PRUIK SPECIAAL asiu ;,uwel,eb «««s» M\ m EB v StTTÉN NU OOK IN SOEST Gemeenteraadsvergadering yping Oertuce TïTon Beu!?n EXCELLENTE ITIE BIJ ARTISHOCK Ds. De Ru beroepen Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Uw altijd-klare, tweede kapsel wacht op u bij de deskundige P.S. agente MEVROUW VAN DIJK Burgerluie stand Malle Pietje opende Bonanzadorp Krabbels van Knelis DINSDAG 7 JULI 1970 Ds. de Ru, pastor Zonnegloren, gemeen schap Soest, ontving een toezegging van beroep naar de hervormde gemeente Amsterdam en een beroep naar de hervormde gemeente Delft. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 DIr. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 De elitepruik voor modieus Nederland P.S., de pruik van 100 ®/o écht haar, is er in 5 modellen SASKIA 39,95; AUDRY ƒ49.95; TARA ƒ59,95; MARINA ƒ69.95: GINA ƒ89.95 en LOLITA ƒ119,95. Nu ook synthetische pruiken v.a. 29,95. IJ ziet liet: ongelooflijk laag in prijs: imitatieprniken kosten vaak meer IRENELAAN 60 - SOEST - TELEFOON 02155-6237 Belt u even voor een afspraak Ook 's avonds en In het weekend. De gemeenteraad van Soest komt In openbare zitting bijeen op woensdag 15 juli a.s., 's avonds te 19.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Koninklijk Besluit van 11 juni 1970, nummer 9, tot goedkeuring van de wij ziging van de Verordening Vullnisbe- lasting met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen. b. Mededeling dat de gemeente- en be- drijfsbegrotingen voor 1970 op 12 juni 1970 door gedeputeerde staten zijn goed gekeurd. c. Brief d.d. 18 juni 1970 van de heer mr. H. H. Houtman, Parklaan 47 te Soest, waarbij deze reageert op een brief van 15 juni 1970, afdeling I, num mer 7896 van het college van burge meester en wethouders inzake de reali sering van het stadscentrum, met voor stel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. d. Brief d.d. 19 juni 1970 van de Prot. Christelijke Fractie en de Fractie van de K.V.P. inzake een voorstel om over te gaan tot het benoemen van een voor lichtingsfunctionaris met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. e. Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland d.d. 4 juni 1970 inzake con centratie van gasdistributie met voorstel deze brief voor kennisgeving aan te ne men. 3. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. de Laanstraat van W. C. van Soest; b. de Laanstraat van J. van Assen; c. de Laanstraat van A. Pieper; d. de Nieuweweg van mevrouw J. Vos- Westerveld; e. de Nieuweweg van E. Wassenaar; f He Konünginnelaan van P. N. van Dijk; g. de Beukenlaan van mevrouw A. M. de Gooyer; h. de Beukenlaan van W. Elsenaar en cons. i. de Beukenlaan van C. Dorrestein; j. de Sportweg te Soesterberg van T. W. C. Nout. 4. Voorstel tot ruiling van grond gele gen aan de Klaarwaterweg met me- ,rrouw H. van Breukelen-Hilhorst. 5. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan: a. de Prof. Lorentzlaan aan J. W Hasners; h de Koningsweg aan de firma „Super Cleaner"; c. het Nassauplantsoen aan N.V. Coör- dinatiebouw. 6. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor de aanleg van een 150 K.V. hoog- soanningslijn (Utrecht-Amersfoort). 7. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan: a. de Nieuweweg van mevrouw G. Wolfsen-Beekink; b. de Ringweg van mevrouw M. P. van Wegen-Hilhorst c. de Nieuweweg van W. F. H. Busch; d. de Ringweg van W. Verwoerd; e. de Ferdinand Huvcklaan van me vrouw J. de Ruiter-Kraaikamp; f. de Nieuweweg van B. Smeeing: g. de Veldweg van Salomons Bouwma terialen Groep N.V.; h. de Verlengde Talmalaan van J. van der Vegte; I. de Ringweg van L. Wortel, met vaststelling van de betreffende be grotingswijziging. 8. Voorstel tot het vaststellen van een besluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet od de Ruimtelijke Ordening (voor- bereldingsbesluit). 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering in een gedeelte van de Heide weg en de Plasweg. 10. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de kosten van restauratie van het pand Eemstraat 2-2a. II. Voorstel tot het uitbreiden van de openbare Rinke Tolmanschool voor g.l.o. met een gymnastieklokaal en het be- schikbaarstellen van een krediet voor de bouw van dat lokaal. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwiiswet 1920 aan het bestuur van de stichting voor Ka tholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor; a. het aanschaffen van leer- en hulp middelen. alsmede het treffen van enige voorzieningen in de aula van de St. Theresiaschool voor g.l.o., alhier; b. het aanbrengen van tochtdeuren in de hal van de St. Ludgerusschool voor g.l.o., alhier. 13. Voorstel tot het verlenen van. mede werking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur „Stokbrood" fabriceren boven een hout vuurtje, het lag helemaal in de lijn van Malle Pietje, die op dat moment nog maar net gereed was met de opening van het „Bonanza-dorp" op de Eng. van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het verbouwen van de kleuterschool aan de Steenhoffstraat en het verbeteren van het fprrein rondom die school. 14. Voorstel tot bet verlenen van een aanvullend subsidie aan Artisbock in verband met de op 5 mei jl. gehouden kunstmarkt. 15. Voorstel tot het verlenen van artikel 1 van de ..Zoneverordening Hinderwet." voor het oDrichten. het in werking bren gen en bet in werking houden van een installatie voor de onslag van gasolie nn/in het perceel Konineinnelann 42. 16. Voorstel tot 't beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de openbare Rhnke Tolmanschool voor g.l.o.. alhier. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering in en het verbeteren van de hilianalaan en omgeving. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor bet leggen van riolering in de Van Lvndenlaan en rle Mirldenlaan. alsmede voor het ver nieuwen van de wegverharding van deze lanen. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering en een verhard vnetoad in een «edeelte van de Hildebrandlaan. gelegen tussen de Vosseveldlaan en de Barto- "•nttilaan. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de be taling van de huur voor het gemeente- 'iik centrum voor civiele verdediging. 21. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Hartweg 4. 22. Voorstel tot bet beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aancrViqf van PPn hran4woBrflnto. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN FULL TIME PART TIME èn de beste sociale voorzieningen I Belt u even voor nadere Inlichtingen Ons nummer is Veenhesstraat 462 - Soest Op de kunstnijverheidafdeling van Ton Beuken wel te verstaan. Want die staat vol begeerlijke kunststukjes. U kunt ze vaak tegen lachwekkend lage prijsjes bemachtigen. Stap maar eens binnen. Bij Ton Beuken, tegenover het busstation in SoestiZuid. Piet Ekel zag er als de noodgedwongen sigaar-rokende antiquair Malle Pietje uit de bekende televisieserie heel wat minder gevaarlijk uit dan al de gele genheids-Hossen en andere stoere wild westfiguren uit een andere, zeker even bekende televisieserie, toen hij maan dag morgen op het speelterrein bij de Soesterengweg het tijdelijke Bonanza dorp opende. Hij kwam aanrijden op de even degelijke als Hollandse bakfiets, om ringd door tal van kinderen, die even later met hem de Saloon binnendrom- den om er getuige te zijn van de of ficiële opening van het door de Stich ting Jeugdzorg georganiseerde vakantie dorp. Een meer bij de entourage passende huifkar kreeg nauwelijks de gelegen heid om op 't terrein te komen .Trouwens de saloon stond ook op het punt van instorten, toen honderden kinderen te gelijk zich door de nauwe ingang wilde persen. Nadat Piet Ekel tweemaal zijn pistool had afgevuurd en geconstateerd had, dat televisie iets is, waarop je moet verschijnen en niet naar moet kijken, 'begon hij aan het omvangrijke werk van de prijsuitdeling, noodzakelijk ge worden vanwege een eerder uitge schreven kleurwedstrijd voor de jeugd. Gedurende de rest van de dag hebben vele honderden kinderen de glegenheid dankbaar aangegrepen om zich voor eenmaal eens te verplaatsen in de sfeer van een „echt" wildwest dorp, al maak te het dorp wel een beetje versleten indruk. De vele reizen, die het reeds heeft gemaakt, hebben duidelijk hun sporen achtergelaten. Niettemin biedt het dorp vele mogelijkheden om zich nu eens uitheems te ontspannen. Men kan er temidden van een aantal bijna vijandig aandoende wigwams eigen stokbrood bakken (bij het aanschouwen waarvan men weldra tot de slotsom kon komen, dat de padvinderij een ver dere bekendheid verdient), hoefijzers werpen, boog- en geweerschieten en paardrijden. Men kan er af toe nog wa re goudzeekers, ongeschoren boeven, vredebewarende sherrifs en andere groten uit het wilde westen tegenko men. Gevaar voor eigen leven bestaat er echter niet, al blijken heel wat be zoekers zich uit preventieve overwegin gen toch bewapend te hebben, al is het kaliber vrij onschuldig. De activiteiten gedurende de avondu ren zijn wat meer op de oudere jeugd afgestemd. Wellicht kan men er straks ook nog eens een paard voor een sa loon zien staan. In ieder geval zal het dorp de komende week heel wat jon geren aangenaam vakantieplezier be zorgen. OVERLEDEN; Mietje van Putten, 79 jaar, gehuwd met A. Entrop, Middel wijkstraat 58. Jan ten Kulve, 71 jaar, gehuwd met M. C. L. Fehring, Amers foort, Geelgorsstraat 34. Francina Bosselaar. 75 jaar, ongehuwd, Dalweg 42. Gatske de Boer, 56 jaar, gehuwd met A. van der Wal, Smitsweg 431. Jan Gons, 83 jaar, weduwnaar van C. W. Engel, Albert Cuyplaan 101. Antwoord: Als uw veronderstelling juist zou zijn, dan zou voor alle mensen gel den, dat ze beter 's avonds laat of 's GEBOREN: Astrid Barbara, dochter van J. Klerks en H. Carll, Smitsweg 465. Monique Bernardina Everarda, dochter van M. B. de Bruin en M. J. R. Hilhorst, Gallenkamp Pelsweg 23. Reinout Rit- saerd, zoon van G. C. van Roekei en T. Eringa, van Goyenlaan 166. Inge, dochter van J. van Dijk en J. A. D. van Ek, Veenbesstraat 476. Jeannette, dochter van G. K. Annoff en K. E. Happ, Bosstraat 90. Frank Paul Louis, zoon van J B. Jilderdaen en H. N. M. van Troyen, Veenbesstraat 708. Saskia Gerarda Antoinette, dochter van J. de Boer en J. H. M. van den Brink, Ereprijsstraat 26. Petrus Hendrik, zoon van H. B. Gouw en J. C. van Hoorn, Saenredamplantsoen 28. Peter, zoon van P. Verwoerd en A. J.Reijerse, Beukenlaan 68. Marcel Stefanus, zoon van A. van den Dijssel en J. A. M. van der Linden, Stationsweg 12. Te Utrecht: Rudolf Okko, zoon van M. J. Pieren en A. H. van Dijk, Soesterberg, Kampweg 78. Clazina Cornelia, dochter van C. P. Hilhorst en A. R. van Logtenstein, Olijkeweg 38. Angelo Arno, zoon van E. M. Isidora en T. van Heuvelen, Birkstraat 132. Ro- bert Henderikus, zoon van H. J. van Ewijck en L. A. van Pareren, Irenelaan 22. Patricla Helena, dochter van J. A. M. M. Post en H. M. Hagen, Eiken laan 51. ONDERTROUWD: Franciscus Ignatius Mols, Amsterdamsestraatweg 695 bis A, Utrecht en Maria José Hooft, Koekoek- weg 2. Albertus Theodorus Johannes de Jong, Grote Melmweg 3 en Alice Stephanie Ferwerda, Albert Cuyplaan 42. Hendrikus Petrus Maria Rigter, Ganzenstraat 212, Amersfoort en Mar- garetha Annette Beatrix van Kooten, Kerkpad ZZ 69. Na de vorige opzienbarende tentoon stellingen die de Soester Kunstenaars vereniging „Artishock" in het A.S.-ge- bouw organiseerde, Steenhoffstraat 46, heeft haar tentoonstellingscommissie op nieuw twee belangrijke exposanten we ten te interesseren voor het kunstmin nende publiek in Soest en ommelanden. In deze weinig fraaie vakantieweken stelt Ellen Beerthuis-Roos haar beelden ten toon. Deze Amsterdamse beeldhouw ster kreeg haar opleiding aan de Rijks academie voor Beeldende Kunst in de hoofdstad. Beelden van haar staan in Amsterdam, Amersfoort, Beverwijk, Lei den en Utrecht. Volgens de catalogus kunt U in Soest thans 16 plastieken be wonderen in brons en gips die variëren van 20 cm lang tot 1 meter 20 hoog. Opvallend in de grote zaal zijn de bei de „Wisselwerking" I en II. Opzichtig hangt in de deurpost als een mistletoe tussen de beide expositiezalen een „Schutsengel" boven uw hoofd. Al deze beelden zijn omringd door te keningen, grafiek en schilderijen van de Haarlemse Jaap Ploos van Amstel. In de zestiger jaren won hij verschillende prijzen en had belangrijke tentoon stellingen in o.a. Den Haag, Utrecht, Parijs, Londen, Osnabruck en Sao Pao- lo. Hij verkocht veel werk aan parti culieren en gem. instellingen. Voor zijn talrijke opdrachten maakt hij verre buitenlandse reizen. Dat blijkt thans bij Artishock uit de schetsen die van Am- stel in het zuiden op papier zette (zaal 1) Behalve met prachtige tekeningen van molens en scheepjes op het droge weet hij ook wel weg met geschetste vliegtuigmotoren en runderschedels. Voor 't eerst zijn nu ook de gangmu ren van het culturele bolwerk bij de tentoonstelling betrokken. Daar hangen o.m. zwart/witte reisim pressies van de 'Hayia Sofia in Istanbul en een Labyrinth uit Griekenland. En dan de 14 schilderijen. Waaronder vier bekenden kleinoodjes in zaal 2. Een be kend kunsthistoricus vergeleek zijn werk hardop met het oeuvre van Emmy Eerdmans. Die overeenkomst moet u zelf maar beoordelen. Deze expositie waar geen prinselijk paar aan voorbij mag gaan, werd ge opend met een cellosonate van Bach, gespeeld door Hans Bonsel, en is te be zichtigen elke dag (ook in het wqekend) van 2 tot 5 uur. Vrijdagsavonds van 8 tot 10 uur. De toegang is vrij. Tot 12 juli a.s. JAN VISSER. GEHUWD: Philippus Warmenhoven, Ru benslaan 25 en Johanna Geertruida Hendrina Duiser, Rubenslaan 23. Wilhelmus Theodorus Johannes Vos, Amersfoortsestraat 78b en Barbara Ow- sik, Amersfoortsestraat 78b. René Willem Mout, Professor Lorentzlaan 40, Zeist en Jansje van Urk, Simon Stevin- laan 80. Petrus Gerardus de Rooij, Valeriaanstraat 125 en Sally Louise Norris, Valeriaanstraat 125. Nicolaas de Ruiter, Palmstraat 286, Amersfoort en Adriana van den Berg, Hobbemalaan 16. Theodorus van den Tweel, Amers- foortseweg 49, Leusden en Hendrlka Cornelia Peters, Kerkpad ZZ 90. Jo~ seph Jacob Batenburg, Tuinbouwstraat 4, Utrecht en Diewertje Johanna van Ooijen, Rijnlaan 24 bis, Utrecht. Jo hannes Gerardus van Asch, Generaal Spoorstraat 2 en Gerhardlna Theodora Wilhelmina Maria van der Geld, Gene raal Spoorstraat 2. HUISHOUDELIJKE HULP/TERLENKA GORDIJN.- Een huishoudelijke hulp werkt een halve dag per week, al ruim 3 jaar.' De familie gaat 2 a 3 weken met vakantie. Is het dan niet gebruike lijk dat de hulp doorbetaald krijgt? Antwoord: Als de huihoudelijke hulp bereid is ook gedurende de vakantie van de familie deze halve dag te ko men werken, maar de familie stelt hier geen prijs op, dan is de familie ver plicht deze halve dagen door te beta len. U schrijft niet of deze hulp ook op een ander tijdstip een doorbetaalde va kantie geniet en zo ja, of het dan mo gelijk was deze vakantie in de periode van de familie te laten vallen. Dit kan uiteraard een factor geweest zijn bij het niet-doorbetalen. TERLENKA GORDIJN.- Een terlenka gordijn is verkeerd gewassen en zit vol kreuken. Hoe krijg ik die er u't? Antwoord: Het beste is dit gordijn on der een natte doek te persen. Zorg er vooral voor dat u de doek niet droog- strijkt en het terlenka nergens met de hete strijkbout raakt. STUDIE- Hoe komt het dat veel men sen 's avonds laat het beste kunnen studeren? Heeft dit te maken met het feit dat er dan relatief meer bloed in de hersenen aanwezig is dan overdag, doordat er dan om de 4-5 uur wordt gegeten, of bestaat er een andere moti vatie voor? nachts kunnen studeren. Wij menen derhalve, juist omdat het hier een deel van de mensen betreft, zoals u ook schrijft, dat het een kwestie van ge aardheid is, ook wel van lichamelijke conditie, maar die vooral een psychi sche achtergrond heeft, terwijl ook de gewenning en de aard van het millieu een belangrijke rol speelt. OUD SCHILDERIJ- Hoe kan ik een oud schilderij (bijbelse voorstelling op koperen plaat) weer schoon krijgen? Het is door turfrook bruin geworden. Antwoord: Uit uw vraagstelling komt niet naar voren of het hier gaat om een olieverfschilderij op een koperen plaat. Aannemende dat dit het geval is, is een behandeling met lauw water en een alkalivrije zeep (scheerzeep b.v. welke u met kwast kunt opbrengen, of shampoo), het beste Na het inzepen reinigen, de zeep-resten verwijderen met lauw schoon water. Daarna het ge heel goed (24 uur) laten drogen. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak nog nie zo vaok ming vinger hep opgestoke ter vermaoning en waorschouwing. maor dak ut zo vlaak veur de grole uuttoch die vekaansie hiet nie ken naolaote. In deuze maond, aa] jaore de vekaansiemaond bie uutstek, ondaanks ut feit datter vaan bove of vaan allus angedaon wordt om ut t« vurschuuve naor veure of naor aachtere, gebeure dan zo bar veul ongelukke, dak instaot bin om op ming knieje te gaon zitle en an iedereen te vraoge, „ast ok maor effe ken. doet daan waat kallemer an en kiek nog un bietje betur uut". De kingders binne vrie en juust daor- deur gedraoge zullie zich vaok andurs, zogezeit veul uutgelaotener. waordeur veul onveurzichtugger. Der zaal niet an te ontkomme weze, der zalle ok noeng weer kingders int vur- keer vaalle, mnnr minse laote wullie mitmekaor prebere om ut antaal zo laog meugeluk te hou we. Ut staot vaast dat ut in de meeste ge- vaalle hullie eige schuld is, en de mins die ut hep gedaon wordt zun heule leve aachturvollug deur ut ongevaal. Maor ut mot toch meugeluk weze daat wullie as grote minse saome nrebere aal die naorughied te veurkomme. As un groot mins mit alle geweld, astie in ut buutelaand op vekaansie gaot.. om t.ied te sDaore in een keer deur wil rieje beveurbeeld naor ut laand vaan Sinter- klaos. ut zogehiete zonnuge zuude, zong- der ok maor effe uut te ruste, en elge- luk allenug maor stop omdaat de tieger ïn zun tank dors hep, daan mot hle daat zelluf wete, hie is oud en wies genog, maor bie kingders dant noeng een- maol aors. Daat die otoomanieiakke graoe in een keer deur gaon, daat motte hullie zelluf wete, ast maor zekur waas daat as zul lie ongelukke maoke, datter daan geen minse bie betrekke zouwe weze, maor das juust altied ut. gevaal. En zoas zo vaok veurkonm de maniejak mekeert haos niks. on de minse die der tevaal- lug veurb'ekomme binne meer dood as levund. Waat ming aneaot zouwe de nelissieminse ei^eluk motte kenne kon- terelere wie ofter te laang achter ut stuur vaan zun otoo zit en as zullie zo '"omaand teueekomme. daan moste ze urn un momnkei 7wani"p v>on kenne Waat daat angaot is de schuld vaan de heule naorughied de maan die uut- cevongde of vaastgesteld heb, daat de vekaansie in de zomur mos vaale. Wul lie matrge daan wel vaaststelle datter aal heul waat minse mit wingtersnort- vekaansie eaon. maor ik eloof daat da un vekaansie is die veur de meeste minse heul gewoon extra is. Die minse paon zomurs ok weer te veld. Ajje der zo ovur zit te schrieve. daan gao je toch zitte denke. Tst eigeluk ok wel nodug daat wullie allemaol tegeüek op paad gaon. Der komme steeds meer minse. wullie blieve steeds laanger leve en der gaon steeds meer minse op ve kaansie, maor der zaal un tied komme daat da gewoon nie meer ken omdatter geen gelegenhied meer is om aal die "-.inse ongder te bringe. Nie allenug in eige laand, maor^ ok int buutelaand. In de echte vekaansieplaot- se ister ast zowaat de helluf vaan aal ongze minse die in de bouw warreke, geen plaots meer vrie. Maor ut arrugste vaan allus is dat een mins opgewek ut laand vurlaat. zun eige in ut drukke vurkeer waogt en nie meer trugkomt. Veuraal ajje ut nie gewend bin. wordt die drukte lovesgevaorluk omdaat ut nie meer te ovurzien is. Ut ken ok nie aors. Deur die drukte motte der wel ongelukke gebeure. De sjeffeurs motte haos daag en naach rieje, de masjieniste rieje deur heul Uropao en gao maor deur, maor uutrus- te ister veur die minse haos nie bie. En aster mit zoon vurvoermiddul een on geluk beurt, dan binne der tientalle minse bie betrokke. Neem noeng allenug is effe die onge lukke mit die vliegtuuge, wullie kenne ut veurmekaor kriege om naor de maon te vliege en op de ofgesproke tied en ploats weer op de aorde te komme, maor om un vliegtuug zongder onge lukke de zee ovur te vliege bliek nog un heule opgave te weze. Ut zaal wel un fout weze int maaterie- jaol, maor de ellende bie zoon vlieg- tuugongeluk ving ik datter altied zoon kwak minse tegeliek bie binne betrokke. En wullie binne der nog nie mit die vliegtuuge. Noeng waore ut nog maor zoon hong- derd minse, maor waat gaot er beure aster zoon vliegtuug mit un halluf dar- rup an boord nie meer in de luch ken blieve. Viefhonderd minse, tien otoo- busse vol, jie motter nie andenke. Ik bin blie dak in deze eeuw leef, enk bin vol bewondering veur de techniek, maor jie motter nie andenke datter iets mis gaot. Waant daan hoeft er niks meer gespried te worre, daan gaoter g^en mins meer mit vekaansie. kompt er messchien wel niemaand de deur nie meer uut.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3