rond de riks Nieuwe weg Amersfoort - Utrecht in 1974 gereed Oót OPEN... VkfOERKOM ibielbedrijf ooij - Soest N.V. iercedes-Benz en ÜSIÖNS FINANCIERING CASTRO'S FALEN een weerslag in Latijns-Amerika T.N.O. ADVISEERDE AL JAAR GELEDEN TOT BETERE BEVESTIGING GEVELPLATEN leder jaar wordt het beduidend minder ^fé-Desfawrant .Soestdijk" VESPA GIA0 De Witte Pompen VW 1302NIEUWE KEVER Krabbels van Knelis Autoboetiek lót-zuid ?oeót ne keuze, igste prijzen u in RICHTING rden gecon trol reed en arantie-certificaten erbergsestraat 2, 02155-5556 i Uit brief aan bewoners van Euroflats blijkt Zondag geen poppentheater 13e Paleis Soestdijk-tocht Partij van de Arbeid stelt vragen over vallende gevelplaten in Soesterveen Zeepost VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 bossen, winkels, station en DDENHUIS met schuur en tkamer, hal, ruime keuken, en 1 kleine slaapkamer, irden. ƒ49.500,—. weg gelegen, modern vrij- met zeer grote garage, tuin. rikamer, luxe ruime eet- aapkamers, luxe badkamer oilet, zolder. 125.000,—. in onroerende goederen ST - TELEFOON 02155-5145 ^S, l-pers., grote maat, ƒ24,50 tfS, l-pers., grote maat, 24,50 NS, 2-pers., 190x240 ƒ30,— ether MATRASSEN (twee- >JU ƒ47,— NU 5,50 ;s polyether, 60 x 120 cm, ƒ12,20 is vanaf 4,10 orme keuze, vanaf 1,45 nieuwste dessins SPREIEN, rijzen l, Soestdijk, telefoon 2406 '0, type 230, kleur witgrijs, ien. 7, type 250-S, Automatic, met jlauw met beige kunstleer. type 250-S, met open dak en met beige kunstleer. 5, type 250-S, met open dak en srblauw. 5, type 220-SE, met open dak, iV. 5/'66, type 250 SE Coupé, met lio en lederen bekleding. Mooi ;en. 8, type 220, sedan met radio, ien. 11 T Sportomatic, met radio en d onderhouden wagen, ort Cabriolet, met radio en ver met open dak, slechts even be- 1700 S Coupé, mooi onderhouden tina 1600 E, met open dak en g gereden. net schuifdak en verdere luxe. 10 Major, slechts even bereden. ak, 1963. ak, 1970. met schuifdak. met nieuwe motor. ARDEN en HILVERSUM lur. Zaterdag's 8.30 tot 18 uuf« igs gesloten. De nieuwe rijksweg 28 tussen Amers foort en Utrecht, die zuidelijk langs Soesterberg is geprojecteerd, zal ver moedelijk in 1974 gereed zijn. Aan de aanleg van deze weg zal in ieder geval ononderbroken worden doorgewerkt, zo hebben Gedeputeerde Staten van Utrecht meegedeeld in antwoord op de vragen van de heer K. de Wilde uit Soest. De vragen van de heer De Wilde be troffen echter in hoofdzaak de verleg ging van de huidige rijksweg door Soes terberg in noordelijke richting. De weg zal noordelijk om de kom van Soesterberg worden geleid en halver wege Soesterberg en Amersfoort weer Klokken Prisma horloge Gouden- en zilveren sieraden Verlovingsringen Uurwerkreparaties HORLOGERIE „(^olitico" KONINGINNELAAN 21 - SOEST- TELEF. 02155-8319 De traditionele vrolijkheid van het oogstfeest is jaarlijks gemengd met een diepere zin die Castro zijn volk pleegt uit te leggen: een verdere stap op weg naar een betere maatschappij en wat Cubanen met gezamenlijke inspanning vervolgens kunnen bereiken. Dit keer wees Castro minder 'n weg naar succes, dan dat hij toegaf dat er ernstig gefaald was, waarvoor hijzelf de verantwoorde lijkheid op zich nam. Dat falen is in cijfers uitgedrukt: nog geen negen miljoen ton suiker geoogst al was alles op haren en snaren gezet om de tien miljoen ton te halen. Aan gezien suiker het produkt is waarop de Cubaanse economie moet drijven is dit geen onbetekenend falen. Castro heeft ook aangekondigd dat massale mobilisa tie van stedelingen voor de oogst, waar bij hij persoonlijk het voorbeeld gaf, zwaaiend met een geducht mes, niet herhaald zullen worden. De koersverandering houdt onder meer in dat men het gaat proberen met meer industrie. Niet dat de socialistisch- communistische ideeën van het bewind veranderd zijn alleen de methode om deze staat welvarend te maken gaat ver anderen. Vooral in de Ver. Staten is nogal leed vermaak geweest over Castro's falen, maar dat is nogal zinloos. Tenslotte heeft Castro zijn experimenten in grote trekken doorgezet tegen de zin. en te gen de adviezen van Rusland in. We mogen aannemen dat Castro gedwongen is nu gehoorzamer te zijn jegens de Russen en waarschijnlijk is hij daartoe nu ook meer bereid. Dit overigens is een aanzienlijk minder belangrijk aspect dan de weerslag van de Cubaanse mislukking op de rest van Latijns-Amerika. Niet alleen de persoon van Castro, maar ook hoe zijn Cuba reilde en zeilde, inspireerde velen in de Zuidamerikaanse republieken die zon der moeite gebreken zagen in de hen omringen samenleving. Maar als Castro faalt, wat slaagt dan nog wel? Waar we ook kijken in La tijns-Amerika is er of de met corruptie vermengde misère van een militair be wind dat sociaal noch economisch enige verbetering tot stand brengt; of een zwak regime dat wel een nieuwe maat schappij zegt te willen stichten op demo cratische grondslag maar er duidelijk de kracht voor mist; of er is iets daartus sen in maar hoe regeringen veran deren, de armoe blijft. En hoe vangt men nu de teleurstelling op ook vergeefs naar Castro gekeken te hebben voor een oplossing? Voor een steeds sterker wordende groep is dat geen vraag: ze kijken naar Mao en zijn China dat was nog eens een vertrapt land en zie eens hoe dit op eigen kracht tot een grote mogendheid is geworden, een kernmacht zelfs. Naarmate alle bronnen waaruit men hoop dacht te kunnen putten van de Alliantie voor de vooruitgang, made in U.S.A. tot de volksrepubliek a la Cuba, naar Russisch model opdrogen, zal men meer en meer zijn inspiratie zoe ken bij de Chinezen die in deze streken ook actief met het Rode Boekje colpor- leren. Het falen van Castro's communistich experiment maakt Latijns-Amerika niet lichter maar feller rood. Goede kunstnijverheid hoeft niet duur tezijn. Op de nieuwe kunstnijverheid- afdeling van Ton Beuken, vindt u duizend en één leuke dingen. Modern, kleurig, fijn van vorm. Voor uzelf, of als surprise voor een anderi Zo rond de riks kunt u al kiezen. Bij Ton Beuken, Gallenkampelsweg 2, of Soesterbergsestraat 51, Soest-Zuid (bij het busstation) op de oude weg uitkomen. Verschillen de bewoners moeten hiervoor grotere of kleinere stukken tuin opofferen en ko men veelal vlak aan de weg te zitten. „De door het rijk voorgenomen omleg ging onder Soesterberg overeenkomstig de gemeentelijke bestemmingsplannen (van 1959) brengt inderdaad mede, dat een deel van de bebouwing nog ten noorden van de wegomlegging en daar om wat geïsoleerd blijft. Een onder vanging daarvan door middel van een verschuiving van het tracé in noordelij ke richting ontmoet echter - naast een ligging op korte afstand van een van de startbanen van het vliegveld Soester berg - ook andere doorslaggevende be zwaren. In verband met de in acht te nemen minimum boogstralen zou op 'n aanmerkelijk grotere afstand ten wes ten van Soesterberg van de bestaande weg moeten worden afgeweken, waar door een zeer schadelijke, doorsnijding van het landgoed „Beukbergen" en waar schijnlijk ook van de bebouwing onder Huis ter Heide zou ontstaan. Naast on evenredig hoge kosten zou dit ook in landschappelijk opzicht vérgaande con sequenties met zich brengen. In ver keerstechnisch opzicht wordt bovendien gevreesd, dat door de grotere afstand van de omleiding tot het zwaarste punt van de kern Soesterberg een zodanig deel van het verkeer de oude route zou blijven prefereren, dat de beoogde ont lasting van de bestaande weg door het centrum niet in voldoende mate zou worden bewerkstelligd", aldus G.S. De door het rijk voorgenomen recon structie van het gedeelte van de weg tussen Soesterberg en Amersfoort, brengt volgens G.S., ongetwijfeld voor de aan de noordzijde aanwonenden na delige gevolgen met zich onder meer in de vorm van een verlies van voortuinen en een verkorting van de afstand tot de rijbaan. „Een rechtstreeks gevolg van het langer uitblijven dan aanvankelijk was voor zien van de ten zuiden van Soesterberg geprojecteerde nieuwe rijksweg Utrecht- Amersfoort is dit echter niet. Deze nieu we, rijksweg beoogt een vervanging van de bestaande rijksweg door Soesterberg, dit dan echter uitsluitend voor wat het doorgaande verkeer betreft. Het regio nale korte afstandsverkeer zal van de bestaande verbinding gebruik blijven maken. Uitgaande van een huidige ver keersintensiteit van bijna 22.000 voer tuigen per dag op het wegvak Soester- berg-Amersfoort, een jaarlijkse groei van tenminste 5 °/o, en een afvloeiing naar de nieuwe rijksweg in 1974 van circa 50 n/o, dient nog rekening te wor den gehouden met een korter afstands verkeer in een omvang van rond 13.300 voertuigen per dag en in 1974 voor een aantal daarop volgende jaren telkens tenminste 5 °/o hoger." De streefdatum voor voltooiing van de rijksweg Utrecht-Amersfoort is enkele malen verschoven. Volgens G.S. is dit geen specifiek gevolg van het tussen rijkswaterstaat en defensie noodzakelij ke overleg. „De totale problematiek in verkeerstechnisch, landschappelijk en stedebouwkundig opzicht bleek com plexer en vergde meer bestudering en overleg met een groot aantal instanties dan aanvankelijk kon worden voorzien. Over het tracé is thans echter in grote lijnen overeenstemming met alle be langhebbende partijen bereikt en onder Zeist zijn de eerste werken reeds in uit voering. Er wordt naar gestreefd deze werken thans ononderbroken voort te zetten om in 1974 tot een voltooiing te komen. De ingreep in de belangen van de aan wonenden bij de uitvoering van het plan voor reconstructie van het wegvak Soesterberg-Amersfoort is ongetwijfeld vandien aard, dat een grondig onder zoek van alternatieve mogelijkheden - zoals de aanleg van een parallelweg over de Vlasakkers - geboden is." Niettemin zijn Gedeputeerde Staten tot de conclusie gekomen, dat aan het plan van rijkswaterstaat de voorkeur moet worden gegeven. Het voornaamste be zwaar tegen het alternatieve plan van een aantal bewoners vindt het provin ciaal bestuur het feit, dat bij uitvoering van het plan de oude weg nog te zwaar belast blijft. Uit een brief, die de bewoners van de flats van Eurowoningen begin deze week hebben ontvangen van de bouwer en opdrachtgever naar aanleiding van het ongeval met de gevelplaat, blijkt, dat TNO al een jaar geleden de bouwer heeft geadviseerd om de gevelplaten aan de balkonzijde van de flats (waar verleden week het ongeluk gebeurde), veiligheidshalve van een extra construc tie te voorzien. Waarom dit niet gebeurd is, wordt in de brief niet vermeld. Wel delen de aannemer J. J. van Gent's Bouwbedrijf en de opdrachtgever Parkfonds Trust N.V. (een dochtermaatschappij van Euro woningen) in hun brief aan de bewoners mede, dat nog tijdens de bouwvakvakan tie zal worden begonnen met extra voor zieningen aan de gevelplaten overeen komstig het advies van TNO. Tevens wordt in de brief gesteld, dat vóór het onderzoek van TNO geen en kele noodzaak bestond om de gevelpla ten na het ongeval met een tweetal pla ten aan de andere kant van de flat, van een extra verankering te voorzien. Die noodzaak is blijkens de brief door TNO blijkbaar wel geconstateerd. Zoals bekend stortten verleden voor jaar twee gevelplaten aan de portiek zijde van de eerste flat aan de Veen besstraat naar beneden. Zij kwamen vlak voor de collectieve ingang terecht, maar persoonlijke ongelukken deden zich daarbij niet voor. In opdracht van J. J. van Gent's bouw bedrijf uit Amersfoort heeft TNO toen een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ingesteld. TNO kwam tot de slotsom, dat het in ieder geval aanbe veling verdiende om de gevelplaten aan beide zijden van de flat een extra be vestiging te geven. Aan de portiekzijde is dat gebeurd. De kosten daarvan be droegen ongeveer een miljoen gulden, terwijl de bewoners veel overlast on dervonden, omdat grote delen van de buitenmuur moesten worden gesloopt. De voorzieningen, die nu aan de an dere gevelplaten getroffen moeten wor den, zullen volgens de brief geen hinder voor de bewoners opleveren. Aan twee blokken behoeft niets te gebeuren. Deze woningen zijn later klaar gekomen en volgens de brief is tijdens de bouw reeds rekening gehouden met de resul taten van het TNO-onderzoek. Ondanks de bouwvakvakantie is de ge velplaat, die verleden week van de zesde verdieping naar beneden stortte (zonder persoonlijke ongelukken te veroorzaken) inmiddels door een andere vervangen. De aannemer heeft een paar bouwvak kers bereid gevonden om deze klus op te knappen. De brief, die de bewoners van Van Gent en Parkfonds Trust hebben ont vangen, luidt aldus „Zoals u bekend is, is. donderdag een betonnen gevelplaat losgeraakt van het flatgebouw, dat het eerst gereedgekomen is, deze keer aan de balkonzijde. Het voorval kwam voor ons als een volle dige verrassing. U kunt ervan overtuigd zijn, dat wij, hoewel gehandicapt door de bouwvakvakantie, alle beschikbare middelen te baat zullen nemen om de nodige voorzieningen te treffen. Zoals reeds eerder in een brief aan u is mede gedeeld, liet het zich aanzien, dat voor zieningen aan de gevelplaten aan de balkonzijde niet dringend noodzakelijk zouden zijn. Op dat moment moest prio riteit worden verleend aan de verbete ring van de gevelplaten aan de portiek zijde. Deze constructieverbetering is toen dan ook met de meeste spoed ter hand genomen en zoals u inmiddels hebt kunnen constateren inmiddels uitge voerd. Ten aanzien van de nu ontstane situatie willen wij u het volgende mede delen. Bij het onderzoek dat door TNO is verricht, zijn alle constructies onder zocht en beproefd. Ook de gevelplaten aan de balkonzijde zijn uiteraard bij het TNO-onderzoek betrokken geweest. In de loop van dit onderzoek heeft TNO aanbevolen, veiligheidshalve de gevel platen aan de balkonzijde van de eerste vijf blokken van een extra constructie te voorzien. Deze constructie kan van buitenaf worden aangebracht, zodat de bewoners er nauwelijks overlast van zullen ondervinden. Aan de gevelplaten Stond nog maar amper tien jaar geleden de hele Eng vol met koren, aardappelen en andere agrarische produktcn, de opdringende huizenzee, de verstedelijking van Soest, maken de oppervlakte die hiervoor overblijft regelmatig kleiner. Augustus, de oogstmaand, geeft ons de mogelijkheid om het oogsten van het koren met de modernste machines van zeer nabij te volgen, maar hoelang nog De bebouwing gaat steeds verder en het moment waarop het bewerken van het nog aanwezige land de moeite niet meer waard zal zijn komt steeds naderbij. Nu nog staat het koren tussen de Eng en het Soesterveen, en worden tientallen zakken graan afgevoerd. De grond waarop de boeren honderden jaren hebben „geregeerd", is nu bestemd voor huizenbouw en recreatie. Agrarisch Soest wordt steeds meer verleden tijd. Tot grote spijt van de mensen die er hun hele leven al wonen, maar ook voor hen die van de stad naar het platteland kwamen voor het „landelijke". Verloven Trouwen Vergadering Receptie Repetitie enz. enz. GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK EN TEKORT AAN HULP, KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehof straat 6 - Telefoon 02155-2525 I'ot in depuntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzen 1 In de grote, geheel air-conditionned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwijl ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur, menukaarten en tafelversiering worden gratis door ons verzorgd. van de huisnummers 124-162 van blok vijf en het hele zesde blok zijn geen voorzieningen noodzakelijk omdat hier namelijk tijdens de bouw rekening kon worden gehouden met de resultaten van het onderzoek door TNO. Deze construc tie voldoet aan alle te stellen eisen. Alle extra constructie-onderdelen zijn on langs gereed gekomen en zouden onmid dellijk na de bouwvakvakantie worden aangebracht. Na het nu bekende voorval zullen wij trachten, nog tijdens de bouwvakvakantie mét de werkzaamhe den te beginnen. De overige blokken zullen in volgorde worden afgewerkt". Aldus de brief van Parkfonds Trust N.V., een dochtermaatschappij van Eurowo ningen, en J. J. van Gent's Bouwbedrijf te Amersfoort aan alle bewoners van de flats aan de Veenbesstraat in het Soesterveen. Na' het ongeval van verleden jaar heeft Van Gent altijd hardnekkig ontkend, dat het neerstorten een gevolg zou kun nen zijn van een constructiefout. In de brief, die de bewoners nu hebben ont vangen, wordt echter wel gesproken van een „constructieverbetering". Ten gerieve van de vele Volkswagen liefhebbers onder onze lezers geven wij hieronder een populaire beschrijving van het nieuwe Kever-type dat thans door de Volkswagenfabrieken wordt gebouwd. Volkswagen komt dezer dagen met een totaal nieuwe kever, de VW 1302. Meest opmerkelijke punten aan deze auto zijn een nieuw veersysteem (Mc- Pherson), een homokinetische achteras, 120 liter méér kofferruimte, een ver korte draaicirkel (9,6 meter). De voor zijde van de VW 1302 is langer gewor den. Bovendien heeft de 1302 de ver beteringen van de bestaande 1300 ke ver. De voornaamste daarvan zijn: tien procent 'meer motorvermogen, achter ruit-verwarming, uitbreiding van de ventilatiemogelijkheden mèt openingen voor de luchtafvoer, verbeterde ruite- sproeiinstallatie met vergroot reservoir en sleep-ogen vóór en achter. Dit al les is standaard. De kevermarkt heeft met de 1302 en de 1302 S (met 60 pk, 1,6 liter motor) een interessante uitbreiding gekregen. Om bij de neus te beginnen: door de toe passing van de - onderhoudsvrije - McPherson-veerpoten kon de koffer ruimte met 120 liter vergroot worden (zie fotocombinatie). Hetzelfde systeem zorgde ervoor dat de draaicirkel tot 9,6 meter (was 11 meter) beperkt kon blij ven. In combinatie met de homokine tische achteras en de met tot 1379 mil limeter vergrote spoorbreedte vóór werden uitstekende wegliggings- en veereigenschappen bereikt. Verder werd een nieuw type veiligheidsstuurstang gemonteerd met twee knikken en twee kruiskoppelingen. De VW 1302 wordt aangedreven door de versterkte 1,3 li. ter motor, die eveneens te vinden is in de 1971-versie van de 1300. Zij levert tien procent meer vermogen (44 DIN- pk, ofwel 52 SAE-pk bij 4600 t.p.m.). Deze winst werd onder andere bereikt door toepasing van een andere carbura teur en een gewijzigd inlaatspruitstuk (met vorkvormige vertakkingen direct naar de inlaten), een garantie voor een betere cilindervulling. Het reservewiel ligt horizontaal in de voorste bagage ruimte. In de S-uitvoering wordt de 1302 geleverd met een 1,6 liter motor met 60 SAE-pk bij 4400 t.p.m. en 50 DIN-pk bij 3800 tot 4000 t.p.m., en schijfremmen op de voorwielen. De frontpartij is bij beide wagens, ook al doordat zij 7,5 centimeter langer zijn dan de bestaande kevers, ronder gewor den. Verder onderscheiden zij zich ui terlijk van de voorafgaande modellen door de „schelpen" aan weerszijden van de auto, waardoor de af voet van de lucht plaats vindt. Wegens vakantie van Otto v. d. Mieden is er a.s. zondag geen poppentheater. Vanaf zondag 16 augustus gaan de voor stellingen weer normaal door in het Openluchttheater. Zaterdag 22 augustus organiseert de chr. wandelsportvereniging „Olympia' onder auspiciën van de Ned. Chr. Wan delsport Bond (N.C.W.B.) haar 13e Paleis Soestdijktocht te Soest. Voor deze tocht zijn parkoersen samen gesteld door de bossen rond het Paleis en de Lage Vuursche. De afstanden bedragen 6 km (t.e.m. 8 jr.); 12 km (t.e.m. 15 jr.); 18 en 25 km (boven 15 jr.). De start is 's middags om 2 uur bij het wijkgebouw van de Emma- kerk aan de Regentesselaan te Soest. Het inschrijfgeld bedraagt t.e.m. 15 jaar ƒ1,40; boven 15 jaar ƒ1,65. Inschrijvin gen voor 15 augustus bij de heer W. A. Suman, Veldweg 1, Soest, telefoon '02155- 3269. Na 15 augustus worden de in schrijfgelden met ƒ0,30 verhoogd. Een ieder die de tocht volbrengt ont vangt een medaille met lint, terwijl er groepsprijzen zijn voor groepen met mi nimum 12 personen. Voor iedere vereni ging op elke afstand 1 groepsprijs. Ver der zijn er nog extra prijzen te verdie nen. Naar aanleiding van de recente moei lijkheden met de gevelplaten van de Euroflats in het Soesterveen heeft de fractie van de P. v. d. A. de navolgende vragen gesteld aan de Voorzitter van de raad van de gemeente Soest. Edelachtbare Heer. Van uit de dagbladpers vernamen wij dat er opnieuw een plaat van de Euro woningen in het Soesterveen is gevallen. Is uw college bereid de Raad uit- regelen er genomen zullen worden, zo dat in de toekomst dergelijke gebeurte nissen worden voorkomen? Is het uw college bekend of terzake bij alle Euroflatwoningen in het Soester veen een onderzoek zal worden inge steld? In uw college bereid de Raad uit voerig over de ernstige gebreken aan deze flatbouw in te lichten, te meer daar uit medelingen van de bewoners blijkt dat er nog meerdere gebreken bij deze vorm van flatbouw aanwezig is? Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter aal jaore un heul bekend gezeigde ls daat inhouwd daat un ezul zun eige zel- lufs geen tweemaol teuge dezellufde steen stoot, maor datter minse binne die daor heul nie voor terugdeinze. Neem noeng allenug is effe die annemur die de flets an de Veenbesstraot hep gebouwd. Voorug jaor, en daor is geen woord vaan ovur- dreve, gebeurde der net geen ongelukke toeng der zoon paor duuzend kieloos zwaore betonne plaot naor beneje kwaam. Der magge daan minse weze die zeige daat waas daan un geluk bie un onge luk, maor daor bink ut nie mee eens. en daat waas toeng zellufs ok meneer Vaan Gent nie. Zo vlug astie kon heptie toeng heule laange, zwaore buuze voor de huuze laangs gemaok, waormee, aster nog zoon plaot naor beneje zouw wille komme, ongelukke voorkomme wiere. Ak ut mot glove, daan hep aal die nao- rughied die maan un heule kwak knao- ke gekost, der wordt zellufs gezeit un meljoen. Noeng is daat nie zo veul aal zouw der maor een minseleve meej ge red worde, maor aal die cente binne eigeluk nog maor de helluf vaan waat ut allegaor bie mekaor gaot koste, waant noeng ister ok an de aore kaant vaan de flet zoon plaot naor beneje gekomme, en die zalle ok allemaol wel effe betur an de muur motte worde vastgemaok. Kiek, as zoon raamp int klein voor de eerste keer beurt, daan is un mins nog- aal gauw geneig om der un vurklao- ring voor te vingde, die daan vaok in de buurt komp vaan „ut maag nie voor komme, maor wullie binne allemaol maor minse" en tot zoon uutspraok kejje daan komme ajje der vaanuut gaot daat die betreffende plaot der op maondaagmarrege teuge an is gezet. Maor ut gaot veul te veer ajje zoon zellufde uutspraok noeng ok voor die kleine raamp an de aore kaant vaan de flet gaot uutspreke. Ut is messchien nie leuk veur die me neer Vaan Gent, maor ik bin zo vrie um toch effe mit daat „ezul gezeigde" in vurbaand te bringe. Hie mot toch wel begrepe hebbe daat ajje an die huuze an twee kaante vaan die plaote maok, en ajje die plaote daan op dezellufde menier anbrengt, dajje daan geen jaore hoef te waachte op un vallende plaot aster an een kaant aal één naor beneje is gekomme. Kiek, toeng die plaot vaan voorug jaor naor beneje kwaam, haad ut un raamp kenne worde, waant daat bar zwaore ding viel haos voor de deur. De plek vaan voorugge week kwaam waat daat angaot waat mingder gevaorluk terech, int graas bie de viever vaan de flet. Nie datter daor geen ongelukke hadde kenne beure maor op die plek speule nie zo vaok kingders, aal zalle der bes wellis gelope hebbe. Waat ming wel effe mit ming haande naort hoof deej griepe waas de me nier waorop de gevaorlukke plek waas angegeve mit hekke waor kingders zo ongderdoor kenne lope. As die hekke der waore neerrezet om te voorkomme daat der kingders ut gevaorlukke ter rein zouwe betreje, daan kenk daor al lenug maor om laache. Ondaanks de vekaansie vaan de minse die hun daogeluks brood vurdiene mit ut bouwe vaan huuze, binne de mins# vaan Vaan Gent toch meteen ant war- ruk gegaon om de schaode te herstelle, en daat maag toch ok nie onvurmeld blieve. Door deze snelle herstelwerkzaomhed#, zalle de minse, die in die flet woene, ni# heulegaor ut vurtrouwe in de bouwer hebbe vurlore, maor ut mot zo laang- zaomerhaand toch wel an un end kom me aal die naorughied, waant aors gaot ut der op lieke daat op nieuwbouw In Soest nie zo bar veul zegun rust. Ut is wel weer effe geleje, maor aal die naorughied op de Eng is ok nog laang nie vurgete. Waat daat angaot zalle wullie der maor vaan uut gaon daat un ezul zun eige nie tweemaol an dezellufde steen stoot, maor daat drie maol scheepsrecht is. RACING CENTRE SIMAZO Kleine Haag 21 Amersfoort is er ook voor u! Altijd parkeerruimte Met de volgede schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland (11.8). Australië: ms „Taronga" (12 8). Brazilië: ms „Parkhaven" (10 8). Canada: ms „Hope Isle" (14'8). Indonesië: ms „Laertes" (14/8). Kenya, Oeganda: ms „Freiburg" (14/8). Tanzanië: ms „Margareta Brodin" (10/8). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (12,8). Suriname: ms „Mercurius" (12 8). Verenigde Staten van Amerika: ms „Atlantic Champagne" (10/8); ms „Mor- macsun" (13/8). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Zuiderkerk" (12/8). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. CoÜtures Marfeerf cosmetica OUDE UTRECHTSEWEG 37 - SOEST-Z. - TEL. 5431 0

Soester Courant | 1970 | | pagina 3