m Sfc&lfa/Ma*. mm cïao X of 'tl Ton Beuken De Witte Pompen electromonteurs zingende dolfijnen... RINUS ISRAËL Oud-stratenmaker een van de meest intelligente voetballers Glorieperiode bij D.W.S. VOOR EM.ltEMÜLT, - NIEUW OF GERRUIKT QARAQE STAM Limietzwemmen voor Nationale Kampioenschappen Topzwemmers naar Soester Natuurbad FRANS BOSMAN N.V. Watersportvereniging „Flevo" won verenigingszwemzeskamp „De Duinkikkers" TALENT OF DOORZETTINGSVERMOGEN Vierhonderd bejaarden waren dagje uit DOLFINARIUM VTBN.V. Politie ging uit vissen Bromfietsers bij ongelukken gewond Gebroeders Van Leek boekten succes in België Vliegbasis-team doet volgend seizoen weer mee Prachtig succes voor Ujn Recorder staat k&arjiij Je Gouden Snaar" Geslaagd jeugdi; ge amazones D Rinus Israël is een van de meest markante voetballers op dit ogenblik in ons land. Hy is semi-prof by Fejjenoord en beschikt over een goed beklante sigaren zaak. Met een voorsprong van ruim elfduizend punten op zijn clubgenoot Wim van Hanegem werd hij gekozen tot de beste voetballer van het afgelopen seizoen. Hij wordt haast vereenzelvigd met Feijenoord, maar zowel zijn vrouw als hij zijn ras echte Amsterdammers. Het is nu ongeveer acht jaar geleden dat Rinus Israël door een talentenjager van D.W.S. werd ontdekt bij D.W.V. een amateurclub in noord-Amsterdam. Bij D.W.S. heeft Rinus zijn persoonlijkheid als voetballer opgebouwd. Daar speelde ook zijn zwager Joop Burgers, trainer was Lesley Talbot en de grote man in de verdediging was Daan Schrijvers. Rinus kwam bij D.W.S. in de gloriepe riode van de Amsterdamse club. In zijn eerste seizoen als semi-prof promoveer de hij met D.W.S. naar de eredivisie. De Amsterdammers stroomden daarna di rect door naar de landstitel. Dat leverde Israël het volgende seizoen zijn eerste ervaring op in de Europacupstrijd. Recordtransfer Na het behalen van het Nederlands kampioenschap werd D.W.S. de eerste full-profclub in ons land. Later zou blijken dat de Amsterdammers net wat te vroeg daarmee waren. Voor Israël betekende het het einde van zijn baan als stratenmaker. Hij werd voetballer en naast de trainingen moesten de D.W.S.-spelers verplicht studeren om een beroep te kunnen uitoefenen nadat hun voetbalcarrière er op zat. Dat le verde Rinus het middenstandsdiploma op, waardoor hij nu sigarenwinkelier kan zijn. D.W.S. werd inmiddels in de Europa cupwedstrijd uitgeschakeld door het Hongaarse Vasas Györ. De Amsterdam mers werden achter Feijenoord tweede in de competitie. De Rotterdamse club kocht voor het toenmalige recordbedrag van 450.000 gulden de D.W.S. verdediger en Schrijvers ging kort daarna naar P.S.V. Die aankoop van Israël heeft Feijenoord geen windeieren gelegd. Rust en be heersing heb je als laatste verdediger nodig, vooral ook om het team rust te geven. In de eerste paar jaar bij de Rotterdamse club zat Rinus nog wei eens op de reservebank. Nu komt dat praktisch nooit meer voor. Hij is een vaste keus als centrale verdediger, ook in het Nederlands elftal. Enorm gebluft „We hebben in die Europacupfinale te gen Celtic enorm gebluft. De rust en zelfverzekerdheid die de mensen zagen berustte voor een groot deel op bluf. Trainer Happel, een geweldige man, heeft ons dat ingepraat", zegt Rinus. „Het was de enige manier om die ook zo zelfverzekerde, misschien wel wat overzelfverzekerde Schotten te pakken. Inwendig waren we allemaal reuze ge spannen. We lieten ze zo weinig moge lijk aan de bal komen. Dat en die snelle gelijkmaker, o man wat zal ik me dat lang herinneren dat ik die kopstoot gaf, heeft Celtic in elkaar doen storten." Het verschil met Ajax ziet Israël op twee punten. De Amsterdamse club heeft misschien wat meer voetbaltalent in het team. maar het is de rust en zelfverzekerdheid waardoor hij Feijen oord zo'n sterke Europacupploeg acht. Hij geeft toe, dat hij, zijn ploeggenoten, trainer Happel, manager Brox en vele andere Feijenoorders vanaf het behalen van de landstitel naar de finale van de Europacup hebben toegeleefd. Net zo goed als de finale waren daarin de wedstrijden tegen A. C. Milaan hoogte punten. Inspiratie De spanning is nu weg. nu de Cup in Rotterdam is. Maar is daarmee ook de inspiratie voor het nieuwe seizoen ver minderd? Volgens Rinus Israël voelden alle Feijenoordspelers zich na het beha len van de Cup moe, hondsmoe. „We hebben nu eerst allemaal rust en va kantie nodig. Voor de één na twee, voor anderen na drie, vier of vijf weken hebben we allemaal weer honger naar de bal. Dan is het een kwestie van aan pak van Happel om er de grote inspi ratie weer in te krijgen. Ik geloof dat hem dat wel zal lukken", aldus Israël. NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK 'Telefoon^'02155-Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen' en deskundig worden voorgelicht. 1 - U bent van harte welkom N.O.C.-garantie - Financiering - Inruil Maandag 15 juni a.s. zal van 19.30-20.30 uur wederom een trainings wedstrijd worden gehouden in het Soester Na tuurbad voor zwemmers en zwemsters voor het bereiken van de limiet voor de Nationale kampioenschappen in Leeu warden. Er zal gezwommen worden op de ..uu meter vrijeslag jongens, 100 m®ter schoolslag meisjes, 100 meter vlinder slag jongens. 200 meter vrijeslag meisjes en de 4x100 meter vrijeslag estafette Voor deze -wedstrijden hebben reeds in geschreven van de Zwemvereniging Waarden: Ton van Klooster, Groen, Ronny Splint, Verhard Wentmk Dick Nieuwenhuizen, Roy de Boer, Piet Steeink Wytze de Boer, Marian van Strijland. Nel Nieuwenhuizen, R.a van Breukelen, Annemane Groen, Linda de Boer, Hansje van Bunschoten, Truus Ebbelaar, Ellen Lasterie, Tosca van Weeren, Ankie va" tek kene Wen tink Tineke Wentink en Twink Smidt. Neptunus. Amersfoort: Kees v. d. Berg, Arnold Berends, Fritz Smulk, Hans Hoogveld, Ruud van de Hoofdakker. Pe ter Smink. Roland van Loon en Jose van Meeteren. AZ en PC Amersfoort: Anke Riinders, Jan de Koek, Henk Rib berink. Eddie Koetsier, Paul Pijl, Gerrit v d. Kamp, Piet van Helsdingen, Leo Prins, Ietje Deutz, Henja Altena, Joke Gevraagd voor aanleg en onderhoud van electrische installaties in fabrie ken en utiliteitsbouw (dus geen nieuwbouw) Hoog loon, prettig werk. ELECTRO-TECHN. BUREAU Soesterbergsestraat 20A, Soest, telefoon 3367. Na 18.00 uur 3674 of 4111. Piek, Anja Koning, Marcel van Bemmel, Leonieke v. d. Berg, Hance Backer, Jan- ny van Eijk, Petra Niezen, Ans en Ine ke Scheigmann, Gerda Westerhuis, Hans Spithoven, Gerco Schonewille, Marcel Rens, Jan Niezen, Alda Sfreddo, Petty Vonhof, Yvi Ilmer, Hans Treffers, Gerrit van de Kamp, Jos van de Port en Henk Ribberink. De wedstrijden zullen om 19.30 uur aanvangen. De organisatie komt geheel voor de verantwoording van de s.v.z. „De Duinkikkers". Dames-waterpolotoernooi Zaterdag 13 juni a.s. zal er in het Soes ter Natuurbad een dames-waterpolo toernooi worden georganiseerd door de s.z.v. De Duinkikkers. De wedstrijden die om 17.00 uur zullen aanvangen, zullen worden geleid door officials van de Kring Midden van Ne derland, die heeft verzocht voor de spel- leiding te mogen zorgdragen. Aan dit toernooi zal worden deelgeno men door dames-teams van „De Vest" uit Naarden, ..Lage" uit Zeist, „Wils kracht" uit Utrecht en „De Duinkik kers" uit Soest. Dit toernooi zal worden gehouden om de familie Touwen-wisselbeker. Voor De Duinkikkers zijn de volgende dames geselecteerd: Wil v. d. Brink, José Bo- dewes. Els Bodewes; Diny Grobben; Angelique Majoor: Loes Gemen; Bep Reijerse: Marian Thie; Corlina Pouwen; Lily Kok. Neptunus speelt in het Soester Natuurbad voor hoofdklasse waterpolo. Vrijdag 12 juni speelt het Amersfoortse Neptunes een thuiswedstrijd in het Soester Natuurbad tegen Polar Bears uit Ede. Neptunes, dat momenteel 3 punten achterstand heeft op De Robben uit Hilversum, zal deze wedstrijd moe ten winnen wil zii nog een kans hebben op de titel. De Robben uit Hilversum spelen eveneens op 12 juni tegen ZIAN uit Den Haag, waar Neptunus zowel op de UZSC polodagen als in de laatste kompetitiewedstrijd punten heeft moeten verliezen. De spanning zit er nog volop in en daarom zal er weer een goede wedstrijd gespeeld moeten worden. De wedstrijd vangt om 19.30 uur aan. De verenigingszwemzeskamp, welke voor de 3e achtereenvolgende maal door „De Duinkikkers" werd georganiseerd is een groot succes geworden. Nadat de voor zitter de gastverenigingen en de officials welkom had geheten begonnen de wed strijden met de series op de schoolslag. De belangstelling was zeer groot, waar aan het gunstige weer mede debet was. Het programma werd geheel volgens schema afgewerkt. Er werd gezwommen over 24 categoriën met elk twee series, verdeeld over de diverse leeftijdsgroepen en de onderde len schoolslag, rugslag, en vrije slag, als mede 3 series estafette. Aan de hand van de uitslagen van de series verschillende categoriën werd voor de deelnemende verenigingen de rangorde als volgt: 1. Flevo, 2. D.K.R., 3. De Haaien, 4. z.c. Zeist, 5. Laga, 6. De Duinkikkers. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen uitgereikt door de directeur van de Stichting Soester Natuurbad, de heer Th. M. Peet, waarna er gezellig werd nagekaart in „De Soester Duinen". (Dit verslag moest wegens tijdgebrek helaas verkort worden opgenomen.) Jan Jansen is nog altijd de grote ve dette van de Nederlandse professional wielrenners op de weg, zoals Peter Post dat in nog grotere mate bij de renners op de baan is. Dat zijn twee wielren ners, die grote triomfen hebben be haald, maar nog veel vaker door een heel zure appel moesten bijten. Daar naast hebben we vele jongere wielren ners, waarvan kenners zeggen dat het hen bepaald niet aan talent ontbreekt. Toch komen ze nauwelijks op het voor ste plan. In ons eigen landje lukt dat nog wel, maar daarbuiten is de concur rentie vaak te scherp. Felle stryd bij Italianen en Belgen De Belg Eddy Merckx mag dan soms te sterk worden geacht, hij heeft in zijn land een geweldige revolutie ontke- tend. Het gaat de Belgische prof-wiel. renners natuurlijk om de duiten, maar eer levert in de sport ook veel geld op. Zij het vaak indirect. Naarstig hebben de landgenoten van Merckx gezocht naar zijn zwakke plekken. Die zijn ge vonden vooral in een eindsprint met een groepje moet het wieleridool van zovele Belgen vaak het onderspit del ven. Bredere basis Hier en daar in kleinere koersen gun. nen de grote Belgen en Italianen de Fransen en Nederlanders het wel om eens een graantje mee te pikken. Per slot moeten zij zoveel te vriend wor. den gehouden dat zij ook eens te ge. bruiken zijn voor steun aan een Bel gische of Italiaanse zege. Hoewel de Nederlandse prof-wielren. ners internationaal niet tot het hoogste niveau reiken, ondanks de wereldtitel van Harm Ottenbros vorig jaar, zijn wij wel in staat twee zeer behoorlijke ploegen aan de start te brengen in de ronde van Frankrijk. Veruit het groot ste evenement ieder jaar op de wieler- kalender voor grote etappewedstrijden. Vorig jaar wist Rini Wagtmans daarin een net wat hogere plaats dan Jan Jan sen te veroveren. Toch leek het erop. dat een geweldige rivaliteit zou ontstaan, die het Neder landse wereldje van wielerprofs zou wakker schudden. Maar Rini dacht dat hij er al was. Hij hield er geen reke ning mee, dat zijn plaats in de totale rangschikking van de Tour zodanig was, dat vele Belgen en Italianen nog boven hem stonden. Keihard De wielrennerij is nu eenmaal een kei harde sport. Wil je op een behoorlijk niveau meedraaien in de wegkoersen dan heb je aan talent, conditie, uithou dingsvermogen en sprintcapaciteiten niet genoeg. Het doorzettingsvermogen is heel belangrijk. Dat geldt niet alleen voor een zware etappekoers, maar in nog sterkere mate voor de training en het voor ogen houder van een hoog ge steld doel door de jaren heen. Voordat Jan Jansen in de Ronde van Frankrijk kon zegevieren en het we reldkampioenschap op de weg kon ver overen heeft hij enorm moeten leren „afzien". Dat is het erkennen van het meesterschap van een andere renner. Je moet leren je krachten te verdelen en op het juiste moment in de aanval te gaan. Lukt dat dan moet je nog kunnen doorzetten als je de pech hebt van een valpartij of één of meer lekke banden. „Afzien" is moeilijk En als je dan een poosje succesvol hebt gekoerst is het niet meer dan normaal, dat de grotere vorm er eens uitraakt. Voorts moet je kunnen accepteren, dat je terwille van een ploeggenoot een stap terug doet en dat is voor een am bitieuze jonge renner vaak heel moei lijk. Dat „afzien" is juist het moeilijk ste. En het lijkt erop, dat veel jonge landgenoten die vrij vlot tot de natio nale top zijn doorgedrongen dat nog te moeilijk kunnen verwerken. Toch zijn zij ook al bij de amateurs wel voor on aangename verrassingen geplaatst. Juist jongens die als amateur fraaie re sultaten boekten en in hun eerste prof- koersen ook een flink partijtje konden meeblazen, krijgen het moeilijk als het keiharde spel om de duiten op gang komt. Dan zijn de echte toprenners niet meer soepel. Dan laten zij een ander niet winnen en de teleurstelling die daaruit ontstaat bij de mindere goden uit zich vaak in kankeren en beschul digingen. Maar de jonge renners die door die moeilijke periode goed heen komen kunnen tot de echte top door dringen. En dan handelen zij net zo als de mannen waarop zij nu soms kri tiek hebben. De sterkste De beroepswielrennerij is keihard, net als elke beroepssport. Het is zo hard, dat je je kunt afvragen of hier nog van sport sprake is. Is het veelal zo, dat het geen sport maar doodgewoon een beroep is om het dagelijks brood, al of niet goed belegd, te verdienen? En zo. als in alles geldt ook hier, maar dan wel erg goed zichtbaar, het recht van de sterkste. Bij de profs komt dat veel beter tot uiting dan bij de amateurs. Om zelf dat recht te verwerven is een enorme dosis doorzettingsvermogen no dig. Bijna vierhonderd bejaarden hebben woensdag genoten van een wel wat warme, maar mooie uitgaansdag. Met zeven autobussen en vijf particuliere auto's vertrokken de bejaarden 's mor gens om acht uur voor een fraaie tocht door het midden en oosten van het land. Via de Leusderhei, de fraaie bossen van de Utrechtse Heuvelrug, Doorn, Rhenen ging men naar Arnhem, waar men in het park Sonsbeek een consumptie kreeg aangebdoen en tevens in de ge legenheid werd gesteld om het lunch pakket aan te breken. Na deze eerste stop werd de tocht voort gezet via Dieren, de Posbank naar Apeldoorn, waar in „Berg en Bosch" opnieuw aan de inwendige mens de nodige aandacht werd besteed. Van Apeldoorn is men via de grote weg naar hotel Groot Kievitsdal bij Hilversum en hotel Groeneveld in Baarn gegaan, waar een door de heer Voorbij aangeboden diner klaar stond. De burgemeester, die doorgaans hierbij even aanwezig is, moest dit jaar wegens werkzaamheden versterk laten gaan. Rond half acht keerden de vierhonderd bejaarden tevreden en voldaan en toch nog een paar ervaringen rijker in Soest terug. Op het Kerkplein werd men opgewacht door PVO, dat voor een waardige ont vangst zorgde. Tevens kregen de be jaarden traditiegetrouw een ijsje aan geboden. VREEMD GELD EN REIS VERZEKERINGEN VAN UW BONDSSPAARBANK in het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00, en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 - 6041. De Soester Politie Sportvereniging hield dinsdagmiddag de jaarlijkse viswed strijd, met als hoofdprijs de wisselbeker uitgeloofd door het erelid de heer C. van Wijngaarden. Aanvankelijk zou men in de waal „Nel- lie" aan de Eemdijk de hengels uitwer pen, maar door werkzaamheden aan deze weg, was de waai onbereikbaar. Toen werd koers gezet naar de zandput te Baarn, die zonder incidenten bereikt werd. Een twintigtal vissers en één dame, be gonnen om twee uur met de strijd. Het duurde lange tijd voordat controleur Jan de Bruin werd geroepen en toen hij ten slotte tot meting moest overgaan, bleek het een vis van 3 cm te zijn. Slechts drie van de twintig waren er gelukkig en de heer Douma wist met grote moeite een kanjes van 32 cm. te bemachtigen. Er werd drie uur gevist met een kleine tussenpauze. De uitslag werd: 1. C. de Bruin, 68 cm. (wisselbeker) en extra prijs. 2. A. de Raadt, 53 cm. 3. J. Douma, 32 cm. Alle deelnemers ontvingen een prijsje, maar daarvoor moest geloot worden. Bij een ongeluk op de Torenstraat ter hoogte van De Gouden Ploeg is de bromfietsduopassagier A. S. uit Soest gewond geraakt. Het ongeval gebeurde toen de 33-jarige bromfietser A. M. uit Soest vlak voor een achter hem rijdende auto, bestuurd door H. G. uit Velsen, de weg overstak. De automobilist kon een aanrijding niet. meer voorkomen. S. is met verschillen de verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. Op de De Beaufortlaan raakte de Amersfoortse bromfietser C. H. A. B. gewond toen hij in verwarring werd gebracht door een plotselinge uitwijk- manouvre van de bromfietster mej. F. I. T., eveneens uit Amersfoort. Zij week eerst naar links uit voor een groep voetgangers en toen weer naar rechts. Een botsing was het gevolg. B. is met verschillende verwondingen naar „De Lichtenberg" in Amersfoort gebracht. Coiffures Marbert cosmetica OUDE UTRECHTSEWEG 37 - SOEST-Z. - TEL. 5431 Jan en Frans van Leek, de enige twee Soester motor-crossers, die in de K.N.M.V. rijden, zuiver en alleen om het buitenlandse contact, hebben het af gelopen weekend tijdens een BeNeLux- cross in een Belgisch plaatsje onder de rook van Namen, de Nederlandse eer hoog gehouden door in het sterke ge zelschap de eervolle zesde en zevende plaats te bereiken bij de 250 cc. junio ren. Sinds enkele weken is de zaalvoetbal competitie ten einde. In de hoogste af deling werd het team van de Utrechtse Studenten kampioen en dit team bereik te tijdens de Nederlandse kampioen schappen een eervolle vierde plaats. Kampioen'van Nederland werd de Bra bantse kampioen Den-Bosch. Het team van de Vliegbasis Soesterberg, wat de competitie zo hoopvol inzette, bereikte uiteindelijk een goede plaats in de middenmoot en speelt volgend jaar dus opnieuw in de hoogste afdeling, en dan zal de hoofdklasse worden uitge breid met teams van DOS en Velox. Het team van de Luchtmacht zal het in het nieuwe seizoen zonder zijn coach Deurloo moeten doen, die inmiddels al vervangen is door de ex-trainer coach van de basketball-vereniging Punch Kippers. Met zijn rijke zaalervaring zal hij zeker in staat zijn met enkele nieu we krachten het Vliegbasis-team goed te kunnen laten meedraaien. Deurloo is slechts een seizoen coach van het zaalvoetbalteam van Soesterberg geweest. Volgend seizoen zal hij Lim- burgia uit Brunssum onder zijn hoede hebben, want ook in Limburg start in het najaar een zaalvoetbalcompetitie. Een verlies voor de sportgemeenschap van de Vliegbasis, die peurloo dan ook node naar het zuiden zien vertrekken. Voor rijbewijs B-E en C-E, D-E en Daf slaagden onderstaande dames en heren. Voor rijbewijs B-E: H. Altena, W. P. G. den Breejen, N. W. v. Beek-v. Vierber- gen, M. H. Bikker-de Regt, T. Besselsen- Langras, A. M. W. v. d. Bovenkamp, O. E. R. v. d. Bor, J. J. F. Bakker, J. J. Bre- defeldt, J. A. Beukema-Nieuwenhuizen, J. Blok, L. M. D. v. d. Bergh-Draper, W. M. Blok-Hardesmeets, M. Dorrestein- Eerligh, H. G. van Dorrestein, A. V. M. Dubbers, H. Dazelaar, A. Flantua, G. J. Groen, T. W. v. Hattum-Spijker, W. v. d. Hoek, G. P. Hoek, G. P. Hooyer, W. Hilhorst, G. de Korte, J. Klop, H. Kraay, E. G. Koster-v. d. Kamer, G. B. Kleine- gris-v. Breukelen, O. Lagelaan, E. J. Leertouwer, A. v. d. Lee, W. J. Lusten- houwer, C. Molenaar, H. O. Meems, O. B. Meiring, A. L. Meyer-Kruger, J. v. Oosten, J.-v. d. Ploeg, J. A. Putters-v. Kooy, H. A. Roest, W. B. Rip, K. P. Rote, J. W. Sukel, J. Steenkamp, K. A. Stilma-v. d. Vliet. P. M. Smeeing, E. v. Schaik, M. J. J. Schalks, A. H. Schim mel, K. Schraal, M. H. Tolboom. T. den Uyl, H. M. Visser, R. F. Vogt, R. C. M. de Vries, T. Verkade, M. Veul, B. R. Weller-Jenner, L. J. A. Wildenburg, R. R. v. d. Weyden-Boerma, W. J. Zuiver. Voor rijbewijs C-E, D-E: G. A. J. Wes- teneng, H. J. v. d. Haar, M. A. M. Steenman. Voor Daf: T. S. v. d. Broek-Niesten, N. J. Gordeau-Blom, J. E. Schaay, J. W. Weeber-Nijenhuis. Allen werden opgeleid door Auto en Vrachtwagenrijschool ENGEL - M. Los, Van Lenneplaan 48, tel. 6621. De gezusters Monique en Patty v. d. Bor uit Soest respectievelijk 11 en 12 jaar, die getraind worden door de heer Johnny Duiser uit Soest, namen zondag deel aan het jeugdspringconcours, uit geschreven door manége „De Pandarosa" te Amstelveen. De jeugdige amazones bereden de paar den „Black Eagle" en Prince of Fennor". Monique won de eerste en derde prijs en Patty legde beslag op de tweede prijs. of uw gehele interieür... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging .Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955-2180

Soester Courant | 1970 | | pagina 11