NINA »s voorbij ingruil ALEX van KEULEN n.v. RICCI, MARCHAL HAARMODE DER FLfEU eA. H.G. l GUNNAR JARRING UIT DE HOGESCHOOL DER WETENSCHAP MENSEN MAKEN FOUTEN, HOU DAAR REKENING MEE VAN DEN BREEMER'S ZOEKT U EEN G0IDF GEBRUIKTE AUTO? k villa landhuis en ag 24 augustus :n Kraimer *T iTENT(e) d ïmsnteur Geding-monteur azijnljgdlsnde «W-«S - en Aann.mij. - Soest N^V. lin? N-V. - Baarn J. J. Ebbers en L. J. Dijkstra worden nieuwe wethouders Wegens vakantie GESLOTEN van 24 t.m. 29 augustus FUGERS RIJWIELEN Politie begeleidde varkenstransport Raad van Kerken te Soest Wethouderskwartet Soest Wijkraad Soesterberg stelt openbare discussie in Koasst u een bromfiets I. L. i. van Haf-londerop Plan voor overdekt instructiebad aan B. en W. voorgelegd IEDERE ZATERDAG SHOW Poging tot diefstal oorzaak van gaslekkage Portemonnaie met 300. uit garderobe natuurbad gestolen Politiebureau 4-4-4-4 Wereldberoemd Parfum Parfum Léger en Eau de Toilette Van Amerongen WIJN EN GEDISTILLEERD SHERRY Juan Cornez, zeer bijzonder, nog steeds voor 4.70 WHISKY Blend 17, oud en zeer zacht12.25 WHISKY, John Jameson, voor Irish Coffee16.25 3 flessen LANDWIJN voor 5.70 3 flessen ROSé voor7.35 COGNAC Rodell 12.75 COGNAC Rodell V.S.O.P. 16.95 Voor ORGELS - VLEUGELS - PIANO'S BECKER N.V. Automobielbedrijf Houdijk VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1970 syale gen, vrij uit- et garage, ruime tuin. i van c.v. e, gang, kei luxe keuken )uwde koel- liginstallatie, woon-eet- parketvloer lard, boven: aapkamers, badkamer, 2 slaapka- geheel ver- rima staat lerhoud, k.k. (02154) 2727 emmalaan Vrijstaand met garage en tuin. Voorzien van c.v. Iiid.: 2 grote kamers hal, kelder, grote eet- keuken, bijkeuken, kel der, 3 slaapkamers badkamer, grote zolder. ƒ125.000,— k.k. iveer voor u klaar met onze bekende :°2 VELE SOORTEN BROOD ÖKUUU. Jit eigen oven. 'inds 1776. AT 93, naast Tensen. LftMUL0: soortselijke opleidin» eft gevolgd, alsmede type-diploma sn aan an 5, Baarn, telefoon 02154-2713. W oniiigi]ir;{.|)||ng fa. K. de Boer Zn. Laanstraat 22. Baarn Tel. 02154-2797 ,„a M uur 5eg6) ring contact onderhouden met cliënten ntie het boekhoud doorschrijf- tliwnSfSeneIltndIg T afwis" yeek en met^ ppn g-,°ed sala™. m we uircLf",g°ede va*antie- uitvoeriger gesprek °P te n automobielbedrijf vragen wij rijbewijs. D BAntE"-v°°r.Baa»' «n Soest - -vu, öaarn en GO o "-"-'"on u^lo4-3486 62 - Soest - TpI 091— 021oO-3898 "lichtingen r. telefoon 02155-5953- Oei, telefoon 02155-6069. Mening te Baarn. S„est „f indeling, ligging en n (02154) - 2345. >695. vier grootste raadsfracties (WD, IjjVP, Prot. Christelijke Partij en PvdA) Mn het eens geworden over de verde lg van de wethouderszetels en de por- lefeuilles. Gisteravond zijn ten aanzien 'van de verdeling der portefeuilles de 'i3atste hindernissen weggenomen. Mevr. C. P. Walter-Van der Togt (KVP) en de heer K. de Haan (PvdA) keren in het icollege terug, resp. als wethouder van openbare werken, bestemmingsplannen en grondbedrijf, en van sociale zaken en sport. De VVD zal in burgemeester en wethouders vertegenwoordigd worden door het Soesterbergse raadslid, de heer j. J. Ebbers, die de portefeuille van financiën en de bedrijven krijgt. Soest krijgt met ingang van 1 september ook een vierde wethouderszetel, welke bezet zal worden door drs. L. J. Dijkstra. Hij krijgt onderwijs, culturele zaken en jeugdzaken onder zijn beheer. Ook over 'de verdeling van de raadsleden over de verschillende commissies is men het eens geworden. De heer M. A. van Ee is als fractie voorzitter van de grootste partij opge treden als formateur. Al vrij snel na de gemeenteraadsverkiezingen in juni heeft hij contact gezocht met de protestants- christelijke fractie en de KVP. Later is PvdA ook bij dit overleg betrokken. Over de verdeling van de wethouders zetels heeft volgens onze informatie niet veel verschil van mening bestaan. An ders was het met de verdeling van de portefeuilles, die overigens officieel door de leden van het college onderling moe ten worden verdeeld. Daarover is over leg geweest met de verschillende frac tievoorzitters. ie WD ambieerde aanvankelijk de por- efeuille van openbare werken, maar in en later stadium heeft men ook genoe genomen met financiën, hetgeen ivenzeer een sleutelpositie betekent. Tot het laatste moment is nog verschil van Inzicht blijven bestaan over de verde lg van de portefeuilles tussen de heer Haan en drs. Dijkstra, ver de verdeling van de wethouders- ;etels zal de raad zich overigens officieel iog moeten uitspreken. Binnenkort zul- de vier kandidaatwethouders nog een er bijeen komen. In verband met va anhes is dat tot op heden nog niet ge- nkt. p.- VVD is bijzonder gelukkig met het eit, dat nu eens een inwoner van Soes- Irberg zitting heeft gekregen in het college. De heer Ebbers zal overigens zijn funktie als hoofd van het bedrijfs bureau van de militaire werkplaats in Nieuw Millingen moeten opgeven. Als burgerambtenaar in rijksdienst heeft hij aan de koningin en de minister van de fensie wel machtiging moeten vragen om de funktie van wethouder te mogen bekleden. Deze machtiging is nog niet verleend, maar de heer Ebbers verwacht daaromtrent geen moeilijkheden. Kerkstraat 3, telefoon 2030. De taak van de politie kan afwisselend, veel omvattend en boeiend zijn. Dat bleek afgelopen woensdag, toen men een varkenstransport moest begeleiden. Zes tien varkens van W. van den Heuvel bleken de snurkziekte te hebben en dat blijkt een dermate besmettelijke kwaal te zijn, dat een transport van derge lijke zieke dieren onder politiegeleide moet plaatsvinden. De politie heeft de wagen dan ook conform de voorschriften naar Amersfoort begeleid, waar de var kens in het abattoir zijn afgemaakt. Ook de veewagen is in Amersfoort ontsmet. Donderdag 27 augustus hoopt de Raad van Kerken te Soest een openbare ver gadering te houden in de Julianakerk, Julianalaan 19. Aanvang 19.45 uur. Voor aanvang van de vergadering zal informatie over de gast-kerk worden gegeven. Belangstellenden zijn welkom. De heer J. J. EBBERS (VVD) (Financiën en bedrijven) De heer L. J. DIJKSTRA (P.C.P.) (Onderwijs, Culturele- en Jeugdzaken) PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDUK TELEFOON 3990 Bewijs en plaatje direkt verkrijgbaar bij: Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 De wijkraad Soesterberg heeft gister avond besloten, de openbare wijkraad vergaderingen in het vervolg te beslui ten met een discussie, zodat het publiek kan meepraten over de genomen be slissingen en andere zaken. Bedoeling is, de burgerij wat meer inspraak te geven en tevens te interesseren voor de plaatselijke problemen, zo lichtte voor zitter J. Veenendaal toe. Het besluit is gisteravond meteen in uitvoering ge bracht. Op verzoek van het wijkraads lid mej. H. P. Lensink zal het bestuur van de wijkraad suggesties aan burge meester en wethouders van Soest doen om enige speelterreintjes voor de jeugd beschikbaar te stellen. De directeur van de gemeentelijke sociale dienst heeft zich bereid verklaard, ook op verzoek van mej. Lensink een voorlichtingsavond te zullen beleggen over de Bijstandswet. Voorlichting krijgt men in Soesterberg ook over de woningbouw ter plaatse in de nabije toekomst en over de aanleg van de rijkswegen om Soesterberg. Dit zal aanstaande dinsdagavond gebeuren. Op een vraag van de heer H. Snel, wat in de Soester gemeenteraad over de plannen van rijkswaterstaat met be trekking tot de weg noordelijk om Soesterberg is besproken en besloten, moest de heer Veenendaal het antwoord schuldig blijven. De wijkraad heeft over de reconstructieplannen gisteravond wel een eigen oordeel uitgesproken: men is van oordeel, dat door rijkswaterstaat niet de nodige zorgvuldigheid in acht is genomen met betrekking tot de beharti ging van de belangen van de bewoners van de woningen langs de te reconstrue ren rijksweg en de mogelijke belangen van de gemeente Soest, die naar de me ning van de wijkraad ongetwijfeld ook in het geding zullen zijn, en tevens ge schaad zullen worden. In een advies aan B. en W. van Soest stelt de wijkraad: a. het door de rijkswaterstaat voorge nomen reconstructieplan van de Amers- foortsestraat vanaf Ons Belang naar de Stichtse Rotonde te Amersfoort bevat talrijke verkeerstechnische onvolkomen heden. Vooral de aanleg van bermsloten, de onderbroken aanleg van parallel wegen met in- en uitspringende per celen, de vele uitritten e.d. geven niet De werkcommissie overdekt instructie- De heer De Haan zei in het kader van Mevrouw M. C. P. WALTER- v. d. TOGT (KVP) (Openbare Werken, Bestemmingsplan, Grondbedrijf) De heer K. DE HAAN (P.v.d.A.) (Sociale Zaken en Sport) bad heeft onlangs bij burgemeester en wethouders een voorstel ingediend om te besluiten tot de bouw van een der gelijk bad. Inmiddels is ook het ont werp voor een nieuw sportpark aan de Eemweg gereed. Dit sportpark dat gaat bestaan uit drie voetbalvelden met club- en kleed- accomodatie, zal zoveel mogelijk wor den gecombineerd met de bestaande ijsbaan. Zo zal voor beide complexen een parkeer terrein worden aangelegd, terwijl de ijsbaan de beschikking krijgt over een betere toegang. De voetbal vereniging VVZ zal straks gebruik gaan maken van het nieuwe sportpark. VVZ moet de terreinen aan de Ferdinand Huyclaan verlaten in verband met uitbreidingsplannen. Tenslotte zijn thans ook de voorbe reidingen getroffen voor de bouw van twee sport-spelzalen in Soest. Een en ander deelde wethouder K. de Haan woensdagavond mede op de ver gadering van de Stichting voor Licha melijke opvoeding en sport in de brandweerkazerne. Minder rooskleurig zijn terugblik op het afgelopen vereni gingsjaar, dat opnieuw vele clubs de voor- en nadelen van de sterke groei van Soest hebben ondervonden. Vele verenigingen kregen er tal van nieuwe leden bij, al raakte men hier en daar wel met de accomodatie in de knel. Voor SEC is een oplossing van de pro blemen nabij dankzij de aanleg van twee velden, een oefenhoek en uitbrei ding van de kantine. Aan de overkant gaat de Sportorganisatie Soest (SOS) de kleedclubaccommodatie binnenkort uitbreiden, het tennispark aan de Schrikslaan krijgt er vier nieuwe ba nen bij en eveneens een clubhuis, „dat langzaam maar zeker aan het instor ten is", aldus de heer De Haan. En misschien al in de loop van volgend jaar krijgt VVZ een nieuw onderkomen. De openstelling van de sporthal heeft volgens de voorzitter van de sportstich ting een explosie van activiteiten ver oorzaakt, waarvan het eind nog niet in zicht is. „De sporthal is het eten ge weest, waarmee de smaak is gekomen", aldus de heer De Haan. Desondanks is de situatie in Soesterberg. Hier be- blijft de vraag naar gymnastieklokalen staat een groot tekort aan velden, groot. waarvan „Soesterberg" al het slachtof- De heer De Haan zei te verwachten, fer is, en de korfbal vereniging KVO dat de ontwikkeling van de binnen- dreigt te worden. Ook voor Soester- sporten nog lang niet tot stilstand zal berg bestaat een plan voor de bouw komen. Een oplossing VOOr het gebrek van een overdekt instructiebad, maar aan accommodatie op dit gebied zou de het ziet er niet naar uit, dat dit op bouw van twee sport-spelhallen van 28 korte termijn gerealiseerd zal kunnen by 16 meter kunnen zijn. Deze hallen worden. Tevens wil de sporstichting de hebben een hoogte van zeven meter. inwoners van Soesterberg in de gele- Aan de uitwerking vaK dit piar. wordt genheid stellen om zich in het veiwolg momenteel hard gewerkt. De hallen in de plaats zelf medisch te laten keu- zunGn ook voor het gymnastiekonder- ren. Gedacht wordt aan het Dorpshuis gebruikt kunnen worden. Rijk en als plaats waar de keuring verricht provincle dragen de kosten bij. zou kunnen worden. Tot nu toe moe- ten ook de inwoners van Soesterberg De heer P. Ekel stelde tijdens de ver- naar Zonnegloren voor de medische gadering voor, de vereniging en in het sportkeuring. vervolg in staat te stellen met kandi- De sportkeuring zelf zal binnenkort daten voor bet bestuur te komen. Tot aanzienlijk duurder worden. Het is de dusvar eerden de bestuursleden be- bedoeling, het bedrag van ƒ5,— per noemd °P voordracht van B. en W. keuring te brengen op ƒ9,50. De heren P. Ekel, M. J. M. Smit en Het voorstel om dit bedrag met een R' Blok waren afgetreden en kregen subsidie van ƒ2,— per keuring te ver- de nodlEe Io£ toegezwaaid voor de wij- lagen werd met algemene stemmen 2e' waarop zij hun funkties in de af- aangenomen. De verhoging is noodzake- gelopen vier jaar hebben vervuld. De lijk geworden in verband met de geste- Eeer G. C. van de Berg heeft om ge- gen dokterskosten en verhoging van de zondheidsredenen al eerder zijn funk- huur wegens verbetering van de accom- £ie neer moeten leggen modatie. Desondanks wordt verwacht, De heer De Haan heeft zich tijdens dat het tekort van het medisch sport- da jaarvergadering ook nog in waar bureau zal oplopen tot 3000,schuwende termen gericht tot het sterk De huur van de gymnastieklokalen bij groeiend aantal trimmers. „Om te voor de scholen zal eveneens worden ver- komen dat dit een lijkdienst gaat wor- hoogd. De huurverhoging is tamelijk den, raad ik alle trimmers aan, zich gering. van tevoren medisch te laten keuren". Op de jaarvergadering van de sport- Die raad betrof zowel de „in leeftijd stichting werden de Schaakvereniging en omvang toegenomen trimmers, Soest en de Badmintonclub Selby als maar ook degenen, die deel (gaan) ne- nieuwe leden verwelkomd. Felicitaties men aan de bedrijfscompetitie. gingen naar de verenigingen, die metOverigens stijgt het aantal verrichte hun eerste team een kampioenschapkeuringen door het medisch sportbu- hadden behaald in het afgelopen sei- reau nog steeds. In 1968 werden er zoen: Olympia-volleybal heren), SEC- 636 keuringen verricht. Van dit aan- zaterdag. BDC-handbal (heren). Laeti- tal sporters werden er 596 goedgekeurd, tia volleybal (heren), Hees volleybal Vorig jaar werden al 744 mensen ge- (dames) en AGAVS tafeltennis. De ver-,keurd, van wie 661 zonder medisch be- tegenwoordigers van de verschillende zwaar sport konden gaan beoefenen, kampioenen werd een envelop met in-Dit jaar zijn al weer 453 mensen ge- houd, een vlag van Soest of een beker keurd, terwijl er nog 59 aanvragen aangeboden door heer De Haan. I klaarliggen. AMSTERDAMSËWEG 29 AMERSFOORT TEL. 03490-14243 bepaald van een gedegen opzet blijk en zullen eerder een groot aantal verkeers ongevallen bevorderen. b. van een groot aantal percelen wor den zodanig grote oppervlakken bij de te reconstrueren weg getrokken, dat de privacy van de bewoners ernstig wordt aangetast, terwijl een aanzienlijke ver meerdering van geluidshinder voor de bewoners van de desbetreffende huizen is te verwachten, daar de gerecon strueerde weg zeer dicht voor hun wo ningen komt te liggen. c. door het verloren gaan van aanzien lijke groenstroken en boombeplantingen is een vergroting van luchtvervuiling in de directe omgeving van de woningen niet denkbeeldig. B. en W. zal voorts worden verzocht om de ontgrondingen in en om Soesterberg zoveel moeelijk tegen te gaan. De vele zandafgravingen in de buurt zijn voor de bewoners van Soesterberg een bron van voortdurende ergernis. De zandaf gravingen, die met vuil worden volge stort veroorzaken veel stank en ver spreiden allerlei soorten ongedierte. Bovendien wordt naar de mening van de wijkraad veel schade aan het na tuurschoon toegebracht. Het college van burgemeester en wethouders wordt dan ook gevraagd, er op toe te zien, dat het in de zandgaten gestorte vuil voortdu rend wordt afgedekt met zand. Voorts is besloten, B. en W. van Soest te vragen, de aanleg van recreatieve wegen voor het gemotoriseerde verkeer in de bossen rondom Soesterberg te be vorderen. De elkaar wederzijds van bestands, schending beschuldigde Israëli's en hun Arabische buren zijn het over één ding eigenlijk maar eens: als er onderhan. deld wordt is niemand geschikter om als bemiddelaar te fungeren dan de Zweed dr. Gunnar Jarring. Al vele ja. ren heeft hij in deze streek van haat tussen de hoofdsteden gereisd, eindeloze besprekingen zijn gevoerd over tere za ken, maar daarbij nimmer het zo mak kelijk te verspelen vertrouwen Van een van de partijen verloren. Een diploma tieke prestatie van de eerste orde - en dat van een man die eigenlijk maar bij toeval in dit vak terecht kwam. Jarring - eigenlijk heet hij Jönson maar hij veranderde die verwarrend veelvuldig voorkomende naam bij zijn huwelijk - studeerde Turks en daarmee verwante talen. In 1939 moest hij zijn leerstoel aan de universiteit van Lund in de steek laten om als reserveofficier weer in actieve dienst te treden bij de Russische grens. Toen daar een vluch teling aankwam die alleen Turks sprak was Jarring de enige die met hem kon praten. Daarvan werd in Stockholm nota geno men eri men achtte het nuttig - temeer daar hij een dozijn talen vloeiend en nog een stuk of zes redelijk spreekt en verstaat - hem in Ankara te detache ren waar alle ambassades naarstig pro beerden zoveel mogelijk inlichtingen in te winnen uit beide oorlogvoerende kampen die hier op neutrale grond ijverig spionage bedreven. Het was het begin van zijn werk in de diplomatieke dienst die hij niet meer verliet. Hij is nu ambassadeur in Mos kou, daarvoor was hij het in Washing ton. Voor de Ver. Naties is hij nu ge kozen als bemiddelaar in een geschil tussen India en Pakistan, waarbij hij zich een voorbeeldig beheerser van de kunst van het diplomatiek koorddansen toonde. Geen wonder dat Oe Thant aan hem dacht toen in het nabije oos ten bemiddeld moest worden na de zes daagse juni-oorlog. Voorbeeld Het kenmerkende van Jarring (62 jaar nu, een fors gebouwde man van 2 me ter) is, dat hij onder geen omstandig heid uit de plooi is te krijgen en nim mer iets zegt waardoor iets bedorven kan worden. In feite pleegt hij niet anders te zeggen dan dat hij optimist is, waarmee hij intussen heeft bereikt dat niemand meer probeert hem uit te horen, en meldt zijn aankomst en vertrek in de berichten en dat is dat. Zelfs valt van hem niet te melden dat hij bij zijn bezoek aan een of andere hoofdstad van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt om een uitstapje te ma ken naar een bezienswaardigheid. Hij mijdt dit uit vrees dat zelfs zoiets uit gelegd zou kunnen worden dat hij zich bij de ene partij meer op zijn gemak zou voelen dan bij de andere. Zijn grote voorbeeld is dr. Ralph Bun- che, de Amerikaan die in 1949 op het eiland Rhodos tussen Arabieren en Is raëli's bemiddelde, toen zich hetzelfde probleem voordeed als waarmee Jar ring nu geconfronteerd wordt. Israël eist rechtstreekse onderhande lingen, de Arabieren weigeren dit. Bun- che bereikte een wapenstilstandsover eenkomst door als koerier op en neer te gaan tussen verschillende vertrek ken in hetzelfde gebouw, uiteindelijk door aan het hoofd van een tafel te gaan zitten waarbij de twee partijen via hem met elkaar te spreken wat in de praktijk geleidelijk voortvloeide in een regelrecht gesprek tussen de twee partijen. De verschillen tussen Bunche en Jar ring zijn groot. Bunche was wel dege lijk een man die pressie uitoefende op de weerstrevende partijen om tot el kaar te komen en die daarbij initiatie ven ontwikkelde, soms de partijen zo manouvreerde dat ze zich verzoenden met een situatie die ze eigenlijk niet gewenst hadden: bijvoorbeeld het aan een tafel terecht komen. Geduld Van Jarring wordt echter wel gevreesd dat hij veel te neutraal is en voorna melijk fungeert als een soort postbode. Waarschijnlijk ten onrechte. Misschien is het zijn verleden als linguist, mis schien is het een hem eigen psycholo gisch inizcht, maar in ieder geval is hij een begaafd luisteraar die fijne nuan ces in uitspraken zorgvuldig opvangt en daardoor op een subtielere manier dan Bunche het kon voor de partijen onmerkbaar het gesprek in de richting kan dringen die hij wenst. Daarenboven heeft hij zijn nuchter rea lisme en zijn geduld als eigenschappen die hem voor zijn moeilijke taak van stade komen. Het geduld bleek toen hij na de juni-oorlog achttien maanden lang op en neer reisde tussen de hoofd steden voor hij tot het realistische be sluit kwam dat verdergaan zinloos was zolang hij niet de Russen en Amerika nen ertoe kon bewegen samen te wer ken bij steun voor zijn missie. Die samenwerking is er nu duidelijk en Jarring hervat zijn bemiddelings- taak. En de wereld mag om der wille van de vrede hopen dat er meer dui delijk blijkende reden is dan vorrheen voor Jarrings stopwoordje: „ik ben op timist". Een adspirant-koper van het Ludgar- dusgebouw aan de Vredehofstraat kwam bij een eerste inspectie van het gebouw al tot de weinig bemoedigende ontdekking, dat er iets mis was. Hij nam een sterke gaslucht waar en hoorde tevens een sissend geluid.' Samen met deskundigen van het gasbedrijf is de politie op onderzoek uitgegaan, daarbij om veiligheidsredenen terzijde gestaan door de brandweer, voor het geval zich ongevallen mochten voordoen. Binnen kwam men tot de ontdekking, dat ie mand had geprobeerd, een geiser van de muur te halen. Dat bleek te zijn mislukt, maar wel is daarbij een lek ontstaan. Ook bij verdere inspectie bleek niet alles in orde. Boven waren kranen en koperen leidingen ontvreemd. Met het dichtdraaien van de hoofd kraan was het euvel echter snel ver holpen. Uit de garderobe van het Soester Na tuurbad is woensdag een portemonnaie met een bedrag van driehonderd gul den gestolen, ten nadele van de heer Metternich van het Nassauplantsoen. Na het zwemmen ontdekte hij de dief stal. Hij heeft aangifte bij de politie gedaan. PYRAMIDEN Archeologen vermoeden dat de Egypti sche pyramiden nog niet al hun ge heimen hebben prijsgegeven. Men denkt dat er nog diverse zijn die geheime vertrekken met mummies bevatten en gebruiksvoorwerpen uit die tijd. Hoe echter deze vertrekken in de enorme steenklompen te ontdekken? Aan ge woon afbreken hoeft men, als het mo gelijk is, niet te denken gezien de kunsthistorische waarde. Men wil nu met computers verbonden vonkenregis- trators plaatsen, zodat energiedeeltjps worden geregistreerd. Mocht op een be paalde plaats meer deeljes komen, wijst dit op een holle ruimte. Na een periode van betrekkelijke rust in verband met de vakanties zijn op 12 augustus de voorlichtingsaktiviteiten van het Comité Voetgangersactie '70 weer geïntensiveerd. Die avond werden de uitzendingen van 'de TV-spots van de Voetgangersactie '70 hervat op het gebruikelijke tijdstip, on middellijk voor het nieuws van vijf voor zeven. In deze maand volgen nog twee uitzen dingen op 28 en 31 augustus, terwijl daarna tot 26 september de spots op elke werkdag beurtelings op één der zenders Hilversum I en II worden uit gezonden. De actie die als slagzin heeft: „Mensen maken fouten, hou daar rekening mee!" richt zich tot alle weggebruikers met de bedoeling te trachten het ontstellend aantal ongevallen waarbij voetgangers betrokken zijn terug te brengen. Hoe ernstig de gevolgen van deze on gevallen voor voetgangers zijn blijkt wel uit de, volgende cijfers, afkomstig van het Centraal Bureau voor de Statis tiek: Bij botsingen met dodelijke afloop tus sen personenauto's en voetgangers in 1968 werden tegenover één bestuurder of inzittende van een personenauto niet minder dan 378 voetgangers gedood; bij botsingen tussen vrachtauto's en voet gangers werd zelf geen enkele chauffeur of bijrijder gedood, maar verloren 103 voetgangers het leven. Van al deze verongelukte voetgangers was een derde in de kleuterleeftijd en een derde ouder dan 65 jaar. Het is duidelijk dat het zeker in die gevallen weinig zin heeft na te gaan bij wie de schuld of de oorzaak van het ongeval lag, omdat, hoe dan ook, de voetganger altijd aan het kortste eind trekt. Daarbij dient men verder te bedenken, dat 't niet gaat om afzonderlijke catego rieën weggebruikers. Bijna iedere volwas sen automobilist of bromfietser is op zijn tijd ook voetganger. Waar het in feite om gaat is dat alle weggebruikers slechts mensen zijn en „mensen maken fouten, hou daar reke ning mee!" Probeer fouten van anderen te voorzien en daarmee ongelukken te voorkomen. De actie blijkt zich in een bijzonder grote belangstelling te verheugen. Tot dusver werden reeds ruim 850.000 fol ders van de actie verspreid tegen 475.000 tijdens de gehele Voetgangersactie '68. Verwacht wordt dat na de aanvang van de scholen nog een groot aantal aan vragen voor folders zullen binnenkomen. Bk spelmoment beleeft U met meer spanning els U alles scherper ziet SNOUCKAERTLAAN14-16 In 3 betoverende geuren: L'Air du Temps (Atomiseur Eau de Toilette 18.50) Capricci (Parfum vanaf 17.-) Mademoiselle Ricci (Eau de Toilette v.a. 13.-) Verkrijgbaar bij: PARFUMERIE Soesterbergsestraat 55, Soest - Tel. 2639 Korte Melmweg 15-17 - Soest - Telefoon 2502 Inrijden tegenover het politiebureau KWALITEITSPRODUCTEN UIT EIGEN DISTILLEERDERIJ VAN DE EERSTE KLASSE Jonge Jenever 9.30 I Bessenjenever 8.20 Vieux, drie ster 9.65 Cltr. Brandewijn 7.65 Enorm veel dranken tegen en zelfs beneden handelsprjjs Grootste en gezelligste slijterij uit de verre omtrek. Met ruime parkeergelegenheid. van wereldberoemde merken is uw speciaal adres ZEIST. Slotlaan 161 - Telef. 03404-19189 Grootste piano- en orgel- speciaalzaak voor geheel Zeist en omstreken. Ook vrijdagsavonds geopend, van 19.00-21.00 uur. Regelmatig keuze uit le klas wagens. Garantie, inruilen en financieren. Opel sub-dealer. Blrkstraat 30, telefoon 02155-2364. Stationsweg 6, telefoon 02155-6410 SOEST. i

Soester Courant | 1970 | | pagina 9