6267 ypincj oerstee fi= E.G.V.5ETTEN Helpt uw Rode Kruis HELPEN!! Age Wildschut en Joke Groen wonnen Soester tennistoernooi V.V.Z.-veteranen veel te sterk voor S.V.M. Boys S.E.C. gaat meer verdedigend voetbal spelen FULL TIME - PART TIME (02155) Schaerweijde versloeg Soester hockeyers DOORSMEREN klaar terwijl u wacht REVKROL SMEERSTATIOft GARAGE BOSBOOM Wedvlucht vanaf St. Ghis. Hornu Juliana Post Baarn Soest Ex-jeugdvoorzitter Jansen mag zelf over zijn erelidmaatschap van B.D.C. beslissen „Baarn" wint P. Schrijverstoernooi van S.E.C. Voorzitter H. Duit van V.V.Z. Tijd nog niet rijp voor fusie met Sport Organisatie „Soest" DINSDAG 18 AUGUSTUS 1970 I Met toespraken, bloemen en geschenken van o.m. voorziter R. van Zadelhoff, tennisbondgedelcgeerde v. d. Vegt, wedstrijdleider H. Ebben en speler Age Wild- I schut namens de deelnemers, eindigde zondagmiddag het jaarlijkse open toernooi van de LTC Soest, dat omstreeks 210 partijen opleverde, veel spanning en zeer redelijk tennis bracht, vele dagen onder vrijwel ideale omstandigheden, maar juist op de sluitingsdag (zondag) temidden van stormachtige windvlagen. Zonder overdrijving kan van een doorslaand succes worden gesproken. Vooral de C-groep was bijzonder sterk van samenstelling, vergeleken met vergelijkbare streektoernooien, terwijl de B-selectie de mogelijkheid bood, vakbekwame spelers en speelsters aan het werk te zien. In het C-tournooi kwam Nico van der Ploeg zeer sterk naar voren, hij won het enkelspel, samen met v. Vugt werd hij eerste in H. D., en bereikte in G. D. De veteranen van VVZ hebben zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen de oudjes van SVM Boys uit Maartensdijk. Het werd een royale 7-0 overwinning voor VVZ. De Soesters bleken veel te sterk voor de tegenpartij. Bij de rust had VVZ al een 4-0 voor sprong. Ook in de tweede helft gaf VVZ doorlopend de toon aan, al geloof de men het 't laatste halve uur wel een beetje. De zeven treffers werden ge scoord door Ten Hove, Groart, J. van Kooy (drie maal), W. v. d. Kuilen en A. Brouwer. Groart trof nog tweemaal met een daverend schot de lat. Komende zaterdag gaat VVZ met twee elftallen naar het ADE-tournooi in Weesp, waar men de twee maal achter een gewonnen wisselbeker moet verde digen. VVZ gaat het komende seizoen met zeven seniorenelftallen (een meer dan verleden seizoen) en elf jeugdelf- tallen aan de competitie deelnemen. Men heeft bij VVZ goede hoop, dat in de loop van volgend jaar kan worden begonnen met de aanleg van een nieuw veldencomplex voor de vereniging. Men zal er de beschikking krijgen over vier terreinen. Jg Jhcelse ouwelier horloger REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 de tweede plaats samen met mej. Bun schoten. Gemengd dubbel C. werd na melijk een overwinning voor mej. Hof man-Oosterman, die samen met mevr. Felix ook de eerste plaats D.D. in be slag nam. D.E.D. werd een overwinning voor mej. Wilma v. Eijck, die verder met Derks de tweede prijs gemengd dubbel won en zelfs in het C-tournooi een tweede prijs bemachtigde, n.1. in D.D. met mej. V. Bos. In het B-tournooi was mej. Joke Groen duidelijk de sterkste. In haar partijen in de poule scoorde zij vlotte overwinningen op de dames C. v. Fraayenhoven, B. Entingh en A. Prins. Haar tegenstandster, mej. Elly Appel had het in de poule moeilijker en had drie sets nodig om van mej. Truyens en mej. Barnath te winnen. De finale leek even een overwinning voor mej. Appel te worden, maar toen mej. Groen op gang kwam en de eerste set won (8-6), bracht zij ook lot de tweede set op haar naam (6-2). Bij de heren een soortgelijk beeld. Win naar Age Wildschut won zijn poulewed strijden alle drie in twee sets (van O. Blom, B. v. Loon en M. Koek), terwijl mede-finalist Klaas Visscher van H. Tjalma in twee sets won en zware strijd moest leveren om tot winst te komen tegen Dick Laméris en G. Makel. De finale werd een spannende wedstrijd met zeer goed tennis. Zaterdag zeer goed weer, zodat het tournooi op ca. 14 partijen na voltooid kon worden. Dat was gunstig, omdat de zondag met regen en wind begon. In de ochtend slechts een of twee partijen, die nog enkele malen voor een bui onder broken moesten worden. Na de lunch kon op drie, gedeeltelijk op vier banen begonnen worden en afgezien van een vrij grillige wind was het weer helemaal opgeklaard en zelfs de zon liet zich zien. H.E.B.: A. Wildschut—M. Koek 8-6, 6-2; M. Koek—B. v. Loon 6-1, 6-1; A. Wild- Het vertrek van twee produktieve spe lers bij SEC (Struik en v. d. Lugt) heeft ertoe geleid, dat SEC de komende com petitie een ander speltype zal gaan han teren. De nieuwe trainer heeft de voor keur gegeven aan een verdedigende tac tiek met kort samenspel in de aanval. Desondanks zag SEC in de zondag ge speelde oefenwedstrijd tegen de naar de derde klasse K.N.V.B. gepromoveerde Nijmeegse club SCH kans om vier doel punten te maken. De verdedigende tac tiek wierp echter al zijn vruchten af, want de nul op het scorebord vopr de tegenstander bleef gehandhaafd. SEC speelde ook aanmerkelijk beter dan in de vorige oefenwedstrijd tegen Patria, die eveneens werd gewonnen (3-0). In de eerste helft kreeg SEC alle gele genheid om tegen een sterk aanvallend SCH te tonen, wat het verdedigend waard is. Maar Rodermond, Krijt, Dor- restein en Hoed hielden de Nijmeegse aanval aardig in toom. En in laatste in stantie bleek doelman Van Hattum goed in staat tot hetgeen van hem verwacht werd. Vlak voor rust zag de in de voor hoede opererende Woudenberg kans om SEC naar een 1-0 ruststand te schieten. In de tweede helft liep het wat SEC 4 tenslotte speelde een sportieve en leuke oefenwedstrijd tegen APWC 3 uit Amersfoort en won met 3-2. APWC nam het initiatief, maar1 slaagde er niet in, doelpunten te maken. De eerste tref fer viel tien minuten voor rust aan de andere kant. Huyink was de maker. Mede dankzij zeer goed werk van doel man Schimmel wist SEC deze stand tot de rust te handhaven. De tweede helft gaf een sterker SEC te zien, dat door een misverstand in de achterhoede APWC echter toch de gelijkmaker moest toestaan. Maar nog in dezelfde minuut nam SEC door v. d. Vaart opnieuw de leiding. Met een fraaie omhaal maakte v. d. Vaart er even later ook 3-1 van. Pas vijf minuten voor tijd moest Schim mel noch een keer buigen, maar verder dan 3-2 kwamen de Amersfoorters toch niet. Komende woensdagavond speelt SEC zijn eerste nederlaagwedstrijd. Tegen stander is het Amersfoortse HVC, dat stellig een groot aantal toeschouwers naar de Bosstraat zal trekken. De wed strijd begint om half zeven. Vooral in de 2e helft nam SEC de strijd smeerder bij SEC. Timmer, ingevallen grotendeels in handen en moest de voor de lichtgeblesseerde Brouwer, zorg de met een strak schot voor 2-0 en even later bracht Pouw (ex-HVC) na goed voorbereidend werk van de weer zeer actieve v. d. Broek de stand op 3-0. Opmeer en Van Santen stelden tenslotte Beijer in staat om de eind stand op 4-0 te brengen. Al met al een wedstrijd, waarop SEC met tevre denheid kan terugzien. Het tweede elftal oefende zondag tegen het Utrechtse Ultrajectum 2 en won met 2-1. Pas na een half uur viel het eerste doelpunt. Het was B. Burgman, die een voorzet vanuit het middenveld onver wachts inkopte: 1-0. Maar vijf minuten later was de stand al weer in even wicht. Na rust kreeg SEC een straf schop toegewezen, maar de overigens zeer goed spelende J. van Veenendaal schoot naast. Dezelfde speler maakte echter iets van zijn fout goed, door W. Dorrestein kort daarop van een gave stand op 2-1 kon brengen. Bij SEC lie- voorzet te voorzien, waardoor deze de ten ook doelman Kroon en achterspeler De Rooy een goede indruk achter. Het derde speelde een vriendschappe lijke wedstrijd tegen SCH 3 en speelde gelijk: 2-2. In de eerste helft zag het daar echter niet naar uit. De Nijmege- naren namen al gauw een 2-0 voor sprong, maar moesten die in de tweede helft toch weer afstaan. Het was eerst Groenestijn, die na een schermutseling voor het doel van SCH de stand op 1-2 bracht en even later zorgde E. v. d. Brakel met een fraai doelpunt voor de gelijkmaker. SCHjverdediging regelmatig ingrijpen. De dames Hofman (1.) en Felix legden beslag op de titel Dames dubbel In de D. Klasse. schut—O. Blom 6-2, 7-5; O. Blom—B. v. Loon 6-1, 6-3; K. VisscherH. Tjalma 6-4, 9-7; K. Visscher—G. Makel 6-3, 5-7, 6-2; D. LamérisH. Tjalma 6-3, 6-4; D. LamérisG. Makel 6-0, 6-2. D.E.B. mej. C. v. Fraayenhovenmej. B. Entingh 6-1, 6-3; mej. J. Groenmej. C. v. Fraayenhoven 6-2, 6-1; mej. B. En tingh—mej. A. Prins 6-3, 6-1; mej. J. Groenmej. A. Prins 6-3, 6-1; mej. E. Appelmej. I. Truyens 6-4, 4-6, 6-1; mej. I. Truyensmej. M. Ramselaar 6-4, 13-11; mej. E. Appelmej. H. Bernath 2-6, 6-3, 6-2; mej. H. Bernóthmej. M. Ramselaar 6-1, 6-2. H.E.C. N. v. d. PloegP. Heilijgers 6-4, 6-2. D.E.C. mej. A. Koppennaal—mej. I. Scholtens 8-6, 6-3. H.D.C. v. Vugt en v. d. Ploeg—Janssen en Nijhuis 6-4, 3-6, 6-3. D.D.C. mevr. Felix en mej. Hofman mevr. v. Eijck en mej. Bos 9-7, 6-2. G.D.C. mej. Hofman en Oostermanmej. Koppenaal en Janssen 7-5, 2-6, 7-5; mej. Bunschoten en v. d. Ploegmevr. Felix en v. Breukelen 6-1, 6-2; mej. Hofman en Oostermanmej. Bunschoten en v. d. Ploeg 8-10, 6-3, 6-4. H.E.D. Roetenv. Straaten 6-0, 6-2. D.E.D. mej. W. v. Eijckmej. Y. Koop manschap 3-6, 6-4, 6-0. H.D.C. Teunissen en Bakhuisv. d. Klieft en Stelling 6-2, 6-4. D.D.D. mej. v. Bönninghausen en mej. Crevelsmej. Scholtens en mej v. d. Zee 6-4, 6-3. G.D.D. mej. v. Bönninghausen en Taat mej. v. Eijck en Derks 6-2, 6-4; mej. v. Bönninghausen wist hiermee beide dub bels in D. te winnen resp. met Kees Taat en mej. M. Crevels. Uitslagen van vrijdag: H.E.B. O. Blom—M. Koek 6-3, 6-4; A. WildschutB. v. Loon 6-3, 6-4; K. Vis scher—D. Laméris 6-4, 3-6, 8-6; Tjalma —Makel 6-2, 6-3. D.E.B. mej. C. v. Fraayenhovenmej. A. Prins 6-3, 7-5; mej. J. Groenmej. B. Entingh 6-4, 6-1; mej. H. Bernathmej. I. Truyens 6-1, 3-6, 6-1; mej. E. Appel M. Ramselaar 6-1, 6-3. H.E.C. RuiterDerks 6-2, 6-1; v. d. PloegKranenberg 6-1, 6-1. D.E.C. mej. I. Scholtensmej. Y. Hof man 6-0, 4-6, 7-5. H.D.C. Ruiter en Hehenkamp J. W. Driebergen en R. Driebergen 3-6, 6-2, 6-4. G.D.C. mevr. Felix en v. Breukelen mevr. Groart en Teunissen 6-1, 6-2; mej. Koppenaal en Janssenmej. v. Rijn en Nijhuis 6-3, 6-2. H.E.D. C. OosterhuisRozendaal 6-1, 6-0;. Derksv. d. Stadt 6-1, 6-0; Roeten Ritsema 6-3, 6-0. D.E.D. Scholtens en v. d. Zeev. Eijck en Fels 6-1, 7-5. G.D.D. v. Eijck en DerksPloos van Amstel en Maas 6-2, 6-3. G.D.C. Hofman en Oosterman—mej. Witkamp en Kusters 6-1, 6-4. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN ènde beste sociale voorzieningen Belt u even voor nadere inlichtingen 7 Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest Nadat woensdagavond tegen het Utrecht se Kampong een 3-0 nederlaag was gele den, kwamen de heren van het le team van de Mixed Hockeyclub Soest zater dagmiddag in het veld tegen een andere eerste klasser, Schaerweijde uit Zeist. In tegenstelling tot Kampong speelde Schaerweijde een partij hockey recht op het doel af, waarmede het Soester team duidelijk meer moeite had dan met het technisch veel hoger staande spel van de Utrechters. Geen langdurige wachttijd, daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3256 I De wedstrijd werd na overleg van de beide coaches verdeeld in vier perioden van twintig minuten. Door het wegens drukke werkzaamhe den niet meespelen van W. van Hall, kreeg Henk Wijnmalen gelegenheid deze competitie voor het eerst in het veld te komen. Al direct na het beginsignaal bleek dat Soest met de Zeister ploeg bijzonder veel moeite zou gaan krijgen. Van de d spelende, elastische ploeg van woensdagavond was niets meer terug te vinden. Volledig verdiend voerde de Zeister ploeg de score in de eerste drie perioden op tot 3-0, waarbij de Soester keeper niet geheel vrij uit ging. Pas in de vierde speelperiode kreeg Soest vat op het spel van Schaerweijde, en kwam tot enkele goed opgezette aanvallen. Nadat de stand op 4-0 was gebracht, lukte het Soest de eer te redden. Een vanuit de verdediging lange paas naar voren, v/erd door Guido Diehl op juiste wijze in het centrum gebracht en Qtto Beier wist de Zeister doelman te passeren. In de slotfase van de strijd scoorde Schaerweijde nog eenmaal, daarmede de stand op 5-1 brengend. De vereniging „De Vriendschap" nam aan een wedvlucht deel met 267 duiven, vanaf St. Ghis. Horn, die werden gelost om 9 uur met westen wind. Aankomst le prijsduif te 11.19.11 uur, aankomst laatste prijsduif te 11.54.45 liur. S.K.B. 1 35. C. Kaats 2 15 31 41 44. H. v. de Bor 3 47. D. de Zoete 4 10 16 51. J. Kruseman 5. Altenaar-Reyerse 6 9 23 37. E. Veerman 7 12 52. Z.K.H. 8 32. J. Ka merbeek 11 14 19 20 24 29 38. H. Uhl 13 26 53. J. Brouwer 17. C. Bokma 18 25 43. J. Wijnands 21 42. C. Jak 22. C. Kok 27 34 45. K. Philippens 28. J. v. Groningen 30 33 50. J. Rijksen 31 49. H. Verkerk 36 39. E. Daatselaar 40. A. Meesters 46. H. Jak 48. Wedvlucht Roosendaal 93 km. Los 7.10 uur, windstil, 103 duiven in con cours snelste duii, 13.47.06 uur. J. de Ruyter 1 3 9 10 25 26. J. v. Leyenhorst 2 5 7 8 19 20 22 24. J. A. Croon 4 12 16 18. Gebr. v. Essen 6 11 13 21. L. Vogel 14 17. H. Nap 15. H. Huis man 23. Tevens wedvlucht jongeduiven vanaf Pont St. Maxence, afstand 372 km. Los 7.00 uur 30 duiven in concours. J. de Ruyter 1 8. Gebr. v. Essen 2 3 6. L. Vogel 4 7. J. A. Croon 5. Jeugd-voorzitter P» G. Jansen heeft de uitvoering van het vrijdagavond door de leden van BDC genomen besluit, hem tot erelid van de vereniging te benoe men, in eigen hand. Wanneer het bestuur de gelegenheid krijgt om hem op een passende wijze te bedanken voor de talrijke aan de jeugd van BDC bewezen diensten (waaraan de heer Jansen deze week tot ieders verrassing plotseling een einde maakte), zal hem daarbij tevens het erelidmaat schap worden aangebeden. Tussen het bestuur van BDC en de heer Jansen bestond enig verschil van inzicht over de wijze, waarop bij BDC (thans eigenlijk als Sportorganisatie Soest) de jeugd moest worden opgevangen. De heer Jansen stelde zich op het stand punt, daz niets moest worden nagela ten om de jeugdleden een paar prettige jaren bij BDC te bezorgen en die op vatting heeft hij jarenlang ook op een bijna niet le overtrefen wijze in prak tijk gebracht. Als de jeugdleden daarnaast tevens goe de voetballers bleken le zijn, was dat naar de opvatting van de heer Jansen alleen maar meegenomen. Het bescuu** heeft zich de laatste tijd echter meer op het standpunt gesteld, dat de jeugd straks de naam van de vereniging moet gaan uitdragen en ver langde daarom een wat duidelijker ac cent op de sportieve prestaties, waarbij overigens r.iet voorhij behoefde te wor den gegaan aan het feit, dat men het daarnaast ook gerust prettig mag vin den bij BDC. Ook voelde de heer Jansen er niet zo veel voor om als voorzitter van de jeugdafdeling zitting in het (hoofd)- bestuur te nemen. Een bestuurlijke uit breiding van de jeugdafdeling stelde hij althans volgens voorzitter H. J. M. Ankone evenmin erg op prijs. Het bestuur wilde echter iedere mogelijkheid van het ontstaan van een vereniging in de vereniging uitsluiten. Na enig over leg werden beide partijen het over deze en enkele andere punten in grote lijnen toch wel eens. Tot twee dagen voor de jaarvergadering het bestuur van de heer Jansen de mededeling ontving, dat hij al zijn funkties wenste neer te leggen. ,Toch hebben we deze brief met spijt ontvangen. De wijze, waarop de heer Jansen vele jaren de jeugd leidde en be geleidde, is boven alle lof verheven. Ik hoop alleen, dat we nog de kans krijgen om hem daarvoor te bedanken", aldus vrijdagavond op de jaarvergadering de heer Ankone. Hij vond het een betreu renswaardige zaak. Niettemin zal het bestuur ernaar blijven streven om de jeugdafdeling een bredere basis te geven. Secretaris E. A. Hilhorst is belast met de vorming van een nieuw jeugdbestuur. Hij heeft daartoe zijn funktie als secretaris neergelegd. De bureauwerkzaamheden worden nu ver vuld door het tweemanschap Kleinegris (reeds penningmeester) en de nieuw be noemde T. Hartkamp. De heren Bakker, Egbers en Butzelaar hebben hun be- stuursfunkties neergelegd. De aan de vereniging bewezen diensten werden met een doos sigaren gehonoreerd. Op de zelfde wijze werd de verleden jaar in gestelde technische commissie voor de werkzaamheden bedankt. Met de benoeming van een nieuwe wed strijdsecretaris in de persoon van de heer Th. Westerveld is tevens een nieu we technische commissie benoemd. En kele leden voelden het als een bezwaar, dat alle leden van de T.C. zelf voetbal len en daardoor wellicht weinig gele genheid hebben om de andere spelers in het belang van een verantwoorde elftal samenstelling te beoordelen. Dat bezwaar werd door de leden van de T.C. zelf niet zozeer gevoeld, omdat bij de samenstelling van de elftallen al tijd nog overleg kan worden gepleegd met de leiders en aanvoerders. Uitvoerig is van gedachten gewisseld (en van mening verschild) over contri butie-aangelegenheden. Een voorstel van het bestuur om de contributie te ver hogen tot ƒ25,per jaar voor junioren en ƒ50,voor senioren, haalde nog wel een overgrote meerderheid, maar anders werd het toen Jansen jr. voorstelde, om de mogelijkheid te openen om militairen en studenten voor half geld lid van de vereniging te laten worden. Het voor stel werd uiteindelijk met 17 tegen 14 stemmen verworpen, waarbij de heer Ankone aantekende, dat men ook als militair iets over moet hebben voor een „investering in de eigen body". Een voorstel van de heer Roest om alle 65-plussers gratis toegang tot de wed strijden te verlenen, werd evenmin aan genomen, al zal wel Iedere bejaarde toe schouwer, die aan de kassa zijn weinig benijdenswaardige financiële positie ken baar maakt, zonder betaling worden doorgelaten. Zo kreeg ook een voorstel van de heer Boerkool om per gezin een maximum bedrag aan contributie vast te stellen, geen meerderheid, maar kregen wel de voorzitters van de onderscheiden afde lingen de bevoegdheid om naar eigen inzicht hetzij op eigen initiatief, het zij op (gefundeerd) verzoek een af wijkende, lagere contributie vast te stel len, voor zover meerdere leden uit een gezin lid zijn van BDC. De heer Ankone deelde de vergadering mede, dat door het bestuur van BDC in de afgelopen maanden besprekingen zijn gevoerd met een zaterdagvoetbal club (WZ) om eventueel te komen tot een vorm van samenwerking of even tueel een fusie. Aan dit overleg heeft de overtuiging bij het BDC-bestuur ten grondslag gelegen, dat de vrijetijdsbesteding in de toekomst nog meer dan thans reeds het geval 1». op de zaterdag zal gaan plaatsvinden. Men achtte het echter wat overdreven om naast de drie zaterdagclubs, die mo menteel in Soest reeds bestaan, nog een vierde te gaan vormen. De besprekingen met WZ hebben nog niet tot resultaten geleid, al blijft het laatste woord na tuurlijk aan de leden. „Er is hoop, maar ook niet meer dan dat", aldus de heer Ankone. Overigens zou een fusie z.i. de vereni ging niet alleen financieel en organisa torisch, maar ook kwalitatief ten goede komen. Het bestuur is voornemens om het komende seizoen ook besprekingen met andere verenigingen te gaan ope nen. Naar de mening van de heer An kone behoeven dat niet noodzakelijker wijs sportverenigingen te zijn. Hij voelde er meer voor om de oud-Olympische ge dachte van ontspanning voor lichaam en geest in praktijk te brengen. Wanneer alles mee zit, mag in de loop van deze maand de vergunning voor de uitbreiding van de clubhuisaccommoda tie worden verwacht, waarna begin ok tober met de uitvoering van de plannen zou kunnen worden begonnen. Het feit, dat het BDC-terreinencomplex in wa terwingebied is gelegen, heeft de aan vraagprocedure enigermate vertraagd. De mogelijkheid bestaat, dat het ruimere clubhuis bij gelegenheid ook verhuurd kan worden aan andere organisaties, terwijl tevens wordt bezien, of men er straks eventueel een indoor-training in kan houden. De spelers van het eerste elftal werden al meteen min of meer „verantwoorde lijk" gesteld voor het welslagen van een verloting, die ƒ10.000,— moet opbrengen voor de financiering van de bouw. De resultaten van het eerste elftal in het begin van de competitie zullen volgens de heer Ankone in niet onbelangrijke mate het welslagen van de verloting be palen. BDC heeft zich voor het komende sei zoen nog niet kunnen verzekeren van een coach. Weliswaar was iemand aan getrokken, maar deze heeft zich kort ge leden om diverse redenen weer moeten terugtreken. De heer Ankone vermoed de, dat het een moeilijke opgave zal worden om voor het nieuwe seizoen nog iemand te vinden, al zijn tijdens de ver gadering wel enkele voorzichtige sug gesties gedaan. Tenslotte ligt het op voorstel van een van de leden in de bedoeling om jaar lijks een jeugdtoernooi te gaan organi seren om een naar de heer Jansen te noemen wisselbeker. Het traditionele P. Schrijverstournool van SEC voor juniorenelftallen is ge wonnen door Baarn. Het elftal won alle vier de wedstrijden, al werd een ont moeting vroegtijdig gestaakt. De op dat moment bereikte stand (1-0 in het voor deel van Baarn) werd tevens als eind stand beschouwd. Het betrof hier d« wedstrijd Baarn-SCH, die gedeeltelijk onmogelijk werd gemaakt door het pu bliek. Aangezien de arbiter meer moei lijkheden vreesde na het overigens wei nig betekenis hebbende incident, liet hij niet meer verder spelen. De organise rende vereniging legde beslag op de tweede plaats, met drie punten achter stand op Baarn. SEC won twee wed strijden. verloor er één en speelde er één gelijk. Derde werd SCH uit Nijme gen. De resultaten van de verschillende wed strijden waren: SECZebra's 4-1, Baarn —Victoria 1-0, SCH—SEC 1-1, Zebra's— Baarn 0-2, Victoria—SCH 1-2, SEC— Baarn 1-2, Zebra'sSCH 0-0, Victoria SEC 0-2, BaarnSCH 1-0 en Victoria Zebra's 5-0. Tijdens het tournooi vonden ook nog drie ontmoetingen plaats tussen de ad- spiranten van SEC en SCH. De resul taten van deze wedstrijden waren: SEC a—SCH a 3-0, SEC b—SCH b 3-3 en SEC c—SCH c 3-0. Arbiters bij dit tournooi waren de heren v. d. Neut en Veldhuizen, welke laatst genoemde tevens de leiding had van het tournooi. Voorzitter H. J. M. Ankoné van de nieuwe Sport Organisatie Soest heeft zich vrijdag tijdens de jaarvergadering van de vereniging in tamelijk optimis tische bewoordingen uitgelaten over de mogelijkheden van een samenwerking of fusie met de zaterdagvereniging VVZ, die hij overigens niet met name noemde. Uitgangspunt voor het openen van deze besprekingen is bij het bestuur van „Soest" de overweging geweest, dat een steeds duidelijker tendens ontstaat naar de sportbeoefening op de zaterdag. Men achtte het echter weinig zinvol om naast de drie zaterdagclubs, die In Soest reeds bestaan, nog een vierde op te richten. Vandaar het overleg met het bestuur van WZ om tot samenwerking of eventueel een fusie te komen. Het overleg is uiteraard geheel vrijblijvend geweest. „Maar er is hoop, zij het niet meer dan dat", zo zei de heer Ankoné. Voorzitter H. Duit van WZ zei, dat er inderdaad overleg is geweest. De mo- gelijklijkheden om op korte termijn tot een fusie te komen, achtte hij vrijwel uitgesloten. Daarvoor is de tijd nog lang niet rijp, zo meende de heer Duit. „VVZ is te allen tijde bereid tot samen werking. Er is op dit punt onder meer gesproken over een gezamenlijke trai ner voor de selecties, over het overgaan van de ene vereniging naar de andere e.d. Maar tot nu toe zijn er geen afspra ken gemaakt voor een volgend gesprek. Ik zou wel voorstander zijn van één grote voetbalvereniging in Soest, maar een fusie met de Sp. Org. Soest heeft op dit moment zo weinig zin", aldus de VVZ-voorzitter. Op de komende jaarvergadering van VVZ staat dit punt niet op de agenda. Er zal hoogstens over gesproken wor den, wanneer er in de rondvraag door de leden vragen over worden gesteld.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5