Ook in de mode „vergeten groepen" IN iUGEOT Portret van een opmerkelijke schoonheidsspecialist PIEPJONGE KINDERMODE KATOEN Wascombinaties zijn gevaarlijke dingen! IE TRACTIES GE A. H. C. VLUG AUTORIJSCHOOL IN GRONINGEN" ERHKERINGEN ntiebedriif Flapper !IJ ENTREE IS AVONDLYCEUM" engemeenschap Havo en Mavo i klassen Mavo aar Ulo oude stijl en ingscursus Mulo B eensehappelijk eerste Havo/Atheneum 13e klassen Havo/ m lassen HBS-A en B IG MI-ULO lONDER OP WIELEN id - Reparatie Service de en gediolomeeFde ik voor al uw andere rzekeringen. (en, ring Grootouders J -1 1 ting 's middags 2 uur. ielstalling op het terrein aanwezig in mogelijk voor aanmeldingen elke maandag-, vrijdagavond, van half acht tot hooi Witte Kruislaan 35, Hilver- 15454 of 15455) en schriftelijk of ie Rector de heer drs. L. J. LEE- ffenslaan 52 te Utrecht, telefoon en 15 augustus aanmelding uit- elijk aan bovengenoemd adres of er de nrs.: 02150-46400 en 02150- mm.) )70/'71 VANGT AAN OP MAAN- STUS A.S. Mulo A, eventueel voor aanvul- lo B. Ddiploma kan alleen voor klas 3 cursus Mulo B ingeschreven wor- ij de cursusleider Ulo-opleiding laan 2 c, Hilversum, telefoon 02150- rur donderdagsavonds 7-8 uur juni en 21 juli). de klassen 1 en 2 Mavo uitslui- ■ector van het GOOIS AVOND- ens een proefrit met de nieuwe r-MODELLEN 204, 404 en 504 bij JEALER VOOR BAARN EN SOEST r 8 - BAARN - TEL. 02154-3486 AT 62 - SOEST - TEL. 02155-3898 Ten rijlessen per les in- lest u hele uren, in nieuwe ies ider leiding van gediplomeerde rs. 'agenrijles speciaal tarief. ■ns: Opel Kadett, Mini Cooper s vrachtwagen. !s P. VAN GRONINGEN SR Buys Ballotlaan 47 56 Soesterberg 10 Tel. 03463-1504 ige specialisatie de meest concur- ;en. Bij nieuwe auto's vergoeding rde. Ambtenaren speciale tarieven. rel le als 2e. Door aansluiting bij lelijk concern, de hoogste aanbie- gen. i nieuwe en gebruikte auto's. san 94 - Soestdijk - Telefoon 3069 Onder: Linke een speelpak in een beige met oranje gestreepte scrubbed denim van katoen. Dit speelpak bestaat uit eeti overall met korte mouwen en blouson. Het rechter model (ook van Barbara Farber) bestaat uit een lang jacket in een katoenen scrubbed denim met drukknopen. De kleur is oranje tenoijl de bij passende rok oranje en beige gestreept is ook verkrijgbaar in blouw met beige). Rechts Lange mouwloze vesten voor hem en voor haar, gecom bineerd met lange broek of bermuda in de kleuren blauw of steenrood. Voor beide modellen koos Barbara Farber een stoei- sterke katoenen scrubbed denim. Wie zal het grootouders kioalijk nemen dat ze tegenover hun kleinkinderen haast met nog meer vertedering staan dan ze in hun jongere jaren tegenover het eigen kroost stonden? Toen was de leeftijdsafstand nog geringer en druk te zwaar de verantwoordelijkheid voor de opvoeding. Naast de vertedering, die natuurlijk ook de ouders voelen, willen ze het kind toch ook flink en pa raat voor het 'teven maken en het daar om niet „klein" houden. Niet te veel praten over handjes en mondjes en koetjes en schaapjes, maar kloekmoe dig over liand, mond, koe en schaap. Ja moet „ja" blijven, en nee „nee", hoe lief er ook gevleid ivordt of hoe verdrietig tranen gestort. Sommige ouders zien kans hun kinderen al deze wijsheden en flinkheden bij te brengen binnen de muren van het eigen huis, zodat ze daarbuiten als de meest na tuurlijke zaak ten toon worden ge spreid. Juist waar die „huiselijke" op voeding nog wel eens tekort schiet achten de ouders het dikwijls nodig het kind in bijzijn van anderen zoveel mo gelijk te „drillen" om toch maar de overtuiging te geven dat ze waarlijk niet te kort schieten in hun ouderlijke plichten als de kinderen niet zo erg v)él-gemanierd blijken te zijn. Nu we ten we allen wel dat kinderen bij „be zoek" zelden hun beste beentje voor zetten, maar gelukkig wordt tegen- woordig xoat minder waarde gehecht aan „dressuur" en leggen we een beet je andere maatstaven aan bij het be oordelen of we „ja", dan „nee" met „aardige" kinderen te maken hebben. Juist ongekunsteldheid zal eerder ons hart stelen. Nu hebben veel jonge ou ders de grief dat de grootouders de kinderen verwennenEr wordt eer der bezweken voor een vlei-stemmetje dat om nog één koekje vraagt. En het mooie doosje, dat eigenlijk geen speel goed is, wordt onder toezicht aan de 'onderzoekende handjes prijsgegeven- Als het slechts om af en toe een be zoek gaat, laat het dan zo zijn. Juist een vaste regel verdraagt en vraagt zelfs eens om een uitzondering. Open de oudjes dat extra plaatsje in het kinder hart zolang het nog kan. Heel iets an ders echter is het, wanneer ouders en grootouders in één huis leven. Dan moeten de grootouders verstandig zijn en volledig ruimte geven aan de men gen en meningen van de ouders, niet Denk nooit nu heb ik de ideale make-up voor mijn gezicht gevon den die ik mijn leven lang zal toepassen, tuant niet alleen verandert uw eigen gezichtmaar óók het make-up-modebeeld misschien tvel gauwer dan u denkt". Des® uitspraak behoort tot de filo sofie van de 29-jarige mr. Gil, de slanke, blonde beauty-director van Max Factor. Voor nir. Gil betekent make-up eigenlijk nog méér dan voor welke vrouw ook: make-up is voor hem niet alleen zijn beroep, maar ook tevens een hobby en zelfs een passie. HU is nu ruim acht Jaar werkzaam bU Max Factor, van welk concern hU twee jaar geleden beauty-director werd. Gil is geboren in België maar woont op het ogenblik in Italië. Hij is een man van internationale allure, spreekt vloeiend Frans, Italiaans en Engels en kan zich bovendien nog in verscheide ne andere talen verstaanbaar maken. Eigenlijk is hij al van jongsaf ais nét ware bezeten geweest van het ver fraaien en conserveren van gezicht en handen, en al gauw stond voor hem vast dat hij in die 'richting zijn be roep wilde kiezen. Hij begon bij de basis: het bestuderen van de huidver zorging, en rustte niet voordat hij alle facetten van deze materie onder de knie had. Hij werkte nauw samen met een bekend Zwitsers schoonheidsspeci alist, die momenteel zijn domicilie in Parijs heeft. VIA LONDEN NAAR ROME Daarna ging Gil naar Londen om ervaring op te doen in make-up en the- ater-make-up. Toen hU daar naar zijn zin voldoende had geleerd, keerde hU terug naar het vasteland en een paar maanden later nodigde Barbara Fac- Mr. Gil met een van zijn betoverende make-up-modellen. tor hem uit een functie als specialist (visagist) in haar salon te Rome te gaan vervullen. Daar kreeg hU al gauw zo'n goede naam, dat men hem van alle kanten om advies vroeg op het gebied van de huidverzorging. HU creëerde make-ups die uitblonken op het Bal van Venetië en het Patino Bal. Tot zün cliënten mocht hU o.m. reke nen: prinses Gracia van Monaco, prin ses Ira von Fiirstenberg, barones Fiona von Thyssen, Linda Chrlstians en Mr. Paul Gatty jr. Ook bij de romeinse modehuizen ble ven Gils geniale make-up wonderen" niet onopgemerkt. Hij werd al gauw gevraagd ,,looks" te creëeren bij de nieuwe collecties van de mode-konin gen Pucci, Valentino, Lancetti en Ken Scot. Ook dè uitgeverswereld had het talent van mr. Gil ontdekt, met het gevolg dat hij de afgelopen twee jaar overal ter wereld voor de grootste bla den adviezen en foto's heeft geleverd, waarbij hij met de bekendste fotografen en artiesten samenwerkte. Natuurlijk strekte die samenwerking zich ook uit tot beroemde manequins als Verusch- ka, Twiggy, Donyle Luna en Penelope Tree. Tot besluit vermelden wij nog even Gils filosofie over het begrip „schoon heid.": „Zorg voor uw huid, geef haar ge noeg vocht en blüf opepstaan voor make-up. Vergeet nooit dat make-up een onderdeel is van het modebeeld en houd dus niet star vast aan een bepaalde opmaak. Want het modebeeld is steeds in beweging en wat vandaag mooi wordt genoemd, kan morgen al lelyk zUn". We verklappen beslist geen geheim als we u vertellen, dat er óók in de wereld van de mode vergeten groepen bestaan. Het gaat hier niet alleen om de extra grote maten, maar eigenlijk om praktisch alle vrouwen van 40 tot 60 jaar (en ou der), De meeste vrouwen beginnen met hun 40ste wat „uit te zetten", wat in om vang te groeien en al gauw merken ze dat de maatjes 40 en zelfs 42 taboe zijn geworden. Ze merken dat er voor hen geen doodgewone goed gemaakte rok ken meer te koop zijn, net zo min als ze nog in de geestige japonnetjes val len, die overal in de etalages zijn uitge stald. Maar dat is nog lang niet alles. Gaan ze op een truitje uit, dan blijkt er keus genoeg te zijn, maar het zijn alle maal van die kokernauwe toestanden, waarin je met een wat voller figuur voor gek loopt. Soms heb je het geluk nog 'n jurkje te ontdekken waarvan het model nou precies dèt is wat je zoekt. En als je het aanpast „pas" je er warempel ook nog in. Maar tien tegen een heeft de stof dan een dusdanig hysterische kleur of motief, dat je, als je ook maar een tik keltje zelfkritiek hebt het zuchtend in 't vak terug hangt. Het is niets nieuws dat de modedicta tors bij het creëren van hun nieuwe mo dellen net doen of er geen vrouwen met een vol figuur, geen vrouwen boven de veertig bestaan. Maar het is wel zo, dat de enkele modelletjes die er tot nog toe goedgunstig tussendoor werden gegooid voor de ouderen dit jaar helemaal ach terwege zijn gebleven. De fabrikanten hebben óók geen medelijden met die vergeten groep; zij hebben volkomen kleur bekend door zich volledig op de jongerenmarkt te gooien. Waar blijft de fabrikant die zijn aandacht nu eindelijk eens gaat bepalen tot de 40-plussers, een grote groep van toch heus wel koopkrachtige vrouwen? We geloven echt niet dat we te optimistisch zijn als we een dergelijke „weldoener" veel succes en flinke winstmogelijkhe den voorspellen. U weet allemaal wel wat een was- combinatie is: een wasmachine en een centrifuge, die samen in één toe stel zün ondergebracht. In tegenstel ling tot de wasautomaten, waarvan zeer veel merken en typen worden aangeboden, wordt van de wascom- binaties maar een beperkt aantal op de markt gebracht. De Consumentenbond heeft elf van deze wascombinaties aan een grondig onderzoek onderworpen en de uit slag luidde, dat slechts vier van de elf als „redelük veilig" konden wor den beschouwd. Bij dit onderzoek is nagegaan hoe goed machines de witwas en de syn thetische was deden en hoe goed de centrifuges droogden. Verder werd ge let op punten als aansluiting, bedie ning, stabiliteit, geluidshinder, elektrL sche, zn mechanische veiligheid, af werking, constructie, garantie en ser vice, en de programma-mogelijkheden. Over de resultaten van dit ondet^ zoek zegt de Consumentengids: „Waa- combinaties eisen meer tussentijds in grijpen dan centrifugerende was-auto- maten, maar zij leveren het goed dro ger af. Bovendien bleek in de onder zochte combinaties het verwijderen van vuil en vlekken van de gewone iets grondiger te gaan. Maar zoal* reeds gezegd, met de veiligheid van de thans onderzochte combinaties wal het maar slecht gesteld. Extra voor zichtigheid bij het bedienen ervan is dus sterk aan te radenl mokkend en zwijgend, maar in de wer kelijke overtuiging dat dit hun goed recht is en dat het in het belang van- het kind is als er rondom liem één lijn wordt getrokken. JETTY Of u van een midi-jas houdt of niet speelt bij dit model geen grote rol: het is alleen maar een jas om naar te kijken, want het kledingstuk is gemaakt van echt python, terwijl kraag en zoom zijn afgezet met rode Canadese vos. Mooi is het wel, maar daar is de prijs dan ook wel naar! „Mode ontwerpen om de mode zelf heeft geen enkele zin, zeker niet wanneer het om kinderkleding gaat, want die moet doelge richt en functioneel zijn, makkelijk in het dragen en eenvoudig om aan- en uit te trek ken. Belangrijk is ook dat de verhoudingen juist zijn. In de praktijk betekent dit dat bij voorbeeld voor kinderjurkjes alleen het em- pire-model of de A-lijn geschikt zijn, omdat er van een taille op deze leeftijd nog nau welijks sprake is". Aldus een aantal uit spraken van Barbara Farber (getrouwd en moeder van drie kinderen) die, afkom stig uit Amerika sinds een jaar ot zeven in Nederland woont en als ontwerpster van kinderkleding haar sporen ruimschoots heeft verdiend. Toen zij in 1962 naar Nederland kwam was het hier moeilijk om echt leuke kinderkleding te kopen. Sindsdien is er vol gens haar wel enorm veel veranderd, maar nog steeds blijft er veel te wensen over. Zelf zou Barbara Faber het 't leukst vinden wan neer er óók voor kinderen een echte eigen mode bestond. Maar de invloed die van de volwassen mode uitgaat is daarvoor te groot. Toch hebben de ontwerpen van Bar bara Farber een heel eigen gezicht. Ook in de collectie katoenen kinderkleding die zij voor de firma Nihom in Amsterdam ont wierp komt dit tot uiting. Barbara ontwierp deze kleren speciaal voor de leeftijd van 7 tot 12/13 jaar. Zij vindt dat deze jongens en meisjes altijd een beetje misdeeld zijn geweest wat hun kleding betreft. Barbara ontwierp in de eerste plaats praktische kle ding met makkelijke sluitingen èn van ka toen. Want katoen is makkelijk te wassen, luchtig en prettig om te dragen en hy giënisch. Als stoffen gebruikte zij voor deze collectie uitsluitend katoenen denims van Ter Kuile Cromhoff: sportief voor schpol en spel, maar ook modieus. De modellen van. Barbara Farber werden door het Neder lands Katoeninstituut gefotografeerd. Ze zijn o.a. verkrijgbaar bij Gerzon en bij andere „betere speciaalzaken". Links: Hij en zij: eenblouson in oranje en beige, die sluit met drukknopen en ring- ccintuur, door een drukknoop op z'n plaats wordt gehouden. Zij draagt bij haar blouson een rok met twee klepzakken; hij combineert een effen oranje bermuda eveneens met twee ronde opgenaaide klepzakken.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7