/IJK STOFFEN voor mini-midi of maxi Fa. Huissteden in Soest-Zuid RECLAME mm 0 over interlas gesproken sretaresse MEREND mmexim.v. USIEVE MG CHINA Drukkerij Smit FLEETSTREFT IN LONDEN Peugeot SportrÊjwsel Fugers Rijwielen UIT DE HOGESCHOOL DER WETENSCHAP ZIEKENAUTO TELEFOON 5980 DRAL0N, 140 br„f 10.95 p. m. PAARSE FLANNEL, 140 br, f 9.95 p,m. SHETTY DRAL0N, 140 br,11.95p.m. TECHNISCH MEDEWERKER LEFOON 2906 ►T W. DEELEN werksters e inhoezerij V YIJEN» g. reuze lekker ondanks de atoombom nog steeds onderontwikkeld Middeleeuwse methoden in de landbouw VERLOOFD, •«erlovingskaartjes Engelsen, de meest fervente krantenlezers f 222,- Nieuwe Iioop voor bliisden KrifL-iiiieren Mercurius 't is er allemaal, en natuurlijk met bijpassende fournituren, bij TIMMERMAN Walet Aannemersbedrijf „Kleine" advertentie, uitsluitend a contant aan ons kantoor Bouwbedrijf Jan Smeeing Gevraagd JONG ALLROUND METSELAAR Uw adres voor nieuwbouw, verbouw- en onderhoudswerken. ALVERE gemeubileerde kamer VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 d WOONHUIS met grote i flinke, zonnige tuin. Ind.: open trap, ruime keuken, •voon-eetkamer, 3 slaapka- badcel. 49.000,—. i WOONHUIS met garage tuin. Ind.; entree, kleine kamers en suite, 2 slaap- adkamer, zolder met vaste twee kamers. Verkeert in at van onderhoud, a koopsom 72.000,—. KELAARSKANTOOR ■renlaan 10, Soest, foon 5360, b.g.g. 7251. PHILIPS' HISCHE INDUSTRIE 3AARN irect Jagen. !.00 uur en 12.45-17.00 uur. ïlijks aanmelden tussen •nze afdeling Personeel- 9 te Baarn, SCH RESTAURANT S°est - TeL 02155-2537 n maar toch lekker eten ïd die a mee naar huis wi' de grootst mogelijke dacht 1 delsonderneming iiensttreding ervaring; ikennis (bekendheid met alen strekt tot aanbeve- typen. •rettige werkkring, die vakantietoelage, even- ig. 1 richten tot de afdeling ■seweg 47, postbus 168, [ER biedt te koop e iek-liefhebber. is, gelegen aan rustige ïitectuur gebouwd. flinke woonkamer en ap. Bell-fire", verzonken in 'er en hal met open anden. p iezellige eethoek. ie slaapkamers en mo- srwarming. :t huis. ,45. bureau Soester volgt. Na eenentwintig jaren socialisme en ondanks het feit in het bezit te zijn van de atoombom is de Chinese volksrepubliek nog altijd een onderontwikkeld gebied. Het is een zware opgave om het Chinese volk dat meer dan 700 miljoen inwo ners telt naar een gelukkig leven teleiden en om ons economisch en cultureel achtergebleven land tot een machtig en, vanuit een cultureel oogpunt gezien, ont wikkeld land te maken, aldus verklaarde Mao Tsje Tjoeng enkele dagen voor de stichting van de volksrepubliek China op 1 oktober 1949 en het zjjn deze woorden van Mao die aan actualiteit nog niets hebben verloren. Op het 9de partijcongres van de Chi nese communistische partij, openbaarde zich de macht van een tot in de top bevestigde, in al haar organen ver nieuwde en omgebouwde partij, met als steunpunt en ruggegraat tevens de ge wapende macht, het leger. Steeds duidelijker eist deze partij de leiding op ln het internationale, com munistische kamp en het zogenaamde: „Maoisme" Is als een zelfstandige par- tijleer, doctrine op hetzelfde vlak als die van het Marxisme-Leninisme geko men. Hoe staat echter deze eis tegen over die van de economische realiteit in de zich noemende volksrepubliek? De communisten namen op 1 oktober 1949 de erfenis over van maarschalk Tsjang Kal Tsjek en daarbij kwam on dermeer aan het licht, dat de industrie van het Chinese reuzenrijk slechts op enkele plaatsen aan de kust gelegen, gevestigd was; de landbouw naar mid deleeuwse methoden en dito middelen gevoerd, op sterven lag en dat wegen en spoorwegnet niet met de tijd was meegegaan. Door de rode machthebbers werd ze ventig procent van de totale landbouw grond onteigend om daarna onder 300 miljoen kleine boeren te worden ver deeld. Vijfjarenplan Bij de instelling van het eerste vijf jarenplan (1853-1957) werd,, naar Rus sisch voorbeeld, in alle opzichten aan de zware industrie proriteit verleend, hetgeen trouwens ook bij het tweede vijfjarenplan (1958-1962) het geval was. Het was de periode van de „campagne van het volksstaal" geheel compleet met „achtertuinhoogovens" en van de instelling van 24.000 zogenaamde „volkscommune's", waarvan 120 miljoen Chinese families deel uitmaakten. Dit tweede vijfjarenplan stortte ineen na het mislukken van de rijstoogsten in 1959 en 1960 en de daaruit voortvloei ende fysische en psychische lusteloos heid van het Chinese volk. Tengevolge biervan werd het derde vijfjarenplan verschoven naar de periode van 1966- 1970, waarin meer aandacht werd be steed aan de ln discrediet geraakte landbouwsector. Doch ook dit derde vijfjarenplan wordt tengevolge van de zogenaamde, cultuur- revolutie slechts met horten en stoten uigevoerd. Uit dit alles kan worden ge^- concludeerd dat de tot op heden door rood-China gevoerde economische en handelspolitiek, evenals zulks in andere zich socialistisch noemende landen het geval is, ondergeschikt werd en wordt gemaakt aan de zogenaamde ideologi sche doelstellingen van de de partij, hetgeen ondermeer tot gevolg heeft, dat geen afdoend antwoord kan worden ge geven op de vraag hoe sterk in militair en economisch opzicht gezien China in werkelijkheid wel is. Toch grootmacht Indien wij echter aandacht willen schen ken aan de toegenomen Chinese uitvoer naar landen behorende tot het weste lijk blok; aan het steeds groter wor dende aantal aanbiedingen van goede ren van uitstekende kwaliteit en van Chinees fabrikaat doch welke in het eigen land eenvoudigweg onbetaalbaar zijn, welke goederen ons werden ge toond op de jaarbeurs in Kanton; aan het verlenen van credieten met een zeer lange looptijd aan diverse zoge naamde „ontwikkelingslanden" en de aanbieding van Peking aan die landen gedaan met betrekking tot technische hulp; aan de namaak .pn het tot ex plosie brengen van de atoombom- en waterstofbom in het nabije verleden en ten slotte aan de militaire en poli tieke confrontaties tussen Rusland en rood-Chlna, dan komen we tot de uit eindelijke conclusie, dat dë volksrepu bliek China kan worden geacht een „grootmacht in opkomst" te zijn. Breuk met Rusland Iedeologische meningsverschillen met de sowj et-unie veroorzaakten in 1959-*60 een breuk tussen Moskou en Peking. De ruim 12.000 Russische deskundigen verlieten China en de Russische finan ciële injecties, die op het moment van het verbreken der vriendschapsbanden een toaal bedrag hadden bereikt van rond twee en een half miljard dollar, namen een einde. De totale Chinese uitvoer naar de oos- Verliefd, getrouwd m Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modern Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 telijke blokstaten bedroeg vóór deze breuk rond zeventig procent. Deze lan den annuleerden hun orders doch de opengevallen plaatsen werden daarop door Japan, Hongkong en vooral door de Westduitse bondsrepubliek weer op gevuld. De volksrepubliek China heeft in z'n totaal 17 staal- en hoogovenbedrijven die met hulp van Russische deskundi gen in de periode van 1950-1959 uit de grond werden gestampt en waar per jaar gemiddeld 15 miljoen ton staal wordt geproduceerd, welke produktie echter, gelet op het aantal inwoners, te laag is te achten. Een gelijk beeld geeft ons de winning van ruwe olie te zien en welke wordt geschat op 10 a 12 miljoen ton per jaar. Landbouwsector Alleen in de landbouwsector is een vergelijking met de westerse landen mogelijk en zijn de Chinezen in staat bij normale oogsten in de voedselvoor ziening van de bevolking te voorzien, waarbij vastgesteld moet worden dat de dagelijkse rijst- en broodvoeding meer en meer wordt vervangen door groenten en ander hoogwaardig voed sel. Toch zou de totale produktie in de Chinese landbouw meer kunnen wor den opgevoerd indien gebruik zou wor den gemaakt van moderne landbouw werktuigen en dito bewerkingsmethoden van de bodem. In het ruim twintigjarig bestaan van de Chinese volksrepubliek is het de rode machthebbers niet gelukt een uit gebalanceerde en evenwichtige verhou ding tussen industrialisatie en een ge zond gemaakte landbouw en een daar uit voortvloeiende handelspolitiek in het land te vestigen. Tegenstelling Zolang 85 procent van de bevolking moet leven van hetgeen op eigen bo dem wordt geproduceerd, deze produc tiviteit bovendien nog te laag blijkt te zijn, zolang communistische politiek en dito ideologie voorrang hebben ten op zichte van de economisch-politieke vraagstukken: landbouw, industrie en handel betreffende, zal het nog zeer lang duren voordat uit het ontwikke lingsland China een goed ontwikkelde en goed-funktionerende industriestaat ontstaan zal. Peking heeft spectaculaire successen nodig, niet alleen om het vertrouwen van het eigen volk blijvend te kunnen behouden doch ook om dit van andere onderontwikkelde staten te winnen; daarom atoomonderzoeken bekroond met atoom- en waterstofbomexplosies, het ge heel omlijst door schermutselingen tus sen Chinese militairen en Russische grenstroepen. Het feit dat China zich thans tot een atoomkracht kon optrekken staat in schrille tegenstelling met de industriële en agrarische ontwikkeling in het land zelf en zolang deze tegenstelling blijft voortbestaan is van een grootmacht en Industriestaat China géén sprake. irtr-kz Street of ink Inktstraat noemen de Londenaars de licht hellende straat in de schaduw van de machtige koepel van de Sint Pauls kathedraal in Londen. Vrijwel elke Londense krant, die zichzelf respecteert heeft hier zjjn redactiebureau. Voor iedereen die ook maar iets met kranten en journalistiek te maken heeft, heeft de naam Fleetstreet iets magisch. De buitenstaander beziet deze straat als een straat van avontuur, een boulevard van wetenschap. Zijn gedachten, zijn nieuwsgaring en zijn onafhankelijke mening vinden daar gestalte in het gedrukte woord. Vijgeblad. Voor elke Brit is de krant de voor naamste bron van informatie. Een spits vondig journalist heeft eens gezegd, dat het ochtendblad voor de Engelsman een soort vijgeblad is. Wanneer het wegge nomen wordt voelt de Brit zich naakt en hulpeloos. Toen enige tijd geleden dan ook de krantendrukkers in staking waren ge gaan voelde speciaal de Londenaar zich van de wereld verstoken. Verlegen lachend stond hij in de Underground naar zijn overbuurman te kijken. Voor jonge meisjes was het een hele er varing, dat zij in die tijd zo van top tot ten werden bekeken. Anders is dat niet het geval, want het ochtendblad is dé lectuur wanneer de Brit in de rij staat voor de bus of wanneer hij zich per „tube" naar zijn werk laat vervoeren. In menig Engels gezin werd tijdens de krantenstaking de man geconfronteerd met het ochtendgezicht van zijn wettige vrouw inplaats van het beeldschone gelaat van zijn sexidool. Want daarin zijn de Engelse bladen meesterlijk. De Britse kranten tenminste die met de grootste oplagen staan vol schanda len en een flinke scheut sex. Götukkig voor de Engelsman duurde die staking niet al te lang. The times. Het is al lang niet meer mogelijk om alle Londense dagbladen in Fleetstreet onder dak te brengen. Vandaar dat enkele zijstraten in de omgeving van Fleetstreet ook al ingepalmd zijn door de mensen van het aktuele nieuws. Voor de oer-conservatieve Times statussymbool voor elke rechtgeaarde Brit was het meer dan een revolutio naire daad om het te klein geworden kantoor te verplaatsen van Fleetstreet Engeland heeft de naam een land te zijn waar de meest fervente kranten lezers wonen. Elke ochtend koopt de Brit één van de ruim vijftien miljoen exemplaren, die de totaaloplage uitma ken van de Engelse ochtendbladen. Iedere avond worden er nog eens ruim negen miljoen avondbladen aan de Britse man gebracht. Week- en maand bladen worden nu maar gemakshalve niet meegerekend; Verzot als de flegma tieke Engelsman is op het lezen van sensaties en onthullingen van al of niet vermeende schandalen kopen de Britten op zondag wanneer hij niets anders te doen heeft en wanneer hij niet in zijn favoriete pub terecht kan nog eens gezamenlijk vierentwintig miljoen zondagsbladen, waarvan News of the World wel de voornaamste is. Fleetstreet. De straat waar elke aankomende ver slaggever van droomt heeft zijn naam te danken aan een ondergronds riviertje de Fleet. Alleen de Engelse kranten schrijvers hebben het aangedurfd om dit onaanzienlijke watertje, dat veel weg heeft van een riool, te maken tot wat de Ganges voor de Hindoe en de Jor- daan voor de Israëliër is. Een heilige rivier. In reisgidsen over Londen kan men lezen, dat Fleetstreet een unieke straat is. Nergens ter wereld is deze van leven bruisende straat met iets anders te vergelijken. De originele Engelse pub met de zeer on-Engelse naam El Vino vormt het middelpunt van de jachtende en zwoegende persmensen. Zij komen daar al vroeg in de ochtend om een Ginger Ale te drinken. Is de Fleet voor de Britse journalist een heilige rivier, Fleetstreet zelf is het Mekka, een heilige plaats voor hem. 5 versn., compleet met lamp, slot en standaard Kerkstraat 3, telefoon 2030 naar Printing House Square, eveneens onder de rook van de Sint Pauls kathe draal. En u weet, de Times is een Brits nationale instelling en eerder zal de wereld vergaan, dan dat de Times uit de omgeving van Fleetstreet zal ver dwijnen. Dit in 1785 gegrondveste blad is niet zo maar een krant. Het heeft de reputatie van grote betrouwbaarheid en onaf hankel ij kheic. Befaamde uitspraak. Toen the Times al meer dan honderd jaar bestond werd in 1896 door Lord Northcliff de Daily Mail opgericht. Met de komst van dit dagblad werd een nieuwe formule in het Britse dagblad wezen geïntroduceerd. Lord Northcliff schonk namelijk grote aandacht aan het op frisse wijze opdienen van het nieuws. Sensationele koppen boven de artikelen waren hem niet vreemd. Ook aan de opmaak en indeling besteedde hij veel aandacht. Van hem is ook de befaamde uitspraak: wanneer een hond een man bijt is dat geen nieuws, wel is het nieuws wanneer een man een hond bijt. Deze gevleugelde uitspraak van een man. wiens naam in Fleetstreet nog steeds met eerbied wordt uitgesproken, is nog steeds de eerste stelregel die een leerling-journalist leert. Beroemde Engelse schrijvers zijn als verslaggever in Fleetstreet begonnen. Dean Swift schrijver van Gullivers rei zen en Daniël Defoe, schepper van Ro- benson Crusoë hebben hun eerste pen- nevruchten in dienst van Londense kranten gemaakt. Charles Dickens ging verder. Als parlementair verslaggever vond hij geen voldoening in het ver slaan van de gortdroge debatten in het Lagerhuis. Hij wilde meer en stichtte een eigen krant; de Daily News. Traditie. Hoe traditioneel Engeland blijft ook al vinden er veranderingen plaats blijkt wel uit de verplaatsing van de re dactielokalen van The Times. Van Fleet street verhuisden zij naar een gloed nieuw gebouw aan de Printing House Square. Maar op de plaats waar dit ge bouw nu staat was vroeger het Kings Printing House gevestigd. In 1665 werd daar het eerste nummer van The London Gazette gedrukt. Ruim 150 jaar nadat het eerste exemplaar van deze krant op een handpers het levenslicht aanschouwde werd er een drukpers geplaatst, die op stoom werk te. En dat was het begin van de grote industriële revolutie van het Engelse perswezen. Grote oplagen. De Engelse ochtendbladen hun mid delpunt vindende in Fleetstreet heb ben vrijwel alle een zeer grote oplage. De voornaamste is wel de Daily Mirror met een dagelijkse oplage van ruim vijf miljoen.'Als tweede op de ranglijst vin den we de Daily Express, die bijna de vier miljoen haalt. The Times moet 1—t met een veel kleinere oplage stellen. Nog geen vierhonderdduizend exempla ren van dit oerdegelijke blad rollen da gelijks van de persen. De echte zondagsbladen halen een veel grotere oplage. News of the World, een onafhankelijk schandaalblad, komt elke week uit met een oplage van meer dan zes miljoen. Als tweede vinden we op de ranglijst The People, die het met een half miljoen minder moet doen. De Sun- day Mirror en de Sunday Express schommelen wekelijks zo om en de na bij de vijf miljoen exemplaren. Persagenlschappe. Al het nieuws voor de bladen wordt veel geleverd door de twee grote Engel se nieuwsagentschappen, die beide ook in Fleetstreet gevestigd 2ijn. Op de eerste plaats is dat het bekende pers bureau Reuter en de kleinere, maar ze ker niet minder belangrijke Exchange Telegraph. Tussen negen uur in de avond en mid dennacht is het ir Fleetstreet een druk te van belang. Tientallen expeditie auto's zorgen voor een razendsnel ver voer van de pakken kranten naar vlieg velden en havens, zodat iedere Brit wanneer hij 's morgens naar zijn werk gaat of tijdens zijn ontbijt zijn lijfblad lezen kan. Naar wij vernemen zou prof. Brindle? van de Britse Medische Onderzoekings- raad te Londen met enig succes de mo gelijkheid hebben onderzocht om te kunnen zien na radiografische prikke ling. Volslagen blinden (d.z. blinden die door een bepaald hersendefect niet kun nen zien ook al zouden ze de beste bril opzetten), schijnen misschien te kunnen zien door hun hersens als t.v.-schermen te gebruiken. Die kans biedt Brindley door miniatuur elektroden in dat deel der hersens te implanteren dat normaliter de signalen resp. prikkels van de ogen ontvangt en het de mens mogelijk maakt te zien en die te prikkelen met radiosignalen. Apropos radiosignalen zijn net als licht stralen elektromagnetische golven! Hoe dit zij, dank zij deze proef-ingreep heeft onlangs een volslagen blinde vlekken waar kunnen nemen wat voor heen onmogelijk was, ook al, zou hij urenlang in de zon staren. Dit is een schoorvoetend begin en een uitgangs punt voor verdere ontwikkeling. Brindley heeft nog verklaard dat in zijn laboratorium al een ingewikkelder in planting is ontworpen resp. in voorbe reiding is, in de hoop dat het straks voor volslagen blinden mogelijk zal zijn m.b.v. een aangepaste t.v.-camera ge woon drukwerk te lezen. In New Jersey werden onlangs ln een stuk barnsteen de fossiele overblijfselen van twee mieren gevonden. Vastgesteld werd dat ze in de laatste Krijtperiode moeten hebben geleefd, een 100 miljoen jaar geleden. Het zijn de oudst bekende overblijfselen van insekten die tot sa menleving kwamen. De fossielen wijken niet belankrijk af van de nu levende soorten. Na de maan te hebben bezocht maakt Amerika zich nu op om de planeet Mars te gaan bespieden en de Russen gaan dat doen met Venus. De Westeuropese ruimteorganisatie de E.S.R.O. wil nu in Duitsland een onbemande sonde gaan contrueren die onderzoekingen moet gaan doenbij de kleinste planeet van ons zonnestelsel, Mercurius. Deze staat van de planeten ook nog het dichtst bij de zon en heeft bijna geen dampkring. VRIJDAGAVOND KIJKAVOND GEOPEND VAN 19.00 - 21.30 UUR fjb?^ Valt de schoorsteentrek u tegen 't Is nu tijd, electrisch te vegen. TAK'S Brandstoffenhandel. Van Weedestraat 41. telef. 2676. Uw adres voor naai machines en reparaties is Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, tplcfoon 3480. UNIEK PAKKET TOP KWALITEIT BLOEMBOLLEN voor kamerkuituur. Een pakket, inh. 50 stuks, 10,Ook kleinere aan tallen verkrijgbaar. Even een briefkaartje aan „DE SIERTUIN", Lceuwerikweg 30, Soest. Telefoon 8965. KOELKAST met groot vriesvak 3 sterren, is als nieuw. Tak's Brandstoffen- handel, Van Weedestraat 41. Tel 2676. l.V. SERVICE voor alle merken. Reparaties vlug, veilig en vakkundig. C. v. d. Berg, Ooster straat 34, Baarn, telefoon (12154-4235. VOOR SOLLICITATIE CVWB OF INFORMATIE Voor onze afdeling Verkoop van Lasappa- ratuur vragen wij een Opleiding bij voorkeur UTS/MTS w of e. Leeftijd pl.m. 25 jaar. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan de afdeling Personeel. Koelkasten en diepvriezers van kwaliteitsmerk met garantie. Ver beneden de normale prijzen. TAK'S Brandstoffenhandel, Van Weedestraat 41, telefoon 2676. SPORTSCHOOL k"»UW. Judo en gymnastiek. Jeugd- en volwassenen clubs. Oei'enzaal Braam- weg 55a. Inlichtingen telef. 5124 en 2156. KINDERFIETS 7 tot 12 jaar, ƒ89, W. SLUYTER, Koninginnelaan 37, telefoon 4316. KAMERPLANTEN ln een grote sortering. Snijbloemen - Kamerplan- tenmest - Gieters Spuiten enz. TUINTORO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-17031. Grote sortering KAMER PLANTEN tegen zeer billijke prijs. Speciaal adres voor bonte en bloeiende bakken. KWEKERIJ E. VAN OEST, Oude Grachtje 17, Soest, telefoon 2142. AGLUKON bemestings- en bestrijdingsmiddelen voor gemakkelijk tuin onderhoud. M. SCHOLTEN bloemen en planten, Middelwijkstraat 28, tcL 2336. Weekend aanbieding. Peperplantjes 75 cent per stuk. M. Scholten, bloemen en planten Middelwijk- straat 28 tel. 2336. H. WOLFSEN HOUTHANDEL. Steeds voorradig Alle maten vuren hout; hard board, massonite Tepared; zacht board; triplex; meubelplaat; spaanplaat geplastificeerd, gefineerd; plastic rioolpüp, regenpijp, sanitairpijp, met alle hulpstukken; asbest golfplaten; plastic golfplaten in soorten; paranapine wandbetim- mering; vuren wandbe- timmering; decowal wand platen; betontegels 30-30, 50-50, 40-60, ook met grind; tegelbanden; deuren; deur kozijnen en raamkozijnen; deurkrukken; sloten; glaswol; rubberroid en asphalt; koud mastiek; fenopal hard plastic enz. enz. enz. Telefoon 02155-3780. VELDWEG 19. BANKSTELLEN al vanaf ƒ398,-, met losse kussens. EIJLANDER MEUBELEN, Achterom 22, Hilversum. T.o. bus- en treinstation. Grijp deze week uw kans, E. v. d. ENT heeft voor u keus uit 150 RIJWIELEN vanaf 149,50 tot 446,75 in de merken Fongers, Raleigh, B.S.A., Rivel. Oosterstraat 54, tel. 3024, Zandvoortweg 153, tel. 6833, Baarn. Waar we voor u tegen- aanliepen de afgelopen dagen, was een grote sor tering gedroogde bloemen die bestond uit veertig soorten. Zoekt u dus iets excentrieks of wilt u zelf wat in elkaar fianzen. Komt dan eens lang bij .Kunsthandel" „De Haver- weerd" Beukenlaan 55. Soest. Tel. 02155-2479. Voor METSEL- en TIMMERWERK, schoor stenen, putten, riolering, reparaties aan dak etc. >ok verbouwingen, '•rieven onder letter LV. bur. S. Crt. Het wordt weer de hoogste tijd uw blubberpad in deze regenachtige dagen te ver harden. Wü bieden u daarom een groot assorti ment, tegens, grinttegels flagstones, patioblokken. enz. enz. aan. Leg tevens nu uw gazon aan met de eerste kwaliteit graszoden van Tuincentrum v. d. Breemer. Beukenlaan 55, tel. 02155-2479. Uw adres voor NAAIMACHINES J. W. LEERTOUWER, Beukenlaan 41, telefooD 3531. Meer dan 300 VERSCHIL LENDE UITLATEN uit voorr. leverb. tegen prijzen die vele guldens lager lig gen dan waar ook! Bij b '69 de Zelfkeus Reus voor automaterialen: 2e Loswal 16 a, Hilversum. Gevraagd voor de werkplaats. Colenso 165, telefoon 02155 - 5743. Werkplaats; Industrieweg 10, telefoon 7797. A.B.C. VOUWFIETS met lamp, pomp, standaard, gereedschaptas 139,75. W. SLUFTER, Koninginnelaan 37, tel. 4316. ELKE VRIJDAG KOOPAVOND IN BAARN COMPOST - stalmest - kunstmest - kalk - turfmolm - potgrond - tuinturf enz. I'UINTOKO VAN DRIE, Amsterdamseweg 139, Amersfoort, telefoon •03JM01-17031 Nieuweweg 20 Jacob van Lenneplaan 57, Baarn Wij zoeken met spoed een voor een van onze staffunctionarissen (ongehuwd). Tijdens het weekend wordt van deze kamer geen gebruik gemaakt. Aanbiedingen gaarne telefonisch, nummer 02154 - 61 41 (toestel 22).

Soester Courant | 1970 | | pagina 12