w ri> kJ AFKOOPSOMMEN BIJ ONTSLAG IN DE INKOMSTENBELASTING JAPAN ANNO 1970 F00 SHAN DE ONVERKLAARDE OORLOG ELEKTRONISCHE SPEURHOND U KUNT NIET ALLES WETEN Het bijzonder tarief Fijnproevers verwende gastronomen CHINEES-INDISCH RESTAURANT Voor de kleinste BAMI GORENG tot de heerlijkste CHINESE RIJSTTAFEL Bezoek „Soester Stadtkantorei" (Westf.) aan Soest (U.) Trouwcirculaires trouwkaarien Drukkerij Smit iWftse*iDwJ'm Wit' Het geboortekaartje Drukkerij Smit KaVé doe-het-zelfcentrum onnieuw sterk uitgebreid DINSDAG 1!» !»'NI 1970 Het komt tegenwoordig nogal eens voor dat, b.v. als na een fusie bedrijven worden gereorganiseerd, werknemens worden uitgekocht. Zij krijgen of nemen ontslag en ontvangen b(j die gelegenheid een afkoopsom of schadeloosstelling, veelal in de vorm van een aantal maanden salaris, voor het inkomen dat ai) ver moedelijk kunnen derven, doordat zij niet dadelijk een nieuwe of niet een gelijk waardige inkomstenbron zullen vinden. Uiteraard behoort zo'n vergoeding tot het belastbaar inkomen, zoals anders het loon daartoe zou hebben behoord. vervanging van inkomsten, welke op meer dan één jaar betrekking hebben, het tarief van art. 57 Wet I.B. buiten toepassing dient te blijven. Het kan echter gebeuren dat zal dui delijk zijn dat daardoor in enig jaar een ongewoon hoog inkomen wordt ge noten doordat een vergoeding wordt ontvangen van inkomen dat in een ander jaar. of in andere jaren, zal wor den gederfd. Dat zou, door de progres sie van de inkomstenbelasting en voor de loonbelasting geldt in wezen het zelfde meebrengen dat in dat jaar over die vergoeding een zeer hoog percentage belasting zou moeten worden betaald, boven de top van het normale inkomen, als de wet voor dit soort ge vallen niet een bijzonder tarief zou ken nen. Zulk een tarief is er echter voor deze gevallen voorzien in art. 57 van de I.B., het z.g. bijzonder tarief, terwijl voor de loonbelasting het tarief voor bijzondere beloningen geldt, dat ook op vakantie- uitkeringen, overwerkbeloningen en tan tièmes van toepassing is. Dat L.B.-tarief is in dit geval echter praktisch van weinig belang, omdat men bij het genieten van zo'n vergoeding naast het normaal salaris vrijwel altijd in de inkomstenbelasting zal vallen, in welk geval de L.B. als een vooruitbe taling geldt, zoda' het I.B.-bedrag toch uiteindelijk beslissend is. Is de ingehouden loonbelasting hoger dan de uiteindelijk verschuldigde in komstenbelasting, dan krijgt men het verschil terug in de vorm van een ne gatieve aanslag inkomstenbelasting. En valt men niet verplicht in de in komstenbelasting, dan kan men zo'n negatieve aanslag vragen. Het bijzonder tarief bestaat in een vast percentage over de vergoeding, gelijk aan het percentage dat betaald moet worden aan de top van een inkomen, gelijk aan het gemiddeld inkomen van de voorafgaande drie jaren; doch met een minimum van 20 en een maxi mum van 40 °/o. Niet altijd Het bijzonder tarief wordt toegepast op verzoek, zodat het niet toegepast wordt in gevallen waarin het nadelig zou wer ken, wat in bijzondere gevalle wel eens mogelijk is. Men kan het dus vragen ..indien voordeliger"; de fiscus rekent het dan voor u uit. Ook in gevallen waarin de toepassing wèl voordelig is, kan het echter voor komen dat geen recht op toepassing van het bijzonder tarief bestaat, en het is op dit punt dat de Hoge Baad eind 1969 een in sommige gevallen belangrijk ar rest heeft gewezen. Het is in de eerste plaats niet van toe passing op bedragen die niet hoger zijn dan ƒ1000,terwijl ons hoogste rechts college vroeger al eens had uitgemaakt en dit is belangrijker dat het, ge zien de bedoeling van de wetsbepaling, ook niet van toepassing was op ver goedingen, welke zijn toegekend ter vervanging van inkomsten welke op niet meer dan één jaar betrekking heb ben. Vervanging van Inkomsten De laatstgenoemde uitspraak was na tuurlijk gebaseerd op de gedachte, dat er geen reden was tot toepassing van een gematigd tarief wanneer in enig jaar inkomsten van dat jaar zelf wer den vervangen door andere inkomsten, belastbaar in dat jaar. Maar deze ge dachte kwam, voor zover hij toen niet van belang was. niet goed tot zijn recht ir. des Hogen Baads uitspraak, met het gevolg dat de belastingplichtige in het recente geval zowel bij het gerechtshof als bij de inspecteur tussen wal en schip viel. Het geval was, dat iemand na een con flict met zijn werkgever eind 1966 In onderling overleg ontslag had genomen waarbij hem nog in 1966 een schadeloosstelling wegens te derven loon was uitbetaald, berekend op basis van 6 x het maandsalaris plus 6 x het halve maandsalaris. De inspecteur weigerde toepassing van het bijzonder tarief en het gerechtshof stelde hem in het gelijk, na beroep van bedoeld persoon op de overweging: dat reeds uit de berekening van de schade loosstelling blijkt, dat belanghebbende en zijn voormalige werkgever er bij de regeling van de gevolgen van het ontslag van zijn uitgegaan, dat be langhebbende binnen het verloop van I een jaar na het ontslag wel een ver vangende dienstbetrekking zou hebben gevonden en dat kon worden volstaan met een vergoeding voor te dervev. in komsten. welke zouden zijn ontvangen binnen het tijdperk van het jaar; en I verder: dat mitsdien, nu de onderwer- pelijke uitkering niet is toegekend ter Zelfde jaar Bedoeld persoon had echter toch in 1966 een abnormaal hoog inkomen, want de vergoeding was weliswaar genoten in 1966, maar had betrekking op inkom sten welke anders in 1967 zouden zijn genoten, en kwam nu bovenop het normale loon over 1966. Hij stelde daar om beroep in cassatie in bij de Hoge Raad en had daarmede succes. De Hoge Baad bracht nl. een verfijning aan op zijn vroegere uitspraken, door te beslissen: dat de strekking van het geen in art. 57 is bepaald, zijnde de matiging van de progressie ten aanzien van de bestanddelc van het belast baar inkomen van enig jaar, die niet of niet geheel op dat jaar betrekking hebben, meebrengt, dat het buiten toe passing behoort te blijven, indien de in komsten ter vervanging waarvan de uitkering werd gedaan, in hetzelfde jaar zouden zijn genoten als dat waarin de uitkering werd gedaan; dat zulk een geval zich hier echter niet voordoet, im mers de in 1966 gedane uitkering niet de vergoeding vormde van inkomsten welke hij, indien hem geen ontslag zou zijn verleend, in dat jaar zou hebben genoten. Niet of niet geheel Het gaat er dus thans niet meer om of maanden van 1967, een ander jaar. Het de gederfde inkomsten binnen één jaar zouden zijn genoten, doch het gaat er om of zij in hetzelfde jaar zouden zijn genoten als waarin de vervangende vergoeding is genoten. En dat lijkt ons juist, want in een geval als het genoem de komt duidelijk een opeenhoping van inkomsten voor die het tarief boven het normale peil opdrijft. Tokio is de lawaaierigste stad van de wereld. Parijs, Londen en New-York z\jn oasen van rust vergeleken bij deze metropool, waar 8 miljoen mensen zijn samengehokt. Meer dan 400.000 auto's snellen langs de boulevards en door dit gemotoriseerde verkeer wurmen zich duizenden fietsen met een vaak verbluffende acrobatiek. houdingen en staan voorop bij politieke relletjes, die in dit land met de re gelmaat van een klok terugkeren. On tevredenheid en verbittering brengt de Japanse intelligentia er soms toe het oude, imperialistische Japan te blij ven idealiseren en een wereld van fic ties op te bouwen. Zo hebben berusting, ontevredenheid, protest en fatalisme zich in de Japanse levensstijl ge nesteld en zij beheersen vooral het denkend deel van de natie. Zo lijdt Nippon aan een geestelijke crisis, die eens tot uitbarsting moet komen. Japan heeft een defensief verbond met In Japan heerst welvaart, zeker in het licht van Aziatische begrippen; De le vensstandaard ligt hier beduidend ho ger dan in de rest van het Azia tisch continent. Helaas gaat deze materiële vooruitgang niet samen met een geestelijke vooruitgang. De enigs zins melancholieke opgewektheid van het Japanse leven berust op een gave schijn. Hoe voorgewend veel luchthar tigheid is blijkt uit de manier waarop men eigenlijk zwaar aan het leven tilt. Japan heeft een der hoogste zelfmoord cijfers in de wereld. Het kindertal be perkt men tot het uiterste omdat men ternauwernood in de toekomst ge looft. Vaak mondt het verdrongen pes simisme in verzet en protestbewegingen uit. Ontevredenheid beheerst denkend deel der natie. Verleden en heden stengelen in de Japanse steden in fascinerende ver warring dooreen. Paleizen en tempels herinneren ons aan het oude Japan, grote bankgebouwen en warenhuizen markeren de verwestelijking van de Japanse levensstijl. Toeristen spoeden zich bij voorkeur naar die plaatsen, waar de eeuwenoude oosterse tradities nog geheel intact zijn gebleven. Zij nestelen zich in een idyllisch hotelletje op het platteland, waar vriendelijke meisjes in fraaie kimono's neerhurken om tijdens de maaltijd al uw wensen te voorkomen. In dé duurdere hotels wordt u om ringd door lieftallige kimono-meisjes, die tokkelen op muziekinstrumenten en schone legenden voordragen. Een stad als Tokio kent natuurlijk zijn uitgaansleven, maar,dat is al veel min--- der romantisch -oosters.1 De nachtclubs en dancings zijn even vervelend als in alle andere steden ter wereld. U ziet en de meest kozen in de afgelopen 5 jaar voor Torenstraat 20 - Telefoon 5967 - Soest kunt u bij ons in een nieuw en royaler restaurant terecht Woensdag 17 juni a.s. staan wjj weer geheel tot uw dienst de Ver. Staten gesloten. Meer uit ge brek aan offensieve kracht dan uit innerlijke overtuiging. Het Japanse le ger stelt weinig voor zulks tot teleur stelling van de ultra-rechtse krachten, die helmwee koesteren naar het ..glo rieuze" verleden, toen Japan een ge heel werelddeel oprolde. In het linkse kamp is men natuurlijk tegen de vor ming van een sterk militair apparaat, tegen bevoogding van Washington en voor vaste diplomatieke betrekkingen met rood-China, de machtige nabuur. De politieke tegenstellingen laaien hier vaak hoog op, zozeer zelfs dat men soms een burgeroorlog vreest. De Amerikaanse politiek is het na tuurlijk op gericht om Japan binnen het westerse kamp te houden, maar in de leidende Japanse kringen treft men een streven aan om tot betere verhoudingen met de communistische wereld te komen. Daarmee zou men ook minder afhankelijkheid worden van het machtige Amerika. Het valt niet te voorspellen hoe de politieke ontwik keling in dit land zullen verlopen. Een toenemende spanning tussen Japan en het hier zo invloedrijke Ver. Staten ligt. evenwel in de lijn der verwachting. en Snelle en correcte levering en tot in de puntjes verzorgd 1 VOETGANGERS ACTIE f70 Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Zaterdag 13 juli j.1. vond in Soest het tegenbezoek plaats van de Soester Stadtkantorei uit Soest (Westf.) aan het Hervormd Jeugdkoor Soest, welke koren een uitwisseling georganiseerd hadden, in de hoop hiermede een bescheiden be gin te maken met een culturele uitwis seling tussen de gelijknamige plaatsen. De gasten arriveerden vrij laat, om kwart over vijf, en begaven zich onmid dellijk naar de Oude Kerk om te repe teren. Om kwart over 6 had in restau rant „Het Hoogje" de officiële ontvangst door de gemeente Soest plaats, waarbij de burgemeester, Mr. S. P. Bentinck en de wethouder de Haan, de dirigent van het Hervormd Jeugdkoor, Maarten Kooy, en enige leden van het Jeugdkoor aan een gezellig diner aanzaten. De burgemeester heette de gasten wel kom en sprak zijn blijdschap uit over t tot stand komen van de culturele re latie, die naast de relatie tussen dev sportverenigingen is ontstaan.. De voorzitter van de Soester Stadtkan torei dankte voor de ontvanst, aan- de Stadtkantorei bereid en bood de burge meester 'n door één der koorleden ver vaardigd handgedreven koperen wand bord aan met het wapen van de Land- kreis Soest, dat in ons raadhuis een plaats zal krijgen. Om 8.15 uur gaf de Soester Stadtkanto rei o.l.v. Friedrich Ehrlinger een con cert in de Oude Kerk. dat op zeer hoog peil stond. Medewerking werd verleend door de organist van de Dom te Soest, Hans Schmidt. Hij kon ons in zijn ver tolking van een Gloria van Max Reger en een Tripartita van Harald Genzmer niet geheel van sterk orgelspel overtui gen. Het koor leverde uitstekende prestaties met de vertolking van oude Duitse com- ponistn als Heinrich Schütz en Ham- merschmidt. De romantische periode was sterk vertegenwoordigd met het motet „Warum ist das Licht gegeben' van Joh. Brahms, dat fraai werd ge zongen, en enige kleine motetten van Max Reger, die minder goed tot hun recht kwamen. Met name „Der Mensch lebt und bestehet" was bepaald onzuiver. Werken van moderne componist Sieg- fried Reda zijn, dat hebben we nu weer eens kunnen constateren, eigenlijk al gen, aan te horen, zozeer staat of valt dezelfde spijkerbroeken, dezelfde blasé- blik en de verveelde houding van ver moeide jonge mensen, voor wie de vrije tijd een leegte dreigt te worden. De Japanners zijn fel belust op „sta tus". Uiterlijke symbolen van welstand en macht worden door ieder begeerd. Men heeft een auto om een ander de loef af -te steken, men koopt duur meubilair om anderen ontzag in te boezemen. De Jappanner is nu een maal uiterst gevoelig voor hoe een ander over hem denkt. In dat op zicht toont hij weinig persoonlijkheid. Terwijl hij in zijn eigen gezin geheel zichzelf is, is hij in het openbare lé ven een geheel ander wezen. Het zijn deze contrasterende eigenschappen, die de Japanse levensstijl kenmerken en die haar voor ons westerlingen zo on overzichtelijk maakt. Fatalisme Vooral in de ontwikkelde kringen viert het fatalisme hoogtij. Met name de Japanse studenten hebben het geloof in de toekomst verloren. Voor weinigen van hen is een goede positie wegge legd. De meest begaafden vinden emplooi in een Zeibatsu. een van de grote concerns. Zij kunnen behoorlijke carrière opbouwen. Maar het merendeel van de afgestudeerden komt in een van de kleinere bedrijven of bij de over heid terecht en daar werken zij tegen een betrekkelijk laag loon. Weinig studenten die aldus onbevangen in het leven staan. Velen zoeken hun kracht in een fatalisme, dat men meer ziet bij mensen die meer te verduren kregen dan zij psychisch konden ver werken. Anderen vervallen in protest- leen maar door een Duits koor gezon- deze muziek met de fraaie strakke koortoon, die Duitse koren eigen is. De De Amerikanen zijn nu al zo'n zes ja ren actief in Indo-China. Velen zullen verwonderd vragen: „Duurt dat zó lang?" Nog meer zullen zich afvragen: „Hoe is het allemaal zo gekomen?" Een feit is dat Amerika zich al zes ja ren in oorlog bevindt zonder dat die oorlog de grondwettelijke goedkeuring heeft van het Congres. President Johnson nam het initiatief tot de Amerikaanse interventie, terwijl president Nixon, eveneens op eigen houtje, het initiatief nam tot uitbrei ding van het strijdtoneel tot Cambodja en thans ook Laos Dat is een situatie, die in Amerika niet alleen studenten, maar ook senatoren met zorg vervult. Het incident Zes jaren geleden al was de situatie in Vietnam gespannen. Frankrijk had de vlag moeten strijken nadat het bij Dien-bien-phoe was verslagen. Het land was verdeeld, het noorden met Hanoi als centrum was communistisch, het zuiden met Saigon als hoofdstad stond onder het nogal dictatoriale regime van Diem. In Zuid Vietnam was het bovendien onrustig; men zal zich de Boeddhisti sche agitatie (o.a. de zelfverbrandingen) nog wei herinneren. Amerika zag be zorgd toe, bevreesd dat het straks zijn drie kleine motetten waren het hoog- laatste re'stje tavloed daar zou verlje_ tepunt van de avond. Tenslotte hoorden we nog een psalm van Zimmermann, die duidelijk jazzin vloeden toondde, voor gemengd koor en contrabas. Deze werd electronisch ver sterkt en paste niet geheel in de klank van het koor. Deze compositie had wat ons betreft rustig achterwege kunnen Cantor Friedrich Ehrlinger toonde zich blijven. een buitengewoon goed koordirigent, en in Soest zal de „Soester Stadtkantorei" altijd welkom zijn! Een naam voor uw Kind behoeven wij niet te bedenken verzorgen wij wel, g jed ensnel I Uitgebreide en moderne collectie ter Inzage. Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 -★★★ zen. Toen kwam er een rapport binnen, waarin stond, dat Amerikaanse torpedo jagers in de Golf van Tonkin zouden zijn beschoten door Noordvietnamese motortorpedoboten. Op dat rapport han delde Jonhnson en daarmee begon het Amerikaanse avontuur in Vietnam. Niets gezien Volgens een artikel in het Amerikaanse weekblad „Time" was het helemaal niet zeker, dat hier sprake was van een aanval, en kon de commandant van de flottilje niet verklaren, dat iemand met eigen ogen had gezien, dat het inder daad gebeurt was! Men krijgt dus veeleer de indruk, dat Johnson en zijn (vooral militaire) raad gevers deze gelegenheid hebben aange grepen om toe te slaan. Maar het ging nog niet om een oorlog. Het betekende alleen steun aan het régime van Saigon. Toen volgden de jaren van escalatie, die honderdduizenden Amerikanen de handen bonden in de Vietnam-oorlog, die astronomische bedragen verslond en nog verslindt, die Amerika's vijanden naar hartelust „voer voor propaganda" verschaften en zijn vrienden me grote zorg vervulden. Johnson en Nixon De actie na het Tonkin-incident heeft Johnsons verdere presidentiële leven verzuurd en deed hem tenslotte weinig eervol van het toneel verdwijnen. Nixon werd. met een krappe meerder heid, zijn opvolger (ook al door gebrek aan topfiguren bij de Democraten) en hij wekte de hoop, dat hij een eind zou maken aan de Vietnam-oorlog. Het ziet er echter niet naar uit, dat dit het geval is. Integendeel. De inval in Cambodja (na een wat duistere revolu tie, waarbij de ongetwijfeld uiterst po pulaire Sihanoek helemaal het commu nistische kamp in werd gejaagd) bete kende een verdere uitbreiding. Ja, maar, zei Nixon, nu krijgen we er definitief een eind aan maken! In Cam bodja toch zou zich het hoofdkwartier van de Vietcong bevinden en met de vernietiging daarvan zou men hun de i r-r» '-n r>* «■'- i J- 4 I JU Steeds meer ni,wikkelt het doe-het-zelf centrum aan de Veldweg zich tot een waar paradijs voor iedere Soester-doe- het-zelver. De heer de Vries jr., die geen gelegen heid onbenut laat zich op het doe-het- zelf-gebied te oriënteren, probeert steeds weer wat nieuws te brengen, waardoor zijn assortiment enorme afmetingen gaat aannemen. Was het in de beginfase voornamelijk hout en wat bouwmate riaal, op dit moment is het hout op maat afgezaagd en geprijsd onderge bracht in een „boetiek" en hebben de bouwpaketten een eigen showroom ge kregen, terwijl ook de compleet gele verde keukens op aantrekkelijke wijze een eigen plaats hebben gekregen. Na het vestigen van de showroom in het pand Kerkstraat hoek Veldweg, recht tegenover de „Fina-pompen", be ginnen steeds meer mensen het doe-het- zelfparadijs met. het grote parkeerter rein te ontdekken, waar men werkelijk alles kan vinden wat nvrn op het doe het zelf gebied zoek' Een zendertje ter grootte van een halve speldeknop. maar dat niettemin zodra het in beweging wordt gebracht een radiosignaal geeft dat 3 kilomeier draagt, is uitgevonden door een 43-ja- rige verkoper van technische artikelen uit Burgdorf in West-Duitsland. De uit vinder, Alfred Grotjahn, kreeg een mooie kans om de mogelijkheden van het apparaat aan de politie te demon streren toen in een dreigbrief was me degedeeld dat de restauratie van het hoofdstation van Hannover zou worden opgeblazen tenzij in een bos in de buurt 100.000 mark in een tas zou worden gedeponeerd. De politie, aan wie Grotjahn twee we ken daarvoor zijn nieuwe opsporings apparaat had gedemonstreerd, verstopte het zendertje tussen de bankbiljetten in de tas. De restaurateur liet die op de aangewezen plaats achter en de politie wachtte een kolimeter verderop. Grot jahn was erbij met een ontvanger die 7 kilo woog en die het signaal van bet zendertje zou opvangen zodra dat in be weging werd gebracht. Om 10 uur 's avonds gloeide plotseling een rood lichtje aan op de ontvanger en de jacht kon beginnen. De onzichtbare af perser hoorde zijn achtervolgers en liep zigzag door het aardedonkere bos. maar het licht van de ontvanger werd helder der naarmate het dichter bij het zen dertje kwam. Afgaand op dat licht vond de politie de vluchteling ten slotte in een greppel, waar hij was weggekropen onder een hoop blaren. Sindsdien heb ben de politie, banken en verzekerings maatschappijen grote belangstelling voor dit opsporingsapparaat, dat veel beter is dan alle bestaande en 1450 mark gaat kosten als het in produktie komt. Het kan behalve als elektronische speurhond ook dienen als waakhond: als het in een juwelierszaak. een safe of een gepar keerde auto wordt neergelegd, zendt het bij de geringste aanraking een waar schuwing uit. Met een kleine wijziging kan het ook bij geldtransporten worden gebruikt, waarbij het dan in werking treedt zodra er een overval plaats vindt. genadeslag bezorgen. Van dat hoofd kwartier hoort men niets meer, het is nog steeds niet gevonden. Verkiezingen Niet alleen de velen, die (om welke re den dan ook) in Amerika protesteren tegen de oorlog in Vietnam, vindt Nixon tegenover zich. Met name in de Senaat die tenslotte de lakens uitdeelt, is men er niet ge lukkig mee. dat de Verenigde Staten, zoals nu blijkt, zes jaren lang een com plete oorlog kunnen voeren die én de buitenlandse én de binnenlandse po- Van biskwietjes kunt u een aardige verrassing maken voor de kinderen, door hierop met glazuur, waaraan met b.v. cacao een kleurtje is gegeven, hun naam te spuiten (met een fijn papieren spuitje). U legt ze bij wijze van een naamkaartje bij hun bordje. Schroeven, ijzeren bouten e.d. roesten niet, als u ze voor 't gebruik insmeert met kaarsvet. Gehakt in blik kunt u gemakkelijk ver wijderen als u in de bodem van het blik een gaatje steekt en daarin blaast Natuurlijk moet het blik van boven ge heel geopend zijn. Een aspirine in de bloemenvaas en uw bloemen blijven langer goed. U kunt ook een paar druppeltjes kamferspiritus in het water doen. Kamillenthee is een goed ontvettingi- middel voor uw haren. Van morellen op suiker kunt u een heerlijke drank maken, door er brande- v/ijn op te gieten. U kunt er bowl van maken door andere vruchten, verse of op sap, toe te voegen. Suiker bijdoen naar smaak. Kleuters verdragen veelal geen rauwe groenten. Baby's die borstvoeding krij gen zijn wat betreft vitamine C ge bruik afhankelijk van de hoeveelheid, die hun moeder gebruikt. Indien de moeder voldoende vitaminerijke produk- ten eet, profiteert haar baby hiervan. Het dagelijks rantsoen voor de moeder moet zijn (minimaal) een behoorlijke portie aardappelen en ongeveer 250 gr. groen ten en een boterham met rozebotteljam of 1 sinasappel of 2 manderijnen of 1 ons aardbeien of 1 ons aalbessen of V» grapefruit. Gaat u uw koffer inpakken voor de va kantie, begin dan met inpakken "'an banddoeken en ondergoed, maak hier van geen te kleine hoopjes, doch leg alles zo plat mogelijk, er gaat dan veel meer in de koffer. Op die onderlaag kunt u uw bovenkle ding leggen. Gaan kleine kinderen mee op reis, hang die kinderen een plaatje met naam en (vakantie)-adres om hu* hals. Bij even tueel zoek raken bent u verzekerd, dat (mocht de kleine het juiste adres niet weten), de politie uw adres steeds kan achterhalen. Citroenen geven meer sap, als u ze vóór het uitpersen eerst goed ver warmt. Wilt u gebruik maken van een Engels kookboek, hier volgen enige overeen komstige gewichten, zoals bij ons ge bruikelijk zijn: 1 pint is 560 gr. ruim Vï 1. water. 1 quart is 2 pints. dus ruim 1 1. water of melk. 1 once is 23 gr. 1 pound is 16 ounces en 1 cup 2 Vi dl. Het is rabarbertiid; weet u dat u met rabarber zeer vuile handen in een om- bezien schoon heeft? Vuile handen door het schoonmaken van fruit kunt u ook reinigen met karnemelk. Chrysanlenstclcn moeten gespleten wor den, voordat de bloemen in het water gezet worden. Indien uw loslopende hond de wappe rende jurk van een dame vernielt, moet u de schade vergoeden, ook al kunt u er niets aan doen. Aardappelen leveren veel vitamine door de hoeveelheid., die wij er van eten, vooral de nieuwe. Tegen het eind van l^et aardappelseizoen bevatten de oude aardappelen maar ze~r weinig vitami nen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7