S.E.C. verloor ook derde nederlaagwedstrijd Emmamonument naar Zuidvogels Internationaal Volleybal in Soester Sporthal D00RSMFRFA Zwak B.D.C. begint competitie met 1-0 nederlaag klaar terwijl u wacht BEVKROL SMEERSTATIOX GARAGE BOSBOOM voor spelverruwing Soester atleten in de baan Verrassende nederlaag voor V.V.Z. tegen Veense Boys1-0 Rammelend Hees mocht blij zijn met gelijk spel bij V.V.J. S.E.C. kwam pas in de tweede helft op gang tegen S.V.M. Boys5-2 Ober Bayern-avond bij S.E.C. Olympia volleybal klaar voor de competitie DINSDAG 1 SEPTEMBER 1970 SEC heeft ook zijn derde en laatste ne derlaagwedstrijd verloren. Tegen de derde klasser Blauw Geel uit Veggel, ingevallen voor het Amersfoortse Ams- vorde, houder van de wisseltrofee, die op het laatste moment van deelname had afgezien, werd zondag met 4-1 ver loren. SEC maakte In dit duel bepaald geen sterke indruk. Drie doelpunten verschil waren echter juist te weinig voor de club uit Veggel om het Koningin Em mamonument van Amsvorde over te nemen. Zuidvogels uit Huizen bracht SEC anderhalve week geleden een 4-0 nederlaag toe en zal dus het monument voorlopig voor een jaar in zijn prijzen- kast mogen zetten. Al na twee minuten keek SEC tegen Blauw Geel tegen een 1-0 achterstand aan door een doelpunt van J. van Os. Een terugspeelbal van Pouw bleef bui ten bereik van doelman Van Hattum, maar ook nog net buiten dc palen. De hieruit volgende hoekschop leverde het tweede doelpunt voor de gasten op. Het werd gescoord door T. Jansen. SEC bleef volharden in te kort spel. Er kwam vrijwel geen behoorlijk schot uit de voorhoede, terwijl de defensie nog wel eens een steek liet vallen. C. Dorre- stein was een keer dicht bij een doel punt na een voorzet van Beijer, maar zijn schot werd op de doellijn gestopt door een van de Veggelse verdedigers. De bezoekers bleken over een veel be tere conditie te beschikken. Direct na de hervatting vergrootten zij hun voor sprong tot 0-3 en kort daarop stond SEC zelfs al niet 4-0 achter. Beide doel punten waren van de schoen van M. Jansen. SEC kwam nu tot wat meer offensieve daden, zij het van betrekkelijk weinig betekenis. Alleen Dorrestein vuurde nog wel eens een schot af en een ervan trof tenslotte doel: 1-4. Een kwartier voor het eind werd Van Eattum geblesseerd. Hij werd vervan gen door Van Velzen, die het verder goed deed. Het bleef echter bij 1-4, waardoor Zuidvogels in het bezit kwam van de beker tot de conclusie is ge komen, dat het vermoedelijk een zware competitie tegemoet gaat. SEC 2 speelde zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen buurman SOS 2 (Sport Organisatie Soest). SEC won dit matige duel met 1-0 dankzij, een doelpunt van Van Zanten, dat in de eerste helft werd gescoord. Na de rust was het helemaal een pover partijtje voetbal. Enige uitblinker was scheidsrechter D. van Lambalggn, uit Baarn. Ter gelegenheid van de opening van het volleybalseizoen wordt in de Soester Sporthal Beukendal aanstaande zóndag 6 september een volleybalwedstrijd ge speeld tussen de gerenommeerde Poolse eredivisie ploeg Resovia Rzeszów en de Nederlandse eredivisieploeg Cito uit Zeist. Deze wedstrijd is mogelijk geworden omdat de Poolse ploeg tussen twee grote toernooien in, één in Rotterdam en één in Zeist, bereid was om ook aan het enthousiaste Soester publiek hun kun nen te tonen. In het Poolse team, dat in de laatste competitie op de derde plaats eindigde in de Poolse competitie, spelen niet minder dan vier (4) internationals mee. Spelers die ook in Mexico van de partij waren en die op de komende Europese kampioenschappen hun land weer zullen vertegenwoordigen. Ook het Zeisterteam telt enkele spelers van 'zeer grote klasse en enkele ex-in ternationals. Onder andere de huidige trainer van het Soester Olympia en ex- international Henk van Savooyen. De wedstrijd zal worden geleid door dè Amersfoortse scheidsrechter Pierre Ste venaar. Voorafgaande aan deze internationale wedstrijd speelt een team, samengesteld uit spelers van de Soester verenigingen Olympia en SVV een wedstrijd tegen ue Amersfoortse tweede divisie club VIOS. Deze wedstrijd begint zondagmiddag 6 september om 16.00 uur. De strijd tus sen Resovia en Cito begint om 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. Geen langdurige wachttijd, daar e» 2 smeerbruggen ten dienste staan. VAKKUNDIG PERSONEEL Eerste klas smeermiddelen Birkstraat 105 - Soest - Telefoon 3258 van Utrechtse Boys alleen even zijn handen kunnen warmen aan een schot van rechtsbuiten Roelofsma, maar dat was aan SOS-zijde het enige wapenfeit uit de hele wedstrijd. Halverwege de eerste helft nam Utrecht se Boys de leiding, toen de rechtsbinnen van de door Mosje Temming getrainde ploeg even werd vrijgelaten en hij van dichtbij kon schieten. Van Thienen stop te de bal in eerste instantie nog wel, maar kon toch niet voorkomen, dat de bal langzaam over de doellijn verder rolde. Ondanks een voortdurend overwicht van Utrechtse Boys is het bij deze ene tref fer gebleven. In de tweede helft werd de strijd wel wat harder, maar de zege van de gasten is geen enkel moment in gevaar ge weest. SOS trad in dit duel overigens onvolle dig aan. Demmers en P. Dorrestein wa ren niet van de partij. Zij hebben zich tot dusver nog niet op de training laten zien en waren daarom ook niet opge steld. Vooral het laatste kwartier van dc wed strijd belegerden de Soesters het doel van Utrechtse Boys, waar in laatste in stantie de doelman een gelijkspel voor kwam. De nieuwe Sport Organisatie Soest (SOS) is de competitie weinig hoopvol begonnen, niet zozeer vanwege het feit, dat met 1-0 van Utrechtse Boys werd verloren als wel door de omstandigheid, dat het spel van de thuisclub zo weinig inhoud had, dat het er voor de komende wedstrijden niet best uitziet. Vooral de aanval van SOS faalde volkomen. De Utrechtse doelman heeft vrijwel niets te doen gehad. Aan de andere kant echter kon doelman Van Thienen herhaaldelijk zijn capa citeiten tonen. Dat begon al in de eerste minuut, toen een razend snelle aanval van de bezoekers de rechsbuiten oog in oog met de SOS-doelman bracht. Van Thienen redde ten koste van een hoek schop. Ook nadien kreeg hij nog her haaldelijk de gelegenheid om zich te on derscheiden. Aan hem is het tenslotte ook te danken, dat de schade toch tot één doelpunt beperkt bleef. Het bondsbestuur van de KNVB heeft SEC onlangs een brief geschreven, waarin het bestuur om medewerking wordt gevraagd inzake de beteugeling van de spelverruwing. Het afgelopen weekend heeft een kleine groep atleten van de Sportorganisatie „Soest" deelgenomen aan verschillende wedstrijden. Jan Paauw kwam op nationale wedstrij den in Delft uit op de 100 en 400 meter en behaalde daar goede resultaten. Op de 100 meter liet hij de chronometer op .12.2 sec. stil staan, een tijd die nog meer relief krijgt wanneer men weet dat Jan Paauw geen echte sprinter is, maar een opkomend middenafstandloper. De 400 meter leverde een tijd op van 52.8 sec. P. Majoor kreeg de eervolle uitnodiging om met nog enkele andere districts- langeafstandslopers het district te ver tegenwoordigen in een 5000 meter loop tegen een ploeg Engelse atleten uit Ep- som, een plaats in de omgeving van Londen. Mede door de internationale tegenstand brak Piet Majoor opnieuw het clubrecord, en met 16 min. 49.2 sec. legde hij beslag op de eervolle 3e plaats. Aanstaande zaterdag nemen vier leden van „Soest" deel aan de jeugd c kam pioenschappen van Nederland, de twee jongens en meisjes waarvan de namen nog niet bekend waren, zullen nog niet zover reiken dat zij het crcplatform kunnen beklimmen voor het in ont vangst nemen van een der medailles, maar het is voor de nog jonge atletiek vereniging een grote eer dat enige leden voor dit kampioenschap werden uitge nodigd. Het elftal van de Sportorganisatie „Soest", zoals dat zondag dc nieuwe competitie begon met de wedstrijd tegen Utrechtse Boys, bestond uit de spelers: st.v.l.n.r.: De heer Vos, trainer, H. Boc- kel, G. Oudenallen, J. van Vulpen, B. Bakker, B. Wigtman, E. Brandes, de heer M. Egbers, grensrechter en F. Sta lenhoef. Kn.v.l.n.r. R. VVestbroek. C. Boerkoel, J. Roelofsma, E. van Thienen, D. Dorrestein en F. Koolloos. VVZ heeft zaterdag in zijn eerste com petitiewedstrijd van het nieuwe seizoen een verrassende 1-0 nederlaag geleden bij Veense Boys, voor zover althans een nederlaag in een eerste wedstrijd varrassend genoemd mag worden. Gezien het spelersmateriaal waarover VVZ momenteel beschikt met nieuwe aanwinsten van Donar, Baarn en APWC, had men aanmerkelijk meer verwacht van de Vrienden van Zonne gloren. Vele hielden al voor het begin van de competitie rekening met een kampioenschap van VVZ. Ondanks de verrassende en teleurstellende nederlaag is men bij WZ best tevreden over het vertoonde spel. Men ziet de verdere wedstrijden dan ook nog altijd optimis tisch tegemoet. Beide ploegen deden niet veel voor elkaar onder, al ontstonden voor het doel van Smink wel herhaaldelijk ge vaarlijke situaties, omdat de YYZ-de- fensie de grootste moeite had om dë snelle linksbuiten van de thuisclub in bedwang te houden. Meestal lukte dat dan ook niet. Hij was het dan ook, die ln de eerste helft de basis legde voor het enige en meteen beslissende doelpunt in deze wedstrijd. Aan de an dere kant kwam Veense Boys goed weg bij een schot tegen de lat van Jan van de Burg. In de tweede helft heeft VVZ zich alle moeite getroost om tenminste met een gelijk spel naar huis te gaan, maar het mocht allemaal niet baten. De snelle middenvoor D. Geitenbeek trof een keer de paal en schoot een tweede maal tegen de uitgelopen doelman van Veense Boys op, Van de Burg kwam alleen voor de keeper, maar schoot net naast en ook de andere voorwaartsen van VVZ zochten het doel op de ver keerde plaats of troffen de doelman op zijn post. Met een klein beetje meer geluk had VVZ aan deze wedstrijd ze ker een punt overgehouden. Niettemin hebben de spelers goed voetbal laten zien en was ook de inzet aanwezig. VVZ 2-CJVV 3 1-2 Ook het tweede elftal is de competitie met een nederlaag begonnen, vermoed wordt, dat dit pas gepromoveerde elf tal tegen 't komende seizoen wel zwaar zal krijgen, ook al is het versterkt met enkele spelers uit het eerste elftal. Het bezoekende CJVV 3 uit Amersfoort ging met een verdiende 2-1 overwin ning naar Huis terug. Het nog niet erg homogene elftal van VVZ keek bij de rust al tegen een ach terstand van 2-0 aan. Het eerste doel punt viel na een kwartier. Tot voor kort voor de rust wist VVZ de schade beperkt te houden, maar toen moest de doelman opnieuw capituleren. In de tweede helft zorgde J. Brouwer voor wat meer spanning door uit een strafschop de stand op 2-1 te brengen, maar verder kwam VVZ toch niet. Een aan alle kanten rammelend Hees is de competitie begonnen met een 2-2 gelijk spel bij VVJ in Utrecht. En met deze puntenverdeling mochten de be zoekers helemaal niet ontevreden zijn. Hees speelde zonder enig verband cn vooral de defensie maakte geen al te zekere indruk. Voor het doel van Kamphorst ontstonden gedurende een groot deel van de wedstrijd dan ook tal van hachelijke situaties en dat daar uit slechts twee doelpunten voortkwa men, kan alleen maar tot troost van Hees worden gezegd. De Soester club trad met verschillende nieuwe spelers aan: Gerth, Egbers, v. d. Lugt en Chrisinelli, een Italiaan, die in de tweede helf vervangen zou wor den door Altena. De achterhoede liet ditmaal echter de zwakste indruk ach ter. In de eerste helft deden beide ploegen niet veel voor elkaar onder. Hees had in deze periode zelfs het betere van het spel, maar moest na 25 minuten toch de gastheren een doelpunt gun nen. Dankzij een misverstand tussen Geitenbeek en Hardeman kwam VVJ gemakkelijk op 1-0. Vijf minuten later tastte de defensie opnieuw mis, waar door de middenvoor van VVJ de stand op 2-0 kon brengen en dat ook deed. Voor Hees begon het er somber uit te zien, vooral omdat de achterhoede fou ten bleef maken. Niettemin kwam vlak •Vóór rust Hees toch op 2-1, dankzij een door B. van 'Veen benutte straf schop wegens hands. In de tweede helft gaf VVJ echter de tóón aan en doelman Kamphorst kreeg handenvol werk te verrichten. Hij kweet zich echter naar behoren van zijn taak. In de slotfase van deze wed strijd kwam Hees vrij onverwachts nog naast VVJ. Het was de Jong, die met een kopstoot de doelman van de Utrechtse club op de proef stelde .Deze kon de bal niet geheel onder controle krijgen Op de doellijn moest een back hem assisteren, maar deze schoot de bal tegen de toe lopende Altena op en zag de bal even later tot zijn schrik in het doel ver dwijnen 2-2. Daarbij is het gebleven. Voor Hees geen ongelukkig resultaat, maar er zal nog heel wat bijgeschaafd moeten wor den om ook in deze competitie weereen rol van betekenis te kunnen gaan spe len. Hees 2 speelde zaterdag een vriend schappelijke wedstrijd tegen TOV 2 uit Baarn, al had de strijd vaak bepaald geen vriendschappelijk karakter. Twee spelers werden opgeschreven in het boekje van de scheidsrechter, die in de veronderstelling was, dat het een com petitieduel betrof, terwijl een speler van TOV wegens aanmerkingen op dc leiding het veld werd uitgestuurd. Bij dat alles vielen ook nog acht doelpun ten. TOV nam in de eex-ste helft een 3-0 voorsprong, maar moest tenslotte toch nog met een 4-4 eindstand genoe gen nemen. Twee doelpunten werden gescoord door G. Bosman, de andere twee namen Hop en Havekamp voor hun rekening. Hartman bracht in het begin van dc 2e helft de stand na een snelle aanval met een keihard schot op 2-0. Op het middenveld speelden Van Ou denallen (ex-Actif) en vooral de van Kamerik overgenomen Brandes een goe de partij. Brandes toonde over een goed spelinzicht en de nodige voetbalkwali teiten te beschikken, maar kon er alleen weinig mee doen. Zijn mede-aanvallers bleven tezeer ln gebreke. In de tweede helft heeft de doelman Het pas naar de eerste klasse van het afdelingszaterdag voetbal gepromoveer de SEC is de competitie zeer goed be gonnen. Op eigen terrein werd zaterdag met niet minder dan 5-2 van SVM Boys uit Maartensdijk gewonnen. Overigens heeft het er lange tijd niet naar uitge zien, dat SEC zo'n royale overwinning zou gaan behalen. Pas in de tweede helft kwam het elftal een beetje op gang en vielen ook zes van de zeven doelpunten. Voor rust lag het tempo bijzonder laag, al had SEC wel een doorlopend veld- overwicht. De verdediging met de goed spelende Demmers (ex VyZ) en de uit de west teruggekeerde Cees Dorrestein had niet de minste moeite met de zwak opere rende Maarténsdijkse aanval. Toch kreeg de midvoor door een dekkingsfout van de SEC defensie een unieke scorings kans, maar het schot, dat hij van enkele meters afstand ongehinderd kon lossen, was veel te zwak om doelman Kramer te kunnen verrassen. Dankzij een veel betere bezetting van het middenveld bleef SEC de toonaan gevende ploeg, maar in de voorhoede wilde het niet erg best lukken. Hartman deed op links wel voortreffelijk werk, maar hij miste een medespeler, die. zijn voorbereidend werk kon afronden. Sen- gers miste een paar keer voor open doel of aarzelde te lang mét schieten, zodat steeds tijdig kon worden ingegrepen. Dat SEC in de eerste helft toch e«H 1-0 voorsprong nam was dan ook niet zozeer de verdienste van SEC zelf. Een lage voorzet van Hartman kwam ver keerd op de schoen van een van d* Maartensdijkse verdedigers terecht, waardoor zijn eigen doelman ln gesla gen positie werd gebracht: 1-0. Éven raakte SEC in de verdrukking, maar verder dan een schot in het zijnet kwam SVM Boys niet. Aan de andere kant ontstonden nog diverse goede kan sen maar Schuoling en Hoefman richt ten te onzuiver. In de tweede helft lag het tempo aan merkelijk hoger. Herhaaldelijk werd nu de Maartensdijkse defensie uit ver band gespeeld en de gevolgen bleven ook niet uit. Zeven minuten na de her vatting zorgde Hartman uit een voorzet van Sengers voor 2-0 en even later was het Hoefman, die de stand op 3-0 bracht uit een voorzet van Rouwendaal. Eerst toen Sengers de stand op 4-0 had gebracht, kwam SVM Boys even terug. Een fraai doelpunt van de middenvoor der gasten bracht de stand op 4-1, maar nog in dezelfde minuut scnorde Sengers het vijfde doelpunt voor SEC. Pas kort voor het einde slaagde SVM Boys erin, de stancl nog een wat acceptabeler aan zien te geven, door er 5-2 van te maken. Al met al een zeer verdienstelijk cn veelbelovend debuut van SEC in de eerste klasse. De evenementencommissie van SEC or ganiseert komende zaterdag 5 september in de SEC-kantine een Ober Bayen- avond, toegankelijk voor leden en do nateurs. Op deze traditionele avond zal ditmaal ook een originele biertapwedstrijd onder deskundige leiding worden gehouden. De muziek wordt verzorgd door The Melodiesuit Amersfoort. De avond be gint om acht uur. Op de jongste ledenvergadering van Olympia maakte het bestuur bekend dat men dit seizoen met niet minder dan zestien teams aan de competitie gaat deelnemen. Het eerste dames- en eerste herenteam komen beide uit in de tweede divisie. Het tweede damesteam in de tweede., en het derde damesteam in de derde klas se. Het tweede herenteam in de eerste, het vierde, vijfde en zesde herenteam in de tweede klasse. Het zevende team van Olympia zal gaan spelen in de derde klas. Tenslotte nemen nog drie meisjes- en drie jongensteams deel aan een aparte jeugdcompetitie. Alle wedstrijden Jn de tweede, derde en jeugdcompetitie wórden op donderdag avond gespeeld in de Soester Sporthal. De eerste wedstrijden vinden plaats op donderdag 17 september. In het afgelopen seizoen kreeg de bond acht strafzaken van SEC-spelers van het eerste en tweede elftal te behandelen en evenzovele malen, moest straffend wor den opgetreden. De brief, die het be stuur ter waarschuwing van de leden in hét clubblad heeft afgedrukt, luidt als volgt: „Bij een ingesteld onderzoek naar 'het aantai strafzaken in de periode van 1 juli 1969 tot 1 juli 1970 is gebleken, dat- het bondsbestuur acht strafzaken van uw club heeft moeten behandelen en acht maal straffend heeft moeten op treden tegen uw vereniging en/of leden daarvan, uitkomende in twee KNVB- elftallen. Zoals u bekend moet zijn, houdt het bondsbestuur zich reeds jaren bezig met de beteugeling van de spelverruwing e.d., waarbij het indertijd een dringend beroep heeft gedaan op de medewer king van de clubbesturen. U zult het ongetwijfeld met het bonds bestuur eens zijn, dat gezien het ge stelde in de eerste alinea van deze brief uw medewerking niet de verwachte uitwerking heeft gehad, althans niet over een gunstig resultaat kan of mag worden gesproken. Bovendien tast een hoog aantal strafzaken en de daaruit voortvloeiende straffen niet alleen de goede naam van uw club aan, doch maakt het daarnaast allerminst propa ganda voor de voetbalsport in het al gemeen. Het bondsbestuur geeft uw bestuur dan ook ernstig in overweging uw spelers, leden en funktionarissen nog eens de ernst van deze zaak onder het oog te brengen, in de verwachting, dat in den vervolge uw vereniging niet weer met de strafcommissie in aanraking behoeft te komen", aldus de brief van de KNVB. Het bestuur betreurt het uiteraard, deze brief te hebben moeten ontvangen, doch tekent daarbij aan, dat SEC wel niet de enige vereniging zal zijn geweest, die een dergelijk schrijven heeft ontvangen. Overigens zal het bestuur van SEC er nog strenger op gaan toezien, dat de regels van sportief spel en goed gedrag in acht worden genomen en bij overtre ding daarvan niet zal aarzelen om doel— treffende maatregelen te nemen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7