SIMCA... ALEX van KEULEN n.v. Hü MARCHAL HAARMODE RTISHOCK •k(st)ers nk Nederland Basketbalaccommodatie alleen voor de school M. TUSSEN RATJETOE IN DE POLITIEK S0ESTERBERG V.V.V.-nieuws OFFICIëLE MEDEDELINGEN A" BAARN HE W!ID BUNGH SYAN'S EXPRüS-TRElIM VE CO. (Holland) N.V. EWERKERS tengers NE CO. (Holland) N.V. L.T.S.-directeur J. Koudijs Houw- en Trouwkleding IEDERE ZATERDAG SHOW Geen baatbelasting voor agrariërs J. A. Luyf tweevoudig jubilaris Red Stars-nieuws Nederlandsche Middenstandsbank N.V. in het eerste halfjaar 1970 Gemeenteraadsvergadering Twee ton voor sportaccommodatie Garage ,DE SOESTER' Drie Utrechters wegens diefstal van oud ijzer aangehouden Soesterberger begon zijn verjaardag in de cel Hinderwet VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1970 Tel. 2962 - B.g.g- Tel. 4096 7 aug. t.e.m. woensdag 2 sept., 8 uur. zaterdag ook 8 uur. HOLDEN - ERNEST BORGNINE ROBERT RYAN !n Cinemascope en kleur, irde super western, die u niet mag missen. Verhoogde prijs. 18 jaar Zondagmiddag 2.30 uur. SINATRA - TREVOR HOWARD In Cinemascope en kleur, ivangenen onder bevel van Von Ryan eren het trein-commando en stomen de vrijheid tegemoet. irsussen onder leiding van vak- laars. In het Artishock-gebouw. 30,voor 25 lessen, materiaal- d ƒ90,—i (uitgezonderd de mate- dinsdagmorgen. sdagmorgen of woensdagavond, nsdagavond. a. USN op maandagavond, r op donderdagavond, ond. etc. In samenwerking met de le Bijenteelt in Nederland, afd. lessen op de vrijdagavond. R MEE SPELEN voor kinderen op dinsdagmiddag of woensdag woensdagmiddag en voor tieners :inderen in het Soesterveen op de of zaterdagmiddag, van uitvoerig programma bij het :foon 4283. Vil Willemsen in september elke ewenste inlichtingen. r onze moderne machines kunnen na 1 jaar s te richten aan de Bedrijfsleiding plaatsingsmogelijkheden voor it in afwisselend werk met goed antième, alsmede ruime oplei- :hrijf dan even voor het maken 2570, de heer H. Linschoten. op de kort geleden gehouden verga dering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport is kritiek geleverd op de directeur en het bestuur van de LTS Eemland vanwege het feit, dat de fraaie basketbalaccommodatie bij de school niet aan de verenigingen ter plaatse beschikbaar wordt gesteld. Voor zitter R. Valk van de basketbalvereni ging Red Stars noemde het op die ver gadering een aanfluiting, dat de prach tige accommodatie bij de LTS vrijwel niet gebruikt wordt, zeker niet na school tijden en in de weekeinden. Hij vond, dat er in de huidige situatie gesproken kan worden van een monument in plaats van een buitenaccommodatie voor Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783 Het zal een gure winter worden in het Nederlandse politieke klimaat. De lucht wordt hoe langer hoe bewolkter en duisterder, waardoor het steeds moeilijker wordt te ontdekken wat men nu eigenlijk wil en wie bij wie hoort. De lucht raakt bezwangerd met politieke partijtjes, die allemaal een regen van woorden en geschriften over ons willen doen neerdalen. Het begint ei op te lijken alsof langzamerhand alle partijen in de oppositie zitten. Alles streeft hier naar vernieuwing, ieder partijtje op zijn manier en de si tuatie lijkt steeds chaotischer te worden. Een doodgewone kiezer van middelbare leeftijd, die ik er var verdenk iets links van het midden te staan, zei ons vorige week: „Neen, ik weet het niet meer, ik heb nooit veel moeite met mijn keuze gehad, maar op wie ik straks zal stem men, ik weet het waarachtig niet". Zo is het momenteel met velen. Nadat er vier vijf jaar geleden een de politiek, gevolg vooral van „de nacht de politiek, gevolg vooral van „de macht van Schmelzer" waardoor het kabinet Cals viel, hebben er zich zoveel ge roepen gevoeld duidelijkheid te brengen, dat we door de bomen het bos niet meer zien. Afsplitsingen van grote partijen blijken nauwelijks levensvatbaarheid te hebben, nieuwe partijtjes vertroebelen rechts zowel als links de horizon en ze doen allemaal vreselijk ernstig en gewichtig alsof het heil van het land nu juist van hun afhangt. Dat is echter helemaal niet het geval, want uit de verkiezingen van dit jaar is wel gebleken, dat de overgrote meer derheid van het kiezersvolk zich aan de bekende paden houdt. De ongewisheid in de politieke arena wordt in het bij zonder veroorzaakt door de strubbelin gen in de P. v. d. A„ waardoor het uit zicht op een mogelijke alternatieve re- geerbare groepering volkomen ver duisterd wordt. Volgens uitlatingen van fractieleider en bestuursleden willen zij vasthouden aan het besluit geen samenwerking aan te gaan voor een eventuele regeringsvor ming met K.V.P. waarom men wil pogen tot een zogenaamde progressieve con centratie ook graag D '66 ingeschakeld zien, maar dat D '66 wil zich niet in het schuitje laten halen van de P.v.d.A. en ook van deze wordt het niet duidelijk wat het dan wel wil, hoe ver men zich links opstelt en hoe ver men wil samen werken. Enerzijds doet de K.V.P. wel moeite om haar programma wat meer naar dat van de progressieve partijen toe te bui gen, maar streeft anderzijds mede naar een samenwerking met de twee andere christelijke partijen. Van die twee wil vooral de A.R.P. ook wel wat progres sievere geluiden laten horen, zij het dat zowel bij deze als bij de C.H.U. niet de socialistische ideeën van bijv. Nieuw Links e.d. in het programma zullen voorkomen. Neen, men maakt het de kiezer niet ge makkelijker. Acht maanden vóór de verkiezingen is er voor de niet-partijge bonden kiezer nog geen hoogte van te krijgen op wie hij het beste stemmen kan om Nederland straks een betrouw bare regeringsmeerderheid te verschaf fen. Zo werkt de politieke versnippering waarschijnlijk het niet-stemmen in de hand, want de mensen worden zo m verwarring gebracht dat ze het wel gaan geloven. Op het ogenblik kunnen we alleen nog van de C.H.U. en van de V.V.D. zeggen dat zij zich ongeschonden weten te handhaven, de leden bijeen weten te houden, ook al zijn er verschil len van mening. Nu wil de C.H.U. een poging wagen om de voornaamste partijen eens bij elkaar om de tafel te krijgen om eens na te gaan wat elkaar scheidt en wat er voor gemeenschappelijke gedachten zijn. Een loffelijk streven, waardoor mis schien wat punten verhelderd kunnen worden. Laten we niet verwachten dat daar een soort nationaal denken, nog minder een nationale regeringscombina tie uit zou kunnen ontstaan. De eer en het belang van het vaderland staan bij vele partijen niet zo erg hoog meer aange schreven. Het belang van de partij gaat bovenal. Zo erg. dat we weieens de in druk krijgen dat het er vooral om gaat om maar het baantje van kamerlid te kunnen verwerven, om het hieraan vei- bonden goede salaris en goede pensioen vooral. Maar laten we het houden op net be lang van de partij, van het volk zelfs, dat men meent te dienen, dat kan zo n gezamenlijk gesprek wellicht toch leiden tot het bij elkaar ontdekken van punten van nationaal belang, die nu ieder voor zich wil claimen, hetgeen natuurlijk on juist is. Laten we hopen dat zo'n gesprek tussen de politici tot stand komt en althans iets zal verduidelijken. Tot nu toe is het maar een ratjetoe. de basketbalsport. Hij verzocht het gesprek over het eventueel gebruik van de accommodatie door zijn vereniging, met het bestuur en de directeur van de school weer op gang te brengen. Wet houder K. de Haan zegde dit in zijn funktie als voorzitter van de sportstich ting toe. Hij wees er overigens wel op, dat gesprekken in het verleden steeds weer strandden op het „nee" van het schoolbestuur en de directeur. „We zul len ze nu eens laten weten, dat „nee" in Rusland misschien gebruikelijk is, maar hier niet", aldus de heer De Haan. De directeur van de sportstichting, de heer Th. M. Peet liet nog weten, een vurig voorstander te zijn van het voor verenigingen openstellen van sportac commodaties bij scholen. „Die zijn met gemeenschapsgelden gebouwd, de ge meenschap moet er dan ook van kunnen profiteren", zo zei de heer Peet. Voorzitter De Haan beloofde, dat het bestuur van de sportstichting de moge lijkheid zal bekijken voor het creëren van vrije speelterreintjes in de gemeen te. Directeur J. Koudijs van de LTS Eem land zegt hard te moeten lachen om al die kritiek. „We verhuren't gymnastiek lokaal, maar nu kan je ook gaan spreken over de vinger en de hand. In principe zou het ideeaal zijn, wanneer niemand anders dan de school gebruik zou ma ken van de sportaccommodatie. Goed, er is behoefte aan de sportzaal, daarom willen we die wel verhuren. Maar ik ben 'n rare: ik ben niet van plan de zaal dag en nacht te laten gebruiken. We hebben er nu al iedere keer ellende mee. Ik wil nu eenmaal dat de zaal goed blijft", aldus de heer Koudijs. De ervaringen met de zaal hebben een rol gespeeld bij het besluit, dat basket- balaccammodatie op de speelplaats aan de kant van de Molenstraat niet ter be schikking te stellen van de basketbal vereniging. „De tuin ziet er nu netjes uit, ik wil het zo houden. Het eind zou zoek zijn, als ik er een politie-agent bij moest neerzetten. Als de sportstichting toch wat wil, zou ik zeggen: laat ze de basketbalopstelling van ons overnemen en die neerzetten bij de brandweercen trale", aldus LTS-directeur J. Koudijs. Lodema, Hans Bosboom, Bert Vlug, Ru- dolf Horning en Wil Roolvink. Hedenavond vriendschappelijke wedstrijden Red Stars-Windmills Vanavond zal bij de Soester basketbal vereniging op bezoek zijn de Zaanse basketbalvereniging The Windmills. Er zullen een aantal vriendschappelijke wedstrijden worden gespeeld, alles ter voorbereiding van de competitie. Om half negen spelen de heren senioren tegen de heren van Windmills. Tegelij kertijd op het andere veld de wedstrijd tusen de meisjes junioren van beide verenigingen. Om kwart voor tien spelen voorts de dames tegen elkaar en aan de andere zijde de jongens junioren. Van de tegenstander is weinig bekend. Ook vorig jaar zijn ze eenmaal te gast geweest van Red Stars. Winst voor meisjes en jongens jeugd De meisjes en jongens junioren speelden afgelopen woensdagavond vriendschap pelijk tegen teams van de nieuwe bas ketbalvereniging „Phoenix" in Nieuw Loosdrecht. In de mooie Loosdrechtse spelzaal werden het grote overwinnin gen voor de Red Stars teams, die beiden in september zullen uitkomen in Am sterdam voor het officieuze landskam pioenschap in de categorie junioren (meisjes) en adspiranten (jongens). AMSTERDAMSEWEG 29 AMERSFOORT TEL. 03490-14243 De agrariërs, die straks gebruik zul len maken van de aan te leggen weg langs de spoorlijn Baarn-Amersfoort, krijgen geen baatbelastingaanslag. De financiële commissie in de gemeente raad had zich afgevraagd of hiervoor reden zou zijn. De raad vond eenstem mig van niet. De weg, die vanaf de Maatweg tot de Peter v. d. Breemerweg evenwijdig aan de spoorlijn komt te lopen, komt tot stand dankzij de grote medewerking van de betrokken agrariërs, zei wethou der mevr. M. C. P. Walter-van der Togt (K.V.P.). Zij veronderstelde, dat de commissie tot haar vraag was gekomen, omdat ze er niet van overtuigd was, Op 1 juli was de heer J. A. Luyf 25 jaren in dienst van de gemeente Soest, als ambtenaar belast met de werkzaam heden van de hulpsecretarie te Soes- terberg, terwijl hij 1 september 40 ja ren in overheidsdienst zal zijn. In juli 1930 slaagde de heer Luyf als onderwijzer aan de Ludgeruskweek- school te Hilversum van de fraters van Utrecht, waarna hij per 1 september te Schalkwijk als onderwijzer benoemd werd. Twee jaren later was de ju bilaris reeds werkzaam in Soesterberg bij het toenmalige hoofd de heer A. E. Wegman aan de St. Carolusschool. Elf jaren later in 1943 werd de heer Luyf hoofd van de VGLO-school voor jongens te Soest, waarna hij van funk tie veranderde en na de oorlog per 1 juli 1945 gemeenteambtenaar werd. In de oorlogsjaren had de heer Luyf door zijn werk bij de lucht bescher- mingsdienst, de brandweer, en de voed selvoorziening veel contact met de ge meente Soest. Met dokter Splinter wer den strooptochten ondernomen tot in het spergebied, teneinde aan voedsel te komen voor de „kinderkeuken". Ook zijn bemoeienissen voor de gevan genen van het Kamp Amersfoort en het onderbrengen van evacués en on derduikers, alsmede de kledingcctie van de H.A.R.K. (Hulpactie Rode Kruis) en de glasactie van pater Henri de Greeve vormden even zovele facetten van het sociale werk, dat de heer Luyf in die na-oorlogse jaren verrichtte en een blijvend stempel drukte op zijn verdere Ook in basketbalkringen is de reklame volledig ingevoerd. In mei van dit jaar werd op de Algemene Vergadering van de Nederlandse Basketbalbond besloten hiertoe over te gaan. Direct werd er bij de verenigingen gereageerd en ging vo rig jaar Red Stars op 30 augustus nog naar de basketbalvereniging „Pirates" in Eindhoven, nu gaat Red Stars komende zondag naar dezelfde vereniging, alleen omgedoopt tot „P.S.V."-Eindhoven de ons welbekende firma. Het P.S.V.-zomertoernooi wordt voor namelijk gezien als een inspeeltoernooi voor de komende competitie. Voor Red Stars een prettige aangelegenheid, waar naartoe een dames- en herenteam wordt gestuurd. De dames spelen een halve competitie en strijden om de bovenste plaats samen met Flash uit Den Bosch, P.S.V., Quo Vadis uit Gemert en U.V.V. uit Utrecht. De heren zijn onderverdeeld in twee poules. Red Stars zit samen met Almon- te uit Eindhoven, Breda Pioniers en P.S.V. De andere poule wordt gevormd door Con Brio uit Helmond, BC Paulus uit Tilburg, P.S.V. 2 en U.V.V. De volgende selectie dames van Red Stars gaat naar Eindhoven: Loes Jak, Inge Limburg, Gabriële Wüstefeld, Mo- nica Wüstefeld, Ria Willemse, Marijke Hilhorst, Rita Vos en Irene Amse. Bij de heren bestaat de selectie uit: Ru- di Blok jr., Wim Bolwerk, Ton Hilhorst, Rinus Valk, Jos van den Brink, Sjoerd dat de gebruikers van de weg voldoen, de hebben bijgedragen in de aanleg er- I loopbaan in gemeentedienst op de hulp van secretarie te Soesterberg. De heer Luyf Zij wees erop, dat de betrokken agra- denkt bijzonder dankbaar gestemd te- riërs (wier land aan de overzijde van rug aan de tijd van de Wederopbouw, de spoorlijn wordt doorsneden) recht-1 de tijd dat hij secretaris was van Ned. streeks een bedrag van 30.000 guldenVolksherstel en de Niwin, de organisa- hebben betaald. Via de betrokkenen tie van collectes, het comité „40 Jaar krijgt de gemeente bovendien belang-1 Luchtmacht", dat een prachtig feest rijke andere inkomsten. Zoals van de i voor de burgerij voorbereidde. Actief spoorwegen 6000,per op te heffen v/as de heer Luyf ook betrokken bij overweg (in totaal 31), welk bedrag in de Oranjevereniging de V.V.V.-Soes- feite de agrariër persoonlijk toekomt, terbergse Bloei en het Koningin Wilhel- De betrokkenen zullen bovendien zelf mina Fonds voor de Kankerbestrijding, de sloten verzorgen, een karwei, dat j 1 Maart 1942 kwam de heer Luyf bij nu nog door N.S. wordt opgeknapt. Dede Vrijwillige brandweer als brand- waterleidingmaatschappij betaalt de ge-nieester, tevens secretaris, terwijl hij 1 meente 50.000,omdat ze tegelijk januari 1959 de heer A. Tammer op- met de aanleg van de weg een water leidingbuis kan aanleggen en daardoor een belangrijke kostenbesparing op treedt. De agrariërs zullen zelf een af rastering aanbrengen en die ook onder houden. Ook de subsidie van de Cul tuur Technische Dienst, die in feite voor de agrariërs is bestemd, vloeit in de gemeentekas. Omdat de boeren door de sluiting van de overwegen ook nog ver moeten omrijden, zag mevrouw Walter geen enkele aanleiding om baat belasting te heffen. De heer A. S. Westra (V.V.D.) merkte nog opi, dat een veel groter (Eem)-ge- bied wordt ontsloten dan de weilanden van de 31 landbouwers, die bereid zijn hun overweg op te heffen. De aanleg van de weg doet zijns inziens de grond in waarde stijgen. volgde als brandweer-commandant. Iets minder dankbaar laat de heer Luyf zich uit over de haast onmogelij ke taak om het ieder naar de zin te maken bij de verdeling van de zo be perkte woonruimte in Soesterberg. Met deze ondankbare taak toch een zilve ren feest te kunnen vieren is op zich al een prestatie en getuigt beslist van volharding. Dertien jaren heeft de jubilaris voor de klas gestaan, maar de interesse voor het onderwijs heeft hij niet verloren, want als secretaris-penningmeester van de r.k. kleuterscholen sinds 1935 en zijn funktie in het r.k. kerk- en schoolbe stuur sinds 1946 was hij bij de bouw of uitbreiding van de katholieke kleu ter- en lagere scholen betrokken De nieuwe en tijdrovende funktie van secretaris van de Wijkraad „Soester- PR UIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDI.IK De heer J. R. van Poppelen (K.V.P.)berg" was er de oorzaak van, dat hij was blij met de toelichting van de wet-j zich terug trok als penningmeester van houder. Ook hij wees erop, dat dede Kath. Militaire Tehuizen. Zowel de agrariërs vooral indirect veel bijdragen cockpit ('51) als Huis ten Halve ('47) in de kosten van aanleg van de weg, werden in zijn tijd opgericht, die bovendien een recreatieve waarde Dat de heer Luyf in mei 1962 door heeft. Ook een verhoging van de vei- mgr. Poel tot ridder in de Sylvester- ligheid door het opheffen van de over- orde werd geslagen om zijn grote ver wegen achtte hij belangrijk. Hij deed diensten niet alleen voor de Caroluspa- een beroep op de raad, het voorstel van rochie, maar ook voor zijn sociale ar- B. en W. te steunen, hetgeen gebeurde. beid in de gemeente Soest, stemt de jubilaris thans nog tot grote dankbaar heid. Dinsdag 1 september bestaat er van 17.30-18.30 uur gelegenheid om de ju bilaris persoonlijk geluk te wensen met beide jubilea. TELEFOON 3990 MUNT. Ik bezit een munt of penning met aan de ene zijde een kop met er rond M. AGRIPPAL (F. COS-III, Dus M. Agrippa-L en volgt het streepje (boogje) maar dit is niet geheel zicht baar want tussen dat boogje en de F is een gaatje waarin een kettinkje. De munt werd blijkbaar gedragen. Aan de andere zijde ziet men een wagen-men ner-renner, die met een voet op het wagentje staat waarvan een wieltje goed zichtbaar is. De andere voet staat op de grond en met de rechterhand houdt hij blijkbaar de leidsels van de vier voor het wagentje gespannen paar den die op hun achterpoten staan en de voorpoten in de hoogte houden. Onder de afbeelding staat dwars een streep en de letter TRPOTCOS I. Verder heel klein bij de IIBrivio. Kunt u hier iets over vertellen? Antwoord: De voorzijde van de munt die u beschrijft doet denken aan een herinneringsmunt, geslagen onder keizer Tiberius (14-37) ter nagedachtenis aan de beroemde generaal en admiraal en vriend van keizer Augustus: Marcus Agrippa. De keerzijde past daar echter niet bij, zodat het mogelijk is dat u te doen hebt met één van de vele verval singen of namaaksels van die antieke munten, die vooral in Italië aan toeris ten worden verkocht. Wilt u dit zeker weten, dan kunt u de munt opzenden, aangetekend en met retourporto, aan C. J. Holtslag, Zuidzandsestraat 88 te Oostburg, die u zonder verdere kosten zal inlichten. MUNT. Ik heb een zilveren en een koperen munt, gebruikt als broches. De spelden zijn er nu af maar er zitten nog resten van lood (soldeer). Hoe krijg ik dat er af. Is er een vloeistof, waarin lood oplost, doch zilver en koper niet? Antwoord: De ervaring leert helaas dat dergelijke soldeerresten nagenoeg nooit onzichtbaar zijn te verwijderen. Een rol spelen hierin dc samenstelling van hel soldeersel, en de samenstelling van de munten en mogelijk de smeltpunten. Chemicaliën tasten altijd de munten en zeker koperen munten zodanig aan dat verloren gaan als verzamelobject. Betreft het gewoon tinsoldeer, dan wil het wel eens lukken dit te verwijderen door het geheel zodanig te verhitten dat het vloeibare tinsoldeer er af kan wor den geveegd. Goed zilveren munten kunnen hierbij heel wat hebben; men kan ze achteraf reinigen. Slechte zilve ren en koperen kunnen door verkleuring waardeloos worden. Enige zekerheid is hierbij niet te geven, als de samenstel lingen van munten en soldeer niet pre cies bekend zijn. U kunt zich hiervoor tot een zilversmid wenden. HOMOSEXUELEN. Is er verschil tussen homofielen en homosexsuelen en ja, waarin bestaat dan dit verschil? Weet u ook zo ongeveer hoeveel derge lijke mensen zich in ons land bevinden? Antwoord: Met de termen homofielen en homosexsuelen, worden hetzelfde type mensen mee aangeduid alleen ligt het accent bij het gebruik iets anders. Homofilie betekent letterlijk: liefde voor mensen van hetzelfde geslacht, en ho- mosexsualiteit betekent: geslachtsdrift ten aanzien van leden van hetzelfde ge slacht. Het is duidelijk dat het gebruik van de eerste term bij voorkeur ge schiedt met het oog op de neiging en van de tweede met het oog op de er uit voortvloeiende sexsuele handelingen. Het komt voor dat iemand wat persoonlijk- heidstruktuur aangaat homofiel is. maar nog nooit homosexsuele handelingen heeft gepleegd, terwijl het ook voorkomt dat iemand homosexsuele handelingen heeft gepleegd, zonder van aanleg ho mofiel te zijn. Hun aantal is moeilijk te bepalen daar de meeste homosexsualiteit onder geheimhouding gepleegd wordt. Het aantal homofielen (met neiging tot homosexsualiteit dus) wordt echter ge schal op 1/20 deel van de bevolking. De gecombineerde balanscijfers per 30 juni 1970 van de Nederlandsche Mid denstandsbank N.V. laten een forse be- drijfsgroei zien. Het balanstotaal dat in 1969 de ƒ5 miljard passeerde komt nu op ƒ5,8 miljard. De debiteuren stegen sinds ultimo 1969 met ƒ347 miljoen; voor een belangrijk deel betrof dit kre dieten op middellange termijn. De toevertrouwde gelden namen in het eerste halfjaar toe met ƒ592 miljoen, voornamelijk deposito's en rekening courant gelden. Ondanks de grotere be drijfsomvang bleven de resultaten van het eerste halfjaar achter bij die van de overeenkomstige periode van eenzelfde beeld als ook de andere net- banken vertonen. De Ned. Middenstands- bank noemt hier voor als een van de voornaamste oorzaken de matige stijging van de rentewinst door een verminderde marge tussen de rente op debiteuren en beleggingen enerzijds en de toevertrouwde gelden anderzijds. Te genover een stijging van. de baten met 10,1 miljoen stond een zeer sterke lastenstijging met ƒ13,9 miljoen. De algemene kosten stegen aanzienlijk voornamelijk als gevolg van verhoging van het salarispeil en uitbreiding van het aantal medewerkers, een uitbrei ding mede nodig voor de bezetting van de nieuw geopende kantoren (57 in één jaar). Voorts stegen de kosten van de elektronische apparatuur aanzienlijk, waartegenover in de huidige fase van omschakeling van de administratie nog onvoldoende besparingen stonden. Na aftrek van het niet uitkeerbare ex ploitatiesaldo van de Nederlandsche Middenstandsbank Spaarbank ad ƒ0,3 miljoen resulteert een winst van ƒ9,2 miljoen tegen ƒ11,0 miljoen in het eer ste en ƒ11,1 miljoen in het tweede half jaar 1969. Verwacht wordt dat mede door de reeds ingezette verbetering van de rentemarge het tweede halfjaar een hogere winst te zien zal geven, zo dat het jaarresultaat niet belangrijk bij dat van 1969 zal achterblijven. Een handhaving van het (vorig jaar ver- De Raad der gemeente Soest komt dins dag 1 september des avonds 19.30 uur in de zaal van de brandweerkazerne bijeen, ter behandeling van de volgende agen da: 1. Beëdiging van de nieuw gekozen raadsleden. 2. Benoeming wethouders. 3. Verdeling door loting van de raad in 2 afdelingen in verband met behande ling begroting 1970. 4. Voorstel tot wijziging van de ver ordeningen, regelende de samenstelling en de werkkring van: a. de commissie voor woonruimteverdeling, b. de finan ciële- en belastingcommissie. 5. Voorstel tot het benoemen van leden der onderscheidene raadscommissiën. 6. Voorstel tot het benoemen van leden en plaatsvervangende leden van de com missie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken. 7. Voorstel tot het benoemen van leden in het bestuur van de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport Soest. 8. Voorstel tot het benoemen van leden in het bestuur van de Stichting Open luchttheater. 9. Voorstel tot het benoemen van twee leden in het bestuur van het Kompost- bedrijf Soest-Baarn. 11. Voorstel tot het benoemen van le den in het bestuur van de Stichting voor Huisvesting van Bejaarden te Soest, 12. Voorstel tot het benoemen van een lid en een plaatsvervangend lid van de Algemene Raad. alsmede van het be stuur van het Gasbedrijf Centraal Ne derland. 13. Voorstel tot het benoemen van le den in het algemeen bestuur van de Regionale Muziekschool Amersfoort. 14. Voorstel tot het benoemen van een lid in de Commissie Ideeënbus. 15. Voorste tot het benoemen van leden in het bestuur van de „Stichting Open bare Leeszaal en Bibliotheek". 16. Voorstel tot het benoemen van le den en plaatsvervangende leden van het „Samenwerkingsorgaan Eemland". 17. Voorstel tot benoeming van een lid van de adviescommissie als bedoeld in artikel 7a van de gemeenschappelijke regering sociale werkverbanden voor Amersfoort en omgeving. 18. Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden in het alge meen bestuur van het Waterleidingbe drijf Midden-Nederland. 19. Voorstel tot aanwijzing en benoe ming van leden in het bestuur van de Stichting Soester Natuurbad. De gemeenteraad stelde een krediet be schikbaar van ƒ220.000,— voor het uit breiden (terreinen en kleedaccomoda- tie) van het sportveldencomplex van SEC aan de Bosstraat. Wethouder K. de Haan (P.v.d.A.) verbond hieraan de waarschuwing aan alle sportverenigin gen, dat zij van hun kantine geen ho recabedrijf mogen maken door er al lerlei festiviteiten te houden, die niets met de vereniging uitstaande hebben. Zodra dit wordt geconstateerd, zal er ingegrepen worden. Bij de behandeling van het voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Nijverheidsweg, aan de heer W. van Dijk uit Soest, informeerde de heer J. J. Ebbers (V.V.D.), wat voor bedrijf zich daar zal vestigen. Wethouder me vrouw M. C. P. Walter-van-der-Togt (K.V.P.) antwoordde, dat dit een be drijfje is, waar gasapparatuur wordt samengesteld. De PUEM kan voor 4100,— een grondperceel met transformatorhuisje aan de Van Weerden Poelmanweg ko pen. De heer J. K. de Bruin (V.V.D.) infor meerde of deze aankoop iets te maken had met de voorgenomen aanleg van een bovengrondse elektriciteitsleiding van Utrecht naar Amersfoort. De burgemeester antwoordde hier ont kennend op en zei bovendien dat over deze kwestie nog geen nadere informa tie van de PUEM is ontvangen. Bij het voorstel tot aankoop van grond met opstallen aan de Wühelminalaan van mevrouw A. K. Schneider-Alkema, zei de heer J. K. de Bruin (V.V.D.): ./We hebben 't wel eens schertsend ge zegd: We zullen 't er maar op laten drukken, maar de V.V.D. is tegen". naf ƒ6595.— In cl. B.T.W. Oft. dealer voor Soest, Baarn en A'foort Laanstraat - Telefoon 3865 - Soest Tot onze vreugde zijn de programma's en de toegangskaarten voor de aan staande „Provincie-Concerten", die in het komende seizoen in gebouw Tivoli te Utrecht door het U.S.O. gegeven zullen worden, bij ons binnengekomen. De vaste abonné's hebben inmiddels dc voor hen gereserveerde plaatsbewijzen in huis, tenminste zij, die het bedrag van 30.hebben overgemaakt aan Kassa Tivoli. Nieuwe gegadigden kunnen alsnog be- slagleggen op een abonnement. Voor hen is een kleine uitleg wel van belang. Wij zien graag nieuwe muzieklef hebbers in onze gelederen, komt U gerust het programma eens bij ons inzien. Het gaat om vier concerten, die gegeven worden door het Utrechts symfonie-or kest. Bij ieder concert treedt een solist op, die al een wereldnaam verworven heeft. U krijgt tweemaal een pianist te horen, eenmaal een violist en een maal een cellist. De dirigenten zijn: tweemaal Paul Hupperts en verder An- dré Vandernoot en David Zinman. Bij de prijs van ƒ.30,behoort het bus vervoer „uit en thuis" per speciale con certbus, vestiaire en een vouwblad met het programma, voorzien van een klei ne toelichting, die betrekking heeft op de dirigenten en de solisten. De concerten worden in de maanden oktober, november, januari en maart gegeven op vrijdagavonden. De gemakkelijke wijze van vervoer valt steeds bij de deelnemers in de smaak, omdat moeilijkheden met het parkeren van eigen vervoer wegvallen, eveneens de inspanning van het zelf- moeten-rijden- na een dagtaak. En zij, die op het openbare vervoer waren aangewezen hoeven zich niet te haas ten om nog een bepaalde trein of bus te halen na afloop. Een plattegrond van de concertzaal is in ons bezit, zo dat U Uw zitplaats aan de hand hier van kunt uitzoeken, althans voor zo ver ons aantal plaatsbewijzen reikt. Wie nog mee wil doen... wachte niet te lang! Nu de firma Tensen de dagtochten eer daags gaat staken, zochten wij naar meerdere mogelijkheden voor niet al te lange uitstapjes en wij vonden de rondritten van de VAD in samenwer king met VVV Apeldoorn. Er zijn n.1. tot en met 11 september nog middag ritten te maken op de maandag, dins dag, woensdag, donderdag en vrijdag. Men vertrekt om 13.30 uur vanaf VVV Apeldoorn (Stationsplein) en is daar omstreeks 17.30 weer terug. Een retour tje naar Apeldoorn moet U er wel voor over hebben, maar daar het hier „mid dagritten" betreft, is dit gemakkelijk in te lassen. Haalt U even de folder? Daarin kunt U alles vinden, wat U er over wilt weten. Wegens diefstal van oud ijzer rijn woensdag drie inwoners van Utrecht aangehouden. Het drietal was op klaar lichte dag bezig aan de Kostverloren- weg oud ijzer vanuit een container in een bestelauto te laden. Juist toen zij bijna gereed waren, werden zij opge merkt, maar de mannen namen snel de benen. Zij reden weg in de richting Biltseweg, kort daarop gevolgd door de politie, die veronderstelde, dat de man nen in de richting Utrecht zouden weg rijden. De politie reed de Biltseweg dan ook in die richting op, maar kon niets meer vinden. Via de Dolderseweg en Huis ter Heide keerde men naar Soest terug, maar bij Soesterberg kwam men de gezochte wagen ineens tegen. De mannen bleken via Soest en de Van Weerden Poelmanweg te zijn verdwe nen. Niettemin werden ze aangehouden. Het waren de 36-jarige A. H. W„ de 19-jarige H. J. K. en de 18-jarige H. B„ allen uit Utrecht. Zij zeiden het ijzer te mogen meenemen, maar dat bleek niet het geval. De uit Soesterberg afkomstige .T. W. A. S. is woensdag zijn verjaardag in de cel van het politiebureau begonnen. De avond tevoren om ongeveer 22.45 uur werd hij op de Amersfoortsestraat in zijn woonplaats aangehouden, omdat hij zich met zijn voertuig nu niet bepaald recht lijnig voortbewoog. Hij bleek aardig onder invloed van sterke drank, maar dat was nog niet alles. De auto, die hij trachtte te besturen, bleek niet ver zekerd en bovendien was S. niet in het bezit van een rijbewijs. En bij dat al les reed hij nog zonder verlichting. Ge noeg om de man enkele uren voor zijn verjaardag in te sluiten en de auto in beslag te nemen. Woensdagmorgen is de man weer op vrije voeten gesteld om zijn verjaardag in een wat gezel- liger omgeving door te brengen. Ook de 24-jarige P. B. uit Soest trof het niet, toen hij dinsdag eveneens op zijn verjaardag werd aangehouden. Hij bleek een auto te besturen zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs, ng van net ^vurig teldJ vei- ju ncv hoogde) dividend ligt dan in de lijn hetgeen hem wel eens vaker ls overko. der verwachtingen. men. De auto is in beslag genomen. Burgemeester en wethouders van Soest brengen overeenkomstig het bepaalde in artikel 9. lid 1, sub b, der Hinderwet ter algemene kennis, dat ter gemeente secretarie van Soest ter inzage is ge legd en verzoek met bijlage van ESSO Nederland N.V., Zuid Hollandlaan 7 le 's-Gravenhage om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor het opslaan en afleveren van motor brandstoffen op/in het perceel Birk- straat 95-97 kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nr. 2355 en 2356 (ged.). Gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk be zwaren tegen het verlenen der vergun ning in te brengen bij het gemeentebe stuur. Bovendien zal op dinsdag 15 september a.s., des voormiddags 9.00 uur. in het gemeentehuis een openbare zitting wor den gehouden, alwaar mondeling bezwa ren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingebracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie kennis nemen van de terzake ingekomen stukken. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep zijn gerechtigd de aanvrager van de vergunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is lot beroep gerechtigd degene, die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, indien hij niel woonachtig is in deze gemeente of it een aangrenzende gemeente waar opr* bare kennisgeving wordt gedaan. Soest, 28 augustus 1970.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5