mm rnrnm m-v, Kijk uw ogen uit. n Ton Beuken ling Atletiek-nieuws Pupillen namen deel aan wedstrijden in Hilversum Pruiken Service SALON KOPPEL IRUYS&CO MGENTEM S.E.C.-Honkbal Eerste overwinning S.E.C. 1 Ronde van Soest voor Arnold Voogd Seniorentoernooi „Soest-Zuid" m S.E.C. wint door strafschoppen Klaas van der Veen-toernooi V.V.Z. '49 had ook dit jaar nog geen succes Wedvlucht vanaf St. Gh. Hornu Olympia 1, 2 en 3 in Sneek Spelende kinderen op treinrails Winst voor De Duinkikkers 15,— „31,— 32,50 7,50 ,17,— „32,50 17,50 7,50 31,=- „22,50 7,50 m 15, „31, 12,50 7,50 15,— 17,50 Ia een bus van Tensen gingen zaterdag dertig pupillen, jongens en meisjes van de Soester Atletiekvereniging op weg naar het Hilversumse sportpark om deel te nemen aan de competitie 1970, die i ditmaal georganiseerd werd door de I Gooise Atletiek Vereniging (GAC), die haar accomodatie heeft op het Hilver sumse sportpark. I De dertig Soester meisjes en jongens, ln de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar, moesten het opnemen tegen leeftijds- I genootjes van zes verschillende vereni gingen. Het betrof ditmaal ploegenwed- I striiden. Iedere ploeg die uit vier at- I Icetjes bestond, Soest kwam met zeven 1 I ploegen aan de start, moest deelnemen aan de drie onderdelen 40 of 60 meter I hardlopen, estafette en een technisch I nummer. I Ondanks het feit dat onder de Soester I deelnemerstjes weer verschillende nieu- I welingen waren die nog maar net in I trauiing waren, werden er ook deze I middag weer aandige prestaties geleverd. I Niet alleen de tegenstanders van de an- I dere clubs waren belangrijk, maar ook de prestaties van eigen leden werd vaak gezien als een regelrechte aanval I od een persoonlijk of clubrecord. I Bii de jongens a. 60 meter kwam dit I duideliik naar voren. Het clubrecord was met 9.2 sec. in handen van Menno Lie- vers, die tijdens deze wedstrijden zijn record evenaarde, maar de concurrentie wordt met de week groter en met de 9.3 sec. van Jos Beijen en de 9.6 sec. van Peter Swager leek de tijd zeer nabij, maar nog eerder dan werd verwacht lieo Theo Calkoen, voor het eerst op sn kes, het recorc". aan flarden en met 9.1 sec. nam hij het trotse record van Wij verkopen u graag een nieuwe pruik, maar wij bieden u ook alle service bij het onderhoud. Soesterbergsestraat 44, telef. 2045 Steenhoffstraat 9a, Telefoon 6571 en 4905 Menno Lievers over. Alle Soester atleet- jes plaatsten zich bij de eerste zeven van de veertig deelnemers. Marcel Klaaren- beek, die in dat rijtje zeker ook voor een eervolle plaats had gezorgd, liep die middag de 1000 meter. Samen met Ben van 't Klooster en Joost Kok moest hij op dat nummer de naam van Soest hooghouden en hij deed dit met een fraaie tijd 3.27.1 min., wat goed wasvoor een derde plaats. Joost Kok en Ben van 't Klooster moesten met 3.50.0 en 3.50.01 met een wat bescheidener klassering ge noegen nemen. Bij het hoogspringen, het technische nummer, liet Jos Beijen de lat op 105 cm liggen. Menno Lievers en Theo Cal koen op 100 cm. Bart Ankoné kon met 95 cm net de 1 metergrens niet halen. Op de 60 meter weer volop Soester at- leeties aan het werk. Erjan Ruiter, Peter v. d. Molen, de broers Bart en Lucas Ankoné, legden deze jeugdsprint alle maal af binnen de 11.4 sec. Bij de estafette jongens a. legde Soest beslag op de 2e plaatsin de tijd van 37.4 sec. De tweede Soester ploeg moest met de 6p plaats genoegen nemen. Bij de jongens pupillen b. vielen de prestaties van Frank Verhoef op, die de 40 meter in 7.2 sec. liep, en bij het ko gelstoten de kogel pas na 5.32 m. op de grond liet neerkomen. Hans Tschur. Itse en Wit. F.dd'e Ahbring en Amoud Kiaa- renbeek legden de 40 meter allemaal af binnen de 7.4 sec. Perend Wylens, Jan Calkoen en René Wessel kwamen niet verder dan 7.9 sec. Eddie Abbring, Hans Tschur en Berend Wylens kwamen bij het kogelstoten respectievelijk tot 5.01, 4 64, en 4 44 m. De estafette van de jon gens b. liep wat moeilijk, maar toch plaatsten de beide ploegen zich nog als 4 en 5. De meisjes a. deden vriend en vijand van zich spreken door achter de ploeg van de organiserende vereniging als tweede te eindigen. Ingrid Wessel legde met haar 10 sec. rond op de 60 meter de basis voor deze fraaie klassering. Mar lies Pol, Nelleke Uyland en haar zusje Ilse kwamen resp. in 10.3 en 10.7 over de streep. Bij het balwerpen, het tech nische nummer bij de meisies, behaalden de Soester meisjes 13.40, 12 50, 11.80 en 10.20 meter. Op de estafette bezetten de Soester atleetjes de tweede plaats ach ter de uiteindelijke winnares in 42.4 sec. De allerkleinsten, de meisjes b., liepen een geweldige 40 meter. Marieke Schui ling, Irena Majoor, Jolanda v. d. Feer en Sandra Wessel legden deze meisjes- sprint resp. af in 7.4, 7.5 en 8.5 sec. Bij het verspringen, werd Marieke Schuiling mét" eèn sprong 'van '3.36 'm 2ë.' De drie andere meisjes uit haar ploeg sprongen resp. 2.90, 2.76 en 2.65 m. De 4 x 40 meter estafette eindigde onbe slist, de meisjes finishten gelijk met hun Hilversumse tegenstandstertjes. De 3e en de 4e wedstrijd in deze jeugd- atletiek-competitie worden eind augus tus en begin september gehouden. Door deze successen blijkt duidelijk dat de training van de jeugd, die zaterdag middag begeleid werden door een van hun trainers, de heer P. Majoor, steeds meer vruchten begint af te werpen. Zondag namen ook de wat oudere atle ten deel aan wedstrijden in Utrecht. Tosca Snijdelaar onderstreepte ook nu weer haar goede vorm door de 80 meter meisjes c. te winnen in de fraaie tijd van 10.9 sec. Sonja Wessel eindigde als 4e in de tijd van 12.4 sec. Marjan Koppenol legde met 14.7 sec op de 100 meter beslag op de 4e plaats, die zij met een sprong van 4.07 bij het ver springen ook behaalde. Johan v. d. Grift bezette met 2.52.4 op de 1000 meter de 6e plaats, Anton Hofslot volgde hem direct op de 7e plaats. Jan Pauw werd bij de 1000 meter heren in 2.36.8 vierde, Ton Duits plaatste zich in dit geweld als 9e. Rien Wols liep dit maal de 300 meter in 39.5 en spring 145 cm hoog. Wim Rey liep de 100 meter in de voor zijn doen voortreffelijke tijd van 12.7 sec., een tijd die bij de jongens c. door Ybo Dörr met 13.5 al dicht be naderd wordt. Zaterdag j.1. trad SEC 1 in Breda tegen Jeka in het veld. Het zou een zeer span nende wedstrijd worden. In de eerste inning al bleek dat SEC van plan was te winnen. Er kwamen meteen twee mensen op de honken, maar deze wisten nog niet te scoren. In het veld werd ook goed gespeeld onder leiding van J. Hoffman, die de eerste zeven innings goed gooide. In de twee volgende innings kwamen wel 2 mensen op de honken, maar zij wisten niet e scoren. In de 4de inning gaf M. Wigtman een prachtige drie-honkslag en hij wist door een opofferingsstootslag van J. Hoffman het eerste punt voor SEC te behalen. Deze 1-0 voorsprong kon SEC tot de zesde inning behouden, toen kwam Jeka sterk terug en door een aantal fouten van de SEC-defensie kwam Jeka drie maal over de thuisplaat: 3-1. In de zevende inning kwamen R. Blok en R. la Rose op de honken. Blok werd door de veldpartij op goede wijze uitgemaakt, maar ze konden niet verhinderen dat R. la Rose scoorde on een mooie opof- ferinpsstootslag van T. Kellner: 3-2. De climax kwam in de negende inning toen R. Blok op het derde honk kwam door een honkslag en goed steelwerk. Hij werd binnengeslagen: 3-3. R. la Rose werd nok binnengeslagen: 3-4. Een fout van Jeka bracht J. van Mourik op het tweede honk, hij werd door T. Kell ner met een twee-honkslag binnenge slagen 3-5. SEC mocht nu geen fouten meer maken in het veld. Jeka kwam nog één keer over de thuisplaat, wat niet genoeg was. SEC 1 had gewonnen met 4-5. I De ronde van Soest, zondag door de ren- en toerclub Tempo georganiseerd, is ge wonnen door 'Arnold Voogd uit Scher- nonzeel. Vijf en twintig kilometer voor het einde (100 km) zag het er naar uit, riit de winnaar van verleden jaar, Evert D'opeveen, opnieuw zou triomferen. Hij ping op dat moment alleen aan de lei ding, op de „voet" gevolgd door Nanno Bakker, Jos Schipper, Ad van de Ploeg, Leo de Vries, Jan Blokland en Ben Car- dol. Tweehonderd meter achter deze leiders deden Arnold Voogd, Johnnie Meijer en Hendriks de grootste moeite om bij te komen. Aanvankelijk maakten ook zij deel uit van de kopgroep, maar de slij tageslag in de brandende zon werd te I groot. I ^aar 25 km voor het einde is Arnold I "i'oogd plotseling ziin inzinking te boven. J T.entrzaam maar zeker loont hij de ach- I terstand v/ppr in. Hendriks en M°ijer I mopten de Scherpenzeler kort na elkaar laten gaan. Eenmaal bij de kopgroep I terruggekeerd had Voogd niet al te veel I moeite meer om krachten te verzame len voor de eindsprint. Wel moest Voogd in de slotfase eerst nog een ont- I snapping van Blokland ongedaan ma ken. Voogd ging echter alleen door. Op de eindstreep had hij zelfs anderhalve j minuut voorsprong op zijn naaste con- curent, Nanno Bakker. Evert Diepeveen moest ditmaal genoe gen nemen met een derde plaats, Ad van de Ploeg werd vierde, Ben Cardol vijfde en Jos Schippers zesde. Johnnie Meijer ging als dertiende over de eind streep. Ruim zeventig renners waren tegen de klimatologische omstandig heden niet opgewassen en stapten voor tijdig van de fiets. De winnaar legde de honderd kilometer af in twee uur, der tien minuten en 13 seconden. Bij de nieuwelingen, die zestig kilo meter reden, werd Schijf uit De Kwakel winnaar. Hij wist met Joop Schaafsma van Tempo en W. Binsbergen uit Bab- berich na veertig kilometer te ontsnap pen. In de eindsprint bleek Schijf de sterkste. Schaafsma werd tweede en Binsbergen derde. On de vierde plaats kwam J. Frezen uit Zeist. Zeer actief in deze wedstrijd was H. v. d. Hoef. Hij wist diverse premies te winnen, maar kwam in de eindrang schikking toch niet ver. Ton Lenkreiier iricpst wegens een lekke band de strijd staken. De oriizen bij deze wedstrijden waren in rovale mate beschikbaar gesteld door het Soester bedrijfsleven. De bedrijven traden ook als sponsers op. Zo reed bij de amateurs Voogd voor G. Kareisen, Bakker van de Ploeg voor Gebr. van Kooij, Diepeveen voor Lindner, Cardol voor Procar en Schippei voor Super Cleaner. Op 23. 24 en 31 mei werd op de banen van „Tennisclub Soest-Zuid" het senio ren-lente toernooi verspeeld. De vele nieuwe gezichten, die wij op en naast de banen zagen bewezen wel, dat dit toernooi aan de opzet, het bevor deren van de kennismaking tussen de oude en nieuwe leden, beantwoordde. De winnaars waren: Dames-Enkel: 1. Mevr. Calkoen. 2. Mevr. Abbing. Heren-Enkel: 1. B. Vriens. 2. R. Schui ling. Gemengd-Dubbel: 1. Mevr. Calkoen-R. Schuiling. 2. Heer en Mevr. Cijfer. Gevraagd voor aanleg en onderhoud van electrische installaties in fabrie ken en utiliteitsbouw (dus geen nieuwbouw) Hoog loon, prettig werk. ELECTRO-TECHN. BUREAU Soesterbergsestraat 20A, Soest, telefoon 3367. Na 18.00 uur 3674 of 4111. Het Klaas van der Veentoernooi, de af gelopen week door VVZ georganiseerd, is dit jaar door SEC gewonnen. De finale tegen de organiserende vereniging ein digde weliswaar onbeslist (2-2), maar strafschoppen brachten de beslissing in het voordeel van SEC. De winnaar van verleden jaar, Hees, eindigde ditmaal als laatste. De finale en de wedstrijd om de derde plagts was qua publieke belangstelling een beetje teleurstellend. Gezien het fraaie zomerweer had men meer mensen verwacht dan de 200, die er nu waren. SEC begon in de finale tegen WZ be ter. Er waren in de eerste helft ver schillende kansen voor SEC, maar door koel verdedigen wist VVZ schade te voorkomen. Bij de rust was er nog altijd niet gescoord. In de tweede helft leek de beslissing snel gevallen. Binnen een kwartier nam SEC een 2-0 voorsprong. Eerst scoorde Sengers uit een straf schop en kort daarop bracht Rijnders met een kopbal uit een hoekschop de stand op 2-0. De strijd leek beslist, maar VVZ kwam zeer sterk terug. In het laat ste half uur werd het doel van SEC onder zware druk gezet en de gevolgen bleven ook niet uit. Eerst was het G. Floor, die met een prachtig doelpunt het verschil tot één doelpunt terugbracht en kort voor het einde kwam VVZ zelfs naast SEC, mede door toedoen van achterspeler De Vries van SEC, die de bal op het beslissende moment enigszins van richting veran derde en daarmee zijn doelman kans loos maakte: 2-2. Ondanks het felle of fensief van WZ kwam in deze stand geen wijziging meer. Strafschoppen moesten toen beslissen, wie de beker van Hees mocht overne men. SEC toonde zich daarin bedrevener. Vier van de vijf penalties werden in een doelpunt omgezet en dat haalde WZ niet. Voorlopig is dus de beker voor een jaar naar SEC. Overigens was men bij WZ best tevreden over het behaalde resul taat. Uiteindelijk was het voor het eerst, dat de organiserende vereniging tot de finale wist door te dringen. Dat gebeur de eerder verleden week door een ver diende 2-0 zege op BDC. SEC plaatste zich voor de finale door een royale 6-2 overwinning van Hees, afgelopen don derdag. Bij de rust stond SEC in die wedstrijd overigens nog maar met 2-1 voor. De strijd om de derde en vierde plaats tussen BDC en hees werd door BDC met 3-1 gewonnen. Weliswaar nam Hees de leiding, maar BDC zorgde nog voor rust voor de gelijkmaker. Na de thee scoorde BDC nog tweemaal, terwijl Hees daar niets tegenover kon stellen. De eindstand werd dus: 1. SEC; 2. WZ; 3. BDC; 4. Hees. De opbrengst van dit toernooi is evenals in voorgaande jaren bestemd voor de jeugdafdelingen van de deelne mende verenigingen. Nadat verleden jaar de voetballers van Pijnenburg de Klaas van de Veenbokaal voor een 'jaar mee naar Hees hadden genomen, gaat de beker dit jaar mee naar de Bosstraat, waar hij voor twee envijftig weken de prijzenkast van SEC- zaterdag zal gaan sieren. SEC, dat ditmaal aan het toernooi deel nam met de zaterdagselectie, kwam evenals Hees verleden jaar, ook slechts in het bezit van de bijzonder fraaie bo kaal door het beter nemen van straf schoppen, hetgeen voor een dergelijk toernooi toch wel een onbevredigende situatie genoemd mag worden. Voor de groenwitten vormt het behalen van de eerste plaats in dit toernooi, wat we misschien wel de officieuze strijd om het Soester voetbalkampioen schap kunnen noemen, een fraaie af sluiting van een succesvol seizoen, dat volledige gelijkenis vertoont met dat van Hees, want de roodwitten behaalden vo rig jaar ook het kampioenschap met de daaraan verbonden promotie naar de eerste klas zaterdagmiddag-afdeling. Een prestatie die nu door SEC is herhaald. Nadat bjj de nieuwelingen de ereplaat sen al waren verdeeld, spurtte het pelo ton voor een zo goed mogelijke klas sering. """T De vereniging „De Zwaluw" nam deel aan een wedvlucht vanaf St. Gh. Hornu, afstand 218 km. In concours waren 413 duiven. De duiven werden gelost om 7.30.00 uur. Aankomst eerste duif te 10.47.56 uur. De laatste prijsduif kwam aan te 11.04.24 uur. Uitslag: A. v. Dorrestein 1 42 70 82. W. Grift 2 41 45. G. Rijksen 3 5 9 12 15 17 19 20 22 24 26 28 30 32 38 44 49 56 57 59 64 65. H. Gorissen 4 76. H. Rauch 6 13 29 75. Jac. Stalenhoef 7. 61 67 79. B. Roest 8 21 52 63. J. Ottens 10. R. Vos- kuiken tl 35 54. J. v. d. Brakel 14 16 23 40 53 74 80. P. Duyst 18 36 50. B. Lijnvelt 25. H. Voskuilen 27 46 48 77. H. v. Hen^strum 31 73. C. v. d. Hoek 33 58 71. Jac. Wijnands 34 62. J. v. d. Belt 37. E. de Goede 39 43 69. A. v. Riet 47 68. C. Dijkman 51 66. Gebr. v. Diik 55 72. C. v. d. Lugt 60. G. Visser 78. T. Wigtman 81. Sj. Blokland 83. De vereniging „De Vriendschap" nam aan deze wedvlucht deel met 292 duiven. De eerste duif kwam aan om 10.44.43 uur. De laatste prijsduif arriveerde om 11.05.52 uur. Uitslag: J. Kamerbeek 1 5 15 17 22 26 34 53 55. Altenaar-Reijerse 2 6 9 11 21 27 30 32 35 48 54 57. D. de Zoete 3 10 42 45 58. J. Ruttenberg 4 8 36 43 46. W. Roest 7 13 20. H. Verkerk 12 31 37 38. J. Rijksen 14 23 28 29 44. C. Vaessen 16 41. J. Wijnands 18 19 25 51. J. v. Klooster 24. E. Daatselaar 33 39 49 52. H. v. d. Broek 40 56. Z.K.H. Prins Bernhard 47. P. Taalman 50. De zaterdagvereniging „Julianapost" te Op de kunstnijverheidsfdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend. lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bi; Ton Beuken, tegenover het busstation in Soest-Zuid. Baarn nam afgelopen zaterdag deel aan de wedvlucht vanaf Orleans. Afstand 538 km. De duiven werden om 5.30 uur gelost met een sterke oosten wind. Uitslag: J. A. Croon 1 6 10 12. J. de Ruyter 2. L. Vogel 3 8. G. v. d. Meent 4. Gebr. van Essen 5 7 9 13 14 15. S. Mevrouw v. d. Veen tussen de S.E.C.- zaterdagspelers, die de Klaas v. d. Veen- bokaal voor een jaar „meenamen". Zaterdagmorgen vertrokken van de Veldweg een bus, een personenauto en een V.W.-busje met leden van de chr. wandelsportvereniging „Olympia" naar Sneek voor de Trefdag van de Ned. Chr. Wandelsport Bond (N.C.W.B.). Deze Trefdag werd georganiseerd door de c.w.s.v. „Sneek". 's Middags om half twee vertrokken on geveer 600 deelnemers voor de Tref dag wandeltocht. Onder ideale weersomstan digheden werden de zeer zware par koersen gelopen van 5, 8, 12, 18 en 25 km. De route voerde de wandelaars o.a. door Sneek, langs het Sneeker Meer en via de plaatsen Offingawier en IJs- brechtum terug naar Sneek. De 18 adspiranten liepen 5 km onder leiding van mevr. S. Brood en behaal den, de eerste prijs met 269 punten. Tweede met 268 pnt. werd de w.s.v. „Sneek" en derde met 261 pnt. de w.s.v. „Altijd Fit" uit Dokkum. De 12 km zag er alsvolgt uit: 1. Vios 1, Driesum, 561 pnt. 2. Olympia, Soest, 544 pnt. 3. Jonge Tippelaars, Uithuizen, 538 pnt. De 38 junioren liepen onder leiding van de heer D. Brood. De 15 senioren wandelden o.l.v. de heer L. Vogel 18 km. De jurylij st gaf het vol gende beeld: 1. „Op eigen benen", Stads kanaal, 846 pnt. 2. „Jonge Tippe laars", Uithuizen, 825 pnt. 3. „Olympia", Soest, 769 pnt. Na afloop van de wandeltocht werden door de heer W. A. Suman acht onder scheidingen uitgereikt. Voor het volbren gen van 500 km kregen Marietje v. Bar- neveld, Carla Slotboom, Carla Hornsveld en de tweelingzusjes Tineke en Greetje Strumpel een herinneringsspeldje. Joke Strumpel (zusje van de tweeling) en Lia Fonken het speldje voor de vol brachte 1.000 km. Het seniorenlid J. v. d. Broek had 4.000 km gewandeld bij „Olympia". Een paar spelende kinderen hebben za terdag de trein op het baanvak Utrecht- Baarn nabij het tunneltje in de Lange Brinkweg tot staan gedwongen. 'De ma- chinst is naar de dichtsbijzijnde telefoon gelopen om de politie te waarschuwen, maar toen deze kwam waren de kinde ren al verdwenen. De trein kon toen ongestoord vérder rijden. De 3e kompetitiewedstrijd waterpolo van het heren team van De Duinkikkers tegen Triton - Putten leverde een 4-3 overwinning op voor de thuisspelende Dloeg, Nadat zij door onjuiste mandek king eerst een 3-0 achterstand hadden opgelopen wist Henk Wijnmalen een te- genpunt te scoren doordat de bal door de mid-achter van richting werd ver anderd en in zijn bezit kwam, waarna hij met een afstandsschot scoorde 3-1. Even voor de rust lukte het werderom met een afstandsschot, waardoor de stand op 3-2 werd gebracht. Na de rust werd de strijd feller en ln deze periode wisten De Duipkikkers de stand op 3-3 te brengen. Nogmaals kregen De Duinkikkers een kans tot scoren, doch de vrijliggende midvoor schoot tegen de lat. Gerard Vet. die in deze aanval was meegekomen, kreeg de bal in zijn bezit en wist feil loos te scoren, waardoor de stand 4-3 in het voordeel van De Duinkikkers werd. Donderdag a.s. zullen de heren ln een uitwedstrijd spelen tegen V.Z.C. II uit Veenendaal. Het kranige herenteam van de „Duin kikkers" behaalde voor eigen publiek een verdiende overwinning.

Soester Courant | 1970 | | pagina 9