6267 98 zingende dolfijnen... ypmy oemce 350 325 218 75 125 90 145 165 135 :sterberg klopte Basisteam erbergPUEM 4-0 Naieven op zicht en te kijk bij Artishock (Nog tien dagen) - Burgerlijke Stand ;eef oester Courant Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Aantrekkelijk K.V.G.-programma Algemene Ned. Invaliden Bond Ongewilde promotie -1 0K i*, *-*?» .ij. ElJis de Liefdehuisvrouw met veel talent „Met muziek moet je heel vroeg beginnen" m E.B.V. FULL TIME PART TIME (02155) Met de Ned. Reisvereniging naar het Reichswald in Duitsland Olympia Volleybal hield gezellige jaarvergadering Krabbels van Knelis Party-Time kapsel Gezellig soos-programma Sapuzo loor het dorp. Aanvang 14 rond is er een ereconcert en iet Dorpsplein, om 20 uur. aarden worden door de Al- •jaardensociëteit in de gele- steld om op donderdag 10 een bustochtje te gaan ma- Se Veluwe. I. Chr. Vrouwen Bond opent september, 8 uur, in De het seizoen met een lezing mersfoortse Dr. Schoo over iuze". de tweede helft van de •pelijke wedstrijd tegen het .basisteam Soesterberg heeft :al van de v.v. Soesterberg oefenpartij gespeeld, waar- 1 achterstand werd omgezet nsrijke 6-3 overwinning, wintig minuten spelen open- Baardman de nieuwe aan- Soesterberg, vanaf de lin- met een prachtig schot de minuten later echter zorgde de gelijkmaker, terwijl Kooi- drie minuten later voor 1-2 deze fase werd de Soester- ie nogal eens verrast door nilitaire" uitvallen, waardoor :rde doelpunt ontstond, toen lijn eigen doelman Van Vliet 1-3). a de rust bracht Piet Geers ip 2-3, waarna Henny Smit >fd van Harry Baardman de scoorde (3-3). ;oede pass van Baardman an van Doesburg met een in (4-3). Enkele minuten inde zag Smit een solorush net een prachtig doelpunt, een minuut later weer raak- t aarzelende eerste helft te- waarin Soesterberg drie <or rust pas de leiding nam oelpunt van de nieuwe spe- iteringen, zagen we een slot- at niet minder dan een half ïot van midvoor Ruitenbeek lal in de 17e minuut van de ft, werd drie minuten later uiten Geurtsen over de lat Weer drie minuten later itsbuiten Hakkenburg over. i later knald Jaarsma tegen direct daarop stopte de e op uitstekend wijze een van halfspeler Haak. maakte in de 35e minuut doelpunt (2-0). ;n later bekroonde Haak een ush met een doelpunt (3-0). kopte Soesterberg naar een n de eerste competitiewed- DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 stuk voor stuk van slager. avondje gegaran- i» ook in uw keuze slager De Kunstenaarsvereniging hier maakt er een traditie van jaarlijks in de zomer maanden, een tentoonstelling van het werk van zondagsschilders te organise ren in haar gebouw aan de Steenhoff- straat. Vijftien exposanten tonen hun „Kunst der Naieven", waaronder dertien kun stenaars uit Soest. Sinds de 82-jarige Pieter Hagoort uit Enkhuizen deze zomer een eerste prijs won op een internationale tentoonstel ling van naieven in Zagreb, staan de zondagsschilders weer eens duidelijk in de belangstelling getuige de enorme pu bliciteit die hij kreeg in de landelijke dag blad- en weekbladpers. Dr. Louis Gans is 'n bekend animator van deze schilderkunst en de Albert Dorne Stichting koopt veel werk van deze mensen. Zowel het Bonnefantenmuseum in Maastricht als het Frans Halsmuseum in Haarlem exposeerden onlangs een be langrijke collectie naieven. De inrichters van deze Soester verkooptentoonstelling onderschrijven volledig de inleiding van het prachtige platenboek „De Lusthof der Naieven" (1964), waar o.m. in staat: om de bezoekers al het oorspron kelijke, ontroerende te laten navoelen in deze opbloei van de schilderkunst, die te danken is aan mannen en vrouwen, die geen enkel onderricht hebben ontvangen en die zich zuiver en alleen aan hun roeping hebben overgegeven. Dit ont staan van een volledige poëtiek waarvan de bekoring algemeen wordt ondergaan en erkend, is in de geschiedenis van de moderne kunst een uitzonderlijk ver schijnsel, dat zich afspeelt buiten de grote revoluties op het gebied der beeldende kunst van onze tijd om." In haai territorium werkt Artishock door dit soort tentoonstellingen in Soest als een stimuleringsmiddel. Een voor beeld: mevrouw Paula van Rouwendaal (55) had vorig jaar één schilderij hangen in het St. Jozef gesticht, nu zeven. Voor „Heugafelt" kreeg ze in het voorjaar een eervolle vermelding in Ede (Gouden Handen). De huisschilder Joop Camper is weer present met drie nieuwe pane- ...in bet dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnensta dion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 10.00, 11.30, 13.00, 14.30, 16.00. en 17.30 uur (op zondag niet om 10 uur). SPEELTUIN RONDVAART VELUWESTRAND DOLFINARIUM VTBN.V. Tel. 03410.6041. I len houtsnijwerk. Een oude bekende is ook de 78-jarige Adriaan Lagerwerf met een aantal robuuste pentekeningen in de gang van het gebouw. Een nieuwe ontdekking is Cor v. d. Stel van de Vosseveldlaan. Op de potten van een tweelingtuil bloemen heeft ze haar huis geschilderd. Deze geven aan de expositie een feestelijke sfeer en een knusse huiselijkheid. Dat past er hele maal bij. Opmerkelijk bij Naïeven (on danks alle controversen, waartoe deze term aanleiding kan geven, tegenwoor dig definitief aanvaard) is dat bij alle schilderijen en objecten een ver haal hoort. De makers kunnen er een heleboel bij vertellen: wat het voorstelt, wat ze bedoelen, waarom ze het doen, etc. Zo zijn „Sienni" en „Vlokkie" huis hondjes van gebakken klei met eon heel verleden. De pensionhoudster me vrouw v. d. Stel volgde een cursus bij „Ateliers Artishock" en ondergaat in haar vormsels duidelijk invloeden van Wil Willemsen. Dan hangen er twee juweeltjes van Neeltje Prins-v. d. Broek. Nr. 29 „Ka steel" en nr. 30 „Huis op Lage Vuur- sche". De bloemenkweker E. van Oest zond enkele aqaurellen in en Ria Naber valt op met het fraaie wandkleedje „Kralen- kompositie". Met kop en schouders steekt boven deze tentoonstelling uit de Spaarndammer Cor Kaay, een 65-jarige boer/metselaar/ stratenmaker. De twee hengelaars op zijn schilderij „Spaarndam" zijn onmo gelijk. Alle verhoudingen vloeken met elkaar en perspectivisch is het een mon strum, maar wat een kleurig panorama. Zo duizelt het ook op „Vlieland" en „Loosdrecht". Mevrouw Anna Rommers-de Bree is al jaren lid van Artishock en maakte al- j tijd poppen waarmee ze vorig jaar nog exposeerde. Op aandringen van de schil deres Emmy Eerdmans is ze ook wand kleden gaan maken en met groot succes. De „Zwerver" vind ik de mooiste. Wandkleden maakt ook Dieneke Smink (35). Voor „Spiegel" gebruikte zij een zwart fietswiel. Zij zal nog meer ten toonstellen in december op een dan spe ciaal Artishock ingericht expositie van naaldwerk en handweefkunst. „Doden dans van de knutselaars" van mevrouw Jaarsveld is ook zo'n bonte mengeling van kleurig textiel waarop je niet uitge keken raakt. A. Hendrikse van de Ir. Menkolaan schilderde een decoratieve boom bij „Huisje Bantam" en Rie Smit probeert in olieverf Oud Soest te bewaren voor historisch geïnteresseerden. Zij moet beslist eens gaan zitten voor het Arti- shock-gebouw, gearchaïseerd kunstcen trum dat ook in het komende najaar weer zal gonzen van culturele manifes taties. Goos Hilhorst, timmerman in ruste, snijdt in hout: fraaie beeldjes uit wor telstronken van rozenstruiken. „Ik kan het geen kunst noemen", zegt hij naïef. Maar ondertussen. De jongste deelneemster is Yvonne Ver meulen uit Baarn, een 24-jarige étaleuse die eveneens een eervolle vermelding kreeg in Ede. Zij doet mee met twee objecten: „Symbool van vrede" en „Pleasure". Tot en met 13 september. Dagelijks toe gankelijk van 2 tot 5 uur en vrijdag avond van 8 tot 10 uur. JAN VISSER GEBOREN: Hendrika Cornelia Maria, dochter van C. A. van den Bedem en H. R. van den Eshof, Smitsweg 369. Everardus Johannes, zoon van J. C. Westeneng en E. B. P. van Schaik, Wal deck Pyrmontlaan 13. Christian Michiel, zoon van W. J. A. Vonk en J. J. Hylkema, Weegbreestraat 34. Michael Ferdinand, zoon van J. Edel man en H. M. M. Vlaar, Weegbreestraat 571. Nicolette Marion, dochter van N. J. van Dijk en J. ten Kate, Valeriaan- straat 112. Morag Amanda, dochter van A. D. Hogarth en G. W. van de Klok, Weegbreestraat 48. Patrich Stevens, zoon van J. J. Hoogenberg en M. L. Cijntje, Nieuwerhoekplein 8. Andreas Roelof, zoon van W. A. van den Breemer en M. M. Hoksbergen, Birkstraat 141. ONDERTROUWD: Nicolaas Jacobus Maria van Woerkom, Meidoornweg 31 en Elisabeth Margaretha Rauch, Korte Hartweg 12. Fred Adriaan Keislair, Ant van Leeuwenhoeklaan 119 en Ingrid Eleonora Coert, Ant. van Leeuwenhoek laan 119. Willem Cornelis van Schaf- felaar, Koekoekweg 7 en Ina Lahnstein, Ruysdaellaan 10. Wouter Frederik Jacobs, Ferd. Huycklaan 36 en Jacoba Witteveen, Soesterweg 376, Amersfoort. Pieter Hendrik Boeschoten, Arnhemse Bovenweg 181 b, Driebergen-Rijsenburg en Dirkje Stappers, Simon Stevinlaan 55. Nicolaas Meerhof, Louis Zimmer- mannplein 93, Schiedam en Henny Bal vers, Varenstraat 61, Soest. Berend Christiaan Tuinbeek, Bonifaciusstraat 14 en Carla Erna Annie Foeken, Mei doornweg 34. GEHUWD: Conradinus Johannes Kemp, Regentesselaan 43, Oegstgeest en Her mine Juliana Kragt, Soesterbergsestraat 125. Elbert Schouten, Klaarwaterweg 74 en Alberta van de Kuit, Klaarwater weg 64. OVERLEDEN: Willemina Sijbolts, 70 jaar, gehuwd met F. van der Duijs, Es- laan 46, Bussum. Marinus Cornelis Waal, 74 jaar, gehuwd met T. Staartjes, Albert Cuyplaan 101. Jacob van Faassen, 69 jaar, gehuwd met T. Goede. J. J. Allanstraat 285, Westzaan. Adolf Siegneure, 83 jaar, gehuwd met M. F. Bauer, Bergweg 66a, Zeist. IJpe Kamstra, 69 jaar, weduwnaar van IJ. de Vries, Jelsumerstraat 9, Leeuwarden. Wilhelmina Catharina Johanna Elisa beth Hasenbos, 82 jaar, weduwe van P. L. Vernooij, Nieuwerhoekplein 10. Dlr. H. W. VEIXINGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Het programma van het Katholiek Vrouwengilde wordt ingezet met een excursie naar „Goed Wonen" op dinsdag 8 september (14.30 uur). Het nieuwe seizoen wordt woensdag ge opend met een Eucharistieviering (9 uur); dezelfde avond wordt in het Dorpshuis een pruikenshow gepresen teerd door het Haarinstituut Pierre d'Orphelin (20 uur). De heer J. Hondeveld vertelt dinsdag 6 oktober een en ander over bloem schikken. Zusters Augustinessen vertel len woensdag 4 november over hun werk. De jaarlijkse verdiepingsavond is op dinsdag 8 december; na de Eucharistie viering (19.30 uur) in het Dorpshuis houdt prof dr. H. Eysink een Inleiding over verkering en huwelijk in deze snel veranderde tijd. Een bezoek aan bioscoop of schouw burg volgt in januari, terwijl er in fe bruari een gezamenlijke avond is met de Ned. Chr. Vrouwen Bond. Gezellige cocktailhapjes worden klaar gemaakt tijdens een avondje kokke rellen op 23 maart, aangeboden door het Zuivelbureau. In april verzorgt de firma Struis uit Zeist een modeshow en gaat het KVG naar de Huishoudbeurs. De feestelijke sluitingsavond met bin- gospel is op 27 mei. De dames doen weer mee aan de We reldvrouwengebedsdag en verzorgen met Kerstmis en Pasen attenties voor de zieken. Van het bestuur is alleen mevrouw Pley-van Kersbergen aftredend. De afdelingsbesturen van Amersfoort en kring „Het Gooi" van de Algemene Ne derlandse Invaliden Bond hebben op maandag 7 september a.s., in het Ver enigingsgebouw (grote zaal) aan de Steenhoffstraat, een propaganda-avond belegd. Aanvang 19.30 uur. Als spreker zal optreden de voorzitter van het hoofdbestuur der A.N.I.B., de heer M. van Beem. Doel van deze avond is in Soest een ei gen afdeling te stichten. Door een te groot enthousiasme van een onzer medewerkers is in het artikel „Dankwoord uit Kenya", geplaatst in de courant van vrijdag j.1., de heer v. d. Koppel overigens buiten zijn wil om, gepromoveerd tot hoofd van de Willi- brordusschool. Hoewel hij de organisator en stimulator van de vermelde actie was, blijft hij toch de leraar van de 5 klas, die echter wel het huidige hoofd de heer Taris tijdens zijn ziekte verving, een omstandigheid die onze medewerker parten speelden. ifc- KLOKKEN JUWELIER HORLOGER KLASSIEK f? EU MODERN W-W rWÏfTWTK. I «5?*, EUMODEKU r >'ly S8Zf*SSL30 "131 8L NVV1iaNVa8W3a Nog steeds is zé een beetje duizelig van het succes. Ellis de Liefde (25), huisvrouw en charmante moeder van twee kinderen, werd winnares van AVRO's „Nieuwe Oogst"-serie 1970. Sinds de televisie-uitzending van zater dagavond is het moeilijk geworden haar telefonisch te bereiken: de lijn is voort durend bezet. Met het door haar zelf zowel geproduceerde - tekst plus mu ziek - als gepresenteerde liedje „I 'm second hand gipsy Rose Lee" sleepte ze niet alléén de lof van een overigens zeer kritische jury in dé wacht, maar ook een fraaie tape-recorder, alsmede de nodige nieuwe contacten in de show business. Vooral met die laatste conse- qentie van haar eerste plaats is zij erg ingenomen. In Hilversum en Bussum rekent men er op dat Ellis een alleszins benijdens waardige carrière tegemoet gaat. Dat werd trouwens al na de vorige afle ring van „Nieuwe Oogst" gefluisterd, de voorronde waarin zij zich met „Zie- rikzeese Marie" - het verhaal van een op amoureus nogal acieve dame - naar de finale zong. „Een heel knap liedje", zei t.v.-regisseur Theo Ordeman tijdens de opnamen over „Marie". En Ria Valk, zelf destijds via „Nieuwe Oogst" in „het vak gekomen" sprak over „een gewel dige tekst". De platenmensen hebben kennelijk óók de kwaliteiten van Marie in 't vizier gekregen. Deze week is de sing le uitgekomen, waarop behalve dat suc cesnummer ook „Kuise Kee" is te be luisteren. „Ik heb wel even gedacht dat ze in Zierikzee misschien kwaad zouden zijn over dat liedje. Maar ik krijg daar juist heel leuke reacties vandaan. Het valt er in goede aarde," vertelt Ellis in haar huiskamer in Amstelveen. Hard gewerkt Merkwaardig facet in de geschiedenis van de ontdekking van dit nieuwe ta lent: ze heeft niet via een lange reeks van feestavonden, talentenjachten en verenigingspartijtjes de mijlpaal inBus- sem bereikt. Voordat ze in AVRO's uit zending „stond", had ze nog nooit'n zaal met enkele honderden mensen voor zich gehad. „Ik heb te weinig bühne- ervaring" geeft ze toe. Een jaar of ne gen geleden heb ik wel eens wat aan cabaret gedaan met een paar jongeren. Dat was in een Amsterdamse sociëteit. Heel bescheiden. Stuk gelopen, omdat we geen goede coach hadden. Het is altijd in heel beperkte kring gebleven." Anderhalf jaar geleden besloot zij zich alsnog een plaats in de showwereld te gaan veroveren Van kindsaf had ze teksten geschreven („mijn opstellen wa ren altijd gedichten"), die tot voor kort vrijwel uitsluitend werden gebruikt door feestende sportverenigingen. Ellis: „Op een dag liet ik Koos Hak een paar tek sten van me lezen. Voor die tijd durf de ik nooit iets aan vakmensen te la ten zien, omdat ik bang was dat ze het slecht zouden vinden. Koos Hak zei: waarom ga je die liedjes zelf niet zingen? Ik zei dat ik niet kón zingen. Hij stuurde me naar Lies Ooms, een geweldige zangpedagoge. Ze heeft ook Thérèse Steinmetz en nog een paar an dere sterren les gegeven. Lies is een heel fijne vrouw. Met de repetities en de opnamen voor de finale bleef ze de hele dag bij me." Ellis: „ik heb het afgelopen jaar kei hard gewerkt. In feite ben ik natuur lijk te laat begonnen. Toen de kinde ren me nog de hele dag nodig hadden, kon ik niet van huis. Ik ben wel ütijd blijven schrijven en componeren. Dat kon je thuis doen. Met „Nieuwe Oogst" heb ik ineens de stap gewaagd. Eerder durfde ik het podium niet op. Ik ben geen achttien meer en kon me niet permitteren te komen met iets dat niet af was." Rijper Ellis heeft altijd graag contacten met artiesten gehad. Haar moeder speelde toneel en verder telde de familie, naar de fonkelnieuwe zangeres laat weten, „nogal wat schilders". Met muziek leer de men haar al jong kennis maken. „Van mijn zesde jaar af tot ik ging trouwen heb ik pianoles gehad. Daar heb ik nu heel veel plezier van. Ik ben er persoonlijk erg vóór dat kinderen jong met muziek beginnen, een instru ment leren bespelen. Als ze later geen zin meer hebben, is er in elk geval een muzikale ondergrond gelegd. Daar kunnen ze op terug vallen." Zoon Jan Willem (6) en Saskia 5 jaar zullen er düs vermoedelijk wel aan moeten ge loven. Ze helpen overigens hun moeder al op gezette tijden met „studio-werk", maar dat is van andere aard dan Ellis' muzikale prestaties: het trio staat mo del voor reclame spots. Ellis: „Jan Willem en Saskia doen maar inciden teel mee. Zelf heb ik er aardig werk aan. Ik ben er mee begonnen, omdat ik niet wilde dat mijn man al mijn lessen betaalde. Ik wilde het geld daar voor zelf verdienen. Een echt fotomodel ben ik niet." Ellis („soep vooraf geschenken toe") stapt geregeld de vaderlandse huiska mers binnen om via de beeldbuis de kwaliteiten van de meest uiteenlopende artikelen aan te tonen. Haar werkzaam heden zullen zich in de nabije toekomst wel geleidelijk naar de Nederlandse po dia verplaatsen. „Nu ik die prijs heb gewonnen", be seft ze, „begint het eigenlijk pas. Ik heb het plotseling ongelooflijk druk ge kregen. In feite moet ik nu nog veel harder gaan werken. Om dit succesje wóar te maken. Voor de komende drie maanden zit ik vol. Ik heb werkelijk heel veel uitnodigingen gekregen. Ik wil zo gauw mogelijk praktijkervaring opdoen." In haar woonkamer wemelt het van door haar zelf vervaardigde manuscrip ten. Het winnende liedje van zaterdag schreef ze twee weken geleden, tijdens haar vakantie in Spanje. Op de piano: haar nieuwste melodietje. Wil ze eigenlijk alleen eigen werk zin gen? „Nee, absoluut niet. Eerlijk gezegd is dat nogal eenzijdig. Het accent valt op sex. Ik zou best eens iets van anderen willen zingen. En omgekeerd zou ik ook wel liedjes voor iemand anders willen schrijven." Haar teksten zijn de laatste jaren rijper geworden, vindt ze. Haar stem heeft ze, volgens deskundigen, óók in ijl-tem- po laten „rijpen". En op het punt van de mimiek schijnt ze een natuurtalent. Piet Beishuizen deinsde er niet voor te rug om haar te vergelijken met Conny Stuart, die haar stem op twee manieren kan gebruiken: zowel voor intiem caba ret als in een musical voor groot pu bliek. Ellis de Liefde („tussen die twee t.v.-uitzendingen ben ik 10 pond afge vallen van de zenuwen") wil op de bühne het liefst Ellis de Liefde wor den. Ze wil zich er voor inspannen. „En gelukkig staat mijn man helemaal achter me. Anders kun je wel ophou den. Maar hij weet dat ik dit nodig heb." Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen TYPISTES - FAKTUR1STES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN èn de beste sociale voorzieningen l Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 442 - Soest In samenwerking met de gooikring or ganiseert de afd. Soest van de N.R.V. op 6 september a.s. een dagtocht naar het Reichswald in Duitsland. Vertrek uit Soest te 8.15 uur aan de verschillenden bushaltes. Via Amersfoort gaat de tocht over de meest secundaire wegen, via Leersum en Rhenen de brug over bij Resteren en door de Betuwe naar Nijmegen. In Berg en Dal zal de koffiepauze worden ge houden. waarna de grens zal worden ge passeerd. Via Koch en Kevelaar naar Xanten, waar de middagpauze zal worden ge houden. Hier heeft men gelegenheid het leuke stadje met de beroemde St. Viktor dom te bezichtigen. Daarna gaat de tocht verder door leuke Duitse plaatsjes via Kleef en Emmerich naar 's Heerenberg, waar de thee zal worden gebruikt. Via Doetichem, Dieren en Apeldoorn rijdt men naar Amersfoort, waar men ongeveer te 18 uur denkt aan te komen. 18.10 te Soest. Lunchpakket en kon- sumptie zijn voor eigen rekening. Deze tocht kost, inclusief verzekering en fooi voor de chauffeur, slechts 9,per persoon. Aanmelding kan geschieden bij de leider van deze tocht, de heer N. L. Pouw, Rubenslaan 27 te Soest of telefonisch, na 18 uur, no 3447. Onder werkelijk overweldigende belang stelling hield de volleybalvereniging Olympia vorige week donderdag haar jaarvergadering. De vergadering was gesplitst in twee gedeelten. Om 6.30 uur werd de Olympia jeugd welkom geheten door waarnemend voorzitter Paans in het restaurant van de Soester Sporthal. Hoewel het niet direct de bedoeling was met de jeugdige Olympianen de problemen van hun vereniging uitvoerig te bespreken leek het het bestuur toch juist hen inzicht te geven in de gang van zaken van hun Olympia. Een tweede reden om de jongeren bijeen te roepen was de geweldige groei die Olympia de laatste weken doormaakte en het bestuur wilde op deze wijze de jeugd leden met elkaar kennis laten maken. Dat is op voortreffelijke wijze gelukt. Niet minder dan 60 jongens en meisjes waren aanwezig om te luisteren naar hun bestuur en om daarna met elkaar het aloude „mens-erger-je-niet" te spe len. Tegen 8.00 uur was de winnares bekend en zij ging met een goedsmakende hoofdprijs naar huis. Ongeveer tachtig oudere leden hadden zich om 8.30 uur gemeld. Om 8.45 uur opende de waarnemend voorzitter de vergadering. Uit het verslag 'van secretaris Vlaswin kel bleek dat het afgelopen jaar voor Olympia een in vele opzichten zeer gun stig jaar was geweest. Niet alleen was het aantal leden met niet minder dan zestig toegenomen, ook de prestaties wa ren van zeer goede kwaliteit geweest. De dames, die in voorgaande jaren toch minstens één titel veroverden moesten ditmaal genoegen nemen met een wat bescheidener plaats op de diverse rang lijsten. De meisjes die zich voor het eerst in de competitie waagden, ein digden, gecoached door Herman Fran- kena, al direct op een gedeelde eerste plaats. De heren waren het dit jaar die de prij zen in de toch al overvolle prijzenkast brachten. Het eerste herenteam werd kampioen en won ook alle promotiewed strijden. Het tweede team promoveerde door zijn uitstekende plaats op de rang lijst naar Promotieklasse. Ook de andere teams bereikten zeer goede resultaten. Doordat sinds kort de afdeling volleybal van Olympia haar eigen financiële boontjes moet doppen (voorheen werd de kas beheerd door het centrale be stuur), is er een geheel nieuwe situatie ontstaan. Uit de uiteenzetting bleek dat de afdeling Volleybal het jaar heeft kunnen afsluiten met een zij het klein, batig saldo. Niet in de laatste plaats is deze gunstige balans het gevolg van het feit dat een aantal leden in het afge lopen seizoen geheel belangeloos een deel van de training heeft verzorgd. Mejuffrouw Lenie de Bruin en de heren Brandsma, Neyssen, Van Schaffelaar Gortzak en Paans ontvingen van het bestuur een „hartelijk bedankt" en een platenbon. In verband met het aantrekken van een aantal nieuwe trainers en de daarmede gepaard gaande kosten kwam het be stuur met een voorstel de contributie te verhogen. De tachtig aanwezigen ver klaarden zich allen accoord na een uit eenzetting. Voor diegenen die zich niet aan de ver eniging willen binden bestaat de moge lijkheid om per keer een bedrag van 1,50 te betalen. Doordat het bestuur de laatste tijd nogal was gewijzigd, onder andere door ziekte en vertrek van enkele bestuursleden, was de verkiezing van een geheel nieuw bestuur noodzakelijk geworden. De aanwezigen stelden het Olympia be stuur als volgt samen: Voorzitter, Wer- ner Paans; secretaris, Jan Vlaswinkel; le penningmeesteresse, Gery van Driel; 2e penningmeesteresse, Corry Schutrup; leden, Herman Frankema, Dik Kamer beek en Arie Muller. Adviseurs, Geert Smit, Henk van Savooyen, Piet Onder stal. Ook werd een speciale jeugdcommissie gekozen bestaande uit de heren Wim van Schaffelaar, Jan Klaibeda en Jan Kuiper. De technische commissie bestaat uit Lenie de Bruin, Jan Brandsma, Ba rend Beintema en Herman van Rouwen daal. Na deze zeer geanimeerde vergadering verzocht de nieuwe gekozen voorzitter de leden met vier personen aan één ta fel plaats te nemen en daarna speelden leden van Olympia om het clubkam pioenschap „mens-erger-je-niet". Wien Groen was de minst geergerde of meest ergerende speler. In ieder geval was hij de winnaar en ontving een prachtige toeter. Tot diep in de nacht ontspanden de Olympianen zich in het sporthal restaurant op welluidende klanken. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak nog duudeluk un maan vaan de ouwe stempul bin. Nie dak noeng zo bar ouwer- wets bin, ik prebeep in ellek gevaal mit deze tied mee te gaon, zongder dak daormee in de rie van bar hippe en mederne fegure terech hoop te komme, maor ik ken ming nog blie maoke aster aore minse ok rede hebbe om blie te weze. Neem noeng is aal de manne en soms ok wel vrouwe die mit luud gejuuch ut neije voetbaai- seizoen hebbe binnegehaold. Noeng mok wel effe zeige daat de baal nie onopge- marruk, ofbie grote vurrassing is gaon rolle, ellek jaor weer opnieuw begint daat renne in de wei, zoon bietje op dezelfde tied, vlaak veur ut naojaor. Noeng wone wullie daat magge wullie gerus zeige in een kleine plaots, dus de voetbaalvreugde en naorughede komme ongs ok maor heul klein tegemoet. Maor ak aal de vurhaole mot glove, en daor binne genog rede veur, daan ist ok in Soest toch weer bar druk gewees mit de voetbaalhaandel int groot ent klein. Bie SEC, de klup diet hoogste speult in de voetballerie, binne de twee manne diet veurug jaor saome de meeste kere de baal aachtur de kieper vaan de teuga- partie hebbe getraap, veur un appul en un eij naort betaolde voetbaai gesleep. Zullie binne netuurluk heulemaol uut vrieje wil naor un kluppie in Hillever- sum gegaon, die twee vaan die jonges uut Soest nodug hadde om nog un bietje mee te kenne telle in de vaoderlaandse voetbaalzaok, waort gaot om de poen. Zullie noeme ut sport, maor ut hep niks mit sportievietiet te maoke ajje hoort hoe of die jonges binne weg gehaold. Maor jao daor waor de zaak mit knaoke op taoful komp, motte wullie gaon lere un aor woord te vingde veurt woord sport. Ik bin blie veur die twee jonges daat zullie ut bar goed doen daor in Hilleversum, enk hoop daat zullie die centebaos daor un flinke poot uut wete te trekke, maor der mot naor ming me ning wel un aore regeling komme om de klups die zoon belaangrieke aoderlaoting motte laote in de vorrum vaant vurtrek vaan twee speulers vaan haos onschaat- baore waorde. De minse laangs de lien blieve dezel- lufde reezultaote, messchien zellufs wel betere vurwaachte, maor zullie vurgete daat da nie altied ken veuraal nie aster un paor vaan die kraachte weggaon. Maor nie allenug binne der speulers veur cente naor buute Soest gegaon, der binne der ok un heule kwak zongder cente vaan de ene klup naor de aore in Soest vertrokke. Die minse zalle daor wel un rede veur hebbe gehaad, maor ik bliefter bie dattut beslist nie de beste vuenigingsminse binne die in zoon klei ne plaots as Soest zo bar nodug vaan klup motte vuraandere. Ik zet hier graog neer waat ming Kneliao vaan die luu zeej, zie noemde aal die luu zwarre- vers. Ik zouw nie zovar wille gaon, maor ik wil wel effe opmarreke, dak der haos vaast vaan ovurtuug bin daat de meeste vaan die luu weg binne egaon omdaat zullie ut mit bepaolde zaoke in hullie vereniging nie eens waore. Die manne neme daan de weg vaan de minste weerstaand, en gaon hullie dienste an un aore klup anbiede. En ajje daan ok nog vaan un bietje hoger speulende klup komp, daan heijje ok nog de kans dajje bie zoon klub as un grote held word binnegehaold. Maort binne schaat ik zo nooijt de beste die zo ant zwarreve gaon. dus bar veul motter vaan die plaotselukke ruulhaan- deltjes nie verwaacht worre. Maort is wel duudeluk daat voetbaai as sport nog steeds de bove toon voert. Op de ene plaots valle koppe, en op un aore plaots is allus koek en eij. Waat ming betref worre alle klups in Soest dit jaor kaam- pjjoen, daat ken netuurluk nie, waant der binne der bie die in dezellufde ofde- ling speule, maor as ik ut moch zeige, daan zouwk ut veurnaomer vingde daat de sport gespeuld word mit int aachtur- hoof de gedaachte daat ut sport mot blieve. De puntjes magge daan heul be- laangriek weze, maor sport mot sport blieve, en daan blief ut leuk ok, cente sport ken naor ming mening nie zo bar veul leuks meer hebbe, veuraal nie ast nie zo gaot as de baoze wel zouwe wille. *soesterbergsestr.44 tel 2045 - soest Na de vele successen van de jongeren- soos „Sapuzo" in het vorig seizoen, zo als Oranjebal en bevrijdingsbal, vos senjacht en Hij wei-rommelmarkt werd voor de eerste helft van het nieuwe seizoen een gezellig Soos-programma op stapel gezet. Zaterdag 5 september een openingsbal, m.m.v. de Groepe Free Way uit Amers foort. In september volgt nog een dansavond met de bekende groupe Yorkshire. Skyling Drive komt op 10 oktober en Snowy Wood uit Veenendaal speelt op 31 oktober. „Truce" uit Utrecht speelt in novem ber; op 12 december het St. Nicolaas- bal en 1 januari opent Free Way het nieuwe jaar. De vrijdagavonden blijven de traditio nele soosavonden. waarbij Sjaak Merts als disc-jockey op+reedt met de nieuw- ste platen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3