Kan het verleden badpak van jaar nog wel? Elke pruik post nog lang niet ep elk hoofd! Boetiek „DHE NIJE" EEN SDEDE rE AUTO lobielbedriff Houdijk Fa. BREIJ en NKELMEISJE ('S SLACRIJ i6E VI KHIJER Snurk uw huwelijk niet kapot Nttuldprinscs 197099 VAKANTIE-MENU'S ,v Amersf. Radio- Storingsdienst 'EREN EN FILMEN sterij - Fotohandel gieters, en rmingsbedrijf KERKHOF akantie gesloten t.e.m. 10 augustus. BAARN OORDIGSTÊR A L E R Op elk hoofd past wel een pruik maar Morgen is het feest Vakantie r heeft JONGERWETSE tdeeen Wij vinden, dat mode^ antiek wel samengaS,®" Daarom vindt u bij 0 BOEREN ANTIEKE MEUBELTJES HIPPE JURKJES SIERADEN, SCHEEPS ANTIEK, KAARSEN WIEROOK, T-SHIRÏs SJAALS en meer oude gebruiks voorwerpen, OUD-HOLL. TOONKAMEB achter Philips, Torenlaan 1ALISTRAAT 19A, BAARN Wij repareren iedere T.V. en iedere radio Vermeerstraat 81 Amersfoort - Tel. 17177 Speciaal adres voor aluminium JALOEZIEëN en zonneschermen. Con currerende prijzen en snelle levering. PtZON, zonwering. Van Weedestraat 43. Soest, telefoon 5434 of 6078. iit le klas wagens, ïn financieren. it 30, telefoon 02155-2364. reg 6, telefoon 02155-6410 1 die vrije dagen Kom even langs bij Telefoon 2067 - Soestdijk weg 58, Soest JED GEVRAAGD 4 - BAARN - TEL. 2582 eumgeschenken atiegeschenken traatweg 47 edige indiensttreding ve Vereist Auto-rijervaring Commerciële aanleg t- Min. leeftijd 21 jaar. Iledige gegevens en recente eg 47, BAARN. kweg 36 - Soest - Telef. 6215 voor Soest, Baarn en omgeving Er ls een bijzonder aardig boek verschenen, getiteld Morgen is het feest". Het boek bevat een verzame ling ideeën die u zullen helpen om van elk kinderfeest een onvergetelijke dag te roaken. Zo staat erin boe u zelf de leukste feestattributen kunt maken, hoe u smakelijke verjaardags hapjes kunt bereiden (en hoe u ze feestelijk kunt opdienen), en hoe u de kamer „vakkundig" kunt versieren met papieren slingers, vlaggetjes en bloemen. Voorts treft u er tientallen spelletjes in aan, zowel voor binnen als bulten, terwijl u in het boek ook kunt lezen hoe u zelf een poppenkast met poppen kunt maken. Tientallen toepasselijke en ook leuke tekeningen verduidelijken en versieren de tekst. Het boek werd samengesteld door Ma rijke Sleutelaar, Vic Sjouwerman en Hetty Paërl. (Uitgave van Cantecleer, De Bilt. Prijs 8,90). KINDEREN BEZIGHOUDEN Menige moeder verzucht dikwijls: had ik maar iets voor ze te doen! Welnu, bij Uitgeverij Cantecleer, De Bilt, zijn 2 boekjes verschenen die ln dit opzicht als handleiding kunnen die nen: „Spelen met textiel" en „Cello- foon". In het eerstgenoemde boekje staat glashelder te lezen hoe van lap jes, draadjes, naalden en knopen leu ke poppen, schilderijtjes en andere grappige dingen kunnen worden ge maakt. De tekst wordt door een groot aantal voorbeelden verduidelijkt. Tie- neke Klinkenberg-la Crolx heeft het samengesteld. „Cellofaan", samenge steld door Jo Konynenberg-De Groot, maakt duidelijk hoe jong en oud zich kan uitleven In het maken van aller lei prachtige of grappige transparan te voorwerpen. Ook dit werkje wordt door vele voorbeelden verduidelijkt en opgesierd. De prijs van de boekjes be draagt 7,90 p.d. Dft pruikenrage heeft ln korte tijd alt een epidemie om zich heen ge grepen. Zelft experts op ,het gebied van de haarmode hadden Öeze storm achtige ontwikkeling niet voorzien. Het epidemische karakter heeft tot gevolg gehad, dat de dames echter over het algemeen wel wat al te nonchalant te werk zijn gègaan bij het kopen van een nieuwe haartooi. Er werd veel te weinig gelet op de kwaliteiten, het onderhoud en de gebruiksmogelijkhe den. Op elk hoofd past wèl een pruik, maar elke pruik past niet op alle hoofden. Wié even nadenkt zal wel begrijpen, dat een tiener 2lch ook op dit gebied meer kan veroorloven dan een rijpere óf geposeerde vrouw. Zoekt u een pruik die alleen maar voor speciale ge legenheden dien9t hoeft te doen, dan hoeft u aan die haartooi natuurlijk niet die eisen te stellen, welke gelden voor een „dagelijkse hoofdbedekking". Er bestaan drie soorten pruiken: die van synthetisch haar, die van Euro. pees haar en die van Aziatisch haar. De echte haren-prulken vragen veel meer verzorging dan de andere. Bo vendien zijn er nog andere verschil len: handgeknoopte, machinaal of, halfmachinaal vérvaardigde pruiken. De voor- en nadelen van de diverse soorten kómen tot uiting in de prij zen. Volgens de „Technische Artistieke Kappersorganisatie" (Takon) zijn de fraaie hoofddeksels van Aziatisch of synthetisch haar ongeveer even duur, maar ze kosten ongeveer de helft van die van Europees haar. De Takon meent dat vele vrouwen worden misleid door kreten als „echt haar", waarbij dan niet vermeld wordt van welk spul de pruik dan wel precies is gemaakt. Deze misleiding is moge lijk, aldus de Takon, omdat een flink deel van de handel in pruiken en haar» stukjes in verkeerde, dat wil zeggen ondeskundige handen is. De kapper» weten intussen uit ervaring dat veel dames van een koude kermis zijn thuis gekomen. De rage-slachtoffer» kochten dikwijls een pruik met te lang of te kort of te dik haar, of, gezien de bestemming een geheel verkeerde. Conclusie: koop nooit „in een vloek en een zucht" een pruik, maar be steed er net zoveel aandacht en tijd aan als aan het kopen van een jurk je, een mantel of een hoed: als het kan zelfs nog wat méér tijd. En doe uw aankoop bij een vertrouwd adres, waar men u vakkundig kan voorlich ten. Vertel de adviseur precies welke bestemming u aan uw hoofdtooi wilt geven. Alleen dan zult u niet spoedig met „de bokkepruik" op lopen. 0 Een goed voorbeeld van de sluike „multi-look". Om 't haar en de hals kan een band of sjaal wor den gedragen. Men moet het eens zijn over de plan nen en men moet elkaar als het te pas komt ook vrij kunnen laten zonder enig gevoel van wrok of gepiqueerd- heid. Ook vroeg-slapers en laatsla pers gaan slecht samen. Wie niet te gen een snurkende kamergenoot kan, hoede zich ervoor aan zoiets te licht te tillen. Slapeloze nachten wreken zich overdag en kunnen een prettige vakan tiestemming lelijk op de vlucht jagen. Het is goed al zulke zaken van te vo ren vrijuit te bespreken en te overwe gen. Het voorkomt heel wat teleurstel ling en vaak zelfs het verloren gaan van een vriendschappelijke omgang die altijd prettig was geweest. Natuurlijk niet altijd is men volkomen vrij in de keuze van z'n reisgezelschap. En hoewel ook dan de smaken en de behoeften zeker uiteen kunnen liggen, moet er naar een oplossing, een tus senweg gestreeft worden, waarbij ie der zoveel mogelijk aan z'n trekken komt. Doch iedere partij moet z'n stem of stemmetje kunnen laten horen en met iedere wens moet zo goed mogelijk rekening worden gehouden. Met wat moeite en nadenken vinden toe bij goede wil vaak juist die derde' weg' die de vakantie voor alle partijen tot een werkelijk genot een echte re- reatie maakt. JETTY Ze zeggen wel eens dat van alles wel een statistiek bestaat in onze sta tistisch vastgelegde wereld. Maar op elke regel is wel een uitzondering, want niemand heeft ooit in cijfers vastge legd hoeveel huwelijken er per jaar worden ontbonden door het snurken van een van beide echtelieden. Jaze ker, „een van beiden", want óók vrou wen snurken. Wel is het percentage snurkende mannen veel groter dan van de snurkende vrouwen, maar we doen het haast allemaal wel eens af en toe. Het vreemde is, dat vooral de vrouwen er zich met hand en tand te gen verzetten als hun echtgenoot „durft" te beweren,, dat zij 's nachts hebben gesnurkt. Net of het een schande is. Het zal wel verband houden met het feit dat gesnurk nu eenmaal geen char mant geluid is en het voor een vrouw die haar best doet van de ochtend tot de avond charmant te zijn een „hele klap" moet zijn te horen, dat ze zich 's nachts in haar slaap aller minst aantrekkelijk gedraagt maar knort als een varken. Lange tijd dachten artsen dat snur ken alleen maar ontstond door het ademen met open mond en ontspan nen stembanden. De ingeademde lucht brengt trillingen voort in de stemban den, waardoor het zagende geluid ont staat. Toch bleek deze verklaring slechts een halve waarheid te zijn. Er zijn zelfs massa's mensen die met hun mond dicht snurken. Sinds kort zijn de onderzoekingen veel minder gericht op de nachtelijke rust van de echte lieden dan wel op het gevaar dat snurken voor het hart kan opleveren. Wie snurkt lijdt aan ademnood en dus aan zuurstofgebrek. Een langdurige Het probleem van de badpakken en de strandensembles blijft de hele zomer door actueel. Gelukkig is er voor het zonneseizoen 1970 geen speciale badmodê voorge schreven elk badpak Is goed, mits het een goede pasvorm hóeft. De badpakken met ronde hals en diepe rug kunnen best nog een sèlzoentje mee. Hypermodern zijn natuurlijk de badpakken zoals die In de der tiger jaren werden gedragen, met lange pijpen en desnoods een mouwtje, In hansop-stijl. Voor heren geldt hetzelfde: al een paar Jaar ge leden droegen de meest vooruit- strevenden een zwembroek met gal gebandjes. De oud-modlsche bad pakken voor heren zijn weer „ln"; de badmode wil kennelijk niet ach terblijven bij de dertlger-Jaren- trend van de bovenkledlngmode. Dunne stoffen en het eenvoudige katoen vieren hoogtij. De collectie Is zeer gevarieerd en vrijwel elk dessin Is in drie verschillende stof fen te krijgen. Brede op sarong ge lijkende badjassen zijn le dernier cri en zij worden gecompleteerd met een grote, breedgerande zon nehoed en met grote, rónde of vier kante zonnebril van gekleurd glas. Links: Voor hem en haar eert mHC- seaj-Bfftfwi ert zwembroek it» Ha- iviistijl. De BH is transparant met vleeskleurige voering. Bovèn: Naast de vele bontgekleur de badpakken wint nu óók het badpak met python-, panter- ert krokodillenmotief steeds Meer tèr- reln.Hier ziét u een aantal Fran se modellen, waarin het herehbad- pak centraal staatoompleet met schouderbandJee. ontoereikende toevoer van zuurstof drukt zwaar op de menselijke orga nen en kan zelfs bij kerngezonde men sen tot bartstoornissen, bij hartlijders zelfs tot ernstiger gevolgen leiden. Het is dus raadzaam aandacht te schenken aan enkele bekende oorzaken van het snurken, zoals op de rug slapen of het blijven rondlopen met vergrote amandelen. Het Ievenverzurende snurk- proces is belangrijker dan u denkt 1 Mevrouw Blonk-Pols uit Coevorden mag zich de Nederlandse „Naaldprin ses 1970" noemen. Bovendien mag zy op 18 juli a.s. ons land in Luzern vertegenwoordigen bü de verkiezing van de „Naaldprihses van Europa 1970". Zy zal daarbij vergezeld wor den door nog zeven dames: me}. Ge- 5 8 augurkjes en 1 ul. de volgende Ingrediënten De macaroni In ruim ko- nodig: Misschien behoort u tot de vele vakantiegangers die onder min of meer primitieve omstandighe den, zoals in tent of caravan, moeten koken. Met de volgende menu's hoeft het voor u geen probleem te zijn om vlug een lekkere voedzame maaltijd op tafel te zetten. MACARONI-SLA U hebt hiervoor de vol gende ingrediënten nodig: 250 g macroni, 5 eet lepels slaolie, 5 eet lepels azijn, peper, zout. mosterd (poeder), 300 g gekookte ham, 1 literblik sperciebo- nen, 3 rode paprika's, kend water met zout gaar koken, onder stromend koud water afkoelen (of wat koud water op de macaroni schenken, door roeren en zo laten afkoe- 1 braadkip In 4 stuk ken gesneden, peper, zout, paprikapoeder, 80 g boter of margari ne, 4 groene paprika's en 4 tomaten. len) en goed laten uitlek- De stukken kip Inwrijven ken. Van de slaolie, de met peper, zout en papri- azijn, peper, zout en kapoeder. De boter of mosterd een slasaus ma- margarine smelten. De ken. De ham In dobbel- kip hierin bakken. De pa steentjes snijden. De pa- prika's van zaad en zaad- prika's van zaad en lijsten ontdoen, wassen zaadlijsten ontdoen, was- en in grove stukken snij- sen en In stukjes snijden. den. De tomaten wassen De sperziebonen laten en In vieren snijden. Na uitlekken. De ul schoon- 20 minuten de paprika's maken en evenals de en tomaten aan de kip augurken klein snijden. toevoegen. Het geheel Alle Ingrediënten met de n0g 15 minuten zachtjes slasaus vermengen. laten stoven. De paprika- PAPRIKA-KIP kip serveren bij droge U hebt voor dit gerecht rijst. buis uit Rotterdam, mej. José Meijer uit Losser, mej. Erina Ririhatuela uit Venlo, mevr. Somers uit Heerlen mej. Koedam uit Veenendaal, mej. Koopmans uit Nyverdal en mej. de Jong uit Joure. Deze acht mededingsters naar de Europese titel werden gekozén tijdens de nationale finale van de wedstrijd „Wie wordt Naaldprinses van Euro pa" op zaterdag 13 juni jl. in Amster dam. Deze vormde het besluit van een serie van 24 regionale amateurmode shows, waarin door bijna 1000 dames met eigengemaakte kleding werd deel genomen. De deelneemsters vari eerden in leeftijd van 14 tot 70 jaar. In elk van deze voorrondes, door in totaal ca. 1000 toeschouwers bijge woond, werden twee kandidates voor de landelijke finale aangewezen. Voor mevr. Blonk was er een vliegvakantie naar Spanje, aangeboden door Trevi- ra. De 2e prijs winnares, mej. Ge- buis, kreeg een Singer vrije arm zig zag-naaimachine. Voor nummer 3, mej. José Meijer, was er een gouden arm band van Optilon. Ook de andere fi nalisten ontvingen waardevolle prijzen. In Luzern staat op de Europese „Naald prinses" een gloednieuwe Fiat 124 Special te wachten, een geschenk van Neue Mode, het internationale mode tijdschrift met actuele patronen op een raderblad. De een „verdoet" z'n kostbare va- kantietijd iti een voor sommigen onbe grijpelijk „zalig nietsdoen", aan de „luie zijde" wordt met evenveel verba zing gadegeslagen hoe men zichzelf, louter voor eigen genoegen, de grootste ontberingen oplegtdoodvermoeiende marsen onderneemt en levensgevaar lijke paden beklimt, zonder enige be hoefte aan comfort of lekker eten. En dat is nu juist het beste vakantie-hou den: laat ieder het zoveel mogelijk naar eigen zin doen. De een wil dan 't strand, de ander naar bergen en bos sen, de een wil de natuur in, de ander wil de gelegenheid niet laten voorbij gaan interessante steden te bekijken. De een slaat zich trots op de borst als hij al voor het veertigste jaar in het zelfde beminde hotelletje logeert, de ander werkt zo grondig mogelijk af wat hij voor een jaar onderneemt en zoekt daarna weer naar nieuwe frisse ondernemingen. Daarom: wie zich metgezellen kiest voor een vakantie, bedenke zich wel héél, heel goed. Kleinigheden, die ons in 't dagelijks leven nauwelijks opval len kunnen in het wekenlang onafge broken samenzijn van een vakantie tot een ware obsessie worden.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7