauwelijks toe. Volgens de reisbureaus zal de Neder landse trek naar Tunesië en Marokko dit jaar minder goot zijn. Over de oor zaken tast men nog in het duister. Ver moed wordt, dat de natuurampen van vorig jaar vele toeristen hebben afge schrikt. Mogelijk is ook dat de fel bran dende zon de meeste Nederlanders toch een beetje te erg is. 450.000 „vliegers" Het kolonelsregiem in Griekenland heeft in de afgelopen jaren geleid tot een sterke vermindering van het aantal Ne derlandse toeristen naar Giekenland. Ook de reizen naar Rhodos en Korfoe boetten om deze reden aan populariteit in. Doch dit jaar zullen vele duizenden Nederlanders toch de stoute schoenen aantrekken en koers zetten naar het land van de Acropolis. Er zijn minstens zeven keer- zoveel aanvragen als vorig jaar. Ongeveer 450.000 Nederlanders gaan dit jaar vliegen. Maar nog altijd 60% kan de auto blijkbaar niet loslaten en trekt er met dit vervoermiddel op uit. Behoeven we ons over het uitgaande reisverkeer dus geen zorgen te maken, anders is het gesteld met het binnen landse toerisme. Gelukkig dat er nog veel Nederlandse gezinnen met jonge kinderen zijn, die hun vakantie in eigen land doorbengen, want anders zou het met onze ontvangsten voor het reisverkeer slechts zijn gesteld. Best is het toch al niet. Nederland is allang geen goedkoopte- eiland meer. Was ons land een jaar of tien geleden ook al door de lage prijzen een toeristische trekpleister van de eerste orde, en soort Scheveningen van Duitsland, nu wordt het gewoon moeilijk buitenlanders nog voor ons land te in teresseren. Sinds 1965 is er geen sprake meer van een groei van onze ontvang sten. In 1969 was er een negatief saldo uit het reisverkeer van ruim 750 miljoen gulden. De nog steeds voortdurende prijsstij gingen zullen het enthousiasme van de buitenlandse toerist nog meer vermin deren. Volgend jaar, wanneer ander maal b.t.w. wordt verhoogd, zal waar schijnlijk een dieptepunt bereikt wor den. De voorzitter van de Ver. van Ned. Ge meenten heeft in een rede verklaard dat de kapitaalschaarste in ons land goed deels op de gemeenten wordt afgewen teld. Hij noemde dit schadelijk voor de welzijnsbehartiging en funest voor het vertrouwen in de lokale democratie. Het is juist dat de gemeenten een gewel dige behoefte hebben aan kapitaal voor het uitvoeren van grootse werken om de gemeenten leefbaarder te maken. Die zelfde behoefte bestaat er bij het rijk, dat voor de opgave staat om via een uitbouw van 's rijks wegennet, verbe tering van het onderwijs en aanpassing onder meer van de A.O.W. onze volks gemeenschap een prettiger bestaan te bezorgen. De belangen van rijk en ge meente lopen niet steeds parallel en het is te begrijpen dat een kabinet dan het hemd nader dan de rok vindt. Uit het voorgaande wordt eveneens duidelijk dat een ruimer financiering voor de gemeenten een beperking voor het rijk betekent. Nu kan men zeggen dat het rijk voor een of enkele jaren de gemeenten preferentie moet verlenen maar o.i. staan beiden buiten spel. Zo wel het rijk als de gemeenten hebben in de laatste jaren te ambitieuze plan nen ontvouwd. Het rijk heeft met name de onderwijsbegroting uit de hand laten lopen. Nog wordt er over miljoenenplan nen voor vernieuwing gesproken alsof het geld daarvoor klaar ligt. Anderzijds hebben de meeste gemeenten een kapi- taaldorst die niet te lessen is door het maken van veelal te royale sanerings plannen. Al die gedachten en plannen mogen wenselijk zijn, zij kunnen wor den afgeremd door temporisering. Maar dat mag men in een jaar van komende parlementsverkiezingen niet verkondi gen. Toch moet duidelijk worden gesteld dat het rijk als inflatiepot de gemeenten als ketel verwijten maakt en omgekeerd. Beide publieke organen zijn te royaal. Zij geven een voorbeeld aan de Neder landse burger van hoog opgevoerde con sumptie. Als gevolg daarvan weigert ook de burger het sparen en beperken cen traal te stellen. En daaruit komt de inflatie voort. Als rijk en gemeenten via beperking van uitgaven de inflatie te lijf gaan mag men van de burgers ook een bijdrage verwachten. Nu is de munt- ontwaarding het resultaat van potten en ketels die elkaar verwijten dat zij zwart zijn. In wezen hebben zij een gat in de hand evenals vele consumenten. (indien gewenst klaar terwijl u wacht) Voor rijbewijs paspoort kampeerkaart identiteitsbewijs enz. enz. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 In een befaamd restaurant in Wash ington hield onlangs een nog jonge man plotseling op met eten. Hij staarde met afgrijzen naar zijn salade waarin een dode vlieg lag. De jonge man heette Ralph Nader en een haastig geserveerde nieuwe salade kon de woede van de 36-jarige „jonge onderzoeker" niet doen bekoelen. Integendeel, hij wees zijn dis genoot op de gevaren van doodgespoten vliegen. Deze zijn namelijk niet alleen smerig maar brengen bovendien een be paalde hoeveelheid verdelgingsmiddel in het voedsel van de vrolijk etende klan ten. Amerikaanse restaurateurs doen er verstandig aan bijzonder op hun tellen te passen, want Ralph Nader, de lastig ste klant in de Verenigde Staten Is, he laas terecht, weer in de aanval. Ralph Nader schreef een boek „Unsafe at any Speed" (Onveilig bij elke Snel heid) en dit werkstuk had tot gevolg dat General Motors werd gedwongen de Corvair automobiel uit de produktie te nemen. Ditzelfde boek had nog meer resultaten; het Amrikaanse ministerie van Verkeer zag aanleiding om auto- en autobandenfabrikanten aan bepaalde veiligheidsnormen te onderwerpen. Ralnh Nader is sindsdien van leer ge trokken tegen fabrikanten van baby voeding, die smaakstoffen bleek te be vatten. welke bij verschillende dieren hersenletsel veroorzaakten. Deze smaak stoffen zijn thans uit deze voedingsmid delen verdwenen. Hij waarschuwde te gen het gevaar van cvclamaten en DDT. Het gebruik ervan is beperkt en niet al leen in Amerika maar ook in ons land. Ralph Nader heeft zijn pijlen gericht op overmatig vette worstjes, vieze vis, kan telende landbouwtrekkers, waarmee do delijke ongelukken zijn gebeurd, en ver der het verkeerde gebruik van röntgen stralen. Hij heeft aan het licht gebracht dat sommige kleurentelevisietoestellen door de fabrikant werden teruggehaald omdat deze een overmatige dosis stra ling doorlieten. Nader heeft talloze akties ontketend en zal dat ongetwijfeld ook in de toekomst doen. Het bedrijfsleven ziet dat met lede ogen aan. Hij heeft er een goed ant woord op. Hij is namelijk niet tegen de zakenwereld, maar „gewoon voor de mens". Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter int leve vaan die dinge binne, die zo vaanzellufsprekend binne geworde, dajje def paas aors ovur gaot dengke ast der- op begint te lieke daat an die vaanzel- lufsprekendhied un end of ongderbreking komp. Vaan de week waster ok zo wat an de haand. Kneliao, die ming heul nie nodug hep ast op huushouwdzaoke an- komp. zaat mit smaart op ming te waachte; ze zaat ast waore op der stoel te wiebele vaan ongeduld. Noeng komp ut maor zelde voor daat ze un zuch vaan vurlichting slaok as zie ming ziet ankomme en messchien nog wel mingder opgeiuch adum zaal haole as ik ut huns naodur, maor vaan de week leek ut der vaanuut de veerte aal op datter waat bezorgders an de haand waas. Mit der schort in der haand sting ze te zwaoje of ik as eerste an- kwaam bie un wedstried. Maor daor waas heulemaol niks vaan an, waat waas ut gevaal, as ming Kneliao de kraon opedraoide kwaam der wel waat uut. maor ut leek in de diepste diepte nie op waoter. Ut leek meer dropwaoter. Noeng gaot un mins, astie zo iets mee- maok, netuurluk eers bie zuneigekieke ofter messchien nie arruguns un gaat te zien is waordoor vuulughied int waotur ken komme, maor das netuurluk haos nooit ut gevaal. De fout zit zogezeit vaok allenug maor bie de bron, de waoturfe- briek ajje daat zo teminste maag noeme. Noeng binne der va.ast en zekur minse die zeige: maan waor maok jie je eige druk om, daat gaot toch altied vaanzel- luf ovur!, maor daor bink ut nie mee eens, waant ming Kneliao hatter allenug maor laast vaan omdaat zie net ant wasse waas en ming zondaagse hemp, daat normaol wit gemaok wordt door twee witmaokurs, Kneliao en waas- masjiene, noeng meer begon te lieke op un gries gevaal, daat in de veerste veer te nie meer op ming witte hemp liek. En das noeng net iets waat Kneliao nie ken pruume, waant as zie ant waasse is, daan bedoeld ze ok wasse en nie maor zoon bietje floddere. Mit veul meujte hekter an der vurstaand kenne bringe datter door ming nie zo bar veul an te doen zouw weze en daat zie maor eers effe un bakkie koffie mos gaon drinke, en dattut daan wel weer voormekaor zouw weze. Maor daor gongk wel effe de mis mee in, waant die naorugheid duurde haos de hele daag. Daan kejje netuurluk wel bie je eige zeige daije daan maor geen waotur mot gebruuke, maor aster iets op de weruld is dajje geen daag ken misse, daan ist waotur. Gao der maor is an staon, draoi de kraon maor is ope, en merruk daan maor is datter niks uit- komp. Int huushouwe ister daan nog wel un mouw an te passé, maor der binne ok nog wel plaotse die der nie buute kenne. Maor daor hoeve wullie nie baang voor te weze, waant die hebbe der voor kenne zorruge daat zullie nooit zongder komme te zitte. Aal ist daan de gewoonste zaok vaan de weruld daat ajje de kraon ope draait datter waotur uutkomp. drinkwaotur be- doel ik, der mot rekening mee gehoüwe worde dattut wel eens ken beure dattut op is. Ut is mit waotur net as mit elektrisieteit, ut hoort biet leve en aal bestaot ut aüe- gaor nog nie zo laang, tis nie meer weg te denke uut de saomeleving. Zo ist mit nog wel meer dinge int dao- gelukse leve. Zolaang as allus maor zun gaangetje gaot staoter geen mins hie stil. Ak eerluk mot weze hek der zelluf nie zo bar veul laast vaan, omdak nfe zoveul waotur per daag gebruuk. Tic gao der altied vaanuut daat waotur voor de beeste is. en daat voor de minse der bes nog wel waat aors te kriege is om dors te lesse. En ak de waoturbaos maag glove, en waorom zouk daat nie, daan motte de minse der waat meer vaanuut gaon daat waat uut de kraon komp, bedoeld is as drinkwaotur, en nie om de tuun naat te houwe, waant as zomurs ieder een zun graas naat ant houwe is. daan bliefter nie zo bar vul waotur ovur voor de konsumDsie. Daat vingde die minse daan nog raor ok, en mit de naodruo- oelende slaang nog inderluu haande, belle zullie de waoturbaos, om hum effe te vurtelle daat zullie ut der nie mee eens waore dattur geen druppie meer uut de kraon kwaam. Vooraal ast warrum is kriege zu bie de waoturlei- ding un waoturhoof vaan de klaachte. As die luu ut hoof daan maor koel wete te houwe, aors loop ut de spuugaote ok nog uut. De KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN te AMERSFOORT houdt woensdag a.s., van 14 tot 17 uur, voor het verstrekken van inlichtingen, zit ting ten gemeentehuize alhier. Stem dan straks in geen geval op een partjj die vóór het Engplan stemde (Dit waren de K.V.P., de P.v.d.A., de C.H.U. en de A.R.P.) (Adv.) Ook verkoop HORECAKLEDING Vraag folder

Soester Courant | 1970 | | pagina 3