ALEX van KEULEN n.v. a 6267 ypmcf ter mee EMAR KOPPEL «J[ NIJHOF BAARN Sanitair MUH0F BAARN NIJHOF BAARN Oud-internationals verloren opnieuw van streekelftal tilden salon IEDERE ZATERDAG SHOW Kunstwerk van de maand Burgerlijke stand WIE HAD DAT OOIT GEDACHT? Morste Souster Betrof en is-Onirl^rnorninjj Veenbesstraat tijdelijk afgesloten Geslaagd .'E.B.V.5EITEN STRIJD TEGEN LAWAAI Privé leven wordt door lawaai bedreigd IRUYS&CO USAQEMTIM Loterij „De Zwaluw" FULL TIME - PART TIME (02155) Officiële Mededelingen Bestemmingsplan „Klaarwater" ter inzage Krabbels van Knelis ï-eierbeschuit Im beslist lekkerder! DINSDAG 30 JUNI 1970 leur- aan van mo- i, de neer. met t, le 47.— iden, oerd r.w. :dere I Aanbieding in eerste klas GEKLEURD echt kristal porselein SANITAIR Kleuren: groen, blauw, geel en rose. Wastafel, 00 cm 49,—» Wastafel, 66 cm 57,^ Bijpassende zuil ƒ61,*-* Closetpot ƒ45.50 Monoblok 1215,— (closetpot en stortbak in één stuk.) Luxe fontein, 35 cm ƒ24,50 Luxe fontein, 45 cm 33, LET OP Ook te leveren In witte kleur, dan 20 tot 25 goedkoper. WANDTEGELS Grote sortering ln gekleur de wand tegels. Leuk werk, al die mooie kleuren bij elkaar zoeken. Speciale aanbieding: ivoor wandtegels, 15x15, 0,22 per stuk (van de Mosa). Alle tegels le soort. Prijzen inclusief B.T.W. PLASTIC GOLFPLATEN 183 x 67 4,80 213x67 ƒ5,60 244 x 67 6.40 275x67 ƒ7,20 305x67 ƒ8.— per stuk. decowall (de echte), in olijf, essen, teak enz. (244x 122 cm en 275x 122 cm) 13,— p. m2. VLIEZO ZOLDERTRAPPEN HARDHOUTEN VOORDEUREN (10 modellen). Ook opmaat te leveren. Met garantie. BOEREN ONDER- en BOVENDEUREN In hard hout en grenen. Raamkozijnen, 40 modellen PARKET Massief eiken, 8 mm dik, per m2 17,50 MINI-KEUKEN (Anja) 100 cm breed, kunststof uit voering. met roestvrijstalen bovenblad, bak links of rechts 182,50 garage KANTELDEUREN ƒ230,— PLAATSTALEN AANRECHT 90 x 50 cm, inclusief bak 85,=* Voor mensen, die echt iets moois willen RED-WOOD Wandschroten. Prachtig rood gevlamd. Alles op het gebied: van koperen leiding, plastic aan- en afvoer, plastic go ten enz. DE UITSCHIETERS 1. Karelisch Grenen wand- schroten (iets moois), per m2 12.30 2. Vouwdeur (90x200 cm) 32,50 Hangkastje, 70 cm breed, met twee witte formica schuifdeurtjes 22,50 4. Garderobe-kast, 100 cm breed, V« hang-, Vi leg- 2-deurs, afgelakt, ma honie 87,50 5. Sapeli mahonie Deur plaat, per plaat 11. 6. Roestvrijstaal aanrecht Zweeds import (kwal. 18-8), 172 cm lang 115.— 7. Zweeds Tegelboard, 183 x 122, 13,40 per plaat 6,— per m2. 8. Complete Douchecabine met gordijn en kranen (Kiwa-Keur) 325.— 9. Wandplaten in teak, essen, palissander, 244 x 122 ƒ8,40 p. m2; 275 x 122 ƒ10,p. m2. Sorte ring ongekend groot. T.L.-BALK, compleet, starter buis, 125 cm lang 17,50 We zijn gemakkelijk te vinden: vanaf Soest rich ting Amsterdam rijden 1 de Jacob v. Lenneplaan komt voor hotel Groene- veld aan de rechterkant, 2 x op de rijksstraatweg uit kan niet missen. Jacob v. Lenneplaan 15 Baarn - Tel. (02154) 3462 (Zaterdag tot 12.30 uur geopend). reg 19, Soest. (021 SS) 7469 sffstraat) Dalweg en Molenstraat 3.00 tot 17.30 uur tdag van 8.30 tot 17.30 t 30 tot 17.00 tnir HANDELSMARKT Een elftal vah oud-internationals met o.a. Henk Schouten, Abe Lenstra, Tonny van der Linden, Tiny Bosselaar, Olym pisch Stadion-directeur Otto Roffel, Ri- nus Schaap e.a., is er vrijdagavond we derom niet in geslaagd om een uit spe lers van Baarn, SEC en Spakenburg samengesteld streekelftal te verslaan. Weliswaar waren Koningin Juliana en Prins Bernhard er getuige van, hoe de oud-internationals in de tweede helft een 2-0 achterstand inliepen, maar ver der kwamen zij niet. Strafschoppen brachten tenslotte de beslissing in het voordeel van het streekelftal, zodat aan voerder D. Woudenberg van SEC na afloop de door de prins zelf beschik baar gestelde wisselbeker ln ontvangst mocht nemen. Juist in de eerst helft, toen de conditie bij de oudjes nog niet al te veel gewicht in de schaal legde, hadden de oud-in ternationals de grootste moeite om het streekelftal in bedwang te houden. Met name Koelewijn van Spakenburg en Van Boeijen van SEC zorgden herhaaldelijk voor gevaarlijke situaties voor het doel van Roffel. Maar Schaap, Van Wissen c.s. wisten het doel nog schoon te houden. Halverwege de eerste helft nam het streekelftal echter toch de leiding, toen Van Boeijen doelman Roffel met een hard en laag schot in de uiterste hoek passeerde: 1-0. Vijf minuten later had Van Boeijen met een diagonaal schot opnieuw succes; 2-0. De wedstrijd leek te zijn beslist, mede omdat men mocht verwachten, dat in de tweede helft de oud-internationals niet meer die kracht zouden opbrengen, om de achterstad in te lopen. Merkwaardig genoeg bleek hét tegen deel het geval. De oudjes gaven in de tweede helft bijna voortdurend de toon aan. Schoten van K. Schuurman, Schou- soesterbergsestr.44 tel 2045 soest ten en v. d. Linden werden met moeite door doelman Beukens verwerkt. De mooiste kans Van der Linden op enkele meters voor het doel, toen een voorzet van Abe Lenstra precies op het hoofd van de volkomen vrij staande oud-DOS- speler kwam. Hij kopte behalve langs de al verslagen Beukers (Spakenburg) ook langs het doel. Het was even later Henk Schouten, die de spanning weer vol komen terugbracht, al moest Roffel aan de andere kant herhaaldelijk optreden om een derde treffer te voorkomen. Linksbuiten Van Ginkel van Baarn glipte keer op keer langs Schaap, maar aan die kant bleven doelpunten uit. In de laatste miuut was het Schouten, die toch nog gelijk maakte, zodat straf schoppen de beslissing moesten brengen. De oud-interationals wisten er maar twee te benutten. Het streekelftal schoot driemaal raak, zodat men in het bezit bleef van de beker. Van Ginkel liep in deze wedstrijd een gebroken sleutelbeen op na een botsing met Schaap. Per zie kenauto moest hij naar het ziekenhuis worden gebracht. De tweede helft werd met een nieuwe bal gespeeld die letterlijk en figuur lijk in de rust met de Nederlands kam pioen parachute-springen Jaap Have- kotte uit de lucht kwam vallen. Havekotte maakte bij zijn sprong van grote hoogte een. vrije val van 1400 voet, waarna hij naar ieders verwach ting zo ongeveer op Nieuwerhoëk moest uitkomen. Pas op het allerlaatste mo ment begon de nationale kampioen aan een koerswijziging, die hem (uiteraard) precies op de middenstip van het voet balveld deed belanden. Havekotte, die reeds 200 sprongen achter de rug heeft, werd na zijn behouden landing aan de Koningin en de Prins voorgesteld. Na afloop viel die eer ook te beurt aan de spelers van de beide elftallen. De belangstelling voor deze wedstrijd viel enigszins tegen. Er waren maar en kele honderden toeschouwers. AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL. 03490-14243 In de serie „Het kunstwerk van de maand" wordt in juli de aandacht ge vestigd op een bronzen werkstuk van Ludwig Oswald Wenckebach. Het da teert uit 1957 en heeft als titel „De spoetnikkijker". Dit werk staat opgesteld in de tuin van de afdeling „Kunst na 1850" van het Centraal Museum der gemeente Utrecht, aan de Maliebaan 42. Voor de bezoeker een prachtige gelegen heid om ook eens te kijken naar de andere daar opgestelde skulpturen zoals het Vietnamees meisje van Karei Gomez en de konstruktie van André Volten, een model voor een „plastiek" in het Vondelpark te Amsterdam. De selectie van grafiek en beeldhouw kunst, die de verschrikkingen en het lij den van de oorlog illustreren, vanaf mei geëxposeerd in het grafiekzaaltje op deze afdeling, is ook nog in de maand juli voor het publiek te bezichtigen. Een uitvoerig beschrijvend stencil is aldaar kosteloos ^beschikbaar. GEBOREN: Yvonne Elisabeth, dochter van P. A. H. de Blok en A. E. de Man, Weegbreestraat 407. Johannes Hen- drikus, zoon van J. H. van den Deijssel en K. R. Kok, Weegbreestraat 413. Monique Margreta, dochter van J. E. Smink en J. M. van Hamersveld, Pias- weg 64. Carola, dochter van B. B. Rademaker en H. W. van der Vet, Kerkstraat 44. Willibrordus Maria, dochter van A. W. van den Heuvel en A. T. M. Aarnink, Eemweg 4. Siri Katharina, dochter van H. Bilek en G. E. Poulsen, Heuvelweg 29. Maas-Jan, zoon van M. J. Plantagie en T. W. de Boer, Amersfoortsestraat 93, Soester- berg. Shalomid Mirjam, dochter van P. Noordijk en J. Rispens, Weegbree straat 383. Esmeraida Maria José, dochter van K. Hensums en A. M. J. Damhuis, Nieuweweg 30. Maria Louise Cornelia, dochter van C. Boer- koel en J. Nieuwenhuijs. Smitsweg 363. -Dorothea Antonia Rosalie, dochter van C. J. Nieuwkamer en D. A. M. van der Heijden, Weegbreestraat 565. ONDERTROUWD: Johannes Japin, Buys Ballotlaan 12 en Jacoba Maria Barbara Bosman, Professor Lorentzlaan 30. Peter Jozef Uiterwijk, Kerkpad N.Z. 49 en Josina Laura Hendrika Boldingh, Biltseweg 6. Zeist. Frank Fresen, Ja cob Verhoeflaan 7, Naarden en Marian- rw Andrea Bakker, Stadhouderslaan 25. Hendrik Kuijper, Schrikslaan 46 en Nynke Jacoba Veldhuizen, Klaarwater-* weg 38. GEHUWD: Cornelis Jacobus Pruimboom, M'ddelwijkstraat 23 en Wilhelmina So- phia Manuel, Soerabajastraat 14 bis, Utrecht. Johan Henri Schmeitz, Jan Steenlaan 19, Heemstede en Mildred Dorrepaal, Bosbeslaan - 15, Ermelo. Hans Jörg Andreas Hareld Eduard Pauerlein. Kampweg 50 en Tini van Dijk, Soesterbergsestraat 125. Robert Samuël van Ede, Meenkselaan 18, Drie- bcrgen-Rijsenburg en Elisabeth Hén- drina PetronHla Wessclkamp, Generaal Spoorstraat. 52. OVERLEDEN: Diewert.ie Nauta, 82 jaar, weduwe van S. Spies. Hilversum. Orion- laan 78. Oer ritje Roeten, 84 jaar. we duwe van W. Roest. Korte Brinkweg 30a. Jaromina Rijkse, 81 jaar, we duwe van P. J. van Ouwerkerk. Middel burg. Langevilleweg 86. Wea Hil- lechiena Angerman, 87 jaar, weduwe van J. E. van Lingen. Insp. Schreuder- laan 2. Johan Albrecht Tjaden. 79 jaar, gehuwd met G de Boer, Prins Bernhardlaan 17. Helena Geertruida van Zilt, 88 jaar, weduwe van J. Men- sink. Rademakrrst.raat 24. Lambertus Christiaan Aldors, 68 jaar. ongehuwd, Kerk na d N.7, 45 Wanneer een ding vaststond voor iedereen, die geacht werd de politieke situatie in het Verenigd Koninkrijk te kunnen bekijken, dan was het, dat de Labour Party de verkiezingen zou winnen en Harold Wilson het stoute stuk zou bestaan voor de derde achtereenvolgende maal minister-president te worden. Maar alle voorspellingen en opinie-onderzoekingen ten spijt heeft het Engelse volk Harold naar huis gestuurd en is Edward Heath de man, die het schip van staat de eerstvolgende jaren door (ongetwijfeld woelige) wateren zal moeten loodsen. Dlr H VV VELLING A Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk rp|pfoon 2731 De algemene verwachting is geweest, dat Labour zou winnen omdat de grote massa der kiezers de stabiliteit verkoos boven het experiment van een nieuwe regering. Maar juist die stabiliteit begor. te wan kelen, de economische'situatie, die dank zij Wilson zo veel was verbeterd, ver slechterde en dat baarde vooral „the man in the street" of laten we liever zeggen de Engelse huisvrouw zorgen. De prijzen stegen en daarmee daalde het vertrouwen in de regering-Wilson. De nadruk valt er dan ook méér op de omstandigheid, dat Labour heeft ver loren, dan op het feit, dat de Tories heb ben gewonnen. Zo geweldig was het Conservatieve programma niet, zulke keien waren de Tory-kandidaten niet, dat Wilson het daartegen moest afleggen. Integendeel beijverden allen, die het meenden te weten, zich om het hardst te verklaren, dat de Tories het (onder meer) zouden verliezen omdat ze geen sterke mannen tegenover de bekwame en handige Wilson wisten te stellen. Zware taak Maar Wilson verloor het vertrouwen als beheerder van Engelands huishoudboek je en daarom probeerde men het met de Conservatieven. Die krijgen inmiddels een zware opgave te verwerken, want zij zullen nu moeten tonen te kunnen slagen waar Wilson heeft gefaald. En dat zal niet gemakkelijk zijn, want met name het struikelblok der arbeids verhoudingen, de conflicten met de vak organisaties, die de Labour-man Wilson nog niet tot een goed eind heeft weten te brengen, zullen ook de regering- Heath als een moeilijk te verteren brok op de maag liggen. En loonconflicten en stakingen dragen er bepaald niet toe bij, de economie des lands gezond te helpen maken. Overigens kan men maar moeilijk zeg gen, dat de Conservatieven het met de vakbonden moeilijker zullen hebben dan Wilson. Want ondanks de schijnbare po litieke gelijkgerichtheid (de machtige TUC-vakbondsconcentratie maakt deel uit van de Labour Party) heeft Wilson deze heren tijdens zijn regering óók niet zo-erg méé gehad. Europa-politiek Voor de Europese politiek zal er niet veel veranderen. Niet alleen stonden zowel de Tories als Labour een aanslui ting bij de E.E.G. voor, maar juist de nieuwe premier, Edward Heath is een der „Europeanen van het eerste uur" in Engeland. Wat belangrijk was: dat de nieuwe re- gering, hetzij van Labour dan wel van de Tories, een voldoende meerderheid achter zich had plus voldoende tijd om op langere termijn te kunnen onder handelen. Het was juist met dit doel, dat Wilson vervroegde verkiezingen had uitgeschreven. In feite verandert er in dit opzicht niets, AUeen is bet niet Wilson, maar Heath, die de onderhandelingen gaat voeren, met een voldoende meerderheid en vol doende tijd. De nieuwe premier De persoon van Edward Heath is merk waardig genoeg, vooral in de lijst van de Conservatieve Partij, die niet ten on rechte de naam had alleen de lieden van het establishment kansen te bieden. Heath is' een timmermanszoon en heeft geen der deftige scholen of universitei ten bezocht, die de „heerschappij van de schooldas" in stand helpen houden. Hij is daarenboven vrijgezel, hetgeen in de politiek geen aanbeveling is (behalve voor de Canadees Trudeau, die zijn vrijgezellenstaat met zwier voert), en een keurige man, die 's zondags het kerkkoor dirigeert. Maar bovenal is hij bekwaam, integer en ervaren. Hij was de man, die eens door Macmillan (dat is al een jaar of acht. negen geleden) werd uitverkoren om de EEG-besprekingen in te leiden. Hij is bijna 55 jaar en niet zozeer po pulair als wel vertrouwd. Maar inmiddels begint het vertrouwen in voorspellingen en opiniepeilingen wél te tanen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat, in verband met asfaltteringswerkzaamhe- den, de Veenbesstraat, alhier, volledig voor alle verkeer zal zijn afgesloten op woensdag 1, donderdag 2 en vrijdag 3 juli 1970. Aqn de Rijksmiddelbare Tuinbouwschool te Utrecht slaagde mej._ Elise Bührmann voor het diploma tuinarchitectuur en boomteelt. JnGELSE JUWELIER HORLOGER ïjpESTD'JK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Prof. dr. E. van der Kuyp, tot voor kort buitengewoon hoogleraar in de milieu hygiëne aan de universiteit van Leiden, heeft een heel nummer van het tijd schrift voor sociale geneeskunde volgeschreven over milieuhygiëne. De verontrei niging van ons leefmilieu lijkt zo langzamerhand een bijna onontkoombaar feit te worden en de neiging bestaat dat men zich er gelaten bij neerlegt. Dat geldt zeker voor het lawaai, dat inherent is aan onze t\jd en dat ons licha melijk, geestelijk en sociaal welzijn meer en meer verstoort, soms zonder dat we ons er van bewust zyn. Prof. Kuyp betoogt echter, dat er wel degelijk maat regelen tegen lawaai mogelijk zy'n en dat het niet nodig is het lawaai als een noodzakelijk kwaad te accepteren. aarde bereikt als een donderslag. Maat regelen tegen luchtverkeerslawaai zijn volgens prof. v. d. Kuyp o.a. minder lawaaimakende motoren, wijziging van de vluchttechniek, bufferzone rondom vliegvelden en verbod van supersone snelheid boven land. Woning. Maatregelen tegen industrielawaai zijn soms ook zeer noodzakelijk om het geestelijk en lichamelijk welzijn van de bevolking te bevorderen. Prof. Van der Kuyp pleit voor situering van indu strieën (zoveel mogelijk buiten de woongebieden), isolatie van een lawaai makende fabriek en automatisering. De moderne woonwijken zijn eveneens lawaai bronnen van betekenis. Erger dan in vrijstaande huizen zijn de. buurge- luiden in aaneengebouwde panden en nog het ergst in flatgebouwen. In Je flatgebouwen kent men het verschijn sel van de flankerende transmissie: de geluiden worden via de diverse wanden en vloeren in een groot gedeelte van het gebouw voortgeplant. Geluidwering in de woning is van es sentieel belang voor de bewoners. Als je 's avonds geen televisie wil kijken, moet je niet gestoord worden door het toestel van de bovenbuurman. Als je een symfonie van Beethoven wil be luisteren, moet je dat kunnen zonder gestoord te worden door je buurman, die een douche neemt. Geluidwering in de woning is mogelijk door bijvoorbeeld absorptiemateriaal te gebruiken. Een vloerkleed bijv. dempt loopgeluid. Ook „zachtboard" en gaat jestegels absorberen geluid. Geluidsiso latie wordt toegepast op vloeren en mu ren. Tenslotte moet de woning doel matig worden ingedeeld. De keuken moet niet naast een slaapkamer wor den aangelegd. In een flatgebouw die nen de keukens en toiletkamers rug aan rug geplaatst te worden. Voorts kan men dubbele ramen aanleggen en rubber strips, stuitnokken of mechani sche deursluiters toepassen. Privacy Sterke geluidshinder kan niet alleen leiden tot beschadiging van het gehoor orgaan maar ook tot vegatieve ver schijnselen. Bij overbelasting van la waai treden bij de mens tijdelijke vluchtreacties op, bijvoorbeeld verhoog de spierspanning, droge slijmvliezen, respiratieveranderingen, darmstoornis sen enz. Ononderbroken lawaai veroor zaakt nervositeit en moeheid, maag stoornissen, allergie, constrictie van bloedvaten. Sommige geleerden bewe ren zelfs dat lawaai maagzweer alsook hart- en vaatziekten kan bevorderen. Lawaai is vooral hinderlijk voor een zieke. Ziekenhuizen dienen dus zoveel mogelijk tegen geluidshinder beschermd te worden. De psycho-sociaal-hygiëni- sche aspecten van geluidshinder vindt prof. Van der Kuyp zeker niet de minst belangrijke. Vormt ze geen grote hinder voor ons privé-leven? .Je moet tenslot te ook nog eens ruzie met je vrouw kunnen maken zonder dat de buren kunnen meeluisteren. Gehorigheid door onvoldoende geluidsisolatie in schei dingsmuren, waardoor men bang is af geluisterd te worden of hinder te ver oorzaken, legt de spontaniëteit in een gezin aan banden, heetgeen nadelig kan werken op de ontplooiing van individu en gezin. Prof. Van der Kuyp meent dat er spra ke is van gewenning aan lawaai. Het gebeurt zelfs dat een persoon die aan lawaai gewend is, in een stille omge ving niet gemakkelijk in slaap valt. Langzamerhand ontwikkelt de mens van onze tijd een bepaalde instelling ten aanzien van. de aan ons milieu schijnbaar onvermijdelijke geluiden. Die gewennende instelling is evenwel alles behalve gezond, prof. Van der Kuyp spreekt in dit verband van bewuste verdringing of onbewuste uitschakeling, een krampachtig soort bescherming te gen lawaai. Hierdoor is psychische af stomping allerminst denkbeeldig. Men legt zich gelaten bij het lawaai neer. men gelooft in de onvermijdelijkheid hiervan. Die gelatenheid, dat fatalisme is er misschien mede oorzaak van, dat men in onze samenleving de lawaaibestrij ding nog nauwelijks serieus heeft aan gepakt, in weerwil van het feit dat de geluidshygiëne zeker niet de minst be langrijke voorwaarde is voor ons aller welzijn. In de zestiende eeuw was het onder de regering van Elisabeth I van Engeland verboden zijn echtgenote des nachts een pak slaag te geven. Kennelijk von den de oude Britten dat de nachtrust niet door gillende vrouwen verstoort moest worden. Een fijn staaltje van ge luidshygiëne. In onze eeuw zijn het toeterende pie pende en brommende, auto's en moto ren, die onze nachtrust verstoren en de ze maakt men minder gemakkelijk on schadelijk dan een jammerende vrouw. Vooral van startende voertuigen wordt veel last ondervonden. Bij hoogbouw aan weerszijden van de weg resoneert het lawaai sterk. Naar boven neemt het weinig af, zodat ook op de bovenste verdieping de hinder groot is. De Metro is als lawaaibron nog het minst schadelijk, omdat men er bovengronds, weinig last van heeft. Prof. Van der Kuyp meent dat het toenemende verkeerslawaai wel degelijk met min of meer efficiënte maatrege len te bestrijden is. Hij noemt: anti- lawaaivoorzieningen aan vervoermidde len, synchronisatie van verkeerslichten, kruisingvrije hoofdverkeersbanen (tun nel, viaduct), geen lintbebouwing vlak langs de wegen, toeterverbod, lawaaide- flectors langs de grote verkeerswegen, speciale parkeergarages voor gemotori seerde voertuigen van bewoners van flatgebouwen op een verder gelegen, niat-bewoond terrein en een groot par keerterrein voor bezoekers buiten het directe woongebied. Straalvliegtuigen produceren heel veel lawaai op vliegroute, vliegveld en om geving. Door het supersoon vliegen (sneller vliegen dan geluidsgolven) wordt een schokgolf verwekt die de Steenhoffstraat 9a, tel. 6571 en 4905 Zoals reeds door ons gemeld had woens dag j.1. de uitloting plaats van de door de Postduiven vereniging „De Zwaluw" gehouden verloting. De le hoofdprijs, een Volkswagen 1300, viel op lot no. 10763; de 2e hoofdprijs, een Necchi naaimachine op lot no. 8699. De vele overige prijzen vielen op de lotnummers: 11378 22619 21411 29888 24938 11827 8202 1922 521 24997 86 25899 2678 8390 24359 11993 16 23550 24085 27708 29100 10922 21791 24879 818 030 22416 21496 417 10723 2490 8908 816 24737 22753 8930 8379 965 519 10029 29827 8823 25738 23366 873 29905 21813 25013 1459 1351 14816 10506 22273 3694 2951 10209 1361 23991 3503 23402 29939 24844 8927 51 14261 1396 1942 8314 29840 25115 1132 8900 22909 25106 8377 25346 55 10066 1242 14781 2373 8808 1751 10567 23003 10493 14792 21550 386 24410 3159 25697 2014 10674 8830 8872 10642 23071 24605 11699 14724 22971 22967 14680 21400 27007 10683 18105 1925 969 11795 21809 1584 8858 25357 25340 18156 8338 24258 3308 10471 8952 298 24331 14728 3250 142 2184 29305 22003 8034 22696 22484 1537 24340 8944 29906 1213 1144 21804 29343 710 2248 1837 23846 16944 11931 8878 27289 450 776 89 1111 22413 7918 25026 24908 27388' 593 611 8073 22996 24370 22628 8489 11233 10184 25344 928 21320 23908 23741 3362 14996 14106 2340 21511 7960 1203 2719 27994 23944 613 8676 1295 24305 27402 1467 817 14394 25876 1437 10443 14144 1702 23586 25137 10565 1466 10890 10653 14063 23878 10770 10759 14405 2388 2740 21396 23493 11800 29652 14786 25808 14236 10548 22911 10852 3210 25640 401 25015 24958 14009 27975 2170 18772 8695 29927 29179 23005 23936 14174 18148 10595 14984 8113 428 129 14087 1580 25644 25693 18163 29938 1083 2685 2489 1825 10574 11243 29208 25716 8625 25694 11924 11596 7824 1313 14801 29314 21309 8279 22840 11914 1077 23960 22643 22727 1910 1800 1719 2096 23563 185 1898 25049 27178 3441 10953 23445 14302 1398 18121 1708 1500 23487 2680 11123 11760 14675 1938 16986 237 11099 25033 27152 29847 536 24695.. De prijzen kunnen tot dinsdagavond, van 20 tot 21.30 uur, worden afgehaald aan het clubgebouw en daarna, van 18 tot 19 uur, bij R. Voskuilen, Soester bergsestraat 162. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen 1 Belt u even voor nadere- inlichtingen Ons nummer ls Veenbesstraat 462 - Soest De burgemeester van Soest maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat het door de gemeente raad van Soest op 17 juni 1970 vastge stelde bestemmingsplan „Klaarwater", regelende de bestemming voor gronden gelegen tussen de Koningsweg, de Vrij- heidsweg, de -Beukenlaan en de Dalweg in de gemeente Soest, met ingang van 1 juli 1970 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs (geopend op iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), ter inzage is gelegd. Gedurende de termijn van' de terinzage- legging kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend bij gedeputeerde staten van de provincie Utrecht bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Soest, 30 juni 1970. Ajje ut ming vraog dan mok zeige daat wullie messchien wel in un bar snelle tied vaan veuruutgaang leve, rnaor dan motte wullie der nie ver- gete bie te zeige dat ut un tied is vaan vurnietegende snel- hied. Ik wouw ut noeng nie hebbe ovur de snelle ontwikkeling vaan de ruumte- vaort of allus waat daor mee saome- haangt, maor ovur de snelhied, mes schien wel heul haard gezeit vurniete gende snelhied, waor un heule kwak sporte vaan bestaon. Messchien kenne wullie der betur mee ophouwe om die gebeurtenisse bie de sporte ongder te brenge, waant vollégens ming hebbe die dinge mit sport niks meer te maoke. Neem noeng allenug is die aotorennerie. De laotste weke beure der zoon kwak ongelukke, daat Kneliao nie zo heul fien opmarrekte daat de aotorennurs viele as riepe appele uut de boom. Kiek wullie hebbe ut netuurluk heule- maol bie ut vurkeerde end, waant die minse die der eige doodreeje, hebbe ut gedaon veur de veuruutgaang. Deur hullie dood, binne wullie waat dichterbie de iedejaole oto gekomme, waant daor- veur is die heule haardriejerie. Deurdaat die manne ure aachtermekaor in un doodskis op wiele kruupe, die alle nug mit un otoo gemeen hebbe datter vier wiele ongder zitte, kenne de baoze op de febrieke un goeie otoo inmekaor zette. Ut maag daan heul mooi weze om mit un otoo zoo bar haard te kenne rieje dajje der allenug maor veur mot zorrege dajje der mee op de grongd blief, maor aster noeng minse veur dood motte gaon, daan magge ze der veur ming gerus mee stoppe. In ieder gevaal hoeve zullie ut veur ming niet meer in de rebriek sport ongder te brenge, waant ut is heul ge woon um bar gevaorluk beroep. Maor das nie allenug bie de otoos, ok bie de tweewielerugge apperaote ist vaan ut zellufde laoke een paak. Maor jao daankzie de minse zaait wel blieve deurgaon; ik schaat daat da komp om- daat de mins vaan neture un bietje vaan sensaotzie houwd. Der hoeve geen ongelukke te gebeure en daat zeige zullie ok as ze gaon kieke naor zoon fees vaan de snelhied, maor ast toch beurt, daan ist meegenomme, en kenne zullie ut tuus in geure en kleure vurtelle, zogezeit uut Je eerste haand, en das heul waat waord. Aster noeng waat is gebeurd, daan bink altied weer benieuwd hoè löang of ut zaal dure veur datter iemaand komp vertelle dat ut. heulemaol geen gevaor- lukke sport is, en datter, en daan spreke zullie altied vaan verhoudinge, dat er laang nie zo veul ongelukke beure as int gewone leve vaan alle daag. Zolaang aster maor niks arrugs gebeurd is ter heulemaol niks an de haand, de kereurs bine bar tevrieje, veuraal as zullie mit un goed gevulde zak mit knaoke naor huus gaon. Maor aster wel waat beurd en de prieze binne mes schien nie. meer zo heul geweldug om dat ter nie meer zoon heule grote be- laangstelling veur bestaot, daan komme de kankeraors vaanzelluf naor veure. Tot veur kort waas de Nederlaandse otoo-reesbaon vlaak bie ut straand vaan de Duitse plaats Zaantveurt, haost de vle- lugste vaan de heule weruld, maor das noeng veurbip. Int buutelaand binne de kretieke losgekomme en aster een schaap ovur de daam is daan komme der wel meer. Maor de mins is noeng eenmaol bezete vaan snelhied en daorom zaait ok wel te vurklaore zijn, daat noeng veur de kommende weke halluf Uropao weer in de baan vaan de wiel- rennerie zal weze. Un heule kwak jonges die mit fietse riek denke te worre gaon hun Hef waoge veur un ding daat zullie as un waonbeeld veur de oge blief haange, en waat maor een maan ken draoge, de gele truu. Veur ming gaon zullie der gaang maor, maor ik blief ter bie daat ut geen sport meer is. Nie allenug omdaat zullie ut veur geld doen, maor ut. hep niks spor tiefs meer. En laote wullie noeng effe eerluk weze, zongder sportievietiet geen echte sport. Der zaal toch geen mins weze die dur- ruf te bewere dattut sportief is ajje hoop daat de maan die veur je ried un lekke baad krieg of komp te valle. zo- daat je nu plaosie naor veure ken schuu- ve. Mekaors dood zalle zullie beslis nie wil le, maor ofter nog zo heul veel vaanof is betwiefel ik. Ik blief bie ming daoge- lukse tochie, en ast effe kaan mit Kne liao in ming spoor. Wullie hebbe geen opwekkende middele nodug, aal zouw ut toch wellis kenne beure daat as ik kontrolle zouw kriege nao de ravietaje- ring daat ut reezultaot poositief zouw weze en dak uut de stried zouw worre genome. Maor das daan altied nog betur daan die dinge waor levens mee gemuuid bine negetief te blieve bekieke en positief as sport te blieve bekieke. -met fraaie bussen gratis vraag ze uw bakker

Soester Courant | 1970 | | pagina 3