Modieus ballen slaan Zwemmende huismoeders in opmars EEN KORTE DIKKERD IN MIDI UJKT EEN USLOLLIE OP STOKJES SINAS-RONDJES Nieuws over overhemden Besuikerd Gooi weg dat schort! 99Uit de Uunst99 gewassen Probeert u dit aparte en bijzonder smakelijke recept eens te berei den. Het heet SINAS-RONDJES. U hebt ervoor nodig: 3 koppen Corn Flakes, 8 sneet jes oud brood zonder korst, 2 eieren, mespunt zout, dl (4 eetl.) sinaasappelsap, de ge- - raspte schil van een (gewas sen) sinaasappel, 50 g (ruim 3 eetl.) gesmolten boter of mar garine. Maak de Corn Flakeg fijn. Snijd de sneetjes brood eventueel in rondjes. Klop de eieren met de vol gende 3 ingrediënten schuimig, eventueel met 'n elektrische hand- klutser. Doop het brood in het ei mengsel en bedek de sneetjes met de Corn Flakes. Leg ze op een be boterde bakplaat en giet er de bo ter of margarine over. Bak de SINAS-RONDJES in plm. 10 minu ten middenin een warme oven (is 450 graden F is cijfer 4 of 5 is 225 graden C) Wie op straat zijn ogen goed de kost geeft kan getuige zijn van een boeiende geluidloze strijd om de roklengte. Tussen vrouwen (meest al tieners die moeite doen vrouw te worden) met bijna over de grond slepende maxi-jurken of -jassen bewegen zich de vrouwen in midi-toestan- den, terwijl de derde ca tegorie in super-mini rokken door de straten dartelt. Het is tvel dui delijk dat de vrouw van 1970 zich niet langer in de boeien laat slaan door de modekoningen, maar wat betreft de keuze van de kleding en de wijze waarop deze is uitgevoerd haar eigen weg bewandelt. Alles mag en niets hoeft, is nu eenmaal het advies dat opgang doet en in praktijk wordt gebracht. Het maandblad Het Bes te heeft in het juli-num- mer een aantal uitspra ken en vermoedens geno teerd van mensen, die op het gebied van de mode een dikke vinger in de pap hebben en houden. Saint Laurent, Mare Bohan van Dior en Gi- venchy hébben bij het lanceren van hun nieu we modéllen de tanden stijf op elkaar gezet en met verbeten ijver moei te gedaan hun nieuwe ideeën als de enig zalig makende door te druk ken: ze toonden allemaal lange, of in ieder geval behoorlijk langere rok ken. Courrèges en Cha- nel kwamen echter met kortere kledij voor de dag. Waarschijnlijk heeft bij hen het zake lijke element de bo ventoon gevoerd tijdens het creëren van hun mo déllen. Zij redeneerden waarschijnlijk zo, dat je altijd nog beter een gul den nou, ja, een gul dent kunt verdienen, dan stoer je zin door te zetten. ,&EN VERMOMMING" ,(Midi is een vermom ming", zegt de legenda rische Coco Chanel snuivend, „en in onze tijd hebben vrouwen niet het recht in vermommin gen rond te lopen. Er zijn trouwens aan de langere rokken, behalve slipgevaart nog andere problemen verbonden. Een vrouw die kleiner is dan één meter 60, ziet er in een maxi-jurk uit als een dwerg in een loopgraaf. Een korte dikkerd lijkt in midi wel op een ijslollie op twee stokjes". Wat de mode voor de komende seizoenen be treft mag met recht de vraag worden gestéld, of de tijd wel rijp is voor midi en maxi. Voor maxi zou overigens zelfs de vraag kunnen worden opgeworpen, of de tijd er nog wel ooit rijp voor wordt. Het Beste geeft in het juli-nummer een opiniepeiling weer over de visie van bijna vijf tienduizend mannen en vrouwen inzake de midi- rok. Wie er meer over wil weten weet dus ook waar ze die informatie vandaan kan halen. U doet dan met die wijs heid trouwens maar net wat u wilt, want we zijn ervan overtuigd, dat ook in de komende winter alles kan en alles mag, omdat óók op kledingge- bied de vrijheid van de vrouw het hoogste goed blijft. Hier draagt de Italiaanse Lea Pericoli een met oranje kant afgezet jurkje in Victoriaanse stijl. Links de Italiaanse tennisster Lea Pericoli met een polyester jurkje, af gezet met fijn plissé en versierd met goud-en-parelkleurige ringen; rechts de Griekse tennisspeelster Carol Kalogeropoulos met een doorkijkjurkje met kanten beha en een zilverkleurige quipure-short. De mogelijkheid bestaat natuurlijk dat uw man zich niet laat adviseren bij zijn aankopen op kleding gebied. Maar als u wél een stem in het kapittel mocht hebben, zal het u zeker interes seren dat de in het voorjaar van 1971 uitgebrachte overhemden voornamelijk in uni pastelkleuren zullen zijn uitge voerd. Deze unikleuren zullen wél wat intensiever zijn dan voorheen het geval was en ze moeten in het dragen bij de kostuumkleuren worden aangepast. De nieuwe modekleur wordt zilvergrijs. Voor sportieve shirts zal men behalve de uni ook veel bedrukte jersey zien, terwijl de geweven stoffen veel van bro derie-effecten voorzien zullen zijn. De fantasiedruk blijft echter een grote rol spelen in het sportieve shirt. Wat het model boord betreft wordt een hoge boord gebracht die niet helemaal tegen elkaar aansluit en gespreide punten heeft. De grote knoop van de moderne brede das heeft ruim plaats om hele maal naar boven te worden geschoven. Het silhouet van de overjassen en col berts blijft slank, maar de kraag en re vers worden fors en royaal. De vrije- tijdskleding gaat in de herenmode een steeds grotere rol spelen en er zullen dan ook veel overhemden met bijpas sende pantalon zonder kolbert worden gedragen. Legt u deze gegevens vooral niet als „oninteressant" naast u neer, want de modebewustheid van de man blijft volgens insiders gestadig groeien. Ook sportkleding Is aan mode onderhevig. Wat de tenniskledlng betreft 16 er wèl een vaste stelregel dat ze luchtig moet zijn, gemakkelijk te wassen en wit van kleur. Men valt dus niet uit de toon met een witte rok en blouse of een wit mouwloos jurkje, maar de vrouwelijke tennisster zou haar sexe oneer aan doen als ze met die simpele uitrusting jaar lh jaar uit genoegen had genomen. Er wordt dan ook al vele jaren lang uitbundig met kant gewerkt, hetgeen de luchtigheid bevordert en de charme verhoogt. Was men in de tenniswereld al veel eerder met de mlnl-rok geconfronteerd dan In de mode van de dagelijk se bovenkleding, dit Jaar probeerde men op bescheiden schaal een Iets lan gere tennisrok in te voeren. Dus ook hier het probeersel maxi (midi). Over een kanten broekje dragen de modieuze tennissterren nu een ragfijne „overjurk", waarvan de zoom net Iets boven de knie blijft. Bijgaande foto's zullen de zelf- kleding-vervaardigende-vrouw misschien Ideetjes geven om nog vlug even wat moderns te maken voor de rest van het tennisseizoen. Het was eigenlijk maar een vreemde toestand dat hulsmoeders voor ve len ls deze betiteling nog geen „scheld woord" tot voor kort zo weinig in de openbare buitenbaden werden gezien. Heeft die categorie vrouwen zo weinig behoefte aan een frisse duik, vroeg men zich af. Zijn er in onze verlichte eeuw nog steeds niet van overtuigd dat zwemmen een gezonde bezigheid is? Of hebben ze het zo druk in de huishou ding, dat de tijd ervoor ontbreekt? Natuurlijk is noch het een, noch het ander waar. De huisvrouw is tegen woordig geen sloof meer, die van de vroege ochtend tot de late avond al leen maar voor haar gezin in touw ls. Bovendien is haar taak door het bij vroeger vergeleken geringe aantal kin deren en de vele elektrische keukenap paraten veel minder zwaar en minder veelomvattend dan vroeger. En zelfs vroeger bleef er tijd over om met de buurvrouw of een kennis gezellig een kopje koffie te gaan drinken, dus zou het ondenkbaar zijn dat ze nu uit ge brek aan tijd niet naar het zwembad zou kunnen gaan. Waarschijnlijk heeft de een of andere badmeester met een knobbel voor psy chologie het „geheim" van de niet- zwemmende huismoeder ontdekt, toen hij speciale uren instelde voor zwem- lustige huismoeders. „Speciale uren" wil zeggen, dat op de tijden waar zij van het zwembad gebruikmaken, man nen worden geweerd, zodat de vrou wen „onbespied" hun gang konden gaan. Het idee sloeg in als een bom en daardoor werd het bewijs geleverd, dat veel vrouwen tussen de 30 en 60 jaar voor (vreemde) mannen iets te verber gen hebben, althans menen dat dat zo is. Misschien zijn ze niet tevreden over hun figuur of vinden ze het niet prettig door het sterke geslacht gadegeslagen te worden, als ze stuntelend ingewijd worden in de gezonde zwemkunst. Want het is griezelig te weten hoeveel vrou wen van wat oudere leeftijd de zwem kunst nog niet machtig zijn en deze sportieve en gezonde ontspanning dus nog van de grond af aan moeten leren. BADMEESTER HEEFT HET DRUK Ook het Hasselter zwembad heeft ge merkt dat er veel belangstelling be staat voor het „onbespied" zwemmen. Badmeester-instructeur H. Eshuis heeft het druk met het lesgeven aan vrou wen van middelbare leeftijd (en ouder) sinds voor de ongeveer 50 tot 60 buis moeders een speciaal uurtje ls inge steld. Een flink aantal van hen heeft het zo begeerde zwemdiploma nu al in de zak, terwijl een dertigtal de zwem kunst zover meester is, dat ze niet meer verdrinken als ze in het water zouden vallen. In Hasselt ls de belang stelling voor de club van zwemmende huismoeders nog steeds groeiende en uit vele andere plaatsen in de provin cie komen dezelfde berichten. Hopelijk maakt óók deze groep vrou wen zich weldra zó vrij, dat ze alle valse schaamte overboord kunnen gooi en en naar hartelust van de zwemsport kunnen genieten wanneer en waar ze maar willen. Deze foto werd genomen in het Hasselter zwembad tijdens een opmars van de zwemmende huismoeders. Hopelijk is de fotograaf er zonder nat pak afgeko men. Foto Kompanje, Hasselt) Niemand heeft graag boter op zijn hoofd", maar een „besuikerd" hoofd kan uw haar in goede con ditie houden. U weet, dat de samen stelling van gewoon drink- en bad water bijna in geen enkele gemeen te prettig is voor uw huid. Zoge naamd hard water bevat minuscule hoeveelheden chemische bestand delen, die uw huid (ook uw haar) te droog maken, dus schaden. Hard water kunt u zacht maken door er wat suiker aan toe te voegen. In huishoudelijk gebruik wordt dit huismiddeltje door veel vrouwen reeds toegepast. In de industrie past men vanzelf sprekend andere middelen toe om het harde water in de juiste condi tie te brengen. Wie veel baadt of in zee (in een zweminrichting waar chloor aan het water is toegevoegd) zwemtzal wel eens gemerkt heb ben, dat het haar daar nogal van te lijden heeft, omdat het water het haar sterk ontvet. TJ kunt het uit drogen van het haar tegengaan door na het baden de hoofdhuid te was sen met gewoon zoet water, waaraan twee of drie suikerklontjes zijn toe gevoegd. Het is maar een weet maar het kan het behoud van uw haar betekenen. Nou, ja, gooi weg dat schort natuurlijk pas als u het een paar keer hebt gebruikt. Lucky Chemi cal Co. Ltd brengt het wegwerp- schort op de markt en wel in Zuid- Korea, om precies te zijn in Seoel. En al is Seoel niet naast de deur, het zal niet lang duren of deze han dige plastic wegwerpschortjes zijn ook hier in de winkel te koop. Het hele geval zit verpakt in een doorzichtig plastic zakje, zo'n zak je waarin sommige hotels hun gas ten twee papieren zakdoekjes aan bieden. Het is een compleet schort met een band om het hoofd door te steken en bandjes om het schort van achteren dicht te knopen. Het is groot genoeg om er een moder ne midi-jurk achter te verstoppen en het is vanzelfsprekend water dicht. Hoewel bedoeld als weg- werpschort kan het tal van keren worden gebruikt. Niet alleen in ons land wordt de behoefte gevoeld, de kunst te democratiseren. In de Bondsrepubliek komt die drang op minder revolutionaire wijze tot uiting dan hier. Om te zorgen, dat beeldende kunst in de eerste plaats schilderijen en gra fische kunst onder het oog komt van iedereen exposeren Münchense kunste naars in wasserettes. De initiatiefnemers redeneren, dat zich daar dagelijks vele vrouwen en enige mannen verzamelen, die er geruime tijd tot niets doen worden veroordeeld. Die tijd wordt nuttig besteed, als zij met het bezichtigen van kunst werken gevuld wordt en over het geziene onderling in discussie wordt getreden. Er is natuurlijk een zeker risico. Misschien prikkelen sommige voortbrengselen van de moderne kunst de aandacht niet. Maar het experiment is de moeiM waard.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5