MARCHAL HAARMODE Kunstsmederij Van den Berg opende showroom Soester Bedrijfssport Competitie 1970 Garage ,DE SOESTER' Raad van Kerken Uw Reeorder staat klaar bij De Gouden Snaar" Boerderij ds. N. van Gelder (Kerkpad) kan kinderboerderij worden Omkijken naar een meisje is gevaarlijk H. Overeem 25 jaar in gemeentedienst Groot is onze sortering moderne en klassieke verlichting Van Schalkwijk Officiële Mededelingen Uitslag der verkiezing Wederopbouwwet Krabbels van Knelis De heer Zimmerman hield een lezing over wildzangvogels Opnieuw succes voor toneelgroep ,.Het Veenmasker" V.V.Z. voor het eerst in finale van eigen toernooi Gevonden voorwerpen Vleesverkoop VRIJDAG 5 JUNI 1970 Zaterdagmiddag werd op onofficiële wijze maar daarom niet minder fees telijk, onder grote belangstelling van vrienden, relaties, maar vooral cliënten, het nieuwe bedrijf van de Soester. kunstsmid Van den Berg aan de Ossen- damweg 54 geopend. Na tien jaar werken onder beslist niet ideale omstandigheden in zijn atelier aan de Ringweg, werd de heer Van den Berg door steeds meer opdrachten ge- dwongen uit te zién naar een meer ver antwoorde en grotere werkruimte, die hij vond in het onder zijn woonhuis ge vestigde automobielbedrijf met royale werkplaats. In het pand kreeg de heer Van den Berg tevens de gelegenheid -een zo broondnodige showroom te vestigen, waarin hij zijn werkstukken op juiste wijze zou kunnen tonen. In de bijzonder fraaie showroom heb ben niet alleen de siersmeedwerken van de heer Van den Berg, die variëren van buitenlantaarns tot handgesmede naamborden en salontafelonderstellen een plaats gekregen, maar is ook een plaats ingeruimd voor een kunstzinni ge kollektie hout-, aarde-, en leerwer ken. In de showroom zwaait mevrouw Van den Berg dé scepter, maar de werk plaats is het volledig domein van de heer Van den Berg, die bij zijn werk wordt geassisteerd door twee vuurwer kers en twee mensen dié voor de af werking zorgen. In het atelier wordt niet alleen naa? eigen ontwerp gewerkt, maar krijgt, men meer en meer te maken met op drachten die, zonodig na deskundige veranderingen, perfect worden uitge voerd. Op dit moment heeft men de keus uit een kollektie van ongeveer tweehon derdvijftig ontwerpen buitenlantaarns die in prijzen varieren van J115,tot ƒ210,De kollektte salontafelonder stellen, zonodig met bijlevering van bij passend marmerblad, is minder indruk wekkend, maar één honderdtal verschil lende ontwerpen biedt nog keus; genoeg. Een van de meest op de voorgrond tre dende verschijnselen vormen de „open haarden". Steeds meer gaat men er toe over om naast de aangebrachte c-v. een sfeervolle warmtebron aan te brengen. Na het gereedkomen van deze show room, die een schepping is van de-Soes ter architect Riemsdijk en waarin de fa. Vetkamp een bijzonder groot aan deel had, zijn er al weer plannen om haast het pand op het grote stuk ter rein een permanente buitenexpositie van zonnewijzers en kolomlantaarns te realiseren, plannen die pas na dé va kantie tot uitvoer gebracht zullen wor den. Dat deze nieuwe zaak ook nationaal be kend is, bewijst het grote aandeel dat de heer Van den Berg, in opdracht van monumentenzorg had, o.a. de werkzaam heden aan de Amsterdamse St. Olafs- poort, terwijl ook al het siersmeedwerk aan de gerestaureerde huizen in de Kerkebuurt uit zijn. bedrijf afkomstig zijn. De veis bloemstukken die de zaak tooi- ^P^prmen een Ipewijs van de plaats die deze zaak in ide.1 lange rij van Soester zaken inneemt. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 Onder leiding van de zeer goed leiden de BDC handbal scheids- en doelrechters- (sters) Dik van Velzen, Coby de Bruin, Diny Kok, Runy Sursted en Ria Tol boom,- werd -op donderdagavond, om 18.35, begonnen met de handbal-finales. Uit de herenwedstrijden kwam Stam als winnaar met 7-5 naar voren en kwam hierdoor in aanmerking voor de 3e prijs. Bij de dames wedstrijd combina tie Raiff/N.M.B. combinatie Lindner/ Arco legde Raiff/N.M.B. -met 1-0 beslag op de 3e plaats. Om de eerste en tweede plaats bij de dames werd gespeeld tussen de teams Foxboro 1 en Pribor 1. Na een attractie ve wedstrijd legde Foxboro 1 met 4-1 beslag op het kampioenschap dames handbal 1970 en Pribor 1 werd een waardig 2e. Tussen de herenteams Foxboro 1 en vanaf ƒ6595,incl. B.T.W. Ofi. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest P.T.T. volgde hierna een spannend duel om het kampioenschap handbal heren. Bij de P.T.T. was te zien dat ze een top- handballer van P.T.T. Amsterdam lieten meespelen, die' meerder malen de voor treffelijke keeper van Foxboro 1 pas seerde. Het publiek was het niet eens met dit „gasf'optreden dat indruist tegen de 'regel „Soester bedrijven spelen met eigen mensen".' Na een fraaie wedstrijd werd P.T.T. met 9-4 overwinnaar en kampioen handbal 1970. Foxboro 1 legde beslag op de 2e plaats, Na de-handbalfinales werd aangevangen met de. finales Volleybal. Onder de voor treffelijke leiding' van SVV, de heer v. Kleef (speaker) en de heer Kolthof, met als scheidsrechters(sters) mevr. Kolthof en de heren H. Stam, J: Stam en D. Ka merbeek werd aantrekkelijk en sportief gestreden voor de ogen van vele suppor ters, waaronder directies van Foxboro, Fréjo, Stam. Na de wedstrijden: dames Interlas-Ge- rneente uitslag 2-1, Foxboro 1-Stam 2-0; heren Foxboro 1-Gemeente 1 2-1, P.T.T.-Stam 1-2, werden de navolgende resultaten behaald: dames: le kampioen 1970 Foxboro 1, 2e Stam, 3e Interlas. Heren: le kampioen 1970 Stam, 2e P.T.T., 3. Foxboro 1. Door verhindering van de heer G. Krui- mer (Coca-Cola), voorzitter E. C., wer den de prijzen; na bekendmaking door speaker en commissaris E. C. de heer J. Elderman, door de secretaris E. C. A. J. Brink (Handelsondern. en advies bureau B. E. B.) met assistentie van se cretaris E. C. mej. Gerda van Essen uit gereikt. De prijzen van de beste vijfkampers 1970 bij de dames en heren konden ook, na veel rekenwerk van de heren BDC atle tiek, uitgereikt worden. Bij de dames viel deze prijs in handen van mej. Carla Verwoerd (Mercurius) en de heer J. Pauw (Mercurius). Vermeld mag nog worden, dat de dames en heren van het Rode Kruis ook van avond gelukkig niet in actie behoefden te komen. Hedenavond zullen op het BDC terrein de finales voetbal plaats vinden. De loting der te spelen wedstrijden zal om halfzeven door de heer van. Henstum sr. plaats vinden. In het verslag van de eerste vergadering van de Raad van Kerken in Soest, in ons blad van dinsdag j.1., stond als een der uitgangspunten: 2. vanwege de behoefte zo snél moge lijk van de grond te komen, het eerste jaar een van de pastoors als voorzitter, gezien de ervaring in lei dinggeven en teamvorming; Het in dit punt Voorkomende- woord pastoors moest zijn pastores. Met uw geldelijke steun aan de „EER STE HULP BIJ ONGELUKKEN", afde ling Soest kunt u helaas een ongeval niet afkopen. Voor de gemeente Soest is het echter wel een geruststelling dat er dag en nacht geoefende E.H.B.O.-(st)ers present zijn tijdens de eerste moeilijke momenten bij alle ongevallen (ook ern stige). Laat uw sympathie voor dit werk volgende weck tijdens dc E.H.B.O.-COL- LECTE vergezeld gaan van een finan ciële duw in dc goede richting. Wanneer Soest ziet om op korte termijn een bedrag van twee ton bijeen te brengen, dan zal binnenkort de boer derij van ds. N. van Gelder aan het Kerkpad (ingang Lange Brinkweg) als kinderboerderij in gebruik genomen worden. De eigenaar van de stijlvolle boerderij heeft zich met deze bestem ming accoord verklaard, wanneer het bedrag althans op korte termijn beschik baar komt. Het is de bedoeling om bij voldoende (financiële) belangstelling de boerderij te laten beheren en bewonen door het kunstenaarsechtpaar Spiering (hij is beeldhouwer, zij weefster) uit Weesp. Men kan aan de aankoop van de boer derij meewerken middels een gift of een renteloos voorschot. Het ligt in de bedoeling van de heer en mevr. Spiering en bij aan koop van de boerderij door een nog te vormen stich ting „kinderboerderij" dagelijks van half negen tot half één de zorg voor kinde ren van twee tot vijf jaar op zich te ne men. In de middaguren kunnen er wat oudere kinderen terecht. Voor financiële steun kan men zich wenden tot mevr. Wouters, Ereprijs straat 107, Soest, tel. 7075. Dat ondervond de 20-jarige bromfietser J. J. F. van H. uit Soest, die over het rijwielpad langs de Soesterbergsestraat reed. Hij haalde het meisje, de 23-jarige mej. P. L. H. uit Soest in. Toen hij haar gepasseerd was, keek hij om, maar kwam toen in botsing met een andere brommer. Van H. kwm te vallen en liep een lichte hersenschudding op. Hij werd naar zijn woning vervoerd. De heer H. Overeem, chef van de kwe kerij van de gemeente Soest, was giste ren vijf en twintig jaar in dienst van de gemeente. Het gehele personeel van de plantsoenendienst en enkele afge vaardigden van andere takken van dienst bij de gemeentewerken waren 's middags in de instructiezaal van de brandweer bijeen om de jubilaris te huldigen, die vergezeld was van zijn echtgenote en kinderen. De directeur van G.W., de heer H. J. v. d. Dussen zei o.m.: U hebt in deze 25 jaar veel zien veranderen. U hebt veel kontakt met de plantsoenendienst en u doet veel werk voor de Floralia- vereniging. Colenzo is uw nederzetting maar bin nenkort zult u naar een nieuwe kwe kerij op de Eng verhuizen. Ik hoop dat u nog vele jaren uw funktie mag ver vullen. Wethouder mevrouw Walter-v. d. Togt kan hier helaas niet aanwezig zijn, maar u wordt a.s. dinsdag ontvangen door burgemeester en wethouders. Na mens het gemeentebestuur bood spr. een staande schemerlamp en de gebrui kelijke envelop met inhoud aan. De heer J. v. d. Broek, chef van de plantsoenendienst zei veel ritjes te heb ben gemaakt naar de kwekerij en steeds was Overeem op zijn post. Ik ben blij, dat u bij de gemeente omhoog bent ge klommen, want u hebt het verdiend. Spr. bood een geldsbedrag aan namens het personeel van de plantsoenendienst. De heer T. Roodenburg, bestuurslid van de Chr. Bond van Overheidspersoneel, bood een schrijfset aan. De heer O. Buisman overhandigde een enveloppe met inhoud namens de per soneelsvereniging. Collega A. Lenten dankte Overeem voor de prettige sa menwerking. De heer A. Lagerwerf, voorzitter van de jubileumcommissie schonk de gebrui kelijke jubileum-envelop met inhoud. Tenslotte dankte de jubilaris voor de tot hem gesproken woorden en voor de vele geschenken. Electrotechnisch Installatiebureau Steenhoffstraat 55, telefoon 2906 De voorzitter van het. centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd het proces-verbaal van dat stembureau, waarbij de uitslag van de op 3 juni 1970 gehouden verkiezing is vasgeseld. Soest, 5 juni 1970. Burgemeester cn wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de heer A. L. M. N. Vreeswijk, Burgemeester Grothestraat 63 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen voor het bouwen van een woonhuis met praktijkruimte, op bet perceel, gelegen aan het Park Vrede hof. kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 9533 (gedeeltelijk), zulks in afwijking van het bestemmingsplan „Soestdijk-'t Hart". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zijn belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn ter gemeentesecretarie ter Inzage. Soest, 5 juni 1970. tjinne^ Nie^ daat vaan voor de oorlog ister toch wel waat an ongs vuraanderd. Wullie hebbe nog krek dezellufde dinge an ongs lief, maor vaan binne ister heul waat vuraanderd. en ok noeng nog ant vuraandere. Voorop motte wullie wel effc stelle daat aal die vuraanderinge nie allenug uut ongs eige voorkommc. maor ok door de omstaandughede naor buute komme. Neem noeng allenug is effe aal daat voetballe op de tillevisie. Orndaat aal die stried op de groene maat heulemaol in Zuud-Aomeriekao wordt gehouwe. int laand vaan de grote zonnehoede en omdaat daor nie allenug de klok aachtur of zo je wil voor loopt, binne wullie genoodzaok om der naachtwarruk vaan te maoke. En ajje soms moch denke daat allenug de voetbaalgekke daor voor zouwe opblieve, daan hejje ut wel effe mis. Duuzende minse. ik schaat wel wel voort grootste deel manne, zitte rongd ut middenaachturluk uur an de beeldbuus gekluusterd om te kieke hoe of de laande, die de fienaole hebbe ge- haold, der eige naor de bovenste plaots prebere te traape. Noeng mok wel zeige dak zelluf nk bes wel vaan un goeie voetbaalwedstried op de beeldbuus houw, maor omder voor op te blieve tot un uur of één. vingk wel un bietje bar. Der zalle nog wel un paor minse weze die der zo ovur denke. maor ut blief un feit daat un grote groep smarreguns nie zo bar veul hep te zeige as zullie uut bed weer ongder de minse komme. Vreuger, en daat maag daan viefentwin- tug jaor geleje weze. waster voor zoon aordughiedje geen mins te vingde. maor de tied is vuraanderd. en de mins is vuraanderd door de tied. Waat netuurluk wel gelukkug is voor de minse, die de kommende weke waat orgaaniezere, is. daat die wedstrieje zo laot beginne. Eers kejje nog gaon doen wajje maor wil en ajje daan tuus komp en je zouw vorugge week nog naor bed binne gegaon. daan druk je noeng de knop vaant blauwe oog in. cn gaot heu- legaor op in de show vaan de tweeën- twintug dartulle jonges, die in toom worde gehouwe door drie in zwaart ge houwe „touwtjes in haande houwers". Jaammur ist netuurluk wel daat ongze eige helde van oraanje der nie bie lope te springe. Wullie hebbe wel de beste voetbaallurs vaan heul Europao, maor voor de weruldkaampiejoenschappe bin ne wullie nog net waat te slecht. Ik hepter te wienug vurstaand vaan om daat te kenne begriepe, maor de volle- gende keer zaait allemaol wel weer be- tur gaon, waant de maan die ongs nie in Meksieko hep kenne bringe, hebbe ze der bie de diktatoriejaole voetbaalbanze mit un boog uuttegooid. Noeng hebbe zullie der een biegehoald die veul betur is. zoon bietje voetbaalpreffesor. Kiek. ut is netuurluk de vraog of hle ut wél voormekaor ken kriege. Die voet- baalbaoze zalle hum ok wel un paor jaore geve, maor as hie binne un bepaolde tied nie voor prestaotsies zorrugt, daan kendie ok zu koffurs wel gaon paakke. Zo of en toe zit un mins zun eige wellis te arregere, en zit daan bie zun eige te denke daat as wullie ut noeng is zo of zo zouwe doen, daat ut daan wel alle maol veul betur zouw gaon. Daat in je eige zitte te denke hep heul laang geduurd, maor die tied behoort tot ut verleje. Ajje noeng waat op je levur hep, daan binne der plaotse waor jie mit aore minse ovur die dinge ken praote. Daat wil daan netuurluk nie meteen zeige daat daan de oplosslnge as kant en klaore dinge uut de lucht komme vaalle, maor hoe meer minse der ovur denke en praote hoe meer kaanze der binne om tot un oplossing te kom me. Neem noeng allenug maor is de prebleme vaan ongs eige darrup. Un heule avongd. veuls tekort netuurluk, ister ovur vaan alles en nog waat door un heule kwak minse gepraot ovur dinge die mit ut. leve int algemeen, en daat vaan ongs eige darrup int bezongder te maoke hebbe. In de kraant kejje wel leze waat ofter allemaol an de orde is gewees. Maor vaast staot daat dit de juuste me- nier is om der aachtur te komme hoe oft zouw motte beure int darrup om der zekur vaan te weze daat un heule grote kwaak vaan de inwonurs der aachtur staot. Noeng binne wullie mit mekaor dus begonne om ongze mening ovur gemeen- tezaoke naor buute duudeluk kenbaor te maoke. De tied zaal nie zo veer meer weze, voordaat wullie ongs mit allus int heule laand gaon bezug houwe. De voet- baalbaoze komme daan vaan zelluf an de beurt. Daor zaal geen baal an te doen weze. Tijdens een ledenvergadering van Soes ter Vogelvrienden, die in hotel Bos en Duin werd gehouden, hield de heer O. L. Zimmerman, lid van genoemde ver eniging, een lezing over de wildzang vogels, die in volières verblijven. Nadat de heer D. Kuiper de aanwezigen een welkom had geheten, in 't bijzonder de heer Zimmerman en twee afgevaar digden van de afdeling Baarn, die bin nenkort de volièrekeuring in Soest zul len verrichten, deelde de heer Kuiper mede, dat geen enkele reaktie is ont vangen van de Veenbesstraatbewoners, om in het Soester Veen enige volières te plaatsen. De heer Zimmerman zei o.a.: „Kana- rickwekers zijn ook vogelliefhebbers, al houden zij er geen wildzangvogels op na. Sinds 1910 mag men zowel nationaal als internationaal wildzangvogels hou den. Vroeger bestond de bemesting van landerijen hoofdzakelijk uit stalmest, maar daarna kwam de kunstmest en ook de vele lnsekten. De vogels ver orberen vele insekten en toen moesten ze opeens beschermd worden. Door mi nister Deckers werd toen een nieuwe vogelwct ontworpen, de wet van 1936. Daarin staat, dat men een wildzangvo gel in een volière mag houden, maar dat men ze niet mag vangen of vervoeren. Voor het kweken is bovendien een ver gunning nodig. Wij hebben al tien jaar lang geprobeerd meer mogelijkheden te krijgen, echter zonder gewenst resul taat. Tenslotte hebben wij een proces verbaal uitgelokt en bij de veroordeling zijn wij vrijgesproken. Ik durf te ver klaren, dat in beslag genomen wildzang vogels, wanneer ze vrij gelaten worden, niet lang zullen leven, want ze worden een prooi van katten enz. Volgens het vogeltrekstation te Arnhem worden jaarlijks in ons land 250.000 tot 400.000 vogels dood aangetroffen. Alleen in Noord-Brabant worden ongeveer 50.000 postduiven door vergif of afschieten gedood, waarvoor verschillende proces- scnverbaal zijn opgemaakt. Wanneer de politie bij u komt om wild zang in beslag te nemen, geef ze dan Iedere inwoner geeft volgende week wellicht met plezier en met een gul ge baar voor liet werk van de Soester af deling EERSTE HULP BIJ ONGELUK KEN, in de hoop de hulp van deze Soes ter E.II.B.O. nooit nodig te hebben Ongevallen (ook ernstige) gebeuren er echter helaas dagelijks niet mee, want u kunt ze zelf gekweekt of gekregen hebben. Dan mag u ze be slist in de volière houden. Men wil de Vogelwet herzien, maar dat heeft geen zin, want er zijn mazen in overvloed om er door te kruipen. De heer Kuiper bracht de heer Zim merman dank voor zijn interessante le zing. VVZ is er voor de eerste maal in ge slaagd, „door te dringen" tot dè finale van het eigen Klaas van der Veentoer- nooi. Daartoe wonnen de Soesternaren dinsdagavond met 2-0 van BDC. De winnaar van de wedstrijd SEC-Hees, die gisteravond is gespeeld, komt zaterdag in de finale tegen VVZ uit. VVZ liet in de wedstrijd tegen BDC blij ken, over meer inzet en enthousiasme te beschikken. De resultaten bleven dan ook niet uit. In de twintigste minuut was het J. Brouwer, die zij het moei zaam uit een strafschop VVZ de leiding wist te geven. Brouwer schoot weliswaar in eerste instantie tegen de doelman van BDC op, maar de terugspringende bal werd toch nog door hem ingeschoten: 1-0. Ook in de tweede helft was VVZ de betere ploeg met als resultaat nog een doelpunt van Brouwer. WZ kreeg nog wel enkele kansen, maar verder kwam men toch niet. In de tweede helft speel de bij VVZ de juniorspeler R. v. d. Veen, zoon van wijlen de heer v. d. Veen, naar wie het toernooi is genoemd, mee. Hij deed het zeer verdienstelijk. De finale en de strijd om de derde en vierde plaats worden morgenmiddag om kwart over vier, resp. half drie gespeeld. Men rekent op een grote publieke be langstelling, ook omdat de opbrengst van dit toernooi bestemd is voor de jeugdaf delingen van de deelnemende verenigin gen. VVZ heeft met zes jeugdelftallen deel genomen aan een toernooi van HBSS in Schiedam. De Soester jeugd wist vijf van de zes wedstrijden te winnen en daarmede beslag te leggen op de beker. Men heeft er meteen een uitgaansdag van gemaakt. De Soester jeugdvoetbal lers hebben meteen wat van de havens, de Euromast en andere bezienswaardig heden van de wereldstad Rotterdam ge zien. Bovendien werd men buitengewoon gastvrij bij HBSS ontvangen. VVZ on derhoudt al enkele jaren vriendschappe lijke betrekkingen met de voetbalclub uit Schiedam. Aan het politiebureau zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Bruine jongensschoen, bus teer, dames fiets, winterjas, gymschoen, zwart etui, portefeuille met inhoud, tas met ge reedschap, gouden zegelringetje, etui met vijf sleutels, ring met drie autosleu teltjes, valhelm, handtasje met inhoud, bankbiljet van ƒ25,in zakje; zware 'vulpen, kinderportemonnee met geld, gouden armbandje 3-11-5, leesboek, fietstas met inhoud, bos sleutels. Komen aanlopen: wit poesje, kleine poes en grote hond. Komen aanvliegen: blau we parkiet. - - Zaterdagmorgen, te 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan de houders van gele kaarten, genum merd van 126 tot 275. De toneelvereniging „Het Veenmasker" is dinsdag en woensdag in De Rank voor de tweede maal dit seizoen en in zijn bestaan voor het voetlicht getreden cn met veel succes als bij het debuut. Op het nogal van het gebruikelijke af wijkende programma stond het blijspel ..Met een beetje fantasie" van Philip Kalkman. Evenals bij de eerste voor stelling werd regiseur Frans van Hooy- rionk kort voor de uitvoering weer met do nodige problemen geconfronteerd trien een van de speelsters enkele we ken voor de uitvoering haar rol be schikbaar moest stellen. Marijke Snel kreeg precies twee weken om haar rol in te studeren en zij bracht het er dinsdag en woensdag voortreffelijk af. Het stuk op orginele en muzikale, wijze aangekondigd door Frans Hooydonk, die daarvoor de hulp van een tuba had ingeroepen, handelde over een fantasie rijke taxichauffeur, wiens fantasieleven in vrijwel geen enkel opzicht overeen stemt met de werkelijkheid, hetgeen hem nogal eens parten speelt. Keer op keer ziet hij zijn illusies verstoord door de harde realiteit, hij droomt van een huisje en een hoofdprijs in de loterij en is de prijs al aan het verdelen voor hij hem ontvangen heeft. Het zou geen blij spel zijn geweest, als Gerrit de taxi chauffeur aan het eind van het stuk zijn dromen toch niet werkelijkheid ziet worden. De fantasierijke taxichauffeur was deze avond Frans Hooydonk, die - samen met Ko de Haan - de volle zaal enkele uren aangenaam heeft beziggehouden. Ook Janny Kampinga zorgde voor een goede vertolking van haar rol als waar zegster, die uiteindelijk met de taxi chauffeur trouwt. Zij had hem trouwens altijd al geluk voorspeld. Over het algemeen zag het Veenmasker kans om weer voor een goede rolbezet ting te zorgen, ondanks het feit, dat men nog maar uit een zeer beperkt arsenaal van spelers en speelsters kan putten. De belangstelling voor Het Veenmasker is echter sterk groeiende. Thans worden reeds de voorbereidingen voor het vol gende seizoen getroffen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3