3rs Hoppenbrouwers J. HOPPENBROUWERS 2a RENAULT SIMCA... ALEX van KEULEN n.v. seizoen-opruiming MARCHAL - HAARMODE MEDEWERKER HET VERDRIET VAN DE RENTE VERLAGING IS MAAR KLEIN BELASTINGTOP DAMESMODE PRIJSGEVAREN MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN TELEFOON NUMMER 02155-3097 CO. (Holland) N.V. nidster, CO. (Holland) N.V. Garage .DE SOESTER' Voor de balie DE VERGELER Mantels Mantelcostuums Japonnen Deux-Pièces Rokken Pantalons Jumpers Blouses Vesten Badpakken Broekpakken Regenmantels Kortingen 10-50% Biazers Overgooiers VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOEST ^43 ®wl Soester atleten waren deze week in Utrecht en Hilversum op de baan Telef, Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 GRIJZE JACQUETS EN AVONDKLEDING niet te vervangen Uw Ree«rder staat klaar bij ,-De Gouden Snaar" Training WZ IEDERE ZATERDAG SHOW VRIJDAG 24 JULi 1970 r te Soest is plaats rs. Lager Onderwijs, leeftijd 18 tot 40 jaar. e leeftijd f 804,71 e diensten wordt op het erleend van 20-40%. ng bedraagt 6%. s voor bedrijfsrekening. elage en spaarregeling, jen geringe vergoeding, tinnen na 1 jaar in en benoemd. en mondeling of ?ren bij de directeur tkantoor. 1 SOEST rediteuren administratie en leiding, enige type-ervaring interessante werktijd**» en onderdelen gereedschappen machines apparaten intern transport bedrijfsinrichting roeiend bedrijf ïsioenfonds ensttreding l en Fakturering. ;rzendlng. Ook 65 mtsdozen. Oook 65 •iftelijk, of telefonisch, worden soneelszaken. ■Minister Witteveen die 's rijks finan- Iciën beheert is een liberaal. Van hem Imogen we verwachten dat hij grote ■waarde hecht aan een vrij spel van de ■concurrentie. Toch is vooral door zijn ■toedoen een eind gemaakt aan de con- ■currentie tussen diverse banken en de Igiro over de rentevergoeding op de re- Ikening-courant van particulieren. ■De handelsbanken, die doorgaans 3V» °/o ■vergoedden, verminderen dit tot 2V*°/o, hetzelfde wat de giro gaat betalen. Een rentekartel, waarbij het lijkt alsof door overheidsingrijpen om de zwaksten te beschermen de sterkeren genoopt zijn I minder te betalen dan zij kunnen. Maar het is de vraag nog of de handelsban- Iken, die nu een procent minder rente Igaan uitkeren daarmee eenvoudig hun winst vergroten gedwongen nog wel Iwant „aandrang" van de minister van financiën en de president van de Nederlandse Bank mogen we met dwang gelijkstellen. |De Nederlandse handelsbanken hebben het verleden de kleine rekening- Ihouder sterk verwaarloosd: dat was een categorie waaraan toch niet veel te ver- 1 dienen viel maar wel veel te admini- Istreren dat mochten de spaarbanken len de giro wel voor hun rekening ne- |men. Concurrentie. Ipas sinds de laatste jaren is de mening bij deze banken veranderd. In de eerste plaats was er met particuliere rekenin- Igen-courant een stijging te constateren de mensen hadden meer geld. Bo- Ivendien ,viel er aan geld meer te ver- I dienen door de hoge rentevoet. Ten- I slotte laten de banken zich heel wat ■rente vergoeden nu acht, negen pro lcent en soms meer voor wat zij uit- ■lenen. Licht dat ze zich een kleine ren- Itevergoeding wel kunnen permitteren ■op wat ze zelf lenen. Dat die vergoe- ■ding op 3V2 °/o kwam is overigens min- Ider een reële berekening dan wel een [concurrentiemethode om klanten te vinnen. Al staan de handelsbanken dan Ivvel wat gunstiger ervoor doordat hun [concurrenten spaarbanken en de gi- Irodienst de verplichting hebben in le schrijven op diverse overheidslenin- feen die niet altijd het hoogste aan rente [vergoeden, wat dan wordt gecompen seerd door een betere garantie op rente |n aflossing. Troost. keker nu door he„ arbeidsintensieve van jekeningen-courant met hun vele bij- In afschrijvingen de stijgende loonkos ten er steeds heftiger op gaan drukken, zoals het openstellen van kantoren op gunstiger uren etc. Voor degenen die voortaan een procent minder rente vergoed krijgen is dit mis schien een schrale troost. Hoewel: de ervaring Is dat menigeen zijn rekening courant angstvallig niet beneden een bepaald bedrag laat dalen, waarop hij dan toch altijd minder vergoed krijgt dan wanneer hij er een spaarrekening van gemaakt had of het had belegd op ander wijze. Als we zien hoeveel rente particulieren op deze manier toch al door hun vin gers laten glippen tot genoegen van banken, dan imponeert dit verdriet ook niet al te zeer meer. vanaf ƒ6595,Incl. B.T.W. Off. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Staatssecretaris Grapperhaus van finan ciën is opnieuw met zijn plan voor be lastingverschuiving voor de dag geko men. Hij is voornemens zich in te zet ten voor een verlaging van de loon- en inkomstenbelasting en voor een verho ging van de indirecte belastingen. Wij moeten echter niet denken dat wij daar- L®nee zoveel beter af zijn. Jaarlijks stijgt [et nationale inkomen en daarmee ook Kt individuele inkomen, lis men nu de totale belastingdruk het zelfde laat, kan men de verhoogde te Terwachten opbrengst uit de inkomsten- in loonbelasting aanwenden om de be- istingvrije voet hoger te maken. Daar- vallen dan elk jaar een aantal lensen buiten de heffing van de directe en inkomstenbelasting, waardoor •n bijdrage wordt geleverd aan het ni- [elleren van de reële inkomensverschil- in. De staatssecretaris heeft er niet bij lerteld welke verhogingen van de in- lirecte belastingen daar tegenover zou- ,en staan. Ivenmin zijn er in zijn uitspraken ver- erkt de invloeden van de verhoogde .directe belastingen op het loon- en prijspeil. Via deze prijs- en derhalve ^loonsverhogingen vallen wij toch weer een hoger belastingtarief en dan blij- •en wij hangen in de toplast. ederland blijft aan de top met de be lastingheffing. Het blijft eveneens aan le top In het nakomen van harmonisa- ;ieverplichtingen in het kader van de E.G. In het beleid voor Europese een- ieid werden wij zelfs door ons fiscaal :egiem gehinderd. Als wij meewerken san het vergemakkelijken van interna tionale fusies kan het gebeuren dat door de binding aan een buitenlands bedrijf een Nederlandse onderneming gaat pro fteren van een lager buitenlands tarief. ;Dat is tegen het nationaal belang meent de bewindsman. Zou het niet tegen het nationaal belang zijn wanneer fusie de krtcht van een bedrijf kan groter ma ker. en dit wordt tegengehouden door de hier heersende belastingtarieven? Als de staatsbaten door de bevordering vafi de Europese eenheid groter worden is onze regering er als de kippen bij. en Wie naar de voortvarendheid waar- méé de nieuwe omzetbelasting wordt in- gevterd. In Italië wacht men er rustig mee tot in 1972. Laten wij nu anderen eens het spits laten afbijten en even het prijUnfront tot rust laten komen, is htt niet onwaarschijnlijk dat het nu vast|estelde uniforme percentage van 2lft °l ook wel een reële rente is. En als de hindels-, de spaarbanken en de giro verder willen concurreren let niets hun <it te doen bij de dienstverlening, ,Wat bent u eigenlijk van beroep?" in formeerde de politierechter bij de uiterst hip geklede verdachte, die met een ge watergolfde haardos en een soort tafel kleed om zijn schouders voor de balie verscheen. „Ik ben schoonzoon", klonk het ver rassende antwoord. „O, dus u leeft niet van uw ouders maar van uw schoonouders", begreep de magistraat. „U hebt niet veel ge leerd, zie ik. Steeds gespijbeld van de lagere school, geen vakonderwijs, geen ander cursus. Wat doet u eigenlijk voor de kost?" „Ik ben in de kost bij m'n schoon ouders." „Zozo, krijgt u dan zakgeld van hen?" „Nee." „Maar u hebt toch wel geld in uw zak. Hoe komt u daar dan aan? Of pakt u dat maar ergens vandaan?" Na lang trekken bleek hij zo nu en dan wat los te krijgen van zijn verloofde, die een flink maandsalaris had als di rectie-secretaresse. Maar het meren deel daarvan werd besteed aan „ge- nietinkjes". „Drugs zult u bedoelen", veronderstelde de rechter. Die genie- tlnkjes speelden tenminste de hoofdrol in het spelletje Mens erger je niet, dat tot een slaande ruzie had geleid. De verdachte en zijn verloofde speelden dat spelletje met drie vrienden bij haar ouders thuis. Een aantal „stickies" vorm den de inzet. Met veel vals spel en in timidatie poogden de drie manlijke deelnemers de verdovende pot te be machtigen. Als 't even kon, schopten ze niet alleen eikaars dopjes van het bord als ze een gunstig aantal ogen gooiden, maar ook eikaars schenen bont en blauw. Eén dobbelsteen stopten ze graag toe aan iemand wiens dopjes al lemaal weer uit het veld waren, want daar was één kant van verzwaard en dan kon er tenminste geen zes meer mee gegooid worden. Als 't even kon verzetten ze eikaars stukken op het bord, plaatsten ze ergens een eigen dopje op een guntiger stand of telden ze plotseling met een niet in het veld staand dopje verder. Toen de schoonzoon een gele dop in het veld smokkelde en daarmee onder de kreet „Ik ben de vergeler!" een blauwe verstootte, liet blauw dat niet blauw- blauw, maar sloeg de vergeler een blauw oog. Daarop greep groen de stic kies uit de pot en smeet de met rood spelende secretaresse met hoogrode kleur het speelbord met alle stukken naar het hoofd van groen. Dat gaf groen de gelegenheid zich aan het rode hoofd te vergrijpen, terwijl de gele par tij nog doende was de blauwe buurman meer bont dan blauw te laan. De paarse vriendin ontfermde zich daarop over de onbewaakte stickies, maar de vergeler vergalde haar dit plezier door haar een zwarte voet dwars te zetten. Op dat moment zag hij, hoe Groenemans de rode maagd aanrandde. Hij ontstak in wilde woede, slingerde de paarse speel- genote door een dressoirruit, trapte de groene vriend tegen de televisie, toen de televisie in gruzels en tot slot een aantal gruzels tegen de vriend. Maar nu kwam de blauwe mededinger zijn groene makker ontzetten. Hij mikte op het nog niet blauwgeslagen oog van de vergeler, maar belandde met een ge kneusde rib en een bloedneus tussen de bruine bierflessen. De ouders van de secretaresse zorgden voor de algehele opruiming door haar vier gasten en de gruzels de deur uit te smijten. Nu vorderde de officier van justitie honderd gulden boete of tien dagen, wegens mishandeling en vernie ling. „Dan komt u er nog goed af", dacht de politierechter, want eigenlijk moet u nog vervolgd worden wegens overtre ding van de wet op de verdovende mid delen." „Zeg maar óórverdóvende middelen", zei de officier, „want dat gaat bij hem 't ene oor in en 't ander uit. Ze weten geen van allen meer, van wie die stickies waren." „En mijn blauwe oog, wie betaalt dat?" vroeg de verdachte vanuit zijn tafel kleed met franje. „Dat hebt u die vriend al betaald ge zet!" „Ik heb er anders niks voor gevangen." „Nou, dan zetten we u maar tien dagen gevangen. Want als ik u een boete op leg, moet uw verloofde het betalen. En die wil ik niet extra straffen." Het tafelkleed keerde zich boos om. ..Ik vraag me af, wat die in z'n cel zal dragen", zei de officier iets later tegen te rechter. „Daar hebben ze toch geen kleedjes op de tafel, of wel?" van 98,— voor 75,— van 169,1<-4 voor 130, van 229,voor 180, van 79,voor 60,- van 159,— voor 120,— van 249,— voor 190,— van 42,50 voor 25,- van 59,— voor 30,— van 98,— voor 60,— van 98,e=4 voor 75, van 129,voor 100, van 169,— voor 130, van 22,75 voor 15,— van 29,75 voor 20,— van 49,75 voor 40, van 32,50 voor 25,- van 45,50 voor 35,- van 69,90 voor 55, van 18,95 voor 15,— van 22,50 voor 17,— van 34,50 voor 25,— van 15,90 voor 12,50 van 21,50 voor 15,— van 34,50 voor 25,— van 19,75 voor 15, van 26.90 voor 20,— van 35,— voor 30,— BIKINI'S van 19,90 voor 10,— van 26,90 voor 15,*=» van 98,— voor 75,— van 129,— voor 100,— van 65,— voor 55,=- van 85,voor 75, van 98,- voor 85,— variërend van van 92,50 voor 80,— van 39,75 voor 30,— van 59,50 voor 50,— van 72,50 voor 60, PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrlkslaan) - SOESTDIJK TEIJ5FOON 3990 I Dinsdagavond nam een ploeg Soester 1 atleten deel aan wedstrijden op de Utrechtse atletiekbaan Maarschalker- weerd. Ton Hartman uitkomend "op de 100 en 400 m, plaatste zich voor de finale 100 m met een tijd van 12.5 sec. een tijd die hij ook in die finale liep. Op de 400 m bezette hij met 57.7 sec. de vierde plaats. De 3000 m jongens a. werd in Utrecht een volledige Soester aangelegenheid op de le plaats Ron van Duuren in een nieuw pers, en clubrecordtijd van 9.54.9 min., op de 2e plaats gevolgd door Jo- han v. d. Grift, met een verschil van 2.2 sec., terwijl A. Hofslot beslag legde op de 3e plaats. Harry Rey kwam met zijn 4.53.7 min. op de 1500 m weer opnieuw in de buurt van zijn beste persoonlijke pres tatie, met 1.5 sec. verschil. Op de 3000 m liepen ook ditmaal weer enkele Soes ter debutanten mee afkomstig uit de rijen der trimmers. L. Pols finishte in 11.43 min., B. Mets in 11.45 min., en J. Swager in 11.53 min. Wim Rey kwam op de 400 meter niet verder dan 59.1, wat beduidend onder zijn persoonlijk beste tijd was. Op de baan van het Hilversumse Sport park werd donderdagavond deelgeno men aan wedstrijden die voor Soest op nieuw verbeteringen van club- en per soonlijke records zou brengen. Rien Wols kwam op de 100 m jongens b. met een tijd van 12.7 sec. in de finale, waar hij met 12.8 sec. als vijfde werd geklasseerd. Hans Bosboom, steeds be ter in vorm komend, plaatste zich voor de finale van de 100 m met een tijd van 12.3 sec., die hij in de finale nog eens terugbracht tot 12.1 sec., wat hem niet alleen de fraaie 2e plaats oplever de, maar tevens een nieuw persoonlijk record betekende. Bij het verspringen verbeterde hij en passant het clubrecord met een sprong van 5,83 m. Wim Rey kwam op de honderd meter niet verder van 12.8, wat net niet vol doende was om de finale te halen. Op de 800 m jongens a. vestigde Ron van Duuren een nieuw club- en pers. record door de chronometers op 2.10.6 min. stil te laten staan, deze tijd bete kende tevens een 3e plaats. Anton Hof slot plaatste zich met 2.24.6 min. als 7e. Jan Paauw is er dan na verschillende mislukte pogingen dan toch in geslaagd om zijn persoonlijk record, wat dus ook een verbetering van het clubrecord be tekende, te verbeteren. De eerste van de twee vierhonderd meters tellende ronde voerde Piet Majoor het veld aan, waar na hij het in de tweede ronde uit moest gaan vechten met de districts-cross- kampioen Herman de Jong. Met een tijd van 1.56.8 min. werd hij tweede, en ver beterde daarmede zijn beste prestatie tot nu toe met maar liefst 0.6 sec. ZILVEREN GULDENS. Hoeveel zilver zit er in de oude zilveren guldens en wat is de waarde daarvan? De zil veren tientjes zijn nl. beduidend lichter dan 4 oude zilveren rijksdaalders. Antwoord: Het zilvergehalte van alle na-oorlogs zilvergeld is gelijk aan dat van juist vóór de oorlog, nl. 720/1000. De zilverwaarde van de tegenwoordig nog geldige gulden schommelt met de zilverprijs en ligt inderdaad iets tot enkele dubbeltjes boven de nominale waarde. STEEG. Heeft de eigenaar van een pand met gezamenlijke steeg, waarvan nog 2 percelen gebruik mogen maken, Ook verkoop HORECAKLEDING Vraag folder F l ACHTEROM 6 - HILVERSUM - TEL. 48700' de GROOTSTE in 't GOOI De prijzen zijn in de eerste vijf maan den weer met 3,3% gestegen, terwijl er voor het gehele jaar maar op een stij ging van 4% is gerekend. Het effect van de huurverhoging zal op jaarbasis 0,4% bedragen en men mag dus ver wachten dat wij die drie procent zullen overschrijden. Het is alleen maar de vraag met hoeveel. Minister Nelissen van Econ. Zaken heeft tot op heden een straf prijsbeleid ge voerd. Wel heeft hij prijsverhoging moeten toestaan maar deze werden al leen toegepast met overheidstoestem- ming als de rendabiliteit zover daalde dat een rente van 7 over het eigen vermogen niet meer haalbaar was. De minister is wel geprezen voor deze ver soepeling. Naar onze mening terecht. Anderzijds is het duidelijk dat de be windsman ook geen keus had. Hij weet ook dat er tientallen bedrijven op een verbetering van hun rendementspositie zitten te wachten. Die verwachtingen zal de minister in de komende maanden moeten honoreren. Ongeacht of dit de vakbonden of de consumenten welge vallig is. Want men kan het prijzenpa troon niet willekeurig naar zijn hand zetten. Doet men dit wel, dan krijgt de regering de rekening thuisgestuurd in de vorm van aanvragen om rijkssteun, of door bedrijfssluiting. Bij alle zorg om de prijzen heeft de re gering het voornemen om de B.T.W. met ingang van 1 januari 1971 te ver hogen. Wij zullen ervaren dat met deze verhoging weer een extra prijs- onrust wordt verwekt die een groot aantal ondernemers hun zaak kan kos ten wegens tegenvallende resultaten in het begin van 1971. Het ware te wensen dat de regering dit zag en aan een inkrimping van over heidsuitgaven de voorkeur gaf boven de geplande verhoging. Daarvan is noch politieke noch economische winst te ver wachten. Het bedrijfsleven kan ten deze de minister goede raad geven. Laat men het niet verzuimen te doen. Het prijs- overleg kan daarbij goede diensten be wijzen. het recht zijn tuinafscheiding die op is mede op onze kosten te vernieuwen? Antwoord: Als de door u bedoelde schutting geheel parallel loopt met de door u vermelde steeg dan is beslissend de vraag of u eigenaar bent van de gang. Zo neen, dan bent u niet verplicht bij te dragen in de kosten van de schut ting. Zo ja, dan moet u bijdragen. BANKBILJET. Ik bezit een bankbil jet van 100 gulden waar geen serie- letters op staan. Is dit een misdruk en heeft het waarde voor een verzameling? Antwoord: De nummering op de bank biljetten bestaat uit een cijfer plus twee serieletters plus zes cijfers. Het is ons niet bekend dat daarin wijziging zou zijn gekomen. Het wil ons voorko men dat u 't tweede en het derde cijfer van het nummer, zoals u dat leest, moet zien als twee letters O. Het is praktisch uitgesloten dat dit een misdruk is die niet in de gehele serie zo zou voorko men. MUNTEN. Hoe komt het dat een gouden vijfje meer waard is dan een gouden tientje? Antwoord: In tegenstelling tot de gou den vijfjes zijn de gouden tientjes in grote massa's geslagen van 1819 tot en met 1933. Met het jaartal 1925 waren dat er 2.000.000 stuks. De waarde is dan ook lager dan van een gouden vijfje en varieert van een goudwaarde van rond 25 a 30 voor een slecht bewaard exemplaar tot 40 50 voor een prachtig exemplaar dat geschikt is voor sieraad of voor verzameldoeleinden. In- en verkoopsprijzen bij de handel kun nen lager, resp. hoger liggen. VERONTREINIGING. Waar kan ik lectuur vinden over het actuele pro bleem van de water- en luchtveront reiniging? Antwoord: Enige boekjes, die u in formatie verschaffen over lucht- en wa terverontreiniging zijn de A.N.W.B. Re creatiebrochure nr. 2: „Vuil water be dreigt onze wereld", die u kunt aan vragen bij het hoofdkantoor Wassenaar- seweg 220, Den Haag, tel. 070-264426. En „Wereldwijde zorg over en voor de bios feer", uitgave van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Steenvoordelaan 380, Rijswijk, tel. 070-907600. Verder kunt u zich om in formatie wenden tot de Ned. Vereniging tegen water-, bodem- en luchtverontrei niging, Mauritskade 57a, Amsterdam, tel. 020-946321. Dinsdag 28 juli wordt de training van de senioren hervat. Het licht voorts in de bedoeling een uitgebreid programma vriendschappe lijke wedstrijden af te werken. Een hiervan heeft plaats op zaterdag 1 augustus tegen A.S.V. '65 Ankeveen, waaraan door de selectie van het eerste en tweede elftal zal worden deelgé- nomen. Voort staat deelname aan het A.D.-tour- nooi op het programma. SOEST De artsendienst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door H. van Dorssen, Korte Bergstr. 3, tel. 2119 en J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16, tel. 2423. 1 augustus en 2 augustus. Van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur J. H. H. Overbeek, Burg. Grothestraat 65, tel. 2333. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmor gen 8 uur M. H. Oeberius Kapteyn, Nassauplantsoen 25, tel. 4545. Van zon dagmorgen 8 uur tot maandagmorgen 8 uur H. van Dorssen, Korte Bergstraat 3, tel 2119. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. Th. M. Splinter, Amersfoortsestraat 3, tel. 1432. Boodschappen vóór 9 uur. 1 en 2 augustus: L. H. Brandt, Dolderse- weg 59, Den Dolder, tel. 030-782696. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur J. G. van Eek, Wald Pyrmontlaan la. 1 en 2 augustus: A. J. Janus, De Ge- nestetlaan 15. Apotheek Zaterdag en zondag is geopend Apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. 31 juli Apotheek „Soest-Zuid' Apotheek „Soestdijk" gesloten. 1 en 2 augustus is geopend apotheek „Soestdijk". Avond- nachtdienst t.e.m. 7 augustus Apotheek „Soestdijk". Apo theek „Soest-Zuid" gesloten. Oranje-Groene Kruis Zaterdag en zondag zr C. E. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. 1 en 2 augustus: Zr. H. Sijtsma, Bos straat 29, tel. 4610. Wit-Gele Kruis Zaterdag en zondag zr. Van Schaik, Duinweg 37, tel. 4130. 1 cn 2 augustus: Zr. Antoniana, Tal- malaan la, tel. 6355 of briefje door brie venbus, alsmede van maandag t.e.m vrijdag 13-14 uur tel. Soest 2001. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. 1 en 2 augustus: Zr. J. van Halen, Bec- keringhstraat 32, tel. 5638. Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur in De Hoeksteen. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 26 juli, 10 uur ds. J. van Amers foort, Zeist. Zondag 2 augustus, 10 uur ds. D. van Boven. Amersfoort. H.D. 7 uur ds. W. J. J. v. d. Waal, Nijmegen. Emmakerk. Regeniesselaan. Zondag 26 juli, 10 uur ds. K. van Liere, De Meern. 7 uur hulppredikant A. E. van Eeden, Utrecht. Zondag 2 augustus, 10 uur ds. D. H. Bosma, H.D. Ichthusl«»rk. Alb. Cuyplaan. Zondag 26 juli, 10 uur dr. C. Graafland, Amsterdam. 5 uur ds. J. C. Wiegeraad, Amersfoort. Zondag 2 augustus, 10 uur ds. B. in 't Veld, Amersfoort. 5 uur ds. B. M. Mein- dert, Woudenberg. Gebouw Middelwjjk. Pieter de Hooghl. Zondag 26 juli, 10 uur Cand. F. Brink man, Utrecht. Zondag 2 augustus, 10 uur ds. W. J. J. v. d. Waal, Nijmegen. H.D. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. Zondag 26 juli, 10 uur ds. D. J. Karres, Driebergen. 2 augustus, 10 uur ds. P. G. v. d. Hooff. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Julianalaan 9 en 5 uur geen opgave. Wilhelrninakerk. Soesterbergsestraat 18 Geen opgave. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw NPB, Rembrandtlaan 20. 26 juli, 8.30 uur ds. R. Zijlstra, Eemdijk. 14.45 uur, Dienst des Woords. Zondag 2 augustus, 8.30 en 14.45 uur ds. D. Los, Den Haag-West. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. Zondag 26 juli, 10.30 uur ds. Rutters, Baarn. 19.00 uur ds. De Romph, Naarden. Zondag 2 augustus, 10.30 uur ds. Rut ters, Baarn. 15.30 uur ds. Beekhuizen, Noordeloos. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan Zondag 26 juli, 10 en 5 uur Leesdienst. Zondag 2 augustus, 10 en 5 uur ds. Schipaanboord. Dinsdag 4 augustus, 19.30 uur Student Verwey. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 Zondag 26 juli, 10.15 uur mej. C. E. Jolles. Zondag 2 augustus, 10.15 uur ds. L. S. Blom, N.H. Bussum. BRAAMHAGE Zondag 26 juli, 19 uur, mej. C. E. Jolles. ADVENTSGEMEENTE Geen dienst. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 3.45 uur Gezinsdienst. Zondag 2 augustus, 3.45 uur, Gezins dienst. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK Zondag 26 juli, 10 uur ds. P. G. van Berge, Baarn. 17 uur ds. M. van Har- melen, Amersfoort. Zondag 2 augustus, 10 en 17 uur ds. A. Griffioen, Doorn. HERVORMDE KERK Zondag 26 juli, 10 uur de heer H. Doornweerd, Stud. theologie. Zondag 2 augustus, 10 uur ds. W. H. Poet, Huis ter Heide. Johannes-Stichting. Zondag 26 juli, 9.45 uur ds. W. Rijns burger, Amersfoort. Zondag 2 augustus, 9.45 uur ds. J. J. Moll, Huis ter Heide. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. Zondag 26 juli, 10.30 uur ds. H. C. Va- leton. Zondag 2 augustus, 10.30 uur ds. H. C. Valeton. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12. Baarn. Zondag 26 juli, 10.30 en 16.30 uur ds. H. de Jong, Amsterdam. Zondag 2 augustus, geen opgave. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn Zondag 26 juli, 10.30 uur H. G. Hulst, theol. cand. Baarn. Zondag 2 augustus, 10.30 uur drs. W. J. Manger. PAROCHIE SOEST. Kerknlein Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestrvat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst). Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur Avondmis met zang. Zondag 9 uur Hoogmis, 11 uur H. Mis met zang. AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL. 03490-14243

Soester Courant | 1970 | | pagina 9