z 6267 HANS VAN SWOL Sportief, muzikaal en arts zingende dolfijnen... I f ypincj ►ermee DOLFINARIUM VTBN.V. Burgerlijke Stand r~~~ Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Dir. H. W. VELLINGA Lichaamsbeweging heeft gunstige invloed op funktie van ons hart Bijna duizend deelnemers aan 13e Paleistocht van Olympia FULL TB6¥3E - PART TIME (02155) Tempo-nieuws Enorme belangstelling voor Midden-Nederland Jeugd-wieler-competitie Cees Bokma wint voorlaatste rit zomercompetitie Natuurwandeling krabbels van Knelis Jeugdgroep Hees Hengelsport één van de grootste vrije tijds besteding in Nederland Politiebureau 4-4-4-4 Teief. Brandweer 3-3-3-3 Hans vuii uv>ui. icicvioic-ctris. nans van Swol: revalidatle-specialist. Hans van Swol: publicist. Hans van Swol: ge- meenteraadslid en (last but not least) echtgenoot van operazangeres Gré Brouwenstijn. ...in bet dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekteDolfijnensta- dion ter wereld met 2500 zitplaatsen zietu een unieke showvanzeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND Tel. 03410 6041. GEBORENRogier Arnoud z. v. K. Hom burg en N. van Amerongen, Valeriaan straat 87. Peter Sietse, zoon van L. C. Stilma en K. A. van der Vliet, van Goyenlaan 80. Maria Magdalena Pe- tronella, dochter van J. Evers en G. J. P. M. van den Deijssel, Smitsweg 37. Antonius Martinus Jacobus, zoon van M. P. van der Wijst en J. L. B. Willems, Antonie van Leeuwenhoeklaan 229. Christian Hendrik, zoon van H. Smit en M. R. van den Bosch, Ereprijsstraat 41. Dita Henriëtte, dochter van J. van Vliet en H. W. Verhey, Simon Stevin- laan 39, Soesterberg. Marko, zoon van A. G. Massop en A. C. G. Zomer, Nieuwstraat 75. Richard, zoon van C. van der Eijk en E. F. M. Pas, Becke- ringhstraat 47. Cindy Esther Anna- bel, dochter van J. Muis en T. A. Mei- nen, van Goyenlaan 142. Catharina Felicia, dochter van A. Kennedy en J. C. Marcella, Veenbesstraat 636. Pa- trick Willipm Albert Francis, zoon van W. H. M. 'van Dam en Y. Krot, Veen besstraat 594. Helen Christina, doch ter van W. T. J. van der Klaauw en L. A. Lepelaars, Schoutenkampweg 109. Catharina Johanna, dochter van C. van den Berg en J. de Jong, Parklaan 45. Henricus Karei, zoon van J. van Buuren en E. M. M. Beijer, Laanstraat 20. André Raymond, zoon van L. van de Beek en H. Mollenbrok, Troelstrastraat 21. Marcellus Wilhelmus, zoon van J. G. Valk en W. C. M. Maarschalker- weerd, Varenstraat 372, Jeffrey, zoon van P. Bok, en J. Groen, Varenstraat 248. Gerard Hendrik Sybrand, zoon van S. A. van Bentum en A. O. Bosch, Larixlaan 15. Willem Bart, zoon van R. Huart en H. G. Visser, Irenelaan -- Berendina Maria, dochter van N. B. Kuijer en B. M. van Vulpen, Molenstraat 18. ONDERTROUWD: Anne van der Werk, Plesmanstraat 82 en Anna Maria Len- sink, Professor Lorentzlaan 56. Eiko Nicolaas Graatsma, Maasgeesteranusweg 6, Heiloo en Jetske Petronella Hendrika Scholten, Ereprijsstraat 76. Christof- fel Schrijver, Laanstraat 89d, Baarn en Jannette Iseger, Hartmanlaan 15. Jan van Zweden, Fahrenheitstraat 146, 's-Gravenhage en Johanna Surstedt,, Schrikslaan 39. Sjophiel Roels, van de Veldeplantsoen 55 en Neeltje van den Essenburg, Meidoornweg 50. Jan van de Bovenkamp, Weegbreestraat 477 en Alida Annie den Ouden, Colenso 18. Johannes Adrianus Barnhoorn, Gal- lenkamp Pelsweg 14 en Geertruida Ma ria Straat, P. C. Hooftlaan 13. Theo- dorus Hendrikus de Jong, den Blieklaan 59 en Anna Mathilda Hendrika van Nimwegen, Molenstraat 87. Gerardus Maria Roest, Betje Wolfflaan 18 en Ber- nadette Alberdina Maria Brok, Merel- weg 12. Rudolf Knol, Mesdagplein 9, Baarn en Maria Theresia Johanna van den Berg, Beetzlaan 49. Louis Cose- mans, Amersfoortsestraat 78b en Ger- ritje Hendrikje Brander, Amersfoortse straat 78b. GEHUWD: Cornelis Johannes Sernee, Julianalaan 12 en Cornelia Elisabeth Schippers, Julianalaan 12. Bernhard Auker Antonuis Lub, Klaarwaterweg 76 en Fennegien Kleinlugtenbeld, Kastanje laan 31. Arno Bernd Klaus, Molen straat 92 en Dini Nijland, Surinamelaan 15, Hilversum. Albertus Theodorus Johannes de Jong, Grote Melmweg 3 en Alice Stephanie Ferwerda, Albert Cuyp- laan 42. OVERLEDEN: Willem Kok, 80 jaar, weduwnaar van C. M. Hilhorst, Veen- zoom 8. Johannes Pieter de Graaff, 59 jaar, gehuwd met H. J. Maertens, den Blieklaan 47. Pieter Jan Dekker, 84 jaar, gehuwd met A. L. Grote, In- specteur Schreuderlaan 64. Binse Waijer, 83 jaar, Julianalaan 65. Jo hannes Alousius de Koning, 90 jaar, we duwnaar van P. M. M. C. Voet, Birk- straat 136. Cornelia Canten. 69 jaar, gehuwd met F. A. T. Wils, Beetzlaan 129. Hendrika Helena van Rijn, 79 jaar, weduwe van W. L. de Bakker, Al bert Cuyplaan 101. - Jacobus van Her waarden, 56 jaar, gehuwd met A. Wan- der, Aagje Dekenlaan 9^ -- ^ter de Bes, 63 jaar, Akkerweg 4. Peter Bernhard, 18 jaar, Moerbessenberg 15. Arien Quik, 57 jaar, gehuwd met T. A. van Dijk, van Weedestraat 88. Alexander Hendrik van Keulen, maanden, Troelstrastraat 71. Dokter A. C. van Swol (56), behalve één van Nederlands meest bekende me dici ook veelvoudig nationaal tennis- kampoen, heeft een druk leven. Hij gaat er blijkbaar niet gebukt onder. Hoewel: „Naarmate je ouder wordt, nemen jongeren sommige taken van je over; althans de taken die je graag overgenomen ziet". De periode van zijn leven waarin hij dagelijks om zes uur 's morgens aan het werk toog, is verleden tijd. In 1941 vestigde hij zich als huisarts in Am sterdam, waar in 1914 ook zijn wieg had gestaan. De praktijk schijnt hem niet in zeer hoge mate te hebben ge boeid. In toenemende mate begon hij zich te specialiseren in revalidatiewerk. Na de oorlog spitste die specialisatie zich toe: hij week uit naar Engeland, waar hij als officier van gezondheid vertrouwd raakte met het systeem van „herbekwamen" dat de geallieerde er op na hielden. ,Het vereiste sportief inzicht, want er kwam vreselijk veel sport aan te pas". Nu was spor* voor Van Swol aller minst iets nieuws. Van jongsaf had hij zich er mee bezig gehouden en sinds zijn zestiende levensjaar tenniste hij. In die sport drong hij door tot in de hoogste vaderlandse regionen. „Ik ben alles bij elkaar zo'n vijftien keer kam pioen van Nederland geweest", zegt hij peinzend in zijn spreekkamer van het hoofdstedelijke Binnengasthuis, waar aan hij als revalidatiearts is verbonden. Tennissen doet hij niet meer. Toen hij 46 was, werd zijn racket werkloos. „Mijn belangstelling voor tennis is ver schrompeld, door welke oorzaak dan ook". Hetgeen niet wegneemt dat hij de verrichtingen van Neerlands tennis- top blijft volgen. Met name zijn bewon dering voor Tom Okker steekt hij niet onder stoelen of banken. „Hij is de grootste en beste die we hier ooit heb ben gehad". Van Swol speelt nu golf. Voor zijn ple zier, met vrouw en vrienden. Als com pensatie. „Die sport eist trouwens niet zo veel energie." Bekendheid geniet hij vooral door zijn medewerking aan Elseviers Magazine, waarvoor hij wekelijks een medische rubriek verzorgt, en door zijn televi sie-programma „Ziek zijn... beter wor den" (VPRO), thans „Spreekuur" (AVRO). Dat tallozen in den lande hem kennen, doet hem - naar hij ons laat weten - eigenlijk bijzonder weinig. Geeft toe: „In het begin vind je zoiets erg leuk, maar dat gaat er wel af". Het hangt er naar zijn mening trou wens vanaf hóé een mens in de pu bliciteit komt. „Stel je voor dat ik in het nieuws kom doordat ik iets goeds heb gedaan voor gehandicapte kinde ren. Dan is dat gewoon plezierig". Van Swol „doet" nu al zo'n vijftien jaar te levisie. Met veel genoegen. Per beeldbuis konsulteren miljoenen Nederlanders hem gelijktijdig. Hij be handelt medische onderwerpen en vra gen van kijkers. „Je bent een soort onbudsman voor iedereen die iets op medisch gebied wil weten", vindt hij. „Ik krijg nogal eens brieven van men sen die in zo'n programma iets her kennen van een kwaal waaraan zij zelf lijden. Ze vragen dan 'wat er aan te doen is. Ik kan niet elke briefschrij ver zonder meer van zijn probleem verlossen, maai* hem wel vertellen naar welke arts of instantie hij moet gaan. Het is gewoon erg prettig de mensen op die manier van dienst te zijn". De meeste brieven worden niet door hem persoonlijk beantwoord. „Alleen enkele bijzondere gevallen". Waarom legger talloze Nederlanders hun probleem wél voor aan de televi sie-dokter en niet aan hun huisarts? Van Swol: „Ik denk dat veel mensen bang zijn hun huisarts door een be paald probleem te beledigen. Ze slaan mij niet hoger aan dar. hun eigen arts. Dat heb ik nooit gemerkt". Kennelijk minder olezierig dan zijn aktiviteiten in omroepland vindt hij zijn poltieke bezigheden. In Hilversums vroedschap maakt hij deel uit van het VVD-bataljon. „Maar ik heb eigenlijk geen politieke adspirat'es". Zijn riante huis aan de Hilversumse Rossinilaan deelt hij met echtgenote Gré van Swol-Brouwenstijn. Qua pu bliciteit doet hij in de lage landen ver moedelijk niet voor haar onder, maar op het punt van de muziek is hij evi dent haar mindere. Hetgeen niet weg neemt dat hij verklaard muziekliefheb ber is. Op gezette tijden laat de te levisie-medicus zijn vingers over de toetsen van de in zijr woning gesta tioneerde vleugel glijden. „Ik heb er weinig tijd voor, maar ik vind het fijn af en toe achter het klavier te krui pen. Het ontspant me geweldig. Ik speel zo maar wat vrij onbenullige deuntjes. Vroeger kon ik muziek lezen, maar dat ben ik eerlijk gezegd ver leerd". Hij begeleidt zijn zingende ega zoveel mogelijk op haar tochten naar de mu ziektempels waarin zij moet optreden. „Dat vindt zij prettig. En drie-kwart van de stukken die zij zingt, vind ik prachtig. Als ze iets gaat zingen dat me niet ligt, blijf ik gewoon thuis. Nog al eenvoudig. Ook om andere redenen dan wegens zijn echtverbintenis met een van onze vaderlandse topzangercssen neemt de muziek een belangrijke plaats in Van Swol's leven. Muziek heeft, zegt, een revaliderende werking op de mensen. „Als ze er tenminse gevoelig voor zijn. Voor kinderen me mentale stoornissen bijvoorbeeld is muziek bijzonder be langrijk. Hier in het ziekenhuis hebben wij een speciale kracht die de kinderen op mu ziek bepaalde oefeningen laat doen. Daar zijn ze erg gevoelig voor". Dokter Van Swol is zelf een liefhebber van alle muziek die naar zijn mening tot de kategorie ,mooi" behoort. Ver duidelijkt: „Het moet melodieus zijn en ik moet er door worden geroerd. Het moet mij de dagelijkse gang van za ken doen vergeter- en me ontspannen. Of het nu Wagner, Beethoven, blues of Bach is. Maar laat ik er bij zeggen dat ik door mijn vrouw op muzikaal ge bied héél erg ben verwend". En even later: „Weet u wat gek is? Dat ik altiijd in muziekbuurten heb ge woond. Vroeger in Amsterdam op het Bachplein. Nu in de Rossinilaan". Maar dat is écht toeval! riVv'--r< Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Steeds meer raakt men er over de hele wereld van doordrongen dat regelmatige lichaamsoefening, aangepast aan de lichamelijke conditie, aanwezige gebre ken aan hart en bloedvaten kan helpen verminderen. Deze lichamelijke oefening, conditie training is als benaming beslist al beter ingeburgerd, is tegenwoordig zij het uiteraard in aangepaste vorm al een onderdeel van het revalidatie-proces. Een gezond hart heeft ook bijzonder veel voordeel van een goede trim-trai- ning. Een van de belangrijkste effecten die een goed geleide trim-training op het hart heeft, is de snelheid waarmee de door grote of kleine inspanning opge voerde hartslag weer op zijn normale gang wordt teruggebracht, waardoor dus minder energie van de hartspier wordt gevergd. Een efficiënt werkend hart en bloedvatenstelsel betekent een betere toevoer van voedsel en zuurstof aan het spierenstelsel. Na een lange tijd van inactiviteit zal het hart een speriode nodig hebben, die af hangt van de conditie, om een „volle dige" trimtraining mee te maken. Men moet er dus vanuit gaan dat regelmatig wordt getraind, steeds wat zwaarder, dus voor al geen forcering, om bijvoor beeld indruk te maken op vrienden en bekenden. Geen enkele tak van sport geeft een evenwichtige ontwikkelingsmogelijkheid voor het gehele lichaam. Wanneer men dit zou willen bereiken door het beoefe nen van sport, zou men in het gunstigste geval drie verschillende sporten moeten beoefenen. Daar dit voor de meeste mensen, vooral de wat ouderen, nijt meer realiseerbaar is, heeft de Neder landse Sportfederatie het „trimmen" ge lanceerd. Een conditie-training, waarbij vooral West-Duitsland voorop gaat, maar Nederland een steeds duidelijker positie ingaat nemen. Af en toe hoort men nog wel eens on zinnige gedachte naar voren brengen, dat trainen pas werkelijk goed is, wan neer het pijn gaat doen. Een gedachte die bijzonder stupide aandoet wanneer men weet dat de kracht van een spier zit in het samentrekken, een functie die mogelijk wordt gemaakt door de aanvoer van „brandstof" middels het bloed. Hieruit blijkt dus dat het uitver- houdingsvermogen voornamelijk af hangt van het juist functioneren van hart en bloedvaten. Daarom luidt het advies van elke trim- training-leider: Het tempo van de trai ning wordt bepaald door de langzaamste van de groep. Belangrijk voor iedereen die trimt -f gaat trimmen is dat het een volledige ontspanning moet blijven, en in geen geval een inspanning mag worden. De dertiende Paleis Soestdijkwandel- tocht onder auspiciën van de Neder landse Christelijke Wandelsportbond en georganiseerd door de wandelsportver eniging Olympia uit Soest, is zaterdag een groot succes geworden. In totaal verschenen 937 wandelaars uit alle de len van het land aan de start om de zes, twaalf, achttien of vijfentwintig kilometer door de bossen achter het pa leis, het land goed Pijnenburg en de Lage Vuursche af te leggen. Daaronder waren ook twee groepen van de organi serende vereniging en verder uit Baarn, Sneek, Uithoorn, Amsterdam en Voort huizen. De uniformering, dicipline en wandeltechnische capaciteiten werden beoordeeld door een jury, bestaande uit de heren X. Rosenkrantz uit Hilversum, A. de Best uit Amersfoort en D. v. d. Broek uit Soest. De heer H. Ruitenberg, voorzitter van het district Utrecht van de Ned. Chr. Wandelsportbond, die zelf had meegelopen, had na terugkomst nog wel zoveel adem over om de prijzen uit te reiken. Op de 6 km ging de eerste prijs naar ie wandelsportvereniging Jan van Schaffe- laar uit Barneveld. Tweede werd de Sneker Wandelunie, groep I. De 12 km werd 'n Sneker aangelegenheid. Groep 2 van de Sneker wandel unie ging met de eerste prijs naar huis, terwijl groep drie van dezelfde vereniging beslag legde op de tweede plaats. Derde werd Wing uit Huis ter Heide, vierde en vijfde Blauw Wit 1 en 2 uit Berkel, zesde 't Haaske uit Amsterdam en zevende De Wheem uit Voorthuizen. Op de 18 km werden De Vrijbuiters uit Spakenburg winnaar, voor de Rijnkan- ters uit Eist. Op de 25 km werden geen groepsprijzen uitgereikt. De drumband van Olympia zorgde voor een muzikale begeleiding van de deel nemers vanaf het Industrieterrein naar de finisch bij het wijkgebouw aan de Regentesselaan. De individuele deel nemers, die de tocht volbrachten, kregen een medaille met daarop een afbeelding van paleis Soestdijk. De groepen ontvin gen eveneens een medaille en een lou- werkrans. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen 1 Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 - Soest Hondervijfentwintig rennertjes van alle wielerverenigingen uit Midden-Neder land waren zondagmorgen naar het Tempo-parkoer op het industrieterrein gekomen om in zes verschillende leef tijdsklassen de ereplaatsen te bevech ten. De consul van de KNWU van de pro vincie Utrecht sprak zijn grote bewon dering uit voor de grootse wijze waar op deze wedstrijd had georganiseerd, en waaraan verschillende andere ver enigingen een voorbeeld konden nemen, die het met de organisatie van wed strijden voor onze nationale wiel er-hope meestal niet zo nauw nemen. De organiserende vereniging werd slechts in de race voor 8 en 13-jarigen vertegenwoordigd, een duidelijk bewijs van de noodzaak om op korte termijn wat jong wielertalent in de vereniging te krijgen. De 8-jarigen reden evenals de 9-jarigen vijf ronden van 1200 meter. R. Gros van Tempo, die voor de eerste maal in een officiële wedstrijd mee reed plaatste zich als 6e, R. Groen eveneens van Tempo klasseerde zich als 10e. De 10-jarige coureurtjes moesten 10 ronden afleggen, terwijl de 12 en 13- jarige rennertjes 15 ronden moesten af leggen. Bij de 13-jarigen plaatste H. v. d. Broek van Tempo zich als 8e. Na afloop van de wedstrijd werden door de Alg. Jeugadjunkt van de KNWU de heer v. d. Hoef de door Bandenbedrijf Gart Kareisen beschik baar gestelde prijzen uitgereikt aan de prijswinnaars. Aan het slot van deze voor de wielersport propagandistische morgen dankte de waarnemend voor zitter van Tempo de heer De Lange de mensen van de E.H.B.O. en de vele medewerkers voor het werk dat zij hadden verzet om deze wedstrijd voor elkaar te krijgen, en sprak de wens uit dat dit succes een stimulans voor de Soester jeugd zou mogen zijn, voor al nu Tempo een eigen jeugdafdeling heeft, met als vaste jeugdleider de be kende oudrenner Arie Koenen. Donderdag werd op het industrieterrein de voorlaatste rit verreden van de wie- Ier zomercompetitie tussen de renners van Tempo en De Adelaar. De wedstrijd die 1 uur en tien ronden van 1200 meter duurde, werd gekenmerkt door een uit looppoging die resulteerde in een kop groep van vijf man die in eendrachtige samenwerking bijna een ronde voor sprong namen. In de laatste ronde demarieerde Cees Bokma, en onbedreigd door zijn mede vluchters ging hij als eerste door de finish. Het was jammer voor Arie Bak ker en Ad v. d. Ploeg dat zij door een valpartij naar de 4e en 5e plaats terug vielen. Na Cees Bokma plaatste de Adelaar- renner G. Horst zich als 2e, J. Schaafs- ma werd 3e. Donderdagavond vindt de laatste wedstrijd plaats, waarvan de start om 7 uur plaats heeft. Deze laatste wedstrijd zal slechts drie kwartier du ren waardoor van het begin tot het eind felle strijd verwacht mag worden. Ad v. d. Ploeg bezet tot op dit moment de le plaats, terwijl de kanshebbers voor de overige ereplaatsen elkaar in puntenaantal maar heel weinig ontlo pen, zodat donderdagavond opnieuw op het industrieterrein, felle strijd ver wacht mag worden, met een aantal fraaie prijzen als inzet, die aan het slot van de wedstrijd worden uitgereikt. De Natuurwacht „Eemland" organiseert een Heide- en Boswandeling door het Nationaalpark „De Veluwezoom". Deze wordt bij redelijk weer gehouden op zondag 30 augustus of bij minder goed weer op zondag 6 september. Degenen die per auto komen, dienen aan het Station Velp te zijn om 10.10 uur. De wandeling begint direct na aan komst der trein die te 8.56 uur uit Amersfoort vertrekt waarbij men zowel in Ede als in Arnhem moet overstappen. Een retour Amersfoort-Velp kost ƒ6, De lengte der wandeling is ong. 30 35 km. De terugtocht vanuit Velp is althans hierna wordt gestreefd om 16.20 uur waarbij te Amersfoort de aan komst zal zijn om 17.40 uur. Allen, die van plan zijn mede te gaan worden verzocht zich telefonisch op te geven bij de Hr. Roelofs (tel. Soest 5473) en wel uiterlijk zaterdag, 29 augustus. Ajje ut ming vraog dan mok zeige datter nie veul op de we- ruld binne die ming spiete, maor aster ok maor een ding is wak graog ha ad wil le hebbe, daan ist un veuruutziende blik. En daan hoef ut nog nie eens die blik te weze waor geldeluk gewin bie hoort, maor heul gewoon die blik waor jie effe verder mee ken kieke as je eige neus, en ok nog net un bietje verder as alle aore minse. Hoe of ik de weruld daan zouw bekieke, kenk netuurluk nie as yaaststaand vertelle, maor oftie der- uut zouw zien as ik doch, is heulemaol geen prebleem. Mit zoon gaove, ken zellufs un kompjoeter, nie teuge je op. Zoon apperaot is daan gewoon kingder- spul. Kiek ik zouw daan un ketoor opene waor alle minse die waat zouwe wille wete ovur de zaok waor zullie warreke, oftie nog veurt blief bestaon, of datter gefuuzeerd gaot worre, terech kenne. Ut zouw de heuleboel in de zaokeweruld netuurluk wel op zun kop gooi je aster in Soest un vriejer waas die vaan te veure kon vurtelle watter mit bepaolde zaoke in de toekoms goat gebeure. De minse die daor hullie daogeluks brood verdiene of messchien wel kriege, blieve daan nie waachte totdaat de baoze in een keer komme vertelle daat de zaok gaot sluute, maor neme daan veur die tied al de bene. Daat komp die baoze daan netuurluk nie zo bar bes uut, maor int aore gevaal komp ut die luu die bie hem warreke ok nooijt uut, en daor word haos heulemaol nooijt rekening mee gehouwe. Maor ok de minse die beveurbeeld un nieuwe zaok gaon beginne kenne bie ming terech, ik zaal die luu daan pre- sies vurtelle oft zaal gaon of nie. Daan snied ut mes meteen an twee kaante, die baos raok zun cente nie kwiet, en deris geen mins die bie um wil gaon warreke, oft mot un bar eigeweize weze. Ut zaal daan nie laang dure of Knelis word minstes zo beruumd as de Enk- huuzer Allemanaak, allenug bin ik der daan in levende lieve, en nie op pepier daat ok in 1970 nog bar geduldug is. Ak zo deur zit te faantesere, daan ziek ut aal veur ming, menisters, en meer vaan die hoge belaangrieke piete, staon twee an twee in de rie om bie ming binnegelaote te worre. Ik schaat zo datter geen menister vaan fienansieje benoemd gaot worre zongder dattie bie ming komp vraoge hoe oft allemaol zaal uutvaale in zijn aampsperiejode. En as Knelis daan zeig meneer, ik ziet alle maol nie zo mooij in, daan zietie der vaanof. Maor zoon veurtziende blik hep netuur luk nog veul meer mogelukhede. Ik ken ming noeng aal veurstelle dattut ant end vaan de week bar druk zouw weze veur ming ketoor, vaan aal de voet- baallurs die komme vraoge of hullie klup winne zaal. Zoas ik al zeej hoef ut veur ming nie zo var te gaon mit die blik dakter geld mee ken verdiene, omdak beveurbeeld de kruussies van de toto presies hep goed gezet, of dak de juuste nummers vaan de staotsloterie vaan te veure aal weet. Ik schaat dak ok de lede vaan de Soester gemeenteraod, en heul mes schien wel de barregemeester mit zun anstaond kwaartet wethouwers bie ming de daam op zal komme om vaan ming te wete te komme hoe oft allemaol mit de weg ovur de Engh of zaal lope, pn waarneer der begonne gaot worre mit ut sitieplan. Waant noeng gloof ik nie datter iemaand is in de heule gemeente die presies weet hoe of ut mit daat soort zaoke der veur staot. Maort spiet ming, ik zaal ok ut aant- woord schuldug motte blieve, daat spiet ming veuraal veur de minse die daachte dak hullie messchien an de uutslag vaan de voetbalwedstrijd vaan marregenaacht kon hellepe. Zullie zalle der net as ik veur op motte blieve, omt uut de eerste haand te wete. Jie ken netuurluk ok gaon slaope en maor ofwaachte tot de vollegende marrege, die minse zalle daan nie de enugge weze. Ming ge- daachte ovur ut reesultaot kenk wel effe geve, de Rotturdammurs gaon wel winne, maor zullie hebben der wel twee wedstriede veur nodug, en das geen schaande. Men verzoekt ons mede te delen, dat de jeugdgroep Hees iedere zondag om 10.30 uur in de Heeskapel bijeen komt. A.s. zondag zal de groep zich bezighouden met de Vredesweek. Iedereen is van harte welkom. De hengelsport is de laatste jaren enorm uitgebreid o.a. door de 5 daagse werk week. Momenteel telt de georganiseerde hengelsport al meer dan 200.000 leden en dat wordt nog steeds groter. In Ne derland zijn twee bonden en wel de Algmene Hengelaarsbond, de grootste en 't Centraal Ned. Hengelaars Verbond, die bezig zijn zich te organiseren tot één grote Hengelsport organisatie. Verder zijn zijr. er in Nederland z.g. Federaties of Beheers eenheden die voortgekomen zijn uit de aangesloten verenigingen en die beogen om gezamenlijk viswater te verwerven en elkaar gelegenheid te ge ven in elkanders viswater te vissen. Reeds jaren bestaat er in het Gooi zo'n Federatie. Echter om in de nabije toe komst gebruik te mogen maken als Sportvisser van de Randmeren van het IJsselmeer, is er één dezer dagen opge richt de Federatie Randmeren, waarbij aangesloten op dit moment 11 vereni gingen en zullen er nog vele volgen, zo dat reeds meer dan 20.000 hengelaars de verheugende mededeling kunnen erva ren dat hun besturen ver vooruit zien en gezamenlijk zullen trachten om dit grote object als hun recreatiegebied te doen verwerven. Echter is het wel zo dat er nog veel werk verzet zal moeten worden. Wij kunnen de Soester henge laars mede delen, dat hun vereniging met 1000 leden, de Snoekbaars Baarn- Soest zich bij deze Federatie heeft aan gesloten.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7