Vervolg Sportvaria DE NIEUWE COMPETITIE BEGINT STRIJD OM DE WERELDBEKER TEGEN ESTUDIANTES Van den IBrinh Fa. Spijker liJl U KUNT NIET AU.ES WETEN! SOESTERBERG Officiële Mededelingen MEDISCHE DIENST PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN FRANS BOSMAN FRANS BOSMAN Feijenoord beslist niet kansloos Argentijnen spelen geen mooi voetbal Een geslaagde receptie FRANS BOSMAN Garage DE SOESTER' Schuttersdag van het Groot Gaesbeeker Gilde FRANS BOSMAN Uit het politierapport in het kort Jubileumfeesten A.G.A.V.S. Zonnebloemwedstrijd Weer drie inbraken in scholen Hinderwet FRANS BOSMAN Weer ongeval op overweg in Soestduinen FRANS BOSMAN VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 et begin van het nieuwe voetbalsei- en nadert al weer snel. Het spectakel elke week weer een paar miljoen •interesseerden heeft in ons land be nt op a.s. zondag de eerste wedstrijden de competitie 1970-'71 in 't betaalde oetbal. De vraag dringt zich dan direct p: „hoe liggen de krachtsverhoudingen, ijn die ten opzichte van het vorige sei- oen gewijzigd?". •Volautomatische WASAUTOMATEN 548,- (5 kg) Telefoon 3367 laar de krachtsverhoudingen in de ompetitie worden niet alleen door de kwaliteiten van de clubs betaald. Dat -eldt vooral voor de eredivisie. Feye- oord en Ajax vertegenwoordigen ons and in de strijd om de Europacup voor iandskampioenen, P.S.V. doet dat bij de ekerhouders en Twente en Sparta ne en deel aan het tournooi om de Run- ers Upcup. De ploegen die daarbij ver omen merken dat in hun competitie- esultaten, want zowel op Europees als ationaal niveau wordt de concurrentie teeds sterker. AJAX e Amsterdamse landskampioenen heb- en zich opvallend rustig gehouden in "e transferperiode. Bennie Muller, die 'orig seizoen meer op de reservebank en in het tweede elftal was te vinden dan in de standaardploeg, kwam na ienige moeilijkheden toch bij Holland Sport terecht. De veel bekritiseerde 'doelman Gert Bals wil zijn laatste jaren pn het betaalde voetbal besteden om de basis te leggen voor een carrière in het gewone leven. Daarom keerde hij 't top voetbal de rug toe en ging naar Vitesse. leinz Stuy, die enige jaren geleden van Telstar werd gekocht, zal in het komen- [de seizoen de laatste man zijn om doel punten te voorkomen. Als tweede kee- er is de goalie var. het nationale ama- itcurelftal Sies Wever van Assen gekocht. Een jonge talentvolle keeper waarvan Ajax nog veel plezier kan hebben. Van R C.H. werd de 19-jarige Johan Nees- kens, een van de beste spelers van het Nederlandse UE1' A-jeugdelftal, overge nomen. Voorts werd de 18-jarige Israë lische international Ronnie Kalderon ge kocht, maar die mag pas volgend jaar voor Ajax uitkomen. Fejjenoord De winnaar van de Europacup heeft de Zweedse rechtsbuiten Roger Magnusson niet uit Frankrijk kunnen weglokken. Doelman Eddy Pieters Graafland heeft zijn voetbalcarrière beëindigd en daar om moest de vorig seizoen aan Excelsior uitgeleende keeper Geilman terugkomen, als tweede keeper na Eddy Treytel. Ook achterspeler Veldhoen stopte met voet ballen, zodat de aan Holland Sport ver huurde Jan Boskamp enigszins tegen zijn zin de rood-witte kleuren weer zal verdedigen. Guus Haak werd verkocht naar Holland Sport, Vrauwdeunt aan D.W.S. en Ruud Geels ging naar Go Ahead. Daartegen over stonden de aankopen van Dick Schneider van de Deventer club en van aanvaller Matthias Maiwald van D.O.S. Globaal genomen zal Feijenoord er wei nig op voor- of achteruit zijn gegaan. P.S.V. De Eindhovenaren hebben zeer diep in de geldbuidel getast met de bedoeling gelijk met Ajax en Feijenoord te strij den om de landstitel. De duurste aan koop was ongetwijfeld doelman Jan van Beveren van Sparta. Naast 800.000 krijgen de Rotterdammers een complete Philips lichtinstallatie voor hun stadion en doelman Pim Doesburg (ex-Sparta). Daarnaast baarde de aankoop van de Belgische international Johan Devrindt van Anderlecht opzien. P.S.V. haalde bovendien achterspeler Vos (A.D.O.), middenspeler Mulders (Den- Bosch) schutter Hiddink (De Graaf schap) en de Deen Jensen naar Eind hoven. Naast Pim Doesburg vertrokken Mares (naar M.V.V.), Ressel (Lierse S.K.), de Deen Kersten Bjerre (Racing White) en Johan Frederix (Roda J.C.). De grote vraag met betrekking tot de club uit de lichtstad is of zij snel ge noeg een team zal zijn en niet teveel punten in het begin van de competitie zal verspelen. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 AANLEG en REPARATIE licht- en krachtinstallaties P.-Ü.È.M.tINSTALLATEUR 'IV!. 3367 - Na 6 uur .3674 of 411.1 F. C. Twente Twente beperkte zich in de transferpe riode tot het verbreden van haar basis met enkele talentvolle jonge amateurs. De kern is vrijwel hetzelfde gebleven en daar zal trainer Kees Rijvers wel zijn bedoelingen mee hebben. Sparta Sparta kwam al vóór de transferperiode in het nieuws. De oud-bondscoach van 't Nederlands elftal George Kesslereh plaatste z'n handtekening onder 'n con tract met Sparta. Met dekeeperruil met Op 26 augustus moet Feijenoord als winnaar van de Europacup aantreden tegen dc Zuidamerikaanse bekerwinnaar. Met enige schrik vernamen velen kort na de heldendaad in Milaan van de Rotterdammers, dat het Argentijnse Estudiantes de la Plata de tegenstander is. De Argentijnen hebben zich bjj de vorige twee gele genheden dat zij om de wereldbeker speelden schandalig misdragen tegenover de spelers van Manchester United in 1968 en van AC Milaan in 1969. De eerste wedstrijd tussen Estudiantes en Feijenoord wordt gespeeld in het stadion van Boca Juniors in Buenos Aires. Normaal gesproken zouden onze landgenoten daar verliezen. Veel hangt er echter vanaf hoe trainer Oswaldo Zubeldia en zijn spelers de verklaring van het bestuur opvatten dat Estudian tes zijn slechte reputatie in Europa wil verbeteren. Een nederlaag van Feijenoord mag nooit groter zijn dan twee doelpunten, want Estudiantes heeft een ploeg die een voorsprong uitstekend kan verdedigen. De ploeg speelt echt Engels recht-toe- recht-aan naar het doel, waarop vooral c'e spelers uit de tweede lijn veel schie ten. Mooi voetbal spelen de Argentijnen niet. vandaar dat zij niet populair zijn. Estudiantes is een vreemde ploeg. Eén keer werd het Argentijnse kampioen schap veroverd in de competitie 1966- 1967. Daardoor mocht het team van trainer Zubeldia het volgende seizoen deelnemen aan het tournooi om de Zuidamerikaanse beker voor landskam pioenen. Die werd in 1963 en de beide volgende seizoenen gewonnen. Met het vaker winnen van deze beker nam de interesse voor de Argentijnse competitie af. In het afgelopen seizoen kwam Es tudiantes niet verder dan een plaats in de onderste helft van de ranglijst, overigens ruimschoots verwijderd van de degradatieplaatsen. Voetbalvaklieden De enige ster bij Estudiantes is trainer Zubeldia. De spelers zijn, op rechtsach ter Pagnanini die het nog weieens mooi wil doen, na, zeer goed gedisciplineerde bekwame voetbalvaklieden. Ze staan nooit stil en gebruiken veel lange pas ses. De drie „spitsen" moeten dan de Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 bal bij zich houden tot de heren Solari, Pachame en Echecopar, de middenvel ders bij wie zich menigmaal de centrale verdediger Togneri voegt, zijn gearri veerd om van ongeveer de rand van het strafschopgebied een loeiend hard schot te lossen. Van de drie spitsspelers is eigenlijk al leen Conigliaro gevaarlijk met zijn har de kopstoten. Rudzki en Veron hebben praktisch alleen tot taak hun medespe lers in goede schietposities te brengen. Typisch genoeg scoort Veron echter in belangrijke wedstrijden vaak een beslis send doelpunt. Estudiantes zal in Buenos Airés zeer fel en aanvallend spelen. Het hoeft niet te verwonderen als het met een man of zeven a acht gaat aanvallen. De Argen tijnen zullen zeker in het eerste halfuur proberen de verdediging van Feijenoord murw te spelen. Zwakte van keeper Toch heeft Feijenoord juist tijdens een offensief van Estudiantes de kans ge vaarlijk te worden als de snelle midden voor Kindvall met de steun van Moulijn of Wery door middel van een lange pass kan worden gelanceerd. Als de uitstekende centrale verdediger Oscar Malberaat dan in de luren kan worden genomen en doelman Errea uit zijn goal moet komen dan is de grootste zwakte in de Argentijnse defensie gecreëerd. Op de doellijn is Errea een geweldenaar vanwege zijn enorme reactievermogen en sprongkracht. Daardoor heeft hij al heel wat strafschoppen kunnen keren. Met keiharde schoten op zijn veste zal Feijenoord weinig bereiken, wel met listige ballen. Middenveld belangrijk Vanwege de grote aanvalslust en het speltype van Estudiantes zal de verde diging van de Rotterdammers het zwaar te verduren krijgen. De midden velders zullen een belangrijke defen sieve taak hebben. Als Feijenoord erin slaagt het spel naar het middenveld te verplaatsen is al heel veel gewonnen. Dan kan een belangrijke druk van de verdediging worden afgenomen. Als Feijenoord tegen Estudiantes de kracht kan opbrengen te spelen zoals tegen A.C. Milaan en Celtic in het af gelopen tournooi om de Europacup is de kans op 'n feest na de return in Rotter dam niet uitgesloten, zelfs heel reëel. In die wedstrijden beheerste Feijenoord het middenveld zo goed, dat de tegen standers niet voldoende aanvallen kon den opbouwen. In Argentinië geeft men Feijenoord ook wel een kans, omdat Estudiantes toch wel wat verzwakt lijkt door de lang durige schorsingen van Poletti, Suarez en Manara na de veldslag in Buenos Aires vorig jaar tegen A.C. Milaan, als mede door de teleurstellende resultaten in de Argentijnse competitie. HOTEL - CAFÓ - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-2706 Bij ons bent U uit en toch thuis I Al weer enige tijd, het nieuws is er eigen lijk al weer af, beschikken wij over een royale maar vooral sfeervolle gelegenheid voor het geven van recepties. Het is dus onmogelijk om de eerste nog te zijn, maar het blijft natuurlijk mogelijk om in voorkomende gevallen alsnog ge bruik te maken van deze accomodatie. „Van den Brink" staat er achter, volledig Ruime parkeergelegenheid P.S.V. hebben de Rotterdammers finan cieel een goede slag geslagen. Pim Does burg moge geen Jan van Beveren zijn, hij is een keeper die zijn plaats in een eredivisieclub ten vollewaard is. Om de aanval te versterken werden Drijver van D.F.C. en Koudijzer van het gede gradeerde S.V.V. aangekocht. A.D.O. Deze Haagse eredivisieclub speelt al vele jaren in de groep van volgers. Of A.D.O. er in de afgelopen transferpe riode sterker op is geworden kunnen we betwijfelen. Vos ging naar P.S.V., De Puyt naar Willem II en aanvalslei der Holmström naar Haarlem. Daarvoor in de plaats kwamen schutter Couperus van Haarlem en de onbekende Noor Hestad. Go Ahead De Deventer club heeft zich waarschijn lijk versterkt. Trainer Fahdronck werd bondscoach van de K.N.V.B. en in zijn plaats kwam Barry Hughes van Haar lem. Deze weet met een streng regime een ploeg vaak tot grote daden te in spireren. Dick Schneider ging naar Feijenoord, het Zwolse P.F.C. wilde Pepe Fernandez niet langer uitlenen, Haarlem kocht De Goede en P.S.V. Van Tilburg. Daartegenover werden de Engelsman Whiters van Lincoln, doelman Houtko per van Haarlem, aanvaller Ruud Geels van Feijenoord,, buitenspeler Verdonk van N.E.C. en Beek en Geestman van Telstar gekocht. Vooral de aanval is versterkt. M.V.V. De Maastrichtenaren waren jarenlang een gedoodverfde degradatiekandidaat. Vorig jaar werkten zij zich op. De enige aankoop van belang is Mares van P.S.V. waardoor de aanval wat meer stoot kracht krijgt. N.A.C. De Bredase club heeft niet of nauwe lijks van zich doen horen in de toch niet buitengewoon actieve transferperio de. Zoals bij zoveel clubs legt het ge brek aan geld een zware rem op de aankoopactiviteiten. N.A.C. blijft een middenmoter. Holland Sport De tweede Haagse eredivisieclub heeft zich flink geroerd. De moeilijkheden met manager Dirk Nijs zijn gelukkig opgelost. Jan Boskamp moest terug naar Feijenoord, maar van de Europacup- houder kwam Guus Haak, van Ajax de oud-internationaal Bennie Muller en voorts traden de Joegoslaaf Milic en Roode van Blauw Wit tot de groen-wit- te gelederen toe. Een hogere positie zal er van afhangen of de verdediging ster ker is geworden. Holland Sport heeft nu een sterke bezetting voor het midden veld gekregen. KOELKASTEN (zeer lage prijzen) Bosch, Zanussi, Indesit, Marijnen Telefoon 3367 Acht van de achttien eredivisieclubs zul len het moeilijk hebben om zich te handhaven. Dat zijn uit de eerste divisie gepromoveerden Excelsior, Volendam, de uit D.O.S., Elinkwijk en Velox gefor meerde F.C. Utrecht, het Alkmaarse A.Z. '67, Telstar, D.W.S., Haarlem en N.E.C. Veel vraagtekens HAARLEM heeft met de ruil van Cou perus voor Hokmström met A.D.O. en de aankopen van De Goede van Go Ahead de aanval de zo broodnodige ver sterking gegeven voor een kans op be houd. Reservedoelman Houtkoper ging naar Go Ahead, evenals trainer Barry Hughes. Er zijn moeilijkheden met de nieuwe trainer Bill Thompson. D.W.S. heeft al heel wat afgedankte spelers van topclubs gekregen en daar nooit veel succes mee gehad. Nu is Vrauwdeunt van Feijenoord aan deze rij toegevoegd. TELSTAR raakte Beek en Geestman kwijt aan Go Ahead en zal trachten met de aankopen van enige amateurs en spelers uit de eerste en tweede divisie zich te redden. Theunissen ging terug naar Zwitserland. A.Z. '67 heeft praktisch niets gedaan in de transferperiode. Vorig seizoen wist het zich ruimschoots op tijd veilig te stellen. F.C. UTRECHT zal 'n groot vraagteken zijn. Er is voor de uit spelers van D.O.S., Elinkwijk en Velox samengestel de ploeg een uitgebreid oefenprogram ma opgesteld. Veel sterker dan D.O.S. zal Utrecht niet zijn. VOLENDAM heeft al heel wat keren het retourtje tussen eerste en eredivisie gemaakt. Meestal bleven de Volendam- mers twee seizoenen in de hoogste afde ling. EXCELSIOR werd twee seizoenen kam pioen in de tweede divisie en rukte in de eerste divisie direct op naar een pro motieplaats. N.E.C. verkocht Lambert Verdonk aan Go Ahead. Dat kon weieens eer flinke vermindering zijn van de produktivi- teit, die bij de Nijmegenaren toch al niet zo hoog lag. Horloger Opticien Soesterbergsestraat 26, telefoon 2982. vanaf 6595.— incl B.T.W Ofl. dealer voor Soest, Baarn en A'fq'ort «tra Op zondag 30 augustus aanstaande het Groot Gaesbeeker Gilde wederom haar jaarlijkse schuttersdag. Het meer dan vierhonderd-jaar oude Gilde van Soest heeft na de herden king van haar 400-jarig bestaan in 1960 door het organiseren van een jaarlijkse schuttersdag de oude traditie weer in ere hersteld. Met schieten op een vogel (de papegaai) wordt de schutterskoning voor het nieuwe jaar gekozen, nadat vooraf de koning van het vorig jaar, thans de heer H. van Doorn, Van Len- neplaan 36, zijn ambt heeft neergelegd door het afgeven van de Koningsman tel aan de Ouderman van het Gilde en als eerste op de vogel heeft gescho ten. Het eerste schot op de vogel is een zodanige privilegie van de koning, dat wanneer een ander gildslid de moed zou hebben eerder te schieten, deze van verdere deelname aan het vogelschieten zou zijn uitgesloten. De schuttersdag wordt dit jaar gehou den aan de Schans achter de Brand weerkazerne en wel 's-middags om half twee. Vooraf wordt de koning van zijn huis afgehaald door het tamboer en vendelkorps van het gilde. Dit korps ontving bij de op 28 juni van dit jaar te Haps gehouden schuttersdag, waar aan meer dan 30 gilden deelnamen, de prijs voor het best geüniformeerde gil de terwijl het bij het groepsvendelen ook een eervolle plaats veroverde. Naast het vogelschieten werd er in het verleden een schietwedstrijd gehouden voor de kampioenschutter van het gil de. Om een ieder bij deze wedstrijd te betrekken is dit jaar de deelname aan het kampioenschieten opengsteld voor een ieder, die zijn waarde als schutter wil bewijzen en wil mede dingen naar het kampioenschap 1970. Voorts is volop gelegenheid te schieten op de schijf, terwijl men zijn kun nen nog kan meten in de ballentent. 20 duiven verbruiken evenveel lucht als een paard. Zorg daarom voor een luch tig hok. Vliegenvuil op houten voorwerpen kunt u verwijderen met petroleum. Kledingstukken, gewassen in synthe tisch wasmiddel, behoeven slechts een maal gespoeld te worden; die welke ge wassen zijn in huishoudzeep, minstens drie keer, want zeepresten tasten het goed aan en veroorzaken ook huidirri tatie. REPARATIE aan alle merken radio en televisie Speciale service-werkplaats' Tel. 3367 - Na 7 uur 6256 In het Cros-caravanbedrijf aan de Ster renbergweg 38a van de eigenaar D. L. van Zanten werd vermoedelijk tijdens het weekeinde ingebroken, maar tot op heden werd niets vermist. Op het kruispunt Rademakerstraat- Kampweg reed de 23-jarige leerling verpleegster J. L. H. B. uit Soest door het rode verkeerslicht, waardoor zij in botsing kwam met een personenauto, die van de Kampweg kwam. De auto werd bestuurd door de 42-jarige Soes- terberger F. L. D. De verpleegster liep slechts enkele schrammen op. Een dronken Amerikaanse militair reed zigzagsgewijze over de Van Weer den Poelmanweg, terwijl hij gevolgd werd door een agent van de gemeente politie. De 24-jarige sergeant S. C. H. van de Amerikaanse luchtmacht werd naar het hoofdbureau te Soest overge bracht, waar hij weigerde de bloedproef te laten afnemen. In het kader van de jubileumfeesten van het veertigjarige AGAVS zullen op zaterdag 29 augustus jeugdwedstrij den worden gehouden op het Dorps plein. Aanvang 14 uur. Er is een stratenloop voor individuelen, meisjes zowel als jongens in vijf leef tijdsgroepen, variërend van 9 tot en met 18 jaar. Tevens wordt er een stra tenloop gehouden voor de leerlingen van de vier lagere scholen voor ver tegenwoordigers uit de derde tot en met zesde klas. Bij voldoende deelname zal ook een wielerronde op gewone fietsen worden georganiseerd voor jongens en meisjes in de leeftijdsgroepen 11-12 en 13-14 jaar. Het bestuur van de jubilerende vereniging heeft voor alle wedstrijden fraaie prijzen uitgeloofd. Aanmelding is spoedig gewenst bij: Sigarenmagazijn De Gier, Buvs Ballot laan; secretariaat AGAVS. Prof. Lo- rentzlaan 57 of bij G. Klinkenberg, Ant. van Leeuwhocklaan 77 (na 18 uur). In ons blad van vrijdag 17 april 1970 werd iedereen uitgenodigd mee te doen aan bovengenoemde wedstrijd, georgani seerd door de Vereniging tot bevorde ring der bijenteeld in Nederland afd. Soest en omstreken en de plaatselijke afdeling van de Kon. Mij. voor Tuin bouw en Pantkunde. De eerste opgaven komen reeds bij het contactadres binnen. Zoals bekend, ver lenen wij medewerking, door vanaf he den wekelijks de stand te publiceren. Aangezien niet iedereen de betreffende krant bewaard zal hebben, volgt nu een herhaling van de spelregels en wat u doen moet. Het gaat om drie categorieën: a. De hoogste zonnebloemplant. b. De breedste zonnebloem. c. De plant met het grootste aantal zonnebloemen. Voor het meten of tellen der bloemen gelden de volgende regels: 1. De hoogste zonnebloem wordt opgemeten vanaf de aarde tot en met de in horizontale stand gehouden bloem of zaadkop; 2. De grootste bloem wordt gemeten door een schuifmaat te plaatsen dwars over het breedste gedeelte van de bloem of zaad- kop en dan aan te schuiven tot de vas te kern van de bloem; 3. Het grootste aantal bloemen wordt geteld; 4. De bloemen moeten reeds in bloei staan, (die al zaad gevormd hebben tellen ook mee); 5. De planten in alle drie ca tegorieën behoren in goede staat te ver keren, dus niet geknakt of gebroken en nog ter plaatse vast te staan Het einde van de wedstrijd valt na de eerste nachtvorst Aan de hand van de gegevens, welke vanaf heden worden gepubliceerd, kan iedere inwoner van Soest zelf nagaan of de gekweekte zon nebloemen deze evenaren of overtreffen. Is dat zo, dan schrijft men een brief kaart of geschreven bericht met gege vens in centimeters of het aantal bloe men aan het contact adres: Chr. Uiter- wijk, Kerkpad N.Z. 49, Soest. Daarna worden van de binnen gekomen opga ven door een commissie van de samen werkende Verenigingen de opgegeven adressen bezocht ter controle. Wij wen sen u een gezellig meet- en telfestijn toe. Tot op heden zijn bekend de volgende opgaven: a. De hoogste zonnebloemplant: Mej. Judith Uiterwijk, één van 40972 cm en één van 366 cm. b. De breedste zonnebloem: Hr. S. Westbroek, één van 28,7 cm. Mej. Dinie Wolfsen 26 cm. c. Nog geen opgave binnen. Voor ieder categorie worden twee prij zen beschikbaar gesteld. In de nacht van dinsdag op woensdag is weer op drie plaatsen in de gemeen te ingebroken Ditmaal waren scholen het doel. De openbare lagere school aan de Molenstraat, de Mariaschool aan de Mariastraat en het administra tiegebouw van de R. K. scholen aan de Steenhoffstraat waren het doelwit. Er werd in totaal een bedrag van vijf tig gulden ontvreemd. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9, lid 1, sub b, der Hinder wet ter algemene kennis, dat ter ge meente-secretarie van Soest ter inzage is gelegd een verzoek met bijlagen van het Bestuur van de Christelijke Ver eniging tot Stichting en Beheer van Ziekeninrichtingen, Soesterbergsestraat nummer 125 te Soest om een nieu we, de gehele inrichting omvattten- de vergunning voor het ziekenhuis en sanatorium „Zonnegloren" om/in het perceel Soesterbergsestraat 125 kada straal bekend gemeente Soest, sectie D, nr. 3734. Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der ver gunning in te brengen bij het gemeen tebestuur. Bovendien zal op dinsdag 8 september a.s., des voormiddags 9.00 uur, in het gemeentehuis een openbare zitting worden gehouden, alwaar mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingeko men stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bo- benbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende ge meente waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 21 augustus 1970. Burgemeester en wethouders voornoemd, De secretaris, De burgemeester, H. Borreman. S. P. Bentinck. SOEST De artsendlenst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door H. G. Rupert sr. Burg. Grothestraat 49, tel. 2388. en P. H. Walter Ereprijsstraat 69, tel. 2064. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door W. F. v. d. Helm, Pr. Alexanderweg 82, Huis te Heide, tel. 03404-31574. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur J. B. M. Eggink, Speenkruidstraat 41. Apotheek Zaterdag en zondag ls geopend Apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. 28 augustus Apotheek „Soest- Zuid". Apotheek „Soestdijk gesloten. Oranje-Groene Kruis Zaterdag en zondag zr. C. E. Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wft-Gelf Kruis Zr. J. Senden, Veenbesstraat 626, of briefje in brievenbus, of tel. 4444. Groene Kruis Zr. J. van Halen, Beckeringhstraat 32, tel. 5638. ■nterpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9 30-10.30 uur. Molenstr. 11, tel. 4040. Tn Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur In De Hoeksteen. KLEURENTELEVISIE Dealer Blaupunkt. Philips. B O I Telefoon 3367 Woensdag is wederom een ongeluk ge beurd op de overweg in Soestduinen, zij het van ander^ aard dan de bei de voorgaande in de afgelopen weken. Ditmaal verloor op de overweg een truck met oplegger, bestuurd door de 51-jarige K. H. van K. uit Zeist een ijzeren staaf, waarmede doorgaans de lading pleegt te worden gestut. De staaf kwam op de motorkap van een tegemoetkomende auto terecht die flink werd beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10 uur ds. Th. M. Loran, Leus broek. Emma kerk. Rerrenlesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. 7 uur ds. H. A. van Herwaarden, Uden- hout. 'chthuskerk. Alb. Cuyulaan. 10 en 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middelwük. Pieter de Hooghl. 10 uur ds R. Houtsma, Amersfoort. Zonnegloren. Soesterbergsestraat. 10 uur ds. J. W. Coenraad, Den Haag. Jeugdkerken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. 10 uur: Gr. v. Prinstererschool. GEREFORMEERDE KERKEN Juiianakerk, Julianalaan 9 en 5 uur geen opgave. Wilhelminakprk. Soesterbergsestraat 18 Geen opgave. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw NPB. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur Dienst des Woord. 14.45 uur ds. R. Zijlstra, Eemdijk. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur ds. Rutters. 19 uur ds. Eerland, Hilversum. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur Student Van Gelder. Donderdag 27 aug. 19.30 uur ds. L. Blok. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGE!* Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. J. F. Kruyt. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. P. Klop. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52. 3.45 uur P. Rothuizen, Den Haag. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. A. M. de Hoogh, Ame- rongen. HERVORMDE KERK 10 uur Vic. H. J. Bodisco Massink. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. J. Koele, Nijkerk. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 10.30 uur ds. H. C. Valeton. GEREF. KERK ..VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. Geen opgave. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Baarn Zondag 10.30 uur ds. J. W. Sepmeyer, Den Haag. PAROCHIE SOEST. Kerkulein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondaj*, H. Missen 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag. 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uur en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lot In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdiensfy. Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesierberg. Zaterdag 19 uur Avondmis met zang. Zondag 9 uur Hoogmis, 11 uur H. Mis met zang. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498.—. Dealer Blaupunkt. Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367

Soester Courant | 1970 | | pagina 5