n m Middelman zegt, Luxaflex-mensen hebben een streepje vóór RDAG p Alblas l W. KOSJER UCTEUR AUTORIJSCHOOL „ENGEL" H hE G SETTEN ■benodigdheden lle prijsklassen. g 13 juni r in dit seizoen SSEN los en Duin O 1919 NET ZN. D E A L E R OL ENGEL medewerker/ster AS Lannemmgsmij. ERLIEDEN B.D.C.-leden toch nog accoord met naamswijziging „Sportorganisatie Soest" wil algemeen sportbelang dienen PRUIKEN SERVICE SALON KOPPEL SALON KOPPEL Mannenkoor Apollo behaalt eerste prijs (JW SUOTES IS ONZE RECLAME B. en W. vragen f 50.000, voor ontwerpen kunstwerken Echtpaar Slingerland amateur danskampioen van Nederland Nieuwe horlogerie in Soest MARCHAL HAARMODE Artishock belegt discussiebijeenkomst over de Engweg Krabbels van Knelis VR! IHAG 12 Jl!Ni l«J70 paratie-afdellng en ld. wij u uit met ons ir, aan onze zaak, SOESTERBERG 55, telefoon 2334. onroerende goederen - TELEFOON 02155-5145 .V BUITENLANDSE JIZINGEN VERPAKKINGEN rOOR INBOEDELS 17, telefoon 2628 :g 36 - Soest - Telef. 6215 voor Soest. Baam en omgeving. naar Iemand met veel e rijlessen wil geven in sfoon 6621. >nge kracht, die ervoor st te worden. prettige werkkring. telefoon 2334 - 5979. telefoon 5953; iel, telefoon 6069. Niet geheel zonder moeite is het 't be stuur van BDC woensdagavond na twee voordien mislukte pogingen ge lukt, de leden ertoe te bewegen, de ver eniging een grootsere opzet te geven en daarmee tevens een andere naam te bezorgen. In een ietwat verwarrende vergadering, enige tijd geleden, bleek de naam van de nieuwe vereniging het breekpunt te zijn. Men voelde wel wat voor een ver eniging met ruimere doelstellingen, maar wenste niettemin bij meerderheid aan de naam BDC vast te houden. En aangezien het bestuur niet voor niets anderhalf jaar aan de voorbereiding van de nieuwe opzet had gewerkt, stel de men zijn funktie beschikbaar, wan neer de nieuwe naam het niet zou halen. Tot tweemaal toe werd toen het be stuursvoorstel van de hand gewezen en tot tweemaal toe stelden (dus) de be stuursleden hun funktie beschikbaar. Woensdagavond liet het „demissionairè" bestuur bij monde van voorzitter H. J. Ankoné weten, dat men „in het belang van de vereniging" toch maar bleef zit ten, ook al zou de naamwiiziging niet te vereiste meerderheid halen. Alleen se cretaris A. G. Hilhorst bleef consequent en stelde zijn bestuursfunktie afhankelijk van 't besluit van de vergadering. Wel liet de heer Ankoné weten, dat het bestuur zou heengaan, als niet de statuten (met uitzondering van het artikel betreffende de naam) zouden worden aangenomen, maar daaromtrent behoefde men geen vrees te koesteren, want de statuten wa- ron in een vorige vergadering aanvaard. Ondanks het feit. dat de bestuursvoor stellen een overgrote meerderheid kre gen. loek aan het begin van de avond nog alles mogelijk. De afdeling atletiek had laten weten, dat men de banden met BDC zou verbreken, wanneer de naam „Sportorganisatie Soest" niet bet vereiste stemmenaantal zou halen. Tot samenwerking bleef men evenwel be reid. Van atletiekzijde werd wel ge beld, dat men eventueel de naam Soortorganisatie Soest zou opeisen. Na de verwarrende situatie, die na de vorige buitengewone ledenvergadering was ontstaan, had het BDC-bestuur om trent deze zaak de mening gevraagd van het commissie van wijze mannen, bestaande uit oud-voorzitters en erele den. Deze „wijze mannen" beschouwden de weg, die het BDC-bestuur was inge slagen, als de enig juiste en stonden dan ook volledig achter dit streven. Niette min gaf voorzitter Ankone woensdag avond toe, dat er op de vorige vergade ring zeker fouten zijn gemaakt. Met name zei de heer Ankone, dat het be stuur wellicht de naamsverandering wat te licht heeft opgevat. Reden voor hem. om nu nog uitvoeriger stil te staan bij hetgeen met de nieuwe organisatorische en structurele opzet wordt beoogd. „Willen wij in Soest de Soort dienen, dan moet er iets gebeuren. De structurele reorganisatie moet de samenwerking met of de opneming van andere verenigingen in een groter ver band mogelijk kunnen maken. Als grote en algemene vereniging kunnen we bo vendien beter optreden als gespreks partner met overheid, sportorganisaties e rl. Van BDC-voetbal wordt alleen het offer gevraagd, dat men zijn monopolie positie prijs geeft. TJ zult in dit opzicht vertrouwen moeten hebben in het be stuur. Wij willen niets dan een gezonde opbouw van het geheel. En bij elk ver trouwen hoort ook een zeker optimis- ma. Een sportvereniging in algemene en veelomvattende zin zal veel meer kansen en mogelijkheden krijgen dan BDC. De naam „Sportorganisatie Soest" pretendeert iets en dat willen wij ook waar maken. „We willen de vereniging kwantiteit, maar in de eerste plaats toch kwaliteit geven", aldus de heer Ankone. M°de naar aanleiding van de brief van het atletiek-bestuur drong oud-voorzit ter Teunissen er bij de leden en het bestuur op aan, van de nieuwe naam trvrii vooral geen breekpunt te maken. Hii verzocht een half uur schorsing om 7;nh met de atletiek nader te beraden. Dit intern overleg had tot resultaat, dat de heer Teunissen het bestuur voor stelde, de nieuwe naam pas in de ver dere loop van dit jaar met eventuele vertegenwoordigers van nieuwe sectie- Leuke korte pruikjes. Modieuze half lange pruikjes of welke vorm u wil. Maar vooral, na aankoop ook verder goede service Soesterbergsestraat 44 - Tel. 2045 besturen opnieuw te bezien en in een later stadium daaromtrent een voorstel aan de leden te doen. Het bestuur meende, na onderling over- beter aan te doen, ook de nieuwe naam in stemming te brengen. Eerst echter werden de nieuwe statuten (met uitzon dering van artikel 1) met 52 tegen vier stemmen aangenomen. Vervolgens ble ken 53 leden van oordeel, dat BDC ook een andere naam moest hebben. Twee waren tegen naamsverandering en toen tenslotte de leden voor de keus werden gesteld van „Sportorganisatie Soest" of „Soester Sportorganisatie BDC" ging de voorkeur van 47 leden uit naar „Sport organisatie Soest" en van vier naar Soester Sportorganisatie BDC. De uit slag heeft in ieder geval tot gevolg, dat de nieuwe vereniging op dit moment reeds bestaat uit de secties voetbal en atletiek, terwijl op korte termijn wel licht ook „De Duinkikkers" tot de nieu we omni-vereniging zullen toetreden. Voorzitter P. van Doorn van „De Duin kikkers" zei staande de vergadering ten minste, dat nu de weg was geëffend om met het BDC-bestuur, c.q. het waarne mend bestuur van de nieuwe „Sportor ganisatie Soest' om de tafel te gaan zit ten. Bovendien worden momenteel be sprekingen gevoerd met andere vereni gingen. Voor een deel zijn deze bespre kingen reeds afgerond, voor een deel moeten ze nog worden voortgezet. Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Ook dit jaar nam het Soester mannen koor „Apollo" deel aan een zangcon cours en wel in Stellendam op Goeree- Overflakkee. Het koor kwam uit in de afdeling „uitmuntendheid" en behaalde een fraaie eerste prijs met 345 punten (300) punten) worden voor een eerste prijs vereist. Apollo beschouwt het deelnemen aan een dergelijke wedstrijd als een jaar- lijk terugkomende „herhalingsoefening" en kan dus tevreden zijn met dit resul taat. Het koor zong als verplicht stuk een bewerking van een Duits volkslied, „der Vagebund" en als vrij werk het Magni ficat van de Nederlandse componist Jos Vranken. De leiding van het koor was in banden van de dirigent Gerard van de Schepop. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wjj lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gedipt. V.A.M.O.R. - M.I F.N.O.P. Burgemeester en wethouders van Soest hebben de raad een krediet van 50.000,— gevraagd voor het ontwer pen van kunstwerken in de weg over de Eng. Volgens het college zullen deze kunstwerken (bruggen, viaducten en tunnels) er mede toe bijdragen, dat de weg een maximaal nut zal kunnen opleveren voor wat betreft de verkeers- doorstroming. De weg zal mede tot zijn recht komen, indien de geplande kunst werken worden aangepast aan de plaat selijke omstandigheden en esthetisch verantwoord zullen zijn. In het Haagse „Amicitia" behaalde be gin deze maand het sinds september vorig jaar in Soest wonende dans(echt)- paar, Slingerland, (zeshoog „we zouden er niet meer weg willen") het Neder lands amateurdanskampioenschap 1970 in de afdeling Ballroom en pakte daarbij ook meteen nog maar even de 2e plaats in de Latin-American. De heer en mevrouw Slingerland zijn beiden afkomstig uit Amsterdam ën hebben elkaar leren kennen, hoe kan het haast ook anders, op de dansvloer, waar zij op 15-jarige leeftijd, als het maar even kon, te vinden was, maar waar hij, „pas" op vijfentwintig-jarige leeftijd zijn eerste danslessen ging vol gen. Al spoedig bleek dat zij als dans paar een ideale combinatie waren en binnen niet al te lange tijd „dansten" zij de hoofdklasse in. Op dit moment vormen zij precies twaalf jaar een dans paar, en nu, na het behalen van hun tweede nationale kampioenschap ook in 1962 waren zij nederlands beste dans paar, maar toen met Latin-American) denken zij er over te gaan stoppen. Niet om daarna zoals vaak gebeurt een eigen dansschool te beginnen, maar om ge woon wat meer tijd voor elkaar en hun hobby's te krijgen. Meer dan acht uur wordt er wekelijks in Amsterdam, onder leiding van de bekende dansleraar de heer Bonel, ge- trained en wanneer er wedstrijden in zicht zijn, komen er nog een paar uur tjes bij, zodat soms vier avonden op en neer moet worden gegaan naar Amster dam voor het bijhouden en bijleren van de techniek en het zomogelijk opvoeren van de conditie. Jaarlijks moet er aan drie van de vijf door de Bond uitgeschreven wedstrijden worden deelgenomen om in aanmerking te komen voor uitzending naar het bui tenland. Het echtpaar Slingerland heeft bijna in alle landen van Europa gedanst. De deelname aan het wereldkampioen schap in Duitsland leverde hen dit jaar nog een bijzonder fraaie plaats bij de laatste twaalf op. Hoewel de prachtige toiletten van de dames de indruk wekken dat „amateur dansen een winstgevende zaak is", blijkt er in de praktijk nog wel wat geld bij te moeten. Reis- en verblijfkosten wor den vergoed, de toiletten zijn voor eigen rekening, en die rekening bedraagt voor zo'n „betoverende" jurk, en dan moet hij ook nog nog zelf worden gemaakt, tussen de 300,en 400, Mevrouw Slingerland blijkt niet alleen bijzonder goed „uit de voeten" te kun nen, maar ook haar handen hebben een belangrijk aandeel in de grote successen voor haarzelf, maar ook in die van an deren, die met door haar gemaakte toi letten over de dansvloer zweven. „Nederland zou veel meer „grote" dan sers voort kunnen brengen, maar er ontbreekt hier nu eenmaal de gelegenheid om volop te kunnen dansen. Slechts in een nachtclub is er de gelegenheid, die beslist niet ideaal is." Met deze woor den van mevrouw Slingerland, die wer kelijk weet wat ze zegt, zijn wij het, ook was Soest betreft, volkomen eens. In het pand aan de Koninginnelaan 21, waarin tot voor kort nog een bakkerij van de heer Stam was gevestigd, leek het zaterdag een groot probleem om uit te kunnen vinden wat er ui in geves tigd was, een bloemenhandel die ter ge legenheid van de opening een aantal klokken had gekregen, of een horlogerie die een enorme hoeveelheid bloemstuk ken kreeg aangeboden ter gelegenheid van de openning. En het laatste is juist. In bijzonder snelle tijd werd het inte rieur van de bakkerij helemaal in eigen beheer omgetoverd in een aantrekke lijke horlogerie, die als „Colitico" bij de Kamer van Koophandel staat ingeschre ven. Eigenaar van deze nieuwe zaak, die een aanwinst is voor de Koninginnelaan, is de uit Soest afkomstige 23-jarige C.' Littooij. De heer Littooij is ondanks zijn jeugdige leeftijd een „echte" klokkemaker, die het vak leerde op de vakschool in Schoonhoven, waarna hij naarstig zocht naar een mogelijkheid om een zaak te beginnen. Het pand op de Koninginne laan hoek Van Straelenlaan, beantwoor de volledig aan zijn verwachtingen. Terwijl de heer Littooij zich volledig specialiseert op de uurwerken, horloges, klokken, wekkers enz., zwaait zijn aan staande echtgenote mejuffrouw M. C. M. de Jager, op haar beurt een echte juwelier, die haar opleiding tendele kreeg in Engeland, de scepter in de af deling gouden en zilveren sieraden. Duidelijk valt het jeugdig elan op waar mee de heer Littooij zijn zaak heeft op gezet, zijn atelier, waar hij zijn repara ties gaat invoeren, bevindt zich in de winkel, geen geheimzinnig gedoe, maar een open en bloot werken onder het oog van de cliënten. Ter gelegenheid van de opening vond een aantrekkelijke actie plaats, die iedereen de mogelijkheid gaf om op eenvoudige wijze een waardevolle prijs te winnen. Om aan deze actie mee te doen hoefde niets anders te worden ge daan dan het gewicht te raden van een nieuwerwetse Buco klok en op een ant woordcoupon in te vullen. Terwijl de jonge eigenaar met zijn aan staande echtgenote nog moesten wennen aan hun eigen zaak, kwamen de eerste klanten binnen, die hun antwoordcou pon kwamen inleveren, in de meeste ge vallen vergezeld van een defect uur werk dat ter reparatie werd aangebo- den. Wij wensen de heer Littooij en zijn aan staande echtgenote bijzonder goede za ken, en de collega's middenstanders ge luk met deze nieuwe zaak in hun mid den. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrücslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 De kunstenaarsvereniging „Artishock" zal op dinsdag 23 juni weer een discus siebijeenkomst organiseren. Onderwerp van gesprek zal ditmaal de weg over de Eng zijn. De plannen hiervoor zijn al even op de vorige algemene discussieavond ter sprake gekomen, maar men vond toen de zaak te veelomvattend om met enke le woorden af te doen. Op verzoek van ds. N. van Gelder, die die discussiebij eenkomst leidde, is een afzonderlijke avond hiervoor gereserveerd. Wanneer daar tijd en belangstelling voor bestaat, zullen ook de stedebouwkundige plannen van de gemeente aan de orde worden gesteld, alsmede het initiatief van ir. H. N. van Wijk om de inrich ting van woonwijken kritisch te bege leiden. Artishock-voorzitter Ben Joosten zei dinsdag, dat de kunstenaars daarin een rol kunnen spelen. „Het zijn mensen en ideeën en fantasie en dat heeft het ge meentebestuur wel nodig". Dat opnieuw zal worden gesproken over de Engweg, achtte Ben Joosten een gevolg van het feit, dat de gemeentelijke voorlichting omtrent deze zaak tekortgeschoten is en dat de burger in vrijwel geen enkel opzicht ook maar enige inspraak heeft gekregen. De discussie staat weer onder leiding van ds. N. van Gelder uit Soest. De tijdens een op 1 april in de biblio theek gehouden vergadering met de Stichtse Culturele Raad heeft geresul teerd in de vorming van drie werkgroe pen. die de organisatorische en struc turele opbouw van een cultuurorganisa tie in Soest verder gaan uitwerken. In middels zijn deze drie werkgroepen sa mengegaan tot één groep, die onderling een aantal taken heeft verdeeld. Zo zal men zich onder meer gaan bezighouden, met de vraag, welke beheersvorm moet worden gevonden voor het Artishockge- bouw. Tevens zal worden nagegaan, hoe de culturele belangen in organisatorisch opzicht het best en meest doelmatig ge diend kunnen worden. De werkgroep zal daartoe tevens ontwerp-statuten maken. Artishock-secretaris Jan Visser is be last met de inventarisatie van het cul turele leven in Soest. Alle verenigingen, instellingen, organisaties en particulie ren, die op dit terrein werkzaam zijn, wordt verzocht, het doel van de vereni ging, de bestuurssamenstelling en het ledental op te geven bij de heer Visser, dr. Rupertlaan 34 in Soest en bij voor keur op zo kort mogelijke termijn. Het al eerder gedane verzoek van Ben Joosten aan de gemeente om in het Soesterveen ter bevordering van de leefbaarheid alvast een aantal creatieve speelmogelijkheden voor de jeugd te scheppen, is inmiddels in vervulling ge gaan. De directeur van gemeentewerken, de heer Van der Dussen, is zelf in het Veen op zoek gegaan naar een aantal daartoe geschikte terreinen en heeft er ook enkele gevonden. In de omgeving van de Koningsweg zal een trapveld voor de jeugd worden aangelegd, terwijl aan de Molenstraat de woning van de heer Hilhorst en de bijbehorende ter reinen en schuren ter beschikking van de jeugd zullen worden gesteld. Artishock hoopt nu mensen bereid te vinden, die willen zorgen voor een crea tieve begeleiding van de jeugd. In het najaar zal Artishock onder meer beginnen met een filmcursus, zo heeft Ben Joosten medegedeeld. Nadere me- delingen hierover volgen nog. SAjje ut ming vraog dan mok zeige dak mit vurbiestering de noodkrete ln de kraante hep geleze vaan de Soesder of- deling vaan de Vur- eniging mit un bar laange naom, die in Soest un heule goeije naom hep, de koo- ninklukke Nederiaandse Vurenuging Eerste Hullup bie Ongelukke. Nie daat zullie noeng op eens op leeje zitte te waachte die hullie lesse wille gaon vollege om te prebere ok un goeie Eehabeejower te worre, waant daar hebbe zullie ellek seizoen nie ovur te moppere, maor zullie binne zogezeit haos raodeloos ovur de reezultaote vaan hullie jaoriuks kelekte, die zullie huus an huus doort heule darrup, vaan de barregemeester magge houwe. Noeng ist ok nie de schuld vaan de minse die der luu vrieje avongd be- schikbaor hebbe gesteld om laangs de deure te gaon, die minse doen hullie bes, net as voorgaonde jaore, maort prebleem zit um int feit, daat vorugge week net ut heule darrup zun knip te voorschien hep gehaold om waat in de busse te doen die zullie voor der neus krege gedouwd vaant Rooie Kruus. En das noeng ok weer un prebleem, maor ut liek derop daat da un pre bleem gaot worde waor haos geen mins un oplossing voor weet. De baos vaan die laange naom vureniging diek vaan huus uut zoon bietje ken, hep knaap de smoor in op die vriejer diet vursierd hep, om juust die twee vurenuginge aachtur mekaor an doort darrup te lao- te gaon, om bie de minse an te kloppe voor un biedraoge, die zullie voorop ge steld bar nodug hebbe om hullie goeie warruk te kenne blieve doen op de me- nier zoas wullie daat vaan hullie ge wend binne. Noeng binne der netuurluk minse die zeige waorom betaolt de gemeente die minse nie as hullie warruk voor de minsheid zo bar belaangriek is, maor daor zouk messchien betur mit de baos vaan die klup ovur kenne bome, daor zit ik ok nie zo in, maor as zu ming zou we vraoge of ik der un re je voor zouw kenne bedenke daat de gemeente ut nie doet, daan zouk heftug mit ming kop vaan jao knikke, omdak denk daat as wullie mitmekaor zorrege datter geld int laotje komp bie die vureniginge, wullie ongs eige der veul meer bie be- trokke veule, omdaat ut allemaol mo- geluk is geworden door ongze cente. Noeng wittik wel daat as de gemeente biespringt daat ut daan ok ongze cen te binne, maor daat veule wullie toch laang zo starruk nie daan as wullie zo derek uut ongze knip motte biespringe om der voor te zorrege daat zullie der warruk kenne blieve doen. Ut is duudelijk, en de minse vaan de Eehabeejo zalle daor ok wal begrip vcor hebbe daat ut Rooje Kruus juust in deze tied wel effe in de belaang- stelling staot, waant ajje allus int war ruk stelt om de medemins te hellepe die in barre nood is, en daat magge wullie noeng wel vaan de minse in Peeruu zeige, daan spreek daat toch wel effe meer tot de vurbeelding van de minse, zongder daat daormee op waat voor menier daan ok ut warruk vaan de Eehabeejo ok maor iets tekort wordt gedaon. Eigeluk zouw in zoon gevaal de regering motte zorrege voor hullup. Zullie doen ok wel waat, aal zaait, omdaat de raamp daor zo bar groot is, wel un druppel op un gloeien de plaot weze. Maor de Eehabejo isech een klup vaan ploatselukke betekenus. Neem allenug maor us de ziekewaoge die door hullie wordt beheerd. Je hoef- ter heulegaor nie gelukkig mee te weze ajje in daat ding terech komp, maor ajje der toch in mot, daan kenk je vur- zekere dajje der bar goed in leit. Maor das haos vurleje tied, de ziekewaoge gaot in gemeentehaande ovur, nie om daat de Eehabeejo ut nie goed zouw doen, maor omdatter un nieuwe rege ling is gekomme, die daat zogezei re- giejonaal gaot regele. Maor die zieke waoge ister voor de Soesder Eehabeejo eigeluk maor zo bie, voor de rest zor rege zullie der haos altied voor datter minse aanwezug binne die vaan waante wete aster arruguns waat te doen is, mit maor un heul klein kaansie op un ongeluk. Ik weet nie waorom, maort Rooje Kruus doet ming altied denke an tied van oorlog en ajje ok eerluk bin, daan doet ut toch un bietje soldaoterug an. Allebei die kluppe binne ming eve lief, maor der binne noeng wel Eehabeejo- wers die de luu eige of zitte te vraoge, daat, as ut ongeluk in un klein hoekie zit, waor de maan of vrouw zouw mot te zitte die der voor hep gezorrug daat die twee kluppe mekaor daonug in de wiele rieje. Al zalle der noeng wel min- weze die derluu eige ofvraoge of daat ok opgaot veur un heul klein .stukkie" ongeluk. HORLOGES JUWELIER HORLOGE» V*\ T\ SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Nemen nooit genoegen met namaak. HebbenLuxaflex? jaloezieën met op elk koordknopje en op de onderlat duidelijk het merk 'Luxaflex'I En dat betekent Garantie en Service. Aanmeten en aanbrengen gebeurt uitsluitend door vakmensen. En de prijs ligt altijd lager dan u dacht. Zou er nog iemand durven beweren, dat 'Luxaflex-mensen bij ons vakman-dealer geen streepje 1vóór hébben... I

Soester Courant | 1970 | | pagina 3