College van Burgemeester en Wethouders Nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd Drie jongens betrapt bij het stelen van lood ,J";M<Sckeemciker iVan den JBrinh Een exclusief diner Firma P. A. van den Dijssel gemoderniseerd en uitgebreid 10-jarig architectenbureau Van Wijk op excursie in Engeland Ned. Chr. Vrouwenbond Geen idee... Poeder veroorzaakte brandwonden Drie auto's beschadigd bij Ons Belang Opnieuw bedrijf op industrieterrein geopend Krabbels van Knelis (politica' VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 Mevr. M. C. P. Walter-van der Togt (K.V.P.) en de heren J. J. Ebbers, K. de Haan (P.A.K.) en drs. L. J. Dijkstra (Prot. Chr.) zijn maandagavond tot wet houders benoemd, nadat overigens de raad eerst had besloten, het college uit te breiden met een wethouder, waartoe men al vanaf het moment, dat Soest de 20.000ste inwoner kreeg, formeel gerech tigd was. De snelle groei van de bevolking heeft de raad echter doen besluiten om nu van die wettelijke mogelijkheid gebruik te maken. De heer M. de Groot (Binding Rechts) wees er daarbij op, dat men de samenstelling van het nieuwe college niet alléén in de krant had kunnen le- Drie jongens zijn woensdagavond aan de Korte Middelwijkstraat in Soest betrapt bij het stelen van lood van een dak ener voormalige timmerfabriek op de hoek van het Kerkpad. De vroegere timmer fabriek „Ruso" verkeert in een derma te vervallen staat, dat de jongens ervan uitgingen, dat niemand voor welk con structieonderdeel ervan ook nog maar enige belangstelling kon hebben. Eén van de buurtbewoners waarschuwde de politie toen hij het drietal op het dak aan het werk zag. Toen de politie even later arriveerde, waren de jongens nog steeds bezig, maar staakten hun werkzaamheden toen zij beneden de Hermandad zagen. Tegen het drietal is proces verbaal opgemaakt. Het bleken de 22-jarige M. V. uit Soest, de 20- jarige P. C. M. A., eveneens uit Soest en de 22-jarige B. H. G. v. d. B. uit Maar tensdijk. De jongens mochten na verhoor weer naar huis. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 zen, maar ook had kunnen afleiden uit de voorstellen tot benoeming van de verschillende raadsleden in de elf raads commissies. Ir. M. A. van Ee (V.V.D.) zei, dat het vooroverleg inzake de verdeling der wethouderszetels in een prettige sfeer was verlopen. En de heer De Groot zei, dat van een echte oppositie nu niet veel meer over was. Niettemin sprak hij de hoop uit, dat ook de fracties, die in het college zijn vertegenwoordigd, B. en W. niet blindelings zullen volgen, maar zich kritisch zullen opstellen. „De kandidaten kunnen op mijn steun rekenen. Of dat met het beleid straks ook het geval is, zal van het beleid zelf afhangen", aldus de heer De Groot. De heer J. J Ebbers, eerste vertegen woordiger van Soesterberg op een wet houderszetel zei, nooit gedacht te heb ben, daar ooit nog eens terecht te zullen komen. Hij meende overigens, dat men bij de benoeming tot raadslid de con sequentie moet aanvaarden, dat men ook eens als wethouder gevraagd kan worden. Hij hoopte op een goede samen werking in het college. Mevr. M. C. P. Walter-v. d. Togt zei, dat zij ditmaal onder wat prettiger om standigheden weer in het college kwam dan drie jaar geleden, toen zij de als gevolg van een ongeluk om het leven gekomen A. P. Hilhorst opvolgde. Ove rigens zei zij, geen moment gedacht te hebben, haar funktie te mogen en kun nen continueren. „Als raadslid heeft men vaak gen flauw idee, wat er aan het wethouderschap vast zit. Het grootste deel van mijn tijd zal ik niet aan mijn gezin kunnen be steden maar niettemin meen ik, de funktie opnieuw te moeten aanvaarden", aldus mevr. Walter. De heer Dijkstra beloofde, met hart en ziel zijn taak te zullen vervullen en de heer De Haan zei, dat het na acht perio des nu echt de laatste gaat worden. „Je begint je zo langzamerhand dan een beetje een veteraan te voelen". De voorzitter sprak de wens uit, dat het de nieuwe raad gegeven zou mogen zijn om in de komende vier jaar veel voor de gemeente tot stand te brengen, in goede onderlinge samenwerking en har monie. Hij vroeg, begrip te hebben voor eikaars ideeën en standpunten en hoopte tevens, dat men bevrediging in het werk zou vinden, „al zal het veel tijd en aan dacht vragen". Mr. S. P. Baron Bcntinck voorzitter van het College M. C. P. WALTER-v. d. TOGT (K.V.P.) Openbare Werken, Bestemmingsplan, Grondbedrijf. K. DE HAAN (P.v.d.A.) Sociale Zaken en Sport. HOTEL CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-2706 Voor een koperen-, zilveren-, gouden- of diamanten huwelijksfeest, of voor een za- kendiner, ja, zelfs zomaar een familie diner, kunt u terecht in ons royale restau rant. En wilt u in wat intiemere omge ving, op de eerste verdieping vindt u onze sfeervolle zaal voor ongeveer zestig per sonen. Ruime parkeergelegenheid Zonder allerlei daartoe geëigende festi viteiten is woensdag de deur open ge gaan van het geheel gemoderniseerde en belangrijk uitgebreide winkel pand van de Firma van den Dijssel aan de Soesterbergsestraat 45. Vijf jaar geleden begon de heer Van den Dijssel met zijn zaak in het huidige pand waarin totdan een melkhandel was gevestigd. Een kleine verbouwing maakte het toen mogelijk direct met de verkoop van haarden en kachels, en moderne huishoudelijke apparaten te starten. Maar al enkele jaren na de opening bleek de beschikbare ruimte veel te ge ring, en besloot men te gaan uitbreiden. Het vroegere vloeroppervlak werd ver dubbeld en nu staat de heer van den Dijssel bijna 80 m2 ten dienste. Door deze uitbreiding kon niet alleen het al vijf jaar gevoerde assortiment aan de eisen van deze tijd worden aan gepast, maar ontstond er tevens gele genheid om te beginnen met een afde ling ijzerwaren en gereedschappen. Ondanks het feit dat de heropening slechts via een advertentie werd aange kondigd, wisten velen de zaak in de Soes terbergsestraat te vinden en de bloem stukken die door de hele winkel ver spreid staan spreken boekdelen voor wat betreft de bekendheid die de heer Van den Dijssel in Soest geniet. Gedurende de openingsweek zijn er verschillende bijzondere openings-aan- biedingen die in de advertentie van dinsdag j.1. stonden vermeld. Dat de heer Van den Dijssel is aange sloten bij de WISO, was reeds langer bekend. J. J. EBBERS (V.V.D.) Financiën en bedrijven. L. J. DIJKSTRA (P.C.P.) Onderwijs, Culturele- en Jeugdzaken. Vanmorgen vroeg is een groep Soes. ters vertrokken voor een vierdaagse trip naar Engeland. Het zijn personeels- leden van het architectenbureau Ir. H. N. van Wijk b.i., die de reis krijgen aangeboden in verband met het tien. jarig bestaan van het bedrijf. Het ge zelschap bestaat uit 37 personen, want het personeel mocht de echtgenotes meenemen. Het bedrijf startte op 1 september 1960 in De Bilt. Een dik jaar later verhuis de het naar Soest. Dinsdag bestond het bedrijf tien jaar. Toen ir. Van Wijk 's middags thuiskwam, had het perso. neel de vlag uitgehangen, het droeg grote rozetten en bood ir. Van Wijk een boek aan met kleurenfoto's van werken, die het bedrijf in de loop der jaren heeft uitgevoerd. In de vrije tijd heeft het personeel al die werken in het hele land gefotografeerd. Het architectenbureau heeft heel wat grote projecten op z'n naam staan. Het ontwierp een complex van 1.500 wonin gen in Diemen, sportzalen, hotels, zwembaden, fabrieken, scholen en win kelcentra. De laatste tijd valt het accent meer op de woningbouw. Vandaar dat men zich tijdens het verblijf in Londen AmaliaJaan 19-21 Telefoon 02154-2323 De eerste ledenvergadering in het nieu we seizoen van de afd. Soest-Zuid wordt gehouden op woensdag 9 september om 8 uur, in de Rank, Soesterbergsestraat 18. Deze avond zal Dr. M. M. Plomp, Chi rurg te Zeist, spreken over „Experimen teren in de geneeskunde". De nieuwe bewoners van het snel groe iende Soesterveen zijn van harte wel kom op deze avond. Ongeveer 30 dames uit het Soesterveen zijn al lid van de N.C.V.B. Het is de bedoeling dat te zij ner tijd in uw woonwijk een afdeling wordt opgericht. Hoe sneller het leden aantal groeit, des te eerder is er een afdeling in het Soesterveen. Komt u eens als gast? en omgeving ook zal oriënteren op de woningbouw daar. Er worden bezoeken gebracht aan het uitbreidingsplan Thamesmead en aan de nieuwe stad Harlow. Twee van de vier dagen in Londen zal het gezelschap besteden aan het bekijken van woning- bouwprojekten, waarbij men zich in hoofdzaak zal verdiepen in de grote projekten. Naast het „zakelijke" van de trip is er voldoende aan de ontspanning gedacht. Vier dagen lang staat de Soesters een bus ter beschikking, die hen onder meer zal brengen naar een aantal toe ristische evenementen in het centrum van Londen en Oxford. Bovendien wordt een bezoek gebracht aan een musical. Het gezelschap is vanmorgen vroeg om zes uur vertrokken, vanaf Rotterdam met een K.L.M.-toestel. Maandag ko men de Soesters terug. Ongetwijfeld boordevol indrukken, in iedergeval veel meer dan ze opgedaan zouden hebben als het feest in Soest was gevierd. Maar daar voelde de directeur weinig voor. Ze wilden het feest niet beper ken tot een etentje en een glas sherry voor de directie, maar juist het perso neel bij de viering betrekken. De heer P. C. Pieren (P.A.K.) is dins. dagavond benoemd tot lid van een commissie, die vrijwel niet bij elkaar komt en daartoe ook zelden aanleiding heeft. Het betreft hier de commissie Ideeënbus, waarvan mevr. Oranje (V.V.D.) zich afvroeg, wat er nu eigen, lijk uit de bus komt. „Doorgaans hetzelfde als wat er in gaat", zo antwoorde de burgemeester, maar hij erkende, dat het idee van de Ideeënbus praktisch niet funktioneert. „Maar je kan nooit weten". In het af gelopen jaar blijkt er één keer iemand met een idee te zijn gekomen en tot overmaat van ramp was het volgens de burgemeester nog een slecht idee ook. Verscheidene jongetjes uit de omgeving van de Dalweg kwamen dinsdag met brandwonden in hun handen thuis. Van een paar wegwerkers hadden zij witte poeder gekregen, waarmee wegmarke ringen plegen te worden aangeduid. Het poeder bevat echter een hoeveelheid fosfor, dat ervoor moet zorgen, dat het spul inbrandt in het asfalt. Toen de jon gens dan ook van het poeder tussen hun handen balletjes wilden wrijven, verbrandden verschillenden hun handen. Een hunner, de acht-jarige R. van L. moest zich onder doktersbehandeling stellen. Bij een verkeersongeval op de Amers- foortsestraat ter hoogte van Ons Belang in Soesterberg zijn drie auto's tamelijk zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde, toen de 34-jarige W. W. S. uit De Bilt, die met zijn wagen in de middelste strook reed, moest uit wijken voor een auto, die op de rechter rijstrook reed, maar plotseling naar links ging. Toen S. ook naar links uit week, kwam hij in botsing met een ge heel links voorgesorteerde auto van de 42-jarige V. T. J. de K. uit Utrecht. Deze auto werd naar voren geduwd en kwam in botsing met de wagen van de 33-jarige Amerikaanse militair R. E. P.. De wagen van De K. werd vrijwel ge heel vernield, terwijl ook de beide an dere wagens aanzienlijke schade op liepen. De man, die volgens S. het onge luk zou hebben veroorzaakt, is doorge reden. Bijna onopgemerkt is enkele weken ge leden het metaalverwerkendbedrijf „FREJO" n.v. aan de Dorresteinweg in de nieuwe behuizing getrokken om het bedrijf, dat zeven jaar geleden door de heer De Zoete werd opgezet in een schamele behuizing aan de Waldeck Pyrmontlaan, aan te passen aan de eisen van deze tijd. Wat in 1963 als een eenmanszaakje van start ging, is in die zeven jaren uitge groeid tot een bedrijf met een vloerop pervlak van 500 m2, voorheen amper 100 m2, met acht man personeel. De ruimte aan de Waldeck Pyrmontlaan werd veel te klein voor de „grote" op drachten die het jonge bedrijf uit heel Nederland kreeg opgedragen. Was men vroeger hoofdzakelijk inge richt voor de vervaardiging van arma turen voor verlichting, een specialisatie die ook nu nog van pas komt bij de vervaardiging van de complete reclame verlichting op Schiphol, op dit moment is men druk bezig met de vervaardiging van reusachtige asbakken en prullen manden voor dat zelfde Schiphol, terwijl men ook volop bezig is met de fabricage van een zelfde type prullenbak en asbak voor het Wassenbeeldenmuseum in Lon den. Op zijn tekentafel heeft de heer De Zoe te complete ontwerpen klaar liggen van mechanisch etalagemateriaal bestemd voor de grammofoonplatèn van een be kende gloeilampenindustrie in het zui den van het land. Het moderne pand aan de Dorrestein weg, dat, wanneer de plannen voor een eigen spuiterij doorgaan, nu al weer 2 Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak tot ming seporters en anhaang ok roeng weer teleur mot stel le, omdak ok deze keer geen plaots hep gekrege in de nieu we gemeenteraod vaan ongs darrup in ontwikkeling. As belaangstellend inwonur, en de mo- gelukhied tot inspraok wordt noeng een- maol mit de daag grotur, bink vol be- laangstelling of mok zeige uut nieuws- gieruhied op de peblieke trebuune gaon zitte. Noeng an de drukte op die stoele waas wel te marreke datter wat te ge- beure sting, maor ast zo deur blief gaon mit ut gruuije vaan die belaangstelling, daan zaait nie zo bar laang meer dure ofter zaal knaap waat stoele bie motte komme om iedereen te kenne laote zitte. As maan vaan de heule daag laangs de weg, konk de meeste minse die de laots- te jaore meer of minder hun stemme liete schalie op de gemeenter..odsvur- gaoderinge of kemmissiebieëenkomste, maor der waore der die der noeng nie meer biezaote. Naost un kwak vaan die ast waore uut de raod nie weg te denke binne, neem allenug maor is die beest- aachtug goeije wethouder De Haon, of die daome mit haor toepasselukke naom veur haar paartie, Oraanje. Die minse lieke der ast waore heulemaol bie te hore, en waorom ok eigeluk nie. Ajje je warruk goed doet, daan kejje naor ming heul bescheije mening nie laang genog lid van de raod weze. Boere, burregers, middestaanders en buuteluu binne noeng in de raod vurte- genwoordug, presies zoas ut mot. Noeng wittik wel datter un heule kwak Soes ters vaan geboorte binne, diet allemaol nog nie zien aal die mederne dinge, maor de tied is waat daat angaot geen ding waat op bepaolde minse liek, die staot nie stil, geen tel, en daat kejje vaan sommuge minse nie zeige. Ik ken ming zo veur stelle, daat ut vruuger heulemaol nie zo belaangriek waas of jie kaoke bar goed vaanmekaor kon kriege, maor noeng is daat noodzaoke- luk. Ajje noeng in de raod zit, en jie ken aors mit je hoof heen en weer gaon, ofgewisseld vaan links naor rechts en vaan bove naor beneje, daan ist un kwestie vaan tied of jie ken gaon, en zo mot ut ok. Waant waat heijje an un kwak vaan die jao en nee-knikkurs, Gart zouw op zun eige mederne wieze zeige, meeneme en fietse gaon pikke opt Daamrak, al zaal die der noeng zelluf nie zo bar graog heengaon, omdatter zo of en toe nog wellis iemaand mit un gaat in zu kop naor de doktur mot om datter door zo nodig iemaand un steen teuge zun kop mos gooije. Maor wullie hoeve veur die „knikkurs" nie meer baang te weze, as wullie daat soms ooijt deris waore gewees, waant de mederne tied laot geen laangdurugge plaots meer ovur veur zuk soort minse, die de be- volluking vurtegenwoordugge. Vruuger kon daat bie ongs in Soest nog wel, en zaot de here raodslede mekaor ovur de kleinste dinge behoorluk in de haore, en kon der op ellek klein ding uutvoe- rug worre ingegaon. Noeng word er netuurluk ok nog wellis op zoon bar klein ding ingegaon, maor veul tied is daor nie meer veur beschikbaor, allus mot kort en kraachtug. Aal viel ming wel op daat de kingder- achtughied ok in de mederne polletiek nog nie of messchien wel gelukkug nog nie is vurdwene. Veurbeelde zaat, maor daat ene ovur de benoeming vaan un kemmisielid veurt slaachthuus vongk wel aordug. Kiek ik zouw ming veur kenne stelle daat ajje zelluf un bar grote dierevrind bin, en vaan je leve nooijt un lekker stukkie vlees op je bord hep gehaad, omdajje veegetaoriejer bin, dajje daan heulmaol geen belaangstelling zouw hebbe veur zoon slaachthuuskemmlssle, daorom kenk ming bes veurstelle daat un ofgevaordigde vaan de paartie dfet dichtste biet vee staot en sting. der raor vaan opkeek daat die benoeming noeng an zun neus veurbie gong. Ut is alle maol nog op zun pootjes terech gekom- me. Maor jao, waorom zouw un mins ut ok makkeluk doen ast ok moeijeluk ken, en zekur in pooletieke zaoke, daat houwd ut levend. Klokken - Priima horloge Gouden- en zilveren sieraden Verlovingsringen Uurwerkreparaties HORLOGERIE w Njr Geopend van dinsdag t/m zaterdag van 9-18 uur KONINGINNELAAN 21 - SOEST- TELEF. 02155-8319 klein blijkt te zijn, is een schepping van de Soester architect H. Beekman, terwijl de Amersfoortse aannemer Egmid voor de bouw zorgde. Frans Bosman Elektra heeft de complete elektrische installatie van het pand verzorgd. De modernste apparatuur die in het be drijf is opgesteld plaatsen het jonge be drijf vooraan in de rij van metaalver werkende industriën die zich in de loop der jaren hebben gevestigd op het In dustrieterrein. Iedere 2e woensdag van de maand wordt er voor de afd. Soest-Zuid een le zing gehouden in de Rank. Het bezoeken van deze avond zal u ongetwijfeld helpen zich spoedig in Soest thuis te voelen. De agenda voor het komende seizoen ziet er als volgt uit: 14 okt. Mevr. C. v. Hees-Cino. Onderwerp: Klederdrachten. 11 nov. Mevr. M. Eberlé-Gotlib. Ond. Christelijke feesten zijn Joodse feesten. 16 dec. Kerstwijding. 13 jan. De heer J. F. Boegborn. Oud. Huwelijksgoederen en erfrecht. 10 febr. Jaarvergadering. 17 maart. Dr. J. v. d. Haar. Ond. Chris telijk geloof en crematie. 14 apr. Mevr. M. Marijs-Visser. Ond. De Jehovah-Ge- tuigen. 5 mei. Fondue-avond. (Ned. Zui- j velbureau).

Soester Courant | 1970 | | pagina 4