PRUIK SPECIAAL y__ ERFOPVOLGING (I) zingende dolfijnen... NU OOK IN SOEST VERANDERD WERELDBEELD STALINS LOF KLINKT AL LUIDER EN LUIDER KOPPEL OFFICIëLE MEDEDELINGEN D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM De hoofdzaken van ons moeilijk erfrecht DOLFINARIUM VTBN.V. De elitepruik voor modieus Nederland IJ ziet het: ongelooflijk laag in prijs: imitatieprniken kosten vaak meer Uw altijd-klare, tweede kapsel wacht op u bij de deskundige P.S. agente MEVROUW VAN DIJK Burgerlijke stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming VOLGENDE WEEK GEEN SOESTER COURANT VAKANTIE. volgende week niet verschijnen. Toto-vlucht uitgesteld Zo vlogen de duiven salon Ruimtelijke ordening Bestemmingsplannen BESTEMMINGSPLANNEN Krabbels van Knelis klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATIOX 400 bridgers in tournooi Soest DINSDAG 21 JULI 1970 Onder erfopvolging verstaan we het treden in de rechten en plichten van een overledene. Voor de toepassing der erfopvolging Is nodig: a. dat er iemand overleden is en b. dat er erfgenamen bestaan, d.w.z. personen die aangewezen zijn om de overledene op te volgen. Wie zijn de erfgenamen? Deze kunnen op twee wijzen worden aangewezen: a. door de wet; b. door de erflater. In verband met deze onderscheiding verdeelt men de erfopvolging in twee soorten: a. de wettelijke en b. de tes tamentaire erfopvolging. De wet regelt het erfrecht in het tweede boek van het Burgerlijk Wetboek te midden der za kelijke rechten, wat systematisch on juist is (art. 877-1176 B.W.). Wettelijke erfopvolging Indien de erflater (bij testament) geen erfgenamen heeft benoemd, dan treedt de wettelijke regeling der erfopvolging in werking. De wet wijst dan de erfge namen aan en bepaalt de volgorde waarin zij optreden. Men noemt deze erfgenamen ook wel de ab intestato- erfgenamen. Volgens de wettelijke erf opvolging worden allereerst de kinde ren en de echtgenoot van de erflater tot de erfenis geroepen; ontbreken deze, dan komen daarna in aanmerking de ouders, broers en zusters van de erf later (en hun afstammelingen) en daar na de grootouders, ooms, tantes, neven en nichten van de erflater en wel tot in de zesde graad. Testamentaire erfopvolging Hieronder verstaan wij de erfopvolging waarbij de erfgenamen door de erflater bij uiterste wil (testament) zijn aange wezen. Een uiterste wil of testament is een ge schrift waarin de erflater verklaart wat hij wil dat na zijn dood zal geschieden, en welke akte door hem kan worden herroepen. Belanghebbenden kunnen bij het Centraal testamentenregister (te Den Haag) informeren of iemand, die overleden is, een testament had ...in bet dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta- dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma,Tijden: 10.00, 11.30, 13,00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRMitt Tel. 03410. 6041. maakt. In dit register zijn vermeld de namen van de erflater, de datum van het testament en de notaris die het tes tament heeft verleden. Notarissen en kantonrechters geven dikwijls verklaringen van erfrecht af, waaruit blijkt wie de erfgenamen zijn. zo'n verklaring van erfrecht kan nodig zijn b.v. voor de ontvangst van pen sioentermijnen van de erflater.. Het komt ook voor dat het gemeentebestuur een verklaring van erfrecht wenst, in dien een gemeente-ambtenaar is over leden, terwijl deze nog salaris te goed had; de gemeente zal nu moeten weten aan wie betaald dient te worden. Erfstellingen en legaten. Men kan op tweeërlei wijzen over zijn nalatenschap beschikken: a. door erfstellingen en b. door legaten. Een erfstelling is een beschikking waar bij iemand tot erfgenaam wordt be noemd, hetzij voor het geheel (univer seel erfgenaam) hetzij voor een bepaald gedeelte (b.v. de helft, een kwart enz.). De erfgenaam deelt niet alleen in het actief, maar draagt ook in de schulden voor het gedeelte waarvoor hij erfge naam is. Een legaat is een beschikking waarbij de erfgenaam aan iemand de legataris) vermaakt een bepaald voorwerp, een geldsom of een bepaald recht (b.v. het vruchtgebruik der gehele nalatenschap of van een gedeelte daarvan). De lega taris draagt niet in de schulden. Testeervrijheid De regel is dat de erflater bij uiterste wil (testament) over zijn gehele ver mogen mag beschikken. Op dit beginsel bestaat echter een belangrijke uitzon dering. Er zijn namelijk personen (bloed verwanten van de erflater in de rechte lijn), die recht hebben op een bepaald minimum gedeelte der nalatenschap. De erflater mag daarover niet beschikken, nóch bij testament, noch bij schenking onder de levenden. We noemen dit minimum gedeelte het wettelijk erfdeel of legitieme portie. (In het nieuwe erfrecht krijgt ook de vrouw (die thans geheel onterfd kan worden) recht op een legitieme portie). Het wettelijk erfdeel (de legitieme por tie) bedraagt voor één kind de helft van zijn versterfdeel (d.i. het erfdeel krachtens de wet als er geen testament is). Zijn er twee kinderen dan is hun legitieme portie 213 van hun versterf deel. Laat de erflater drie of meer kin deren na, dan heeft ieder kind een legi tieme portie ten bedrage van 3/4 van het versterfdeel. Sterft iemand zonder afstammelingen en echtegenoot, dan bedraagt de legitie me portie van ieder der ouders Va van hetgeen ieder hunner zou verkrijgen, wanneer de erflater niet bij testament had beschikt. Bij de berekening der legitieme portie moet rekening worden gehouden met de door de erflater bij zijn leven gedane schenkingen. Deze worden namelijk bij de nalatenschap geteld en over het to taal wordt de legitieme portie berekend. Vervolgens wordt van de ligitieme por tie afgetrokken hetgeen de rechthebben de reeds op de legitieme portie (legiti maris) )van de erflater bij diens leven ten geschenke heeft ontvangen. Is de nalatenschap niet voldoende om alle legitieme porties uit te keren, dan moeten te beginnen met de laatste P.S., de pruik van 100 écht haar, Is er In 5 modellen SASKIA ƒ39,95; AÜDRY ƒ49,95; TARA ƒ59,95; MARINA 69,95; GINA 89,95 en LOLITA 119,95. Nu ook synthetische pruiken v.a. 29,95. IRENELAAN 60 - SOEST - TELEFOON 02155-6237 Belt u even voor een afspraak Ook 's avonds en ln het weekend. GEBOREN: Rob, zoon van A. van Sab- ben en M. A. Vial, Smitsweg 179. Jeanet, dochter van F. J. Verweij, Mo lenstraat 83 en W. T. Stroombergen, wonende te Baarn. Celia, dochter van T. E. de Wit en M. Blankestijn, Fokke- straat 23, Soesterberg. Danny, zoon van M. Veraart, Amersfoort, Dahlia straat 5 en T. M. Kuijer, Eigendomweg 106. Patricia Marily, dochter van W. J. Bosman en E. J. Rademaker, Colenso 64. Marten Marius, zoon van M. M. van den Bor en J. A. A. van der Veer, Hartweg 17. Janine, dochter van E. A. van den Hengel en E. M. Verkerk, Korte Melmweg 1. Christina Helena Francisca, dochter van J. G. C. A. Briels en F. C. M. Neggers, Ereprijsstraat 147. Victor Willem Teun, zoon van W. W. Deelen en S. Boers, Sparrenlaan 10. Maarten Willem, zoon van J. H. H. Overbeek en E. S. Weber, Burgemeester Grothestraat 65. te Amersfoort: Esther, dochter van H. A. J. Hofland en G. H. Morren, Smitsweg 55. An- thonius Josephus, zoon van J. H. Vre- denbregt en W. H. L. Voet, Nieuw- straat 67. Petra Maria, dochter van P. M. Weller en B. R. Jenner, Weeg breestraat 267. René Quintus, zoon van P. Swager en A. M. de Jong, Korte Bergstraat 10. Johannes Antonius, zoon van M. J. Brouwer en J. A. van den Hoed, Laanstraat 70. Hendrikus Adrianus, zoon van H. Wolfsen en H. A. J. Dijkhorst, Kerkstraat 13. Mau- rice Willem, zoon van J. G. M. Rijntjes cn M. C. Rademaker, Zwaluwenweg 11. ONDERTROUWD: Gijsbertus van Pla teringen, Gounodstraat 20, Amer iort en Albertha Zwart, Rademakerstraat 55. Leon Gatlin, militair, kamp Nieuw Amsterdam, Zeist en Cornelia Jacoba Mol. Amersfoortsestraat 60. Johannes Koole, Watergeusstraat 173 b, Rotter dam en Krina Labruiére, Soesterbergse- straat 125. Constantijn Littooij, Ge neraal Spoorstraat 20 en Marijke Cor nelia Martha de Jager, Mgr. van de Weteringstraat 75 bis, Utrecht. GEHUWD: Gerrit Marinus van den Brink, Nieuwstraat 64 en Ada José Ruyssenaars, Birkstraat 40. Francis- cus Ignatius Mols, Amsterdamsestraat weg 695 bis a, Utrecht en Maria José Hooft. Koekoekweg 2. Hendrik Kuij- per, Schrikslaan 46 en Nynke Jacoba Veldhuizen, Klaarwaterweg 38. OVERLEDEN: Neeltje Vos, oud 82 jaar, weduwe van W. Vos, Nieuwerhoekplein 10. Marcel Verhoeve, oud 1 jaar, Generaal Winkelmanstraat 73. Dir. H. W. VELLINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 de bij zijn leven door de erflater geda ne schenkingen worden ingekort. Dit kan dus betekenen dat een begiftigde het hem geschonkene geheel of gedeel telijk moet teruggeven. Om als erfgenaam of legataris krach- tens een testament het hem toebedeelde te kunnen genieten, moet men bestaan op het ogenblik van de dood des erf laters. Hij geniet dus niets indien hij vóór de erflater is overleden of na het overlijden van de erflater is geboren (behoudens toepassing van artikel 3 B.W.: het kind waarvan een vrouw zwanger is, wordt als reeds geboren aangemerkt zo dikwijls zijn belang dit vordert (hetgeen in deze zeker het ge val is!). Komt het dood ter wereld, dan wordt het geacht nooit te hebben be staan). Dat de erfgenaam bestaan moet op het ogenblik van het overlijden van het erflater geldt (uiteraard) ook voor de erfgenamen volgens de wet. Wil een instelling of corporatie als erf genaam of legataris kunnen optreden, dan moet deze rechtspersoonlijkheid be zitten ten tijde van het overlijden van de erflater. Vorm der testamenten Bij geen enkele rechtshandeling heeft de wet zo nauwkeurig de vormen ge regeld als bij testamenten. Volgens de wet onderscheidt men de volgende vor men: 1. het openbaar testament (ook wel ge noemd testament bij openbare akte). De hierbedoelde akte wordt door een no taris verleden in tegenwoordigheid van twee getuigen. 2. Olografisch testament. Dit wordt door de erflater zelf geschreven en on dertekend en vervolgens (open of ge sloten) bij een notaris gedeponeerd, die daarvan een akte van bewaarne- ming opmaakt. 3. Geheim testament. Dit testament moet gesloten aan de notaris worden aangeboden. Na de dood van de erflater moeten het olografisch testament, indien het gesloten werd aangeboden, en het geheim testament aan de kantonrechter worden aangeboden. Men kan ook bij een zelf geschreven, gedateerd en ondertekend stuk (codicil) enige beschikkingen maken t.w. legaten van bepaalde lijfsieraden, meubelen, kleren en lijfstoebehoren en aanstelling van een executeur-testamentair, alsme de ter bestelling van lijkbezorging. (Dus geen legaten van geldsommen en geen benoeming tot erfgenamen). Dit geschrift behoeft niet bij een nota ris in bewaring te worden gegeven. Een der meest opvallende gevolgen van Wereldoorlog II; die nu 25 jaren geleden werd beëindigd, was wel de noodzaak tot het vervaardigen van een geheel nieuwe wereldkaart. De veranderingen, die zich in die kwart eeuw sinds 1945 hebben voltrokken, zjjn er grotendeels oorzaak van, dat er nog steeds geen sprake is van vrede. Na 1945 sprak men nog wel van de „Grote Vier", maar strikt genomen be hoorden Engeland en Frankrijk daar al niet meer toe. Amerika, dat geheel uit zijn isolements- droom was ontwaakt, streefde er duide lijk naar een wereldmacht te worden en Rusland bereikte door deze oorlog datgene, waarvoor het eeuwenlang had geworsteld: de heerschappij op de Bal kan en de toegang tot de Middellandse. Zee. Het Britse Imperium verviel en de Dominions werden zeer zelfstandig. Niet langer beheerste Engelands vloot de Zeeën. De Stars and Stripes namen de Op het 22ste congres van de Russische communistische partij in 1961 deed Chroesjtsjow een boekje open over de misdaden van Stalin. Kort daarop was zonder veel ophef zijn plek aan de zijde van Lenin leeg in het grote mausoleum aan het Rode plein in Moskou: hij kreeg een graf ergens bij de muur van het Kremlin, waar ook een half dozijn min der groten van de partij begraven lig gen. Maar die hadden allemaal een buste op hun groeve staan Stalins laatste rust plaats was een dor en vlak stukje grond. Tot dezer dagen ook Stalins graf gesierd werd met het borstbeeld van de dictator, in steen gebeiteld als een milde, vader lijke figuur. Het is ook weer tien jaar geleden dat Stalin na zijn dood de grote val maakte die zijn naam liet ver dwijnen met zijn beelden en zijn functie als doel van een bedevaart naar Mos kous Rode Plein. In die tijd zijn voor zichtig eerst, maar geleidelijk aan steeds krachtiger geluiden gehoord over de grote verdiensten van de oorlogsleider en opbouwer van de economie van het land, dat het hem voornamelijk dankt dat het nu een der grote, invloedrijke mogendheden is. Op zichzelf is dit niet onjuist. En het was tevoren te voorzien dat de Russen niet makkelijk zomaar een groot brok van hun historie helemaal zouden weg- kwasten: een historie met een vacuum verdraagt een zo nationalistisch volk niet. Een op zijn minst gedeeltelijk eer herstel was onvermijdelijk, zeker als na verloop van tijd ieder op zijn hoogst van horen zeggen nog maar wat kon weten over Stalins wreedheden, maar de resultaten van zijn regime de indus trie kon zien en ook waartegen hij had moeten optornen: de ruïnes en an dere herinneringen aan de Duitse inval. Maar buiten Rusland en daarbinnen vraagt men zich af of het overigens zon der veel ofhef verlopende langzame eer herstel van Stalin niet diepere bedoe lingen heeft. Er verschijnen weer boe ken, waarin hij geloofd wordt, maar ook van alles waar hij voor was: de kunst met ziin in gladde plaatjes gevatte ver heerlijking van de tractorbestuurder en andere pioniers van de socialistische arbeid, de films en de boeken waarvan de artistieke inhoud ondergeschikt ge maakt is aan het doel, de staatsstruc tuur en de partijbeeinselen te prijzen. Ook economisch ziet men allerlei stali nistische gebruiken herleven, soms com pleet met hun absurste consequen ties. Het stukloon met zijn ver ering van het vervullen van de door de centrale overheid opgelegde taken wordt weer als partijdogma beschouwd, hoe wel andere economische denkers in middels daarover al twijfels hadden uit gesproken of dit nu de alleenzalig makende manier was om een industrie niet alleen zo veel mogelijk te laten maken, maar bovendien ook zo goed mogelijk. Het merkwaardige is nu dat thans ,e- tracht wordt ditzelfde principe ook toe te passen bij de wetenschappelijke re search een voor een moderne indus triestraat onontbeerlijke zaak waarvan Moskou beseft dat de Russen er niet op hun best in zijn. Maar het is een absur diteit: men kan wetenschappers niet een taak opleggen van tien, of vijftig vin dingen per jaar, waarmee produkten verbeterd kunnen worden, of die tot nieuwe produkten leiden. Research be staat er juist vaak uit dat men in een richting gaat zoeken die misschien niets oplevert, maar misschien ook wel, dat weet men later pas. Men kan ook uit alle macht naar iets bepaalds gaan zoe ken, wetend dat succes misschien snel komt, of misschien pas heel, heel laat. Dit proberen met weinig zekerheid en soms zelfs niet zo heel veel hoop is een wetenschappelijke taak, die niet te van gen is binnen een discipline met ver plichte opleverdatums. Het slaken van kritische uitingen wordt tegenwoordig meer en meer bestraft met opneming in een gekkenhuis en het is menselijk begrijpelijk dat tegenover de enkelen die onverdroten doorgaan hun stem te laten horen, velen staan die dan hun mond maar houden. En die dan op een of andere manier ook hun taak van ontdekken en uitvinden wel vervullen. Als het niet met echt materiaal kan, dan met onzin. Lysenko's absurde theorieën over de er felijkheid zijn er een droevig voorbeeld van uit Stalins tijd, dat sindsdien met schaamrood op de kaken stilletjes is teniet gedaan. Het lijkt erop of de kans goed ligt voor nieuwe dergelijke pseu- dogeleerden binnen een zichzelf hersta- liniserende partij. Volgende week zijn al onze tech nische personeelsleden één week gelijktijdig met Als gevolg hiervan zal de Soester Courant in de Ons kantoor zal geopend blijven voor aanname van advertenties en drukwerk en behandeling van andere zaken. De voor j.1. zondag vastgestelde „toto vlucht" van de P. v. „De Vriendschap" is wegens het niet lossen van de duiven door de slechte weersomstandigheden, uitgesteld tot zondag 26 juli a.s. De duivenvereniging Julianapost Soest- Baarn nam met 131 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Vilvoorde. De duiven werden gelost te 7.45 uur. De eerste duif arriveerde te 9.39.33 uur. Uitslag: J. de Ruyter 1 4 8 9 12 18 19 20 21 22 28. J. v. Leijenhorst 2 5 13 16 24. G. v. d. Meent 3 31. H. Nap 6 10 25. S. Berghuis 7 14 23 33. J. A. Croon 11 27. Gebr. v. Essen 15 17 26 29 30 32. *soesterbergséstr.44 - tel 2045 plaats in van de Union Jack. Frankrijk zag zijn koloniale bezittingen in Azië en Afrika vrijwel geheel ver loren gaan. Na een chaotische periode probeerde Charles De Gaulle Frankrijk zijn „grandeur" te hergeven, maar het bleef bij het voeren van een politiek, die internationaal alleen maar moeilijk heden gaf, zowel met Amerika als met de andere Nato-landen. Nieuwe staten Daartegenover ontstond in het voor dien uitsluitend koloniale Afrika (met uit zondering van Ethiopië) een legkaart van staten en staatjes, waaronder Egypte vruchteloos probeerde de boventoon te voeren. Oosterse en westerse mogend heden dongen naar de gunst van nieuwe heersers. België zag zijn rijke kolonie Congo ver loren gaan, Portugal houdt met moeite zijn bezit vast. In Zuid-Afrika leidde deze ontwikkeling tot een verscherping van de apartheidspolitiek. In India werd het deaal van Gandhl be reikt, maar niet de door hem zo gewenste eenheid. Niet alleen werd het rijk ver deeld en trokken de Moslems zich terug in Pakistan, maar de verschillende re ligieuze groeperingen bleven strijd voe ren. En tenslotte leidde de vestiging van de Joodse staat in Palestina tot een situatie, zó gespannen, dat het Nabije Oosten thans wel als „kruitvat der wereld" mag gelden. Grootmacht in Azië Een opmerkelijke gebeurtenis was ook de opkomst als grootmacht, onder de ontegenzeggelijk geniale leiding van Mao tse Toeng. Ook hier zorgde het blijkbaar onuitroeibare nationalisme voor een te genstelling tussen de „broeders van 't zelfde huis", de communisten van Mos kou en Peking. China probeeide voorts op allerlei ma nieren zijn zuidgrens te beveiligen en aan invloed te winnen in de neuwe sta ten, die na de val van het Franse im- périum waren ontstaan: Vietnam, Laos, Cambodja, Thailand. Het streven van de Amerikanen, daaraan paal en perk te stellen, sleepte de Nieuwe Wereld mee iri een uitzichtloze oorlog, die ook de binnenlandse politiek op onzalige wijze beïnvloedde en nóg beïnvloedt. Een nevenverschijnsel was de toeneming der bewapening, des te gevaarlijker door de beschikking over nucleaire wa pens. Bijzonder opmerkelijk was het spoedig herstel van twee landen die als ver oorzakers van deze verschrikkelijke oorlog worden aangemerkt, West-Duits- land en Japan. In Duisland zag men het .Wirtschaftswunder" gebeuren, het geen tot de conclusie leidde dat het veel voordeliger was een oorlog te ver liezen dan er een te winnen. Japan, dat materieel veel minder had geleden, werd Amerika's trouwste bondgenoot in de Stille Oceaan en ontwikkelde zich tot industriële natie van de eerste rang. In Europa werd een poging gedaan om te komen tot internationale samenwer king door middel van de EEG, eerst door Engeland, later door Frankrijk gedwarsboomd en nog altijd geen vol komen succes, economisch een beetje, politiek beslist niet. Nieuwe dreiging Een der eveneens opvallende verschijn selen van na deze oorlog was, dat de golf van pacifisme, die na 1918 over Europa ging, het naïeve geloof, dat er „nooit meer oorlog" zou komen, ditmaal eruit bleef. Wel kwam steeds meer ver zet tegen het gebruik van nucleaire wapens, maar buiten-parlementair en tot nu toe zonder zichtbaar resultaat. Het slotakkoord van deze verschrikke lijke symphonie des doods had immers weerklonken boven Hirosjlma! En ook in de landen, waarin vreugde heerste omdat men van het juk van een onder drukker was bevrijd, zag men met be- duchthed en vrees naar de symptomen van een nieuwe, nog verschrikkelijker dreiging. De burgemeester van Soest brengt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, ter openbare kennis, dat met in gang van 22 juli 1970 gedurende één maand ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs, geopend iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad van Soest bij zijn besluit van 17 sep tember 1969, afd. I, nummer 8535 en bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 26 juni 1970 afdeling 5, nummer 3077,69 RO/1856 gedeeltelijk goedgekeurd bestemmingsplan „Indus trieterrein", regelende de bestemming voor de gronden gelegen nabij het buurtschap 't Hart in de gemeente Soest. Gedurende de voornoemde termijn van een maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren, zowel tot de gemeente raad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, bij H. M. de Koningin beroep instellen tegen de gedeeltelijke goed keuring van dit plan. Gelijke bevoegd heid komt toe aan eenieder, die bezwa ren heeft tegen onthouding van de goed keuring van een gedeelte van het plan. Soest, 21 juli 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan: a. Koks-Gesto N.V., Neu- weg 16a te Hilversum op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan „In dustrieterrein" ten behoeve van de bouw van een magazijn met kantoren en een woonhuis op het perceel, gelegen aan de Industrieweg, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 5431 ge deeltelijk. b. de heer W. Bos, Belvédèreweg 5 te Soest, op zijn daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalin gen van het bestemmingsplan „Indus trieterrein." ten behoeve van de bouw van een woonhuis op het perceel, ge legen aan de Belvédèreweg 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nrs. 5066 en 5270 ged. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen 'n termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 21 juli 1970. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat door de raad van de ge meente Soest bij zijn besluit van 15 juli 1970, afdeling I nummer 9672 is ver klaard, dat bestemmingsplannen worden voorbereid c.q. herzien voor de ge bieden, welke bij het betreffende besluit behorende kaart in groen zijn aange geven. Tevens heeft de raad bepaald: I. dat het verboden is binnen de hier voor bedoelde gebieden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergun ning van burgemeester en wethouders (aanlegvergunning) werken, geen bouw werken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van nor male onderhoudswerkzaamheden; a. scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van we gen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere op pervlakteverhardingen. II. dat geen werken en werkzaamhe den toelaatbaar zijn, indien daardoor, danwel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen, schade wordt toegebracht aan de land schappelijke, natuurwetenschappelijke of cultuur-historische waarde van de ge bieden, waarvoor dit voorbereidingsbe- sluit van kracht is. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, stadsontwikkeling en onderwijs, ge opend op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur. voor een ieder ter inzage. Soest, 21 juli 1970. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak al- tied vooran stao om te juuche aster -waat gaot beure daat waat liekt, aal ist heul in de veer- te, op nieuwe ontwik- kelinge. Daat houd nie in dak mit ming ore en oge dich maor an- neem waat de minse der vaan vingde en denke. Ik prebeer un medern mins te weze en daat houd in dak ming eige gedaachte ovur daat soort zaoke hep. Neem noeng is ut plaan daat in de vur- gaodering van de gemeenteraod naor vore gekomme is, n.1. daat de gemeente un eige kraant mot uutgeve. Ut idee is zo op ut eerste gezich nie zo gek. Aalle dinge die in de gemeenteraod, bie ut gemeentebestuur en aalle aore ge- meentelukke instellinge naor vore kom- me, of worde beslote, of as plaan worde innediend, kenne daan zongder opsmuk en onnekleurd an de bevolluking bekend gemaok worde. Noeng hep un medalje altied twee kaan- te en dit fraoije idee hepter ok twee, waant al hekter nie zo bar veul vur- staand vaan, ik schaat daat un kraant uutgeve, aal ist maor twaolluf keer per jaor, toch wel un heule zak mit knaoke zaal koste. Ik ken ming nie indenke daat de barre- gemeester en de wethouwers daat uut hullie eige zaak zalle gaon betaole en omdak ter vaan ovurtuug bin daat ut wel geen soort klupblaodje zaal worde, waat in de vrieje tied klaor emaok zaal worde, bink baang daat ut wel un uut- gaove zaal gaon worde die ut zwaorst zaal gaon drukke op de bevolluking en daor kenk noeng nie zo bar veul goeds vaan zeige. Waat daat angaot bink wel blie dattut maor un idee is en dattut nog nie is annenome, waant as daat ut gevaal zouw weze. daan schaat it daat wullie in de kommende tied wel un bietje haadde kenne laache. Waant ajje ut goed zouw wille doen en der un kraant vaan zouw wille maoke die door de heule bevollu king mit belaangstelling word geleze, daan zal de barregumeester en zun me- dewarrukkers, as redaksiejonele staaf, de heule daag laangs de weg motte weze, om ut darrupse wel en wee op de juuste menier weer te kenne geve. Zullie zalle der binneskaomers aal ovur gepraot hebbe en messchien ok al wel ovurdoch hebbe watter allegaor in die kraant mot komme te staon. Ast nog nie heulegaor rongd is, daan hebbe zullie messchien nog waat an ming gedaachte. Ak ut voor ut zeige haad, daan kwaam der op de voorpaoginao un vaste plek voor die mins die in de offelope maond ut meest waordevol voor de gemeente waas. Daat zouw bevoorbeeld kenne we ze de baos vaan un febriek die ut haards hep gewarruk, maor ut ken ok de strao- temaoker weze die de meeste stene hep verwaarkt, of iemaand vaan de plaant- soenediens die ut meeste onkruud tusse de plaante en struuke hep uuttehaold. Messchien daat er zellufs wel un plek ken worde inneruumd voor die peliessie- maan die de meeste bekeuringe hep ge maok. Ik geloof niet daat er in die kraant un rebriek mot komme waorin de lezurs hullie mening vrieblievend magge geve, waant as daat ut gevaal zouw weze. daan schaat ik daat die kraant aalle maond zo dik as un boek gaot worde en daan mojje der heulegaor nie an gaon denke waat zoon ding daan gaot koste. Ut ken netuurluk ok nog beure dajje je eige mot abbenere, maor daan zaal der wel voor ezorgd motte worde daat dt pries nie te hoog wordt, waant aors ister geen mins die daat blaad gaot leze. Ik gloof nie daat ut der vaan zaal kom me, waant ajje noeng in de kraant al lees hoe innewikkuld de offiesjele mede- delinge immekaor zitte, daan zalle der nie veul minse weze die staan te juuche bie dit gemeentelukke idee. Ik bin wel blie daat zullie der mee op de proppe binne gekomme, waant daor- mee is wel duudeluk annetoond daat zullie der vaan ovurtuug binne daat waat de gemeente op pepier naor vore bringt, wel waat vurduudelukking mot hebbe. Messchien datter gehoop word op meer openhied door ut uutgeve vaan zoon eige kraant, maor zullie zalle toch ok wel be- griepe daat ajje in zoon kraant nie meer zet daan daat wajje kwiet wil, dattut mit die opehied ok wel los zal lope. De burgelukke staand zaal daan de enug- ge rebriek wel weze waor de inwonurs inspraok in zalle blieve houwe en das daan messchien ut enugge waor ik ming eige nog un klien bietje ovur ken vur- heuge. Geen langdurige wachttijd» daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 Het district Gooi en Ommeland van de Nederlandse Bridge Bond, dat 15 jaar bestaat, houdt ter gelegenheid van dit lustrum op zondag 20 september een top-integraal tournooi waaraan 200 pa ren uit het gehele district mogen deel nemen. 400 bridgers dus aan de bridge tafels in zalen van de O.L.B. in Soest. Er wordt in 2 zittingen, van 20 spellen elk gestreden. Voor de clubs wacht een beker voor de beste prestatie per club met de vijf hoogst eindigde paren. Ver der zijn er vele prijzen voor de paren, die de beste prestaties leveren in de diverse klassen. Alle deelnemers krij gen voorts, behalve een lunch, ook een blijvende herinnering aan deze jubi leumdrive. Het uitvoerend comité wil verder het districtsbestuur nog een jubileumge schenk aanbieden.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3