I Artishock wil eultureel-centrum en openluchttheater in stadspark Van den TBrinh Van maar 4,- tot bijna 7,- Slagerij wisselde van eigenaar GRATIS WIS0-ZEGELS ONTVANGT U BIJ: Supportersvereniging wil beter voetbal in Soest stimuleren Zeepost Officiële Mededelingen Wet Ruimtelijke Ordening Bromfietser bij oversteken aangereden h E G v SETTEN De RAIFFEISENBANK wil hetU gemakkelijk maken; U ziet. de RAIFFEISENBANK wil U daarbij graag helpen. Bewaar deze advertentie opdat u er gebruik van kunt maken. KRABBELS VAN KNEUS WIE WEET... Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1970 Het rapport van de Commissie Stads park, dat onlangs verschenen is en waarin, een aantal suggesties wordt ge daan ten aanzien van de stoffering en indeling van het toekomstige park langs de weg over de Eng, is voor opmerkin gen, aanvullingen, suggesties en kritiek naar diverse verenigingen instellingen en instanties in Soest verzonden, waar van waardevolle reacties mochten wor den verwacht. Eén is er inmiddels ge komen en wel van de kunstenaarsver eniging Artishock. Zij hebben zich met het volgende schrijven tot B. en W. ge richt: „Met de commissie zijn wij het eens, dat het karakter van de Soester Eng met zijn nog steeds fraaie vergezichten uniek is. Wel komt bij ons de vraag op, hoe lang van deze vergezichten nog genoten kan worden. In de richting Soesterveen is het vergezicht reeds ver vangen door een betonnen horizon en na het gereedkomen van de plannen Klaarwater, Centrum, Klein Engendaal en Engweg zal van fraaie vergezichten geen sprake meer zijn. Wij betreuren deze ontwikkeling zeer en wij vragen ons af of door de stedebouwkundigen met de unieke Eng wel rekening is ge houden. De ruimtelijke werking, die van de Eng uitgaat, zal verloren gaan indien niet met de hoogbouw wordt gestopt. Met het plan om ruime gras- en speel weiden aan te leggen stemmen wij vol ledig in. De in ons rapport genoemde „coulissenaanplant" doet kunstmatig aan en lijkt ons weinig aantrekkelijk, zeker wanneer het er om gaat de ruimte te breken. Wij zouden liever uitgaan van het natuurlijke gegeven en een deel van het park bestemd willen houden voor landbouw en weiden, zoals nu ook ge beurt. Deze landbouw moet zo afwis selend mogelijk zijn om levendigheid en rustige bedrijvigheid in het park te ver krijgen. Nodig hjervoor zullen zijn: klei ne weiden met koeien, paarden, varkens, schapen enz. en kleine percelen gewas sen zoals aardappelen, granen, bieten, mais en zonnebloemen. Verder kunnen wij ons voorstellen, dat er bij de vele flatbewoners behoefte is aan een volks tuintje. Hiervoor zou een plaats in het park ingeruimd moeten worden. Wij willen u ook vragen of het niet mogelijk is, het park zoveel mogelijk in de omliggende wijken te laten doorlopen. Bijvoorbeeld het Soesterveen. De groen stroken welke in deze wijk zijn, zouden sterke relatie moeten hebben met het park, waardoor het stedelijke karakter van deze wijk wat kan worden ver zwakt. Dit zou in de eerste plaats kun nen gebeuren door zeer veel aansluitin gen vanuit de wijk naar het park te maken door middel van voetgangers- bruggetjes of tunneltjes. Wij denken er zelfs aan of Het niet zou kunnen, de landbouwgrondjfes en de veeweitjes ook in de wijken voort te zetten. Voorts willen wij het plan opperen om vanuit het park wandelroutes naar ver der gelegen recreatieterrenen te maken. Bijvoorbeeld van het park via Eigen domweg, Heeserlaantje naar het Insin- gerbos met aftakkingen naar de sport velden aan de Bosstraat. In de richting van het toekomstige recreatiegebied Wieksloterplas zou via „Klaarwater" ook een wandelweg gedacht kunnen worden. De aanleg van cross-fietspaden nabij het zandgat aan de Beukenlaan vinden wij een uitstekend idee, zo ook de sleehel ling. Wat betreft het crossen van brom fietsen willen wij de minderheid van de commissie steunen, echter alleen indien het crossen zich gaat afspelen in de hoek Vrijheidslaan/Engweg. Wij zijn van mening, dat de geluidshinder van de bromfietsen nauwelijks van belang is omdat in de nabijheid druk autoverkeer komt, waardoor het bromfietslawaai niet zal opvallen. Bovendien: als de Engweg er komt, zullen per dag tienduizenden auto's hinder door het gehele stads park veroorzaken en wij zien niet in, waarom een bescheiden crosshoek voor bromfietsen dan onmogelijk zou moeten zijn. Over de toegankelijkheid van het park hebben wij reeds een opmerking ge maakt. Wanneer het om de toegankelijk heid gaat in verband met de autoweg over de Eng zouden wij de door de commissie voorgestelde drie bruggen door slechts één vervangen willen zien. Over de voorzieningen in het park bij het centrum kunnen wij ons moeilijk een oordeel vormen, omdat hierover ons te weinig bekend is. Beeldhouwwerken en speelplastieken zouden hier een dankbare bestemming kunnen vinden. De geschetste plannen in de omgeving van de sporthal lijken ons goed. Een wielercircuit past beslist niet in het park. De voorgestelde bouwspeelplaats en avontuurlijke speelterreinen zullen zeer welkom zijn. Graag zouden wij meer dan één bouwspeelplaats in het park opgenomen zien. Dat een bouw speelplaats het park zou kunnen de toneren is ons niet duidelijk. De geplan de verkeerstuin zou beter in de richting van de bouwspeelplaats verplaatst kun nen worden. Deze twee zaken sluiten goed aan bij elkaar en het instructie- lokaaltje kan dan wellicht ook voor andere doeleinden worden gebruikt. En er komt ruimte vrij voor boeren. Voor een hertenkamp en een volière voelen wij helemaal niets. Wij geven de voorkeur aan de door ons eerder ge noemde boerenbedrijvigheid. Het lijkt ons veel aantrekkelijker in plaats van hertenkamp en volière een uitgebreide sortenng klein vee en pluimvee bij de kinderboerderij onder te brengen. Wat betreft de gemeentekwekerij dach ten wij dat hierbij volkstuintjes een goede aansluiting zouden kunnen vin den. Volkstuintjes zowel voor kinderen als volwassenen. De kinderboerderij. De in het rapport bedoelde boerderij lijkt ons voor dit doel zeer geschikt. Dat deze boerderij hiervoor veel te groot zou zijn, betwij felen wij. Het zal er geheel van afhan gen, hoe men de hier geboden mogelijk heden zal weten te gebruiken. Wij ho pen dat deze boerderij geheel voor de jeugd nodig zal blijken te zijn. De in het rapport genoemde bloemen weide heeft alleen zin als deze ook als plukweide mag worden gebruikt. Het door de commissie gemaakte voorbehoud zouden wij graag teniet gedaan zien. Dat er voor bejaarden speciale voorzie ningen worden gemaakt vinden wij een goede gedachte. Wellicht is het nuttig aan de bejaarden zelf te vragen wat hun verlangens zijn. Een autowasplaats zal het park waar dan ook kwaad doen. Dus alstublief niet. Niet meer parkeerterreintjes aanleg gen dan hoogstnoodzakelijk is. De loop afstanden zijn immers gering. De weg over de Eng. Zoals bekend is, zijn wij tegenstanders van de autoweg over de Eng. De aanleg van deze weg door het park beschouwen wij als een immer voortdurende aanslag op het leefklimaat van Soest. Wij willen na drukkelijk pleiten voor het behoud van oude boerderijtje en boeren woninkjes, gesitueerd in en nabij het park. Wij doen met de meeste klem een beroep op u deze niet te slopen, doch hieraan een bestemming te geven. Bijvoorbeeld woonruimte, atelierruimte voor kunste naars, verenigingslokaal, stallen e.d. Ons pleidooi geldt ook voor de bestaan de kaveltjes begroting en bomen. Laat zoveel mogelijk van het oorspronkelijke voortbestaan. Wij willen u voorstellen in het park een Openluchttheater te bouwen. Het be staande openluchttheater ligt ver van de woonwijken en heeft nauwelijks beteke nis. Het openluchttheater in het park echter zou behalve de gebruikelijke1 funktie, een bijzondere betekenis voor het onderwijs kunnen krijgen door het organiseren van gezamenlijke school- concerten, toneelvoorstellingen en ande re manifestaties. Dichtbij het park zijn veel scholen. Voor de leerlingen is het park dus gemakkelijk bereikbaar. Het openluchttheater zou niet ver van de sporthal (dus uitwijkmogelijkheid) ge bouwd moeten worden. Het nieuw te bouwen culturele centrum en een jeugdcentrum zouden ook een plaats in het park kunnen vinden. Wij willen u in overweging geven om voor de ontwikkeling, de verzorging en het gebruik van het park een commissie, werkgroep of bestuur te vormen waarin ook vertegenwoordigers uit de burgerij plaats kunnen nemen. Tenslotte mogen wij u beleefd verzoeken, een hearing te willen houden, waar alle geïnteresseer den hun bijdrage aan het tot stand ko men van het park kunnen leveren. Het komt ons ten opzichte van hen. die op het plan Engpark reageerden, als rede lijk voor, dat zolang geen hearing is gehouden aan de huidige Engsituatie niets wordt gewijzigd of v/ordt ge sloopt. Zou dit onverhoopt toch gebeu ren, dan heeft het weinig zin de door ons gewaardeerde mogelijkheid tot het doen van voorstellen te bieden". Aldus de brief met aanmerkingen, op merkingen en suggesties van Artishock. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 2706 Amalialaan 19-21 l'elefuon 02154-2323 Voor zo'n luttel bedrag een voortreffelijke maaltijd, in een sfeervolle omgeving. Het lijkt bijna onmogelijk om in 1970 voor zo'n prijs nog ergens echt te kunnen eten, maar onze „plate-service" maakt dat ook voor u mogelijk. Geen diepvries o.i.d., maar een smakelijk geheel, zo van het vuur. Bij ons bent U uit en toch thuis I Ruime parkeergelegenheid Nadat alweer verschillende jaren de K.G.-slagerij in het pand aan de Van Weedestraat op de bekende K.G.-super- marktwijze een deel van het Soester publiek van vlees en vleeswaren had voorzien, werd deze slagerij van de „sterkte" afgevoerd en zou een leeg staand pand geworden zijn, wanneer niet de heer M. J. Galesloot uit Am sterdam juist in dat pand iets zag om zijn grote ideaal, een eigen slagerij, waar te kunnen maken. Ondanks zijn jeugdige leeftijd is de heer Galesloot geen onbekende in de slagerij, want voordat hij zich in Soest vestigde, was hij chef-slager in ver schillende grootwinkelbedrijven, terwijl hij ook nog kan bogen op een belang rijke ervaring als kokin het Amsterdam se Hilton-hotel, dus echt een slager die weet hoe of het vlees het best op tafel kan komen. Sinds maart heeft hij al „meegedraaid" met de vorige eigenaar, zodat hij een groot deel van de cliëntèle al kende toen hij na een kleine modernisering vorige week officieus heropende. De winkel die een frisse indruk geeft, beschikt over een door de hele zaak lopende koelvitrine zodat alle artikelen op overzichtelijke wijze worden geëta leerd. Naast de normale slagerij-sorte- ring van karbonade tot ossestaart, heeft de heer Galesloot (en daarbij is zijn hotelervaring niet vreemd) een bijzon der uitgebreide collectie vlug-klaar ar- tikelen. Artikelen die steeds meer, in zwang komen vooral in gezinnen waar zowel man als vrouw werken. Zijn vlees betrekt de heer Galesloot, die in de winkel geassisteerd wordt door zijn echtgenote en een jongste be diende, vlijtig leerling aan de slagers vakschool, van het abbatoii uit Utrecht. Hoewel vlees en vleeswaren het groot ste gedeelte van de winkel vullen, is er toch een plaatsje ingeruimd voor een klein sortiment kruidenierswaren. Voor de hondenliefhebbers moet het prettig zijn te weten dat de heer Ga lesloot de honden een bijzonder warm hart toedraagt, en over een grote sor tering vlees voor de hond beschikt. De vele bloemstukken van relaties en cliënten vormen zeker het bewijs dat zijn vaste cliënten zijn streven „goede kwaliteit tegen scherpe prijzen" vol ledig hebben begrepen. TuL - Banketbakkerij A. G. v. d. MEY Soesterbergsestraat 41, tel. 2927 Textiel- en Meubelhandel F. VAN DE HOVEN Koninginnelaan 25, teL 2663 V. d. VEN'S BOEKHANDEL Soesterbergsestraat 53, tel. 2419 (geen zegels op boeken en tijdschr.) Groente- en Fruithandel „DE FAVORIET" Burg. Grothestraat 41, tel. 2320 Hengelsportart., Dierenbenodigdh., Tuingereedschappen, Zaden, Fa. SPRUIT Beukenlaan 54, tel. 2105 Zuivel en Levensmiddelen VERKADE Middelwijkstraat 75, tel. 3527 Electro-Technisch Bureau VAN SCHALKWIJK Steenhoffstraat 55, tel. 2906 EN BIJ NOG 85 ANDERE WISO-ZAKEN In hotel „Bosch en Duin" is gisteravond een supportersvereniging van SEC op gericht. De initiatiefnemers hopen op deze wijze te kunnen bijdragen tot een verbetering van het spelpeil in Soest. De leden van de vereniging zijn daar mee akkoord gegaan, dat de suppor tersvereniging de naam „Groen Wit" zal gaan dragen. "Het idee voor een supportersvereniging is eigenlijk geboren in een bar", ver telt de wegens een blessure op non- actief zijnde Jan Verhoeve, oud-eerste elftal speler van SEC. „We spraken met een paar spelers over het vertrek van Marcel van de Lugt en Michel Struik naar Gooiland, waardoor SEC aangezien is verzwakt. We kwamen tot de conclusie, dat we daar iets aan moes ten gaan doen, mede om in de toekomst Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Chili: ms „Cd de Armenia" (15/9). Indonisië: ts „Düsseldorf" (14/9). Ned. Antillen: ms „Achilles" (16/9). Suriname: ms „Daphnis" (14/9). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Serooskerk" (16/9). .Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. De burgemeester van Soest maakt be kend. dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de Vereniging Chr. Nationaal Onderwijs, p/a Dr. Rupertlaan 76 te Soest op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor de tijd van 5 jaar vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Rijksweg" ten behoeve van de bouw van een prefab-schoollokaal c.a. op het perceel, gelegen aan de Prins Bernhard- laan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 9453. Alvorens een 'definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebben den bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethou ders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende diezelfde termijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 11 september 1970. het vertrek van topspelers zoveel moge lijk te voorkomen. Om die reden heb ben wij besloten, een supportersver eniging op te richten met als voor naamste doelstelling, Soest aan beter voetbal te helpen", aldus Verhoeve. „Het eerste jaar zullen we ons niet al te druk maken, want voorlopig hebben we vooral geld nodig. Als spelers voet balschoenen, shirtjes of broekjes nodig hebben, willen wij daarvoor zorgen. Ook willen we avonden organiseren en waardebonnen beschikbaar stellen om het de eerste elftalspelers zo aangenaam mogelijk te maken. Ik wil voorop stel len, dat we de spelers niet betalen. Maar in deze tijd ontkom je er gewoon niet aan om iets voor de vereniging en de spelers te doen", aldus Verhoeve. Hij ontkende niet, dat de van HVC overgekomen ex-semiprof Opmeer en Pouw bepaalde toezeggingen zijn ge daan, al wees hij er nogmaals nadruk kelijk op, dat van betaling geen sprake is. De nieuwe supportersvereniging moet het volgens Verhoeve tevens tot haar taak rekenen om in het belang van het voetbal in Soest fusiebesprekingen op gang te helpen met andere verenigingen ter plaatse. Verhoeve zei, dat de voetbal vereniging SEC buiten deze plannen van de vereniging staat. Op 20 september, wanneer SEC zijn eerste thuiswedstrijd speelt tegen het Amersfoortse KWA, hoopt de suppor tersvereniging zich voor het eerst te presenteren. Voor de aanvang van de wedstrijd zullen dan trainingspakken worden aangeboden aan de spelers van het eerste elftal. De trainingspakken zijn beschikbaar gesteld door Bosch en Duin. Bij het oversteken van de Birkstraat bij garage Tensen is dinsdag de 16-ja- rige scholier J.L.R. uit Amersfoort aan gereden. De jongen, die uit de richting Amersfoort kwam, wilde de Bartolotti- laan inrijden, maar lette daarbij niet op het achteropkomende verkeer. Het ge volg was dat hij werd aangereden door de 20-jarige automobilist E. C. S. uit Zeist. Deze probeerde eerste om de jongen heen te rijden, maar toen de bromfietser halverwege de weg weer terug reed, was een aanrijding niet meer te voorkomen. De auto reed later ook nog tegen een lantaarnpaal en werd zwaar beschadigd. De bromfietster is per ziekenauto naar huis gebracht. HORLOGES JUWELIER HORLOGE» SOESTOUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 Aan allen, die op het postkantoor hun uitkering krachtens AOW, AWW, IW of VOV in ontvangst nemen. dit stelden wij reeds in onze vorige bekendmaking. Van diverse kanten werd ons reeds gevraagd, wanneer de „gele formu lieren" zouden worden toegezonden. Om hierop aan elkeen een antwoord te geven het volgende De gele formulieren worden op het postkantoor uitgereikt zodra u In de maand september uw uitkering komt afha len. U doet dan het beste met het formulier rechtstreeks naar de RAIFFEISENBANK by u in de buurt te gaan om het aldaar te laten invullen. RAIFFEISENBANK voor al uw geld- en verzekeringszaken. Hoofdkantoor Kerkplein 10, Soest, telefoon 2568. Bijkantoren Soesterbergsestraat 14, telefoon 4657; Koninginnelaan 28, telefoon 6939; Smitsweg 2, telefoon 6748. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dat ter toch nog heul waat dinge op de weruld binne waork nie zo bar veul vaan begriep. Neem alle- nug noeng maor is effe de naorughied vaan un paor jaore geleje toen de baoze vaan de spoorweg mit alle geweld de lijn Den Doldur-Baorn op wouwe heffe. Der wier niks an vurdiend, dus mos daat treintje maor weg. Der waore minse diet daor heulemaol mee eens waore. Ik netuurluk nie, en daat waas heuls nie gek, waant waorom zouw, juust noeng in un tied- parruk vaan laoje rieje, zoon praachtug- ge lijn oppeheve motte worde. Soest wordt mit de daag grotur, en der kom- me steeds meer minse bie die der vaan uut gaon dajje je otoo tuus mot laote, aster ok un trein gaot in de richting die je uut mot. Noeng liekter niks meer op daat da dolle plaan nog door zaal gaon. aal binne wullie der daan un heul staatsiejon bie kwietteraok. Maor noeng begink zo. laangzaomer- haand te glove daat die treinbaoze daor in Utrecht un heul raor spelletje ant speule binne mit Soest en zun inwonurs. Ik bin de tel kwietgeraok hoeveul minse der in de offelope jaore in Soest op overwege omt leve gekome binne, maor daat binne der heul waat. Awwe alle- nug maor is effe denke an de overweg in de Peter vaan de Breemerweg, toen der nog niks an waas gedaon, en der heul waat minse binne vurongeluk. Maor ok op de gewone overwege in Soestduune en op de Molenstraot is de naorughied nie vaan de luch. Waat daat angaot begriep ik nie daat de gemeente genoege blief neme mit de naorughied die der op de Molestraot is. Nao de overweg in de Vaan Weedestraot en die bie Soestduune, is de Molestraot de drukste, vooraal omdaat aal ut ver keer daat naort Soesderveen gaot daor overheen mot. Zoon oversteek mit un heule kwak schole in de buurt blief maor doodleuk allenug beveiligd door laampe. Niks geen halleve bome, un bel mot genog weze, maor de praaktiek leert daat ut da beslis nie is. Maor ik schaat zo daat die luu in Utrecht denke: wullie doen der niks an, daan beginne zullie der vaanzelluf wel ovur te denke om toch maor ovur te gaon tot opheffe vaan daat ongelukke- treintje. Noeng is daat netuurluk vaan ming wel un bietje gezwaam, maor un mins zouw der zo laangzaomerhaand toch wel an gaon denke om de boel maor op te late doeke. De leste tied ist allemaol nog al geluk- kug offelope mit alle treinongelukke, maor voort zellefde geld hadde der weer minselevens te betreure gewees. Waat daat angaot zitte wullie in Soest nie zo bar hoog anneschreve bie de minse diet int laand voort zeige hebbe. Aal jaore wiste wullie daat de weg ovur ut vliegveld un bar gevaorlukke waas, daat schreve de barregemeester er mit zun liaandlaangurs ok naor Den Haog, maor der gebeurde niks. Toeng der al ik weet nie hoeveul otoos uut de boch waore gevloge, en der biemekaor un heule kwak minse binne verongeluk, waorbie die vief soldaote, toeng kon der waat gebeure, maor ut mooiste vaan allus vongk daat zullie in Den Haog der heulemaol niks an hadde gedaon, en daat ut plaan vaan de gemeente Soest uuttevoerd mos worre. En krek ut zellufde ist mit die overwege-zaok. De gemeente hepter aal heul laang re- gulmaotugge briefwisseling ovur mit Utrecht, maor der beurt niks. Kiek, ut zouw mogeluk weze om aal de kingders, die daor laangs komme. mit un bord te laote sjouwe, maor daat ziet geen mins daor opt treine-hoofketoor, maor der is nog un aore oplossing ge- komme, en das un bar mederne, wullie zouwe der gewoon toe ovur motte gaon, om een trein te kaope. das heulemaol in. ent reesultaot is geweldug. Noeng bink heulegaor nie voor daat soort dinge, maor ast zekur waas daat door zoon kaoping de ovurweg der vollegende week zouw weze, mit halleve bome, daan stingk vooraon as de masjienist en de conducteur in de twalette werde op- peslote. Ut zaal wel nie zoveer hoeve te kom me, maor laote de minse die daor waat an kenne doen, mit de Vaan Weerde Poelmanweg as voorbeeld, der toch mit spoed vaan allus an gaon doen waat maor mogeluk is. Desnoods slepe zu die treinbaoze der mit der luu neus bie. das nie veilug, nie vlug, en zekur voor die neuze heul naodelug. LICHT Een van de kenmerken van ons zonne stelsel was dat alléén de zon licht uit straalde en de planeten niet. Die kaat sen het opgevangen zonlicht terug, waardoor ze zichbaar zijn, zoals onze maan. Misschien dat de grootste planeet van ons zonnestelsel, Jupiter, hierop een uitzondering vormt. Herhaaldelijk uitge voerde metingen toonden nl. aan dat Jupiter drie a vier keer meer licht te ruggeeft, dan zij van de zon ontvangt. De metingen werden verricht met be hulp van infra-rode stralingen. AARDiMANTEL Omdat in de toekomst getracht zal wor den energie te winnen uit de aardman- tel, de ongeveer 1200 km dikke aardlaag onder de aardkorst gelegen, wordt nu geprobeerd meer hierover te weten te komen. De eerste en nogal verrassende ontdekking was dat de mantel niet uit een conforme laag bestaat, maar uit minstens 10 lagen, welke doo nog ver schillende temperaturen hebben en hoe dieper we komen meer ijzer bevatten. GESLACHT Momenteel is men in west-Duitsland aan het onderzoeken of bepaalde in het voer aanwezige mineralen bij dieren in vloed hebben op het geslacht. Hiertoe werden meer dan 1200 geregisteerde ge vallen onderzocht. Inderdaad lijken mi neralen invloeden te hebben, zoals nu werd vastgesteld bij zoogdieren. Derge lijke proeven bij mensen bleken hele maal negatief uit te vallen, hoewel niet definitief vast is gesteld dat een derge lijke invloed bij mensen uitgesloten is.

Soester Courant | 1970 | | pagina 4