I VEEL BEZWAREN TEGEN RIJKSWEGPLAN SOESTERBERG Waarom wordt eten"byAV3Anu nog plezieriger? MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R.I(. KERKDIENSTEN Gemeenteraadsvergadering FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Café-Restaurant „Soestdijk" Kerkebuurt opnieuw verrijkt met een geheel gerestaureerd pand Marchal Pruikenboetiek FRANS BOSMAN Voorlichtings ambtenaar FRANS BOSMAN Geen bovengrondse hoogspanningslijn Kunstmarkt FRANS BOSMAN Concentratie gasbedrijven FRANSS-BOSMAN VRIJDAG 17 JULI 1970 Verschillende leden van de raad, bur gemeester en wethouders en in een ac tiecomité vertegenwoordigde bewoners van de Amersfoortsestraat te Soester- berg hebben bezwaren gemaakt tegen de plannen van rijkswaterstaat om noordelijk om Soesterberg een nieuw stuk rijksweg aan te leggen ter ver vanging van met name de huidige Ra- demakerstraat. Het overige deel van de huidige rijksweg tussen Amersfoort en Soesterberg zal verbreed worden tot een weg met vier rijstroken en gescheiden rijbanen. De bezwaren van bewoners, raad en B. en W. waren echter nogal uiteenlopend, zo bleek woensdagavond, in de gemeenteraadsvergadering. AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur.3674 of 4111 De bewoners hebben zich met een brief vol bezwaren en een alternatief plan tot de raad gericht, hetgeen aanleiding was tot zeer utvoerige discussies. De bewoners menen, dat de voorgenomen reconstructie moet worden verworpen uit een oogpunt van verkeersveiligheid en volksgezondheid. Zij zijn van me ning, dat het leefmilieu door de aanleg van de nieuwe weg en de verbreding van de huidige in ernstige mate wordt aangetast. De nieuwe weg zal namelijk voor een groot deel vlak langs een aantal wonin gen aan de Amersfoortsestraat komen te lopen. De bewoners hebben daarom terberg en Amersfoort in zijn geheel te voorgeseld, om het gedeelte tussen Soes- verleggen achter de bebouwing aan de noordzijde van de weg. Burgemeerster en wethouders hebben middels een schrijven aan de raad laten weten, deze oplossing minder wenselijk te achten. Indien de plannen van het comité namelijk worden verwezenlijkt, zullen in de toekomst, wanneer de nieuwe rijksweg 28 van Utrecht naar Amersfoort klaar is, drie wegen vanuit Amersfoort in de richting Utrecht lopen. Bovendien is het college van oordeel, dat bij uitvoering van het alternatieve plan van de bewoners vertraging zal gaan optreden in de verbetering van de verkeerssituatie op de huidige weg. Maar ook ten aanzien van de plannen van rijkswaterstaat (een verlegging van de huidige rijksweg noordelijk om Soes terberg, welke weg echter weer halver wege Soesterberg en Amersfoort op de oude en verder te verbreden weg uit komt) heeft het college bezwaren. Met name vindt men, dat gevaarlijke verkeerssituaties worden gecreëerd, wan neer conform de plannen van rijkswa terstaat maar incidenteel een stukje ventweg langs de nieuwe weg wordt aangelegd. Op het oprijden van de rijksweg vanaf de ventweg zullen daardoor op verschil lende plaatsen ongelukken gaan gebeu ren. Volgens B. en W. heeft rijkswater staat afgezien van één doorlopende pa rallelweg om daarmede te voorkomen, dat het verkeer bij eventuele opstoppin gen van deze parallelweg gebruik gaat maken. B. en W. zijn echter van oordeel, dat bij een weg met vier rijstroken het gevaar van verkeersopstoppingen nauwelijks meer aanwezig zal zijn. Men verwerpt in dit opzicht dan ook het plan van rijkswaterstaat. De BURGEMEESTER zei, dat naar zijn mening de plannen van het rijk meer lijken bepaald door economische dan verkeerstechnische overwegingen. Wel dient er naar de mening van B. en REPARATIE 'aan alle merken radio en. televisie Speciale service-werkplaats Tel, 3367 - .Na 7 uur 6256 Verloven Trouwen Vergadering Receptie Repetitie enz. enz. GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK EN TEKORT AAN HULP, KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehofstraat 6 - Telefoon 02155-2525 Tot in depuntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzen I In de grote, geheel air-conditionned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal- (atie aanwezig, terwijl ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur, menukaarten en tafelversiering worden gTatis door ons verzorgd. Het voormalig Soester gemeentehuis, waarvoor de eerste steen in 1823 werd gelegd, en al lange tijd als bouwval de Kerkebuurt ontsierde, is na een precies een jaar durende restauratie gereed ge komen, en binnen enkele weken zal de heer Van Ee, de man die doende is de Kerkebuurt in zijn oude staat terug te brengen, het bijzonder fraaie huis met zijn familie betrekken. Het lag in de bedoeling dat de nog re delijk uitziende zijmuren bleven staan, maar na overleg met de architect, de heer Van Riemsdijk, die ook de reeds gereed gekomen panden in de Kerke buurt op papier zette, werd besloten het oude pand geheel af te breken en vanaf de grond te beginnen. Voor de bouw werd gebruik gemaakt van stenen, afkomstig uit het afgebro ken pand, terwijl boven nog stenen werden gebruikt van zeven andere ge sloopte oude huizen in de omgeving. Het eikenhout, dat werd gebruikt voor de zolderingen e.d., haalde de heer Van Ee, na werkelijke ontdekkingsreizen, uit Duitsland, waar de boeren uit de om geving van Osnabrück hun soms twee honderd jaren oude stallen vervingen door modernere veebehuizingen, waar door in de ogen van de heer Van Ee bijzonder waardevol en bruikbaar eiken hout vrijkwam. Met twintig ton tegelijk werd het hout uit Duitsland naar ons land gebracht, waarvan een groot gedeelte is verwerkt in het fraaie pand aan de Eemstraat, dat de heer Van Ee graag ruilt voor zijn toch wel bijzonder geriefelijke wo ning aan het Kerkpad. Uiteraard vraagt het restaureren van zo'n pand van de mensen die er aan werken niet alleen groot vakmanschap maar vooral grote toewijding, en deze vond de heer Van Ee bij het Aanne mersbedrijf De Ruig in de personen van R. Hornsveld, metselaar („waar vindt je er nog zo een") en Th. Wigtman, tim merman, „een vakman tot In de toppen van zijn vingers". Wie mocht denken, dat de heer Van Ee het na het zoeken van het hout en het verzamelen van de benodigde stenen ge noeg vond, slaat de plank mis, want samen met de reeds genoemde vakmen sen en in nauwe samenwerking met de architect, had hij zelf een belangrijk aandeel in de restauratie. Het nieuwe pand, dat slechts in enkele details afwijkt van het oude, geeft de indruk hoger te zijn dan het oude ge meentehuis, hetgeen juist is, doch om het geheel meer aan een moderne wo ning aan te passen, werd het hoogste punt toch slechts dertig centimeter ho ger. Beneden vindt men, naast een impo sante woonkamer, een ultra moderne keuken, die sfeervol aansluit aan de plavuizen vloer. Via de hal voert een prachtige eiken houten draaitrap, die bijna geheel met de hand werd vervaardigd door de be kende Soester timmerman Gradus Vis ser, en nu al belangstelling ondervindt uit het gehele land, naar de eerste ver dieping, waar drie in prachtige stijl in gerichte slaapkamers en een badkamer zijn geprojecteerd. Op de bovenste ver dieping (het huis is veel royaler dan de buitenkant doet vermoeden), zijn nog eens twee, zij het wat kleinere, slaap kamers ondergebracht. Na het gereedkomen van deze restau ratie lijkt het moment van rust voor.de heer Van Ee even aangebroken, want met het in het voorjaar gereedgekomen café-restaurant-bar „Boerderij 't Hoog- je" aan de Neerweg, zijn de door hem beoogde restauraties voltooid. Het gebouw „De drie Ringen", in bezit van de firma Middelman, waarvoor de bouwplannen bij de gemeente zijn inge diend, zal voorloDig het sluitstuk zijn van de restauratie „Kerkebuurt", wat voor de heer Van Ee niet inhoudt, dat hij op zijn lauweren zal gaan rusten. Er wacht nog meer werk, niet in oude stijl misschien, maar het zal in ieder geval wel weer iets bijzonders zijn, de naam Van Ee staat daar borg voor. Grootste collectie synthetische pruiken Handgeknoopte pruiken en haarstukjes (100% haar) Beetzlaan 74 - Soest - ^Telefoon 3990 Omdat het café-restaurant "De Korte Duinen" aan de Birkstraat 108 in Soest nu helemaal is verbouwd. En in dit moderne, smaakvol ingerichte restaurant kunt u vanaf 16 juli nog meer van de smakelijke maaltijden genieten. En heeft u geen tijd om de maaltijd in "De Korte Duinen" te gebruiken? Geen nood. want in het eetwinkeltje vindt u bordklare meeneemgerechten. "De Korte Duinen" staat graag voor u klaar. Voor u en uw auto. Want in het AVIA Dienstencentrum vindt u, behalve het gemoderniseerde café-restaurant, een herenkapsalon en een giftshop. een uitstekend geoutilleerd servicestation, waar aan uw auto de nodige zorg besteed wordt. ■P99=f!^H AVIA Dienstencentrum "De Korte Duinen", Birkstraat 108rijksweg l AfTf fk J Amersfoort-Amsterdam), Soest. Tel. 02155-7224, W. eenrichtingverkeer op de parallelwe gen te worden ingevoerd. De heer J. EBBERS (V.V.D.) zei, het plan van rijkswaterstaat een goed plan te hebben gevonden, als het niet zoveel ruimte zou vragen. Een middenberm van zeven meter, rijwiel- en voetpaden en hier en daar ook een parallelweg kwam hem wel wat overdreven voor. Hij meende, dat er ten gunste van de omwonenden heel wat bezuinigd zou kunnen worden. Naar zijn berekening zou er zeker 'n strook van tien meter breed gespaard kunnen blijven. De heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) sprak er zijn ergernis over uit, dat plannen als het onderhavige tot stand kunnen komen zonder enige inspraak van de bevolking of het gemeentebestuur. Ook vond de heer Pieren het een vreemde zaak. dat straks de weg weer aan de provincie wordt overgedragen, waarna eventueel een definitieve vormgeving kan worden bekeken. Hij vroeg zich af, wat dat zou kunnen inhouden. Boven dien wenste hij een passage uit het ad vies van de directeur van gemeente werken, die stelde, dat 't beter was een half ei dan een lege dop te aanvaarden, geschrapt zien. Hij vond dit een onge lukkige formulering. Het plan van rijkswaterstaat vond de heer Pieren weinig doordacht. Met na me ten aanzien van de parallelwegen voorzag hij moeilijke verkeerssituaties met straks een ongevallenfrequenties, vergelijkbaar met die van de Van Weer den Poelmanweg. „Eerst zullen er dan weer doden moeten vallen, alvorens er misschien een aan de eisen voldoende oplossing wordt ge maakt. We kunnen daarom maar beter al een goede oplossing zien te krijgen", aldus de heer Pieren. Ook hij vroeg zich af, of een zeven meter brede mid denberm wel noodzakelijk was. Hij zei van mening te zijn, dat rijkswaterstaat de hele zaak nogal nonchalant heeft be handeld. „Waarom heeft men niet het advies van het verkeerstechnische bu reau Coffeng en Goudappel gevraagd", zo vroeg de heer Pieren zich af. Maar spreker zag echter ook geen aanleiding om accoord te gaan met de brief van B. en W. hieromtrent. „Ik vraag me af, of de hele zaak wel rijp. is voor behan deling in de raad". KLEURENTELEVISIE ,V/ npaler Rlaupunkt. Philips. B ft O Telefoon'3367 Namens zijn fractie deelde de heer Pie ren mede, zich in de eerste instantie te stellen achter de brief van het actie comité. De heer DIJKSTRA (Prot. Chr.) vroeg zich voor de zoveelste maal af, wat men toch wel voor kon hebben met deze wegverlegging, die zeker niet voor 1972 zal zijn gerealiseerd, terwijl vol gens de huidige verwachtingen de nieu we rijksweg 28 zuidelijk langs Soester berg gereed zal zijn. „Het lijkt mij veel meer voor de hand liggen om de procedure voor de aanleg van rijksweg 28 in dit stadium te versnellen, zo zei hij. „Waarom nu deze oplossing die maar tijdelijk is, betrekkelijk weinig soulaas biedt en bovendien veel belan gen schaadt", aldus de heer Dijkstra. Hoewel niet als zodanig in de plannen beschreven zag de BURGEMEESTER wel een funktie voor een brede mid denberm: het biedt de mogelijkheid tot het aanbrengen van een beplanting ter beperking van de geluidshinder, de luchtverontreiniging en de afscherming van de autoverlichting. Bovendien achtte de burgemeester een brede middenberm gewenst om te kun nen keren en de parallelweg te kunnen oprijden. Hij wees nogmaals op het z.i. halfslachtige van het plan door het ont breken van doorlopende parallelwegen. „Dat is kennelijk gebeurd om woningen te sparen". De voorzitter meende echter, dat de eigenaren van de woningen, die op deze wijze gespaard zijn, ernstiger gedupeerd zijn, omdat zij nu op zeer korte afstand van de weg komen te liggen, dan wanneer hun woning voor de doortrekking van de parallelweg af gebroken en op grotere afstand van de weg zouden worden herbouwd. Ook de burgemeester vond het een on bevredigende gang van zaken, dat de gemeente omtrent de plannen van rijks waterstaat nauwelijks in kennis is ge steld. Hij was het niet eens met de heer Pieren ten aanzien van diens op merkingen over de pasage uit de brief van de directeur van gemeentewerken. „Een ambtenaar moet volkomen vrij zijn in het geven van een advies. Hij moet dat naar zijn eigen inzichten en overtuiging kunnen doen en mag niet gedwongen worden om in een bepaalde richting te denken. Anders maken we ja-knikkers van de ambtenaren, terwijl we juist tot een bepaald tegenspel moe ten komen", aldus de burgemeester. Hij zei, dat ondanks de aanleg van rijks weg 28 de verbetering van de huidige verbinding van Amersfoort met Utrecht noodzakelijk is in verband met de ver wachte toename van de verkeersintensi teit. De heer EBBERS bleef niettemin het hele plan ruimte-verslindend vinden en meende, dat tenminste de rijwielpaden en voetpaden bij de aanwezigheid van een parallelweg zouden kunnen verval len. De heer PIEREN vroeg zich in tweede instantie af, of de weg niet meer in de richting van het vliegveld zou kunnen worden verlegd. Uitvoering van het huidige plan zou de gemeente Soester berg in drie delen verdelen zo veronder stelde hij. De BURGEMEESTER wees hem er daarbij op, dat de consequentie daarvan zou zijn of scherpere bochten of een grotere hoeveelheid benodigde grond. Hij wees er daarnaast tevens op, dat wegen in de onmiddellijke omgeving van de startbanen van het vliegveld ook niet aan te bevelen zijn en boven dien door defensie niet erg op prijs worden gesteld. De verschillende bezwaren, die raad en B. en W. tegen het plan van rijkswater staat hebben, zullen middels een schrij ven ter kennis van de minister van verkeer en waterstaat worden gebracht. De fracties van de K.V.P. en de Pro testant-Christelijke Partij hebben in" een gezamenlijk schrijven aan B. en W. nogmaals aangedrongen op de aanstel ling van een voorlichtingsambtenaar. Voorgesteld werd gisteren om de brief voor advies in handen te stellen van B. en W., maar de heer J. R. VAN POP- PELEN (K.V.P.) zei al een voorstel van het college te hebben verwacht. Hij wees erop, dat vanuit de raad al ver scheidene malen eerder op een voorlich tingsambtenaar is gevraagd. Hij zei, dat een dergelijke ambtenaar er niet al leen moet zijn om de nodige gegevens te verstrekken aan de pers, maar ook de bevolking zo breedvoerig mogelijk moet kunnen inlichten. K0ELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen v 1 Telefoon; 3367. Mevr. POLET (P.v.d.A.) ondersteunde het voorstel, maar meende, dat men niet een voorlichtingsambtenaar en een ombudsman in één persoon moet ver enigen. Zij stelde voor, maandelijks een krant uit te geven met de volledige raadsverslagen e.d. De BURGEMEESTER zei, dat de tijd had ontbroken om al met een uitge werkt voorstel te komen. „In zijn al gemeenheid staat het college positief te genover de in de brief gedane sugges ties, al kan ik niet direct zeggen, dat er ook een voorlichtingsambtenaar zal worden aangesteld. In ons antwoord zal wel blijken, waarom dat niet mogelijk is. Als je een ambtenaar aantrekt, dan zal een man van niveau moeten zijn en dan behoort hij ook werk van niveau te krijgen." En daartoe achtte de burge meester de gemeente te klein. In de volgende raadsvergadering zal echter een antwoord en voorstel van B. en W. mogen worden verwacht. De gemeenteraad heeft voorlopig ge weigerd, de P.U.E.M. het zakelijk recht te verlenen voor het aanbrengen van een hoogspanningslijn van Utrecht naar Amersfoort over het grondgebied van Soest. Volgens de huidige plannen van de P.U.E.M. dienen hiervoor per kilo meter drie hoge masten gebouwd te worden. Op zich heeft dat al niet de instemming van het Soester gemeentebestuur, maar het feit, dat de kabels komen te lopen door een van de fraaiste natuurgebie den, heeft het gemeentebestuur nog sceptischer doen staan tegen over de P.U.E.M.-plannen. Veelvuldig weder zijds overleg heeft er wel toe geleid, dat de P.U.E.M. enige wijziging in het tracé heeft aangebracht, waardoor niet meer de Soester duinen worden door sneden, maar aan de wens van het ge meentebestuur om de hoogspanningslijn ondergronds aan te brengen kon de P.U.E.M. om technische en financiële redenen niet voldoen. De raad wenste dat gisteren echter niet zonder meer te accepteren. Men wilde eerst een vergelijkende kostenopgaaf van de P.U.E.M., alvorens een defini tieve beslissing te nemen over het al dan niet verlenen van het zakelijk recht. Volgens de P.U.E.M. zou het onmoge lijk zijn om over groter afstanden een hoogspannings draad onder de grond aan te brengen. Ook daaromtrent wil de raad meer zekerheid hebben. De kwestie zal wellicht in de volgende vergadering opnieuw aan de orde wor den gesteld. De gemeenten Amersfoort en Bilthoven, die met dezelfde pro blemen zijn geconfronteerd, zullen in kennis worden gebracht van het thans door de raad van Soest ingenomen standpunt. Het is de bedoeling, dat de hoogspanningslijn in de toekomst wordt doorgetrokken naar de IJsselmeerpol- ders. De raad heeft een aanvullende subsidie beschikbaar gesteld aan Artishock in verband met de op 5 mei gehouden kunstmarkt. De heer HOM (K.V.P.) meende, dat van een dergelijke gang van zaken geen gewoonte moest worden gemaakt. „Waar blijven we, als we zon der meer aanvullende subsidies be schikbaar gaan stellen". De heer DE GROOT (Binding Rechts) wilde weten, wat het college heeft ge daan toen bleek, dat in strijd met de voorwaarden na afloop van de kunst markt een grote hoeveelheid afval bleek te zijn achtergebleven, met de oprui ming waarvan de plantsoenendienst zes uur bezig is geweest. De BURGEMEESTER zei, dat geen re kening aan de kunstenaarsvereniging was gepresenteerd, maar dat men in het vervolg wel nauwlettender op de nale ving van de voorwaarden zal letten. Met de heer Hom was hij het eens, dat het zonder meer verstrekken van aan vullende subsidies bezuinigingen en be groting bewaking niet direct stimuleert. Gezien het bijzondere karakter van de bevrijdingsmarkt meende hij, dat hier een uitzondering kon worden gemaakt. Mevr. POLET (P.v.d.A.) sprak haar grote bewondering uit voor de wijze, waarop de kinderen tijdens de kunst markt waren „opgevangen" en bezig gehouden. TELEVISIE, houten kast, 59 cin 498,—. Dealer Blaupunkt, Philips, B O .Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 Van verschillende zijden zijn aanmer kingen gemaakt over de vertrouwelijk heid van een rapport over de concen tratie van gasbedrijven in G.C.N.-ver band. De heer WESTRA (V.V.D.) meende, dat niemand met deze vertrouwelijkheid is gediend. Bovendien meende hij, dat de inhoud van het rapport geen enkele aanleiding gaf tot de (inmiddels opge heven) vertrouwelijkheid. De heer PIEREN sprak er zijn teleur stelling over uit, dat de gascommissie slechts met de grootst mogelijke moei te kennis heeft mogen nemen van het rapport. De heer DIJKSTRA zei de noodzaak tot geheimhouding niet te hebben kunnen inzien. Hij meende, dat de raad en de gascommissie daardoor in een moeilijke positie zijn gemanoeuvreerd. Uiteinde lijk heeft de gascommissie toch uitge sproken, dat de concentratie van de gas bedrijven, zoals door het G.C.N. voorge steld. door Soest meer nadelen dan voordelen zou opleveren. Dat de behandeling van het rapport zo lang (twee jaar) op zich heeft laten wachten, Dat de behandeling van het rapport zo lang (twee jaar) op zich heeft laten wachten, is volgens wethouder VAN DE AREND een gevolg geweest van het feit. dat de verschillende ge meenten zo lang hebben gewacht met het geven van een mening over de in houd. Er zal een nader beraad met het G.C.N. plaatsvinden, waarna de raad een uitspraak over de wenselijkheid van de voorgestelde concentratie kan doen. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur dooi P. H. Walter, Ereprijsstraat 69, tel. 2064 en H. G. Ru- pert Sr., Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen uoor dok ter A. J. W. Hagedoorn, Oude Tempel laan 6, tel. 1517. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur M. L. Evers, Ir. Menkolaan 75. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend Apotheek „Soestdijk". Avond- nachtdienst t.e.m. 24 juli Apotheek „Soestdijk". Apotheek Soest-Zuid" gesloten. Zaterdag na 22 uur, zondag na 18 uur en maandag t.e.m. vrijdag na 22 uur heeft Apotheek „Soest- Zuid" dienst. Oranje-Groene Kruis Zr. K. Kropff, Middelwijkstraat 36, lel. 2902. Wit-Gele Kruis Zr. M. van Loon, Marnixlaan 26, Amers foort, tel. 03490-17172, alsmede van maandag t.e.m. vrijdag 13-14 uur tel. Soest 2001. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3 B, tel. 2427. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat 10 uur drs. J. F. v. d. Kool, Utrecht. 7 uur hulppr. A. E. van Eeden, Utrecht. Kinderoppas tijdens morgendienst Emmakerk. Regentesselaan. 10.30 uur ds. D. H. Bosma. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds. J. C. W. Kruishoop, Er- melo. Gebouw Middelwijk. Pieter de Hooghl. 9 uur ds. D. H. Bosma. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur ds. Jac. van Vessen, Den Haag. Kinderoppas tijdens de morgendienst. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN JuHanakerk, Julianalaan 9 en 5 uur geen opgave. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 Geen opgave. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw NPB. Rembrandtlaan 20. 8.30 en 14.45 uur ds. G. A. Jansen, Lep persum. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10 uur Dienst des Woords. 14.30 uur ds. Bouw, Scheveningen. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. C. B. Burgers, Utrecht. ADVENTSGEMEENTE Geen dienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 3.45 uur Gezinsdienst. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. C. B. Bavinck, Bussum. HERVORMDE KERK 10 uur Eerw. heer Th. H. G. Hulst, Baarn. In de zomermaanden géén avonddienst Johannes-Stichting. 9.45 uur de heer G. Mol, Soest. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. A. L.Broer, Hilversum. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. J. Verhoef, Loos- drecht. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn Eenv. heer H. Noordhuis, Naarden. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. YVillibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst^. Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur Avondmis met zang. Zondag 9 uur Hoogmis, 11 uur H. Mis met zang. Volautomatische WASAUTOMATEN ƒ548,— (5 kg) Q Telefoon 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 3