ssSd 6267 ;:i IT DEKKER IJDT, /ALITEIT Dekker warming ypinoj >ervice KOPPEL zingende dolfijnen... aankomend of ieerling stoffeerder -TTQDHFTT N- EN BEWERKERS np zijn, lillen verdienen, in werken, ns terecht igd: AKKER Van Buuren week ordelig Speklapjes 228 lar 160 aktdag 23 - Tel. 2896 teurs monteurs is die opgeleid irden tot monteurs icemonteur 65 plus VEEL ACTIVITEITEN OP SOWI '70 Burgerlijke Stand Botsing na blokkeren van remmen FULL TIME - PART TIME (02155) Mini-Midi-Maxi Trend Shop Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Dekenaal beraad Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Opmaken van I; pruikjes salon Start hervormd clubwerk Middenwijk Veel schade en weinig buit bij inbraken in scholen en Dalco Auto tegen boom gebotst KRABBELS VAN KNELÏS jjjjSHÉ OOLFINARIUMVTB N.V. FA. MIDDELMAN Officiële Mededelingen 'Afsluiting van wegen RIEKEN N.V. 'ARADE TAPIJT indiensttreding laken van de orders. i bieden wij een k loon. :h dagelijks melden, m. (tel. 02155 - 6056, Weteringpad 7, Soest. s een praatje met de oon 2212; ifoon 5724; erg, telefoon 1398. DINSDAG 15 SEPTEMBER 1970 telefoon 3019. RIETMATTEN - tuinhek ken - gaas en draad - palen - stokken enz. TUINTOKO VAN DRIE, Amsterdamse weg 139, Amersfoort, telefoon (03490)-1703L üw adres voor knopen, gespen, garaeerband, stof fen en modische artikelen Is Fa. HUISSTEDEN, Soesterbergsestraat 28, telefoon 3480. en Paardenslagery nsttreding ïst - Telefoon 4184 Komende vrijdagmorgen, om elf uur, zal burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck de winkelbeurs „SoYVi '70" officieel openen. Aan deze beurs, die In de naam Iets afwijkt van de Wiso 1968, om geen verwarring met de YVlso-wnkellers te krijgen, nemen veertig winkeliers c.q. standhouders deel. Er wordt naar gestreefd, zoveel mogelijk actie in de stands te brengen door middel van demonstraties of andere bezigheden. De winkeliersvereniging heeft de organisatie van de beurs weer toe vertrouwd aan organisatiebureau „Orbeto", de Organisate voor Beurzen en Ten toonstellingen, waarvan de heer H. L. Hirschfeld directeur is. Twee jaar geleden, toen voor het eerst jaar geleden. De opzet is in grote lij- in Soest werd opgezet, is men finan- cieël voorzichtig te werk gegaan en be gonnen met een grote tent, zoals men zich ongetwijfeld zal herinneren. Dit bleek wat goedkoper dan de houten paviljoens, waartoe men dit jaar toch zijn toevlucht heeft moeten nemen. De expositieruimte is 31 meter breed en was in eerste instantie 44 meter lang, maar de steeds aanhoudende be langstelling van de zijde van de winke liers is er de oorzaak van geweest, dat de lengte via 48 uiteindelijk naar 56 meter is uitgegroeid. Er zijn rond veer tig standhouders, tien meer dan twee REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 GEBOREN: Comelis, zoon van A. C. Hagman en A. Vastenburg, Weegbree straat 517. Hendrik Coenraad, zoon van H. J. B. Jansen en J. G. W. van Breukelen, Varenstraat 322. Anita Belinda, dochter van B. Kanters en T. J. de Rooij, Kerkstraat 65. Brigitte Anastatia Maria, dochter van G. van Egdom en M. J. Sleurink, Varenstraat 230. Gerrit Jan. zoon van' G. J. van den Burg en J. E. Lammertse, Burge meester Grothestraat 31. Kirsten Su- sanne, dochter van D. Zijlstra en T. Vening, van Goyenlaan 162. Linda Helena Sophia, dochter van B. Bakker en T. Kwint, Nieuweweg 46 a. Ar- naud Wouter .Tohannes, zoon van A. W. Hilhorst, en H. G. A. van Asch. Jan Steenlaan 41. Birgit, dochter van R. Sijbrands en Z. M. B. Schagen, Valeri aanstraat 41. Rornie, zoon van J. C. van der Heiden en T. van Vliet, Smits- weg 171. Willem Alexander, zoon van W. Leenslag en M. E. van Doorn. Smits- weg 439. Mia Ingrid, dochter van H. E. T. van Zuidam wonende te Maars- sen en M. H. Berendse, Christiaan Huy- genslaan 66, Soesterberg. Nando Rai- mondo, zoon van M. N. Heijen en G. H. van Tricht, van Weedestraat 70. Te Baarn: Katinka Helena Juliana, dochter van H. J. Rademaker en J. L. M. van de Vlag. Hellingweg 10. Paul, zoon van H. M. A. Reulen en J. E. de Bree, Va renstraat 106. Marcel Bernardus An- tonius, zoon van A. Veenendaal en H. M. Bos, Weegbreestraat 463. Wilma Johanna, dochter van H. Veltman en L- A. Dlcke, Colenso 103. ONDERTROUWD: Dirk Boudewijn Ger- ben Bruinsma, Kanaalwel 115, Utrecht en Maria Cunera Starink, Saenredam- plantsoen 59. Jozef Maria Brouwer, Lange Brinkweg 53 en Maria Johanna Schmidt, Valeriaanstraat 191. Johan- nes van Kooij, Ossendamweg 33 en Mar- tha Helena Valkenet, Kerkstraat 28. Jan Willem van Luijtelaar, Nieuweweg 65 en Wilhelmina Elizabeth Klein, Schaepmanstraat 69. Lambertus Gijs- bert Maria Hilhorst, Nieuweweg 24 en Maria Johanna de Groot, Insingerstraat 68. Hendrikus Nicolaas Antonius de Vries. Mondelssohnlaan 27, Apeldoorn en Wilhelmina Jacoba Donselaar Schou tenkampweg 18. Adrianus Louis Wil helmus Geert van der Meij, Lepelaar straat 69, Baarn en Ingrid Margareth Roelofsen, Waldeck Pyrmontlaan 54. Gerrit Jan Slechtenhorst, Zuiderstraat 6, Baarn en Elizabeth Spruit, Veenzoom 9. Johannes Petrus van der Hooft, Stad houderslaan 92 en Johanna Theodora Zwiep, Lange Dreef 31, Driebergen- Rij senburg. Gery Leiand Wagner, Amerikaans kamp, Huis ter Heide, Zeist en Marjan Marijke Beek, Parklaan 27. Stefanus Hendrik Jansen, Van de Veldeplantsoen 7 en Adriana Cornelia Anna Voet, Merelweg 6. Albertus Wilhelmus Cornelis Kok, Braamweg 26 en Gijsberdina Harremijntje van Dijk, i Molenstraat 100. Hermanus Gerardus van Well, Rigelstraat 32, Hilversum en] Maria Petronella Adriana Smeekes, 1 Nieuweweg 36a. Anne van Dalen, Ni- colaasweg 138, Utrecht en Gerrolda Rei- narda Miep Bakker, Generaal Spoorweg 11. GEHUWD: Jacobus Johannes van der Moren, Hofgeest 63. Amsterdam en Ma ria Menning, Ossendamweg 39. Ar- nold Alex de Weerd, Birkstraat 95 en Reijntje Gijsberta Margaretha van Beek, Ruysdaellaan 17. Jan van de Boven- kamp, Weegbreestraat 477 en Alide An- nie den Ouden, Colenso 18. Rudolf Knol, Mesdagplein 9, Baarn en Maria Theresia Johanna van den Berg, Beetz- laan 49. Kleis Gerrit den Haan, Smitsweg 139 en Maria Nisthina Huis man, Dalweg 175. Sjophiel Roels, Van de Veldeplantsoen 55 en Neeltje van den Essenburg, Meidoornweg 50. Marius Karei Vitus Johan Meyer, Vosse- veldlaan 15a en Johanna Maria demen tia van Hall, Van Weedestraat 31. OVERLEDEN: Maria Goverdina Jenne- ke van Andel, 70 jaar, weduwe van A. Jansen, Rademakerstraat 7. Johanna Martina Heijl, 55 jaar, Paulus Potterlaan 3. Hendrika Alemar. 77 jaar, Helling- weg 6a. Antonia Maria Slaman, 78 jaar, 2e Louise de Colignystraat 81, 's-Gravenhage. Cornelis van den Breemer, 71 jaar. gehuwd met H. van den Heuvel, Hartmanlaan 26. Maria Alida Johanna van den Brink, 23 jaar, Prins Hendriklaan 13. Verbeterde opgaaf: Adriana Petronella de Kruijf, 76 jaar, weduwe van G. Hil horst, Albert Cuyplaan 101. nen hetzelfde gebleven. Dagelijks worden door de firma's Van Dam, Diepeveen, Middelman en Adema shows gegeven, zowel van dames- herenkleding als van kindermode. Deze shows vinder iedere avond plaats, maar wegens personeelsgebrek niet op de middagen van de 21e, 22e, 24e en 25e september. Het ligt in de bedoeling om die middagen andere attrakties te ver zorgen. Er wordt gedacht aan muziek. De verzorging van de restauratie is dit jaar overgelaten aan de heer K. Ott van hotel v. d. Brink, die te kennen heeft gegeven, de prijzen populair te zullen houden. De levendigheid van de beurs zal wor den bevorderd door verschillende de monstraties, wedstrijden en andere ak- tiviteiten. Zo wordt een fingerpaint- wedstrijd voor de jeugd gehouden, als mede een behangshow en een doe-het- zelf-auto-uitdeuk-demonstratie, dat al les binnen één stand. Men kan een kunstschilderes aan het werk zien. Er zal een typewedstrijd worden gehouden met uiteraard een schrij machine als hoofdprijs. In een disco, annex cassette- bar zal men via een groot aantal kop telefoons naar de meest uiteenlopende soorten muziek kunnen luisteren. Een radiohandelaar gunt de bezoekers een blik achter de schermen ofwel in het inwendige van een- radio en een televi sietoestel. Er zal een nieuwe elektroni sche rekenmachine worden gedemon streerd, die niet eens te vinden is op de Efficiencybeurs in Amsterdam en zelfs de gemeente is present met een verrassingsstand, althans gedeeltelijk, want er zal een Ideëenbus worden op gehangen. In dit geval moet dus meer het gemeentebestuur worden verrast dan het publiek. Bovendien zal men in kaart en foto iets laten zien over het huidige winkelbestand in Soest en hoe het in de toekomst kan worden. Tijdens de beursavonden zal de Soester EHBO een demonstratie geven. Ook de Stich ting Kinderboerderij „De vrije teugel" heeft zich tot de organisatie gewend met het verzoek om standruimte, maar die bleek al allemaal uitgegeven. Een van de deelnemers heeft echter een stuk van zijn toch moeilijk te beman nen stand aan de Stichting afgestaan. De toegangsprijs tot de beurs bedraagt twee gulden, maar de winkeliers kun nen reductiekaarten uitgeven, waarvoor men bij inlevering aan de kassa een korting krijgt van twee kwartjes. Ook zal er een vliegerwedstrijd voor de schooljeugd worden gehouden, waar voor de deelnemers aan het VW-kan- toor gratis voor hun ouders een reduc- tiekaart kunnen krijgen. De deelnemers aan de wedstrijd zijn wel verplicht om een van hun ouders naar de beurs te sturen, waarvoor reductiekaarten zijn bestemd. Men zou ook kunnen zeggen dat de deelname aan de vliegerwed strijd 1,50 kost. Het gaat er hierbij om, wie de mooiste vlieger heeft, maar de vlieger dient tevens ook wel in de lucht te kunnen blijven. Het initiatief voor deze wedstrijd is uitgegaan van de school Soest-Centrum. Alle leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen der lagere scholen kunnen eraan deel nemen. De hoofdprijs is 25,Komen de zaterdag om half twee zal de jury zijn oordeel bekend maken. Ook de bejaarden komen aan hun trek ken. Op donderdag 24 september zal een groep belangstellende bejaarden over de beurs worden geleid. Ze worden per bus van huis gehaald. De SoWi 1970 is' geopend van 18 tot en met 26 september, van 13.30 uur tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. Al leen op zondag is de beurs gesloten. Op de Verlengde Talmalaan is de 39- jarige D. J. G. uit Soest met zijn wagen in botsing gekomen met een tegenligger, toen zijn remmen blokkeerden. G. wilde stoppen achter een geparkeerde auto om de tegenligger voorrang te verlenen. Op dat moment blokkeerden de remmen van van de wagen echter, waardoor de auto aan het slippen ging en toch op de linker weghelft terecht kwam en daar tegen de tegemoetkomende auto, be stuurd door de 21-jarige P. W. T. uit Soest botste. De verloofde van de be stuurder, de 21-jarige mej. A. H. S., eveneens uit Soest, sloeg daarbij met haar hoofd tegen de voorruit en raakte gewond. Dr. Stroband verleende eerste hulp. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPISTES - FAKTURISTES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEYTE KRACHTEN én de beste sociale voorzieningen 1 Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer is Veenbesstraat 462 De jongste ster aan het Soester mode firmament, de „Trend Shop", meer dan zomaar een afdeling van Adama-mode aan de Soesterbergsestraat, met een eigen ingang op de Gallenkamp Pelsweg, heeft er donderdag j.1. geen enkele twij fel over laten bestaan, dat het over wegend jeugdig publiek, opzoek naar eigetijdse mode haar heeft gevonden. Om de najaars- en wintercollectie onder de aandacht te brengen werd er donder dagmiddag en -avond in de bijzonder sfeervolle omgeving van het caférestau rant van de heer D. van den Beid, „Boerderij 't Hoogje" aan de Neerweg, een „presentatie" gegeven, die zowel 's middags als 's avonds een uitver kochte zaak gaven. Vier mannequins en drie dress-men, onder de bezielende leiding van de deskundige Amersfoortse spaeker Anton v. d. Bergt, gaven in vlot tempo een bijna complete indruk van de „Trend Shop najaars- en wintermode". Het accent lag bij deze presentatie dui delijk op de nieuwe lijnen, midi en maxi en hoewel de mini nog niet heeft „afgedaan" was er op de show toch maar een heel klein plaatsje voor in geruimd. Al is de tendens bij onze oosterburen nog maar weinig neigend in de richting van de nieuwe lijnen, de overige lan den die hun mode in de Trend Shop brengen, komen met belangrijk meer midi en maxi. Niet alleen de dames kwamen, als altijd, goed aan hun trekken, ook de eigentijdse mode voor de heren laat niets aan dui delijkheid te wensen over. Aantrekkelijke kleding uit alle delen van Europa en daarbuiten. Piere Gardin. Dick Holthaus, Gerard de Both, namen die een bekende klank hebben, waren rijkelijk met hun modellen vertegen woordigd. Bijzondere aandacht trok de mooie collectie suède kleding van de Parijzcnnaar Bardin, terwijl ook de Franse Targa-vesten en -pullovers, af gewerkt met suède, sterk op de voor grond traden. Terwijl nog maar net het applaus was weggeëbd voor de suède- cellectie van de Duitser Oscar Voit, gin gen de dames rechtop zitten voor de verschillende modellen van het merk Barbarelle uit Duitsland en de Engelse Simon Massey, die met hun japonnen duidelijk raak schoten, wat eveneens het geval was met de mantels van Peroche uit Frankrijk. Grote bewondering was er op beide pre sentaties voor de maxi en coat-model- bontjassen voor heren, die het ook bij wat lagere temperaturen mogelijk ma ken modieus gekleed te gaan, hetgeen nog eens extra werd onderstreept door de tricot modellen van de Duitser Brian Scott. Het schoeisel dat bij verschillende cre aties werd gedragen was afkomstig van Van Dam Schoenen-tassen, terwijl een ander deel uit de eigen Trend-Shop-col- lectie kwam. Kapsalon Rademaker ver zorgde naast de pruiken de kapsels van de mannequins. De heer Adama jr. die de scepter zwaait in deze eigentijdse afdeling van Adama mode, heeft met deze „presentatie" pre cies in de roos geschoten. Met het suc ces van afgelopen donderdag voor ogen lijkt zijn uitspraak „in ieder geval vol gend jaar weer" zijn juiste aanpak van de Trend Shop volledig weer te geven. '"Al Dir. H. W. VEI.UNGA Begrafenis - Crematie - Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Tp|pfonn 2731 Van 7 tot en met 10 september zijn al le priesters, die in de verschillende secto ren van de zielzorg werkzaam zijn, voor een beraad samen geweest. Uit verschillende sectoren wil zeggen: niet alleen de priesters uit de porochies, maar ook de priesters die werkzaam zijn in scholen, ziekenhuizen, het ...Open Deur"-werk en vormingswerk. De aanleiding voor dit beraad, dat in het klooster „de Essenburgh" te Har derwijk gehouden is, was de feitelijke situatie, waarin de priester in deze tijd leeft en werkt. Er zijn de laatste 10-20 jaren op veler lei opzicht grote veranderingen gaande, die ook zijn weerslag vinden op de per soon en het werk van de priester. Daarom komen er veel vragen en ver wachtingen op hem af, die zeer uiteen lopend van aard zijn; niet alleen vra gen en verwachtingen van de mensen rondom hem heen, maar ook vragen en verwachtingen, die hij zelf stelt en zelf heef4- ten aanzien van zijn bestaan en funktie als priester. Het programma van deze dagen was als volgt samengesteld. In groepsbespre kingen zouden de volgende thema's aan de orde komen: welke verwachtingen leven er bij de deel: emers zelf waar houdt de zielzorg zich mee bezig waar zou de zielzorg zich mee bezig moeten houden welke zijn de initiatieven geweest van de laatste jaren en hun resul taten hoe nu verder. De gesprekken hadden in het begin mee het karakter van discussie, zake lijk praten, verdedigen van standpun ten, en naast elkaar stellen van menin gen. In de loop van de d°gen kregen de ge sprekken een duidelijk ander karakter. Het werd meer luisteren naar elkaar, het ervarer. van eikaars bewogenheid en bezorgdheid en he+ aanvoelen van eikaars vragen en verwachtingen. De ze verschuiving in onze m~—ier vjui praten was een belangrijk gebeuren. Het werd een samen zoekei -- tasten naar de werkelijke vragen van de priester en de mensen. Nogmaals, naar het gevoelen van de priesters was dit het meest waardevolle van deze dagen. We hebben ervaren dat vanuit deze houding de priester dienstbaar kan zijn en kan werken voor de mensen, voor de kerk. Daarom dat zij dit beraad met elkaar in deze geest willen voortzetten en ook daadwerkelijk zullen voortzet ten. Hierover ligt een concreet voorstel op tafel, dat de volgende maand be sproken wordt, samen met een voor stel omtrent de funktie-omschrijving van de deken en de dekenaal-assistent. Een van de punten welke grote aan dacht heeft gekregen, is: dat ons ziel zorgelijk werken alleen verwerkelijkt kan worden in dialoog, in gesprek met de leken, waardoor inspraak en mede verantwoordelijkheid vorm kunnen krij gen. Besluiten ten aanzien van ons ziel zorgelijk werk zijn daarom niet geno men; concrete plannen in deze zijn niet gemaakt. De overtuiging was er dat hierbij en hierin de leek een plaats zal moeten krijgen. Dit zal ook de nodige tijd vragen. Wij menen dat deze dagen voor ons dekenaat belangrijk zijn geweest, ze ker als dit een begin zou betekenen van een gezamenlijk zoeken van leken en priesters naar een echt menselijk beleven van de blijde boodschap van Christus in onze tijd. De Ned. Vereniging van Huisvrouwen afd. Baarn, Soest en omstreken heeft de volgende aktiviteiten vastgesteld: Woensdag 16 september koffie-ochtend in Hotel v. d. Brink, Soest. Aanvang ongeveer half 11. Vrijdag 25 september bijeenkomst deel neemsters boekencirkel Soest bij me vrouw J. C. Wessels Boer-van Mens, Sparrenlaan 7, Soest. Aanvang 10 uur. Dinsdag 29 september herfsttocht door het Montferland met bezoek aan kasteel Bergh. Donderdag 1 oktober bijeenkomst deel neemsters boekenkring Baarn bij me vrouw M. C. Moeys-Weener, Bilderdijk- laan 22, Baarn. Aanvang half 11. Woensdag 7 oktober koffie-ochtend in Hotel Promenade, Amalialaan 1, Baarn. Aanvang half 11. Dinsdag 13 oktober gewestelijke dag in Zeist met o.a. optreden van Mary Dres- selhuys. Dinsdag 3 november causerie Lt. Kolo nel Bosshardt over Donker Amsterdam. Woensdag 11 november koffie-ochtend. Donderdag 26 november demonstratie kalkoenbereiding. soesterbergsestr.44 tel»2045 - soest Het Hervormde clubwerk in gebouw Middelwijk" (hoek Talmalaan-Pieter de Hooghlaan) gaat weer van start. Dit jaar gebeurt dat met een gezamenlijke middag op a.s. zaterdag 19 september. Vanaf kwart voor drie geeft Poppen- te jater Otto van der Mieden uit Amers foort, bij ieder welbekend, een voor stelling van ongeveer een uur voor kin deren vanaf 8 jaar. Dankzij de al jaren goed-lopende oud-papier-aktie t.b.v. het jeugdwerk is de toegang tot de ope- ningsaktiviteit geheel gratis! De clubs gaan vanaf volgende week weer elk apart het winterseizoen in: maandagavond 18.30-1930 uur: de jon gens en meisjes 8-9 jaar; dinsdagavond 19.00-20.00 uur: jongens en meisjes 10- 11 jaar; donderdagavond 19.00-20.15 uur: "meisjes 12-14 jaar. Ook nieuwe gezich ten zijn welkom. Tijdens het weekeinde is ingebroken in de De Savornin Lohmanschool aan de Driehoeksweg en het bedrijf van de Dalco aan de De Beaufortlaan. Bij de school aan de Driehoeksweg werden twee nogal van elkaar verwijderde rui ten vernield. Alle lokalen en bureaus en kasten werden grondig doorzocht. Er werd een enorme ravage achtergelaten, maar men bleek uiteindelijk alleen maar een collectebusje voor de zending te hebben meegenomen. En aangezien er niet meer dan twee centen in zaten, was de buit niet erg groot. De aangerichte schade is aanzienlijk om vangrijker. Verschillende leermiddelen als boeken en schriften werden buiten de school teruggevonden. Ook vond men op verschillende plaatsen in de school bloedafdrukken. Vermoedelijk is men bij het binnendringen van de school ge wond geraakt. Op de borden van enkele klassen stonden schuttingwoorden ge schreven. Later is men ook naar de kleuterschool aan de Driehoeksweg ge gaan. Hier werd de toegangsdeur ge forceerd, maar er werd niets ontvreemd. Op dezelfde ruwe wijze is men bij de Dalco te werk gegaan. Met een tegel werd hier een ruit ingegooid, waardoor men zich toegang tot het fabrieksge bouw verschafte. Uit het kantoor van de verkoopleidster verdween en bedrag van 25,Alle kasten en bureaus werden hier eveneens grondig nagezocht en ook hier trof de politie weer bloedvlekken aan. Niettemin is de dader tot op heden spoorloos gebleven. Op de Middelwijkstraat botste in de nacht van vrijdag op zaterdag de 46- .iarige A. van G uit Baarn met zijn auto tegen 'n boom. De man, die rugklachten had, wilde gaan verzitten en steunde daarbij met een arm op de bank. Ver moedelijk is hij toen de macht over he stuur kwijt geraakt, waardoor hij eer recht op een rechts van de weg gepa keerde auto afreed en na het stuur hebben omgegooid, de weg oversche Aan de linker zijde boste hij tegen boom. De man bleek daarbij een her schudding te hebben opgelopen. F per ziekenauto naar het ziekenhr Baarn gebracht. Ajje ut ming vrac dan mok zeige daj, an allus ken marre- ke daat Soest groot ant worde is, of mok messchien zeige ant vursteedelukke is. Vaanwege ming komaaf hek ming oge uuttekeke toengk vorugge week in de kraant laas datter bie genog be- laagstelling zogenaomde vollukstuune in Soest gaon komme. Ik weet nie of alle minse begrlepe waal daat zeige wil, maoi die koms vaan du vullukstuune gaot de minse, vaan wit de kingders nog maor nauweluks wete hoe of de aorepels op hullie bord kom me, gelegenhied geve, om as zullie daoi zin in hebbe, der flet te vurlaote en af tuunder eige groente en blomme te gaon kweke. Kiek vreuger waast heul nie nodug dat ter in ongs darrup vollukstuune waore waant ieder huus haad wel un stukkit grongd waor voor eige gebruuk zo u1 een en andur vurbouwd kon worde. Op heul veul plaotse, vooraal in de ouwe buurte, is daat ok noeng nog de ge woonste zaok vaan de weruld. Noeng der steeds meer huuze komme te staon op de grongd waor vreugqr de boer en de tuunder de baos waore, krie- ge de gewone minse steeds mingder ge legenhied om voor eige gebruuk op un heul klein stukkie grongd un bietjê te „boere". Daat tuuniere is netuurluk bar leuk voor de minse die zoon tuuntje kenne kriege, maor ik schaat daat da eigeluk nie eens as ut voornaomste mot worde gezien. Ut buute weze in de gezonde vrieje netuur ist belaangriekste. Der zalle netuurluk wel minse worde benoemd die ut bestuur vaan die klup gaon vorreme en daat zalle wel vaak- minse weze. Messchien kenne voor zoon baontje wel un paor boere worde uutte- zoch die der laand binne kwietteraok doort bouwe vaan huuze op hullie laand. Ik kent ming aal voorstelle ak effe ming oge dich doe. Minse die aal jaore geen aor groen zien as de plaante voor de raome, en de bome arruguns int ge- meenteparruk waor un hond zun be hoefte in maag doen omdatter noeng eenmaol geen mins is die un hond aors op ken voede, binne op derluu knieje bezug om onkruud tussen hullie eige groente vaandaon te haole. Daat wordt daan nie allenug un baontje voor vao- der, ok moeder de vrouw ken der eige voor de tuun gaon inspanne. Voor de kingders wordt ut ok allemaol effe mak- kelukker, waant zullie kenne noeng in eige omgeving zien hoe of de aorebeije laog bie de grongd groeije en hoe de bruune bone bie de kruudenier in de winkul komme, maor die zullie noeng uut eige tuun gaon geniete. Waor of de tuune komme hek nog nie helemaol begrepe, maor ut zouw ne tuurluk ut mooijste weze, ast nie zo- veer uut de buurt zouw weze, waant daan hebbe alle minse nog waat ant gezich daat zoon vollukstuunderie ken geve, vooraal ast un bietje ongder lei ding gebeurd. Ik zaal nie de enugge weze, diet plaan vaan haarte toejuich, maor ik gloof dat ter toch ok wel weer minse zalle weze die der nie zo vaan ongderste bove binne en daat binne messchien wel de blommehaandelaore, en de groenteboere, die der luu haandel weer voor un stuk kie de mist in zien gaon. As daat nie ut gevaal is, daan motte zullie der wel rekening mee gaon houwe datter in aale gevaal weer un groep minse biekomp, die, waat blomme en groente angaot, presies weet waor Abraahaam de mos terd vaandaon haolt. Zullie laote der eige daan geen knolle voor cietroene meer verkope, as zullie daat teminste noeng deje. Noeng zaait allemaol wel nie zoon vaort lope, maor un gewaor- schouwd mins telt veur twee, al binne blommehaandelaore en de groentemanne, omt effe medern te zeige, vaan zesse klaor. ,in het dolfinarium Harderwijk In het grootste overdekte Dolfijnen stadion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 11.30,13.00,14.30 en 16.00 uur. Tel. 03410 6041. Gevraagd 5-daagse werkweek goede salariëring Inlichtingen TORENSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 02155-4786 Burgemeester en wethouders van Soest ordngen hierbij ter openbare kennis dat binnenkort een aantal wegen gedurende lenige dagen wegens asfalteringswerk- zaamheden voor al het verkeer zullen worden afgesloten. Het betreft de vol gende wegen en tijdstippen: a. Weegbreestraat (gedeelte tussen Ei gendomweg en Smitsweg): 22 en 25 september; b. de gehele Valeriaanstraat: 23 en 28 september; c. de gehele Varenstraat; 24 en 29 september. Op genoemde dagen zal ter plaatse tus sen 07-18.00 uur geen verkeer mogelijk zijn. Mochten weersomstandigheden een ver schuiving der tijden tot gevolg hebben, dan zal dit zo mogelijk worden gepu bliceerd. De dienst van gemeentewerken zal de bewoners van genoemde straten mid dels een afzonderlijk stencil nader in lichten omtrent verkeex-somleiding^ Soest, 15 september 1970.

Soester Courant | 1970 | | pagina 3