wespi mm Middelman zegt, Lttxaiiex-mensen Hebben een streepje vóór E G v SCTTEN Be Witte Peppen DE VAKANTIE IN HET WELZIJNSPATR00N ERKERS SALON KOPPEL JT0WSCH00L GRONINGEN" PRUIKEN service! SALON KOPPEL Bromfietser gewond Inbraak Mavo-school Zondag geen openlucht- poppentheater Kostbare pick-up en geld gestolen bij inbraak aan de Birkstraat Krabbels van Knelis Aanzien van Soesterveen verbetert met de dag vilia. Een veUig gevoel een gebruikte wa gen wet RA garan tie bij ons kepen eurs, 1.3 Itr. 196" smodel 1969 tv1969 tr1968 1969 1969 inruil f'naneieren n.v IKSTER EN SCHILD nsrsfoort Geen spreekuur wethouder Gemeente legt jeugdvoetbalvelden aan ;n gediplomeerde VRIJDAG 3 JULI 1970 VN v\ SDESTD'JK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Op de Julianalaan is de 18-jarige brom fietser mej. M. P. uit Soest aangereden, toen zij linksaf wilde slaan, maar geen voorrang verleende aar een tegemoet komende auto, bestuurd door de heer E M. S. uit Soest. Het meisje raakte dusdanig gewond, dat zij per zieken auto naar Zonnegloren moest worden gebracht. In de afgelopen nacht is ingebroken in de R.K. Mavoschool aan de Steenhoff- straat in Soest. Het werd de inbreker wel erg gemakkelijk gemaakt, want men had een van de schooldeuren open laten staan. De ongewenste bezoeker heeft daarna de deur van de directeurs kamer geforceerd en uit het vertrek een platenspeler ter waarde van ƒ200, meegenomen. Kostbaarder apparatuur als een filmprojector bleef echter staan. Zondag 5 juli zal er in het openlucht theater geen voorstelling plaatsvinden van Otto van der Mieden's poppen theater. Vanaf 12 juli en gedurende c1 gehele maand augustus zal men in het theater echter weer iedere zondag voor stellingen kunnen bijwonen. Opgevoerd wordt „De Rinkelkwast". De voorstel lingen beginnen steeds om drie uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ1,50. Met alleen een aantal radio's ter repa ratie nieuwe apparaten waren er direct na afloop van de oorlog '40-'45 niet te leveren begon de heer Schoe- maker in een pand aan de Prins Hen- driklaart zijn zaak in electrische appa raten, waarvan men vorige week het 25-jarig bestaan herdacht. Met 1 man personeel, begon de heer Schoemaker zijn bedrijf, dat hij tijdens de oorlogsjaren in zijn geest al had op gebouwd. Het zou echter tot mei 194G duren voor hij als radiohandelaar het eerste nieuwe toestel, een Philips van 142,50, kon leveren. Voor die dagen een behoorlijke prijs, waarbij de 85,die nu nodig zijn om een toestel van gelijke mogeliikheden aan te schaffen, even vreemd aan doen. Bij de komst van de eerste na-oorlogse radiotoestellen en het zich steeds meer uitbreidende sortiment electrische anpa^aten, waartoe o.a. de autoradio's, deed een tweede monteur ziin intrede. Strijkijzers, stofzuigers, afsneelapoara- tuur e.d. deden onnieuw of voor het eerst hun intrede, in 1950 gevolgd door de in de handel komende wasmachines waaronder de eenvoudige maar sterk in de belangstelling staande Hoover was machine. De stilstand van de oorlogsjaren was spoedig ingehaald en in 1951 deed de televisie bij Radio Schoemaker zijn in trede. Om in het bezit te komen van zo'n wonder'.instje, waarvoor 7 uur per week werd uitgezonden, moest toen het vorstelijke bedrag van 1095,— op tafel komen, terwijl nu al een t.v.-anparaat voor ongeveer de helft van die prijs verkriiebaar is. Met de uitbreiding van Soest hield de ontwikkeling van Radio Schoemaker gelijke tred. hetgeen in 1961 resulteerde in de vestiging van een filiaal in Soesterberg aan het Dorps plein, waarin sinds 1965 de oudste zoon van de heer Schoemaker de scepter zwaait. Na jaren van betrekkelijke rust in de spectaculaire technische ontwikkelingen, vnrgdp' het iaar 1967, met de komst van kleurentelevisie, voor een nieuw Noo^tenunt. welke niet alleen beperkt, Meef tot da stad Eindhoven, maar ook do firma Schoemaker in ziin ban kreeg, ^oe ingenieuzer de apografen hoe gro ter de zorg waarmee zij omringd moe ten worden. Met viif service-wagens en acht man personeel, staat men thans volledig eereed voor het geven van de service, die vanaf de oprichting van de zaak in 1945 voorop stond. Naast de service aan geleverde appara ten beschikt men over een speciale an- En die kan het welen. Heeft als vakman - dealer dagelijks met mensen te maken die Luxaflexjaloezieën kopen. Verstandige mensen, die kozen voor de duidelijke voordelen van'Luxaflex' jaloezieën, zoals: Het beroemde merk 'Luxaflex' op fkoordknopje en onderlat, bewijs van werkelijke kwaliteit, service en garantie. Het uitgekiende opmeten en zorgvuldig monteren. Be onverwoestbaarheid, de schoonheid, de kleurenkeuze. Het vertrouwen En de vriendelijke prijs. Vraag ook 'ns vrijblijvend prijs. Ban heeft u óók een streepje vóór. tennedienst, die met een centraal-anten- ne-systeem is gespecialiseerd. Verschillende gebouwen en huizenblok ken werden door de firma Schoemaker van een antenne-systeem voorzien, waardoor ook in Soest de ontvangst van de drie Duitse zenders een normale zaak is geworden. Hoewel de technische ontwikkelingen bijzonder snel gaan, weet men bij Schoemaker die ontwikkeling goed bij te houden. Met vakkundig personeel weet men ook nu in 1970 de gedachten van de heer Schoemaker in 1945, „een tevreden klant is een goede klant" vol ledig waar te maken. Ter gelegenheid van het jubileum werd vorige week een receptie gehouden, die door de bijzonder goede weersomstan digheden als een „gezellig burengebeu ren" plaats had. Talloze vrienden, hekenden en relaties boden de familie Schoemaker hun ge lukwensen aan die veelal vergezeld gin gen van cadeaus en bloemen, die van de winkel een waar bloemenparadijs maakten. Ook de clientèle zullen in de feestvreug de kunnen delen, gedurende het gehele iubeljaar zullen via deze courant „Jubi leum-aanbiedingen" worden gelanceerd die alleszins de moeite waard zullen zijn. Bij een inbraak bij de familie v. d. Boomgaard aan de Birkstraat is in de nacht van woensdag op donderdag een kostbare stereogrammofooninstallatie ter waarde van duizend gulden gestolen. Tevens werden in totaal vijftig grammo foonplaten ontvreemd. Ook verdween nog een bedrag van ƒ900,De familie v. d. Boomgaard heeft in totaal een schade van 2500,geleden. EAjje ut ming vraog dan molt zeige dak an de drukte van de kingders op straot bar goed ken marre- ke daat de vekaan- sietied weer veur de deur staot. Na un heul jaor vaan bar haard lere binne de kingders toe an un heule kwak weke rust. Der binnc messchien un bietje jeloerse ouwere minse die smaolund zeige dattut mit daat barre haarde lere wel mee vaalt, en daatter geen mins meelie mit de kingders vaan noeng hoef te hebbe, omdaat zullie toch aal meer vrie hebbe as dat zullie op school binne, maor ik vin daat de kingders der maor zo laang as meugeluk is vaan motte profietere, waant zullie kenne nog laang genog hullie steentje biedraoge aan de maat- schappie. Kind weze is zo vcurbie en wullie ouwe- re minsc moste der eigeluk un eer in stelle om de kingders zo laang as moge- luk vaan die tied te laote geniete. Ik weet niet of ut noeng nog zo is, maor as daat nie vuraanderd is, daan binne der noeng ok nog un kwak kingders die nie zoon biester prettuge vekaansie zalle hebbe omdaat zullie ut net nie veurmekaor hebbe gekrege om ovur te gaon naor un hogere klaas. Zullie motte ut in de meeste gevaale daan nog is un jaor in dezelfde klaas prebere, en ondaanks daat da aal naor ming bescheije mening aal straaf genog op zun eige is, waant derris ok noeng nog geen kind da graog wil blieve zitte. binne der nog ouwers die zoon kind ok nog is effe un straaf op leige. Vaan gemeentewege uut worter mit alle maach gewarrukt an bepaolde veurzie- ninge die mit alle geweld veur de ve kaansie klaor motte omdaat zu spesie- jaol veur de kingders binne. Der magge daan nog wellis minse zijn, die nooit is waat goeds vaan de gemeente hebbe te zeige, maor as zullie effe wille gaon kieke waat ofter an de raand vaan ut Soesterveen wordt gemaok, daan zalle zullie der wel effe aors ovur gaon den- ke. Op un heul mooi stukkie grongd binne de manne vaan de plaantsoenediens be- zug om allenug veur de kingders maor liefs vier voetbaalvelde te maoke. En zullie rekenen daor maor nie zo effe mee of, waant an de kaant vaan de weg komme un heule kwak paole waor gaos teuge ankomp, om te veurkomme daat de baal de weg op rolt en der on- gelukke gebeure omdaat de kingders zongder te kieke de weg op holle om aachtur de baal an te gaon. Maor nie allenug de kingders vaan ut Veen worre bedaach deur de gemeente, ok an de Ferdienaand Huuklaon, krek teugeovur de paas ofgebraande boerderie, komme un paor voetbaalveldjes allenug veur de jeugd. Op de Eng ister aal un paor jaor geen mins meer die anmerrekinge hep op ut speulplaotse gemeentebelied, waant daor is aal duudeluk beweze daat die speul- gelegehied der nie veur niks is gekom- me. Eigeluk komme de kingders der op ut Haart ut slechtste vaanof, waant veur hullie ister nie zo har veul speulgele- gehied. As zullie wille voetbaalle daan motte zu naor de Eng of straaks naor ut Veen. Nog nie zo bar laang geleje is de kleine speultuun op ut kleine stukkie grongd bie de Zwaluuweweg opgeheve omdaatter un paor lokaole veur de kleuterschool biegebouwd motte worre. Ut is geen mins kwaoluk te neme daat die kingders daor narruguns un plaots hebbe om te speule, waant toen die huuze gebouwd wiere waster geen mins die zun eige druk maokte ovur speulge- legenhied, maor das allemaol vuraan derd. ut hoorter noeng heulemaol bie, en das maor goed ok. Maor ik geloof datter toch veur die kingders waat gemaok mot worre, waant zullie hebbe der ok recht op, net as de kingders in ut Veen. Ut zaal wel effe muujeluk worre om un geschikte plaots veur un zaandbaak en meer vaan die spullen te vingde, maor waor un wil is is zekur in 1970 un weg, aal ist maor un smalle. Nadat het eerste gedeelte van de ge plande waterpartij reeds gereed is ge komen, is men thans volop bezig met het tweede gedeelte, dat een nog aan trekkelijker aanzien gaat krijgen dan het eerste gedeelte. Niet alleen komt er een solide voederplaats voor de eenden, het geheel krijgt eer bijzonder accent door de aanleg van een rustieke voet gangersbrug die de flats met de Ko ningsweg verbindt. Op gelijke hoogte met de voederplaats komt in de luwte van de „Veenbes" flats een royale kinderspeelplaats met zandbak en verschillende andere attri buten, die ook al op verschillende an dere plaatsen zijn opgesteld. Nieuw voor Soest en omgeving is de toepassing van „Webo-split", inplaats van betontegels, op de kinderspeelplaatsen. De soms uitgesproken vrees dat men bang was voor stank uit de vijvers bij zomers weer, blijkt volkomen ten on rechte. Zelfs tijdens de bijzonder droge eerste juni weken bleef de aanvoer van grondwater onbeperkt doorgaan. PRINS HENDRIKLAAN Helft van moderne dubbele Gunstig gelegen nabij plantsoen, voorzien van c.v. gas met garage en tuin (380 m2). Ind.: royale woon-eetkamer niet open haard, mo derne keuken, ruime hal, toilet, kelder, boven: 3 ruime slaapkamers, complete badkamer, toilet, vaste trap naar zolder m. ruime kamer. ƒ94.000,— k.k. ICIAL FORD DEALER Baarn, telefoon 02154-5555 varn. Soest en omgeving aagt een flinks idelijke dienst. Zij dient <unnen werken en zorg het goede verloop van •schiktheid kan op korte ming voor alleenstaande worden gesteld. hriftelijk of mondeling afspraak. d. Hervormd psychiatrisch n wegens uitbreiding enige 2 gemechaniseerde onderhouds- ienst omvat het schoonmaken a. trappen, gangen en zalen modernste machines en hulp alen. ig in dit werk is niet vereist. en gunstige overige arbeids- 'onder opneming in het pen- De vakantie-industrie draait op volle toeren. De consument van het vakantie- feest zoekt het weliswaar voor een toe nemend deel over de grenzen, maar het grootste deel van de genieters blijft toch nog in het binnenland. Ondanks alle slechte zomers die achter ons liggen, is de liefde van de Nederlan der voor de zee gebleven. Het strand- vermaak draait onmiddellijk op volle toeren zodra de zon doorbreekt. Onder zoekingen hebben aangetoond dat nog ongeveer een kwart van de vakantie gangers bij familie of kennissen onder dak zoekt. Het uit logeren gaan neemt nog steeds af en wanneer men ziet dat van de naar het buitenland trekkenden nog slechts 8"/o naar familie of vrienden gaat dan is het duidelijk dat er voor de recreatiebedrijven in Nederland een goe de toekomst is weggelegd. Wij stellen dit, alhoewel nog slechts 10% van de verlofgangers een hotel opzoekt. Drempelvrees Nog is het in Nederland zo dat het pu bliek een drempelvrees heeft voor een hotel, omdat men de sfeer er te stijf- deftig vindt of omdat men vreest een hoge rekening te krijgen of om andere redenen. Toch zal dat langzamerhand veranderen. In de eerste plaats wordt de huur van bungalows en appartemen ten steeds meer opgeschroefd. De men sen komen toch wel. Op het moment dat het prijsverschil tussen hotel en zo merhuisje te overzien is zullen velen naar het hotel overstappen. Vervolgens wordt de druk op de huis vrouw gedurende het gehele jaar veel groter. De mogelijkheden voor goede en betaalbare huishoudelijke hulp nemen nog steeds af. De tendens dat kinderen op jongere leeftijd afzonderlijk met va kantie gaan neemt nog steeds toe. Het ouderechtpaar krijgt dan een kans op vakantie zonder kindéren. Daar profi teert het hotel van. En dan is er de ko mende golf van werkende gehuwde vrouwen, die heus na een jaar van wer ken in baan en huishouding niet bereid zullen zijn ook nog in hun vakantie het gezin volledig te verzorgen. En hoe lang we ook om de hele brei draaien in Nederland, zodra we ontdekt hebben dat de produktiviteitsstijging er mede van afhankelijk is dat er meer ge huwde vrouwen worden ingeschakeld, zullen we nog een aanzienlijke verande ring van het maatschappelijk patroon aanschouwen. Wel is een voorwaarde dat de fiscale druk verminderd wordt. Maar daar wordt aan gedokterd. Niet alleen deze ontwikkeling zal de welvaart ver groten, maar ook zonder hulp van de gehuwde vrouw zal de welvaart per werknemer in de toekomst nog aanzien lijk stijgen. Toenemende consumptie De prognoses en de voortekenen wijzen in de richting van een flinke uitbreiding Leuke korte pruikjes. Modieuze half lange pruikjes of welke vorm u wil. Maar vooral, na aankoop ook verder goede service Socsterbergsestraat 44 - Tel. 2045 van de vakantiebestedingen. De con- sumptielust van de bevolking zal nog toenemen wanneer het nu opgroeiend geslacht de produktieve leeftijd bereikt. Een volgende stimulerende faktor van het toerisme vinden wij in het stijgend aantal bejaarden. Aan hun inkomens verbetering wordt gewerkt niet alleen via het optrekken van het A.O.W.-niveau en het daaraan verbinden van een va kantietoeslag, maar vooral doordat het leger van degenen die over een behoor lijk pensioen beschikken in cle toekomst een ongekende consumptie zullen ver oorzaken. Dat verbruik zal met name in de re creatie en dus in het hotelwezen plaats vinden want op hogere leeftijd is de animo om aan zelfverzorging te doen, sterk afgenomen. Aan cle kant van het hotelbedrijf ver wachten wij een verdere rationalisatie van de exploitatie en een verdere aan passing aan de wensen van de klant. Wanneer eenmaal de barrière van het vreemde en ongewende van een hotel- bedrijf is weggenomen, dant krijgt men de smaak wei te pakken. Vakanties die in het buitenland doorgebracht worden zijn dikwijls een goede leerschool. Een met de verlenging van cle vakanties samengaand verschijnsel is dat velen al hun geld en tijd gaan concentreren op die ene grote vakantie. Zij zien nu de kans om wat verder weg te gaan. Aan gezien een verre reis hoge kosten vraagt, zijn velen geneigd zijn om tie-budget in de „jaarlijkse" vakantie reis te steken. De financiële gevolgen zijn meer dan eens te zwaar maar er wordt nog meer gewezen op de moge lijkheden om de vakanties meer dienst baar te maken aan de bevordering van de gezondheid en het optimale welzijn. In het orgaan van het N.K.V. heeft de Utrechtse hoogleraar in de medische fy siologie, prof. Biersteker gezegd dat het aantal hart- en vaatziekten zou kunnen worden bestreden door de lange arbeids- periode van ruim elf maanden meer dan eens per jaar te onderbreken. Zou het voor velen in drukke functies ook niet zo zijn dat zij zich voor hun lange zo mervakantie en daarna extra moeten afbeulen om die lange zomervakantie mogeliik te maken Welke invloed heeft deze periode van spanning met plot selinge ontspanning op de fysieke en psychische toestand van de mens Ont staan cle vele verkeersongelukken in vakantietijd omdat de vakantierit te ver moeiend is of omdat de reiziger te ver moeid op vakantie gaat Wij dachten dat beide oorzaken een rol speelden. Meer kortere vakanties Afgezien van de gezondheidsaspecten van prof. Biersteker zou er toch veel voor te zegen zijn om van één lange naar twee of meer kortere vakanties over te stappen. Wij denken aan de ge volgen voor de vakantiespreiding en de invloed daarvan op de vakantiekosten. Wij zien naar de kant van het bedrijfs leven dat steeds meer mensen een te lange tijd achtereen uit het bedrijf moet missen. De uitvoering van vele werk zaamheden op de juiste tijd komt in gevaar. Wij denken aan.de financiering van de vakantie zowel door de vakan tiegangers als ook door het bedrijfsle ven. Een meer gespreide betaling van de vakantie-toeslag zou ook het gespreide vakantie-houden ten goede kunnen ko men. Tenslotte wordt ook al meer aandacht gegeven aan de manier van vakantie besteden. Zeer tot hun leedwezen moe ten vele artsen constateren dat hun li chaamsbeweging tekort komende patiën ten ook in cle vakantie nog geen be weging krijgen, omdat zij op het strand liggen. Dit alles wijst erop dat wij wel de vakantie hebben aanvaard, maar dat zij nog niet op optimale wijze is inge past in het welzijnspatroon van de mo derne mens. Wij kunnen er dus nog meer van genieten dan thans reeds het geval is. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat wethouder K. de Haan op de dins. dagen 7, 14 en 21 juli verhinderd is zijn gebruikelijk spreekuur te houden. Met man en macht zijn de mensen van de plantsoenendienst bezig om aan cle rand van het Soesterveen, aan de zijde van de Koningsweg, vier jeugdvoetbal veldjes aan te leggen, zodat die nog voor de schoolvakanties in gebruik ge nomen kunnen worden. Hoewel aan de grasmat uiteraard geen al te grote aandacht wordt besteed, be perkt men zich niet tot het alleen aan brengen van cle acht benodigde goals, maar plaatst men bovendien voor cle veiligheid aan de straatzijde een bijna honderddertig meter lange en vier me ter hoge „ballenvanger", waarvoor de palen deze week reeds zijn geplaatst. Met het aanbrengen van de ruim vijf honderd vierkante meter gaas hoopt men deze week nog te beginnen, zodat deze voorziening bij de aanvang van de schoolvakanties in gebruik kan worden genomen. Direct wanneer men met cle werkzaam heden aan de Koningsweg gereed is, begint men met de aanleg van twee soortgelijke veldjes aan cle Ferd. Huck- laan, ter hoogte van de Kerkdwars- straat. n ln nader overleg worden iten aan de directie van Zon eweg 266 te Amersfoort. ijlessen 80, ;s 10,25 i hele uren, in nieuwe leswa- elding van gediplomeerde ln- ijles speciaal tarief. )pel Kadett, Mini Cooper en :htwagen. P. VAN GRONINGEN Buys Ballotlaan 47 Soesterberg Tel. 03463-1504

Soester Courant | 1970 | | pagina 3