Ton Beuken zingende dolfijnen... AUTORIJSCHOOL „ENGEL VESPA C!A0 De Witte Pompen Garage ,DE SOESTER' MENINGEN VAN LEZERS Fluor ededelingen Hinderwet DOLFINARIUM VTBN.V. Ik ben er voor de ander Politiebureau 4-4-4-4 Eerste Gooise Kleding Verhuur GRIJZE JACQUETS EN AVONDKLEDING GAZELLE MINI-FIETS 156,50 FUGERS RIJWIELEN VERKOOPSTER Wel «eslagen, maar niet verslagen UW SUCCES IS ONZE RECLAME!! INFLATIE- IMPULSEN VERHOGING A.O.W. EN A.W.W. Tas in Natuurbad gestolen Telef. Brandweer 3-3-3-3 Krabbels van Knelis DINSDAG 23 XV'NI 1970 OUDE UTRECHTSEWEG 37 - SOEST-Z. - TEL 5431 VHIIrtl I Oü.lü,— UICl. D. 1 W Ofl. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest de vreugde des te groter. Jullie gaan nu weg, maar de nieuwe leerlingen staan gewoon al te trappelen van onge duld om te mogen beginnen. Als oudere en wijzere meisjes verlaten jullie de school. Aan jullie de opdracht waar te maken wat je op school geleerd hebt. Jullie krijgen allen een plaats met een zekere verantwoordelijkheid. Het komt er op aan of je die kunt en wilt dragen. Hoe sta je tegenover je medemens? Wat zou het fijn zijn als van de aflevering 1970 gezegd kan worden: Het was een prima groep, meisjes waar je op aan kunt. waar je wat aan hebt, waar je respect voor hebt. Vervolgens werden de diploma's uitge reikt. Voor assistent A aan: Willy Bouwers, Carla van Brede, Trude Brons. Nolly v. Doorn. Rineke v. Dorresteyn, Marion v. d. Grift. Jeanette v. Harselaar. Alle Jensma. Netty Jonker. Hetty Kuiphof. Els de Lata, Elize Limper. Carla Rood- selaar, Maria v. Slooten, Vera Strumpel, Marja Terlouw en Anja de Zwart. (1 afgewezen.) Voor assistent H aan:Hennie van Doorn. Corrie de Goede. Helen Hoekstra. Ellis Huisman, Els Knauer. Ineke Meerveld, José Paap. Truus de Ronde, Lucia Vor- derhake, Magda v. Wijk, Els Wijkens en Helga Zahradnik. Voor kleuterhulp aan: Cisca Aalders, Truus de Bruin, Coby v. Bruynswaardt, Irene Faay, Marjo van 't Hof. Margreet v. d. Hout. Corrie de Klein. Trudi Kra nen, Marian te Kulve, José Lugten. Lydia Muller. Ans Onwezen. Willie v. Reenen, Anneke de Ridder. Lenie Ver hief en Helen v. Zanten. (3 afgewezen.) voorzitter van de Nederlandse Invali den Bond, de heer M. van Beem, een lezing houden met als onderwerp „de gehandicapte mens". Na de pauze zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen, waarna met me dewerking van de S.P.S.V. (Soester Po litie Sport Vereniging) een paar uur zal worden gevuld met het spelen van Bin go. Daar deze avond een besloten karakter moet blijven dragen, worden de belang stellenden verocht zich via de heer J. W. van den Oord van een uitnodiging te voorzien. Schriftelijk te richten aan Kerkplein 4, Soest, telefonisch onder nummer 2591. Alweer meent een groepje mensen tegen iets te moeten zijn, waar de meerder heid het slachtoffer van dreigt te wor den. Deze keer is het onderwerp de fluoride ring van het drinkwater in onze ge meente. Zo veel terzakekundigen heb ben jaren achtereen reeds de noodzaak hiervan ingezien en de toepassing be pleit, en nu steeds blijven wij verstoken van dit voorzorgende middel tegen tand bederf omdat minder deskundigen er tegen zijn. De Moderne Medische Encyclopedie zegt over fluoridering van drinkwater o.a. het volgende (deel V, blz. 67, par. 52): ,,Er is een element dat, méér dan kalk en fosfor, thans de aandacht heeft: fluor. De noodzaak tot bijvoeging van het ele ment fluor aan drinkwater in streken met een laag fluorgehalte is algemeen erkend. Men noemt het fluorgehalte laag als er minder dan 1 milligram van dit element in een liter aanwezig is. Een dieet met voldoende kalk, fosfor en vi tamine D voor de normale skeletgroei en orgaanfuncties betekent nog niet dat er op voldoende bescherming tegen ca- riës gerekend kan worden etc. etc." Waarom nog langer gedraald? Lopen er nog niet genoeg kinderen rond met een gebit dat in 'n angstwekkende staat van ontbinding verkeert? Het verspreiden van het pamflet vlak voor de verkiezngen, waarin de tegen standers netjes stonden gerangschikt, was een goede gedachte. Er is wel degelijk gebruik van ge maakt. De kiezers wisten waar ze aan toe waren en voorkeurstemmen konden doelbewust naar de voorstanders gaan. De aktie is dus minder mislukt dan de tegenstanders veronderstellen. Een kwes tie van interpretatie. Velen, zeer velen zijn vóór fluoridering. Fluor toegepast in toelaatbare dosis is heilzaam voor ons gebit en ongetwijfeld minder schadelijk voor ons algemeen welzijn dan het onschuldig genoemde huismiddel tegen hoofdpijn, griep, enz. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 3, der Hinderwet ter al gemene kennis, dat ter gemeentesecre tarie van Baarn ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van J. Kuijt, Biltseweg 31 te Baarn (postadres Soest), om vergunning tot het oprichten, het in werking brengen en het in werking houden van een propaangasinstallatie op/in het perceel Biltseweg 31 te Baarn, kadastraal bekend gemeente Baarn, sec tie D, nummers 358-559 Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur van Baarn. Bovendien zal op dinsdag 14 juli a.s. des voormiddags 10.10 uur, in het ge meentehuis van Baarn een openbare zitting worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden inge bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie van Baarn kennis nemen van de ter zake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden werdt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager en dege ne, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is versche nen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die zonder op de openbare ziting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in de ge meente Soest of aangrenzende gemeen te waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 26 juni 1970. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomst!het bepaalde in artikel 9, lid 3, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Amersfoort ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van J. van Gulik N.V. te Amersfoort, om ver gunning tot het oprichten, in werking 'orengen en in werking houden van een inrichting tot het verwerken van bouw materialen, alsmede van een inrichting voor het opslaan en afleveren van mo torbrandstoffen op/in het perceel Neon- weg 2 te Amersfoort kadastraal bekend gemeente Amersfoort, sectie D, num mer 7074 (ged.). Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schrifteliik bezwaren tegen het verlenen der - gunning in te brenger, bij het gemeen tebestuur van Amersfoort. Bovendien zal op woensdag 15 juli a.s., des voormiddags 10.45 uur, in het ge meentehuis van Amersfoort een open bare zitting worden gehouden, alwaar I mondeling bezwaren tegen de inwilli ging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een *eder kan ter gemeentesecretarie van Am^sfnort kennis nemen van de terzake inekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden r-r. crpvogtigd c]at tot beroep ziin gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bii ««mncM'gde nn de bovengenoem de zitting is verschenen. M_de is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde ter- mii" cri-,rifteiijk bezwaren heeft Inge bracht. indien hij niet woonachtig is in de gemeente Soest of in een aangren zende gemeente waar openbare ken nisgeving wordt gedaan. Soest, 26 juni 1970. Overmatig gebruik van dit laatste nl. kan maagbloeding veroorzaken. Wij laten immers wel onze kinderen in enten tegen pokken, difterie, kinkhoest, tetanus en poliomyelitis, terwijl het toch bekend is dat zij het in uitzonde ringsgevallen na inenting komplika- ties kunnen optreden. Laten wij toch blij zijn dat er een mid del bestaat dat tanden en kiezen helpt beschermen. Laten wij daar een dank baar gebruik van maken en er toch vooral niet ook nog politieke overwe gingen aan verbinden. R. ITALIAANDER-SITTERS. Hiermede sluiten de discussies over fluoridering. Redactie. ...in het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen zietu een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 6041. Dinsdag middag j.1. was het bij de Ko ningin Emma Huishoudschool een druk te van belang. Om half drie zou de diploma-uitreiking plaats vinden. Reeds lang tevoren hadden zich zeer veel ouderen en jongeren in de school ver zameld. De beide naailokalen waren in een grote feestzaal herschapen door zeer smaakvolle tafel- en wandversie ringen. Een aantal kleuters zorgden door hun spontane reacties voor een extra verhoging van de feestvreugde. Op de vastgestelde tijd opende mej. B. C. Gebhard, waarnemend directrice van de school, de bijeenkomst. Zij richtte een woord van hartelijk welkom tot burgemeester Bentinck in zijn functie als voorzitter van de scholengemeen schap Eemland), de dames en heren van het bestuur, de ouders, patronessen, kleuterleidsters gecommiteerden en klassevertegenwoordigsters. Een speciaal welkomstwoord was bestemd voor de geslaagde Assistenten en Kleuterhulpen. Jammer genoeg lag over deze middag een schaduw. De directrice mej. A. M. E. Jirris was wegens ziekteverlof niet aan wezig. Met hart en ziel had zij geduren de de eerste maanden van de cursus haar werk gedaan. Nu moest dit helaas door een ander worden afgemaakt. Van harte werd haar een spoedig herstel toegewenst. Zoals bij alle examens was er hier door sommige meisjes hard gewerkt maar toch slaagden zij niet. Het omgekeerde kwam ook voor. Regelmatig en serieus huiswerk maken en leren was meer malen een probleem. Span je in, met slapheid kom je er niet! Nu moet jezelf verantwoordelijkheid! op je nemen an ders kom je niet ver in de wereld. Ge lukkig zijn veel meisjes niet tevreden met het nu behaalde diploma. Zij gaan door voor kleuterhulp. verzorgingsassis tente, I.N.A.S., O.V.B., kinderverzorg ster of naar verschillende avondcursus sen. Voor de toekomst gaf zij de geslaagden het motto mee: „Ik ben er voor de an- Ook verkoop HORECAKLEDING Vraaa folder compleet met lamp, standaard en slot. Kerkstraat 3, telefoon 2030. der". De ander, de mens naast je, waar je zorg voor hebt, dichtbij en veraf. Verleen hun hulp, steun hen zonodig met geld en positieve gedachten. Hierna verzocht zij de burgemeester over te willen gaan tot uitreiking van de diploma's. Als voorzitter van de school wilde hij hieraan gaarne gevolg geven. Op de Koningin Emma Huishoudschool hebben we een veelbewogen jaar achter de rug. De samenwerking met de L.T.S. op bestuurs- en directie-niveau had het leven op school niet beïnvloed. Heel an ders was bet met de ziekte van mej. Jirris. Jarenlang was zij een markante persoonlijkheid op de school. Door haar afwezigheid is een grote leemte ont staan. Voor de docenten was het moei lijk die geheel op te vangen. Een extra woord van dank voor alle inspanning van mej. Gebhard was hier wel op zijn plaats. De docenten hebben als een wer kelijk team met haar samengewerkt en de goede gang van zaken op de school volkomen verzekerd. De leerlingen heb ben hier ten volle profijt van kunnen trekken. Hopelijk zal de gedwongen rust mej. Jirris goed doen. Zich speciaal tot de leerlingen richtend zei spreker, dat examentijd een afschuwelijke tijd is. Maar nu de spanning is weggevallen is zoekt voor de verkoop van jeugdige dames- en herenboutiquemode een pittige voor de zaterdagen. Sollicitaties te richten aan Adama - Mode, tel. 02155-2400, b.g.g. 3689. M. LOS Van Lenneplaan 47 Telefoon 6621 WU lessen In OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF GedipL V.A.M.O.R. - M.L - RN.O.P. In de pers zijn publikaties verschenen over het rapport van een ambtelijke commissie dit tot de conclusie is geko men dat over een aantal jaren de cent als muntstuk wel zal kunnen worden afgeschaft. De aanmaakprijs van een cent zou nu reeds hoger zijn dan haar waarde. In brede kringen van ons volk zou het handhaven van de cent als muntstuk reeds nu geen waardering meer vinden. Voorts heeft deze com missie zich menen te moeten uitlaten over de toekomstige waarde van ons overige geld. Binnen twintig jaar zou een dubbeltje nog maar iets meet waard zijn dan een cent in 1939. De gulden zou dan ruim de waarde heb ben van een dubbeltje voor de laatste wereldoorlog. In bovenstaande publikatie wordt nog eens duidelijk gedemonstreerd hoezeer de inflatie in ons land voortholt. Dat blijkt ook uit andere verschijnselen. Zo zullen velen die met vakantie naar het buitenland gaan en daarvoor D-marken moeten kopen tot de ontdekking komen dat de waarde van een Duitse Mark reeds hoger is dan van een gulden. Voor honderd gulden kan men geen honderd Duitse marken meer kopen. Ook binnen Europees verband doen wij dus alle moeite om koploper te zijn bij de geld ontwaarding. In het constateren van deze verschijn selen wordt duidelijk dat er niet veel tegenkrachten mugen worden verwacht tegen verdere inflatie. Mochten er in het najaar weer veranderingen komen in de valuta-waarden in of buiten Euro pa dan betekent dit opnieuw een vor- snellingsfaktor in het proces van afne mend vertrouwen in de muntwaarde. Wij vragen ons af in hoeverre men voornemens is nog actief aan inflatiebe- strijding te werken. Met name vragen wij ons af of het nodig was de bedoelde commissie reeds nu ambtelijke uitspra ken laten doen over de waarde van onze munt over 20 jaar. Het komt ons voor als het onnodig veroorzaken van schrik- effekten. Mogelijk ziet de realiteit er nog ongunstiger uit dan nu voorspeld is. Dit neemt niet weg dat met dergelijke publikaties nog extra inflatie-impulsen worden verwerkt. Dat blijkt ons onno dig en vooral onverstandig. Van de zijde van het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekering te Amsterdam wordt medegedeeld, dat de uitkeringen krachtens de AOW en de AWW met terugwerkende kracht ingaande 1 ja nuari 1970 worden verhoogd. De reeds vanaf 1 februari uitbetaalde verhoging zal hierdoor tevens worden herzien. Het verhoogde bedrag, inclusief de ach terstallige verhoging over de maanden januari tot en met juni 1970 zal, voor zover nodig bij wijze van voorschot, in de maand juli 1970 worden uitbetaald. Hieronder volgt een overzicht van de nieuwe maandbedragen. AOW (ongehuwden) en AWW (wedu wen zonder kinderen) 336,AOW (gehuwden) en AWW (weduwen met kinderen tot 18 jaar) 477,—. Wezen pensioen AWW: wezen tot 10 jaar 107,wezen van 10-16 jaar 159, wezen van 16-27 jaar ƒ207, De uitkeringsbedragen over de maand juli, waarin de achterstallige verhoging vanaf 1 januari 1970 is begrepen, lui den als volgt: AOW ongehuwden) en AWW (weduwen zonder kinderen) ƒ393,AOW (gehuw den) en AWW (weduwen met kinderen tot 18 jaar) 560,50. Wezenpensioen AWW: wezen tot 10 jaar ƒ125,—, wezen van 10-16 jaar ƒ188,50, wezen van 16-27 jaar ƒ243, Vanaf de maand augustus zullen de eerder vermelde nieuwe uitkeringsbe dragen worden betaalbaar gesteld. Het is niet uitgesloten, dat, als gevolg van de verhoging der uitkeringsbedra gen en wijziging in de loonbelasting en premietabellen, in bepaalde gevallen (meer) loonbelasting moet worden in gehouden terwijl de ingehouden zieken fondspremie en/of AOW/AWW-premie zal worden verhoogd. In een aantal gevallen zal de verhoging van de uitkeringsbedragen niet of slechts gedeeltelijk in de maand juli kunnen worden uitbetaald. Dit geldt in het bijzonder voor rechthebbenden, van ■wie de uitkering na 1 januari 1970 is gewijzigd. Aan hen zal de verhoging, betrekking hebbende op de maanden vóór de wijziging, eerst in augustus worden uitbetaald. De uitbetaling van de vakantie-uitke ring 1970 is te verwachten in de maand september. Een volledig overzicht van de oude en de nieuwe maandbedragen AOW en AWW, zoals deze vanaf 1 januari 197') en vanaf 1 februari 1970 hebben gegol den en thans met ingang van deze da- ta zijn gewijzigd, is voor alle belang stellenden vanaf begin juli verkrijgbaar bij de postkantoren. Terwijl mej. L. W. uit Soest zich te water bevond in het natuurbad, wed haar tas met. o.m. een polshorloge, por temonnee met abonnementen, onder goed, leesboekjes en een pakje sigaret ten gestolen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat de leste weke wel gebleke is daat wul- lie un heul makke luk ontvlaambaor laandje hebbe. voor aal ast un heule tled is droog gewees. Ut arrugste ist ne- tuurluk op de Vee luwe gewees, waant daor binne nle al- lenug stukke netuurschoon in vlaame opgegaon, maor der binne ok minse daakloos geworde. Ajje noeng goed luus- tert, daan kejje grote minse bezug hore mit ut voor kingders heul gewone, maor veur grotere minse nie passende spel letje van „wellis-niettus". De soldaotebaoze. netuurluk baang dat ter sterre of balleke gaon vaale, wete heulemaal vaan niks. Zullie zeige daat zullie ut wel gedaon kenne hebbe mit hullie oefeninge mit kenonne, maor om- daat die grenaote duuzend meter vaan de plek neerkwaome waor de braand ontsting, kenne zullie ut nie gedaon hebbe. Ut is toch aal gebeurd, en de tied, ok aal ist daan un heule tled, heult alle wonde, ok braandwonde, maor der mot, naor ming bescheie mening, allus an ge daon worde om zoiets in ut vervollug te veurkomme. Ast zo bar droog is, daan magter geen mins mit vuur in bos en hei komme. En daan motte wullie minse nie allenug mit fraoie anplaakbiljette en borde mit ongze neuze op die braand- baore angelegehied gedruk worde, das allemaol leuk en aordug, maor der motte veul straffere maotregele genome worre. Kiek ut is un onmogelukke zaok om int heule laand in de bosse en op de hei te gaon conterelere ofter misschien een of aore lummul is die zo bar nodug bie un bezeuk an de netuur mot roke, maor messchien ist wel mogeluk om op plek ke die bar bie de netuurbezeukers in de belaangstelling staon, speciejaol te con terelere. Der zaal daan netuurluk wel un plaotselukke vurordening motte komme, maor aster daan ok maor iemaand mit vuur in zun fikke staot, waat bie zoon droogte neerkomp op mit vuur speule, daan mot zo iemaand mit veul tramme- laant vurwijderd worde. Zongder dak ming ok maor un ogenblik deskundughied an wil mete, wilk wel effe duudeluk maoke daat ut niet al lenug vuur hoef te weze waordoor die braande kongde ontstaon, waant ok de al eerder aachturgelaote vuulughied vaan de grote groep bosvarrekuns, die wij in ongs laand hebbe, kenne oor- zaoke weze. Waat die soldaote oefeninge angaot, laote die baoze mit die rooje baand om hullie plaatte pette der wel rekening mee houwe daat ok In negetienzeuvetug de meeste ofgeschote grenaote en koguls nie raok binne en voor un grenaot is duuzend metur niks. Ajje zo hoort en leest watter de leste daoge in rook en vlaame is opgegaon, daan raok jie der wel vaan overteug datter waat mot beure om herhaoling te voorkomme, waant as daat nog un paor keer beurt, daan houwe wullie al lenug maor bosse over die der zwaart en geblaokurd uutzien. De braandweerluu kriegen vaanof deze plaots un pluum op hullie helleme, en de brandwaacht op de tore is ok zun gewich in goud weerd, maor die minse kenne der wienug an doen, zullie binne der allenug om ast braand der zo vlug mogeluk bie te weze om arruger te voorkomme. Struikelen over de derde trede van de trap, keihard met het hoofd neerkomen op de granietenvloer, een beschadiging van een deel van de hersenen die zor gen voor het juist functioneren van de gevoelszintuigen, en opnieuw was Ne derland een invalide „rijker". Wij spraken met de heer J. W. van den Oord, tot voor enkele jaren de bakker van het Kerkplein, die er ook altijd voor zorgde dat de bejaarden, die met de jaarlijkse busreis meegingen, na hun aankomst op het Kerkplein een ijsje kregen aangeboden. De heer Van den Oord, 47 jaar, is een verbitterd man. „Al jaren strijd ik met de verzekering over de uitbetaling van mijn geld, maar men maakt zich niet druk; hij was toch eigen baas." „Als ik een korte tijd later zo onge lukkig ten val was gekomen, dan was ik geen geval van vóór '67 geweest, maar een geval van na '67, die zich in veel aantrekkelijker financiële omstan digheden kunnen verheugen. Toch is het niet alleen zijn eigen ge val dat hem steeds meer bezig houdt. „Zoals ik zijn er tientallen, maar er zijn mensen bij die onder nog veel slechte re omstandigheden in leven moeten proberen te blijven". En dat is dan ook eigenlijk de meest doorslaggevende factor geweest waarom de heer Van den Oord zich ging oriënteren op het vlak van „invalidenzorg". Na de grote narigheid die hij op z'n reis, langs de hem bekende mede-invaliden, had geconstateerd, kwam hij in contact met de Nederlandse Invaliden Bond. En juist dat contact was de vonk die hem, zo ver als dat nog ging, in vuur en vlam zette voor het invalidenwerk. Door middel van deze publicatie hoopt hij dat hij contact krijgt mét nog meer in validen in Soest en Soesterberg. „Alleen is er zo weinig te doen tegen de soms belabberde omstandigheden waarin een invalide moet leven, maar samen, ln één bond is veel meer te bereiken". De eerste stap op weg naar eenheid onder deinvaliden in Soest is reeds in voorbereiding en wanneer er geen kink in de kabel komt vindt er op 7 en 8 september a.s. een kontaktavond plaats in het St. Jozefgebouw aan de Steenhoffstraat. Op die avonden zal de of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft u adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw intcrieurplan. interieurverzorging Soestcrbergscstraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180

Soester Courant | 1970 | | pagina 3