SIMCA... ALEX van KEULEN n.v. ypmcj ►ermee Gemeenteraadsvergadering Bedrijf ssportcompetitie 1970 besloten met viswedstrijd IEDERE ZATERDAG SHOW Wie wil optreden voor zieken, invaliden en bejaarden Meningen van lezers Het Veenmasker Auto over de kop twee gewonden V.V.Z. houdt feestavond ter afsluiting van het seizoen Telef. Brandweer Politiebureau 3-3-3-3 4-4-4-4 FULL TIME - PART TIME (02155) Eiermarkt Krabbels van Knel is Burgerlijke stand Eerste Snester Begrafenis-Onderneming Drukkerij Smit Het geboortekaartje REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 brief d.d. 4 mei 1970 van het secretariaat der staat kundig ge reformeerde partij, afdeling Soest, met het verzoek het raadsbesluit d.d. 17 december 1967 tot wijzi ging van de A.P.V.-Soest terzake van het verstrekken van anti conceptiva te herroepen met het voorstel de beide brieven voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief van april 1970 (ingekomen 9 mei 1970 van de Omroepver eniging VARA met verzoek de eventueel te verlenen bijstand in de kosten van verpleging van minderjarige geestelijk gehandi capte kinderen in zg. niet-erken- de verpleeginrichtingen niet op de ouders te verhale.n, met voor stel deze brief voor kennisgeving aan te nemen omdat ons college reeds overeenkomstig het verzoek van adressant heeft besloten. c. Controlerapporten van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. d. Aanbieding overeenkomstig ar tikel 20, lid 1 van de Gemeen schappelijke Regeling van de A- kring Utrecht-c bescherming be volking met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen: a. de rekening en het verslag over het dienstjaar 1968; b. de tweede wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1970. c. Brief d.d. 27 mei 1970 van mr. W. F. L. Franken van Bloemen- daal. inzake de weigering van 'n bouwvergunning aan Keiler Ne derland N.V. te Soesterberg, met voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. 3. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijn van een onbewoon baar verklaarde woning. 4. Voorstel tot het weigeren van ont heffing in artikel 1 van de „Zone verordening Hinderwet" ten behoeve van het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van: a. een inrichting voor het opslaan, het verbranden en het opruimen van vuil en afval op het perceel Eigendomweg 105, alhier; b. een plaatwerkerij op het perceel Lange Brinkweg 41. 5. Voorstel tot 't verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor een inrichting op/in het perceel To renstraat 16. 6. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. het Kerkpad N.Z. van W. Groe- nesteyn; b. de Laanstraat van G. Raauwen- daal; c. de Verlengde Kolonieweg van T. Spelt; d. de Maatweg van A. W. Stalen hoef, (met vaststelling van de betreffende begrotingswijziging) AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL. 03490-14243 e. de Van Wedestraat van de Am sterdam-Rotterdam Bank N.V.; f. de Nieuweweg van O. J. 't Lam. 7. Voorstel tot het verstrekken van een opdracht voor het maken van de ontwerpen voor de kunstwerken in de weg over de Eng. 8. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de afdeling Soest van het Verbond voor Veilig Verkeer. 9. Voorstel tot wijziging van de begro ting 1969. 10. Voorstel tot verpachting van grond aan A. W. Stalenhoef. 11. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale gasverwarmingsinstal- laties in gemeentelijke premiewonin gen. 12. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Parklaan van mevrouw C. H. van Beynum-de Ru. 13. Voorstel tot vaststelling van het be stemmingsplan Klaarwater. 14. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan Klaar water. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van dading met J. M. Hilhorst. 16. Voorstel tot het aangaan van een grondtransactie met de Hervormde Gemeente te Soest. 17. Voorstel tot het vaststellen van een ontruimingstermijn voor de onbe woonbaar verklaarde woning Wiek- sloterweg W.Z. la. 18. Voorstel tot ruiling van grond aan de Laanstraat hoek Koekoekweg met P. de Jager. Artiestenpalet verzorgt sinds 7V2 jaar tegen reiskostenvergoeding en zonder subsidie ontspanningsprogramma's in plm. 200 tehuizen. Honderden (ook semi) beroepsartiesten en goede amateurs werken belangeloos mee, onder wie An- net Hesterman, Lowland Trio en Anja. In omgeving Soest heeft „Artiestenpalet" nog weinig medewerkers en zit men derhalve o.a. verlegen om vlotte accor deonisten, organisten, zangduo's, zange resjes van hier en overzee, snelteke naars, kunstfluiters, jodelaars en men sen met liedjes van vroeger. Het is fijn om op deze wijze eens anderen vreugde te brengen. Contactadres (ook voor tipgevers): Vic- tor Conselman, Dillenburgstraat 13 in Utrecht. Tel. 030-513267, Het speelseizoen zit er op en wij gaan nu genieten van, naar wij hopen, een heerlijke vakantie. Zoals u weet zijn wij nog een jonge groep, opgericht oktober 1969, gestart met „Polly Perkins" regie Frans van Hooydonk en brachten nu als sluitstuk „Met een beetje Fantasie" regie Dick Kampinga. Een ieder die iets van het verenigings leven afweet, is het bekend dat het op richten van een vereniging niet zo moei lijk is, maar het laten voortbestaan! Dat is niet zo eenvoudig. Meestal is het na een tijd afgelopen. Nu reeds blijkt al dat dit bij „Het Veen- masker" niet het geval is, want de spe lers zijn zo enthousiast, dat ei nu al druk over gesproken wordt wanneer en waarmee we van start gaan tegen het einde van dit jaar. En dit komt hoofdzakelijk door u, be zoekers en vrienden uit Soest en om geving. Ook wij weten dat het moeilijk is belangstelling te wekken en bezoe kers te trekken naar het amateurtoneel. Maar ik geloof dat dit ons, althans in het beginstadium, gelukt is en daar zijn wij u zeer erkentelijk voor. Om deze reden dan ook, zullen wij zor gen dat de première van het volgend seizoen succesvol zal zijn. Wij wensen u allen een prettige zomer én gaarne daarna een spoedig tot ziens! FRANS VAN HOOYDONK artistiek leider. DICK KAMPINGA zakelijk leider. Op de hoek van de Birkstraat en de Gallenkamppelsweg is zondagmorgen vroeg om half vier de 23-jarige J. C. A. M. uit Soest met zijn auto uit de bocht gevlogen en over de kop geslagen. De bestuurder raakte hierbij licht gewond, maar kon na behandeling in het zie kenhuis naar huis worden gebracht. Een mede-inzittende werd ernstiger ge wond en moest in Zonnegloren worden opgenomen. Er bleek geen drank in het spel. De bestuurder verklaarde, te hebben moeten uitwijken voor een te veel naar links rijdende tegenligger. De auto kwam tenslotte volkomen vernield aan de linkerzijde van de weg op zijn dak terecht. Ter afsluiting van het voetbalseizoen biedt de evenementencommissie van V.V.Z., de leden en donateurs met da mes, een gezellige feestavond aan op vrijdag 12 juni a.s. welke zal worden gehouden in De Rank. Medewerking ver leend het Eemland Quintet en de beken de parodist Riny v. d. Lee. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest DINSDAG 9 JLM 19-0 Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 70.000 stuks in prijzen van 8,25 tot 9,75. Middenprijs 8,65. Prijs per kg 1,37. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak ter vaan ovurtuug bin daat un bietje biedehaand kind we- te ken daat wullie noeng in un tied leve vaan produktievietiet, die zo hoog mogeluk is oppevoerd. Voor ming staot as un paol bove waotur da deur die produk tievietiet de minse niet zo bar veul be- langste' ng meer veurmekaor hebbe. Zullie maoke der eige eers allenung maor druk voor hullie eige, daan komp- ter un heule tied niks, daan komme zullie zelluf weer an de beurt, daan weer un heule tied niks, en daan gaon zullie prebere te bedenke datter ok nog aore minse op de weruld bestaon. Der maag daan un heule kwak voor te zeige weze, om der voor te zorrege daat de ekkenumie bar gezongd blief, waat. ak ut allemaol goed hep begre- pe allunug maor ken aster maor altied bar haard gewarrukt wordt. Ik schaat datter noeng wel minse zalle weze, die un eige zaok hebbe die bar haard mit derluu kop vaan jao zitte te knikke, maor daan motte die luu der wel effe an denke daat de boog nie altied gespanne ken blieve. Der mot zo- gezeit ok voor ofleiding worde gezorrug. Waat daat angaot magge wullie in Soest eerluk gezeit heul nie kaankere, waant der binne haos geen minse meer te vingde die der vaan ovurtuug binne, daat zaoke altied voor ut deerntje mot te blieve gaon. Messchien binne der noeng nog minse die zeige dak daan ming oge in ming zaak hep zitte, omdatter bes nog wel vaan die zaoke binne, maor daan haad de die minse vaan de week en vorigge week maor is motte gaon kieke bie de sportwedstrieje. En omdaak altied graog weet watter allegaor an de haand is in ongs darrup, bink der netuurluk ok wel effe un paor kere weze kieke. Minse waat un fees waas ut daor steeds weer. Ut waas heulemaol nie belaangriek of die wedstrieje noeng in de sporthaal, ut netuurbaad, of op de velde an de Bosstraat wiere gehouwe. Ieder bedrief braach zun eige publiek mee, dus der waore anmoediginge zaat. Vaanzelluf gaot zoon sportfees netuur luk nie ant lope, der motte minse weze die der eige voor daat karretje spaane, of laote spaane, en dit geval ist de eve- nemente-kemmissie vaon de Soesder Zaokekring, daat is zoon bietje un kraansie vaan minse die in ongze ge meente un zaok hebbe. Omdaat noeng eenmaol nie ellek mins geschik is om feeste te organiezeere, hebbe die luu de beste minse voor dat baontje uutgezoch èn die luü zorrege der mit mekaor voor daat hongderde Soesder warruknemurs un bar groot sportfees kenne houwe. Die minse doen hullie warruk eigeluk heulegaor geruusloos. Zullie komme en ant end vaan de avongde gonge zullie in alle stilte naor huus. Aant ent vaant heule fees zalle der wel un paor woorde gesproke worde waor- uut zaal blieke datter heul waat deel- nemurs waore die vol bewongdering waore voor ut veule warruk daat die minse de leste weke hebbe gedaon om al- lus zo meraokuls glaad te laote vur- lope. Ut maag daan allegaor puur ammeteu- risties weze, ik hep mit eige oge gezien, daat die luu allemaol zongder uutzong- dering voor de ovurwinning tot ut uuterste wouwe gaon en aster zoon gees in de minse is gevaore, daan kejje der vaan op aon dattut un heule toer voor de orgaaniezatore gaot worde om der voor te zorrege dattut allemaol sportief blief gaon. Maor op un heul klein din getje nao ist allegaor bezongder goed gegaon. Ut is noeng eenmaol nie tt voorkomme datter niemaand vaan aal die deelnemende minse, die int heetst vaan de stried zun eige effe vurgeet en laot gaon. Op ut sluutingsfees nao ist voor nege- tienzeuvetug voorbie. De minse die nie meegedaon hebbe en wel binne weze kieke, zalle der noeng wel haard ovur ant denke weze om vollegende keer toch ok maor mee te gaon doen en de baoze die nie anneslote binne bie de zaokekring, hebbe mit dit grote suukses weer reje genog gekrege om alsnog lid te worden vaan die klup vaan Soesder zaokeluu, die ok in deuze tied nog ruumte wete te vingde om ut deerntje effe voor te laote gaon bie de zaoke. Om gezond te blieve is daat eigeluk ok wel nodug. De raad van de gemeente Soest is door de burgemeester in openbare vergade ring bijeen geroepen tegen woensdag 17 juni, 's avonds om 19.30 uur, in de zaal van de Brandweerkazerne, ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 29 april 1970 van G. de Bruin, Dorresteinweg 27 en GEBOREN: Miranda Belinda, dochter van W. Huisman en R. H. Dunk, Chr. Huygenslaan 115, Soesterberg. Oscar Jaap Simon, zoon van A. M. Mcjrriën en T. J. P. Janmaat, Veenbesstraat 306. Patrick, zoon van A. Lublink en I. Weijmans, Kampweg 70, Soesterberg. Elisabeth Francisca, dochter van A. A. J. van Dorresteijn en E. F. v. Asch, Maria- straat 10. Marcel Willem Hubertus, zoon van C. A. A. Hagens en C. Klerks, Prof. Lorentzlaan 147, Soesterberg. Edward Harm Bernard. zoon van A. B. Colenbrander en D. Tien, Speenkruid straat 53. Mérion José, dochter van W. H. van Asch en S. M. Dijkman, Ju- lianalaan 16. Monique Johanna Alex- andra, dochter van J. A. van Niekerk en M. J. Stekelenburg, Varenstraat 86. Anouschka, dochter van H. van Alphen en M. Schmalgemeijer, van Goyenlaan 154. ONDERTROUWD: Cornelis Jacobus Pruimboom, Middelwijkstraat 23 en Wilhelmina Sophia Manuel, Soerabaja- straat 14 bis, Utrecht. Willibrord Jo- seph Robert Sorel, Stadhouderslaan 31, Utrecht en Teuny Mavrigje Groen, Dor resteinweg 48. Liekele van Delden, Pelikaanweg 14 en Regina Louise Aleida de Vries. Plasweg 59. Otto de Swart, Beetzlaan 54 en Theresia Maria van Breukelen, Beetzlaan 54. GEHUWD: Dirk Jan van der Vuurst, Lepelaarstraat 83, Baarn en Afien Lou- kina van der Zwaan, Buntweg 10. Jacobus Cornelis Veenendaal, Van Bra- kelstraat 49B, Amersfoort en Maria Ali- da Grada van Beusekom, Van Lennep- laan 21. Hendrikus Jacobus Kroon, Perkenweg 42, Baarn en Gijsbertha Theodora van de Bovenkamp, Weeg breestraat 477. Gerard Johan Ruysse- naars, Ruys de Beerenbroecklaan 21, Zeist en Woutie Klaassen Chr. Huygens laan 93 Karei Hendrik Nijenhuis, Frans Schubertstraat 9, Utrecht en Tjitske Henstra, Korte Bergstraat 1. OVERLEDEN: Hendrik Baltus Groote- goed, 64 jaar, ongehuwd, Talmalaan 29. Jacobus van Mullem, 85 jaar. onge huwd. Albert Cuyplaan 101. Hendrik van Woudenberg. 83 jaar, gehuwd met F. H. K. Hoogenboom. Vosseveldlaan 12. Jansje Zwaantje Paul. 90 jaar, we duwe van S. van Driel, Stadhouderslaan 17b. Dlr. H. W. VEIXINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken I Telefoon 02158-2566-5154 De Bedrijfssport Competitie nr. 8 ein digde vrijdagavond 5 juni met de voet bal-finales. Onder goede belangstelling, waarbij ook de directies van de vier eindstrijders aanwezig waren, vingen de wedstrijden aan, na de loting, verricht door de heer Van Hengstum. De eerste wedstrijd Dalco - Super Clea- ner eindigde met 2-1. De volgende wed strijd werd Lindner - Arma, sloot met 2-0. Beide verliezers, Super Cleaner en Arma speelden daarna om de derde en vierde plaats welke wedstrijd door Su per Cleaner werd gewonnen met 2-0. De finale tussen Lindner en Dalco eindigde onbeslist, waardoor het nemen van strafschoppen voor de beslissing moest zorgen. Op een door de doelverdediger bezet groot doel werden er twee maal zeven penalties genomen en Lindner ging met de hoogste eer strijken 6 tegen 4, zodat de voetbaleindstand is gewor den: 1. Lindner. 2. Dalco. 3. Super Clea ner. 4. Arma. De heer van Hengstum Sr. was ook be reid naast de loting de prijzen uit te reiken en dat deed hij in samenwerking met de voorzitter van de Evenementen Commissie de heer G. Kruimer. De hele Bedrijfs Sport Competitie is in een bij zonder prettige sfeer verlopen. Er werd sportief gestreden en veel dank is de organisatie verschuldigd aan alle mede werkers en daarbij in het bijzonder aan de zo belangrijke scheidsrechters en de zo uitmuntende speaker, de heer Elder- man. De totale Bedrijfs Sport Competitie eindigde zaterdagmorgen met het tradi tionele vissen, waarbij ook gelukkig vol doende belangstelling bestond. De' organisatie hoopt volgend jaar weer op eenzelfde succesvolle competitie. Bü de foto's De dames van Foxboro hadden donder dagavond alle reden tot lachen, want na spannende wedstrijden in de voorron den legden zy voor 1970 beslag op de handbal-titel. Bij de volleyballers konden de P.T.T.- hcren hun titel dit jaar niet prolongeren. Garage Stam wist van de drie sets er twee te winnen zodat de volleybaltitel voor een jaar naar het Nieuwerhoek- plein ging. De voetbalfinalistcn Dalco, links van scheidsrechter T. Westerveld, en Lindner rechts, konden in de wedstrijd eikaars doel niet vinden. Strafschoppen moesten jammer genoeg de kampioen aanwijzen. Voor Marcel v. d. Lugt, die een con tract heeft getekend bij de semi-prof- club in de 2e divisie Gooiland, zal het een van de laatste wedstrijden geweest zijn die hij in Soest speelde. Het minst actieve gedeelte van de be- drjjfssportweck, het vissen, „trok" toch nog bijna honderd vissers naar de „waai van Nellie" aan de overzijde van de Eem. Met wisselend succes, over het geheel viel de vangst tegen, werden de prjjsbe- palende vissen uit het water gehaald. Hoofdagent C. de Bruin, duidelijk op eigen terrein vissend, haalde bij elkaar 95 cm vis uit het water, voor hem ge noeg om zjjn oude vishoed te vervangen voor een modieuzer hoofddeksel. Het vissen stond onder leiding van de heer Kruimer en de heer Brink, die daarbij werden geassisteerd door enkele charmante controleuses. Van Weedeetraat 29a - Soest Uitgebreide en moderne collectie ter inzage. verzorgen wij wel, gjcd en... snel I

Soester Courant | 1970 | | pagina 5