Hoppenbrouwers J. HOPPENBROUWERS 6267 seizoen-opruiming TEER EN NICOTINE IN SIGARETTEN j§ E G v SETTEN VOOR ONDERWEG DE ZEGEVIERENDE TERUGTOCHT DAMESMODE f BIJSTAND EN VERANTWOORDELIJKHEID \fpincf oermce Telefoonnummer ziekenauto 5989 SOCIALE ZEKERHEID IN DE E.E.G. Duitse sigaretten bevatten minder teer OPRUIMING POSITIEKLEDING MIKIMO OPRUIMING POSITIEKLEDING MIKIMO .,^5™ sSchcemakej: BEGINT DONDERDAG OM 9 UUR MET Mantels Mantelcostuums Japonnen Deux-Piëces Rokken Pantalons Jumpers Blouses Vesten Badpakken Broekzakken Regenmantels Kortingen 10-50% Blazers Overgooiers VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOEST Teleï, Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 leder is in de eerste plaats zelf verantwoordelijk OPRUIMING POSITIEKLEDING MIKIMO FULL TIME PART TIME (02155) OPRUIMING POSITIEKLEDING MIKIMO OPRUIMING POSITIEKLEDING MIKIMO 40 S.E.C. jeugdleden naar K.N.V.B.-kamp Hoek van Holland Officiële Mededelingen Rapport stadspark op de Eng OPRUIMING POSITIEKLEDING MIKIMO DINSDAG 14 JULI 1970 In West-Duitsland, in België en in de Verenigde Staten is het teergehalte in de sigaretten doorgaans lager dan in Nederland. Teer- en nicotinegehalten per cm gerookte tabak worden hoger naarmate de siga ret verder wordt opgerookt. Het teer- en nicotinegehalte van een sigaret met een filtermondstuk behoeft niet altijd lager te zyn dan da van een sigaret zonder filtermondstuk. Dit zyn enkele interessante conclusies van een onderzoek, dat de Nederlandse Consumentenbond heeft ingesteld naar het teer- en nicotinegehalte van de in Ne derland verkochte sigarettenmerken. Dat roken schadelijk is voor de ge zondheid, staat wel vast. Die schadelijk heid wordt mede bepaald door het teer- en nicotinegehalte van de sigaret, die men gewend is te roken. Uit het onder zoek van de Nederlandse Consumenten bond bleek, dat het teer- en nicotinege halte van de in Nederland verkochte merken over het algemeen aan de hoge kant is. Gallcnkamppelsweg 11 - Soest Merkwaardig was, dat sigaretten van een merk dat zowel in Duitsland als in Nederland wordt verkocht, in West- Duitsland een derde minder teer bevat ten dan in Nederland! In Duitsland is het teer- en nicotinegehalte in de siga retten de laatste jaren voortdurend ge daald. Men kan dat een toevallige om standigheid noemen. Maar is dat toeval riet iets te toevallig? Aannemelijker is dat de Duitse sigarettenfabrikanten on der druk van de publiciteit sigaretten met minder teer en minder nicotine gin- ger fabriceren. Lengte zegt niets Wie sigaretten rookt, produceert aan twee kanten van die sigaret rook. Een deel van die rook gaat direct de lucht in in, het andere deel wordt door de sigaret heen in de mond en bij het in haleren tot in de longen gezogen. Dat laatste deel van die sigarettenrook is door de Consumentenbond op teer- en nicotinegehalte onderzocht. Zesentwintig merken werden onderzocht. Daarbij waren gewone sigaretten, siga retten van normale lengte en „kingsize". Gold Flake bleek met 55 mm de kortste sigaret, Pall Mali (zonder filter) en Gladstone (zonder filter) waren met 85 mm de langste. Dat men van een langere sigaret ook langer kan roken, is bij het onder zoek niet gebleken. Van de allerkortste sigaret konden meer gestandaardiseerde trekken worden genomen dan van som mige langere. Die langere sigaretten le verden niet het grootste aantal gestan daardiseerde trekken op. Hoe lang men met een sigaret kan doen wordt duide lijk bepaald dooi de lengte van de si garet, maar ook door andere factoren zo als hoeveelheid, soort en vochtgehalte van tabak. Om de hoeveelheid teer en nicotine te meten zijn de sigaretten in een rook machine gezet. Deze machine nam één trek per minuut. Zo'n trek duurde twee seconden, waarin 35 mm lucht werd aangezogen. De rook ging door een fil ter, waarin de teer- en nicotine wer den opgevangen. Welke merken De in Nederland meest gerookte sigaret (Caballero) bleek een tamelijk hoog teergehalte te bevatten (teergehalte was 31 per sigaret in mg) en ook een tame lijk hoog nicotinegehalte 1,9 per sigaret iri mg). Hoger tot aanzienlijk hoger was het tpergehalte in de volgende merken: Pall Mali zoder filter (41), Norton (33), Hun- ter (35). Ook Bastos Blauw (31), Chester field (30), Stuyvesant (30) bevatten naar verhouding veel teer. Het laagste teer gehalte werd aangetroffen bij Gold Flake Filter (20). Ook het teergehalte van Roxy (22) en New Port filter (22) lag betrekkelijk laag. Veruit het hoogste nicotinegehalte werd aangetroffen bij Bastos blauw (3,1). Op de tweede plaats komt Pall Mali zonder filter (2,7), dat ook wat teergehalte betreft bovenaan de ranglijst staat. Het laagste nicotine- Poxy (1,0). Het onderzoek stelde ook vast dat wie een siaret bijna tot het eind oprookt heel wat meer teer- en incotine binnen krijgt dan bijvoorbeeld iemand, die een peuk van 3 cm weggooit. Om na te gaan hoeveel dat wel uit kan maken hebben de onderzoekers siga retten van 70 mm lengte van eenzelfde merk ook tot peuklengten van 15 en 35 mm laten roken. Dat experiment cnrctnnu REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Pas uw snelheid aan bij die van het overige verkeer. Verminder uw snelheid niet op de hoofdrijbaan zelf, maar gebruik de daarvoor bestemde uitvoegstrook. Als u inhaalt, doe dat dan met voldoen de snelheidsverschil om deze manoeuvre zo kort mogelijk te laten duren. Als u twijfelt nooit inhalen en laat u tijdig zien. Maak snelheid op de invoegstrook, zo dat u zich met gelijke snelheid tussen het andere verkeer kunt voegen. Blijf niet onnodig links rijden. Wees duidelijk in uw rij-wijze. laat anderen niet raden naar uw bedoelin gen en houdt steeds voldoende remaf- stand. Denk aan de verminderde acceleratie van uw wagen door de bagage. Kies steeds de juiste rijstrook voor uw rijrichting. Staat u eens in een verkeerd vak, dan moet u toch de rijrichting van het betreffende vak volgen. Houd de vluchtstroken vrij. Vakantieverkeer is geen normaal ver keer. De ervaring van de weggebruikers loopt sterk uiteen. Houd daar rekening mee. Geef achter het stuur uw aandacht geen vakantie! Bij niet te lang achter elkaar door. Twee uur rijden, een kwartier rust is een goede regel. leidde tot de conclusie dat iemand die een peuk van 15 mm weggooit niet al leen naar verhouding meer teer en nico tine naar binnen krijgt dan bij een peuk van 35 mm, maar zelfs meer dan dat! Teer- en nicotinegehalten per cm ge rookte tabak worden namelijk hoger naarmate de sigaret verder wordt op gerookt. Dit is te verklaren doordat een lange peuk meer opvangt dan een korte. Filters Is het roken met een filtermondstuk veiliger? Deze veronderstelling leeft bij vele rokers, maar naar de mening van de Consumentenbond volkomen ten on rechte. Bij verschillende sigaretten merken bleek het teer- en nicotinege halte van een sigaret met filtermond stuk niet lager te zijn dan van een ge wone sigaret. Er zijn ook losse filters verkrijgbaar die in een pijpje moeten worden geplaatst. Daarnaast zijn er pijpjes met ingebouw de filter in de handel. Met enig voor behoud mag men stellen dat deze filters tien tot vijftig procent van het teerge halte en vijf tot dertig procent van het nicotinegehalte kunnen opvangen. In elk geval zijn deze losse filters en fil terpijpjes een betere garantie voor „vei lig roken" dan de meeste filtersigaret ten, al moet men de uitdrukking „veilig roken" hier zeer relatief nemen. Het onderzoek van de Nederlandse Con sumentenbond heeft ten overvloede nog eens aangetoond, dat het teer- en nico tinegehalte van de meeste in Neder land verkochte sigaretten te hoog, soms veel te hoog is. Dat is geen leuk nieuws, noch voor de rokers zelf, noch voor de sigarettenfabriekanten, noch voor de Nederlandse staat, die aan elk pakje si garetten va f 1,75 precies 1,22 verdient. Ganenkamppefcwesr 11 - Soest President Nixon van de Verenigde Sta ten heeft woord gehouden en precies op de gestelde datum de Amerikaanse (grond)troepen uit Cambodja doen terug trekken. De gestelde doelen zijn bereikt, aldus de president. Maar inmiddels blijven de vragen, onder andere: wat is er bereikt en wat gaat er nü gebeuren? De kwestie-Cambodja blijft een hele boel vraagtekens stellen. Het is nog altijd de vraag, of de straatsgreep van Lom Nol door de Amerikanen was gestimuleerd, of dat die er achteraf gebruik van hebben ge maakt. In ieder geval kwam deze ge beurtenis zeer gelegen. Sihanoek, de neutralist, die alles liever wilde dan rechtstreeks in de oorlog te worden betrokken, moest de benen ne men en kwam vanzelf in Peking terecht. Sihanoek was een zeer populair regeer der en zijn neutralisme kwam in het straatje van al die gewone mensen, die beseffen, dat zij altijd het kind van de rekening zijn, als de oorlog hun dorpen en steden bereikt. De opzet van de Amerikaanse aktie in Cambodja was aanvankelijk het veron derstelde hoofdkwartier van de Viet- cong uit ter roeien. Maar al heel spoedig werd van dit hoofdkwartier niet meer gerept. Misschien was het er wel, maar dan hadden de Viets toch tij dig de benen weten te nemen. De Amerikaanse regering verklaarde een eind te willen maken aan de toe stand, dat via Cambodja de Vietcong werd bevoorraad, maar dat was al jaren zo. Hoe viel deze uitbreiding van de oorlog te rijmen met het streven van Nixon naar beëindiging van deze oorlog? Want dat de president, ondanks alles wat hij zegt, de dag zal zegenen, waarop Viet nam eens niet meer op zijn agenda staat, kan men zich indenken. Deze zaak verkrampt immers zijn ganse re geringsstuk' Het Amerikaanse ingrijpen heeft echter niet veel verbetering gebracht. Werd onder Sihanoek nog de schijn van neu traliteit bewaard, toen de Amerikanen eenmaal met Lom Nol gingen samen werken was Cambodja niet langer neu traal en trok de Vietcong openlijk ten strijde. De bevolking kwam toen helemaal klem te zitten! De vele Vietnamezen in Cam bodja hadden het al zwaar te verduren. Nu kregen de Cambodjanen zelf last met de Vietcong. Daarenboven betoonden de soldaten van de zogenaamd te hulp snellende Zuidvietnamese regering zich ook hel pers van de wal in de sloot, en plunde ringen en wreedheden kenmerkten hun spoor. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Het was inderdaad zo: de bevolking leg de weer eens het loodje, en werd zowel van de kat als de kater gebeten. Inmiddels is Nixons positie in Amerika hierdoor weer verzwakt. Het Cambod jaanse avontuur werd niet zo best op genomen en leek In strijd met het stre ven naar beperking van de Amerikaan se bemoeiingen. Daarbij begon de Senaat te bemerken, dat geheel in strijd met de grondwet, de Vèrenigde Staten in een regelrechte oorlog konden worden betrokken, zon der dat die oorlog door het Congres was verklaard. Vooral de Senaat, altijd bijzonder tuk op zijn prerogatieven, maakte Nixon héél duidelijk, dat dit niet kon vooral toen de Senatoren bemerkten, dat het incident waaruit alle narigheid was voortgevloeid, na zovele jaren een ge heel andere lezing kreeg, en strikt ge nomen geen „casus belli" (reden tot oor log) had opgeleverd. Het werd de pre sident overduidelijk gemaakt: niets meer buiten de Senaat om! Doel bereikt? Heeft dan toch de Cambodjaanse in terventie niet, zoals de bedoeling was, het einde van het conflict dichterbij gebracht? Het Amerikaanse weekblad „Time" meent van wel. Immers, aldus redeneert het blad, het vertrouwen in de regering is er bij volk en Senaat door geschokt, en op grond daarvan is Nixons macht duidelijk ingeperkt. Voorts is bij deze gelegenheid duidelijk gebleken hoe men de oorlog in Vietnam zat is en bezwaar heeft tegen alles wat op uitbreiding van dit conflict zou kunnen wijzen of er toe leiden. En dat kan. aldus het blad, er toe lei den, dat toch het einde nader komt. Het was inderdaad de bedoeling van de pre sident, toen hij zijn troepen Cambodja instuurde, maar het doel wordt dan be reikt op een wijze zoals hij het niet had verwacht, en zeker zelf niet had ge kozen. van 98,voor 75,- van 169,— voor 130,- van 229,voor 180,- van 79,voor 60,— van 159,voor 120, van 249,voor 190, van 42,50 voor 25,- van 59,voor 30,- van 98,— voor 60,- van 98,1-* voor 75,— van 129,voor 100,— van 169,voor 130,— van 22,75 voor 15,- van 29,75 voor 20,- van 49,75 voor 40,- van 32,50 voor 25,- van 45,50 voor 35,- van 69,90 voor 55,- van 18,95 voor 15,- van 22,50 voor 17,- van 34,50 voor 25,- van 15,90 voor 12,50 van 21,50 voor 15, van 34,50 voor 25, van 19,75 voor 15,- van 26,90 voor 20,- van 35,voor 30,- BIKINI'S van 19,90 voor 10,- van 26,90 voor 15,>- van 98,voor 75,— van 129,voor 100,— van 65,voor 55, van 85,voor 75, van 98,- voor 85, variërend van van 92,50 voor 80, van 39,75 voor 30,— van 59,50 voor 50,— van 72,50 voor 60,— kinderen worden opgevoed in een van de andere E.E.G.-landen, dan waar de werknemer werkt. Deze bijslag wordt betaald door het verzekeringsorgaan van het land van tewerkstelling. Bij aanspraken ingeval van invaliditeit geldt hetzelfde. Bij bedrijfsongevallen en beroepsziek ten kunnen de werknemers evenals voor de ziektenverzekering aanspraak maken op uitkeringen in geld en me dische hulp buiten het land waar zij zijn verzekerd. Aanspraken In het E.E.G.-verdrag komen ook de aanspraken bij ouderdom en overladen (pensioenen) aan de orde. De werkne mers, die in twee of meer E.EG.-landen tijdvakken van wettelijke verzekeringen hebben vervuld en hun nace'oten be trekkingen ontvangen van tik ven deze landen gedeeltelijke pensioenen, iv-rn worden berekend naar de duur en ^et niveau van de verzekering in dc des betreffende landen. Na verhuizing naar een J?r E.E G.-'an- den behoudt de verzekerde zijn aan spraak op reeds toegekende uitkeringen weeens ziekte, mits de betreifenêo be drijfsvereniging vooraf toestc-mmir.? heeft verleend voor het vertrek naor het buitenland. Ook de geneeskundige verzorging van gezinsleden van een werknemer, woont in een ander E.E.G.-Iand, dan dat waar de werknemer is verzekerd, i? geregeld. De gezinsleden hebben recht op geneeskundige verzorging van het verzekeringsorgaan, dat werkt in hun woonplaats volgens de bepalingen van de wettelijke regeling, die bij dat or gaan geldt. Het ziekenfonds, waarbij de werknemer is aangesloten, draagt er descevraagd zorg voor, dat het desbe treffende buitenlandse verzekeringsor gaan de gezinsleden in verzorging neemt. In de afgelopen jaren is de bijstandswet voortdurend in het nieuws geweest en niet altijd op een prettige manier. In sommige gevallen werd misbruik van deze wet geconstateerd door lieden, die eigenlijk helemaal geen bijstand nodig hadden. Een aantal van deze fraudeurs kon in de kraag worden gegrepen. Maar er worden ook verzoeken om bijstand ingediend door mensen, die weliswaar zonder middelen van bestaan zijn, maar die dit niet zelden te wijten hebben aan eigen schuld. Zij hebben getoond weinig besef voor de verantwoordelijkheid voor de voorzieningen in het bestaan te kunnen dragen. Men kan hen niet als fraudeurs bestempelen, want van het plegen van een strafbaar feit is geen sprake, doch men kan hen wel verwijten dat zij zeer onzorgvuldig te werk zijn gegaan en daardoor afhankelijk zijn geworden van de overheid. voor de voorziening in het bestaan. Deze persoonlijke verantwoordelijkheid vormt het tegenstuk van de overheidsplicht bijstand te verlenen indien de middelen, om zelf in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien, ontbreken. Daarom wordt de bijstand mede afge stemd op het getoonde besef van ver antwoordelijkheid in dit opzicht en moeten aan de bijstand voorwaarden worden verbonden, die strekken tot in schakeling in de arbeid, tenzij bepaalde redenen zich daartegen verzetten. Op niet-nakoming van de voorwaarden staan als sanctie vermindering, beëindi ging of weigering van bijstand. Maar worden deze sancties wel voldoen de toegepast? Daarover heerst gerede twijfel. Bovendien heeft de Kroon in enkele beroepszaken beslist, dat een be toont ongenoegzaam besef van verant woordelijkheid op zichzelf geen aanleiding kan vormen voor het weigeren van bij stand. Kortom, ook al is iemand door eigen schuld financieel afhankelijk geworden van de overheid, dan nog is er niet altijd reden om hem bijstand te weige ren. Tenslotte kan men die persoon niet laten verhongeren. Dat standpunt kun nen we tot op zekere hoogte billijken, maar dan zal de overheid meer dan tot nog toe gebruik moeten maken van haar recht op verhaal, dat krachtens art. 58 van de algemene bijstandswet via de kantonrechter kan worden geëffectueerd. De bijstandtrekker, die door eigen schuld in een situatie terecht is ge komen, dat hij bijstand moest aan vragen, kan dan gedwongen worden om de bijstand weer terug te betalen. Het aantal bijstandverzoekenden, dat min of meer door eigen schuld of nala tigheid in een precaire financiële situa tie is beland, is bepaald niet gering. In het blad „Sociale Zorg", officieel orgaan van de vereniging van directeuren van overheidsorganen voor sociale arbeid, is al eens de vraag gesteld hoe een halt kan worden toegeroepen aan dit fenomeen. „Een fenomeen, dat zich ma nifesteert als een kwaadaardig voort woekerend gezwel, onze sociale diensten binnendringt en infecteert, alsmede ambtenaren öf tot wanhoop brengt öf deze cynisch en defaitistisch maakt." Galienkamppoarweg II - Soest Ten onrechte worden de bijstandsbe- hoevenden nog dikwijls vereenzelvigd met de groep van z.g. a-socialen. Dat gaat in onze tijd allang niet meer op, nu vele bejaarden een beroep op' deze wet moeten doen en het aantal verlaten vrouwen, dat afhankelijk is van over heidssteun, toeneemt. Maar het is wel een feit, dat onder het koren van de bijstandbehoevenden het nodige kaf zit. Mensen, die onzorgvuldig met hun geld zijn omgesprongen of dikwijls door eigen schuld ontslag van hun werkge ver krijgen en die daarmee duidelijk te kennen hebben gegeven weinig ver antwoordelijkheid te kunnen dragen. Moeten deze mensen, wanneer zij op een gegeven moment zonder middelen van bestaan zitten, dan toch maar bijstand worden toegewezen? Tegenstuk Artikel 1, tweede lid, van de algemene bijstandswet bepaalt, dat de bijstand wordt afgestemd op de omstandigheden van persoon en gezin, „alsmede op het betoonde besef van verantwoordelijk heid voor de voorziening van het be staan". Hiermee heeft de wetgever te kennen willen geven, dat ieder in de eerste plaats zelf verantwoordelijk is Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen I Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer ls Veenbesstraat 462 - Soest Gallenkamjjpclsweg H - Soest Paal en perk stellen Merkwaardigerwijs openen sommige rijksgroepsregelingen in het kader van de bijstandswet veel betere mogelijk heden om op te treden tegen deze cate gorie bijstandontvangenden. Een voor beeld hiervan is de rijksgroepsregeling voor zelfstandigen, die de gemeentebe sturen zelfs een strafmaat biedt bij een betoond ongenoegzaam besef van verantwoordelij kheid Deze groepsregeling legt de gemeentebe sturen de verplichting op om bij een onvoldoende betoond besef van ver antwoordelijkheid voor de voorziening in het bestaan, de uitkering te verlagen voor een door hen te bepalen tijd of de betrokkene zelfs uit te sluiten van het recht op bijstand. Kortom, in zo'n geval moet het gemeentebestuur op treden. Wij vragen ons af of een der gelijke bepaling ook niet in de gewone bijstandswet moet worden opgenomen. Sancties instellen is altijd een vervelen de bezigheid, maar het kan soms nodig zijn. De bijstandswet is een prachtige wet, maar wil ze goed functioneren, dan zal toch paal en perk moeten worden gesteld niet alleen aan de praktijken van allerlei fraudeurs, maar ook aan het onzorgvuldig gedrag van degenen, die weinig verantwoordelijkheidsbesef tonen en die misschien eens een flinke stok achter de deur nodig hebben. De economische samenwerking tussen verschillende landen, zoals die onder meer gestalte krijgt in de E.E.G., heeft de noodzaak van internationalisering van de sociale verzekering nog eens on derstreept. De werking van de sociale verzekeringswetten is in beginsel be perkt tot deonderdanen en het grond gebied van het land, dat de wetten heeft uitgevaardigd. Een strikte toepassing van de beperkingen naar nationaliteit en territorialiteit stuit in de praktijk op bezwaren. Nederland heeft met ver schillende landen overeenkomsten ge sloten inzake sociale zekerheid. Zo ken nen de E.E.G.-landen een regeling, die de sociale zekerheid van migrerende werknemers moet waarborgen. Overi gens beperkt deze regeling zich niet al leen tot migrerende werknemers, ook vakantiegangers, gepensioneerden, zee lieden en grensarbeiders kunnen er eventueel van profiteren. Regeling vooral voor migrerende werknemers, De E.E.G.-verordeningen op het gebied van sociale zekerheid gelden voor alle werknemers of hiermee gelijkgestelden, die onderdaan zijn van een van de lid staten. De verordeningen zijn van toe passing op alle (verplichte) regelingen, die al of niet berusten op betaling van premie of een bijdrage betreffende ziekte en moederschap, arbeidsonge schiktheid wegens bedrijfsongeval of be roepsziekte, invaliditeit en ouderdom, werkloosheid, kinderbijslagen en voor zieningen voor nagelaten betrekkingen (weduwen, wezen). Alleen bijstand en uitkeringen aan oorlogsslachtoffers val len niet onder deze verordeningen. De werknemer is in het algemeen on derworpen aan de wetgeving van het land, waar hij werkt. Op dit principe zijn enkele uitzonderingen gemaakt. Een werknemer, die tijdelijk en ver moedelijk niet langer dan 12 maanden op het grondgebied van een ander E.E.G.-Iand werkzaam is. blijft vallen onder de wetgeving van het eigen land. Werknemers, die in dienst van een transportonderneming, behoren tot het rijdend of varend personeel en in ver schillende landen werken, zijn ver zekerd krachtens de wetten van het land, waarin de onderneming haar zetel heeft. Tenslotte kunnen werknemers bij diplomatieke of consulaire diensten kie zen tussen de toepassing van de wetge ving van het land van herkomst en die van het land, waar zij werken. Gallenkamppelsweg 11 - Soest Detachering Bij detachering in een ander E.E.G.- land kan de Nederlandse verzekering ook voortduren. Een werknemer, die in Nederland woont en voor zijn in Neder land gevestigde werkgever In een van de landen van de E.E.G. wordt gede tacheerd, blijft onderworpen aan de Nederlandse sociale verzekering, mits de tewerkstelling buitenlands vermoe delijk niet langer dan 12 maanden duurt. Deze termijn kan, als de detache ring nodig blijkt, na aanvrage tot ver lenging bij het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid met 12 maan den worden verlengd. Behoudens deze uitzonderingen is de werknemer echter onderworpen aan de wetgeving van het land, waar hij werkt. Wat zijn dan z'n aanspraken? Wij noemen er enkele. Een werknemer heeft voor zijn kinderen recht op bijslag, zelfs als deze Nog één week scheidt dc SEC jeugd van het K.N.V.B. kamp Hoek van Hol land, waar de Soester jeugd voor de derde achter eenvolgende maal een be zoek van één week zal brengen. De Soester ploeg zal dit jaar bestaan uit veertig personen, 35 jeugdleden van 12- 15 jaar en vijf leiders, die van 20-25 juli in het K.N.V.B. kamp in Hoek van Holland zullen worden ondergebracht. De SEC jeugd, die vorig jaar voor zul ke opvallende pretaties zorgde, zal on der leiding taan van de heren B. Burg man, B. G. Dekker, H. A. W. Lüchen, F. Krete en J. P. C. Veldhuizen en zal maandagmorgen 20 juli a.s. van drie verschillende punten in Soest (Nachte- gaalweg, Rubenslaan en busstation Soest Zuid) naar Hoek van Holland per bus vertrekken. Bij aankomst in Hoek van Holland worden de tenten ingericht, waarbij de SEC jeugd de beschikking zal hebben over drie grote legertenten, daarna wordt na de lunch de wedloop naar zee gehouden. Dinsdag wordt ge start met het voetbaltoernooi, waaraan drie SEC teams deelnemen, 's Avonds begint de volleybalcompetitie en is er film voor ruim 300 jeugdige voetballers uit geheel Nederland. Woendag is de vrije dag en zal het SEC gezelschap met de leiders een bezoek brengen aan Rotterdam. Vervolg van het voetbalspel en de af te nemen testen is er op donderdag en vrijdag, waarna vrijdagavond de slotavond volgt, waarbij alle deelnemende verenigingen vcor een bijdrage zorgen. De bijdrage van SEC wordt verzorgd door de heer B. Burg man. Zaterdagmoreen 25 juli, om 10 uur. ver trekt het SEC gezelschap per bus uit Hoek van Holland en hoopt dan om 12 uur weer in Soest te zijn. Ook dit jaar is SEC weer de vereniging die met de grootste afvaardiging naar Hoek van Holland gaat. De vertrekpunten van de SEC jeugd op 20 juli a.s. zijn: Nachtegaalweg/hoek Pelekaamveg om half negen, Dalweg/ hoek Rubenslaan om kwart voor negen. Bustation Soest-Zuid om negen uur. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat ter gemeensecretarie van Soest, afde ling Algemene Zaken, Stadsontwikke ling en Onderwijs, een rapport van de commissie stadspark ter inzage is ge legd. In dit rapport wordt met name een ad vies uitgebracht inzake de aanleg van het toekomstige stadspark op de Eng. Ieder die belangstelling heeft voor de inhoud van dit rapport kan daarvan ter secretarie (geopend van 9.00- 12.00 uur) kennis nemen. Voorts bestaat er de mo gelijkheid dit rapport, met een ilhistra- tietekening van de naar voren gebrach te denkbeelden, tegen betaling van een bedrag van ƒ0,75 te verkrijgen. Na stor ting van bet genoemde bedrag op post rekening 85198 ten name van de ge meente Soest (onder vermelding „rap port stadspark") wordt, bet raDpori toe gezonden. Er wordt hierbij op gewezen, dat in een eerdere bekendmaking abu sievelijk een bedrag van ƒ7,50 ir« plaats van 0,75 werd vermeld. Burgemeester en wethouders voornoemd verwachten, dat vele inwoners van het onderhavige rapport kennis zullen ne men en eventuele suggesties voor 1 september a.s. aan hun college kenbaar maken. Soest, 14 juli 1970. Gallcnkamppelsweg 11 - Soest

Soester Courant | 1970 | | pagina 7