VESPA mo De Witte Pompen zingende dolfijnen... /,0o litico" KRABBELS VAN KINELIS S.O.S.-voorzitter H. I. M. Ankone licht vertrek van jeugdvoorzitter toe „Het zal je lijf maar wezen" Met passen en meten... Auto slipte de sloot in DOLFINARIUM VTB N.V. MENINGEN VAN LEZERS De boottocht van „De Zonnebloem" Drogisterij Riemens heropend na modernisering en uitbreiding VRIJDAG 18 SEPTT MRF.R 1970 rium Klokken - Prisma fiorloge Sl Gouden- en zilveren sieraden vLtBlUmI Yer'ovingsrlngen '^U,^W"'jr*para-'eï' p&iar '-i \ffl( HORLOGERIE JC dinsdag l/m zaterdag van 9-18 uur KONINGINNELAAN 21 \- SOEST- TCLEF. 02155-8319. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak eerluk gezeit stao te traappe vaan onge duld om effe in de tent vaan de Sowie te magge kieke. Laang hoef ik daor nie meer op te waachte, waant as deze krabbuls in de kraant staon, daan hep de barregemees- ler de zaok aal geopend en maag ieder een der leuge betaoling vaan twee gul des in, dus dan is ming ongeduld ok vurlejetied. Toengk vaan de week las welke zaoke- minse der dit keer weer mee deje, viel ut ming op datter heul waat hie waore die der ok aal twee jaore gele,ie hie waore. Voor die minse hep die heurs toen wel waat oppelevurd schaal ik zo, waant aors hadde zullie der eige noeng wel effe bedaacht. Der binne der netuurluk ofgevalle, nie veul, maor der binne ok wel weer un paor niewe gezichte te zien, om nog maor heulemaol nie te praote vaan de niewe aartiekele die der te zien zalle weze. Ak ut zo of en toe is beluuster, dan binne der minse die denke daat zoon beurs zo aster noeng bie ongs in Soest is un bietje liek op de grote jaorbeurze. maor das netuurluk heulegaor vurkeerd gezien. Zullie komme nie mit spulle op de Sowie die nog narruguns in ons heu- le laand te kriege binne, maor zullie laote zien waat ofter zo aal te kriege is. Dinge die zullie messchien aan veul laanger in hullie zaoke hebbe, maor waor eigeluk geen mins andacht an hep geschonke, omdaat zoon artiekel ast waor eigeluk geen mins andaaeht. an hep dinge die in zoon zaok uuttestaald leige. Juust op zoon beurs kriegje daan c*e gelegehied om die spulle op je gemaak te bekieke cn de zaokeminse op zoon beurs te vraoge hoe oft inmekaor zit, iets waor zullie normaol nie zo bar veul kaans voor kriege omdaat er door de week noeng eenmaol nie zo vaok tied ovur is omter is effe vaan te neme en de klaante goed voor te lichte. Daat prebleem ister op de Sowie heule gaor nie. Ajje daor arruguns iets vaan wil wete, daan neme die zaokeluu de tied voor je en hoef je nie eerdur „be- daank" te zeige, daan voor je ut heule maol hep esnaapt. De beurs vaan tweej jaore gele je waas aal un groot suukses en toeng hebbe zullie ut ast waore nie eens af kenne kieke vaan de beurs daor- voor, waant daat waas aal zoon tied ge- leje, datter haos geen mins meer waas die daor nog waat vaan wis. Maor noeng kongde zullie ofkieke. De foute vaan vo- rugge keer kongde noeng voorkomme worde, hoewel ik mot zeige dak ut toeng ok aal heul bes vond gaon. Ut enugge wak toeng un raamp vond waas de hoek vaan de tent waor je effe op vurhaol kon komme, en waor ok de modeshows werde gehouwe. Je kwaam daor vaan de hemul in de hel. Op je gemaak zaat je daor beslis nie en das toch wel heul belaangriek. Waat ming betref ist noeng ofwaachte of de minse ut de meujte weerd vinde om de deur uut te gaon en de tillevisie aachtur kenne laote. hoewel der daor netuurluk ok wel vaan die apperaote zalle staon. De kingders komme ok weer an hullie trekke aal mok der wel bie zeige dak ut wel bar raor inmekaor vin zitte mit die vliegerwedstried. Maor daat zaal wel komme omdak nie meer op school zit. Ut zaal allemaol wel goed komme. Vaast staot in aalle gevaal dak veurlo- pug heul waat kere naor de beurs ken mit viefentwintug precent korting, ajje daat teminste zo maag noeme, waant daat is ming nie heulegaor duudeluk, je wordt doodgegooijd mit kaorte, die der voor zorrege dajje vieftug cente mingder hoef te betaole daan offiesjeel anneplaakt staot. Ik krieg wel ut geveul daat ajje noeng twee gulde betaold om der in te komme, dajje je eige daan wel voor vieftug cen te heb laote beetneme. Un kniesoor die daor op let ajje naogaot waat je alle maol te zien krieg, maor un raore zaok blief ik ut toch wel vingde. De heer P. G. Jansen, die de jeugd van de voormalige voetbalvereniging BDC tien jaar lang dagelijks onder zijn hoede heeft gehad, is eigenlijk in alle stilte bij de huidige Sportorganisatie Soest ver trokken. In zovere althans, dat nimmer officieel afscheid van hem is genomen. Een en ander heeft uiteraard aanleiding gegeven tot speculaties omtrent het ver trek van de heer Jansen, die en daar over is iedereen binnen en buiten de vereniging het wel eens grote ver diensten voor de jeugd van BDC heeft gehad. De voorzitter van de Sportorga nisatie Soest heeft het in verband met een en ander nuttig geoordeeld om in het jeugdblad Tam Tam een uiteenzet ting te geven omtrent de juiste gang van zaken rond het vertrek van de heer Jansen. „De laatste weken kan men in en rond onze vereniging allerlei geruchten ho ren over een controverse, die er zou be staan tussen het bestuur van de afdeling voethal en de voorzitter van de jeugd afdeling, de heer P. G. Jansen. Het lijkt mij nuttig voor de rust in de vereniging u de juiste gang van zaken uiteen te zetten. Meer dan tien jaar heeft Ie heer Jansen de jeugd geleid. Zeven da gen in de week was hij direct of indirect met de jeugd bezig. Door zijn inzet is onze jeugdafdeling geworden wat zij nu is. Ongeveer 250 jongens beleven elke week hun vreugde aan het voetbalspel. Natuurlijk ls het noodzakelijk, dat al dit werk gecontinueerd wordt en een daarna door het hoofdbestuur de andere maximaal rendement heeft. In overleg mei de heer Jansen werden daarom in januari door het bestuur de volgende punten opgesteld: De voorzitter van de jeugdcommissie heeft zitting In het jeugdbestuur; pupil len, adspiranten en junioren hebben elk een eigen jeugdleider: deze jeugdleiders staan onder supervisie van de jeugd voorzitter: de leiders en voorzitter vor men samen een jeugdcommissie; de be noeming van de jeugdvoorzitter ge schiedt door het hoofdbestuur; op voor dracht van de jeugdvoorzitter worden Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 leden benoemd; selectie van jeugdleden dient, voor zover mogelijk, te geschieden naar capaciteit en niet alleen naar leef tijd; de training van junioren geschiedt onder verantwoording van de hoofd trainer van de vereniging, terwijl naar een geschikte trainer voor de adspiran ten zal worden uitgekeken; de techni sche leiding berust voor zover mogelijk bij de trainer; ieder elftal dient voor zover mogelijk een vaste leider te heb ben. Met de meeste nadruk", aldus nog steeds de heer Ankoné, „wil ik hier verklaren, dat de heer Jansen volledig accoord ging met deze afspraken. Het enige punt, waar de heer Jansen niet mee accoord ging, was de eventuele opstelling van juniorenspelers in het eerste elftal. Het bestuur was eenstemmig van oordeel, dat het onder bepaalde voorwaarden mogelijk moet zijn om junioren van on geveer 17 tot 18 jaar in het eerste elftal op te stellen. Het bestuur respecteerde de afwijkende mening van de heer Jansen, maar meende niettemin toch haar eigen visie te moeten volgen, o.a. voortvloeiende uit haar verantwoorde lijkheid voor de hele vereniging. Enige dagen voor de algemene ledenvergade ring (14 augustus heeft de heei Jansen ons medegedeeld, dat hij gezien zijn leeftijd niet langer voorzitter van de jeugdafdeling wenste te zijn. Graag wil de hij in een te vormen nieuw jeugd bestuur zitting nemen en in het bijzon der belast worden met de zorg voor de pupillen. Met spijt, maar ook met begrip heeft het bestuur deze ontslagaanvrage geaccepteerd. Gezien de competitie, die voor de deur stond en dringend om allerlei regelingen vroeg, is het bestuur onmiddellijk op zoek gegaan naar een jeugdvoorzitter. Wij prijzen ons gelukkig, de heer G. A. M. Tiggeloven bereid te hebben gevon den om jeugdvoorzitter te willen wor den. Als zodanig heeft hij zijn sporen reeds verdiend bij de tweede klasser D.E.M. in Beverwijk. Voortvarend is de heer Tiggeloven aan het werk gegaan met raad en daad terzijde gestaan door de heer Jansen. Bij de verwezenlijking van alle plannen hebben zij echter hulp nodig. Hulp in de vorm van ouders, die zaterdags een jeugdelftal met hun auto willen weg brengen. Fietsen is met de huidige ver keersproblemen een onverantwoordelijke taak voor een leider om met elf kinde ren heelhuids terug te keren." Aldu: de heer Ankoné, die vervolgens nog even de medewerking van de ouders inroept voor de oplossing van dit pro bleem. De heer Jansen heeft zelf een beschei den gebruik gemaakt van de mogelijk heid om op het schrijven van de heer Ankoné te reageren: „Een mens kan niet altijd schrijven wat hij denkt, en niet altijd denkeu, wat hij schrijftDaarmee is voor mij <'e kous af. Zand erover", aldus de heer Jansen. Met deze parodie op een bekend tevee- amusementprogramma, duidt de heer O. Buisman, beter bekend als Otto Buis man, op een afbeelding in een tijdschrift die een op het strand vertoevende groep ouderen personen laat zien, die op een enkele uitzondering na allemaal lijden aan een chronische welvaartskwaal, zwaarlijvigheid met een bijna daardoor niet te voorkomen bijzonder slechte lichamelijke conditie. Hoewel een te veel aan lichaamsgewicht niet onaf scheidelijk hoeft te zijn aan een slechte conditie, zal dat in de meeste gevallen toch wel het geval zijn. Terwül juist een itezcr dagen één van de politieke partijen het college van Bur gemeester en Wethouders vragen heeft gesteld over de bijzonder onveilig bevei ligde overweg in de Molenstraat, waren daar woensdagmiddag ambtenaren van de Nederlandse Spoorwegen druk bezig met berekeningen en metingen die aan de onveilige situatie een eind moeten maken. Veel wjjzer dan wü al waren konden zü ons ook niet maken, slechts wat niets zeggende opmerkingen cn een volledig vrij pleiten van de N.S. voor de situatie was het enige. Toch hoeft nu nog niet direct alle hoop verloren te zijn, want waar is men, zeker in woord, méér doordrongen van „Veilig - Vlug - Voordelig" dan bij de N.S. Wij spraken met de heer Buisman, op één van die avonden, die ons al weer in de sfeer van de herfst brengen, in zijn woning aan de Weegbreestraat in het Soesterveen. Een 32-jarige sportieve kerel, die zijn kennis niet uit boeken heeft, maar ook zelf aan actieve wedstrijdsport heeft ge daan, en dat ook nu nog niet helemaal los kan laten. Vijftien jaar heeft hij gehandbald in het "Utrechtse Atilla, dat nu uitkomt in de hoogste landelijke afdeling. Zeven jaar speelde hij in het eerste team, dat de komst van het nu zo populaire zaal handbal volledig „meemaakte". Hierna volgden enkele jaren met kam pioenschappen, het trainen van de da mes van DBC-handbal, een bezigheid die hij met zijn oefcnmeestcr-papieren zelfs in de allerhoogste handbalkringen zou mogen verrichten. ■Als laatste uitbreiding van zijn spor tieve mogelijkheden: het volgen van een cursus „Recrcalief-leider" in Utrecht, waarbij het accent dan voorai komt te liggen np het trimmen, waarmee de heer Buisman zich in Soest, al weer en kele jaren bezig houd.. Zijn eerste con tact met het trimmen ontstond via de Soester Zakenkring, waarvan de leden hem verzochten hen behulpzaam te zijn met het op een wat hoger peil brengen van hun lichamelijke conditie, die door hun werkzaamheden en het maar „even" per dag in beweging zijn, niet eens lot de gemiddelde behoorden. In die tijd ging ook het Soester handbal voor de heer Buisman verloren. Zonder te stel len dat men in denkbeelden te ver uit een liep, werd het contact overigens in de beste harmonie verbroken, waardoor de heer Buisman gelegenheid kreeg om aan de vraag van de Soester atletiekaf- deling te voldoen om de leiding op zich te nemen van een gedeelte van het grote aantal mensen dat deel nam aan de we kelijkse ti'im-trainingen. In samenwerking met de heer W. Oude Reimer, stimulator en animator van het Soester trimmen, kwam de B.D.C.-trim- afdeiing in korte tijd ontzagwekkend van de grond. Nu, na ruim een jaar, mag gesteld wor den dat trimmen in Soest springlevend is. Viermaal per week zaterdagmorgen, zondagmorgen, woensdagavond, (ook at- letiekavond) en donderdagmorgen ver trekken er vanaf het sportcomplex van de Sportorganisatie „Soest" grote groe pen in de richting van de Soesterduinen of blijven op de sportvelden aan Bosstraat, om onder deskundige leiding1 aan de opvoering van hun conditie te werken. „Het blijft een zoeken naar de juiste formule". Met deze woorden geeft de heer Buisman aan, dat trimmen niet al leen wat lopen en wat lichamelijke oefeningen doen is, maar volledige inzet van de leiders vraagt. Waarbij deskun digheid een eerste vereiste is. Splitsen in meer dan twee groepen, is niet mogelijk, er moet gewerkt worden met beginners, lees: de allerslechtsten, dus zij die niet meer kunnen hardlopen, en een groep gemiddelden. Uit die groep gemiddelden selecteert dan zichzelf weer een groep, die eigenlijk niet hoeft le trimmen, die zo uit de wedstrijdsport afkomstig is, of over een bijzonder goe de lichamelijke conditie beschikt. Voor hen is dan een lidmaatschap van de at letiekvereniging het enig juiste. Trim- training blijft dan voor hen niets anders dan een wekelijks terugkerend ongenoe gen. Trimmen is ook niet aan leeftijd ge bonden, wel aan gezondheid. Overleg met uw huisarts. Een sportkeuring is meer dan gewenst. „In mijn groep heb ik verschillende mensen, mannen en vrouwen die royaal de vijf kruisjes gepasseerd zijn, en als ik het vergelijk met de begintijd toen ik ze onder mijn leiding kreeg, zijn zij met sprongen vooruit gegaan. Een mevrouw kwam mij na afloop van de vakantie opgetogen vertellen dat zij op een bui tenlandse reis tijdens de excursies onder vrij hoge temperaturen, een groot aantal jeugdige deelnemers, en leeftijdgenoten achter zich liet en dat is voor mij het bewijs dat trimmen het helemaal is. Nog te veel mensen zien het als sport, maar dat is het niet.. Trimmen is niet meer dan een hoeveelheid lichaamsbe weging die ieder mens moet hebben, om lichamelijk in conditie te blijven. Daar vanuit gaande is een uurtje trimmen per week veel te weinig, maar in ieder geval beter dan niets. Êr zijn wat dat betreft mogelijkheden genoeg in Soest, boewei trimmen vanuit een atletiekvereniging, met zijn acco- modatie en materiaal, ballen, touw enz. 1 rouwen Vergadering Receptie Repetitie GA N1E1 TOBBEN MEI RUIMTEGEBREK EN TEKOR'J AAN HULP, KOM EENS MET ONS PRATEN V 54* Vredehofstraat 6 - Telefoon 02155-2525 Tot in depuntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzen In de grote, geheel air-conditionned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwül ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur, menukaarten en tafelversiering worden gratis door ons verzorgd. Op de Birkstraat is dinsdagmorgen vroeg de 24-jarige J. B. M. F. uit Soest met zijn wagen geslipt en in een sloot, terecht gekomen. De politie kwam tot die ontdekking tijdens de surveillance, toen men de wagen in de sloot zag lig gen en in de buurt de bestuurder (onge deerd aantrof. Hij verklaarde in vien bocht te zijn geslipt, tegen twee bomen te zijn gebotst en vervolgens in een sloot te zijn gereden. Het slippen ver wonderde de politie niet zo erg, want de banden van de auto waren volkomen glad. De wagen is dan ook in beslag ge nomen. de meest ideale vorm is. Want dat staat vast: alleen afwisseling brengt de men sen in de ban van het trimmen. Kijk, omdat lopen de makkelijkste wijze is om de conditie te peilen, hoeft „at nog niet in te houden dat het grootste gedeelte van het uurtje aan lopen ge wijd moet zijn. Er zijn tientallen moge lijkheden en dat is dan ook een van de redenen dat ik soms de sportvelden pre fereer boven de duinen. Door de overzichtelijkheid van het ter rein en het zichtbaar blijven van de an dere deelnemers, beter of slechter, ver dwijnt de „opjaag-gedachte" helemaal en doet iedereen precies datgene waar toe hij of zij in staat is. Forceren moet beslist worden voorkomen maai dat mag weer niet gaan inhouden, dat men na afloop van de training het gevoel heeft niets gedaan te hebben. Het is moeilijk om de graad van juiste moe heid weer te geven, maar de mensen die na afloop verklaren „lekker moe" te zijn, tonen het juiste begrip voor trim men. In principe is het dus heel goed mogelijk dat iemand helemaal op zich zelf trimt, maar juist de training in groepsverband animeert en daagt als het ware uit tot een sportieve prestatie. Omdat dit sportieve element niet uit wissen is, heeft men besloten het trim men een mogelijkheid tot testen te ge ven, waarvoor de „Cooper-twaalf-minu- ten test" is ingesteld. De zonder force ring afgelegde afstand, afwisselend wandelen en hardlopen, bepaalt de graad van conditie, die tot heden voor de gemiddelde Nederlander varieert van redelijk tot slecht. Uitgaand van de Sportorganisatie Soest, afd. atletiek, zijn er wekelijks vier mogelijkheden om onder deskundige leiding te trimmen, woensdagavond van 7-8 uur, donderdag morgen speciaal voor de huisvrouwen (kindercrèche is aanwezig) van half tien tot half elf, zaterdagmorgen en zondag morgen van 9 tot 10 uur. Alle activi teiten starten vanaf de sportvelden aan de Bosstraat. Per training is men slechts ƒ1,— verschuldigd, terwijl, wanneer men lid wordt voor ƒ3,50 per maand, men iedere training desgewenst mag bijwonen. ...in bet dolfinarium Harderwijk het grootste overdekte Dolfijnen stadion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 11.30, 13.00, 14.30 en 16.00 uur. Tel. 03410 - 6041. Vrijdag 11 september was het weer feest zijn we met de „Zonnebloem" uit geweest. Met bus en auto's naar Amersfoort en daar stapten we aan boord. Die goed ter been waren, wel te verstaan; de invaliden zijn met wagentjes aan boord gegaan. Leidsters en verpleegsters waren er genoeg en ieder kon krijgen, waar hij om vroeg. Op elk tafeltje een ochtendblad en koffie met gebak, vóór je er erg in had. Al was dat niet zo goed voor de lijn we vonden het toch allemaal fijn. De heer Wolf, de accordeonist, die zoveel leuke liedjes wist, bracht er spoedig stemming in en zongen we allen, blij van zin. De leidsters liepen af en aan; om half een hadden we een lunch voor ons staan. Nu, die lunch was „je - van - hèt". Belegde broodjes, slaatje en soep werd ons voorgezet. Toen niemand iets meer luste werd er geblazen voor 'n uurtje rusten. Dat deden we toen allen, je kon een speld horen vallen. Dit is wel iets bezijden de waarheid hoor, want iedereen ratelde maar door. Ondertussen voer de kapitein met bekwame hand door ons mooie waterland. Waar we eigenlijk zijn heen gegaan kon ik door de drukte niet verstaan. Wel kan ik vertellen, het was fijn zo'n hele dag op het water te zijn. Dokter Lay en Pater Hassing waren ook van de partij en hadden een heerlijk dagje vrij, want alles is prima gegaan, zij hoefden niemand bij te staan. Mevrouw Westerveld en haar damesschaar hadden het weer fijn voor elkaar. Die met inzet van hun krachten de zieken zoveel vreugde brachten. Met zoveel liefde en geduld die zware taak hebben vervuld. Als u zich als lid van de „Zonnebloem" meldt, komt er in het laadje méér geld. Vier gulden vijftig per jaar is voor niemand een bezwaar. Voor de zieken betekend het een dagje uit, met de „Alex van Waayenburg", die mooie schuit. Ik ben nog lang niet uit verteld maar tot slot toch nog vermeld Dat de Soester P.V.O. bij aankomst in de haven ons een mooie serenade gaven. C. A. KAAL-OUWEHAND „Molenschot" A 115 Toen de heer en mevrouw Riemens in 1952 de al sinds 1926 bestaande zaak aan de Molenstraat overnamen, konden zij niet vermoeden dat diezelfde zaak aan de toen nog landelijke Molenstraat, als het ware midden in de eerste grote nieuwbouwprojekten van Soest - de Eng - kwamen te ziten. In 1959 toen men wat ingeburgerd was, en de behoefte duidelijk had kunnen bepalen, besloot men om het verouder de interieur te moderniseren. Vier jaar later volgde een uitbreiding met toen- dertij d een noviteit voor Soest: een schoonheidssalon, die zich, ondanks de komst van verschillende soortgelijke salons, nog steeds in een grote belang stelling mag verheugen. Hieraan is het vakvrouwschap van mevrouw Riemens zeker niet vreemd. Zeven jaar zaken in de twintigste eeuw, gaat niet onopgemerkt voorbij. Bijna elke ,dag komen er nieuwe en verbe terde produkten op de markt en wie met zijn tijd mee wil gaan, kan zijn ogen daar niet voor sluiten. Het assor timent uitbreiden is minder moeilijk, dan er een plaats voor weten te vin den. Het kon dan ook niet uitblijven. De beschikbare ruimte werd te klein. Uitbreiding met een onvermijdelijke modernisering was het gevolg. Het verplaatsen van de schoonheidssa lon naar een bij de zaak getrokken ge deelte gaf de mogclijkhedn om de dro gisterij/parfumerie meer „inhoud" te ge ven. Door deze ruimtewinst heeft men nu de kans gekregen om van het baby hoekje een afdelinkje te maken, naast de bekende baby- en kleuterartikelen, een bijzonder hippe collectie kleertjes een plaats kreeg, terwijl ook een leu ke collectie geschenken is toegevoegd. Het moderne interieur wordt beheerst door de betimmering van de Firma Lambert Rademaker, welke betimme ring bijzonder tot zijn recht komt in het fraaie geheel dat tot stand kwam door vakkundig werk van de firma's Reesing en Tschur. Nadat woensdagmiddag, middels een gezellige receptie, iedereen de gelegen heid had om de nieuwe zaak, die een luisterrijke aanblik kreeg door de vele bloemstukken en cadeau's, te bezichti gen, werd donderdagmorgen met de verkoop in de nieuwe zaak gestart.

Soester Courant | 1970 | | pagina 10