PRUIK SPECIAAL zingende dolfijnen... KOPPEL NU OOK IN SOEST AANVULLENDE HUURSUBSIDIE Van toepassing op vele woningen in Soest Eerste Soester Begrafenis-Onderneming salon D00RSMEREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATIOIV GARAGE BOSBOOM Julianapost Baarn-Soest Duel tussen Soester en Amersfoortse atleten Paleis Soestdijktocht Eiermarkt Krabbels van Knelis Geslaagd Uw altijd-klare, tweede kapsel wacht op u bij de deskundige P.S. agente MEVROUW VAN DIJK DINSDAG 14 JULI 1970 Zoals bekend zal zijn Is per 1 juli 1970 in werking getreden de door de minis ter van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening vastgestelde „Beschikking Aanvullende Huursubsidie". Deze beschikking maakt het mogelijk aan huurders van gesubsidieerde wo ningen die een in verhouding tot hun inkomen hoge huur betalen, een rijks subsidie uit te keren. Enige hoofdpunten uit de regeling: de regeling geldt voor huurders met een belastbaar jaarinkomen beneden 15.000,—; aanvullende huursubsidies worden slechts verleend aan huurders van gesubsidieerde woningen die in de laatste tien jaar zijn gebouwd; het uitgangspunt voor het verstrek ken van het subsidie is, dat die huurders meer dan 15 k 17 °/o van hun belastbaar inkomen voor hun wo ning betalen; het subsidie wordt verleend in de vorm van een bijdrage, die van jaar tot jaar wordt vastgesteld aan de hand van het inkomen en de huur; de bijdrage kan uiteenlopen van 120,per jaar tot 900,per jaar, afhankelijk van de verhouding in komen-huur; bij een huurprijs van minder dan 1.025,per jaar wordt geen bij drage toegekend; de bijdrage wordt geleidelijk ver minderd vanaf het tijdstip waarop betrokkene een hem beter passende andere woning kan verkrijgen; de bijdrage moet worden aange vraagd bij de gemeente. De nieuwe regeling is een aanvulling op het bestaande stelsel van subsidiëring van de woningbouw. Met het aanvul- dn het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta. dion ter wereld met 2500 zitplaatsen zietu een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00. en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND DOLFINARIUM VTBN.V. Tel. 03410 6041. GEBOREN: Frank Paul, zoon van P. Rebel en J. de Mol, Ereprijsstraat 157. Irma, dochter van H. C. Buddingh en G. Burgwal, Klaarwaterweg 35. te Amersfoort: Petra, dochter van C. Romijn en H. J. Witteveen, Professor Lorentzlaan 243, Soesterberg. te Amersfoort: Eric Hermanus Wilhelmus, zoon van A. H. J. F. Berghuis en E. M. Bijnsdorp, Generaal Winkelmanstraat 153, Soesterberg. Robertus Gerardus, zoon van W. H. J. Amerongen en N. M. J. Hop, Simon Stevinlaan 75, Soes terberg. Debbie, dochter van B. Duijst en J. H. van der Stam, Beuken laan 1. Andreas Johannes, zoon van J. H. Hooft en M. C. 't Lam, Birkstraat 140. Ingrid Johanna, dochter van J. C. H. van der Tang en C. H. M. van der Hoorn, Antonie van Leeuwenhoeklaan 209. Soesterberg. Theodoor Jeroen, zoon van A. E. Tammer en T. W. van Leeuwen, Veldmaarschalk Montgomery- weg 3, Soesterberg. Erik Martin Pie- ter, zoon van A. Bax en L. J. Roubos, Van Goyenlaan 198. Patricia Agatha Tutta, dochter van B. O. J. Hoenders en B. T. Nossent, Ereprijsstraat 93. Karin, dochter van A. M. Hovestad en E. Tensen, Soesterbergsestraat 78. Dionysius Alexander, zoon van J. de Rijk en E. K. M. Voorend, Smitsweg 17. Ronald Wouter, zoon van J. Kuipers en J. Wagensveld, Veldmaarschalk Montgomeryweg 39a, Soesterberg. Pobeline, dochter van H. R. Noppen en W. van der Laan, Dalweg 28. Nora Catharina. dochter van P. C. van Vugt en E. J. Braun, Kerkstraat 36. ONDERTROUWD: Ferdinandus Johan nes Doesburg, Reigerstraat 14, Baarn en Anetta Allegonda Maria Hilhorst, Reukenlaan 48. David Hartogsveld Willem Bontekoestraat 22, Amersfoort en Everdina Maria Hendrika Muis, Nieuweweg 91. Franciscus Jenne van Walderveen, Oudhuvzerweg 27, Wilnis en Johanna Christina Pieneman, Van Weedestraat 9d. Theodorus Antho- nius Maria van Klooster, Schaepman- st^aat 9 en Hendrikje Brand, Van de Veldeplantsoen 17. Hans Rudolf van Boeijen, Schrikslaan 36 en Cornelia .Tonnetje Nieuwenhuizen, Troelstrastraat 55. GEHUWD: Liekele van Delden. Peli- kaanweg 14 en Regina Louise Aleida de Vries, Plasweg 59. OVERLEDEN: Sophia Carnlina Davids 65 jaar. Dokter Rupertlaan 86. Ger- ritje Klok. 87 jaar, weduwe van G Knnns. Dalwer 42. .Tacobus de Rooij. 72 iaar. Albert Cuvplaan 19]. Wil- lemina Rarneveld, 72 jaar, gehuwd met R. Spleet, Schaeomanstraat 51. Hein Frederik Gerard Alting. 53 jaar. ge huwd met G. G. A. Ambrosius. Vrede- hnfstraat 12. Dirk Smorenburg, 8.1 jaar, weduwnaar var C. Tammer. Post weg 5. Willem Snek. 87 jaar. weduw naar van A. van Vuuren, Albert Cuyp- laan 101. Oir. H. W. VELI.INGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Kort» Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 lende huursubsidie wordt extra hulp geboden aan gezinnen met relatief lage inkomens die in de gegeven situatie met onvoldoende keuzemogelijkheden genoodzaakt zijn een, gelet op hun inkomen, relatief dure gesubsidieerde woning te bewonen. Omdat vooral de huren van de nieuw ste woningen ln het algemeen duidelijk uitgaan boven die van de rest van de woningvoorraad, is de regeling van toe passing voor huurders van woningen waarvoor na 31 maart 1960 subsidie is verstrekt. De regeling geld niet voor verzorgings tehuizen voor bejaarden en ook niet in gevallen, waarin een huurdei blijvend periodieke bijstand krachtens de Alge mene Bijstandswet geniet. Vaststelling inkomen. Als inkomen wordt voor de toepassing van de regeling beschouwd het voor de inkomsten- dan wel loonbelasting be lastbaar inkomen van de huurder en eventueel zijn echtgenote over het voor afgaande kalenderjaar, verhoogd met 5%. Op het aldus vastgestelde inkomen wordt voor gezinnen met kinderen een aftrek toegepast. Als het inkomen in het lopende jaar meer dan 25 afwijkt van dat in het voorafgaande jaar, kan uitgegaan wor den van het feitelijke Inkomen van de huurder. Het inkomensbegrip „belast baar inkomen" houdt in, dat ook per sonen met een belangrijk hoger bruto- inkomen dan 15.000,nog voor toe kenning van aanvullende huursubsidie in aanmerking kunnen komen. De controle op de door de huurders op gegeven inkomens geschiedt door de belastingdienst. Vaststelling huurprijs. Als huurprijs geldt het bedrag dat de huurder periodiek voor het gebruik van de woning verschuldigd is. Voor de toe passing van de regeling wordt die prijs met de volgende bedragen verminderd: 240,per jaar voor een eventueel aanwezige centrale verwarmingsin stallatie; 300,per jaar voor eventuele stookkosten; ƒ200,per jaar voor elk inwonend verdienend kind; de bedragen die betrekking hebben op de huur van een bij de woning behorende garage of bedrijfsruimte; de in de huurprijs begrepen bedra gen die betrekking hebben op meu bilering en stoffering; bedragen ter vergoeding van maal tijden, verpleeghulp, e.d. Hoogte van het subsidie. De hoogte van het toe te kennen aan vullende huursubsidie is afhankelijk van de verhouding inkomen huur. De bedragen zijn vastgelegd in een tabel. De daarin voorkomende bedragen zijn de bedragen die netto aan de rechtheb benden worden uitbetaald. Dat wil zeg gen, dat de belasting en premies sociale verzekering, waaraan de subsidie-uit keringen onderhevig zijn, al zijn inge houden. Het subsidie wordt jaarlijks bij beschik king aan de betrokkene toegekend en wordt kwartaalsgewijze uitbetaald. De bijdrage wordt in het algemeen ver strekt over een djdvak van een jaar, beginnend op 1 april. Voor de berekening van de bijdrage wordt de huurprijs in aanmerking ge nomen, die op 1 april geldt. Voor de eerste maal wordt het tijdvak waarover de bijdrage wordt versterkt, op negen maanden getsteld, te weten van 1 juli 1970 tot en met 31 maart 1971, en geschiedt uitbetaling in drie termijnen. Als peildatum voor de beta ling van de huurprijs geldt 1 juli 1970. Het aanvullend huursubsidie moet elk jaar worden aangevraagd bij de ge meente door middel van een aldaar verkrijgbaar formulier. Bij de aan vraagformulieren is een uitvoerige toe lichting voor de betrokkenen gevoegd. In 1970 moeten aanvragen worden in gediend vóór 1 oktober, in de volgende jaren telkens vóór 1 juli. Vermindering subsidie. Bij het in Werking treden van de nieu we regeling wordt aangenomen, dat huurders van woningen die qua huur en inkomen onder de regeling vallen op dat moment geen beter passende woning kunnen vinden. Voor 1971 en volgende jaren zal dit moeten blijken uit een verklaring van de gemeente. In die gevallen, waarin de gemeente van oordeel is, dat de betrokken huur ders een beter passende woning kun nen verkrijgen, zal de bijdrage gelei delijk worden verminderd. In zulke ge vallen zal nog gedurende een jaar de volle bijdrage worden uitgekeerd. In het tweede en derde jaar wordt vervol gens 90 van het tabelbedrag uitge keerd, in het vierde en vijfde jaar 70 in het zesde en zevende jaar 50 en in het achtste en negende jaar 30 °/o. Zodra de bijdrage hierdoor minder dan 120,gaat bedragen, vervalt zij ge heel. Bij het ontwerpen van de nieuwe rege ling is zoveel mogelijk aansluiting ge zocht bij de zienswijze van de raad voor de volkshuisvesting op deze ma terie. Aangezien het hier een eerste activiteit op een voor ons land vrijwel geheel nieuw terrein betreft, heeft de regeling voorshands een enigszins experimenteel karakter. Na verloop van tijd zal blij ken, of de thans ontworpen vorm in de praktijk zal voldoen. De uitvoering van deregeling zal door het rijk plaats hebben met medewer king van de gemeenten. De voorbereidingen ter uitvoering van deze regeling zijn thans afgerond. Ge rekend per 1 juli 1970 komen voor Soest en Soesterberg de bewoners van de navolgende woningen eventueel in aanmerking voor de onderhavige sub sidie: Woningwetwoningen Albert Cuyplaan 4 t.m. 98 (even), 100 t m. 194 (even). Chr. Huvgenlaan 91 t.m. 121 (oneven). Dalweg 81 t.m. 175 (oneven). Koninginnelaan 161 t.m. 171 (oneven). Kruisweg 6 t.m. 14 (even). Lange Brinkweg 45, 45b, 45c en 54a. Prof. Lorentzlaan 101 t.m. 179 (oneven). Rubenslaan 2 t.m. 48 (even), 1 t.m. 125 (oneven). Saenredamplantsoen 1 t.m. 79 (oneven). 2 t.m. 42 even). Simon Stevinlaan 50 t.m. 80 (even). Smitsweg 31 t.m. 309 (oneven). 315 t.m. 593 (oneven). Varenstraat 2 t.m. 400 (even). r#:; Wts-g&ftg De start van de 4 x 300 m heren waarin Soest met junioren a en b aan de start kwam om het op te nemen tegen de Altis senioren. soesterbergsestr.44 tel 2045 soest V. d. Veldeplantsoen 2 t.m. 48 (even). 1 tot en met 87 (oneven). Weegbreestraat 221 t.m. 659 (oneven). Premiewoningen: (complexen). Chr. Huygenslaan 139 t.m. 169 (oneven). Colenso 1 t.m. 24, 46 t.m. 69, 91 t.m. 114, 136 t.m. 159. Dorpsplein 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14. Gen. Winkelmanstraat 129 t.m. 143 (on even). Kerkstraat 68 t.m. 82 (even). Plesmanstraat 3, 5, 7, 9. Postweg 5, 29 t.m. 39 (oneven). Rademakerstraat 67, 69, 73. Van Goyenlaan 23 t.m. 201 (oneven). 222 t.m. 316 (even). Van Weedestraat 35a t.m. c. 37a t.m. c. Veenbesstraat 4 t.m. 770 (even). Vermeerlaan 1 t.m. 79 (oneven). Torenstraat 25 t.m. 43 (oneven). Tevens nog enkele losse panden. Voornoemde bewoners zullen allen door middel van een circulaire door het ge meentebestuur nader over deze regeling worden ingelicht. Degenen die denken voor een subsidie in aanmerking te komen kunnen een aanvraagformulier verkrijgen op de afdeling algeneme za ken van de gemeentesecretarie geopend van 9.00 - 12.00 uur. Aanvraagformulie ren zullen tevens op verzoek worden toe gestuurd. Bewoners van woningen die hier niet zijn vermeld maar toch menen voor een subsidie in aanmerking te komen wor den geadviseerd eveneens een aanvraag formulier in te dienen. Zulks geldt ook voor degenen die een na 1 juli gereedgekomen woningwet woning of premiewoning betrekken dan wel na deze datum in een reeds be staande, voor subsidie in aanmerking komende woning, hun intrek nemen. In dergelijke gevallen dient binnen 3 maanden de aanvrage te worden ge daan. Burgemeester en Wethouders van Soest, De secretaris, H. Boreman, De burgemeester, S. P. Bentinck. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 snieerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3258 Zaterdag nam de vereniging Juliana post met 151 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanaf Duffel, afstand 134 km. De duiven werden te 9.10 uur gelost met z.w. wind. Aankomst eerste prijs- duif te 11.03.58 uur. Uitslag: J. A. Croon 1 10 25. J. de Ruy- ter 2 3 4 5 12 13 20 35. P. van Diermen 6. Gebr. van Essen 7 19 23 27 38. H. Nap 8 17 28. H. Huisman 9 16 21 24 30. G. v. d. Meent 11 14 15 32. S. Berghuis 18 29 31 33 36. L. Vogel 22 26 34 37. Julianapost nam met oude duiven ook deel aan een wedvlucht vanaf Survil- liers, afstand 397 km. De duiven werden te 8.50 uur gelost en de eerst duif kwam te 13.20.05 uur aan. Uitslag: Gebr. van Essen 1. J. de Ruyter 2. G. v. d. Meent 3 en 4. Onder aantrekkelijke weersomstandig heden, maar met een te harde wind in de lengterichting over het intieme 30J meter baantje van de Amersfoortse at letiekvereniging Altis, naast de Amers- foorte sporthal, werd zondagmiddag een clubontmoeting gehouden tussen Altis en de atletiek-sectie van de Soester Sport Organisatie. Vooral de jeugd was bijzonder sterk vertegenwoordigd. Bij de meisjes pu pillen b een „closed finish" tussen N. Nijland en I. Majoor op de 40 m in 7.5 sec. De Jongens van dezelfde klasse de den het niet beter dan de meisjes, hoe wel H. Tschur 7.3 sec. en B. Nijlens 7.8 sec. lieten afdrukken. De pupillen a brachten op de 40 m scherpere tijden op tafel. Menno Lievers 6.5, P. Swager 6.8, J. Ruiter 7, B. van 't Klooster 7.4 en A. Ruiter 7.6 sec. Bij de jongens d debuteerde H. Ruiter en met 10 sec. rond op de 60 m werd hij fraai le. Tosca Snijdelaar evenaarde ondanks de sterke wind, haar persoon lijk record op de 80 m in 10.8 sec. Jon gens c 100 m leverde M. Snijdelaar de 2e plaats op. 100 m jongens b werd een volledige Soester aangelegenheid; li. Wols 12.3, B. Roedelof 12.5 en E. Paauw 14.8, namen de eerste drie plaatsen voor hun rekening. Ook op de 300 m bezette R. Wols met 40 sec. rond de le plaats. Bij de meisjes b ging M. Koppenol als tweede over de streep in een tijd van 14.9 sec. Mare Snijdelaar werd eerste bij het verspringen met 4.31 m. Bij de jongens a werd W. Rey 3e in 13.6 sec. Verspringen jongens b: B. Roedelof 2e met 4.74 m, R. Wols 3e met 4.55 m en E. Paauw sloot de rij met 3.89 m. Voor vuurwerk zorgde het Soester kwartet jongens a op de 1500 m. A. v. d. Grift werd le in 4.33.4 min., wat niet alleen een verbetering van zijn eigen record inhield, maar tevens een nieuw club record betekende. 2e werd R. van Duu- ren in een nieuwe persoonlijke record tijd van 4.34 sec. A. Hofslot en W. Rey werden respectievelijk 3e en 4e. Bij jongens b liet H. Rey de chronometer op dezelfde afstand tilstaan op 4.51.2 min., v. d. Grift deed daar ruim een halve minuut langer over. Bij de meisjes c probeerde T. Snijdelaar haar persoonlijk record 600 m scherper te stellen. Door het goede werk van het Altis b meisjes I. v. d. Bremer en te weinig inzet bleef zij met 2.03.8 min. onder haar prestatie van donderdag in Hilversum. Bij hét verspringen bleek duidelijk een te weing aan inzet en met een sprong van 4m moest zij met een verschil van 70 cm genoemen nemen met de 2e plaats. M. Lievers, die eerder op de middag al het persoonlijk en clubrecord op de 40 m scherper had gesteld, stelde ook op de 1000 m zijn persoonlijk record scher per met een tijd van 3.39.8 min. B. van 't Klooster deed met 3.47.3 min. het zelfde. 300 m pupillen a bracht opnieuw alleen Soester atleetjes in de baan. P. Swager liep een terke race en in een nieuw clubrecord en persoonlijke recordtijd van 50.6 sec. bleef hij J. Ruiter, die met 58 sec. ook onder de 60 sec grens bleef, royaal voor H. Tschur werd 3e, R. Ruiter 4e. De 3000 m heren bracht vier Soester deelnemer in de baan. K. van 't Kloos ter reikte ditmaal niet verder dan een eervolle 2e plaats achter de Amersfoort se favoriet Pijpers, met een tijd van 9.58.3 min. B. van Egdom eindigde op de 4e plaats. De twee andere Soester deelnemers kwamen uit de rijen van de trimmers en met een duidelijk gemis aan wedstrijdervaring, maar met een overduidelijk bewijs van redelijke con ditie, werden de heren Mets en Pols respectievelijk 8e en 9e. De 800 m werd opnieuw een Soester aangelegenheid. Jan Paauw nog steeds bezig zijn vorig jaar gestelde persoonlijk Zaterdag 22 augustus organiseert de Chr. Wandelsport Vereniging „Olympia", onder auspiciën van de N.C.W.B., haar 13e „Paleis Soestdijktocht". Voor deze tocht zijn parcoursen samen gesteld door de bossen rond het paleis in de Lage Vuursche. De start heeft plaats te 2 uur. Inschrijvingen kunnen geschieden bij de heer W. A. Suman, Veldweg 1, Soest. Op de Amerfoortse eiermarkt werden aangevoerd 65.000 stuks in prijzen van 9,50 tot 10,75. Middenprijs 10,15. Prijs per kg 1,61. record te verbeteren, werd in zijn voor nemen zowel door de Altis lopers als de Soester atleet Jan de Haard, die in de Baarnse Atletiek Vereniging uitkomt, bijzonder goed geholpen. Even leek het er op, dat een fantastische tijd op de chronometer zou komen, maar de eerste 200 meter waren veel te hard gegaan en nog voordat er 400 meter gelopen was moest Paauw voor deze snelle start zijn tol betalen. Met 1.58.9 min. bleef hij bijna vier seconden boven zijn snelste tijd. J. de Haard werd 2e op bijna acht seconden. Hoewel de heren estafette 4 x 300 meter een Altis overwinning werd in 2.40 min., krijgt de tweede plaats voor de Soester ploeg meer relief wanneer men weet dat de Soester ploeg was samengesteld uit junioren a en b. Slechts vier seconden wisten de Amers foortse heren op de Soester jongens uit te lopen. Resumerend kunnen wij vast stellen, dat deze clubontmoeting in het voordeel van Soest is uitgevallen en zeker nog eens voor herhaling vatbaar is. Tijdens de wedstrijden van afgelopen donderdag in Hilverum verbeterde Nan- da Heykamp zowel het club- als haar persoonlijk record op de 600 m meisjes c. T. Snijdelaar verbeterde toen haar persoonlijk record. Marion Koppenol bij de meisjes b stelde eveneens haar eigen record op de 600 m scherper. R. van Duuren liep de 1500 m in een nieuw persoonlijk record, wat hij zondag j.1. opnieuw scherper stelde. K. van 't Klooster plaatste zich op de 5000 m met 17.20 min. als 3e. P. Majoor verbeterde op die afstand het clubre cord met twee econden en bracht het op 16.50 min. Donderdag 23 juli worden deze wed strijden in het Hilversumse sportpark voortgezet. Jan Paauw, helemaal „leeg" na zjj'n po ging z(jn persoonlijk record te verbete ren op de 800 m. K AJje ut ming vraogt dan mok zeige dak vruuger nog wellis baang waas as ik der an docht dak mes- schien ok nog wellis dun in ming haore zou komme te zitte en dat er ok veur ming nog wellis zou worre gezonge „zie de maon schient deur de bome". Maor daat is noeng nie meer nodug. Nog maor un paor jaore geleje was ut nle veurstelbaor dater minse mit un pruuk op gonge lope as zullie vaan der eige nog haore op der hoof haadde. Allenug op ut teneel en in de fillum liepe minse mit priuke en in ut daogelukse leve hadde allenug die minse un pruuk op die zo glaad as un beljaardbaal waore. Maor die tied is veurbie. Noeng binne der heul veui vrouwe die in de kaast pruuke hebbe leige d'e zullie veur eleke gelegenhied kenne ge- bruuke. Ak de kraante mot gelove daan ist aal zover dat er un pruuk is veur de koffietied, een veur de middagpauze een veur de teetied, een veur tijdens de warreme haap, een veur savonds en een om mee uut te gaon. Ik zaal je vurtelle dak nie zo bar veul geef hoe of ming kuuf op ming kop zit, maor mit vrouwe is daat altied effe aors. Zellufs ming Kneliao, diek mit de beste wil vaan de weruld geen vrouw vaan de weruld zou durreve noeme's hep altied bar veul belaang- telling aster ok maor arrugens iets staot te leze of aster arruguns waat te zien is op ut gebied vaan pruuke. Maor daat komp eigeïuk allemaol omdaat die vrou we mekaor ant opdrieve binne. En daan kejje wel blieve bewere daat jou vrou daor heul nie gevuulug veur is. maor ik hep aal bie ondervinding daat da niet heulemaol waor is. As ut om haor gaot daan hep noeng elleke vrou belaangstelling. Eerluk ge- zeit ziek ok veul liever daat Kneliao der netjes gekapt opstaot, daan mit un kaapsel daat as un raogebol op geen enkele priesliest vaan waat veur kap- pur daan ok veurkomp. Gart zun wief die wel un paor jaor jonger is daan Kneliao is eigenluk veur ming de graodmeter vaan allus wat er op haorgebied te koop is. Waat die deern mit der eige haor al nie ken doen, zo of en toe bink er praokeloos van. Soms daan denk ik ut is nie ech en daan is ut daat wel, en de aore keer denk ik bie ming eige waat kenne zu zoon pruuk mooi maoke en daan is ut der eige haor. Gao der maor an staon, der is haos nie meer uut te komme. En noeng ister daan toch vaan gekom- me. Vaan de week, bie ut naor bed gaon, knipperde ik effe mit ming oge en in de tied vaan jao en nee laoge Kneliao der krulle op de kaast. Toenk uutgeknippurd waas konk ming oge haos nie gelove. Ming eige Kneliao mit un pruuk op der hoof. Veur ming sting ut geliek mit Hannus Staol in un biet- bend, zogezeit mit un mederne toeter. Maor allus wend en daor komk ok wel weer overheen. Maor noeng komp eigeluk ut mooiste vaan alles nog. Ik mos vaan de week bar nodug naor de kappur, waant ming haor begon in ming nek te krulle en at zover is daan mok zogezeit vaan huus uut naor de kappur, waant zellufs ming vaoders vaoder zee as de haore in je nek gaon krulle betekent daat arremoei. Noeng mag jie vaan neture un ope mins weze, der binne toch ok noeng nog wel dinge die un aor mins nie hoef te wete. Aal zalle der zaat minse weze die graog ut aachterste vaan je tong zien, maor das prievee. Noeng is ut ras vaan herekappurs an ut uutstarreve en das veur de luu die ovur blieve messchien wel prettug, maor ajje tevaallug naor zoon vriejer mot. daan kejje teugewoordug wel un halleve daag uuttrekke zolaang ajje mot waach- te. Veurugge week konk nie waachte en hek ming as un staadse kerul buute ut darrup laote behaandele. Mit opzet zeig ik behaandele, waant da waas mit de beste wil vaan de weruld geen knippe te noeme. Allenug hak nie an die ong- derneming begonne, maor omdaat Gart ok mit de cente vaan de kappur ln ze zaak liep, bink tegeliek mit hem ge- gaon. Ut komp nog welles veur dajje deur de vrou of een dochtur vaan de baos wordt ingezeep en heul messchien daat zullie ut mes der ok nog wellis over heen zalle hebbe gehaold, maor bie die staadse kappur stinge knappe deerntjes te knippe. Ik heb aal gezeit daat ut veur ming nie zo bar veul uutmaok hoe of ming kop der uut ziet, dus ut maokte ming heulemaol niks da un deerntie gong knippe. aal vonk ut nle onaardug. Je kan nog us aordug met zon deerntje praote. Maor ut laag veur de haand da ze veur ming nie zo veul belaangstellinsr had waant Gart is effe jonger en geef zoon kaapstertje dan Is ongeliek. Noeng kenk de zon bes in ut waotur zien schiene, dus veur ming mocht ie. Maor toeng klaor waas, bink der wel aachtur gekomme datter teugewoordug toch vrouwe binne die je daonug in ut haor kenne zitte zongder daat zullie laastug worre. Of ik vollegende keer weer gao haangt van Kneliao of. Messchien gaot zu ut noeng wel zelluf doen en krleg ik weer un ech Soesder kaapsel: kaol mit een kuuffie. Van het Bouwtechnisch Instituut te Amersfoort slaagden voor het diploma 3-jarige cursus middelbaar bouwtech nisch onderwijs de heren Joh. W. M. v. d. Beek te Soest en J. Bessels te Soest. De elitepruik voor modieus Nederland P.S., de pruik van 100 */t écht haar, is er ln 5 modellen SASKIA ƒ39,95; AUDRY ƒ49,95: TARA 59.95: MARINA 69.9* GINA 89,95 en LOLITA 119,95. Nu ook synthetische pruiken v.a. 29.95. IJ ziet het: ongelooflijk laag in prijs: imitatieprniken kosten vaak meer IRENELAAN 60 - SOEST - TELEFOON 02155-6237 Belt u even voor een afspraak 7 Ook 's avonds en tn het weekend.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3