tü S^caXv- Internationale top-volleybalwedstrij d in sporthal „Beukendal" K Donkere wolken pakken zieh samen boven het Soester honkbal E.B.v.5 VESPA GIA0 De Witte Pompen GARAGE STAM SPORTHAL BEUKENDAL FEIJEN00RD, BIJNA 'N WAARDIGE WERELDKAMPIOEN Autoboetiek MENINGEN VAN LEZERS 1 plus 1 is3 S.E.C. (zat.) morgen naar Renswoude Voetballende S.E.C.-dames wonnen van Leusden Hees krijgt Cobu Boys op bezoek Red Stars-nieuws Drie S.E.C.-elftallen zondag actief Is uw boot of caravan al verzekerd J. L. M. van Hal-Zonderop Concours Hippique Ruitersportcentrum Soest vooit een.renault, NIEUW OF GEHItUIKT WEDSTRIJD-PROGRAMMA De Duinkikkers zwemmen waterpolo De Meteoren S.0. „Soest" Fazant is huis kwijt VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1970 »'s IL. 4784 >'a de geweldige wedstrijd, tegen het deze week kampioen geworden Hilver- sumse DONAR, van twee weken gele den, kwam het SEC-honkbalteam het afgelopen weekend in het veld tegen het Rotterdamse Euro-Stars, waarvoor de verwachtingen van het thuisfront uiteraard bijzonder hoog gespannen wa ren. Beide teams kwamen gespannen het veld op, de wetenschap dat SEC het DONAR erg moeilijk had gemaakt, en dat Euro-Stars Robur '58 had bedwon gen, versterkten de wederzijdse span- ning. Fouten aan beide zijden, veroorzaakt docr die spanning, beheersten de wed strijd. SEC bleef zondagmiddag duide lijk beneden haar kunnen, de slagploeg kon zijn draai niet vinden, en de ook nu weer voortreffelijk werpende Jan Hofman, zag zich onvoldoende gesteund door zijn „veld", Euro-Stars scoorden drie van de vijf punter uit veldfouten van SEC. De slagploeg van de Rotter dammers wist de zenuwen het snelst te bedwingen, en het goede werpen van Jan Hofman ten spijt wisten zij de wedstrijd, die SEC nog vaster op de laatste plaats drukte, met 5-1 in hun voordeel te beslissen. Degradatie naar de 3e klas van de K.N.H.B. lijkt praktisch onvermijdelijk. Het tweede team kwam dit week end opnieuw tot een goede prestatie. Op het veld aan de Bosstraat legden zij de honkballers van Chefana uit Kaarden volledig hun wil op. SEC overlaste zijn tegenstander volkomen, en pas aan het eind van de zeven in. nings durende wedstrijd kwam het SEC-veld in actie toen men er toe over ging de Chefana slagploeg gelegenheid te geven te slaan. Maar zelfs die ge boden gelegenheid stelden de Chefana- slagmensen niet in staat de score te wijzigen. Hierbij dient wel aangete kend te worden dat een gedeelte van dp Naardense ploeg pas kort „honkbal" probeerde te spelen. De verdediging was van het zelfde laken en pak. F. la Rose zorgde in deze wedstrijd voor een 2-honkslag en een home-run. Werpersresultaten R. Waterreus 15-7-1. Chefana 7-5-16. Score per inning SEC: 2-8-2-7-0-0-0. Chefana: 0-0-2-1-0-1-1. wmSÜh d? B?L. kwam het afgelopen strijd aan"! veld, en bond de strijd aan tegen het Utrechtse H.M.S. maal n P ocg toonde zich 0°k dit- vah1,T meester' en met een score sllltj rle innlnss bereikt, be- deoi TSZI) wedstrijd in hun voor- gasten maakten een onzekere *en wisten «een afdoend ant woord tc vinden op het geweld van de Soester slagploeg, die twee 2-honk- siagen en een home-run aan lieten te kenen. De Soester defensie was iets solider, maar er werden toch ook nu weer onnodige fouten gemaakt. Werpresultaten: E. v. d. Burg 6-7-3. K.M.S. 2-4-10. Score per inning SEC 6-4-1. H.M.S. 1-2-0. REMBRANDTLAAN Ï8 - TEL. 02155-4785 Deze winter 1 extra week verblijf gratis bij boeking FIT-appartementsreis van 2 weken of langer. Wintersport Hotel planfolder eveneens verschenen Reserveringen bij Steenhoffstraat 9a, telefoon 6571-4905 Het. eerste zaterdagelftal van SEC, dat de competitie even verrassend als hoopvol is begonnen met een 5-2 over- winning op SVM Boys, gaat morgen by Renswoude op bezoek. Ook Renswoude won zijn eerste wedstrijd, zij het maai met minimaal verschil. De - competitie is nog te pril om een voorspelling te wa gen, maar na de succesvolle start van SEC wordt er toch wel wat van de nieuwe eerste klasser verwacht. De wedstrijd in Renswoude begint om vier uur. Om half drie vertrek :en de spelers uit Soest. Het elftal zal bestaan uit de volgende spelers: Kramer, Meijer, Wolfsen, Demmers, Koelewijn, Schui- ling, Hoefman, Rouwendaal, Sengers, Hartman, K. Dorrestein, De Vries en Stalenhoef. Het tweede elftal begint morgen ook aan de competitie en wel met een thuis- wedstrijd tegen het Veenendaalse GVW 4. Deze wedstrijd begint eveneens om vier uur. Voor SEC zullen in het veld komen: De Beer, Van Remmerden, Baptist, Van Drie, Voskuilen, Luitelaar, Van t Kloos ter, Nijhuis, Tersteeg, Rijnders, v. d. Brakel en Posthuma. SEC 3 gaat de competitie morgen, op eigen veld beginnen met een wedstrijd tegen Cobu Boys 3 uit Amersfoort. De aftrap zal om twee uur worden gedaan. Voor SEC komen in het veld: Gouw, Van Delden, Verweij, W. Kraay, Hottin- ga, Meidam. Niewaal, v. d. Berg, Vink, Zeil, Kok, Rademaker en v. d. Broek. En tenslotte gaat het vierde morgen bij Hees 3 van start in de volgende samenstelling: Bakker, De Graaf, Kamp horst, Hop Piepenbroek, Jekel, Hodde, Cairo, Staal, v. d. Schagt, Timmer, v. d. Loon en Roels. Woensdagavond hebben een aantal aan SEC verbonden dames laten zien, dat zij ook hun mannetje (figuurlijk dan, want de meesten waren niet getrouwd) staan. In een voetbalwedstrijd tegen het Leusdense Bavoort werd met 2-1 ge wonnen. Het is een bijzonder boeiend duel geworden. Weliswaar had scheids rechter Posthuma wel eens moeite om de dames tot de nodige voorzichtigheid te manen, maar de strijd is toch naar wens verlopen, althans voor SEC, dat met 2-1 won. Al vrij gauw na het eerste fluitsignaal namen de bezoeksters de leiding dankzij een foutieve terugspeelbal van een van de SEC-verdedigsters, waarvan een van de Bavoort-aanvalsters wist te profi teren. Maar Petra Dasselaar maakte uit een voorzet van de dochter van de scheidsrechter weer gelijk en peme Hop benutte daarna een strafschop, waarmee de rust- en tevens eindstand op 2-1 kwam. Het verleden week niet erg overtuigend gestartte Hees (2-2 in de uitwedstrijd tegen VVJ) krijgt morgenmiddag om vier uur het aanmerkelijk sterker ge worden Cobu Boys met enkele oud- HVC-ers in de gelederen op bezoek. Voor Hees zal het meteen een kracht proef worden. Hees zal aan de homogeniteit van het elftal nog heel wat moeten doer. om weer hetzelfde niveau als verleden jaar te kunnen bereiken. Voor het eerste zijn aangewezen: Kamp horst, v. d. Lugt, Castricum, Geitenbeek, Van Beek, Hardeman, v. d. Veen, Gert, Egbers, De Jong en Verwoerd. Reserves zijn Crisinelli en Van Es. Het tweede elftal gaat op bezoek bij Hoevelaken 2, dat Hees het vorig sei zoen een paar verpletterende nederlagen toebracht, waaronder een met dubbele cijfers. Hees hoopt met de volgende speles tot een beter resultaat te komen: R. Altena, Schimmel, H. Altena, Kok, v. d. Blom, De Zoete, v. d. Veen, Haverkamp, Hop, Hilhorst, Dorrestein. Reserve is Snijders. Hees 3 krijgt SEC 4 morgenmiddag om twee uur op bezoek. Voor Hees komen in het veld: Pouw, Looise, Kuier, De Haas, De Jong, Vrakking, Schimmel, De Boer, Kamphorst, Van Brummelen, De Jong, Westhof en Wilhelm. De jeugd gaat morgen voor het eerst gebruik maken van het nieuwe veld. Daarop zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld: Hees jun. AVVZA A (3.00 uur) en Hees pup. lbCobu Boys. Ook staat nog een jeugdwedstrijd KVVAHees in Amersfoort op het pro gramma. Red Stars jongens junioren naar Nederlandse jeugdkampioenschappen Komende zondag gaat de jongens jeugd naar Amsterdam om daar proberen door de voorrondes te komen in het „Lew Lake"-töernooi om het kampioenschap van Nederland. De jongens spelen daar voor het laatst mee in de adspiranten- afdeling, want het is zo dat de kam pioen van vorig seizoen per distrikt in elke afdeling naar dit kampioenschap wordt afgevaardigd. De eerste wedstrijd van de Red Stars jongens wordt in de Amsterdamse Apol- lohal gespeeld om 11.40 uur tegen het Amsterdamse Herly. Wordt ook de tweede wedstrijd om 14.00 uur tegen het Haagse Vodo gewonnen, dan heeft Red Stars de eerste ronde gehaald en zal het op 20 september verder strijden. De volgende spelers gaan naar Amster dam toe: coach R. Valk. Spelers Jos van den Brink, Eduard Zeil, Peter Lusten- houwer, Majel Lustenhouwer, Piet v. Hunen, Ben Roedelof, Ton van den Brink en Johan v. d. Grift. Red Stars adspiranten naar U.V.V.-toernooi De adspiranten jongens van Red Stars gaan komende zondag naar Utrecht om daar deel te nemen aan het door U.V.V. georganiseerde toernooi. De jongens zijn in één poule ingedeeld met P.S.V. (eind hoven) O.S.G. (Utrecht) en U.V.V. Alle wedstrijden, er zijn ook wedstrijden voor dames, heren, meisjes- en jongens junioren, worden in sporthal „Catharij- ne" gespeeld. Red StarsMosquito's vriendschappelijk Vanavond (vrijdagavond) speelt zowel het heren- als het damesteam een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Amsterdamse Mosquito's. De wedstrijd van de dames is om kwart voor tien en die van de heren om half negen. Zondag a.s. kunnen de liefhebbers van volleybal hun hart ophalen in de sporthal Beukendal. Dan speelt namelijk de Poolse volleybalploeg Resovia, derde in de Poolse competitie, een demonstra tiewedstrijd tegen de Nederlandse ere- divisieploeg CITO uit Zeist. In de Poolse ploeg treffen we namen aan alsStanislaw Gesciniak, Brenislaw Be- bel, Marek Karbarz en Jan Such. Spe lers die behoren tot de Poolse selectie voor het nationale team. Spelers die u kon aantreffen op de spelerslijst van het Poolse team in Mexico. Het is een bijzonder voorrecht dat wij in Soest kunnen genieten van het Pool se spel, zo vlak voor de wereldkam pioenschappen in Bulgarije. De Polen kun nen gerekend worden tot de beste vol leyballers ter wereld.. Zij waren het, die destijds samen met de Russen en Tsjechen het eerst in wedstrijden de zeer snelle aanvallen op een z.g. korte set-up uitvoerden. Hoewel de Nederlandse eredivisie ploeg CITO uit Zeist behoort tot de betere teams uit onze competitie mogen we aannemen dat het Poolse team deze wedstrijd zal gaan winnen. Maar coach Hogerwaard, de voormalige trainer van het Haagse Blokkeer, heeft zijn team de laatste weken danig onder handen genomen. CITO traint onder zijn leiding drie maal per week. Het team heeft op enkele toernooien al 'n aantal opvallende prestaties geleverd. Aardige bijzonder heid is nog dat een oud Olympia-speler, Irving Wong, behoort tot de spelers van CITO. Voorafgaande aan deze internationale wedstrijd speelt een Soester team be staande uit spelers van Olympia en SVV een wedstrijd tegen het Amers- foortse VIOS. Voor Olympia spelen mee Ad van Brummelen, Wim Endendijk Geert Smid, Werner Paans en Wim van Schaffelaar, van SVV de spelers Ries Stalenhoef, Co van Herwaarden, Kees Kok en Herman Stam. Scheidsrechter van de voorwedstrijd is de heer Jan Stam terwijl de Amers- foortse scheidsrechter Pierre Stevenaar de hoofdwedstrijd voor zijn rekening neemt. De wedstrijden beginnen om 4.00 uur (16.00) precies. De zaal is open om 15.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 1,50 per persoon. De spelers van CITO zijn de afgelopen weken bijzonder druk geweest met de training voor de wedstrijden tegen hun Oost-Europese tegenstander. Met trainingsjack de heer Van Savooien, speler van CITO, en trainer van het Soester Olympia. Drie SEC-elftallen beginnen zondag aan de competitie. Het eerste moet nog een week geduld hebben en zal van die week gebruik maken om uit te rusten en een beetje bij te komen van de te leurstellingen, die men in de wedstrij den in het nederlaagtoernooi te verwe ken heeft gekregen. Het tweede elftal gaat zondag van start met een om twaalf uur beginnende uitwedstrijd tegen Amersfoortse Boys 3. Voor SEC komen dan in het veld: Van Velzen, Van Coeverden, Abbel, Potho ven, Kooy, Van Breukelen, Pureveen, Lenarduzzi, v. d. Brakel, Luschen, W. Dorrestein, (M), Roest, W. Dorrestein (W) en Jasperse. Het derde elftal begint de competi tie met een uitwedstrijd tegen Roda 2 in Hamersveld. Deze wedstrijd begint om half drie. Voor SEC zijn uitverkoren: Schimmel, Lam, Kanters, C. Wildenburg, Jebbing, Van Veenendaal, Van 't Klooster, G. Wildenburg, v. d. Vaart, Huyink', v. d. Linden, Scheurwater en Tuenter. Het vijfde elftal tenslotte begint eveneens met een uitwedstrijd en wel om twaalf uut in Amersfoort bij HVC 4. Dit elftal zal bestaan uit de volgende spelers: Groenesteijn, Hoed, De Jong, J. Wildenburg, Ruttenberg, Westerveld, Dasselaar, Veldhuizen. Dekker, A. Hooyer, W. de Bruin, De Groot en L. van 't Klooster. Ook de jeugd komt morgen weer in het veld en wel voor de volgende wed strijden SEC jun. A—Candia A (4.00 uur), Amersfoortse Boys jun.SEC jun. B en SEC jun. CAmersfoortse Boys D (2.30 uur). Voor de pupillen staan op het program ma: IJsselmeervogels pup. 1SEC 1, SEC 2Quick 3, Spakenburg 3SEQ 3, Quick 7SEC 4, SEC lbQuick lb en Scherpenzeel lbSEC 2b. Al deze pupil- lenwedstrijden beginnen om één uur. Inlichtingen hierover bij Bilderdijklaan 1, Soest, telefoon 3029 Het Ruitersportcentrum „Soest" organi seert op zondag 20 september a.s. haar jaarlijks concours hippique. Hieraan zullen o.a. deelnemen de wel bekende inter- en nationale springrui ters A. Ebben en P. Bakker en vele andere prominente springruiters. Het evenement begint te 9.30 uur. T-f.liU.IDIf. NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK Telefoon 02155- Verkoop 2850 - Magazijn 6691 UW RENAULT DEALER In onze showrooms kunt u rustig de diverse modellen bezichtigen en deskundig worden voorgelicht. 1 U berit van harte welkom N.O.C.-garantie - Financiering - Inruil Zondag 6 september 1970, 16.00 - 18.00 uur Volleybal. Internationale volleybalwedstrijd Resovia (Polen) Cito (Zeist) (beiden eredivisie) Voorafgegaan door een wedstrijd Olympia/SVV—VIOS. De 600 Nederlanders in 't stadion van Bo- ca Juniors in Buenos Aires kwamen twee keer tijdens het duel tussen Estudiantes en Feijenoord in stemvolume boven de honderdvoudige meerderheid van Argen tijnen uit. Dat was bij de gelijkmaker van Wim van Hanegem en aan het ein de. De „Zilvervloot", het „Geen woorden maar daden" en het nieuwe strijdlied „Feijenoord" schalden door de gure Ar gentijnse lucht. Geen wonder: de Rotterdamse club heeft het gepresteerd om niet te verliezen van de Zuid-Amerikaanse kampioensclub Es- tudianties de La Plata. Dat leverden in het verleden alleen Real Madrid in 1960 (0-0 tegen Penarol in Montevideo) en Internazionale uit Milaan in 1965 (0-0 tegen Independiente in Buenos Aires). Maar wat Real Madrid en Inter niet konden, durfde Feijenoord wel: aanval len. al was dat ook nodig na de spoedig opgelopen 2-0 achterstand. Plotseling naar de wereldtop Met het gelijke spel van 2-2 heeft Feijenoord een prachtig uitgangspunt voor de return in Rotterdam. Dan kun nen de zo plotseling naar de wereldtop doorgestoten Rotterdammers als vierde Europese club de wereldbeker ver overen. Hun voorgangers zijn Real Ma drid in 1960, Internazionale in 1964 en 1965 en AC Milaan in 1969. Als er niet gelijk wordt gespeeld op 9 september in de Rotterdamse kuip dan zal voor de elfde keer de wereldbeker worden uitgereikt. Deze beker werd tot nu toe twee keer gewonnen door het Braziliaanse Santos (met Pele) in 1962 en 1963, door Internazionale in 1964 en 1965 en door het Uruguayse Penarol in 1961 en 1966. De beker kwam één keer in het bezit van Real Madrid in 1960, Racing Burenos Aires in 1967, Estudian tes de La Plata in 1968 en AC Milaan in 1969. Zeer goede kans Het zit, er dik in, dat Feijenoord nadat het eerst de Europacup van AC Milaan had overgenomen dat nu ook zal doen met de wereldbeker. Feijenoord is fa voriet op 9 september.-Niet alleen om dat het thuis speelt, maar vooral door de wijze waarop het zelfverzekerd de Ar gentijnen van trainer Zubeldia in eigen land een alleszins verdiend, gelijkspel afdwong. Duidelijk is in Buenos Aires wel ge worden, dat Estudiantes zich niet gelijk AC Milaan en Celtic door Feijenoord op het middenveld laat overklassen. De Argentijnen Bilardo, Pachame en Eche- copar toonden zich de gelijken van Jan sen, Van Hanegem en Hasil. Hét ver schil tussen beide teams school in het raffinement van de aanval. Dat bleek Estudiantes alleen in het eerste kwar tier op te kunnen brengen. Trejjtel: vertrouwen Bovendien kwam aan het licht, dat de verdediging van Feijenoord na het on gelukkige eerste kwartier bijzonder goed sloot. Vooral Theo van Duivenbode, Ri- nus Israël en Theo Laseroms blonken uit door strategisch inzicht. Voor de return in Rotterdam is van groot be lang, dat Eddy Treijtel na zijn slechte start tot grote hoogte groeide en enige meesterlijke reddingen verrichtte. Dat zal hem vertrouwen schenken.^ En Eddy Treijtel heeft vertrouwen no dig, want in Rotterdam zal de strijd tussen Feijenoord en Estudiantes open zijn. Trainer Ernst Happel en zijn man nen kunnen zich geen moment veilig wanen als hun voorsprong geen drie doelpunten bedraagt. Want Estudiantes kan de wereldbeker ook nog veroveren en zal ongetwijfeld alles op alles zetten om dat stoute stukje uit te halen. Nuchterheid grote kracht Nu is in het afgelopen Europacupseizoen gelukkig wel gebleken, dat Feijenoord zich weinig aantrekt van het favoriet zijn. Happel heeft gezorgd dat zijn spe lers een zeer zakelijke instelling hebben. Heel nuchter zullen zij hun Zuid-Ame rikaanse opponenten moeten opvangen, die ongetwijfeld weer zullen proberen in het begin van de wedstrijd toe te slaan. Als die opzet mocht slagen krijgt Feijenoord het moeilijk, want dan zal Estudiantes waarschijnlijk massaal gaan verdedigen. Het arbitrale trio heeft onder leiding van de Oostduitse scheidsrechter Glöck- ner de wedstrijd in Buenos Aires uit stekend in de hand gehad. We mogen hopen dat de drie Zuid-Amerikaanse topscheidsrechters, waarvan er twee als grensrechter zullen fungeren, het in Rotterdam net zo goed doen. Dan zullen moeilijkheden met de spelers en het publiek kunnen uitblijven, want laat Feijenoord zich alsjeblieft geen reputa tie op de hals halen zoals Estudiantes. Zwaar programma Als Feijenoord, zoals we verwachten, met dezelfde beheersing speelt als tegen AC Milaan, Celtic en Estudiantes in de uitwedstrijd geven we de Rotterdam mers 85 procent kans op 9 september in de kuip de wereldbeker te veroveren. Bij een gelijkspel volgt op 11 september in het Bernabeu-stadion van Real Madrid een beslissingswedstrijd. Hopelijk komt het niet zover, want al op 16 september moet de waarschijnlijk aanstaande houder van de wereldbeker aantreden voor de eerste ronde in het nieuwe toernooi om de Europacup tegen het Roemeense UT Arad, overigens geen onoverkomenlijke hindernis. RACING CENTRE SIMAZO Kleine Haag 21 Amersfoort Is er ook voor u! Altijd parkeerruimte De op maandag jl. verzwommen club kampioenschappen leverden het volgen de resultaat op: 200 meter rugslag: A. Kok 3.44.-; P. Westdijk 3.56.7; E. Koehof 3.20.4); H. Wijnmalen 3.17.-. 200 meter wisselslag: R. v. d. Maas 3.39.8); Y. v. Doorn 3.48.1; A. Koehof 3.31.9; A. Egbers 3.45.4. 200 meter vrije slag: A. Kok 3.35.4; H. Wijnmalen 2.41.3; E. Koehof 3.15.8; P. Westdijk 3.32.3. 100 meter vrijslag: R. v. d. Maas 1.24.2: A. Egbers 1.36.-, Y. v. Doorn 1.37.-; G. v. Kooten 1.39.-. Voor het komende weekend staat er een kampeer-poloweekend op het program ma voor een dames- en herenteam. Tn een toernooi in Culemburg zullen de volgende wedstrijden worden gespeeld: DuinkikkersBRB, DuinkikkersCRB, Duin kikkersVahalis. Programma zondag 6 sept. Meteoren 1Olympia 1, aanvang 14.00 uur. Opstelling dames: R. Groen, C. v. Her waarden, M. Schaafsma, C. Wiss, W. Huurdeman, M. Haarmans, heren: C. V. Rouwendaal, L. de Haan, H. Friebel, N. Bitterling, W. Wamsteeker, A. Haar mans R. Lagemaat. S.K.V. 3Meteoren 2, aanvang 12.00 uur. Opstelling dames: A. v. Dijk, S. Post huma, A. v. Zetten, A. v. Onwezen, M. Hollander, K. v. Rouwendaal er de he ren: F. v. d. Kuil, N. Vermeulen, F. Brandsma, W. Kraay, T. Aaquino, J. Roels. Wedstrijdprogramma Zondag 6 september 1970: 2.30 uur: Amersfoortse Boys 1Soest 1 De opstelling wordt vrijdagavond be kend gemaakt. 2.30 uur: Soest 2Amersfoortse Boys 3. De opstelling wordt vrijdagavond be kend gemaakt. 10.00 uur: A.P.W.C. 5—Soest 3. Vertrek 9.15 uur van de kantine van Soest. Het elftal zal worden gevormd door: B. Lieverse, H. Hagen, R. Kleinegris, W. Bakker, P. Lankreyer, A. Coolman, T. Harskamp, C. Dorrestein, F. Bunnik, P. Hooft, G. J. v. d. Linden, F. Ros, J. v. d. Deysel. 12.00 uur: Soest 5Amersfoortse Boys 4. De samenstelling van elftal: W. Hilhorst, C. Wolfsen, J. Pepplinkhuizen, F. Ru- pert, R. Hoff, A. Bakker, C. Clarisse, G. v. Dorresteyn, C. Verkerk, R. Uiterwijk, A. Wagner, J. v. d. Meulen, H. Kroder, T. Bunnik. Vriendschappelijke wedstrijden. 12.00 uur: Soest 4Soest 6. Opstelling Soest 4: J. Barnhoorn, G. Beyer, J. Beyer, H. Beyer, P. Visser, A. v. d. Linden, P. Hilhorst, G. Kok, W. Rademaker, H. Rebel, E. Epskamp, B. Epskamp, H. Sukel. Opstelling Soest 6: A. Roest, T. Jansen, A. Kuyer, T. Westerveld, H. v. Dijk, M. v. Dijk, H. Dijkman, R. Nijssen, G. Haage, O. Rijntalder, B. Smink, F. V. Leek, H. Westhof, L. Wesselingh. 12.00 uur Soest 9C.D.N. 7. Opstelling: G. Roest, S. Bakker, A. Beyer, N. Gros, P. Jak, C. Hilhorst, K. Hilhorst, C. v. Hengstum, H. v. d. Lugt, A. v. Megen, J. de Ruygt, E. Westerveld. 2.30 uur: Soest 7Soest 8. Opstelling Soest 7: H. Butzelaar, F. v. d. Lugt, N. Hooft, J. v. d. Kant, J. v. Isselt, C. Rebel, P. Hilhorst, A. v. d. Breemer, Mario Solo, H. v. d. Wardt, J. Smeeing, G. Dorrestein, J. Kok, D. Hoek, B. Rademaker. Leiders: H. v. d. Pol en B. Hilhorst. Opstelling Soest 8: A. Pronk, J. Beyer, J. Brouwer, F. v. d. Breemer, A. v. de Hoed, W. Logtenstein, J. Stalen hoef, C. Vonk, J. H. Butzelaar, R. Vos kuilen, G. Fonken, G. v. d. Hoed, L. v. Nuss, T. v. Fulpen. Leider: T. Beyer. Vrijdag wandelde ik met mijn honden in het Bos langs de Soesterbergsestraat, het gedeelte tegen de huizen langs de Van Beuningenlaan. Ineens klonk een zeer harde roepkreet van een vogel, ge lijk die van een bosfazant, doch veel harder. Daar liep een Zilverfazanten haan. Vloog niet weg, bleef tamelijk rustig. Moest dus ergens ontsnapt zijn. Ik heb het politiebureau gebeld om te vragen of van vermissing iets bekend was. Ook de inspecteur van de Dieren- beschermng heb ik gevraagd. Er was niets bekend. Beide instanties konden ook niets in dit geval doen. Ik ben toen weer teruggegaan om te proberen de fazant te vangen. Toen bleek mij dat hij gekortwiekt was en dus niet kon vliegen. Hoe moet zo'n vo gel aan water komen in deze tijd? Bo vendien heeft hij geen schutkleur. Hij valt direct op. Zijn enigste verweer weg te vliegen is hem ontnomen. Hij is dus een willoze prooi voor katten, honden en mensen. Ik had het geluk dat er langs de kant naar de Van Beuningenlaan gaas was. Op een plaats lagen vele takken op een hoop. Deze heb ik aan 'één kant tegen het gaas geduwd en zo ontstond een soort fuik. Daar kon ik hem langzaam heen laten gaan en hij liep er ook in vast. Mij was iemand bekend die meer dere volières heeft. Hij bood mij gast vrijheid voor de fazant aan, zodat hij nu tenminste veilig is. Tot het ogenblik dat ik schrijf is ech ter nog geen navraag naar de vogel ge daan. Het zou mij dus welkom zijn in dien de eigenaar zich meldde. Het lijkt mij het meest voor de hand liggend, dat het iemand rond de Van Beuningenlaan is. Misschien is er ie mand, die mij kan inlichten wie een dergelijke vogel bezit. G. J. A. Maxifc Oude Utrechtseweg

Soester Courant | 1970 | | pagina 8