WINTER J. Hoppenbrouwers Fa. Spijker MENINGEN VAN LEZERS SOESTERBERG (Jroen van Prinstererschool voor zesde maal winnaar Floralia-beker FRANS BOSMAN «"fEES FRANS BOSMAN Varen op de „Alex van Wayenburg" Gemeenteraadsvergadering FRANSBOSMAN MANTELS MANTELCOSTUUMS JAPONNEN BROEKPAKKEN ROKKEN FRANS BOSMAN gametuw tijdmee -ga naardenmb! Evangelie-gemeente „In de ruimte" Kabouter- en Gidsengroep Aquariumvereniging Zilver Tetra Kerkconcert Collecte Koningin Wilhelmina fonds FRANS BOSMAN Prot. Interkerkelijk Thuisfront (P.I.T.) Ds. Jac. Smit neemt beroep aan Jeugdvoetbalprogramma K.V.G. paste pruiken S.V.E. (Utrecht) wint jubileum-tafeltennis toernooi van A.G.A.V.S. Volleybaltoernooi en competitie A.G.A.V.S. Nachtelijke autostrooptocht Geslaagd FRANS BOSMAN" De Groen van Prinstererschool Is voor Jj zeS(le achtereenvolgende maal win naar geworden van de Floraliabeker en ate deze wisseltrofee dan ook evenals de vorige jaren behouden. Ook de persoonlijke prijzen werden door leerlingen van dt. Groen van Prinsterer school gewonnen. Het spaarbankboekje van de gemeente was voor Eefje van Dijk en dat van de Tuinbouwver. voor Bia Taffijn. Volautomatische WASAUTOMATEN 548,— (5 kg) Telefoon .3^7 Woendagmiddag en -avond, danig par ten gespeeld door twee voetbalwedstrij den op de televisie, hebben de door de Floralia verstrekte en door de kinderen van de verschillende scholen opge kweekte planten tentoongesteld gestaan in De Rank. Van de ongeveer 3000 ver strekte stekjes zijn er om en nabij de driehonderd teruggekomen, niet meer of minder dan andere jaren. De heer v. d. Broek, hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, zei dat weer een grote variatie in kwaliteit waarneembaar was. De inbreng van de ouders was hier en daar duidelijk merk baar, maar niet bezwaarlijk. Voor hot eerst sinds de oorlog werd deze 24ste na-oorlogse Floralia-tentoonstelling niet geopend door een lid van het college van burgemeester en wethouders. Daar uit blijkt wal de sterke groei van Soest en de daarmee verband houdende om vang der werkzaamheden voor B. en W zo vermoedde de heer v. d. Broe":. Maar ook de hoofden der diverse scholen, die aan de wedstrijd hebben deelgenomen, schitterden door afwezigheid. Derhalve werd het liberale raadslid mevr. Oranje verzocht, de tentoonstel ling te openen. „Zo zie je, wat je als argeloos bezoekster nog kan overko men", zo zei mevr. Oranje. Het tentoon gestelde overziende kwam zij tot de conclusie, dat de jury een verre van eenvoudige taak moet hebben gehad. Zij Hij ngrCooinq behoren iaea£e rtnoen VEBlOViNüSBiKüfM Graveren klaar terwyl u wacht IJorloger - Juwelier - Opticien Soesterbergsestraat 26. telefoon 2982. 2det het een goed teken, dat een en ',jn tot stand is gebracht door vrij willige arbeid. „Er wordt wel eens ge- r.tSSn- me,n tegenwoordig niets meer vrijwillig wil doen, maar daar geloof ik toch met in. Deze tentoonstelling is wel het beste bewijs van", aldus mevr. Oranje. Zij noemde de kennis making met het werk van de Floralia- verenigir.g een gruot voorrecht. De heer v. cl. Broek zei later nog, dat net bestuur van de al sinds 1935 be staande vereniging zich binnenkort zal gaan beraden op de wijze, of de ten toonstellingen op de tot dusver gangbare wijze nog moeten worden voortgezet of dat wellicht de voorkeur moet worden gegeven aan wedstrijden bloemschikken die er overigens thans ook al zijn. Tevens wees de heer v. d. Broek op het karakter, dat van een dergelijke ten toonstelling uitgaat, of tenminste uit zou moeten gaan. De expositie, qua onderwerp al kleur rijk genoeg, werd nog wat verlevendigd door de aanwezigheid van enige levende have in de vorm van een vijfertje met vissen, konijn uit de persoonlijke bezit tingen van de heer v. d. Broek, en en kele vogels van tropische origine. Ook in Soesterberg is woensdag en don derdag een Floraliatentoonstelling ge houden, hier met medewerking van de Soester Bijenvereniging. Van de zeshon derd uitgedeelde platen zijn er hier tweehonderd teruggekomen. De expo sitie werd gehouden in de hal van 'e Openbare Lagere School aan de Prof. Lorentzlaan. Telefoon" 3367' school); 3. Ansje Veldhuizen ^Groen van Prinstererschool); 4. Carolien Stork (St. Theresiaschool) en José Hoekstra (Van der Huchtschool)5. Carl van Dorre- steijn (Mariaschool) en Eddy van Schaik (Da Costaschool). Eervolle vermelding: Angelique Veerman (Da Costaschool), Jan van Dijk (Groen van Prinsterer school) en Evert Haaksma (Groen van Prinstererschool). Begonia 1. Ria Taffijn (Groen van Prinsterer school); 3. Eefje van Dijk (Groen van Prinstererschool) en Angelique Veerman (Da Costaschool); 4. Nanda Veerman (Da Costaschool); 5. Carl van Dorresteijn (Mariaschool) en Eric van der Deijssel (Mariaschool); 6. Alie Leferink (Min. 'e Visserschool) en Jolande Hornsveld (Groen van Prinstererschool). Eervolle vermeldingen: Ronan van den Deijssel (Mariaschool); Margo Smit (St. Theresiaschool); Ansje Veldhuizen (Groen van Prinstererschool) en Aaltje van Tricht (Min. de Visserschool). De Zonnebloem, Katholieke Nationale vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken van alle gezindten, heeft ook in Soest een afdeling. Wat de afdeling presteert komt niet al- tiid voor het voetlicht. De dames gaan uit om langdurige zieken te helpen nog enigszins kreatief bezig te zijn. Maar dit bezig zijn is altijd nog bin nenshuis. Maar iemand heeft eens ge zegd: „Wij leven gevangen tussen de betonnen wanden van liftkokers, grijs als gesleten tanden, de dingen waarvan langzaam het glazuur afslijt" „Wij leven gevangen..." dat is voor veel zieken en bejaarden de realiteit. De afdeling Soest van de Zonnebloem heeft het dit jaar gepresteerd om twee dagen, 11 en 14 september, veel zieken en bejaarden die praktisch nooit uit gaan en maar tussen de muren liggen of zitten, een overgetelijke dag te be- zorgen. Het Motor Passagiersschip de „Alex van Wayenburg" nam 's morgens een kleine honderd passagiers aan boord voor een dagtocht op de Eem en het Eemmeer. Het was een drukte van ge weld om zieken op bedden en in inva lide-wagentjes of voorzichtig-de-loop- plank-overlopende bejaarden te helpen en een plaatsje te geven voor de grote ramen van de boot. De hele dag liepen Zonnebloem-helpsters en verpleegsters af en aan om het de passagiers zo goed mogelijk te geven. Wat een zorg en verzorging!! Zelfs gingen een dokter, een pastoor en een dominee van scheep. Een dag op zo'n boot! Een polonaise tussen de bedden en stoelen door! Daarbij de glunderende gezichten van de liggende en zittende passagiers! Het was zó, dat één van de passagiers de ervaringen noteerde en uitdrukte in een lied waarvan het refrein steeds weer spontaan werd meegezongen. „O wat hebben wij genoten deze dag; het was subliem. Ja, 't was voor menig zieke Echt onder 't hart de riem" Samen willen wij nu danken voor 't geen men voor ons deed Met zo'n reisje, zeg geloof me, Pijn en ziekte men vergeet. Geen wonder dat de afdeling Soest van de Zonnebloem aan het eind van de twee dagen verzuchte: „wij zouden vol gend jaar wel drie dagtochten kunnen organiseren". Maar om de financiën rond te krijgen... En toch zou dit door moeten gaan, want het refrein van het „danklied" was: Ja, wij willen nu danken, willen nu danken 't was geweldig, ja in één woord grandioos En wij mochten kiezen Ieder „Alex van Wayenburg" koos. Dat spreekt wel voor zich. Stel je voor dat het mogelijk is. De Zonnebloemhelpsters geven graag weer hun krachten en hun tijd. De uitslagen van de 24e Floraliawed- strijd waren: Bloemschikken 1. R. van Korlaar; 2. Thea Heesemans; 3. Lieneke Hugo; 4. Marga Wolfsen; 5. Gerry Verheul; 6. Trees Kok. Eervolle vermelding: Nicolette Maassen. Allen Kon. Emma Huishoudschool. Basisscholen: 1. Alice van Schaik (Da Costaschool); 2. Jan van Dijk (Groen van Prinstererschool) en Hanneke Tib- ben (Savornin Lohmanschool); 7. Leonie- ke Schotrup (Da Costaschool) en Eefje van Dijk (Groen van Prinstererschool); 4. Corrie van Dijk (Groen van Prinste rerschool); 5. Mandy de Zoete (Groen van Prinstererschool); 6. Ingrid Smit (De Savornin Lohmanschool). Eervolle vermeldingen: Willem jan van Schaik (Da Costaschool) en Olga Verwoerd (Van der Huchtschool). Afrikaantjcs 1. Nanda Veerman (Da Costaschool); 2. Eefje van Dijk (Groen van Prinsterer school); 3). Tonny Schoon derbeek (De Savornin Lohmanschool). Eervolle ver melding: Jan van Dijk (Groen van Prin stererschool) en Conny "Spijker (Bonifa- ciusschool). Achimencs 4e prijs: Nanda Veerman (Da Costa school). Ageratum 1. Eefje van Dijk (Groen van Prin stererschool); 2. Jan van Dijk (Groen van Prinstererschool); 3. Alie Leferink (Min. de Visserschool); 4. Ria Taffijn (Groen van Prinstererschool). Eervolle vermelding: Nanda Veerman (Da Costa school). Colcus 1. Angelique Veerman (Da Costaschool); 2. Nanda Veerman (Da Costaschool); 3. Ria Taffijn (Groen van Prinstererschool) en Eddy van Schaik (Da Costaschool); 4. Mirjam de Bruin (Da Costaschool) en Eefje van Dijk (Groen van Prinsterer school); 5. Alie Leferink (Min. de Visser school) en Jan van Dijk (Groen van Prinstererschool); 6. Carl van Dorre steijn (Mariaschool). Eervolle vermel ding: Richard van Asch (St. Theresia school), Willem Jan van Schaik (Da Costaschool), Corien van Logtestijn (Bo- nifaciusschool), Ronalc van Schalkwijk (Bonifaciusschool) en Eric de Bruin (Da Costaschool). Fuchsia 1. Ria Taffijn (Groen van Prinsterer school); 2. Conny Spijker (Bonifacius- De raad van de gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen donderdag 24 september a.s 's avonds 7.30 uur, in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brink- weg, ter behandeling van de navolgen de agenda: 1. Beëdiging van het raadslid P. Grift. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 11 september 1970 van het college van burgemeester en wethouders inzake de naamgeving van wegen in het plan Klaarwater met voorstel dienaan gaande een beslissing te nemen. b. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. c. Brief van juli 1970 van de Onder nemersfederatie te Rijswijk, waarbij het rapport „Gemeentebeleid en Midden- en Kleinbedrijf" wordt aangeboden en het verzoek wordt gedaan een vaste over legcommissie midden- en kleinbedrijf in te stellen, met voorstel deze stukken om advies in handen te stellen van bur gemeester en wethouders. d. Jaarrekening van het Waterleidings bedrijf Midden-Nederland over 1969 met voorste] deze voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 25 augustus 1970 van de wijkraad Soesterberg inzake de overlast van de zandafgravingen en vuilstort plaatsen te Soesterberg, met voorstel deze brief om advies in handen te stel len van burgemeester en wethouders. 3. Voorstel tot het stichten van een openbare school voor gewoon lager on derwijs en een openbare tweeklassige kleuterschool aan de Weegbreestraat. 4. Voorstel tot het vaststellen van nieu we statuten voor de „Stichting Open luchttheater Soust' 5. Voorstel tot het vaststellen van de gemeentelijke vergoedingen over het jaar 1969: REPARATIE aan alle nierken radio en televisie - .Speciale service-werkplaats Tel, 3367 - Na 7 uur 6256 a. overeenkomstig de bepalingen van de Kleuteronderwi j swet b. op grond van artikel 103, 2e lid, van de Lager-Onderwijswet 1920; c. op grond van artikel 191 van het Be sluit Buitengewoon Onderwijs 1967; d. op grond van artikel lOlbis der La- ger-OnJerwijswet 1920 (vakonderwijs). 6. Voorstel tot vaststelling van het ont eigeningsplan Klaarwater. 7. Voorstel tot intrekking van de „Ver ordening op het verlenen van subsidie in de kosten van uitzending en verple ging van kinderen in gezondheids- en vakantiekolonies". 8. Voorstel tot wijziging van de „Ver ordening, regelende de subsidiëring in de kosten, verbonden aan het huren van gymnastiekzalen door gymnastiek- en sportverenigingen". 9. Voorstel tot straat naamgeving aan de verbindingswegen tussen Dalweg en Klaarwaterweg. 10. Voorstel inzake subsidiëring in de kosten, verbonden aan de in de winter 1969/1970 gegeven cursussen aan buiten landse werknemers. 11. Voorstel tot het verlenen van een VAN WEEDESTRAAT 80-82 SOESTDIJK zakelijk recht aan de P.U.E.M. N.V. voor het leggen, hebben en onderhouden van een aantal hoogspanningskabels aan de Klaarwaterweg. 12. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen aan/nabij: a. de Nieuweweg van H. Starink; b. de Ossendamweg van mevrouw M. G. Schlüter-Rudolph c.s.; c. de Nieuweweg van H. T. de Boer; d. de Oranjelaan van E. C. Higler; e. de Oranjelaan van J. Boorsma; f. de Beukenlaan van mejuffrouw C. v. d. Grift; g. de Eikenlaan hoek Soesterbergse straat van de Stichting Bondspaarbank voor Midden-Nederland; h. de Beukenlaan van mevrouw J. S. M. Dikkentman-Griff ioen i. het Oude Grachtje van mevrouw A. P. van Schalkwijk-De Bruin, met vast stelling van de desbetreffende begro tingswijziging. 13. Voorstel tot aankoop van grond n.et opstallen, gelegen aan/nabij de: a. Nieuweweg van T. Burgman; b. Beckeringhstraat van W. Grift; c. Kolonieweg van H. G. van Ooyen; d. Wilhelminalaan van mevrouw P. J. Sistilha-Cramer van den Bogaart c.s.; e. Amersfoortsestraat van A. S. J. Frie- bel, met vaststelling van de desbetref fende begrotingswijziging. 14. Voorstel tot oninbaarverklaring van een aantal belastingposten van de dienst 1969. 15. Voorstel tot sanering van de onder- houdsfondsen van het woningbedrijf. 16. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor: a. het uitbreiden en wijzigen van een chemische industrie op/in het perceel Eikenlaan 65; b. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting tot het bakken van voedings- cn genot middelen in oliën en vetten op/in het perceel Van Goyenlaan 156. 17. Voorstel tot wijziging van het raads besluit inzake de verkoop van een per ceel grond, gelegen aan de Industrieweg aan N.V. Biscuitfabriek B. van Doesburg en Zonen te Zeist. 18. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-Onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur Soesterberg voor het aanschaffen van een televisie toestel, een opbergkast en een methode voor organisch milieu-onderwijs ten be hoeve van de Tites Brandsmaschool voor g.l.o.; b. het R.K. Schoolbestuur Soesterberg voor het aanschaffen van een televisie toestel, een bandrecorder, een daglicht scherm, een methode voor organisch milieu-onderwijs en een huishoudweeg- schaal ten behoeve van de St. Carolus- school voor g.l.o.; c. het bestuur van de Vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van een muziekinstru- mentarium ten behoeve van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o.; d. het R. K. Schoolbestuur Soesterberg voor de aanleg van een nieuwe verlich- Dealer Blaupunkt. Philips. B O I Telefoon 3367 Bij de NMB voel ik me niet alleen op m'n gemak'als ik geld kom brengen, maar ook als ik geld kom vragen. Laatst bijvoorbeeld, een woningkrediet om thuis een moderne keuken te verzorgen. Kijk, bij zo'n gelegen heid merk je hoe prettig het is de NMB als bank te hebben. De mensen zijn er voor komend, nemen de tijd die nodig is om een en ander uit te leggen, vertellen precies het verschil tussen een persoonlijke lening en een woningkrediet. Een woningkrediet is er b.v. voor alle verbeteringen in en aan het huis. Zoals een moderne keuken of een bad kamer of centrale verwarming. Voor meubels, stoffering etc. dient een persoonlijke lening. Het bedrag dat ik nodig had was 4000,-. Wilde ik dat terugbetalen in 3 jaar dan was de aflossing per maand 132.85. Zou ik er 5 jaar over willen doen .dan 88.97 per maand. Enfin, je kunt veel kanten op bij de NMB. Ook als het om woningkrediet gaat. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt I ting, alsmede voor de aanschaf van aan vullend gymnastiekmateriaal en een op bergkast ten behoeve van de St. Caro- lusschool voor g.l.o. 19. Voorstel tot wijziging van de Bouw verordening. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een extra krediet voor het aan schaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de openbare Margrietschool voor g.l.o. te Soest-Zuid. 21. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een kretiek voor het bouwrijpma- ken van een gedeelte van het plan „Klaarwater" en een krediet voor de kosten van voorbereiding en ioezicht. 22. Voorstel tot wijziging van het ont eigeningsplan Maatweg. In de plaatselijke evangelie-gemeente wordt a.s. zondag een zendingszondag gehouden met als spreker de interna tionale president van de Wycliffe Bijbel vertalers, Mr. George Cowan. Wycliffe heeft als doel voor het jaar 2000 voor alle onberijkte stammen, waar nog niets van de bijbel bekend is, het Woord van God te vertalen in eigen landstaal. Mr. Cowan heeft zelf het Nieuwe Tes tament vertaald voor de Mazateco-In- dianen in Mexico. De diensten zijn 's morgens half elf en 's middags kwart voor vier. Adres: Klein Engendaalweg 52. Wist u dat er een kabouter en gidsen groep in Soest-(Zuid) is? Wist u ook dat er ieder jaar weer opnieuw kinderen met veel leuke verhalen thuis komen, na een paar dagen of een week fijn kamp? Er wordt door een groep enthousiaste leidsters, lVs uur in de week kring ge geven. TJ kinderen kunnen hier fijn spe len, knutselen, volksdansen, sporten en nog veel meer. Is het niet iets voor uw dochter? Zij zijn van harte welkom, en wel op de volgende tijden: Kléine kabouters: leeftijd van 6 tot 9 jaar, zaterdagmorgen van 10.30 tot 12 uur. Grote kabouters: leeftijd van 9 tot 12 jaar, donderdagavond van kwart voor zeven tot kwart over acht. Gidsen: Leeftijd van 12 tot 15 jaar, maandagavond van 7 uur tot 20.30 uur. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden voor kleine en grote kabouters tot mej. C. v. d. Kant, Kerkstraat 66, tel. 8685. Voor de Gidsen tot mej. R. Kuyer, Veld weg 8, tel. 2270. Als keurmeester is aangezocht de heer A. O. Janze uit Hilversum. In overleg met deze is de keuringsdag vastgesteld op zaterdag, 26 september a.s. Totaal zullen er 14 bakken gekeurd worden, 6 wedstrijdbakken en 8 bakken met ad vieskeuring. De uitslag van de keuring zal plaats vinden op de bijeenkomst op 22 oktober. Op deze avond zal tevens de jaarverga dering gehouden worden. Voorafgaande aan de keuring wil het bestuur een bezoek organiseren aan de „Nationale Aquarium Tentoonstelling" te Zeist en wel op donderdag 17 sep tember a.s. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij het secretariaat. Op 19 en 20 september a.s. worden in Zeist gehouden de bonds- en congres dag. Opgave tot deelneming kan ge schieden bij het secretariaat, onder ge lijktijdige betaling van de kosten. Het maandelijks kerkconcert In de Oude Kerk te Soest is voor september vastgesteld op dinsdag de 22e, aanvang 8 uur. Het ls geheel gewijd aan werken van Jan Pietersz. Sweelinck, de Neder landse componist uit de 16e/17e eeuw, een groot Nederlander, die ln het bv*!- tenland beroemder was dan ln zijn va derland. Deze instrumentale muziek zal in het programma vertegenwoordigd zijn door de variaties over „Vater unser im Him- melreich" en over „Est-ce Mars", en de Echofantasie. De organist Jan Jansen speelt deze werken op het koororgel, het „grote" orgel en op clavecimbel. Het koor van de Muziekkring de Ne derlandse Cantorij heeft zich bezigge houden met het vocale oeuvre van Sweelinck, nu eens niet met de bekende psalmen, maar met enige „Cantiones sacrae". Gezongen worden een „Te deum". Cantate Domino, Viri Galilei, Ecce virgo concipiet, Regina Coeli. Aanvang 8.15 uur. Onder hartelijke dankzegging aan allen die hieraan hun medewerking verleen den deelt het comité Soest van bovenge noemd fonds Uw mede, dat de collecte in Soest (uitgezonderd Soesterberg) heeft opgebracht het prachtige bedrag van 8.224,76. TELEVISIE, houten kast, 59 cm 498,—. Déaler Blaupunkt, Philips, B O Soesterbergsestraat 20a - Soest Telefoon 3367 De vorige week gehouden huis-aan-huis collecte, ten bate van onze militaire te huizen, heeft in totaal opgebracht 2.845,18. Het comité laat hartelijk dank zeggen aan allen die hebben bijgedragen tot het bereiken van dit recordbedrag. De uitafkomstige ds Jac. Smit heeft het beroep van de Herv. Kerk „Middenwijk" aangenomen. Deze vacature was ontstaan door het vertrek van ds. J. Mettau. Tien jeugdelftallen van de .v. Soester berg komen zaterdag 19 september in het veld, waarvan zes elftallen thuis spelen. Om 11.30 uur: Soesterberg B2 pupillen- FZO 3, de BI pupillen gaan naar BVC B2 in Bilthoven. Om 12.30 uur: Soester berg Al-Saestum; pupillen 2 gaat naar CDN 3 in Driebergen. Om 13.45 uur: Soesterberg-c (adspiranten)-EMS; Soes- terberg-b -CDN. Om 15 uur: Soesterberg plus (junioren)- CDN-D; Soesterberg-a (adsp.)-DOSC (16.15 uur). De A- en B-junioren spelen uit tegen CDN-B en Zeist-C. Na de jaarvergadering van het katho liek vrouwengilde, gehouden bij de ope ning van het nieuwe seizoen, werd er een pruikenshow gepresenteerd. Me vrouw Van Mossel en haar assistente Nelleke oogstte na de algemene behan deling van de pruiken veel succes met de demonstraties, waarbij de vrijwillige modellen op slag tien jaar jonger wer den. Reden temeer om snel een derge lijke hoofdtooi aan te schaffen. Het werd een gezellige avond, die mede door de flinke opkomst van de K.V.G.- leden goed slaagde. Het Utrechtse tafeltennisteam S.V.E. heeft het jubileumtoernooi van het veer tigjarige AGAVS zaterdag gewonnen. Na het winnen van poule A werd de win naar van poule B URVA (Utrecht) met 5-0 in de finale verslagen. Zowel het eerste als het tweede AGAVS- team werd derde in de poules. Voorzit ter J. H. Esmeijer reikte na afloop van het geslaagde toernooi de verschillende prijzen uit. Het sportprogramma van het jubileren de AGAVS wordt zaterdag 19 september voortgezet met een volleybaltoernooi in de grote sportzaal van het Dorpshuis. Aan het jubileumtoernooi zal worden deelgenomen door SW (Soest), SVH (Hoogland), WA, (Amersfoort), BG en SV (Baarn) en AGAVS (Soesterberg). Aanvang 13 uur. Tijdens een nachtelijke strooptocht van maandag op dinsdag werden in Soes terberg niet minder dan zes personen auto's opengebroken, waarbij het de forceerder(s) van scheerraampjes voor al om kleding begonnen was. Het meest opvallende is wel, dat artikelen van grote waarde niet werden ontvreemd. Op het politiebureau werd aangifte ge daan door de heer A. P., Plesmanstraat 59, dat uit zijn auto springschoenen voor een parachutist en een vliegerjack waren meegenomen, terwijl voor een waarde van ruim ƒ3000,aan para chutes, springhelmen, gelijkrichter en vliegeroverall in de auto werd achter gelaten. Uit de auto van de heer J. A. van H„ Plesmanstraat 115 werd een oude militaire regenjas gehaald. De heer P. M. Y., uit Boxmeer, verblij vende aan de Prof. Lorentzlaan miste een wollen vest, blouse, broek en das. Uit de auto van J. L. M., Prof. Lorentz laan 165 werd een blauwe regenjas en koffertje gestolen, terwijl transistor, horloges, wekkers en langspeelplaten ongemoeid werden gelaten. Behalve een regenjas werd uit de auto van de heer A. H. v. d. B., Plesman straat 44 nog een bandrecorder, porte monnee met ƒ120,een complete E.H.B.O.-uitrusting met de letters V.V. S. gestolen. De heer K. T. deed aangifte, dat uit zijn auto, op de parkeerplaats van Café „Sport" een jack, een portefeuille met waardevolle papieren en sleutels waren verdwenen. De portefeuille werd later achter de struiken bij Hapee aan de Veldm. Montgomeryweg teruggevonden. De sleutels werden bij de Christelijke kleuterschool „Prinses Marijke" terug gevonden, waar ook al was ingebroken en geld vermist werd. De ►uto's werden door het forceren van de scheerraampjes min of meer ern stig beschadigd. Aan de Pedagogische Academie, Rijks opleiding voor onderwijzer met H.A.V.O.- afdeling te Amersfoort, slaagden voor het eindexamen derde leerkring (volle dig bevoegd onderwijzer) o.a. de vol gende Soester kandidaten: mej. T. de Wolf en de heer R. Heijmans. AANLEG en REPARATIE licht- cn krachtinstallaties P.U.E.M.-INSTALLATEUR Tel. 3367 - Na 6 uur 3674 ot 4111

Soester Courant | 1970 | | pagina 14