zijn er trots genoeg op HUISSTEDEN IN S0EST-ZUID VESPA CIA0 De Witte Pompen BIJSCHOOL LEIVELD LUW I0BE AAN fa. S p i j k e r Obstakels in bijna voltooid trottoir en rijwielpad langs oostelijke zijde van Nieuweweg en Beukenlaan ONZE EISEN VERGEN MEER GELD ÏVOLVOJ Krabbels van Knel is VLEUGELS - PIANO'S ooge V uursche OOR HET BUFFET uren rijles 20, essen ld Huurauto 40,- I0TYP SSENW0NING Besluiten van de gemeenteraad YUEIV" euze lekker SALON KOPPEL <le mode vèr vooruit Soesterbergsestraat 28 - Telefoon 3480 juwelier - horloger - opticien Soesterbergsestr.26 Tel.2982 LOODGIETBRS- EN VERWARM INGSBEDRIJF Gas-lnstallatles, waterleiding sanitair, lood- en zinkwerken Hartweg 58 Soest Telef. 02155-4332 subsidie ln de kosten van restauratie van het pand Eemstraat 2-2a. B. en W. stellen voor een subsidie te verlenen van ƒ30.000, Subsidie verleend. - - 11. Voorstel tot het uitbreiden van de openbare Rinke Tolmanschool voor g.l.o. met een gymnastieklokaal en het be schikbaarstellen van een krediet voor de bouw van dat lokaal. B. en W. stellen voor voor deze bouw een krediet beschikbaar te stellen van 350.000,—. Aldus besloten. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de stichting voor Ka tholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor: a. het aanschaffen van* leer- en hulp middelen, alsmede het treffen van enige voorzieningen in de aula van. de St. Theresiaschool voor g.l.o., alhier. Kosten 3.800, b. het aanbrengen van tochtdeuren ln de hal van de St. Ludgerusschool voor g.l.o., alhier. Kosten ƒ3.400, Conform het voorstel besloten. 13. Voorstel tot het verlenen van mede-^ werking als bedoeld in-artikel 50, van. de Klput^ronderwijswet aan het bestuur van de Stichting voor Katholiek Basis- en Kleuteronderwijs te Soest voor het verbouwen van de kleuterschool aan de Steenhoff.straat en het verbeteren "van het terrein rondom die school. Hiervoor wordt een krediet gevraagd van 178.400,—. Aldus besloten. 14. Voorstel tot het verlenen van een aanvullend subsidie aan Artishock in verband met de op 5 mei jl. gehouden kunstmarkt. B. en W. stellen voor een aanvullend krediet te verlenen van 760, Krediet beschikbaar gesteld. 15. Voorstel tot het verlenen van artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" I voor het oprichten, het in werking bren gen en het in werking houden van een installatie voor de opslag van gasolie op/in het perceel Koninginnelaan 42. Aldus besloten. .16. Voorstel tot't beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van meubilair ten behoeve van de openbare Rinke Tolmanschool voor g.l.o., alhier. Kosten 5.650, Aldus besloten. 17. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering in en het verbeteren van de .Tuliana'^an en omgeving. B. en W. vragen hiervoor een krediet van f400.000.—. Conform besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering in de Van Lyndenlaan en de Middonlaan. alsmede voor het ver- nieuwen van de wegverharding van deze lanen. Gevraagd krediet hiervoor 109.000, Aldus besloten. 19. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering en een verhard voetpad in een gedeelte van de Hildebrandlaan, gelegen tussen de Vosseveldlaan en de Bai'to- lottilaan. Gevraagd krediet hiervoor 44.700, Krediet gevoteerd. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de be taling van de huur voor het gemeente lijk centrum voor civiele verdediging. Gevraagd wordt voor het 1968 1050 voor 1969 ƒ3600,en voor 1970 3600,—. Aldus besloten. 21. Voorstel tot het onbewoonbaar ver klaren van de woning Hartweg 4. Aldus besloten. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend krediet voor de aanschaf van een brandweerauto. Dit aanvullend krediet bedraagt 15.000,—, Aanvullend krediet beschikbaar gesteld 23. Voorstel tot ruiling van grond mot opstallen aan de Nieuweweg met B. Smeejng met vaststelling van de desbe treffende begrotingswijziging. Conform besloten. 24. Voorstel tot bet beschikbaar stellen van eeri krediet voor de aanleg van hoofdwegen in het bestemmingsplan ..Klaarwater". Hiervoor wordt een aanloopkrediet ge vraagd van 484.000, Krediet beschikbaar gesteld. Ook de majorettes van de „Soester Turn Club/P.V.O." kochten de stoffen en andere benodigdheden voor hun charmante uniformen natuurlijk bij RACING CENTRE SIMAZO Kleine Haag 21 Amersfoort is er ook voor u! Altijd parkeerruimte Terwijl een groot gedeelte van de aan te leggen trottoirs en rijwielpaden aan een zijde bijna gereed is, bevinden zich zowel op de Beukenlaan als de Nieuwe weg nog obstakels die het doortrekken onmogelijk maken. Het obstakel op Beukenlaan vormt bin nenkort geen probleem meer,, want met de eigenaar van het garagebedrijf, waarvan een benzinepomp midden op het rijwielpad een sta in de weg vormt, is overeenstemming bereikt. Binnen af zienbare tijd wordt de pomp verplaatst naar de zijkant van het bedrijf, gelegen aan de Dalweg. Door deze overeenstem ming zal wat die plaats betreft een eind komen aan" een bijzonder onveilige situatie, die vooral voor fietsers en bromfietsers 's avonds en 's nachts niet vrij van gevaar is. Ander ligt het met een ander moeilijk punt. Ter hoogte van de zaad- en plan- tenhandèl 'van de heer Westeneng, moet het trottoir'en rijwielpad worden gelegd door de tuinen van de woningen, waar over' "de eigenaar met de gemeente niet tot overeenstemming heeft kunnen ko men. Nog even en de benzinepomp die midden op het rijwielpad van de Beukenlaan staat is verdwenen. Desgevraagd deelde men ons bij de ge meente mee, dat wanneer de gemeente en eigenaar niet op korte termijn tot overeenstemming komen, een overeen stemming die, door het bijzonder ver uiteen liggen van de beide standpunten, bijna onmogelijk lijkt, een onteigenings procedure zal worden aangespannen. Dat de buurtbewoners het met toestand ter plaatse niet eens zijn, blijkt wel uit de dezer dagen aldaar aangebrachte borden, waarvoor men de bekenden borden van de N.S. „Ho, geen risico" tijdelijk „leende". „Ho, geen risico", blijft op de Nieuweweg nog wel even van toepassing. Zojuist zijn de leges voor visacten ver hoogd. Natuurlijk gemopper bij de vele sportvissers. Moet nu ook al dat ge noegen, die ontspanning voor de gewo ne man liefst tweemaal zo duur wor den? Het rijk doet maar. Men bedenkt daarbij niet dat de kosten van die vis acten al vele jaren op hetzelfde peil waren gebleven, terwijl intussen de sa larissen van de ambtenaren, die ze moeten verstrekken, beduidend zijn ge stegen. De verhoging zet ook geen zo den aan de dijk, doch de werkelijke kosten van de tijd die aan de verstrek king besteed moet worden, kunnen dan tenminste min of meer worden gedekt. Alle kosten stijgen, dus ook die van de overheid. Het is een klein symptoom van de ver hogingen van diensten en belastingen die ons in het komend jaar te wachten staan. De aanstaande rijksbegroting voor 1971 zal daar een niet bepaald op wekkend beeld van geven, terwijl in de loop van dit jaar ook al verhogingen zijn gekomen zoals de huren en de motorrijtuigenbelasting die het ver der besteedbare inkomen beknotten. Het is al bekend, dat de b.t.w. met ingang van januari een paar procent zal stij gen en het zal niet verwonderen als blijkt dat ook sommige accijnzen weer zullen worden verhoogd. De regering heeft zojuist alle gemeente besturen dringend verzocht de plaatse lijke belastingen en rechten ook met ge middeld 4,o en 7 procent te verhogen. Dat betekent hogere rechten voor riool aansluitingen, voor het ophalen van huisvuil, verhoging van de straatbelas ting en meer opcenten (gemiddeld 230) op de personele belasting. De gemeen ten zullen daar niet ouderuit kunnen, zeker niet als ze eventueel nog in aan merking willen komen voor aanvullen de bijdragen uit het gemeentefonds, in welk geval ze de hoogste heffingsnor men gehanteerd dienen te hebben. Het zal er dus op neerkomen, dat het netto besteedbare inkomen weer met enkele procenten verlaagd wordt. Dan kunnen we wel bedroefd naar ons handje staren waarin dit wordt uitgeteld en mopperen dat er zo weinig van het zo mooi lijkende salaris overblijft, maar we moeten toch pogen redelijk te blij ven. In de eerste plaats immers dienen we te bedenken, dat ons loon, behalve uit de uitbetaalde klinkende munt. ook nog bestaat uit sociale voorzieningen waarvoor intussen iets is betaald, ziekte, invaliditeit, A.O.W., A.W.W., kinderbij slag enz. De kosten van verschillende zorgen, die zich nu en later kunnen voordoen, zijn daarmee reeds betaald. In de tweede plaats moeten we wel be denken, dat onze wensen, vertolkt door politieke partijen en vakbonden, ook hoog zijn. We willen meer maar ook betere huizen. We veroorzaken zelf door onze auto's die we dan toch maar kunnen aanschaffen verkeershinder, die we door de overheid opgelost willen zien. We willen meer en goedkoper on derwijs tot op latere leeftijd. We willen betere voorzieningen voor dit en voor dat. Er moeten havens worden uitge breid en industrieterreinen aangelegd. Er moeten zwembaden, scholen, gym nastieklokalen, sporthallen en sportvel den bij komen. Voor alles zijn er pres siegroepen, die er op aandringen hun wensen toch vooral te vervullen. Er is nog veel meer en er komt nog steeds meer wat we wensen, ja eisen. We ver geten weieens, dat onze eisen en ver- Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dat er messchien nog minse binne die der vaan overtuug binne dat er teugeswoordug geen wongdere meer kenne beure, maor daor bin ik ut nie heulemaol mee eens. Un ech wongder, zoo in de gees vaan un baak waotur veraandere in spul waor de indiejaone vuurwaotur teuge zeeje, daat komp nie meer veur, of ut zou un truuk vaan de een of aore googulende vriejer motte weze. Maor der kenne ok noeng bes nog wel dinge beure die bar veul op un wongder lieke. Ut word netuurluk steeds muuielukker, waant zo laangzoamerhaand vingde wul- Ije niks meer vurwongderluk cn eigeluk mojje je eige daor helemaol nie ovur vurbaoze. Waat noeng veur de gewoonste zaok vaan de weruld deurgaot, waas veur un paor tientaalle jaore geleje un wongder, om ut zo effe te blieve noeme. Neem noeng allenug is effe de vlieg- tuuge. Vieftug jaore geleje glooide geen mins daat zoon gevaal vaan touw, iezer- draod, laatte en linne de luch in kon, laot staon datter ok nog minse in zou- we kenne zitte, maor ut gong en noeng, nog geen minse leeftied veerder, binne vliegtuuge de gewoonste zaok vaan de wèruld. Tis bar jammur daat wullie nog nie zo veer binne daat wullie un paor minse die rongd de jaore twintug ut tiedeluk- ke veur ut eeuwigge hebbe vurwisseld, veur effe trug kenne haole. As daat zou kenne, daan zouwe die luu der oge uut- kieke. Neem beveurbeeld is iemaand die vlaak bie de Soesderbargse hei woende en zoon bietje ut gepruts om de luch in te gaon hep gevollug. As hie noeng un straoljaoger over hoorde komme daan dochtie zekur daat de wèruld vurgong. Maor der binne nog meer dinge die die luu as wongder ervaore, messchien wel zo vreseluk vingde, daat zullie maor weer lievur ongder de grongd zouwe krupe. Ut blauwe oog zaal heulemaol wel iets weze waat zullie an ut schrikke zou brenge. Tuus zien waat ofter op ut zel- lufde ogeblik an de aore kaant vaan de aorde beurt. Ajje der ovur nao gaot zitte denke daar. begriep je der niks meer vaan, laot staon zoon effe uut de dood vurrezene. Die minse zouwe ongze mederne dinge allenug maor kenne zien as un wongder en ik gloof daat da mit ongs ok ut ge- vaal wel zaal weze as wullie ovur hongderd of messchien aal wel vieftug jaor un kiek kongde neme op de aorde. Der binne netuurluk minse, die der vaanuut gaon dajje daorveur daan nie in Soest mot weze waant daor lope zu vieftug jaor aachtur, daat zeige en denke sommige luu teminste. Zuk laache. Die neegaatieve instelling (das un uut- spraok vaan Kneliao) zaal wel ovurgaon as zullie vaandaog of marrege op un bar mederne wieze un bekeuring kriege die as ut waore uut de luch komp vaal- le. Ik gloof nie, daat de pelissiebaos teuge een vaan zun maotjes gezeit zaal hebbe „jie mot maor is gaon prebere of jie ken lere valle uut un vliegtuug mit be- hullup vaan zoon grote parrepluu". rriaor vaan de week ister daan toch maor un Soesder pelissiemaan geslaog veur zun bruvvet, zoas daat hiet. Hie maag noeng ast waore te paas en te onpaas uut de luch komme vaalle. Ut zaal noeng wel un tiedje duren dat er op de gemeentebegroting un pos veur „anschaaf vaan un vliegtuug en aanleig vaan un vliegveld ten behoeve vaan de pelissie komt te staon en as daat beurt, daan ken ut nie uutblieve of ongs darrup wordt ut veilugste darrup vaan ut laand. Maor das netuurluk allemaol maor ge- zwaam, waant waat hejje as pelissie maan an zoon bruvvet ajje vaan je baos mit beide bene op de grongd mot blieve staon, je as ut waore nie bove de gewone minse uut maag heffe. Maar ut is maakkeluk ajje kan zeige „ut zaal ming un zorrug weze of zu me laote vaale", in zoon gevaal weet ik wek mot doen. In ieder gevaal ken die noeng gaon prebere ut hogerup te zeuke en ast nie lukt nog geen zorrug. waant hie komp meestaai mit zun beide pootjes en zachies op de grongd terug, wat daan weer de warrekelukhied is. langens een zekere graad van luxe, van welvaart hebben bereikt. In die menta liteit vinden we 'n heleboel nodig waar vroeger niet over gepeinsd werd, zie alleen maar het verkeer en vele andere voorzieningen. Dat is een zeer begrijpelijke ontwikke ling. maar het moet wel allemaal be taald worden. Door ons zelf. Het ver velende is, dat alle voorzieningen altijd maar voor bepaalde groepen van de be volking van voordeel zijn, zodat niet iedereen van alles profiteert. En het saamhorigheidsgevoel is bij het neder- landse volk bepaald niet het best ont wikkeld. Bovendien moeten we ook nog beden ken, dat de regering moet trachten de inflatie zoveel mogelijk tegen te gaan, hetgeen alleen maar kan door aller uit gaven, zowel van overheid als patricu- lieren, op een bepaald niveau te houden. Dat vereist dus ook afroming, waar te genover staat dat dan de prijzen beter in de hand kunnen worden gehouden. Hoe meer wensen en eisen, hoe minder dat echter gelukt. De regering zal in de komende maanden zeker weer veel kritiek te verwerken krijgen. Maar het blijft uitgesloten om het alle dertien miljoen Nederlanders naar de zin te maken. VRIJDAG 17 JULI 1970 Van Beuningenlaan Helft van dubbele villa met garage en c.v. Grote tuin, eirea 900 m2. Ind.: 3 royale kamers met parketvloeren entree, hal, ruime keu ken, kelder, boven: 3 grote slaapkamers complete badkamer' rolder met vaste trap en 2 kamers. 169.000,—. 03404-1918U *n mogelijk. n aan de direktie, g 14, Baarn, tel. 02154-2541. anvraag 493, telefoon 6629. werken als free lance io-)typiste 'es voor bet gebelo .niersfoort is: "i 24, telefoon 02159- 17011 >EN DIJSSEL eedschap lt - Telefoon 2472 WISO - WISO n achtertuin met schuur. Jken. kelderkast. Etaee ouchecel met 2e toilet, amer. Verwarming door 323. In de woensdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering werden de na- volgende besluiten genomen: 1. Ingekomen stukken. a. Koninklijk Besluit van 11 juni 1970, nummer 9, tot goedkeuring van de wij ziging van de Verordening Vuilnisbe lasting met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen. b. Mededeling dat de gemeente- en be- drijfsbegrotingen voor 1970 op 12 juni 1970 door gedeputeerde staten zijn goed gekeurd. Brief d.d. 18 juni 1970 van de heer mr. H. H. Houtman, Parklaan 47 te Soest, waarbij deze reageert op een brief van 15 juni 1970, afdeling I, num mer 7896 van het college van burge meester en wethouders inzake de reali sering van het stadscentrum, met voor stel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. H d. Brief d.d. 19 juni 1970 van de Prot. Christelijke Fractie en de Fractie van de ÏK.V.P. inzake een voorstel om over te gaan tot het benoemen van een voor- lichtingsfunctionaris met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van 11 burgemeester en wethouders. e Brief van het Gasbedrijf Centraal Nederland d.d. 4 juni 1970 inzake con centratie van gasdistributie met voorstel deze brief voor kennisgeving aar te ne men. f. Brief van 25 juni 1970 van de mi nister van defensie inzake de recon structie van de Van Weerden Poelman- weg te Soest met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. g. Ongedateerde brief van het „Comité inzake bezwaren wegverbetering Soes- f! terberg-Amersfoort", inhoudende het verzoek het alternatieve plan van het comité te ondersteunen met voorstel te besluiten overeenkomstig het advies van burgemeester en wethouders d.d. 8 juli 1970. Alle ingekomen stukken conform de voorstellen van B. en W. afgedaan. h. Goedkeuring van het besluit tot het verstrekken van een hypothecair-krediet aan een ambtenaar met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen. 2. Notulen van de vergadering van 16 en 19 maart. Ongewijzigd vastgesteld. 3 Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a de Laanstraat van W. C. van Soest; b. de Laanstraat van J. van Assen; c de Laanstraat van A. Pieper; d de Nieuweweg van mevrouw J. Vos- Westerveld; p. de Nieuweweg var. E. Wassenaar; f. de Koninginnelaan van P. N. van Dijk: p. de Beukenlaan van mevrouw A. M. rle Goover; h. de Beukenlaan van W. Elsenaar en cons. i. de Beukenlaan van C. Dorrestein; j. de Sportweg te Soesterberg van T. W. C. Nout. Tot aankoop van alle percelen besloten. 4. Voorstel tot ruiling van grond gele gen aan de Klaarwaterweg met me vrouw H. van Breukelen-Hilhorst. Aldus besloten. 5. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan: a. de Prof. Lorentzlaan aan J. W. Kaspers. Betreft verkoop van 7 m2 grond voor ƒ28,00. b de Koningsweg aan de firma „Super Claener". Betref verkoop van 1180 m2 voor 59.000, c. het Nassauplantsoen aan N.V. Coor- dinatiebouw. Betreft verkoop van 35 m2 voor 140, Conform besloten. 6. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor de aanleg van een 150 K.V. hoog- snanningslijn (Utrecht-Amersfoort). Voor de hiervoor benodigde gemeente gronden zal door de P.U.E.M. een ver- eopding moeten worden betaald welke niet minder mag bedragen dan 11.078,—. voorstel aangehouden. 7. Voorstel tot aankoop van grond met nr>-.tallen gelegen aan: a. de Nieuweweg van mevrouw G. Wol fsen-Bepkink b, de Ringweg van mevTouw M. P. van We^en -Hilhorst c de Nieuweweg van W. F. H. Busch; d rie Ringweg van W. Verwoerd: p. de Ferdinand Huvcklaan van me- vrnuw .T. de Ruiter-Kraaikamn; Oyprenkomstig het voorstel besloten. g. de Veldweg van Salomons Bouwma terialen Groep N.V.: v, f7« Verlengde Talmalaan van J. van der Vegte. met vaststelling van de betreffende be- g 2-otin eswiizi ging. Aldus besloten. a Voorstel tot hpt vaststellen van een Zeeluit als bedoeld in artikel 21 van de Wet oo de Ruimtelijke Ordening (voor- i-r,roj d in gsbeslu i t) Met kleine wijziging ln de redactie •-->cfgesteld. 9 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het leggen van riolering ln een gedeelte van de Heide- vpg en de Plasweg. Hiervoor wordt een krediet gevraagd van 24.700,— ▼■r-ed'et gevoteerd. J0. Voorstel tot het verlenen van een PRUIKEN SERVICE SABKOPPEL I restaurant Soest - TeL 02155-2537 sar toch lekker eten 7 !'e u mee naar hnls 6c grootst mogelijke Leuke korte pruikjes. Modieuze half lange pruikjes of welke vorm u wil. Maar vooral, na aankoop ook verder goede service Soesterbergsestraat 44 - Tel. 2045

Soester Courant | 1970 | | pagina 5