Gemeenteraadsvergadering VADERDAG Autoboetiek Telefoonnummer ziekenauto 5980 WONEN IN DE WELVAART Meer aandacht voor een goede woning Bonanzadorp - Vakantieaktiviteit Villa Middelwijk door jeugd en brandweer in brand gestoken Praktische geschenken Sandalen - Slippers Pantoffels A. v. Veenendaal 20 jaar bestuurslid van S.E.C. Michel Struik tekent kontrakt bij s.c. Gooiland Gaat u op vakantie Sluit uw reisverzekering bij J. L. M. van Hal-Zonderop Jaarvergadering van S.E.C. dag eerder KPS verloor met 0-1 van Poveka Hees viert twintigjarig bestaan Oudinternationals-amateurs op vrijdagavond 26 juni Uw Recorder siaat klaar bij' .De Gouden Snaar" wmmtikn {tuten. PREDIKBEURTEN MEDISCHE DIENST R.I(. kerkdiensten VRIJDAG 19 JUNI 1970 De markt voor woningen en bedrijfsruimte is nog steeds niet in evenwicht. Bij elke huurverhoging ontstaan er spanningen tussen huurders en verhuurders, om dat de eersten geen uitwijkmogelijkheden hebben naar andere huizen die goed koper zijn of die even duur zijn maar meer woongerief bieden. Zo komt de ge dachte in de wereld dat nog een miljoen Nederlanders in krotwoningen moet leven, terwijl wij volgend jaar een kwarteeuw van het einde van de tweede wereldoorlog verwijderd zijn. Er wordt dan met krachttermen gesmeten en het bouw- en woningbeleid van de regering wordt voor de zoveelste maal veroordeeld. EEN HISTORISCHE FOUT DAT HUREN ACHTERBLEVEN. Om het vraagstuk van ruimte om te leven en te werken goed te kunnen be oordelen, moet men zich er rekenschap van geven dat er grote plaatselijke ver schillen zijn in de situatie, dat er schuldaspecten zijn bij de huiseigenaren, de overheden en bij de huurders. De lokale verschillen zijn snel gevonden. In bepaalde delen van het land bestaat zeker al geen kwantitatieve woningnood meer. Het is daar louter een kwalitatief vraagstuk geworden. Er zijn voldoende huizen te koop en te huur, maar de vraagprijzen liggen voor grote groepen liefhebbers te hoog. Bij deze uitspraak dient al genuanceerd te worden. Er is een aantal vragers naar woonruimte, die zonder moeite een ho gere huur kunnen betalen dat zij willen wanneer zij uitgaan van een meer in onze tijd van welvaart passende redene ring. Velen van hen wonen in een huis waarvan de huur door de bril van he dendaagse bouwkosten bezien ong laag is. Het peil van het wooncomfort van deze huizen is dikwijls laag, omdat zij tien tallen jaren geleden werden gebouwd en nimmer werden gemoderniseerd. Stap omhoog Wie wil overstappen naar een moderner Avoning met meer gerief zoals een bad kamer of douchecel, (meer) wastafels, centrale verwarming etc., die moet be reid zijn een hogere huur te betalen. Die hogere huur zal dikwijls een hoger percentage van het inkomen vragen, maar zolang dit de vijftien tot twintig procent niet overschrijdt, heeft men weinig reden tot klagen. Belangrijk is in dit verband dat velen wel bereid iijn hogere bedragen uit te trekken voor meer rijcomfort van hun auto, een luxueuzer vakantie of andere gemak ken des levens. Wij zullen ook op het terrein van de woonruimtevoorziening moeten leren leven met de hogere wel vaart. Betreurenswaardig is de situatie van hen die op een minium levensniveau leven en dan niet in staat zijn een vol doende huur te betalen om behoorlijk te wonen. Wie de schuld? Het kan dan zijn dat een huiseigenaar in gebreke is omdat hij onvoldoende ge rief biedt voor de geboden huur. Ook daarvan zijn vele gevallen aanwijsbaar en daar zou een effectiever ingrijpen voor mogelijk moeten zijn. Het is bepaald onjuist om de overheid als een der hoofdschuldigen te noemen, want in vele gevallen zijn gemeenten actief op de huizenmarkt via de exploi tatie van woningwetwoningen. Ook deze huizen moeten in de huuropbrengst een antwoord vinden voor de gepleegde in vestering. Het is een historische fout in het wo ning - en huurbeleid geweest dat uit sociale overwegingen de huren van vele woningen onvoldoende zijn afgestemd op de kosten. De gedachte die daarmee is gestimuleerd is deze dat het de plicht van de gemeenschap is voor goede wo ningen te zorgen. Die plicht rust op het individu, niet op de gemeenschap. En de overheid? De overheid, als drager van de gemeen schap, draagt wel mede-verantwoorde lijkheid er voor dat iedere burger een aanvaardbaar inkomen geniet, maar dat is iets anders. Men kan een huursubsidie geven aan een burger met een onvol doende inkomen of men kan hem uit anderen hoofde bijstand verlenen. Op het moment echter dat de overheid zelf verantwoordelijkheid gaat dragen voor de kwaliteit van het woningbezit is het hek van de dam. Iedereen is dan vrij om ook de goede woning te ver nielen en de overheid moet dan maar weer zorgen dat de zaak in orde komt. Deze put is nimmer te dempen. Het komt ons voor dat de zorg voor de woning een particuliere aangelegenheid is en dat om deze reden de bouw en de zorg voor woningen in handen van het particulier initiatief moet worden ge laten. Daarom dient ook het woningbe zit voor de kleine man zoveel mogelijk te worden aangemoedigd. Krotopruiming In Nederland hebben wij op dit terrein een grote achterstand en het afremmen en reduceren van het krottenprobleem zal afhangen van de mate waarin de zorg voor de woning in de toekomst aan de eigen verantwoordelijkheid van de bewoners zal kunnen worden over gedragen. Die verantwoordelijkheid be leeft men het beste wanneer men als bewoner eigenaar van zijn huis is. De centrale overheid, de vakbonden en de politieke partijen hebben na de oorlog stellig onvoldoende aandacht be steed aan het propageren van de eigen woning. Bij goede begeleiding is de verkrijging van een eigen woning in veel bredere kring mogelijk dan thans het geval is. Langs deze weg kan een flinke bijdrage worden geleverd tot een matiging van het krottenprobleem in de toekomst. Noch particuliere eigenaars, noch de bewoners, noch de overheden zijn gebaat bij de aanwezigheid van krotten op grote schaal. Wanneer zij er toch zijn dan is dit een gevolg van het scheef trekken der economische waar heden, die niet straffeloos kunnen wor den ontwricht. Verder achterop Bijzondere omstandigheden hebben de verwaarlozing van een deel van ons woningbezit bevorderd. Zo is aan eige naren een deel van de zeggenschap over hun woningen ontnomen in de loop der jaren. Wij laten nu in het mid den of dit terecht of ten onrechte ge schiedde. Daarnaast zijn er omvang rijke saneringsplannen ontvouwd in ve le gemeenten, waarbij hele wijken zul len moeten verdwijnen. Terwijl de eigenaren het onderhoud van de huizen in die wijken miniseren om dat zij voor afbraak zijn opgeschreven, stellen de gemeenten de sanering te lang uit omdat zij zich verkeken heb ben op hun financiële kracht. Tenslotte heeft het bedrijfsleven in de afgelopen decennia zoveel nieuwe duur zame gebruiksgoederen aan de con sumenten gepresenteerd dat zij hun verbruik op een reeks andere goederen buiten de woning hebben gericht. Reeds eerder werd melding gemaakt van het Wild West dorp, dat de Stichting Jeugdzorg Soest in de week van 6 t/m 10 juli gaat organiseren op de Soester Eng. Dit vakantiefeest zal vijf volle dagen duren en is bestemd voor alle jongens en meisjes uit Soest en omgeving, die nog een lagere school bezoeken. Enige aktiviteiten die de kinderen kun nen doen zijn o.a. zelf paard rijden op echte paarden, meerijden met 'n huifkar, kijken in een Wild-West theater en naar Wild-West films, pijl en boog schieten met „echte" indianen, en buks- schieten met „echte" cowboys. Naast het cowboydorp zal er nog een indianendorp komen, waar indianenten- ten staan en waar men stokbrood mag bakken, hoofdtooien kan maken en, om zelfgemaakte totempalen, krijgsdansen uit kan voeren. Natuurlijk zal er in het dorp ook limo nade en ijs verkocht worden, die men in de saloon kan krijgen. De bank van het dorp mag dit keer niet overvallen worden, want anders wordt men door de sheriff opgepakt. Wel kunnen er bij de bank aktiviteiten- bonnen gekocht wórden. Er worden zo wel 8 rittenkaarten als losse kaarten verkocht, waarmee men de aktiviteit die men wil doen kan betalen. De kosten van een 8 rittenkaart zal ƒ2,— zijn. De toegang tot het dorp is voor iedereen echter geheel gratis, zodat ook de ouders er eens een kijkje kunnen nemen. De openingstijden van het Bonanza-dorp zijn dagelijks van 9-12 uur en van 2-5 uur. Omdat de toeloop tot het dorp naar alle waarschijnlijkheid wel groot zal worden, heeft de firma Tensen aangeboden om, mits er voldoende animo voor blijkt te zijn, een extra en speciale busroute te gaan onderhouden van Soesterberg naar de Soester Eng en omgekeerd. De kin deren uit Soesterberg, die ook graag mee willen doen aan deze vakantie vreugde kunnen dan voor normaal tarief van en naar het Bonanzadorp komen. Vertrektijden: dagelijks om 8.45 uur vanaf het dorpshuis te Soesterberg, om 12 uur vanaf het Bonanzadorp, om 1.45 uur vanaf het dorpshuis, om 5 uur van af het Bonanzadorp. Uitzondering op deze vertrektijden Is maanagochtend 6 juli. Omdat de ope ning van het drop om plm. 11 uur zal plaatsvinden zal de bus uit Soesterberg dan om 10.45 uur vanaf het dorpshuis vertrekken. Ook voor ander verafge legen delen van Soest zal een vervoers voorziening, min of meer in Wild West stijl komen. In elk geval zal er bij het benzine station aan de Smitsweg een halte voor vervoer naar het dorp komen. Over andere haltes volgen nadere me dedelingen. Ook voor de jeugd van 14 tot 16 jaar zal het Bonanzadorp ge opend zijn. Deze leeftijdsgroep, die wat aandacht betreft, heel vaak tussen de wal en het schip valt, kan tijdens deze vakantie week elke avond van 19.30 (half acht) tot 21.30 (half tien) terecht in de dorps saloon, het Wild-West theater en de schiettent. Uitdrukkelijk zal de leeftijd van 14-16 jaar gehandhaafd worden, om vooral de jongsten niet in verdrukking te la ten komen. De aktiviteiten in de saloon zullen voornamelijk gericht zijn op ge zelligheid, muziek en Wild-West sfeer. Na lezing over deze vakantieaktiviteiten zullen vermoedelijk vele medebewoners zeer enthousiast hierover raken. Om dan aan uw enthousiastme vorm te kunnen geven zou het misschien ple zierig en nuttig zijn als U eens contact op nam met één van de beide beroeps krachten van de Stichting Jeugdzorg, die telefonisch te bereiken zijn onder nr. 7615. In de j.1. woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering werden de na volgende besluiten genomen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 29 april 1970 van G. de Bruin, Dorresteinweg 27 en brief d.d. 4 mei 1970 van het secretariaat der staat kundig ge reformeerde partij, afdeling Soest, met het verzoek het raadsbesluit d.d. 17 december 1967 tot wijzi ging van de A.P.V.-Soest terzake van het verstrekken van anti conceptiva te herroepen met het voorstel de beide brieven voor kennisgeving aan te nemen. b. Brief van april 1970 (ingekomen 9 mei 1970 van de Omroepver eniging VARA met verzoek de eventueel te verlenen bijstand In de kosten van verpleging van minderjarige geestelijk gehandi capte kinderen in zg. niet-erken- de verpleeginrichtingen niet op de ouders te verhalen, met voor stel deze brief voor kennisgeving aan te nemen omdat ons college reeds overeenkomstig het verzoek van adressant heeft besloten. c. Controlerapporten van het Cen traal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten met voorstel deze voor ken nisgeving aan te nemen. d. Aanbieding overeenkomstig ar tikel 20. lid 1 van de Gemeen schappelijke Regeling van de A- kring Utrecht-c bescherming be volking met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen: a. de rekening en het verslag over het dienstjaar 1968; b. de tweede wijziging van de begroting voor het dienstjaar 1970. c. Brief d.d. 27 mei 1970 van mr. W. F. L. Franken van Bloemen- daal. inzake de weigering van 'n bouwvergunning aan Keiler Ne derland N.V. te Soesterberg, met voorstel deze brief voor kennis geving aan te nemen. f. Aanbieding door de voorzitter van het centraal stembureau in gevolge dc artikelen M 6 en N 24 van de Kieswet van de proces sen-verbaal van de stembureaus, een afschrift van het proces-ver baal van de zitting van het hoofd-stembureau en een af schrift van het proces-verbaal var. de zitting van het centraal stembureau betrekking hebbende op de stemming van 3 juni jl.. voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad met voor stel deze voor kennisgeving aan te nemen. Ingekomenstukken conform de voor stellen behandeld. Voorstel tot verlenging van de ont ruimingstermijn van een onbewoon baar verklaarde woning. Aldus besloten. Voorstel tot het weigeren van ont heffing in artikel 1 van de „Zone verordening Hinderwet" ten behoeve van het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van: a. een inrichting voor het opslaan, het verbranden en het opruimen van vuil en afval od het perceel Eigendomweg 105, alhier; b. een plaatwerkerij op het perceel Lange Brinkweg 41. Conform besloten. Voorstel tot 't verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor een inrichting op/in het perceel To renstraat 16. Aldus besloten. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. het Kerkpad N.Z. van W. Groe- nesteyn; b. de Laanstraat van G. Raauwen- daal; c. de Verlengde Kolonieweg van T. Spelt: d. de Maatweg van A. W. Stalen hoef, (met vaststelling van 'e betreffende begrotingswijziging) e. de Van Wedestraat van de Am sterdam-Rotterdam Bank N.V.; Aldus besloten. f. de Nieuwewes van O. J. 't Lam. Voorstel tot het verstrekken van een ondracht voor het maken van de ontwerpen voor de kunstwerken in de weg over de Eng. Conform besloten: V.V.D. en Bin ding Rechts tegen. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de afdeling Soest van het Verbond voor Veilig Verkeer. Subsidie verleend. Voorst"1 tot wijziging van de begro ting 1969. Aldus besloten. Voorstel tot vernachting van grond aan A. W. Stalenhoef. AIc(us besloten. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale gasverwarmingsinstal- lat.ies in gemeentelijke premiewonin gen. Krediet beschikbaar gesteld. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Parklaan van mevrouw C. H. van Beynum-de Ru. Tot aankoop besloten. De kort geleden niet geheel vrijwillig ingestorte villa Middelwijk van de ge broeders Swager aan het Kerkpad (het voormalige distributiekantoor) is nu ook grotendeels in vlammen opgegaan. Woensdagavond, tijdens de gemeente raadsvergadering, bleek de bouwval door omwonenden en anderen, allen van nogal jeugdige leeftijd in brand te zijn gestoken, wat wel de meest radi. cale methode was om zo spoedig moge lijk van de rommel af te zijn, maar wat nog aanmerkelijk meer gevaar ver. oorzaakte voor de vele brandbare ob jecten in de omgeving. De jeugd bleek het gebouw trouwens ook niet met het doel, van de rommel af te zijn, aangestoken te hebben. Het ging meer om de sensatie van het zien branden, want de aanwezige jongeren hebben deels gedreigd, de brandweer het onmogelijk te maken en dat deels ook uitgevoerd. Het middengedeelte, dat brandde als een fakkel, toen de brandweer arriveer de, was gauw weer gedoofd, met twee lage druk stralen van de lage drukspuit. Maar de slangen waren nog niet opgerold, of de brandweer werd luid nageschreeuwd: „Tot straks". En in derdaad bleek later op de avond de boel opnieuw in lichterlaaie te staan. Alleen dankzij het feit dat het vrijwel windstil was, zijn er geen verdere on gelukken door uitbreiding gebeurd. De brandweercommandant keerde nu met de burgemeester terug, teneinde te beraden wat nu het beste gedaan kon worden. Men stond voor de keus, of zelf de boel maar in brand te steken teneinde het onder deskundig toezicht te laten uitbranden, of de eigenaar de hele rommel te laten opruimen. Men koos voor het eerste alternatief, al voorzag men wel enige problemen van wege het feit, dat vele balken en plan ken en andere materialen over het ge hele terrein verspreid lagen. Maar ook daarvoor vond men men een oplossing Wat niet centraal kon worden verbrand, werd zó nat gemaakt dat het de eerste dagen niet meer wil branden. Met zes stralen heeft de brandweer de boel drijfnat gemaakt. De rest brandde rusig uit, al moest de brandweer daar voor wel tot half drie opblijven. Tijdens de avond dreigde de jeugd nog een be lendend voormalig koetshuis in brand te steken en inderdaad bestaat de vrees, dat men vandaag of morgen de daad bij het woord zal voegen. De burgemeester heeft in gesprekken 13. Voorstel tot vaststelling van het be stemmingsplan Klaarwater. Aldus besloten. 14. Voorstel tot voorlopige goedkeuring van het onteigeningsplan Klaar water. Aldus besloten. 15. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van dading met J. M. Hilhorst. Conform besloten. 16. Voorste] tot het aangaan van een grondtransactie met de Hervormde Gemeente te Soest. Aldus besloten. 17. Voorstel tot het vaststellen van een ontruimingstermijn voor de onbe woonbaar verklaarde woning Wiek- sloterweg W.Z. la. Conform besloten. 18. Voorstel tot ruiling van grond aan de Laanstraat hoek Koekoekweg met P. de Jager. Tot ruiling besloten. 19. Voorstel tot verhoging van het be drag van de in 1970 op te nemen kasgelden. Aldus besloten. met omwonenden begrip getoond voor de narigheid, die door de bouwval en het voortdurend brandstichten wordt veroorzaakt. Hij heeft daarbij tevens op de gevaren ervan gewezen. Aanvan kelijk heeft de jeugd de brandweer het blussen nog willen beletten door met stenen naar de brandweerlieden te gooi en, maar daarvan heeft men na een gesprek met commandant Groart toch maar afgezien. Zaterdag 20 juni biedt het bestuur van S.E.C. de heer A. v. Veenendaal,- bij de vereniging beter bekend als Bart, een receptie aan t.g.v. het feit dat hij 20 jaar bestuurslid van de vereniging S.É.C. is geweest. Het werk wat de heer v. Veenendaal in al die jaren voor de vereniging S.E.C. heeft gedaan is enorm geweest; hij had zitting in de toto-commissie, in de kan tine-commissie, hij verzorgde de velden en zo had hij nog veel meer dingen die hij voor S.E.C. deed en dat deed hij dan allemaal nog buiten zijn werk als wedstrijdsecretaris om. De heer v. Veenendaal heeft gemeend zich dit jaar niet meer voor zijn be stuursfunctie herkiesbaar te stellen, wat echter niet wegneemt dat zijn gezicht op de S.E.C. velden nog wel te zien zal zijn want als bar-keeper van de S.E.C. kantine is hij altijd nog een geziene figuur. Voor al de verdienste van de heer v. Veendaal voor de vereniging, heeft het S.E.C.-bestuur gemeend een receptie aan te moeten bieden. Deze receptie wordt gehouden a.s. zaterdag in de S.E.C.-kan- tine aan de Bosstraat en wel van 15.30- 17.00 uur, waar alle leden, donateurs en natuurlijk iedereen die in het verleden met de heer v. Veenendaal hebben sa mengewerkt, van harte welkom is. Michel Struik heeft nu na Marcel v. d. Lugt ook een kontrakt getekend bij s.c. Gooiland te Hilversum. Dit is de tweede S E.C. speler die overgaat naar't betaalde voetbal. Dat dit een gevoelig verlies is voor S.E.C. kan men wel nagaan, daar beide spelers in het afgelopen seizoen hoog genoteerd stonden op de topscoor- derslijst. Het was Michel Struik zelfs die als eerste eindigde. Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 De jaarvergadering van SEC zal niet, zoals oorspronkelijk was aangekondigd, op vrijdag 26 juni, maar op donderdag 25 juni worden gehouden. Dit in ver band met het feit, dat vrijdagavond de traditionele voetbalwedstrijd van KPS tussen de oud-internationals en een an dere tegenstander wordt gespeeld. Zaterdag neemt SEC deel aan een ve- teranentournooi van de voetbalvereni ging Spakenburg. SEC is ingedeeld bij Spakenburg, Sparta uit Nijkerk en Bloemenkwartier uit Hilversum. De winnaar van de poule gaat over naar de finale. Het winnende elftal krijgt per persoon een pond paling mee naar huis. Voor SEC zullen uitkomen: Van Essen, Niewaal, Kamphorst, Ruttenberg, Hooy- er, Brouwer, Van 't Klooster, Scheur water, Valero, Dasselaar, Veldhuizen, D. Hooyer, Van Breukelen, Burgman, Beijer, De Vries. De Bruin, Westerveld, Woudenberg, Jebbink, Van der Schagt, Hop, Boerboom, Maijer en Rijken. Coach is Verweij. KPS, dat zo goed begon in de zomer avondcompetitie, laat het er nu lelijk bij zitten. De eerste vijf wedstrijden wer den gewonnen en nu komt de terug slag. Eerst werd tegen Zon en Schild met klein verschil (1-2) verloren en dinsdagavond zegevierde POVEKA (per soneelsvereniging van Erdal uit Amers foort) met 0-1 over de Oranjemannen. Zowel tijdens de eerste als de tweede helft was Poveka de meerdere en het is hoofdzakelijk te danken aan keeper Van Essen dat de score van de Amers- foorters niet groter is geworden. Het enigste doelpunt in de gehele wed strijd kwam in de 25ste minuut van de eerste helft tot stand, toen Rigter van Poveka hoog raak schoot. KPS, dat na de rust enige wijziging in de ploeg aanbracht, kon geen veran dering in de stand brengen, zodat de Amersfoorters een verdiende overwin ning hebben behaald en nu de leiding in hun afdeling van KPS hebben over genomen. De voetbalvereniging Hees, Inmiddels al met een volleybalafdeling uitgebreid, viert morgenavond het twintig-jarig be staan. Daartoe zal in de kantine op Pijnenburg een grote feestavond wor den gehouden. Ir» verband met de we reldkampioenschappen voetbal is een televisietoestel ter plaatse aanwezig, zo dat niets de leden van de komst naar de kantine hoeft te weerhouden. Hees werd twintig jaar geleden opge richt door een aantal mensen, die niet aan een vereniging gebonden wensten te zijn doch naar eigen voorkeur een bal letje wensten te trappen. Uiteindelijk is er toch weer een vereniging uit voortge komen, al neemt Hees in enkele opzich ten wel een aparte plaats in ten opzich te van de andere voetbalverenigingen. Zo bespeelt men op het landgoed Pij nenburg een eigen veld (inmiddels al twee). Het zijn bovendien een paar vel den, die door hun ligging menige andere club jaloers zou kunnen maken. Hees heeft in de twintig jaar van zijn bestaan vele voorzieningen met eigen middelen en handkracht tot stand moe ten brengen. De zelfwerkzaamheid in de club is dan ook bijzonder groot, zoals de laatste jaren is gebleken uit de bouw van een nieuwe kantine. Ook in sportief opzicht heeft Hees en kele opmerkelijke resultaten behaald. Zo wist men verleden seizoen te pro moveren tot de hoogste klasse van het afdelingsvoetbal, waar men dit voor jaar nog bijna het kampioenschap haal de. Voor het komende seizoen hebben bij Hees als nieuwe voetballers aangemeld D. J. v. d. Broek (S.E.C.), Egberts (BDC), v. d. Lugt (BDC), De Jong (S.E.C.), Schimmel (Limvio) en Ver woerd (S.E.C.). RACING CENTRE SIMAZO Kleine Haag 21 Amersfoort is er ook voor u! Altijd parkeerruimte Een foutieve kennisgeving in het KPS- Nieuws gaf aan. dat de voetbalwedstrijd ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, tussen de oud internationals en een streek-amateurs- elftal op woensdagavond 24 juni a.s. zou plaats vinden. Thans blijkt, dat dit tref fen zal plaats vinden op vrijdagavond 26 juni a.s. op het terrein van KPS aan de Bilsteweg nabij het Paleis Soestdijk. VOETGANGERS ACTIE '70 ZONDAG 21 JUNI HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. KMjur ds. A. O. Zijlstra, Amersfoort. 7 uur de heer J. v. d. Hucht, Soest. Kinderoppas tijdens morgendienst. Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur A. M. Langhout, hulppredikant Garrelsweer. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Ichthuskerk. Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds. J. Smit Gebouw Middelwiik. Pieter de Hooghl. 10 uur ds. R. de Bruin, Eemnes-Buiten. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds. J. W. B. Smit, Staflid, Beuk- bergen. Kinderoppas tijdens de morgendienst Jeugdkerken; 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 9.30 en 5 uur ds. G. Rang. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 10 en 5 uur ds. D. H. Borgers. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. 8.15 uur ds. J. P. Moerkoert. 14.45 uur ds. R. Houwen, Utrecht. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 en 3.30 uur Prof. Velema, Apeldoorn. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur Leesdienst. Woensdagavond, 19.30 uur, student Kleppe. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGE!* Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 Zondag 10.15 uur ds. D. A. Werner (N.H.), Wassenaar. Wtfkgebouw „Soest-Zuid" 10.15 uur. Kinderdienst. ADVENTSGEÏUEENTE 10 en 11 uur geen dienst. E V AN GELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalwcg 52. 3.00 uur Zendeling H. G. Brussel. Koornstra, SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door M. H. Oeberius Kapteijn, Nassauplantsoen 25, tel. 4545, en H. G. Rupert, Sr. Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door dok ter A. W. Moll van Charante, Paltzerweg 299, Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur J. Oosterveen, Beukenlaan 84. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend Apotheek „Soestdijk" Avond- nachtdienst t.e.m. 26 juni Apotheek „Soestdijk". Apotheek ,Soest-Zuid" gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. G. Pluim, Bosstraat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Vloten, Veenbesstraat 544, tel. 3627. Groene Kruis Zaterdag en zondag zr. M. de Haan, Alb. Cuyplaan 118, tel. 6906. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 urn- in De Hoeksteen. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur, drs. T. de Jong, Amstel veen. HERVORMDE KERK 10 uur ds. L. C. Spijkerboer, em. pred. Leersum. 12 uur, Interk. zondagsschool. Jeugdkapel. In de zomermaanden géén avonddienst. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. F. J. Th. van Boven. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds H. C. Valeton. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. H. de Jong, Am sterdam. Volle Evangelie-gemeente „Baam-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn 10.30 uur ds. A. Steinhart, Schiedam. PAROCHIE SOEST. Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H, Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst>. Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur jongerenmis. Zondag 9 uur. Hoogmis, 11 uur met zang.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5