mm Garage Stam t Legenden MANNEKE PIS, BRUSSELS OUDSTE BURGER 1 Trouwcirculaires trouwkaarten 'l tW&sfes Drukkerij Smit ANT0NI0 SALAZAR de dictator uit de studeerkamer OFFICIëlE MEDEDELINGEN Tijdelijk afsluiting Peter van den Breemerweg Wet Ruimtelijke Ordening Hinderwet Uitstekend verblijf Red Stars junioren in Spanje Geiten- en bokkenkeuring DUBBELE BELEDIGING J. C. RIP, AFWEZIG Mevr. A. B. v. d. Zuidwind- Rouwhorst Praktijk hervat. jonge dame tandarts- assistente. J. Rijks, Voor LUXAFLEX naar STEITNER en VAN HENGSTUM DINSDAG 4 AUGUSTUS 1970 Het ontstaan van Manneken Pis is in de nevels van de historie gehuld. Toch heeft men eeuwenlang naar de ware geschiedenis van het manneken ge zocht. Overigens tevergeefs. Vandaar dat er tientallen legenden in omloop Wie aan Brussel denkt, denkt aan twee dingen. Aan de Grote Markt met xyn huizen, die de laat-middelceuwse gothiek combineren met de Brabantse zin voor het uitbundige. En aan Manneke Pis, het bronzen beeldje, dat al sinds eeuwen op allerplezierigste wüze openlijk doet waar de mens een apart hoekje voor zoekt. Vlak bij de Brusselse Grote Markt, in de Stoofstraat, staat in een hardstenen nis Brussels oudste burger. Schaamteloos maar innemend staat hy daar glimlachend „z'n fonteintje te spuiten". Voor de Brusselaar is het manneke één van de belang rijkste monumenten ter wereld. Overigens weet niemand waarom dit beeldje nu zo belangrijk is. Maar heel zijn mollig bronzen persoonljjkheidje is nu eenmaal nauw met het leven in de Belgische hoofdstad verbonden. zijn die als ze niet waar zijn toch aardig zijn verzonnen. Eén van de le genden verhaalt over een rijke inwoner van Brussel die plotseling zijn zoontje miste. Heel zijn vriendenschaar riep hij bijeen om te gaan zoeken. Toen men het zoontje eindelijk vond was hij net bezig dat te doen waarom zijn bronzen evenbeeld nu *zo beroemd is. Een ander verhaal is,, dat er vroeger een heks op de hoek van de Stoof straat heeft gewoond. Toen een ventje zijn natuurlijke bezigheid verrichtte op de dorpel van haar huisje, werd de heks zo woedend, dat ze hem ogenblik kelijk in eenstandbeeldje veranderde. Vermaardheid Wat ook van deze legenden waar is of niet waar is, feit is, dat er al in de vijf tiende eeuw een stenen beeldje stond ongeveer op de plaats waar nu de Stoofstraat (Rue de 1'Etuve) de Eik straat (Rue du Chène) kruist. Ook dit beeldje beeldde dezelfde handeling uit als het tegenwoordige. In 1619 werd het geboren onder de fijne boetserende handen van de beeldhouwer Jeroen Duquesnoy. Het werd in brons gegoten en al gauw kreeg het blote mollige manneken eenevengróte vermaardheid als zijn stenen voorganger. Maar alles wat vermaardheid bezit is voor ande ren begerenswaard. Dat heeft het man neken in de loop van de tijd aan z'n blote lijfje wel ondervonden. Het beeldje werd in 1745 door Engelse soldaten van zijn voetstuk gehaald en meegenomen; Men vond het terug in Geraardsbergen. Nog geen twee jaar later verdween het weer. Nu was het een stunt vart de soldaten van Lodewijk XV. Deze koning moest zelf tussenbeide komen omdat het gemor van de Brus selse bevolking zó groot was, dat hij voor een opstand vreesde'. De schul digen werden opgespoord en behoorlijk gestraft. Tot genoegdoening voor de Brusselaars gaf hij Manneken Pis een met goud geborduurd kleed. Het eerste statiegewaad van een lange reeks. Nog in 1817 trachtte "een ontsnapte gevange ne met het mollige beeldje de wijk te nemen. Maar ook hij kwam niet buiten de Brusselse stadspoorten. Nog in deze tijd tracht men aanslagen te plegen op het beeldje van Brussels oudste burger. In 1955 werd Brussel en Snelle en correcte levering en tot In depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 --k-k-k Antonio de Oliveira Salazar is onge twijfeld de maker geweest van wat Portugal anno 1970 is. Dit feit zou men als grafschrift kunnen gebruiken, voor. de 81 jaar oud, overleden dictator. In het buitenland vooral, maar meer en meer ook in Portugal, beschouwt men dit onmiskenbare feit niet bepaald als iets waarmee Salazar zijn land gelukkig heeft gemaakt. Het is economisch een der allerzwakste broeders, sociaal ver achtergebleven bij alle andere der West- europese landen en bovendien verwik keld in een fanatieke poging zijn Afri kaans imperium te handhaven hoeveel bloed dat ook kost en hoeveel geld waarmee het land niet overdadig ge zegend is. Maar uniek was de figuur van Salazar wel. Hij heeft nimmer de macht ge zocht, laat staan hem met geweld ge grepen. De boerenjongen, die met veel talent vrijwel direct na het voltooien van zijn glanzende rechtenstudie hoog leraar werd in de economie aan de uni versiteit van Coimbra, is altijd een ka mergeleerde gebleven. Zijn eerste kennismaking met de poli tiek was zijn verkiezing tot kamerlid. Een post die hij snel opgaf omdat het peil van debatteren in de volksver tegenwoordiging hem te erbarmelijk was hij keerde naar zijn universiteit terug. Betrouwbaar Toen hij in 1926 tehulp geroepen werd om als minister van financiën de bijna failliete staat te redden, kwam hij. Maar hij ging binnen een week naar Coimbra terug omdat de regerende jun ta zijn plannen te drastisch vond. Een jaar of wat later riep president Carmona hem terug omdat Salazars har de heelmeesterschap inderdaad de enige kans op genezing bood. Hij wist de be groting binnen een jaar sluitend te maken, voor het eerst in ruim honderd jaar dat dit in Lissabon was gelukt. En Salazar bleef, sinds 1932 als premier. Hij hoefde daartoe niet als een volks menner menigten toe te spreken en op te jutten, hij ontvouwde sleehts de plannen die hij in zijn studeerkamer uitbroedde: een complete filosofie van een nieuwe staat. Volksstemmingen j ven er uiting van dat men op zijn minst hem vertrouwde en zijn bekwaamheid erkende. En er waren weinig personen in het Portugese politieke leven die zo wel betrouwbaar als bekwaam waren. Want hoe achtergebleven Portugal ook in economisch en sociaal opzicht is: Salazar heeft ontzettend veel gedaan. Maar altijd met een budget dat beperkt moest blijven door de hoge militaire uitgaven. Persoonlijkheid Door zijn ouderwetse verbetenheid om de waarde van de escudo in stand te houden liet hij ook vele kansen voorbij gaan om nog meer te doen met als re sultaat dat nog steeds vele Portugezen als vrijwel enige Europeanen nooit heb ben leren lezen en schrijven. Zeker heeft Salazar de modernisering van Portugal ingezet en grotendeels vol tooid voor zover dit in zijn negentiende- eeuwse gedachtengang paste. Toen hij eigenlijk plaats had moeten maken voor een echt twintigste-eeuws denkende opvolger had hij met zijn heime politie, de PIDE, het land zo vast in de hand dat aan opvolging niet te denken viel. De krachtige persoonlijkheid die hij was kon Portugal rond 1930 inderdaad uit de misère redden. Maar ook toen hij bijna twee jaar geleden door een hersenbloe ding gedwongen werd zijn taak neer te leggen had kennelijk zijn persoonlijk heid het land zo diep doordrenkt dat sindsdien van geen koerswijziging spra ke is geweest onder premier Caetano. Dat is waarschijnlijk nog een uniek aspect van de figuur Salazar: dat wat ■ls redding begon veranderde in een remming die voortduurt over het graf. Burgemeester en wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat de Peter van den Breemerweg te Soest, en wel het gedeelte tussen de Ferdinand Huycklaan en het Industriekwartier te Amersfoort (o.a. Amsterdamseweg), van 11 tot en met 14 augustus 1970 of tot zoveel langer als nodig blijkt te zijn, wegens reconstructiewerkzaamheden, voor al het verkeer zal zijn afgesloten. Het vorenstaande houdt in, dat geduren de de genoemde periode verkeer tussen Amersfoort en Soest via de Peter van den Breemerweg niet mogelijk zal zijn. Soest, 31 juli 1970. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan Bouwonderneming Van Oostrum en Van Laar N.V., Zeemanlaan 80 te Utrecht, op haar daartoe gedaan verzoek, op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van- het bestem mingsplan „Soest-Zuid" ten behoeve van de bouw van 8 woningen, op het perceel gelegen aan de Hildebrandlaan, kada straal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 2139 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van twee weken na dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 4 augustus 1970. Burgemeester en wethouders van Soest brengen, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinderwet, ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage zijn ge legd verzoeken met bijlagen van a. Coöperatieve Landbouwvereniging „Soest" w.a., Torenstraat 16 te Soest, om een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een silo- en ma lerij-installatie voor het opslaan en ver werken van granen en landbouwproduc ten, alsmede een inrichting voor het op slaan en afleveren van motorbrandstof fen, in het perceel Torenstraat 16, kada straal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 8185 en 8178 b. de heer P. W. Stalenhoef, 2e Heeser laantje 4a te Soest, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een herstelinrich ting voor motorvoertuigen in het per ceel le Heeserlaantje 2, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie G„ nr. 4312. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunningen in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zullen op dinsdag 18 augustus a.s., des voormiddags, resp. te 9.00 en 9.30 uur, in het gemeentehuis openbare zittingen worden gehouden, alwaar mon deling bezwaren tegen de inwilliging van deze verzoeken kunnen worden inge bracht Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen, vap de terzake ingekomen stukken. Soest, 31 juli 1970. en daarmee heel de wereld! opge schrikt door het bericht, dat het blote manneken het slachtoffer geworden was van een aanslag. Maar zelfs de persoonlijke naspeuringen van baron v. d. Meulenboeck, de burgemeester van de stad Brussel, hadden geen succes. Op een zaterdag in december werd de on verlaat op de Grote Markt gebrand merkt. Dat Manneken Pis toen van een zeer grote betekenis voor Brussel en zijn inwoners bleek te zijn, kunnen de herbergiers van de nabijgelegen stami- nékes nu nog vertellen! Onderscheiding Met enige trots zal elke Brusselaar u vertellen, dat hun bloedeigen manneken de enige burger ter wereld is met zo veel onderscheidingen en titels. Zelfs onze eigen minister Luns valt daarbij in het niet. Hij werd d.w.z. „M.P." officieel benoemd tot ereburger van de stad Brussel. Hij is erescheidsrechter van de Belgische voetbalbond. Hij is onbezoldigd ruimtevaarder en natuur lijk is hij benoemd tot ere-kolonel van de meeste regimenten van de Belgische armee. Maar het manneken is niet al leen lid van de Belgische weermacht. Alle regimenten, die ooit een officeel bezoek brachten aan Brussel, wilden hem als lid van hun regiment inschrij ven. Manneke Pis kreeg uniformen van de Welsh Guards, van de Zwitserse Garde, van de Franse grenadiers en van de Amerikaanse militaire politie. Volksdrachten uit alle windstreken werden Manneken Pis aangeboden en van veel vooraanstaanden uit de we reld van politiek en kunst kreeg „M.P." een gala-kostuum. Garderobe Het aantal kledingstukken, dat in de loop van de tijd aan het manneken aan geboden zijn kan men zo ongeveer op tweehonderd stellen. Zij worden bewaard in het gemeentelijk museum van Brus sel, vlak tegenover het beroemde Stad huis op de Grote Markt. Daar zijn ook de honderden ordetekens en oorkonden te zien, die Manneken Pis bezit. Alles wat ooit over hem geschreven is wordt daar bewaard. Honderden tekeningen van de meest beroemde kunstenaars, spotprenten, oude gravures, foto's, ver halen en gedichten worden in dat mu seum als kostbare documenten gekoes terd. Zelfs het script van een Neder landse film „De zaak M.P.", met o.a. Albert Mol in een van de hoofdrollen is er te zien. Een zeer merkwaardig kledingstuk is de regenboogtrui van de wereldkampioen wielrennen. Manneken Pis kreeg die van zijn landgenoot, de wereldkampioen Stan Öckers. Symbool van het alledaagse Maar allen, die hem een deel van zijn garderobe schonken, moesten het kle dingstuk zó laten maken, dat het man neken door kon gaan met zijn dagelijk se bezigheid. Daardoor zijn er inge wikkelde patroontekeningen ontstaan, die ieder eerst moet opvragen alvorens men waardig geacht wordt zijn garde robe aan te vullen. De eerste fase is een correspondentie die er zijn mag. Wanneer iemand de wens te kennen geeft de garderobe van Brussels oudste burger aan te vullen, dan komt een heel peleton ambtenaren in beweging. Eerst wordt vastgesteld of het te schen ken costuum historische waarde heeft. Of van origineel folkloristische oor sprong is. Wanneer deze hindernis ge nomen is volgt toezending van het pa troon, dat met veel officiële stempels van stad en staat is voorzien. Maar dan is het nog nodig om een officiële acte van aanvaarding te krijgen. Is die ook gereed, dan kan men pas echt een kledingstuk gaan schenken. Zondag jl. zijn de Red Stars junioren teruggekomen van een veertien-daags verblijf in Spanje. Het vorig jaar nog adspirantenteam maar inmiddels junioren geworden, ver trokken zij twee weken geleden met drie auto's naar Spanje, richting Barce- lona, alwaar zij één week zouden ver blijven om daarna nog één week naar het toeristenstadje Calella te gaan, om heerlijk in de zon bij te komen van de vermoeienissen van de afgelopen com petitie en van de twee wedstrijden, die zij gespeeld hebben in Barcelona. Er zijn in Barcelona twee wedstrijden gespeeld en ondanks het verlies van beide ontmoetingen hebben de jongens uitstekend tegenstand geboden. Vooral de tweede ontmoeting was bij zonder enerverend met de uiteindelijke score van 55-44 voor de Spanjaarden. De ontvangst in Spanje was voortreffe lijk en duidelijk is dat basketbal daar bijzonder populair is. Bij beide ontmoe tingen waren honderden mensen aan wezig. De wedstrijden werden 's avonds om tien uur op een buitenveld met ver lichting gespeeld, iets waar de Red Stars jongens ook aan moesten wennen. Na beide wedstrijden werd het Soester gezelschap gastvrij ontvangen, waarbij bij de laatste ontmoeting het gezelschap werd ontvangen op het stadhuis van Barcelona, waar zij door de burgemees ter werden toegesproken. Twee prach tige bokalen kreeg Red Stars als ge schenk mee naar huis. Met bijzonder veel plezier zal het Red Stars gezelschap terugdenken aan deze twee heerlijke weken Spanje. Vrijdagavond aanvang van de training: Komende vrijdagavond zullen de ploe gen van Red Stars weer beginnen met hun trainingen voor het komende sei zoen in de Soester sporthal. De eerste trainingen zullen beginnen om zes uur voor de jeugd. De juiste indeling zal nog nader worden bekend gemaakt. De Geitenfokvereniging Soest en Om streken hield zaterdagmiddag haar jaar lijkse fokdag op het terrein van de heer Oosterhout te Soesterberg. De he- ren L. Post en Van Beek, respectieve lijk uit Eemnes en De Bilt, fungeerden als keurmeesters. Arbiter was de heer Ir. Eikelboom, veeteeltconsulent in de Noordoostpolder en voor de provincie Utrecht. Bij de kampioenskeuring behaalde de 3-jarige geit (Petra) van mej. M. van Oosterhout de eerste prijs, waardoor zij in het bezit kwam van de bronzen medaille uitgeloofd door het gemeen tebestuur van Soest. De 1-jarige geit „Banta" van dr. A. J. W. Hagedoorn, Soesterberg, werd reser ve-kampioen. In het stamboek werden opgenomen „Bantia II" van dr. Hage doorn en „Rika" van de heer P. Zonne veld, Baarn. Drie boklammeren van -mej. Oosterhout behaalden twee eerste prijzen een twee de prijs. Van de twee-jarige bokken werd „Pi- nius" van dr. Hagedoorn IA en „Clau- dius", eveneens van dr. Hagedoorn, 1B. Geitenlammeren geboren in 1970. Rubriek 7: IA, S 326, eigenaar W. Steenkamp, Soest. 1B, S 312, eig. dr. Hagedoorn. IC, S 324, eig. P. Zonneveld, Baarn. 1D, S 319, eig. dr. Hagedoorn. IE, S 313, eig. dr. Hagedoorn. 2A, S 320, eig. dr. Hagedoorn. 2B, S 317, eig. dr. Hagedoorn. Rubriek II: IA, S 333, eig. M. Bakker, Amersfoort. 1B, S 330, eig. mej. M. Oosterhout. IC, S 334. eig. B. v. d. Pol, Soest. 2A, S. 335, eig. W. v. d. Bree- mer, Soest. 2B, S 332, eig. M. Bakker Amersfoort. Een-jarige geiten: IA „Bantia II" van dr. Hagedoorn. 1B „Rika" van P. Zon neveld, Baarn. 2A „Torli" van M. Bak ker, Amersfoort. Twee-jarige geiten: IA „Hilde" van mej. Oosterhout. 1B „Bimbo III" van dr. Hagedoorn. 2A „Cornelia" van W. Steenkamp. Drie-jarige geiten: IA „Petra" van mej. M. van Oosterhout. 1B „Selma" van mej. M. van Oosterhout. Oudere geiten (vier jaar en ouder): IA „Diana" van dr. Hagedoorn. 1B „Bucco" van dr. Hagedoorn. IC „Barbera" van mej. M. van Oosterhout. 1D „Mila" van mej. M. van Oosterhout. 2A „Bianca II" van W. v. d. Breemer. Dwerggeiten (een-jarige geiten): IA „Trix" van Van Beek uit Soest. 1B „Corrien" van Van Beek. 2A „Anneke" van Schoonderbeek uit Soest. 2B „Truus" van Schoonderbeek. Lam: IA „Trix" van Schoonderbeek. Een-jarige bok: IA „Jopie" van Schoon derbeek uit Soest. Een paar Nederlandse marinemannen hebben in Zuid-Afrika aan de lijve er varen wat apartheid is. Ze werden in een station en in een restaurant niet ge holpen, soms werden ze weggestuurd door het personeel, soms door de politie. En dat omdat ze zwart of bruin van huid zijn. Dit op zichzelf is niet eens zo verba zend: dit is bekend. Was ook bekend voordat de fregatten Van Galen en Van Speyck voor een beleefdheidsbezoek naar Kaapstad werden gestuurd. Vandaar dat een regeling was getroffen dat niet naar de huidskleur van de schepelingen geke ken zou worden, mits ze maar een uni form droegen: ze werden wat daar be schouwd wordt als „ereblanken". Merkwaardigerwijs is niet afgesproken dat de blanke marinemannen als „ere- zwarten" behandeld zouden worden - 'n merkwaardige voorkeur die eraan doet twijfelen of de Zuidafrikaanse regering zelf erg geloofd in haar bewering dat 't voor de gekleurde man ook goed leven is in dit land. Maar dit terzijde: de afspraak zelf is al aan een stuk huichelarij - en indirect een van Nederlandse zijde meewerken ook een Nederlandse erkenning dat Zuid Afrika natuurlijk wel goede redenen heeft om naar ras te discrimineren: Su rinaamse marinemannen en die van In donesische afkomst te laten bestempelen tot „ereblanken" is een belediging deze mensen door Den Haag aangedaan. Zuid-Afrika heeft kennelijk ook niet eens kans gezien deze dubieuze rege ling te laten naleven. De officiële reac tie hierop van Den Haag is geweest dat de Zuidafrikaanse ambassadeur werd ontboden om een vermaning in ontvangst te nemen: als zoiets nog eens gebeur de zou men moeten overwegen het vloot- bezoek af te gelasten. Dit nu is een te slappe reactie die al leen maar kan komen van een instantie die bij nader inzien beseft dat ze al een moreel aanvechtbare afspraak heeft ge maakt over de huidskleur van enige landgenoten. Tenslotte is deze geklerude 'zeelieden niet alleen een belediging ten deel- gevallen: -ze waren er niet als toe risten, maar als vertegenwoordigers van Nederland. Nieuwerhoekpléin 1 Soestdijk - lol. 02155-2850 BISSCHOPSWIELEN. Wat zijn in de heraldiek bisschopswielen? Antwoord: Het Koninklijk Nederlandsch Genootschap voor Geslacht- en Wapen kunde deelde ons mee. dat het geen enkel voorbeeld van bisschopswielen of St. Anthoniekruis (Tan Kruis) met bel len (ook niet onder een andere betite ling) heeft kunnen vinden. Het kwam daarom lot de conclusie dat het hier wapenfiguren betreft die alleen in de Duitse heraldiek voorkomen. U wordt daarom geadviseerd u in de eerste plaats te wenden tot het Stads archief in Rauenthal. Daar zal men u zeker wel het een en ander over het eigen stadswapen kunnen meedelen en u tenminste kunnen verwijzen naar de desbetreffende literatuur of naar een Duitse instelling voor heraldiek. Na een langdurig, smartelijk doch geduldig ge dragen lijden, overleed in volle overgave aan Gods H. Wil, voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, onze lieve zorgzame man, vader, groot- en overgrootvader, HENDRIK VOSKUILEN, echtgenoot van H. de Beer. in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam H. VOSKUILEN-DE BEER Soestdijk, 25 juli 1970 Beetzlaan 68. De begrafenis heeft plaatsgevonden 28 juli op de R.K. begraafplaats aan de Steenhoffstraat te Soest. Voor de hartelijke bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en het overlijden van onze dierbare broer, zwa ger en oom, LAMBERTUS CHRISTIANUS ALDERS, betuigen wij u onze oprechte dank. FAMILIE ALDERS Soest, augustus 1970 Kerkpad n.z. 45. KLEINE ADVERTENTIES uitsluitend by vooruitbetaling. Br. onder nr. 20 ct. extra Gevraagd voor halve dagen 65+-er als BOEKHOUDER. Sollicitaties aan STEXAM Nederland N.V., Radema kerstraat 19, Soesterberg, telefoon 03463-1644. Het Zendingscentrum te Baarn zoekt MEDEWER- PERSONEEL GEVRAAGD KER(STER) in de leeftijd van 16-19 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan de direktie, Wilhelminalaan 3, Baarn. In ons modern en prachtig gelegen rusthuis voor be jaarden te Bilthoven, vlakbij station en bus haltes, 7 minuten van Utrecht, vragen wij voor in- of extern mannelijke of vrouwelijke VER PLEEGHULPEN. 5-daagse werkweek. Gaarne soll. aan: Rubenslaan 1, Bilt hoven, of tel. 030-783745, na 17 uur 786923. Voor onze afwerkings afdeling zoeken wij enige meisjes of gehuwde dames voor hele of halve dagen. Hoog loon, gratis werk kleding. N.V. DRUKKERIJ ATLAS, Koningsweg 18, Soest, telefoon 4751. TE KOOP AANGEBODEN Heilgymnaste - masseuse vraagt voor 's ochtends een MEISJE die haar be hulpzaam wil zijn bij de TE KOOP slaapbank en 2 fauteuils en 4 stoelen. T.e.a.b. Hartweg 55. (6 mnd. en 2Va jaar) en andere huishoudelijke werkzaamheden. Sophialaan 33, tel. 7899. TE KOOP stormtent, beige bruin, 4-pers. slaapkamer met vast grondzeil. Nieuw prijs 340,slechts 3 we ken gebruikt 170,==. Bungalowtent, 4-pers., oranje-blauw 75, Alb, Cuyplaan 88. Voor onze supermarkt vragen wij met spoed een handig en accuraat MEISJE. Van der Laan's Super markt, Oude Utrechtse- weg 38, telefoon 2685. Te koop A.J.S. MOTOR, 350 cc. Troelstrastraat 10. Prachtige Sparta SNEL- BROMMER. Weinig gelo pen. 375,—. Thorbecke- straat 26. In onze supermarkt is plaats voor een actieve BEDIENDE. Sollicitaties worden ingewacht door Van der Laan's Super markt, Oude Utrechtse- weg 38, telefoon 2685. Te koop toom BIGGEN. Nieuweweg 49. Te koop EYSINK met verz. en veel onderdelen. Prijs 100,Leeuwerik- weg 5. Gevraagd MEISJE in de huishouding. Mevrouw Huissteden, Soesterbergse straat 28, telefoon 3480. Te koop TANDEM. Gevraagd VERKOOPSTER en leerling verkoopster. Banketbakkerij Dogterom, Torenstraat 6, tel. 2050. Te koop KANARIES. Dalweg 115. Te koop FIAT 600, bouwj. 1965. Van Goyen- laan 99, Soest, 's Avonds na 6 uur. Bij ons is plaats voor een VERKOOPSTER en een leerling verkoopster. Bel voor een afspraak 3473 of 5889. Van Dam, Schoenen en Tassen, Torenstraat 5, Soest. PIANO te koop aangeb. 100,-. Julianalaan 80. Te koop BRUIDSJAPON, maat 38-40. Brieven onder letters L B 41, bur. S.C. Welke vrouw met kantoor- ervaring heeft interesse om enkele ochtenden per week onze boekhouding en administratie bij te werken Bel voor een afspraak 3473 of 5889. Van Dam, Schoenen en Tassen, Torenstraat 5, Soest. Aangeboden van eerste eigenaar, DAF, bouwjaar 1968, km.stand 42.000. ƒ4.000,A. C. Bervoets, Pelikaanweg 28, Soest. Bosch KOELKAST (inh. 240 liter), Therma 4-plaats Jong gezin (1 kind) zoekt HULP in de huishouding voor halve dag per week. Ereprijsstraat 24, Soest, tel. 7740. bureau, 80 x 160. Foeken- laan 2, tel. 3326. Te koop JONGE HENNEN. Beckeringhstraat 27, telefoon 3513. Salon Robert vraagt twee LEERLING KAPSTERS. Aanmelden na 19 uur. Eikenlaan 31, tel. 6066. Te koop PEUGEOT 404, type 1968, 68.000 km. ge lopen, i.z.g.st. Kleur wit. Birkstraat 105, tel. 3256. Gevraagd MEISJE of JONGE VROUW voor onderhoud der kamers. 5-daagse werkweek. Goede verdiensten. Hotel „De Bos vijver, Soesterbergse straat 107, tel. 3451. TE KOOP V.W. 1200 '68. Ossendamweg 10, tel. 5403. TE HUUR AANGEBODEN MONTEUR en LEERLING MONTEUR gevraagd. Spoed. Garage Van Dolde- ren, Burg. Grothestraat 68, Soestdijk, tel. 2330. TE HUUR droge garage, 7x8 mtr., aan de rijks weg naar Amersfoort, liefst voor opslagplaats. Brieven onder letter R 23 bureau Soester Courant. Leerling KAPPER(STER) gevraagd. Heb je belang stelling, kom dan vrij blijvend rondneuzen. Post- ma Coiffures, Dames- en Herenkapper, Brinkstraat 4, Baarn. tel. 02154-2470. Te huur 2 gemeubileerde KAMERS met kookgele genheid en gebruik van douche voor 2 meisjes. Br. onder letter Z 283 bur. S. Crt. JONGENS en MEISJES gevraagd voor dagblad bezorging. Hoog loon. Telefoon 5786. Te huur 4-pers. CARAVAN met buitentent. 70, per week. Vanaf 8 augus tus. Tel. 3383, b.g.g. 2670. WERKSTER gevraagd, 1 k 2 morgens per week. Da Costalaan 11, tel. 6905. DIVERSEN Grijp deze week uw kans, kom even langs bij Wim en Jans. Weer 43 nieuwe BANKSTELLEN in 5 mo dellen, diverse onyx tafels, hang- en schemer lampen, vloerbedekking, spreien, koperwerk enz. W. Ham. Bloemenhandel, Hooglandseweg 19, Nijkerkerveen. Gevraagd beschaafde VERKOOPSTER voor de zaterdag. Boven 17 jaar. Liefst enige ervaring. Banketbakkerij Maison Verkleij. Van Weedestraat 76, tel. 2823. STEXAM Nederland N.V., Rademakerstraat 19, Soesterberg, telefoon 03463- 1644, vraagt voor spoedig SECRETARESSE. Goede vaardigheid in steno en typen. Kennis van Engels strekt tot aanbeveling. Verloren paarlen KETTING met slot van twee safieren en steentjes. Tegen beloning terug te bezorgen. Kerlfpad n.z. 17. Verpleegster zoekt leuke JOB voor ochtenduren in Soest of omgeving. Eventueel bij arts. Tele foon 6217 of brieven onder no. 1730 bur. S. Crt. 5Iet vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje PETRA. W. W. BOSMAN G. W. M. A. BOSMAN- PLAGGE AART MANON Soest, 3 augustus 1970 Vondellaan 21. ARTS, tot 26 augustus. Plaatselijke artsen nemen waar. Gcdipl. voet- en schoen- kundige, pedicure, Middel wijkstraat 50, Soest, telefoon 6440 TE HUUR GEVRAAGD Te huur gevraagd gemeu bileerde KAMER met kookgelegenheid, door net meisje, 21 jaar. Br. onder letters W H 24 bureau Soester Courant. PERSONEELS- AANBIEDING Ervaren TYPISTE zoekt thuiswerk voor 2 uur per dag. Tel. 02155-7916, na 18 uur. De PONYLESSEN worden op maandag 10 augustus hervat. De lessen vangen aan van maandag t.e.m. vrijdag, van 4.15 - 6.15 uur. Inlichtingen dagelijks aan de manege. Bosstraat 133, Soest, tel. 03490-19289. Tussen 7 en 9 uur avonds. Het Nylontegelhuis. NYLONTAPIJTTEGELS met garantie 0,79. Gratl» leggen. Trapbekleden ƒ100. 18 kleuren. Tel. 02154-4980. NIEUW Aangeboden polyester onverslytbare TUINVIJVERS en WATERVALLEN in divers» maten. Zolang de voor raad strekt. Vorstbestendig en verhuisbaar. Telefoon 6163, Soest. BAARN'S TUINCENTRUM voor tegels, flagstones, lavasteen, gele okersteen, turf, compost, mest, grond. FA. L. KU1JER, Berkenweg 32, tel. 02154- 3077. Ook ingang Zand- voortweg. Boomkwekerij - Tuin architectuur. RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-1703L REPARATIE KUNST GEBITTEN snel en bil lijk. Cantonlaan 9A, Baarn, telef. 02154-4136. TEGELS in vele maten en kleuren. Lavasteen, grote voorraad. TUINTOKO VAN DRIE. Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. Uw adres voor knopen, gespen, garneerband, stof fen en modische artikelen is Fa. HUISSTEDEN. Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. TUINGEREEDSCHAPPEN (onze specialiteit!), gras- maaimachines In tientallen maten en soorten. TUINTOKO VAN DRIE. Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-! 7031. Wfj maken voor u kousen, klein verstelwerk, rokken verkorten cn knoopsgaten. HET WOLHOEKJE. Braamweg 25, tel. 3159. Gevraagd om le worden opgeleid tot tandarts. Heideweg 41A. Alb. Hahnweg 15, Soest, tcl«foon 3469.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3