'WW f ■Hl S.E.C. verliest nederlaagwedstrijd tegen H.V.C. door vergissing van arbiter iScUoemak&t: Jeugd op de racefiets Red Stars oefent zaterdagavond in sporthal „Beukendal" De Witte Pesroen mÊÊmm w „De Duinkikkers" S.E.C.-zaterdagtoernooi zaterdag a.s. met sterke deelname BTW SBTFFES BS ONZER RERfll.ARIE ENGEL" Jan Paauw tussen Nederlands sterksten yook NTEIJW OF GEIIMJIKT GARAGE STAM Uw Recorder staat klaar bij „De Gouden Snaar" Autoboetiek Interessante honkba. wedstrijd van S.E.C. TEM U FIT Kenneth Cooper-test in oktober Pruiken Service SALON KOPPEL Morgen Insingertoernooi van Hees Huisdammerstoernooi S.E.C. Veteranentoemooi VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 SEC heeft woensdagavond zijn eerste nederlaarwedstrijd tegen het Amers- foortse HVC op nogal onfortuinlijke wijze met 1-0 verloren. Een vergissing van de overigens goed leidende scheids rechter Vos was daarvan de oorzaak. Een niet duidelijk aangeduide indirecte vrije schop werd ineens in het doel ge schoten, maar niettemin als doelpunt erkend. Het was de enige treffer, die deze avond te zien was. De verdedi gende tactiek heeft ook deze avond dus vrij goed voldaan, al faalde ditmaal de voorhoede volkomen. Toch heeft SEC talrijke scorings kansen gehad, maar met name Beijer en v. d. Broek, die als voetballer, :naar ook als prater erg actief waren, bleven in dit opzicht in gebreke. Met iets meer overleg had SEC aan deze ontmoeting wel een over winning kunnen overhouden. SEC liet soms aantrekkelijk aanvalsspel zien, maar het duurde meestal te lang voor dat er een schot op het Amersfoortse doel gewaagd werd. Bovendien was het dan veelal al weer te laat. HVC speelde wat directer, schoot veel, zij het niet altijd even nauwkeurig, maar dwong doelman van Hattum toch tot heel wat acties. De Soester doelman wist zich echter uitstekend van zijn taak te kwij ten. Een vrije schop werd door de ex-HVC-er Pouw bijna in het Amersfoortse doel ge schoten, maar doelman Geffen wist op het laatste moment redding te brengen. Bij de rust was er nog altijd niet ge scoord. SEC heeft in de tweede helft niet kunnen profiteren van 'n numeriek overwicht. Van de Berg werd door zijn eigen trai ner uit het elftal gehaald, toen hij een vermaning van de scheidsrechter kreeg. De vervangers, die HVC had meege nomen werd door de SEC-defensie, waarin Krijt uitblonk, goed in bedwang gehouden. Toch moest van Hattum nog PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Hoewel de wereldkampioenschappen Ne derland maar één wereldkampioen heeft opgeleverd, heeft de wielersport de af gelopen week door de wedstrijden in het Engelse Leicester, na het grote spektakel de Tour de France, opnieuw in de belangstelling gestaan. Uiteraard had het behalen van meerde re regenboogtruien, wat toch eigelijk ook wel tot de mogelijkheden behoorde, meer enthousiasme bij de wielerfans ge bracht, en zou er net als bij de schaats- successen van Ard Schenk en Kees Ver kerk, weer een grote toeloop van „jong talent" bij de vereniging zijn te consta teren. En inderdaad, nog maar nauwelijks wa ren de wereldkampioenschappen voorbij of de eerste schuchtere telefoontjes om inlichtingen kwamen bij het secretariaat van de Soester ren- en toervereniging „Tempo" binnen. Voor de jeugd doet het werk van de amateurs, ondanks de bepalingen, vaak toch wel erg professioneel aan, en te recht. want wanneer vooral bij wiel rennen de aanpak amateuristisch blijft, verliest men het contact met de groep toonaangevenden, en zullen successen mogelijk zijn. Om de jeugd van Soest in de gelegen heid te stellen met echte jeugd wieler sport kennis te maken, wordt er zon dag op het „Tempo-parkoers" op het Industrieterrein, een wedstrijd gehouden voor wielrennertjes in de leeftijd van 8-13 jaar. Om half elf gaat de jongste groep van start, telkens na enkele minuten gevolgd door een volgende, een jaar oudere groep. „Tempo" wordt in deze wedstrij den in de jongste groep vertegenwoor digd door Adrie Gros en Ronnie Groen. Bij de oudste groep moet Bert v. d. Broek in zijn eentje de Soester eer ver dedigen. Na de wedstrijden worden per leeftijdsklasse de fraaie prijzen uitge reikt, die beschikbaar zijn gesjeld door het Autobandenbedrijf G. Kareisen aan de Insingerstraat. een keer al zijn talenten tonen bij een fraai schot van Peters uit gen vrije trap. Een doelpunt kwam er tenslotte toch nog, toen HVC binnen het strafschopge bied een indirecte vrije trap mocht ne men. Heemskerk schoot de bal ineens in en zag tot zijn opluchting, dat het doel punt toch werd toegekend. SEC heeft daarna nog verwoede pogingen in het werk gesteld om naast de sterke Amers foortse tegenstander te komen, maar zonder succes. Weliswaar kwamen Beijer en v. d. Broek nog een paar keer alleen voor Geffen, maar een doelpunt viel er niet. Uit een voorzet van Opmeer schoot Beijer nog een keer tegen Ja paal, maar de gelijkmaker kwam er niet uit. Komende zondag organiseert SEC het jaarlijkse veteranentournooi. In groep I zijn ingedeeld: Baarn, BDC, Donar uit Hilversum, PEC uit Zwolle en Hilver sum. In groep II komen tegen elkaar uit APWC uit Amersfoort, Limvio uit Baarn, 't Gooi uit Hilversum, Ooster- parkers uit Groningen en SEC. Het derde elftal speelt zondag een oefenwedstrijd tegen Hooglanderveen 1. Deze uitwedstrijd begint om twaalf uur. Voor SEC komen in het veld: J. van Velzen, v. d. Brakel, G. Kooy, Abbel, Jasperse, Pure veen, van Breukelen, Le- narduzzi, Luschen en W. Dorrestein. Het eerste zondagelftal speelt zaterdag om zes uur zijn tweede nederlaagwed strijd tegen het sterke Zuidvogels uit Huizen. Op hetzelfde moment speelt het tweede een oefenwedstrijd tegen Zuid vogels 2. Aanstaande zaterdagavond begint de Soester basketbalvereniging The Red Stars haar serie oefenwedstrijden ter voorbereiding op het nieuwe seizoen. Voor deze eerste wedstrijden heeft Red Stars contact opgenomen met SVS uit Spakenburg, dat met verschillende teams naar sporthal Beukendal zal ko nten. Het oefenprogramma ziet er als volgt uit: 19.00 uur - 20.15 uur Red Stars - S.V.S. dames Red Stars - S.V.S. jongens junioren 20.30 uur - 22.00 uur Red Stars - S.V.S. heren Red Stars - S.V.S. jongens adspiranten Heren 1 en heren 2 in dezelfde klasse. Nu de indeling van de diverse klassen uit het distrikt Utrecht bekend is ge worden valt er voor Red Stars een plaatsing bijzonder op nl. de indeling van heren 2 in dezelfde klasse als heren 1. Alhoewel heren 2 vorig jaar geen kampioen is geworden, het bezette een derde plaats, toch een promotie. Het eerste herenteam van Red Stars zal trachten dit seizoen of via het kampioen schap of via de hoogste klasse van het distrikt te bereiken. Hieronder volgt de indeling der Klassen. Voor het eerst dit jaar is er een meisjes adspiranten afdeling aanwezig, waar ook Red Stars-teams inzitten. Dames Rayon Bona Stars Leiden Eagles Utrecht Jumpers Den Haag Midland Utrecht Red Stars Soest R'dam Zuid Rowic Dordrecht SVS Spakenburg U.V.V. Utrecht Vodo Den Haag Heren 3e klasse Dunckers 2 Cangeroes 4 Cangeroes 5 Midland 3 U.V.V. 4 Red Stars 3 Eagles 3 Phoenix Break Out Jongens adsp. a Cangeroes a U.V.V. a U.V.V. b S.V.S. a Red Stars a Dames Distrikt Dunckers 1 Cangeroes 1 Cangeroes 2 AB.C. 1 Midland 2 U.S.S. 1 Red Stars 2 Break Out 1 U.V.V. 2 Heren 2e klasse Dunckers DD '69 2 ABC '60 Taveno 2 Red Stars 1 Red Stars 2 O.S.G. Cangeroes 3 U.V.V. 3 Eagles 2 Jongens junioren Cangeroes A Archipel A Midland A U.V.V. A Taveno A S.V.S A Red Stars A Eagles A Jongens adsp. b Cangeroes b Red Stars b Red Stars c O S.G. a O.S.G. b Eagles a Meisjes A Midland MA U.V.V. MA S.V.S. MA Red Stars MA Red Stars MB Meisjes adspr. Red Stars Ma Red Stars Mb Eagles Ma O.S.G. Ma O.S.G. Mb Jan Paauw, startnummer 6, in het mid den, was ook bij de tweede start goed g, en zou direct de kop nemen. Hoewel nog slechts een kleine maand verwijderd van het einde van het zo merseizoen, heerst er nog volop activi teiten bij de zwemverenigingen. Het afgelopen weekend werd er deelge nomen aan zwemwedstrijden in Doorn tussen de verenigingen Woestduin, Po- seidon Scherpenzeel en De Duinkikkers. Het eerste deel van de wedstrijden ein digde in een overwinning voor Woest duin, op slechts 4 punten gevolgd door het zwemteam van De Duinkikkers. Za terdag 29 augustus wordt het program- me voortgezet in Scherpenzeel. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN Zoals gebruikelijk in de zwemsport, worden er aan het einde van ieder sei zoen clubkampioenschappen gehouden. Maandagavond vond het eerste deel plaats in het Soester Natuurbad, waar bij de volgende resultaten werden geno teerd. 100 mtr. vrijeslag (geb. '58-59): meisjes Andrea Koehof 1.25.4, Lia Fon- ken 1.51.2, Marja de Ruig 1.58.4. Jongens Joop Doopes 1.42.1, Frits Vlug ter 1.44.6. 1500 mtr. vrijeslag: dames Els Koehof 28.30.4, Anja Kok 30.42.9. Heren Henk Wijnmalen 24.44.4, Joh. Hil- horst 25.50.-, Piet Westdijk 31.11.-. Maandagavond zullen de kampioen schappen worden voortgezet. WATERPOLO Dé vakanties hebben enige rust gebracht rond het waterpolo, doch de vele uit nodigingen voor toernooien maken hier aan spoedig een einde. Voor het heren team staan de volgende toernooien op het programma: Vrijdag 21 augustus een toernooi geor ganiseerd door de zwemvereniging „De Forellen" uit Rhenen, gevolgd op 22 augustus met een toernooi bij Triton in Putten en zondag 23 augustus een toer nooi in Tiel bij Vahoen. Het daaraanvolgend weekend zal wor den deelgenomen aan een adspiranten toernooi (jongens) in Zeist (vrijdag 28 augustus) en zondag 30 augustus een heren-tournooi bij De Fuut Maarssen. Als afsluiting van deze tournooien zal er worden deelgenomen aan een kam- peer-poloweekend in Culemborg waar aan zowel een dames als heren-team zal deelnemen. SEC zaterdag, de bloeiende loot aan le SEC stam, organiseert zaterdag a.s. voor de vierde achtereenvolgende maal het groot tournooi als voorbereiding voor de competitie. De SEC zaterdag commissie heeft voor dit tournooi zich verzekerd van een zeer sterke deelname en zo zal o.a. het gepromoveerde CSV Vitesse uit Breukelen deelnemen. De ploeg van Vi tesse zal het komende seizoen uitkomen in de vierde klasse KNVB. Montfoort en SEC zijn de beide eerste klassers die zich in dit tournooi zullen presenteren. De ploeg van Baarn zal met Nijenrodes in dit geweld de tweede klasse verte genwoordigen. Alle vijf deelnemende verenigingen zullen zich doen vertegen woordigen met een eerste en tweede elftal, waarbij de eerste teams zijn on dergebracht in een eerste poule en de reserveteams in een tweede poule. Zo wel in poule I als poule II spelen de teams elk vier wedstrijden. Winnaar is de ploeg die het meeste aantal winst punten heeft verzameld. Om 1 uur start dit traditionele SEC tournooi en om zes uur 's avonds zal worden overgegaan tot de prijsuitreiking. Onmiddellijk na afloop van het SEC zaterdagtoernooi spelen SEC I en SEC II om zes uur tegen de sterke formaties van Zuid vogels uit Huizen, Voor SEC I betekent dit de derde nederlaagwedstrijd om het Koningin Emmamonument, terwijl de strijd van SEC II geld als een vriend schappelijk treffen. M. LOS Van Lenneplaan 47 - Telefoon 6621 Wij lessen in OPEL REKORD - OPEL KADETT - DAF Gcdipl. V.A.M.O.R. - M.l. - F.N.O.P. Soester 800 meter specialist Jan Paauw verscheen, daartoe door zijn comman dant in de gelegenheid gesteld, aan de start voor de 800 meter demonstratie van Nederlands snelsten in het kader van een Bussumse sportmanifestatie, op het veld van B.F.C. Geen sintelbaan, maar een vierhonderd meter baan uitgezet op de kortgeschoren grasmat, die snelle tijden bij voorbaat onmogelijk maakte, waarbij ook de recht over de baan staande sterke wind toe bij zou dragen. Aan de start naast de Soester atleet, verschillende bekende nationale lopers, waaronder niet de Ne derlands kampioen die zaterdagmiddag, ondanks zijn toezegging om aan de start te verschijnen, verstek liet gaan. Dat de atleten er beslist geen „walk- over" van wilde maken bleek al direct na het eerste startschot, valse start. Bij het volgende schot, zie foto, schoten de vijf lopers gelijk weg. Jan Paauw nam zonder schroom de leiding van het vijf tal en behield die de eerste ronde, die in de bijzonder fraaie tijd, omstandig heden in acht genomen, van 56 sec. rond werd afgelegd. Voor Jan Paauw kwam de terugslag van zijn kopwerk, na vijf honderd meter, tot op zevenhonderd meter kon hij de favorieten volgen, maar de felle eindsprint die Bram Was senaar met 1.56 min. de overwinning bracht, zette Jan Paauw met iets meer dan vijf seconden achterstand op de 5e plaats. Aanstaande zaterdag gaat een groep van vijfendertig pupillen met de bus naar sportpark Zuid in Bussum, om daar deel te gaan nemen aan de derde en tevens laatste jeugd-competitie dag. Op diezelfde dag gaat een gecombineer de junioren/seniorenploeg naar Utrecht, om op de sintelbaan van Maarschalker- weerd, achter het Stadion, deel te ne men aan interclubwedstrijden. Wanneer de weersomstandigheden meewerken, mogen we het komende weekeinde weer verschillende nieuwe club- en vereni gingsrecords verwachten. NIEUWERHOEKPLEIN 1 - - SOESTDIJK Telefoon 02155; Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER rIn-onze showrooms kunt. rustig de diverse '-r modellen bezichtigen' en deskundig worden .-. voorgelicht.^ - U bent van harte welkom N.Ö.C.-garantic - Financiering - Inruil RACING CENTRE SIMAZO Kleine Haag 21 Amersfoort is er ook voor u! Altüd parkeerruimte Zondagmiddag om half drie komt hel le team van SEC-honkbal in het velt. tegen het Hilversumse Donar, dat aan nog vier punten voldoende heeft om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Wan neer zondagmiddag van SEC wordt ge wonnen, en de volgende wedstrijd te gen Robur '58, wordt ook in winst om gezet, zijn de Hilversummers onbereik baar voor de concurrenten. Toch mogen we zondagmiddag een spannende wedstrijd verwachten, want een SEC-formatie die er juist de laat ste wedstrijden weer wat in komt, en een Donar team da1 dpor vakantie niet op zijn sterkst in het veld komt, zou den wel eens voor werkelijk vuurwerk kunnen zorgen, waarbij de overwin naar bij voorbaat nog niet vast staat. Het tweede team kwam afgelopen zon dag in het veld tegen het 5e van het Utrechtse U.V.V. voor SEC betekende deze wedstrijd een experiment, want men kwam voor deze wedstrijd met een compleet nieuw binnenveld aan getreden. Maar het leek of zij al jaren in deze opstelling uitkwamen, zonder al te veel moeilijkheden bleven zij de Utrechtse slagploeg de baas. De slag- ploeg kreeg ook nu weer alle kans zich uit te leven. Na een serie fraaie honkslagen, en opnieuw weer enige homeruns bepaalden zij de eindstand op 28-1, mede door het goede veldspel. Nu de vakanties grotendeels weer voor-l mogelijk te zijn om zelfs te trimmen bij zijn, gaat ook de Keep-Fit en Trim- in uw pak, met gewone schoenen aan, training weer volledig draaien. De in maar het spreekt voor zich zelf dat het het begin van dit jaar pas goed van de allemaal wat eenvoudiger gaat wanneer grond gekomen trim-actie in Soest u op de training verschijnt in een oude draait op dit moment met bijna drie- makkelijk zittende broek, en dito trui honderd trimmers en trimsters van alle met bijvoorbeeld een paar gym- of bas- leeftijden. De Soester atletiekvereniging ketbalschoenen. En bedenk wel dat al- heeft dit in Soest kunnen realiseren leen regelmaat „succes" verzekert, door een enorm enthousiasme in eigen i kring, maar vooral ook door de enorme Op de in oktober van dit jaar te houden medewerking van de Nederlandse Sport Cooper-test, constatering van conditie- Federatie, Anton Huiskes, de gemeente verbetering na een half jaar of zelfs - j enige weken trimming, komen wij nader maar ook de trainers Wij brengen dit echter nu al on- der uw aandacht, omdat het voor de en verschillende andere instellingen. De organisatie, hebben in de afgelopen maanden een £ulTJl tu'lT Ue dergelijke ervaring opgedaan, dat zij op k ïL®™ verschillende plaatsen in onze om ge- nm f ving demonstraties hebben verzorgd, S ferceren aSn Me test mee te kunnen daartoe aangezocht door pas opgerichte il kunnen Trim-clubs. Tot grote vreugde van de organisatie blijkt een van de voorman nen van het Trimmen in Nederland de bekende oud-schaatstrainer Anton Huis kes Ard Schenk noemde hem onlangs nog de beste die hij kent ook nu weer bereid om daadwerkelijk terzijde te staan om het Soester Trimmen na de aanloopperiode volwassen te maken. Al lijkt het dat zo'n driehonderd deel nemers een heel behoorlijk aantal is, en dat propaganda niet meer nodig is, leert de praktijk dat juist de groep waar het omdraait nog ontbreekt. Tot nu toe be staat de groep voor bijna 80 uit oud sportlieden. Die groep is natuurlijk ook belangrijk, maar het gaat juist om die groep mensen vanaf zo'n 18 jaar die dagelijks maar een zeer minieme lichaamsbeweging hebben. De amechtig hijgende vaders en moeders, die tijdens de vakantie hun jongere kinderen „bij wilden houden", vormen het doorslag gevende bewijs. De bedoeling van het trimmen is, dat iedereen ongeacht leeftijd en conditie de training kan volgen zonder zich te forceren. Met ingang van zondag 13 september gaan ze weer van start met een aan- vangsgroep, waarin dus naast de oud sportman of vrouw die in jaren niet meer actief aan sport heeft gedaan, plaats is voor de vertegenwoordiger, of kantoorman of vrouw, die nog alleen vijftig meter hard kunnen lopen als aan het eind van die vijftig meter een stoel staat om een half uur lang weer een beetje op adem te komen. De trainingen worden gegeven vanaf de sportvelden van de S.O. „Soest" aan de Bosstraat, zondagmorgen vanaf 9 uur, en op woensdagavond vanaf 7 uur. U zult zich misschien afvragen, waarom niet direct beginnen, en wachten tot september. Natuurlijk is het mogelijk om nu al met de training te starten, maar vooral voor de conditioneel erg zwakken, en dat weet iedereen wel van zich zelf, is het beter dat zij eens even komen kijken, en in de komende weken even in overleg treden met hun huisarts, en hun plannen aan hem voorleggen. In de praktijk blijkt het steeds weer Wij verkopen u graag een nieuwe pruik, maar wij bieden u ook alle service bij het onderhoud. Soesterbergsestraat 44, telef. 2045 Morgen organiseert de voetbalvereni ging Hees het traditionele Insingertour- nooi. De deelnemende verenigingen zijn dit jaar Terschuurse Boys, dat beker houder is, DOSC uit Den Dolder, Jo nathan uit Zeist en de organiserende vereniging zelf. De wedstrijden beginnen om half één. Voordien zal de loting worden gehou den. De winnaars van de beide te spe len wedstrijden komen tegen elkaar in de finale uit, terwijl de verliezers el kaar om de derde plaats zullen be strijden. Hees 2 speelt morgenmiddag in Huls horst een oefenwedstrijd tegen Huls horst 2. Het Amersfoorts Dam Genootschap or ganiseert voor de 10e maal het kam pioenschap voor huisdammers. Ieder jaar is het een succes geweest voor het A.D.G. daar dan de vele HUIS- DAMMERS zich met elkaar kunnen me ten. De resultaten zijn dan ook meestal ver rassend, het is nog nooit voorgekomen, in.de afgelopen jaren dat een huisdam mer voor de 2e maal kampioen is ge worden. Dinsdag 1 september a.s. starten de huisdammers met dit tournooi, in het clubgebouw van het A.D.G. aan de P. Borstraat 37, des avonds om half acht te Amersfoort. Het inschrijfgeld is voor de junioren f 1,50, voor de senioren f 2,50. Er worden drie bekers beschikbaar ge steld. N.l. voor de kampioen, voor die dame die in de finale het hoogst eindigd, en voor de junioren. Verder krijgt een ieder die zich een plaats in de finale heeft weten te veroveren, een prijs. Het geheel wordt besloten met een ge zellige avond, waar dan tevens de prijswinnaars zullen worden gehuldigd. Men kan zich aanmelden bij de organi sator van dit tournooi Leliestraat 64 (Soesterkwartier) te Amersfoort. Tel. 03490-10030. Het traditionele SEC veteranentournooi zal zondag a.s. aan de Bosstraat weer grote publieke belangstelling trekken. Terecht want sedert een reeks van jaren staat dit tournooi in de belang stelling van de Gooise verenigingen die ieder jaar met haar veteranenteam van spelers boven de 35 jaar vertegenwoor digd zijn. Dit jaar zullen weer tien teams met een totale deelname van ca. 180 voetballers aan het SEC tournooi met als inzet de Eb Kareisen beker deelnemen. SEC heeft de tien ploegen ingedeeld in twee poules, waarbij iedere ploeg in haar poule vier wedstrijden speelt. De winnaar van poule I speelt daarna tegen de winnaar van poule II om de eerste en tweede prijs, terwijl de nummers twee van de poules om de derde en vierde prijs spelen. Reeds om twaalf uur gaat het tournooi zondag a.s. van start terwijl om kwart over vijf de beslissende wedstrijden voor de eerste tot en met de vierde prijs gespeeld wor den. In iedere poule derhalve tien wed strijden, voordat de no's 1 en 2 van de poules bekend zijn. Sterke deelname in het SEC tournooi, dat vorig jaar door het Baarnse Limvio werd gewonnen. In poule I spelen de ploegen van Baarn, BDC (Soest), Donar en Hilversum (Hil versum) en de sterke ploeg van PEC uit Zwolle. In poule II spelen de ploegen van APWC (Amersfoort) Limvio (Baarn) 't Gooi (Hilversum) de voor het eerst deelnemende ploeg van Oosterparkers uit Groningen en tenslotte de organise rende vereniging. Om kwart, voor zes vindt de prijsuitreiking plaats. SEC zal met de volgende spelers vertegenwoor digd zijn: Bertus van Essen. Rob Nieu- waal. Henk Kamphorst, Lammert Rut- tenberg, Albert Hoover, Leo van bet Klooster, Bertus Scheurwater. Andre Valero, Tonv Dasselaar. Jan Veldhuizen, Jan v. d. Brink, Leo van Breukelen, Joop Westerveld, Harm Adams, Wim Pothoven, Joop Wijiymds. Ton Staal, Jules Cairo, Wim de Vries.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3