6267 i «(TiiljJm itaresse zingende dolfijnen... \jpincj oermce Helpt uw Rode Kras HELPEN!! AFWEZIG P.J. U.M. Rupert, van 17 augustus t.e.m. 29 augustus. Voor doeltreffende reclame naar de Soester Courant Bel 6267 'RE HOLLAND I Anderhalf jaar Samenwerkingsorgaan Eemland DOLFINARIUM VTBN.V. Burgerlijke Stand Eerste Soester Begrafenis-Onderneming WIE WEET... Bombarderen Alarm Armaleolliet LAGE VUURSCHE 6 j bilthove uTRECHT 16 Fietsen in eigen omgeving FULL TIME - PART TIME (02155) J Opmaken van 1 pruikjes Tophockey in Soest D00RSMEREN klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION GARAGE B0SR00M Krabbels van Knelis Oud Soest tegen Jong Butzelaar Uitslag toto-vluclit ..De Vriendschap" ge nes aam be- erij ARTS, Ossendamweg 33E, Wordt waargenomen door plaatselijke artsen. DINSDAG 11 AUGUSTUS 1970 Te koop VOLKSWAGEN 1963, l.z.g.st. Schaepman- straat 86. 2 C.V., type '63. Uiterste prijs 250,—. Burg. Gro- thestraat 50, tel. 2807. Te koop aangeboden Citroën AMI de Luxe 1965. Stadhouderslaan 150, telefoon 3032. WONINGRUIL Aangeboden aan de Gast huislaan te Amersfoort, mooie 3-kamer flat, huur 127,90 per maand, incl. centrale verw. Gevraagd 4-kamer flat of vrije wo ning voor 6 personen in Amersfoort of omgeving, hogere huur geen bezwaar. Aanbiedingen aan n.v. Drukkerij G. J. van Ame- rongen, Amsterdamseweg 59. Amersfoort, telefoon 03490-16349. WONINGRUIL. Aangebo den te Utrecht (Overvecht) Kasaidreef 179, 4-kamer flat, centr. verw. 220, per maand. Gevraagd woning of flat te Soest. TE HUUR AANGEBODEN Te huur voor jong meisje, b.b.h.h., gemeubileerde KAMER 130,— per mnd. Inclusief c.v. en warm en koud stromend water, klein keukengebruik, geen maaltijden. Telefoon, tus sen 18.00-19.00 uur, 3711. I- [- ren. SR- Y- 5. iten Aangeboden te Soestdijk, direct te aanvaarden, geriefl. kl. ZIT-SLAAP- KAMER, gebr. v. douche, c.v. Voll. pension, voor oudere beschaafde dame of heer. Telefoon 3044. TE HUUR GEVRAAGD Lerares zoekt tijdelijk gestoff. WOONRUIMTE (min. 2 kamera, kookgele genheid) evt. gemeub. kleine woning. Brieven onder letter A.B. 7 bur. S. Crt. Student aan de Soc. Aca demie te Baarn, zoekt per 1 september KAMER RUIMTE in de omgeving van Baarn. Brieven met condities te richten onder letter D.D. 44 bur. S. Crt. TE KOOP GEVRAAGD PIANO te koop gevraagd of vleugel. Aanbiedingen: Orchideestraat 21, Hilver sum, telefoon 02150-49658. Te koop gevraagd DAMESFIETS, liefst sport- model. Telefoon 2284. NIEUW Aangeboden polyester Engelse onver slij tbare en verhuisbare TUINVIJVERS en WA TERVALLEN in diverse maten. Zolang de voor raad strekt. Vorstbestendig. Molenstraat 67, Soest, telefoon 02155-6163. Voor matrassen, dekens, kussens, divans en wen telbedden naar STEITNER WONINGINRICHTING, Kerkpad N.Z. 20, telefoon 2461. Bij de markt. Wij helpen u direkt aan geld, voor welk doel dan ook. Strikte geheim houding. •a Holland, te Baarn, ïn van MUZIEKIN- iende organisatie een sal istens 25 jaar oud zijn engels moeten kunnen s van dictaat beuren als gastvrouw wij een goed salaris 'aarden. danufacturers' Centre m Begin 1969 werd in Amersfoort het Samenwerkingsorgaan „Eemland" ge ïnstalleerd. De gemeenschappelijke re geling van de gemeenten Amersfoort, Soest, Hoogland, Leusden, Hoevelaken beoogde een coördinatie van het beleid van de gemeente met betrekking tot de daarvoor in aanmerking komende be stuurstaken, waaronder de ruimtelijke ordening binnen het gebied en de in ventarisatie en de coördinatie van de bestaande vormen van samenwerking. Maar blijkens het zojuist verschenen eerste jaarverslag van het samenwer kingsorgaan heeft men zich het afge lopen jaar ook op ander terrein inten sief bezig gehouden met samenwerking en coördinatie van het beleid. Daartoe zijn verschillende commissies ingesteld, t.w. voor ruimtelijke ordening, onder wijs, actieve en passieve recreatie, volksgezondheid en openbaar vervoer. In de loop van dit jaar werden nog de werkgroepen woningdifferentiatie, coör dinatie grondbeleid en regionalisatie en bundeling van hulpverlening ingesteld. Een veelheid van onderling sterk ver weven belangen tussen de Eemland-ge- meenten heeft een samenwerking op basis van de wet gemeenschappelijke regelingen doen ontstaan. „Hiermee", aldus het jaarverslag, „groeide het be sef, dat de verdere ontwikkeling 'n nau were bestuurlijke samenwerking vraagt dan door min of meer toevallige bilatera- len contacten mogelijk is. 't Complex van menselijke relaties en activiteiten speelt zich niet meer uitsluitend en zelfs niet meer overwegend af binnen de grenzen van de plaatselijke gemeenschap. De zorg voor een aangepaste maatschappe lijke ontwikkeling vergt meer.en meer bestuurlijk optreden, dat gekenmerkt wordt door een „grensoverschrijdend" karakter. De problematiek, waarmee do in de agglomeratie liggende gemeenten op dezelfde tijdstippen en op dezelfde wijze worden geconfronteerd, is daarom in wezen ook het vraagstuk van de aan passing van de bestuurlijke organisatie aan de grotere schaal, waarop zich het maatschappelijk leven thans afspeelt. De schaduwzijden van onze welvaart begin nen zich af te tekenen. De welzijnsge- dachte dringt zich op en gaat meer en meer in het bestuurlijk denken en han- ,„in het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolf ij nensta. dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma.Tijden: 10.00, 11.30, 13.00,14.30,16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 6041. GEBOREN: Miranda, dochter van E. van de Klok, wonende te Baarn, en J. Bakker, Troelstrastraat 48. Honda Magdalena Maria, dochter van J. Ver- woerd. en E. M. H. de Beer, Molen straat 88. Marjan, dochter van F. Burger, en J. Rodenburg, Aagje Deken laan 5. André, zoon van R. Doorduijn, en N. den Houdijker, Weegbreestraat 639. Saskia Johanna Maria, dochter van J. P. M. de Werd, en M. T. A. van Klaveren, Veenbesstraat 186. Geertruida Mar- garetha Louise, dochter van W. W. Bosman, en G. W. M. A. Plagge, Von dellaan 21. Freddy, zoon van J. C. Eeverhard, en A. van Oosten, Simon Stevinlaan 81. Miranda, dochter van K. Schouten, en N. Verhoef, salonwa gen bij Amersfoorstestraat 51. Cor- nelis Willem, zoon van W. A. Seinen en G. Breedveld, Julianalaan 43. Sasja, dochter van J. G. van Eijk, en A. van der Boon, Varenstraat 308. ONDERTROUWD: Johannes Schuur man, Oude Postweg 179, Zeist en Theresia Josepha Verhoef, Saenredam- plantsoen 23. Ramiro Benito Acosta, Koninginnelaan 37 en Willemijntje de Goede, Biltseweg 51. Cornelis Johan nes Sernee, Julianalaan 12 en Cornelia Elisabeth Schippers, Julianalaan 12. Jacobus Frederik de Roos, Raaphorst laan lid, Wassenaar en Monique Hedi Louise Broekema, Rademakerstraat 54. Johan Gerrit Sterkenburg, Woestij- gerweg 170, Amersfoort en Adriana Sylvia van Kooten, Kerkpad Zuid Zijde GEHUWD: Gijsbertus van Plateringen, Gounodstraat 20, Amersfoort en Alber- tha Zwart, Rademakerstraat 55, Soes- terberg. OVERLEDEN: Anna Cornelia Plemper van Balen, 78 jaar, weduwe van W. van Doom, Inspecteur Schreuderlaan 2. Hendrik Timmer, oud 52 jaar, Schaepmanstraat 70. Johannes Wille- kes. oud 62 jaar. gehuwd met A. R. Spithoven, Muiderslotplantsoen 4, Utrecht. Gerrit Jan Arnaud de Cala- von, oud 69 jaar, gehuwd met M. W. Redegeld, Christiaan Huygenslaan 121. Johannes Martinus Valk, oud 56 jaar, gehuwd met M. C. Jaspers, Middelwijk straat 3. Petrus Wilhelmus Joseph van Eijden, oud 61 jaar, gehuwd met S. C. J. Driessen, Ereprijsstraat 102. delen een rol spelen. Het welzijn de primaire levensbehoefte vraagt nieu we vormen van wonen en werken, van opvoeding en onderwijs, van actieve en passieve recreatie, van wonen en wer ken, van opvoeding en onderwijs, van actieve en passieve recreatie, van ver keer en industrialisatie. Wil men een in zicht heben in de vraag, welke voorzie ningen nodig zijn en hoe men ze moet spreiden, dan moet men eerst een beeld gevormd hebben van de vermoedelijke ontwikkeling van de menselijke relaties en activiteiten. Dat beeld moet dan die nen als het kader, waarbinnen een ont wikkelingsprogramma wordt ontworpen. Een der karakteristieken van zo'n ont wikkelingsprogramma moet zijn een flexibiliteit, die het de bestuurders mo gelijk maakt, de ruimtelijke planning op elk gewenst moment te koppelen aan de feitelijke ontwikkelingen in de samen leving", aldus het jaar verslag van het Samenwerkingsorgaan Eemland. Ten aanzien van de in het verslagjaar verrichte werkzaamheden noemt het verslag de instelling van een coördina tieteam, dat op korte termijn een onder zoek moest gaan instellen naar de meest wenselijke omvang van de regio Eem land, het structuurplan voor de stede lijke ontwikkelingen op het grondgebied van Hoogland, het wegenstelsel, de re gionale verkeers- en vervoersontwikke- lingen en het wegenbouwprogramma. Op langere termijn moet het team een ontwikkelingsplan maken voor een ge coördineerd beleid voor de ontwikkeling van de regio en richtlijnen opstellen voor een gecoördineerde uitvoering van het programma. De commissie ruimtelijke ordening heeft een globale vergelijking van de per ge meente bestaande inzichten omtrent het ontwerp streekplan voor de Utrechtse Vallei en Eemland aan de orde gesteld. Ook in uitvoering gesproken over de structuurschets van Hoogland. Ook is uitvoerig van gedachten gewisseld over de vier bestemmingsplannen van Soest: Weg over de Eng, Soester Eng II, Soes- tereng park en centrum, en 't Veen. Vanuit regionaal standpunt bezien be stonden er bij de commissie tegen die plannen geen bedenkingen. Aanbevolen werd om met name bij de uitwerking van het plan voor het toekomstig cen trum van Soest op nieuw regionaal overleg te plegen. Voorts werd door de commissie uitvoerig stilgestaan bij het openbaar vervoer in de regio. Daarbij besteedde men aan dacht aan lokale en interlokale verbin dingen, zowel over de weg als per rail, nieuwe stations, aparte banen voor het openbaar vervoer en het helivervoer. In het begin van dit jaar werd het plan Klaarwater van Soest door de commissie besproken. De ambtelijke werkgroep woningdifferentiatie is bezig met 'n on derzoek naar de soorten woningen, die in de regio gebouwd moeten worden, in welke omvang dat moet gebeuren, waar de woningen gebouwd moeten worden en wanneer. De commissie verkeer en openbaar vervoer hièld zich in het ver slagjaar onder meer bezig met het be stemmingsplan Soester Engweg en de wegenstructuur tussen Leusden, Hoeve laken en Amersfoort. Ook de regionale wegenstructuur is onder de. ,lqep ge nomen. Over een maand zal men een aantal concrete voorstellen doen. Ook de problematiek ten aanzien van d; rijksweg 28 (Amersfoort-Utfechf) zal daarbij worden betrokken. De commissie onderwijs wisselde onder meer van gedachten over de te volgen procedure voor en de te hanteren, nor men bij de planning van de behoefte aan schoolgebouwen en gymnastiekloka len in toekomstige nieuwbouwwijken, de problemen, die samenhangenmet het verkrijgen van de benodigde urgentie verklaringen, de mogelijkheden met be trekking tot eventuele samenwerking tussen een aantal gemeenten bij de bouw van scholen en de wenselijkheid van het stichten van scholengemeen schappen. De commissie beraadt zich voorts over de mogelijkheid van het oprichten van een schooladviesdienst in regionaal ver band. Men is van oordeel, dat een aan tal motieven de wenselijkheid van een regionale samenwerking op dit punt ac centueren. Hierbij acht men van groot belang, dat er een oplossing wordt ge vonden voor de op dit moment reeds bestaande samenwerkingsvormen ten aanzien van de randdiensten. De commissie actieve en passieve re creatie is haar werkzaamheden begon nen met het inventariseren 'van' de be staande plannen voor nieuwe accommo daties op het gebied van de sport, cul tuur en recreatie. De commissie volks gezondheid heeft in het bijzonder- -ge sproken over de slachthuisproblematiek in Soest. rtir. H. IV. VEl.MNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Een zeer merkwaardig insekt is onge- twijfeld de bombardeerkever, een dier dat vijanden op een afstand houdt door gasontploffingen. Het dier scheidt een door hem zelf geproduceerd product af, waarmee hij zijn belager op afstand houdt met grote trefzekerheid. De gas vormige projectielen zijn zichtbaar en hoorbaar. Bepaald vreemd is het feit dat de projectielen een temperatuur kunnen hebben tot 100 gr. C., zonder dat het insekt er schade van onder vindt. De Amerikaanse Nasa overweegt ern stig om een satellietprogramma te ont werpen, met het doel aarbevingen, vul kaanuitbarstingen, vloedgolven en wer velstormen tijdig te signaleren. De kos. ten worden geschat op 10 miljoen dol lar in de komende jaren, ongeveer op de helft van het lopende decennium, dus omstreeks 1975 oplopend tot 50 miljoen dollar. Toch zal dit systeem goedkoper zijn dan de te verwachten schade ontstaan door dergelijke ram pen. De eerste 3 maanreizigers Armptrong, Aldrin en Collins van de Apollo-11 brachten 22 kilo maansteen mee. Daar- in is een op aarde niet- voorkomend mineraal gevonden, het kreeg de naam armaleolliet. samengesteld uit de eerste lettergrepen van de namen der eerste maanreizigers. Het nieuwe mineraal be staat voor 75 uit titanium-oxide. Na de brommer-revolutie, die menige fiets op de schroothoop deed belanden, keert de fiets weer snel terug in de rij j vervoermiddelen, zij het dat de fabrie ken aan dit vervoermiddel van het eer ste uur een bijzonder eigentijdse slin ger hebben gegeven in de vorm van het meer vernuftige dan handige op- vouw-systeem. Dat lag ook wel een beetje voor de hand, want wie ging er nog fietsen zodra hij bezitter van ei gen auto was geworden? Bijna nie mand. Maar het gouden tijdperk voor de rijwielfabrikant brak aan toen voor al van medische zijde lichaamsbewe ging door middel van de fiets werd aanbevolen. Het meenemen van een fiets in de auto deed het mes aan twee kanten snijden. De auto kon wat verder weg en daardoor veel gemakkelijker worden geparkeerd, kantoor of fabriek kon dan met behulp van de fiets worden bereikt en het lichaam kreeg zijn dagelijkse portie beweging. Wat men er eigenlijk van verwachtte is er toch niet helemaal uitgekomen, overigens was de ontwikkeling van de vouwfiets toch geen verloren zaak, want iedere tiener die zich respecteert en geen brommer berijdt, beweegt zich voort op een vouwfiets in meestal hip pe uitvoeringen. Maar na de vouwfiets periode, die nog niet is afgesloten, kreeg ook de standaard-fiets weer „wiel aan de grond". Juist deze twee-wielige ontwikkeling brengt de daarvoor bestaande vereni gingen en stichtingen weer volop in dé belangstelling. De ANWB, van oudsher een wielrij- dersbolwerk, en de Stichting Fiets, heb ben niet stilgezeten en vooral de laat ste tijd weer enkele nieuwe fietsroutes uitgestippeld Uiteraard niet via en langs autosnelwegen en overvolle pro vinciale wegen, al zal dat natuurlijk niet altijd te voorkomen zijn, maar zo veel mogelijk over wegen die een rus tige tocht als het ware garanderen. Op het moment dat wij dit schrijven is het aantal fietsroutes van de ANWB in heel Nederland op elf gebracht door de onlangs in gebruik genomen vier nieu we tochten, waarvan de „Vuursche-rou- te" in onze omgeving ligt. De route die voor een klein gedeelte voert over het rijwielpaden-net van de vereniging „Gooi- en Eemland", wordt evenals alle andere ANWB-tochten, aangegeven door duidelijke borden (zie feto) en bevindt zich tussen de plaatsen Bilthoven-De Bilt, Soest en Baarn, die als het ware de uiterste hoeken van dit natuurvlak vormen. Vanuit Soest voert de' tocht, waarvoor toch. vooral, als men met het hele ge zin op stap gaat, een hele morgen of middag uit moet trekken, via de Biltseweg naar Bilthoven en De Bilt, waarna men via de Groenekanseweg bós Voordaan passeert, om tussen de landerijen door de Eikensteinse bossen te bereiken, die als het ware de na tuurlijke aansluiting vormen met Lage Vuursche, waar het kasteel „Drakestein" als oriënteringspunt niet te missen is. Hierna vervolgt de route richting pa lcis Soestdijk, waarmee dan de tocht is volbracht Bij alle ANWB-kantoren zijn uitge breide route-beschrijvingen van deze en alle andere fietstochten verkrijg baar. Voor leden van de ANWB voor 0,65, voor niet leden 1, Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen I Belt u even voor nadere inlichtingen 7 Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest soesterbergsestr.44 tel:2045 - soest ■airiAasXT Woensdagavond om half zeven komt het le elftal var de Mixed Hockey club Soest in het veld tegen het in de le klasse uitkomende Utrechtse Kam pong, voor het spelen van een vriend schappelijke wedstrijd, die door de Utrechters gezien wordt als inspelen van de voorhoede tegen een technische begaafde, maar twee klassen lager uit komende ploeg. Voor Soest betekent het spelen van de ze wedstrijd tegen een nationaal top- elftal, met in hun midden de oud Soes- ter-speler en vaste keus voor het Oran je elftal André Bolhuis, en nog ver schillende andere kandidaten die kans maken op deelname aan de Olympische Spelen in München, proberen om een hechte eenheid te maken van de de fensie. Uiteraard komen de Soesters in hun sterkste opstelling, hoewel Kam. pong het met enige invallers zal moe ten stellen, uitgezonderd de geselec. teerden die al nationaal in training zijn, mag verwacht worden dat er woensdagavond op de Schrikslaan van bijzonder aantrekkelijk hockey kan worden genoten. Zaterdagmiddag kom de Soester ploeg in het strijdperk tegen een andere le klasser Schaerweyde de wedstrijd be gint om half drie) en zal voor de Soes ter spelers, na het zware duel van a.s. woensdag, een duidelijke aanval op hun conditie zijn. Volgende week woensdagavond 26 au gustus, eveneens om half zeven, wordt opnieuw aangetreden, nu echter tegen het 3e team van Kampong, dat uitkomt in de res. le klasse. Met elkaar een oefenprogramma dat er zijn mag en dat duidelijk aangeeft dat men dit seizoen geen genoegen zal ne- men met de bescheiden plaats die men vorig jaar innam op de ranglijst in de 2e klasse Van de K.N.H.B. Het le dameseam, dat ongetwijfeld ook dit jaar weer een zwaar seizoen krijgt, komt op 16 augustus in Amersfoort in het veld, waar ook het 2e herenteam voor het eerst sticks gaat kruisen. Op 30 augustus komt het 3e team van Soest in het veld tegen Kampong 5. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 PARKETVLOER. Mijn vriendin heeft, toen zij haar huis kocht, op de houten vloer een parketvloer laten leggen die zij nu in de haar door de gemëente toe gewezen flat wil leggen. Heeft zij het recht deze vloer er uit te halen, als alleen op het huis beslag is gelegd? Tegen de kopers heeft zij ge zegd dat de parketvloer .er uitging, maar de notaris zegt dat alles wat spijker- vast zit moet blijven zitten. Hoe zit dat? Antwoord: De notaris heeft gelijk. De vloer behoort bij het huis en moet dus .blijven zitten. PENTEKENING. Kunt u mij zeggen of een pentekening: het meisje met de pop, van J. G. Gerstenhaüer waarde heeft? Antwoord: Waardebepalingen van kunstwerken langs schriftelijke weg geven is een onmogelijke zaak zonder foto of confrontatie met het werk zelf na- opzending. Daar dit laatste binnen dit bestek moeilijk gaat is ons advies: u met deze vraag plus bijbehorende foto te wenden tot het Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, Korte Vijverberg 7, Den Haag. HOUTWORM. Het dakbeschot en de balken van mijn huis zitten onder de houtworm. Het is niet te doen hiervoor een middeltje in de .handel te kopen want danzou ik wél honderden flesjes nodig hebben. Wat te doen? Antwoord: Als dc aantasting zo ernstig is dan kunt u het beste een uitgassing met blauwzuurgas laten toepassen. Hier voor kunt u zich wenden tot een terzake gespecialiseerd bedrijf of inlichtingen vragen bij gemeentewerken. SPAARGELD. Hoeveel spaargeld mag je hebben voor erbelasting van betaald moet worden? Antwoord: Van het spaargeld zelf be hoeft u geen belasting te betalen, wel eventueel van de daarop ontvangen rente. Hebt u buiten uw loon nevenin komsten, waaronder ook spaarrente, huurwaarde eigen huis enz. enz. gere kend wordt, van meer dan 400 per jaar, dan bent u verplicht dit aan te geven en wordt uw inkomen bij elkaar geteld, waarna over het totaal inkom stenbelasting wordt berekend. De reeds op uw loon Ingehouden loonbelasting wordt daarvan afgetrokken en het ver schil moet u dan bijbetalen. SCHADEVERGOEDING. Ik huurde een bestelwagen en moest 100 betalen als eigen risico voor allriskverzekering ingeval aanrijding. Na enkele kilometers ontweek ik een hond en reed tegen een boom. De politie nam de wagen in be slag. Nu wil de verhuurder 2500 scha devergoeding van mij omdat de wagen niet meer gebruikt kan worden. Ben ik dat verplicht? Antwoord: Als algemene regel geldt dat de lener het geleende in goede staat moet teruggeven. Als het ongeval met de bestelwagen voor u niet door de verzekering Is gedekt kan van u huurder- ving worden gevorderd, tenzij u zou kunnen aantonen dat u geen schuld treft. Of dat hier het geval is kunnen wij niet beoordelen daar u geen bij zonderheden vermeldt. Indien uw ver zekering wel de gevolgen van het onge val dekt, dan kunt u de verhuurder naar uw verzekering verwijzen, maar blijft u, bij schuld, toch zelf aansprake lijk. LENING. Ik heb iemand ƒ300 ge leend met 2 polissen als waarborg. Te vens heeft hij een verklaring getekend als schuldbekendtenis. Het is nu een jaar geleden en nog nimmer heeft hij iets laten horen, hoewel hij beloofd had drie maanden lang honderd gulden te zullen geven. Achteraf bleek dat de polissen geen waarde meer hadden, omdat hij geen premie had betaald. Welke mogelijkhe den zijn er om dit bedrag te innen? Is dat oplichting? Antwoord: Als u het geld niet zoudt hebben uitgeleend, wanneer u geweten had dat de polissen waardeloos waren, dan betekent dit inderdaad bedrog. U moet de betrokkene laten weten, dat bij onderzoek is gebleken dat de polis sen waardeloos waren bij de afgifte en dat u, zonder een geldig lopende polis het geld nimmer zoudt hebben gegeven. U moet betrokkene tevens laten weten, dat u zijn handelen beschouwt als op lichting (bedrog) en dat u wanneer b.v. binnen 1 maand, geen algehele betaling volgt, een aanklacht zult indienen we gens bedrog bij de officier van justitie. Misschien helpt het. In elk geval kunt u een klacht indienen bil de officier van justitie. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dat- tut toch wel heule- gaor duudeluk is daat elleke tied zun eige meuijelukhede mit zich mee brengt, en zongder zo ouwerwets te weze as ming wellis in ming klompe wordt geschove, magge wullie hier mitmekaor heul rustug stelle daat deuze tied nie allenug zun prebleme hep, die bevoor- beeld onstaon doort voortschrieje vaan de jaore datter door de ontwikkeling un heule kwak prebleme bie gekomme bin- ne. die wullie ant begin vaan die tied heul nie in de gaote hebbe gehaad. Zongder ming eige noeng op de borst te slaon, wilk hier toch wel effe zeige. daat ut prebleem waork ut noeng effe ovur wou hebbe, voor ming un ding is waork aal ovur ant denke waas toengk nog maor un heul klein maanetje waas. De grote kraante staon der vol vaan, aal hebbe wullie der nie. of messchien be- tur gezeig nog nie allus mee te maoke: de luchtvurontreinuging. Kiek, toengk nog maor un heule kleine maot klompe nodug haad, waas de luch ok wellis vurontreinug, vooraal as de boere in de buurt ant giere en meste gonge, maor ming vaoder zeej daan altied „Knelis, haol je neus maor effe heulemaol vol, das puur netuur". Ik gao noeng nie zeige dat hie geliek of ongeliek haad, maor vaast sting, daat die staank mit un paor ure vurt waas. En ik ken ming nie voorstelle daat zoon lucht slech voor de gezongdhied waas. Zoon landeluk geurtje hoort der noeng eenmaol bie, en ajje opt plattelaand komp mojje daat maor voor lief neme. Heul aors ist mit ut vuul worde vaan de luch. Daat beurt door de febrieke, c i niete vurgete door de vuulughied die komp uut de uutlaote vaan apperaote en aore dinge die op benziene of zuk soort spulle warreke. Un mins is nie alle daoge effe wies, maor de schuld vaan aal die naorug- hied leit nie allenug bie de minse vaan negetienzeuvetug. De minse die leefde toen aal die apperaote uuttevongde wie- re binne eigeluk vuraantwoordeluk. Nog nie zo bar laang geleje sting der in Soest-zuud un febrick die ok an eige geurtje de luch in stuurde. Hoe oft allegaor gegaon is kenk ming nie meer herinnere, maor hie is uut Soest vur- trokke, aal stinge de inwonurs vaan de plaots waor die noeng zun vuulughied spuuwt, nie mit vlage laangs de kaant vaan de weg om um in te haole. Maor laote wullie effe eerluk weze, noeng wullie der vaan op de hoogte binne en zogenaomp vaan doordronge raoke daat aal die vuulughied bar slech voor ongze gezondhied is, motte die febrieke maor vurdwiene, en das nie heulemaol zoast hoort. Op de grens vaant industrieter rein an de kaant vaan ut darrup, staot ok nog zoon stink-febriek. Der binne netuurluk minse die zeige die zaok mot daor weg, en zullie hebbe geliek. Maor die minse motte der ok an denke, dajje daor ut prebleem nie mee oplos, waant die zaok maok iets, waat in ongs laand en messchien ok wel daorbuute, ge- bruuk word, en der warreke ok Soesder minse. Dus sluute ister nie bie. Vur- plaotse messchien wel, maor daat kos knaoke, en heul waat. As wullie ut us nuchter bekieke, daan is ut de schuld vaan de minse diet goed vongde daat die zaok op die plek moch gaon staon. Nie allenug de febrieke mit hullie laange vuulspuwende piepe, ok ut ge- motorieseerde vurkeer, daat aalle daag méér word, is oorzaok vaan veul nao- rughied. Maort prebleem staot in de belaangstelling en de minse, die de braandstof maoke, binne druk bezug om de vuulughied, die naot gebruuk de piep uutkomp, zo schoon mogeluk te maoke. Noeng zeige de minse die op un fiets mit hullupmotor rieje netuurluk: daor hoef ik ming niks vaan an te trekke, waant ut bietje vuul waat der bie ming ut komp is niks ajje ut vergeliek mit de vuulughied vaan otoobusse en vraach- waoges. Maor die minse motte der daan netuurluk wel biedenke, datter meer vaan die gemotorieseerde fietse binne daan vraachwages en dargelukke. Ik weet nie oft Gart waas diet ming is hep vurteld, maor der mot aal unvriejer gewees zijn, die un motor haad uutge- vongde die op waoter liep. Die maan mos maor opgezoch worde, waant ik ken ming nie voorstelle datter uut waotur vuul vuulighied ken komme. Daan hoeve die bezienebaoze der eige ok nie druk meer te maoke, al schaat ik daat daor de kern vaant heule prebleem wel zaal lelge. Liever, kos waat kos, schone benziene, as waotur. Ik draog aal jaore ming steentje bfe, door nie meer te roke en de fiets te ge- bruuke. An ming zaait nie leige. Wat ming betref worde wullie allemaol hon derd. Vrijdagavond a.s. wordt op het K.P.S.- terrein aan de Biltseweg de voetbal wedstrijd Oud Soest, veteraan-spelers van verschillende Soester clubs tegen Jong Butzelaar, bestaande uit voetbal lende clientèle van „Café Butzelaar" gespeeld. De wedstrijd die wordt geleid door scheidsrechter de heer v. d. Kaa, be gint om zeven uur, na afloop van de wedstrijd is er gezellig samenzijn in „De Dorpsherberg" aan de Korte Brink- weg hoek Stadhouderslaan. Lotnummer 0.21, le Lotnummer 0.16, Lotnummer 756, Lotnummer 303, Lotnummer 231, Lotnummer 435, Lotnummer 110, Bovenstaande prijzen debonnen afgehaald penningmeester van eniging. de heer C. P. laan 133, Soest. prijs, 400, prijs, 200. prijs, 100, prijs, 25, prijs, 25, prijs, 25,—. prijs, 25. kunnen in waar- worclen bij de bovenstaande ver- Jak, Koninginne-

Soester Courant | 1970 | | pagina 3