OOK VOOR HOGE SPAARRENTE CHEMISCHE INDUSTRIE .RANDSTAD" WERKTE ZONDER VERGUNNINGEN N.E.C. richt schijnwerper op Oostbloklanden Van den ISrink jNieuwe openbare lagere- en kleuterschool aan de Weegbreestraat ga metuw tijdmee - ga naardenmb MEDISCHE DIENST „De mensen moeten zich opnieuw leren bewegen" PREDIKBEURTEN R.K. KERKDIENSTEN Inbraak en diefstallen in Soesterberg Lven gezellig relaxen Bestuur openluchttheater krijgt meer bevoegdheden I Maxi kwaliteit voor mini prijzen. Mevrouw VAN DIJK, Geen straat maar laan Vredesactie op Soester scholen Druk seizoen voor „Het Veenmasker" Clubhuis „De Vangrail" Koopt u een auto Dan verzekeren bij J. L. M. van Hal-Zonderop Type-wedstrijd op SoWi '70 Danseres Lenie Tuzzolino VRIJDAG IS SFPTFMRFR 1970 De N.V. Chemische Industrie Randstad aan de Eikenlaan, fabrikant van vitami nen voor veevoederindustrieën, blijkt al jaren te werken zonder de vereiste ont heffingen op basis van de Zoneverorde ning en zonder hinderwetsvergunningen althans voor een deel. Er is nooit een ontheffing of hinderwets vergunning verleend voor onder meer een ondergrondse alcoholtank, een op slagloods voor grondstoffen, een kantoor en laboratorium, een overkapte opslag ruimte, een transformatorhuisje, een ondergrondse hydrofoorinstallatie en enige ondergrondse en bovengrondse tanks voor natronloog (50%), natrium bichromaat. zwavelzuur (60 en cho- line chloride. Burgemeester en wethouders hebben het bedrijf gelast, hiervoor alsnog dc nodige vergunningen aan te vragen, hetgeen inmiddels is gebeurd. Het college heeft de raad voorgesteld, deze vergunningen overigens niet te verlenen, „omdat het college van oordeel is, dat alle zonder ontheffing tot stand gekomen wijzigin gen en uitbreidingen niet dienen te worden gesanctioneerd". Aangezien ook de uitbreiding van het bedrijf in de toekomst moet worden tegengegaan, zal Randstad ook geen ontheffing worden verleend voor inmiddels ook al aange vraagde uitbreiding van het bedrijf. Er ziin trouwens nog andere bepalingen ook door het bedrijf overtreden. In 1961 werd door het gemeentebestuur een voorwaardelijke vergunning verleend voor het oprichten van het bedrijf. Door een aantal mensen werd hiertegen bezwaar gemaakt, maar uiteindelijk werd het besluit van B. en W. door de Kroon gehandhaafd, al werden aan de vergunning wel enkele voorwaarden verbonden. Onder meer werd bepaald, dat in het bedrijf tussen zes uur 's avonds en zes uur 's morgens niet mocht worden gewerkt. Slechts twaalf dagen per jaar mochJ tot 24.00 uur wor den gewerkt, mits daarvan tevoren ken nis was gegeven. Aan de plicht tot ken nisgeving is door het bedrijf nooit vol daan. Bovendien werd volgens een van de omwonenden herhaaldelijk tot diep in de nacht doorgewerkt. „Dat was geen twaalf keer, maar zeker wel vijftig maal per jaar", zo zei hij. Trouwens, ook het college constateert in zijn uitvoerige toelichting op het voorstel aan de raad, dat het bedrijf aanzienlijk meer dan twaalf dagen per jaar buiten de normale werkuren in bedrijf werd gehouden. De laatste tijd zijn dan ook veel klach ten van de zijcle der omwonenden bin nengekomen. De klachten betreffen on- dor meer de geluidshinder, stank en het nachtelijk draaien van de machines. B. en W. menen, dat deze klachten ge grond genoemd kunnen worden. Het college is voorts van mening, dat de illegale uitbreiding, alsmede een toe komstige uitbreiding planologisch ge zien als ongewenst moet worden be schouwd. „Een gedeelte van het bedrijf is gesitueerd op gronden, waaraan een bedrijfsbestemming is toegekend. Een groot gedeelte van de bestaande inrich ting is echter gesitueerd op gronden, bestemd voor achtererf voor de eenge zinshuizen in de omgeving". Onder de huidige omstandigheden ver draagt het gehele bedrijf zich volgens B. en W. derhalve niet met de geldende voorschriften, deels wegens strijdigheid met de planologische voorschriften, deels omdat het in strijd is met de bepalingen van de hinderwet. B. en W. zijn tevens van oordeel, dat deze industrie in deze grote omvang niet in de omgeving past. „Deze omgeving is in feite 'n aantrekkelijke woonbuurt, waarin de inrichting gezien de huidige aard, werkwijze en omvang, disharmo- nieert", aldus het college. De bedrijfsleiding was tot niet veel com mentaar bereid. De Algemeen procura tiehouder J. W. H. Dekker zei, dat er altijd een nauw contact heeft bestaan tussen de directie en de dienst openbare werken van de gemeente. Er is naar mijn mening veel discussie geweest over het bedrijf, maar moeilijkheden ver wachtte men niet. Wethouder mevr. M. C. P. Walter-Van der Togt van openbare werken erkende, dat er herhaaldelijk overleg is geweest met het bedrijf. Zij sprak van ingewik kelde procedures. „Het is echter voor iedereen duidelijk, dat dit bedrijf hier niet thuishoort. Tijdens de bespekingen met ons was de leiding altijd vol begrip en nederigheid en zei men, naar een an der stuk grond op het industrieterrein te zullen uitzien, maar na een paar we ken bleek men steeds weer een stukje grond bij het huidige bedrijf aange kocht te hebben", aldus de wethouder, die sprak van verschillende illegale uitbreidingen, overtredingen van de ar beidswet en een walgelijke stank, die het bedrijf veroorzaakt. Gemeentesecretaris H. Borreman zei, dat het bedrijf tegen het besluit van de raad gehandhaafd, dat dient een besluit tot voorgenomen sluiting te worden geno men, maar ook hiertegen is weer beroep tot aan de Kroon mogelijk. Wordt ook dan de reclamant in het ongelijk gesteld, dan dient van gemeentewege een be sluit tot definitieve sluiting te worden genomen, met wederom dezelfde be roepsmogelijkheden. Een van de omwonenden zei, dat de stank vooral wordt veroorzaakt door het in de onen lucht mengen van diverse chemicaliën. Een van de buurtbewoners heeft daardoor al zijn gehele achtertuin verloren zien gaan. „Het is een belache lijke situatie, dat een dergelijk bedrijf in een woonwijk blijft gehandhaafd", zo zei hij. Uit vijf auto's in Soesterberg zijn begin deze week kledingsstukken gestolen. Van twee auto's op de Plesmanstraat, twee op de Prof. Lorentzlaan en één op de Montgommeryweg werden de tocht- raampjes geforceerd. Men had uitslui tend belangstelling voor kleding, want diverse andere kostbaarheden als radio's, een complete parachutistenuitrusting en andere voorwerpen van waarde bleven onaangeroerd. Er verdwenen wel een paar pantalons, een vliegers jack, een vest, een paar blouses en enkele strop dassen. Bij de Christelijke kleuterschool „Prinses Marijke" aan de Gen. Spoorstraat, werd deze week ingebroken. Men heeft gecon stateerd, dat er slechts een bedrag van zeventien gulden is verdwenen. Marbeit cosmêtfca OUDE UTRECHTSEWEG 37 - SOEST-Z. - TEL. 5431 Tot aan het einde van dit jaar zal de Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest een speciale Oostbloklanden- aktie voeren. NEC-direkteur Lambert Fokkema is tot dit besluit gekomen, omdat het verloop van de Nederlandse export naar deze landen een merkwaardig beeld vertoont. De Nederlandse export is in het eerste halfjaar 1970 ten opzichte van 1969 ge stegen met 13 De afzet naar Honga rije en Joegoslavië gaf evenwel een veel sterkere stijging te zien, namelijk 41 en Daarentegen spreken de cijfers van de export met Rusland een bijna onrust barende taal. Hier is sprake van een teruggang in de eerste helft van 1970 van niet minder dan 20 Enerzijds wil de NEC haar leden meer laten profiteren van de groeiende afzet mogelijkheden in landen als Joegoslavië en Hongarije. Anderzijds gaat de NEC tot het uiterste inspannen om het in Rusland verloren terrein te herwinnen. Uit besprekingen met de handelsdelega ties van de Oostbloklanden in Nederland is al gebleken dat er gunstige perspec tieven zijn voor de Nederlandse export naar Oost-Europa. Na gedegen desk re search gaat de heer H. J. A. Wilmink, één der NEC-wereldreizigers, voor een 80-tal middelgrote bedrijven van 1 okto ber tot eind november de Oost-Europese markt bewerken. Zijn vele keffers be vatten de meest uiteenlopende artikelen en aanbiedingen. Zo moet de markt be werkt worden voor een Nederlandse eierbreekmachine met een capaciteit van 18.000 eieren per uur. Een dergelijke machine wordt nergens anders ter we reld gemaakt. Ook zal de NEC-wereld- reiziger een koffer meenemen met enige honderden verschillende koekjes, die allemaal op één (Nederlandse!) machine kunnen worden gemaakt. Onderhande lingen voor de verkoop van deze ma chine lopen al. In Moskou staan enige belangrijke be sprekingen bij V/O Licensintorg op het programma. Licensintorg is de Russische staatsorganisatie die licentieovereenkom sten afsluit. HOTEL - CAFé - RESTAURANT Soesterbprgsestraat 122 - Soest Telefoon 02155 - 2706 Voor vader een stevige pils, moeder een kopje thee en voor Mare en Elles een flesje met een rietje, op het gezellige ter ras. Ja, zo even in een rustige omgeving genieten, even op verhaal komen, bij Van den Brink aan de Soesterbergsestraat kan dat nog, en er is altijd wel een plaatsje voor de fiets, brommer of de auto. Bij ons bent U uit en toch thuis I Ruime parkeergelegenheid Burgemeester en wethouders van Soest hebben de raad een krediet gevraagd van ƒ894.000.voor de bouw van een tweeklassige kleuterschool en een open. bare lagere school aan de Weegbree- straat in het Soesterveen. Dat er aan gewoon lager en kleuteronderwijs in het nieuwe stadsdeel van Soest grote be langstelling bestaat, blijkt volgens B. en W. wel uit het feit dat de openbare Rinke Tolmanschool, die begin dit jaar werd geopend, al door tweehonderd leerlingen wordt bezocht. Aan deze zes. klassige school (vier leerjaren) zijn in middels zes leerkrachten verbonden, ter wijl binnenkort een zevende zal moeten worden aangesteld. Reeds voor de opening van de in het Smitsveen gebouwde openbare twee klassige kleuterschool bleek, dat niet alle kleuters, waarvoor de ouders toe- lating tot deze kleuterschool hadden verzocht, konden worden toegelaten, Hoewel een aantal kleuters in een bij zondere school voor gewoon lager on derwijs aan de Smitsweg tijdelijk kon worden ondergebracht, kunnen op dit moment geen kleuters meer worden toegelaten, zo delen B. en W. de raad mee. In de komende maanden zullen in de v/ijk Smitsveen en Klaarwater onge veer 200 flatwoningen gereed komen. Tevens zal dit jaar een begin worden gemaakt van rond 400 flatwoningen in het plan Klaarwater. B. en W. achten het dan ook noodzakelijk, dat ten be hoeve van deze leerlingen gebouwen voor het openbaar onderwijs worden gesticht Er zijn volgens B. en W. twee mogelijk heden ten aanzien van de plaats voor de nieuwe scholen, n.1. in het plan Klaarwater en in de voor scholenbouw gereserveerde strook langs de Eigen domweg. B. en W. menen voor de laat ste plaats te moeten kiezen, omdat bij de uitwerking van het plan Klaarwater de aanpassing tussen woningbouw en verdere voorieningen nog moet plaats hebben, terwijl bovendien de gronden nog bouwrijp moeten worden gemaakt. Het terrein aan de Weegbreestraat, hoek Eigendomweg heeft het voordeel, dat het direct beschikbaar is en gunstig is gelegen voor de wijk Smitsveen en een zeer goede aansluiting heeft op de toekomstige wijk Klein Engendaal. Zonder meer kan volgens B. en W. worden aangenomen, dat een openbare lagere school door tenminste 75 leer. Het bestuur van de stichting Open luchttheater Soest krijgt meer bevoegd heden, althans indien de raad bereid is daarvoor de statuten van de stichting te wijzigen. De stichting heeft het ge meentebestuur zelf verzocht om een her ziening van de statuten. De thans nog van kracht zijnde en van 1957 daterende statuten laten onder meer toe, dat ook de exploitatie van het theater tot de taak van de stichting kan gaan behoren. Daarnaast bevat de huidige statuten volgens B. en W. en het stichtingsbestuur een aantal verouder de bepalingen: Er zijn geheel nieuwe statuten gemaakt en voorgelegd aan het bestuur van de stichting. Zij heeft enige aanvullingen wenselijk geacht. In de aan de wensen van het bestuur aangepaste statuten is ernaar gestreefd, de taak van de stich ting uit te breiden, zonder dat daarbij het preventieve en repressieve toezicht van het gemeentebestuur is verzwakt. Het betekent volgens B. en W. alleen, dat de stichting aar. bestuurskracht zal winnen, hetgeen volgens het college al leen maar valt toe te juichen. De taak van het stichtingsbestuur zal ten opzichte van vroeger worden gewij zigd. Ook de verkiezing van de leden van het bestuur is veranderd, terwijl de administratieve en geldelijke begeleiding van de stichting door het gemeentebe stuur is geconcretiseerd. Het is goed sparen bij de NMB. De vele spaarvormen garanderen voor elke omstandigheid de hoogste opbrengst. Bovendien zijn er de 8%% NMS-Rentespaarbrieven. nederlandsche middenstandsbank de bank waar óók u zich thuis voelt! .lingen en een openbare kleuterschool, door zeker dertig kleuters op de datum van opening zal worden bezocht. Het ontwerp voor de scholen zal be staan uit vijf leslokalen, een vergroot leslokaal voor het eerste leerjaar, een ruime gemeenschapsruimte, waarin on der meer handenarbeid kan worden ge geven, een hoofdkamer - tevens ge schikt voor schoolarts en schooltandarts - een leermiddelenberging, alsmede vol doende toiletten. De lokalen zijn rond een patio gegroe peerd. Een deel van het binnenterrein is bestemd voor speelterrein voor de leerlingen van de eerste twee leerjaren. De kleuterschool omvat twee ruime speel-werklokalen. een leermiddelenber ging een kamer voor de hoofdleidster en toiletten. Een der speel-werklokalen van de kleuterschool heeft verbinding met het vergrote lokaal voor het eerste leerjaar van de lager school zulks ten behoeve van een geleidelijke onderwijs- overgang. n Bel voor een afspraak 02155 - 6237 Irenelaan 60, Soest. Ook 's avonds en in het weekend. In een klein gedeelte van de SoWi '70 gids staat in de advertentie van de heer Van Leuveren uit Baarn, assurantiën, hypotheken enz., als adres vermeld Schaepmanstraat 86. Hoewel de heer Van Leuveren duidelijke plannen heeft zich in Soest te vestigen, stelt hij er toch wel prijs op dat zijn adres in Baarn Schaepmanlaan 86 is. Evenals in 1969 wordt er ook dit jaar is Soest een vredesweek georganiseerd. Vorig jaar bestond deze uit een riet suikeractie en een discussieavond. Dit jaar richt de Werkgroep Vredesweek zich vooral op het onderwijs. Op het overgrote deel van de Soester scholen wordt aandacht besteed aan het thema van de Vredesweek 1970 „Verenig de Naties". Het is immers zo, dat in het jaar waarin de V.N. 25 jaar bestaan, de naties nog altijd niet geheel verenigd zijn. Het doel van deze vredesweek is dat iedereen gaat inzien dat een V.N., waar alle vol keren lid van zijn, wel degelijk 'n in vloedrijk apparaat kan zijn, dat een gunstige werking kan hebben op de we reldpolitiek. De Werkgroep Vredesweek heeft van de hoofden van scholen die medewerking hadden toegezegd, een werkmap voor alle klassen van de lagere school over handigd. De map, uitgegeven door .School en wereld", is speciaal ontwor pen om de leerlingen een beter inzicht te verschaffen in de werking en het doel van de Verenigde Naties. Als deze actie slaagt, zal tezijnertijd een krant worden uitgegeven met de resul taten die de actie heeft opgeleverd. De werkgroep denkt vooral aan opstellen en tekeningen. Naast deze actie zal donderdag 24 sep tember om 8 uur, een Vredesdienst wor den gehouden in de Petrus en Paulus kerk. De nog net geen jaar bestaande toneel vereniging „Het Veenmasker", een groep van enthousiaste bewoners van de Veen besstraat, lanceerde een dezer dagen haar programma voor het seizoen '70-'71. Twee premières en een Kerst-kinder matinee vormen het grote werk van het nieuwe seizoen, dat vrijdagavond 13 no vember wordt geopend met het blijspel „Getrouwd of niet" van Ephraim Kis- bon, in een vertaling van Ans Koppen. Op 11 december en 25 februari van het volgend jaar wordt dit zelfde stuk nog maals op de planken gebracht zij het dat deze beide voorstellingen dan „be sloten" zijn. Woensdagmiddag 23 december de Kerst- Kindermatinee, waarbij kennelijk de traditionele plaatselijke Sinterklazen worden gerespecteerd. In het voorjaar volgt dan de tweede première, eveneens een blijspel, van de pen van Jan Wil lem Hofstra, de juiste datum die in april zal vallen was nog niet bekend. „Het Veenmasker", onder commerciële leiding van Dick Kampinga en artistiek- leider Frans van Hooydonk, heeft aan getoond dat ook in 1970 een toneelver eniging zeker nog levensvatbaarheid kan hebben, waarbij zelfs geen integratie nodig was. In „De Vangrail", het clubhuis aan de Beetzlaan dat uitgaat van de Stichting Jeugdzorg Soest is het werk weer be gonnen. Voor kinderen van 4 tot en met 6 jaar is het clubhuis open op woensdagmid- van half drie tot half vier. Jongens en meisjes van 7 tot en met 11 jaar zijn van harte welkom op de instuif die iedere woensdagmiddag houden wordt van kwart over vier tot kwart over vijf. Daar kunnen jullie mee doen aan allerlei vormen van handar beid, zoals b.v. werken met klei of hout, of verven. Of ze kunnen spelletjes doen. Opgave voor een speciale club zoals b.v. een toneelclub of een spelletjesclub of een handenarbeidclub is mogelijk. Deze clubs worden 's middags na schooltijd gehouden. Van maandag tot en met vrijdag is het clubhuis 's avonds van 7-8 uur open voor meisjes en jongens van 10 tot en met 13 jaar. Iedere avond kan gekozen worden uit drie aktviteiten b.v. hout- bewerken, schilderen, speciale handen arbeid voor meisjes, toneelspelen enz. Verder staan in de grote zaal diverse spelmogelijkheden zoals een „oefen bil jart". Daar kan men ook plaatjes draaien en er is een leeshoek. Van 8-9 uur zijn de meisjes en jongens van 14 en 15 jaar welkom. De grote zaal is dan open met bovenstaande mogelijk heden. Er wordt druk gebouwd aan een disco bar, de toneelgroep is van start gegaan en er is een redaktie in oprichting voor een eigen clubkrant. Het handenarbeid lokaal staat ook voor deze leeftijdsgroep open. Dat handenarbeidlokaal heeft in de va kantie overigens nieuwe werkbanken gekregen, zodat er nu meer kinderen te gelijk kunnen werken. Zoals jullie zien biedt de Vangrail veel fijns. Kom maar eens kijken op de aange geven tijden. Op de middagclubs en de vroege avondgroep is er nog wel vol doende plaats, maar de jongens en meis jes van 14 en 15 jaar moeten zich haas ten als ze mee willen doen. Het telefoonnummer van het clubhuis is 7615. Bllderdijklaan 1. Soest, telefoon 3029 Voor de type-wedstrijd, die op de SoWi '70 door Kantoorboekhandel Alders wordt georganiseert, blijkt grote belang stelling te bestaan, waaraan de beschik baar gestelde prijs, een schrijfmachine, zeker niet vreemd zal zijn. De deelname aan deze wedstrijd gaat open voor iedere vrouwelijke of man nelijke Soester typist(e). Men dient daartoe slechts een inschrijfformulier af te halen bij de firma Alders, Steenhoff- straat 13. vanaf f 6595.— incl B.T.W. SOEST De artsendlenst wordt waargenomen van zaterdagmorgen 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur door P. J. K. M. Ru- pert, Ossendamweg 33e, tel. 2395 en J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 2815. SOESTERBERG Tijdens het weekeinde zal de artsen- dienst worden waargenomen door A. W. Moll van Charante. Paltzerweg 299 Den Dolder, tel. 030-784555. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur J. Rijks, Heideweg 43. Apotheek Zaterdag en .onrlag ls geopend Apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.e.m. 25 september Apotheek „Soest- Zuid". Apotheek „Soestdijk" gesloten. Oranje-Groene Kruis Zr. K. Kropff. Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. N. Noorlander, Varenstraat 226. briefje door brievenbus of tel. via po litie 4444. Groene Kruis Zr. T. Beima, de Genestetl. 3 b, tel. 2427 Interpar. Charitatief Centrum Maatschappelijk werk en gezinszorg Mej. M. F. M. Elsenburg en mej. H. B. te Lintelo, maandag t.e.m. vrijdag, 9.30-10.30 uur, Molenstr. 11, tel. 4040. In Soesterberg: dinsdag 18.30-19.00 uur In De Hoeksteen. Boogschutster Lenie Tuzzolino (32) gaat met ingang van maandag 5 oktober een wekelijkse danscursus geven in Soul en Rock-jazz in het Artishockgebouw. Zij vindt het uit de tijd dat dames aan vrouwengymnastiek doen van één-twee- hup-armen-hoog. Dat mannen gaan trimmen oké. Maar als je van muziek houdt, ga je dansen. En bij modern jazz, waar zij Soul door heen geeft, beweegt alles: heupen, schouders, ribben, nek en bovenarmen. Zij springt op uit haar stoel en zegt: „Oorspronkelijk danste ik alleen klas siek. Dan gaan alle bewegingen naar boven. Kijk. Bij jazz is alles „down to earth". Ze klakt met haar vingers: Kijk, zo. en hup! dit en klik, whap." „Wat je in dancings en op dansvloeren ziet de laatste tijd is verschrikkelijk. Onestetisch en smerig. Die mensen moeten zich vreselijk ongelukkig voelen. We moeten opnieuw duidelijk proberen te maken hoe je plezierig uit kunt gaan. Zoals je je in een restaurant alleen maar prettig voelt als je met mes en vork kunt eten. Maar je ziet de gekste dingen om je heen. Ze maken een spek takel van zichzelf. De mensen moeten zich opnieuw leren bewegen." Als mevrouw H. J. T. Tuzzolino-de Bruin danst gaat iedereen aan de kant staan kijken en vraagt: waar kan ik dat leren? Dat zijn facts! Lenie is een mooie vrouw en een ge trainde danseres. Jarenlang heeft ze gewerkt in een Amerikaans jazz-ballet als soliste bij James Allbrlght. Ze heeft veel televisie-ervaring, danste ln films en is pas terug van een bezoek aan Amerika waar zij zeer dure lessen heeft genomen bij Gus Diordanc. Als zij praat, onderstreept ze haar woorden met snelle passen en elegante gebaren. Midden in de kamer kilkt ze: „Kijk, ik werk met veel vuisten en uit het middenrif. Tak dit! klik hup, en dat zó. Het moet lekker swingen. Ik zit niet vastgeroest aan één stijl. Ik heb een manier opgepikt om heel clean te werken. Heel steriel. Oké dit gaan we gewoon doen." Voor mannen en vrouwen, voor jonge lui, voor iedereen. Niet gebonden aan leeftijd. Samen met haar danspartner Frans Gast, die tot voor kort een van de beste medewerkers was van de be faamde dansgroep Helen le Clercq. Gast heeft nu een danschool in Beverwijk en danst ook regelmatig in films en op teevee. Verder is de Soester ballerina van plan in de loop van het seizoen gastlessen te laten verzorgen door bekende dan sers uit Hair en door bevriende rela ties. Zelfs uit Amerika. De mensen moeten zich lekker voelen als ze uitgaan. Mee kunnen doen met de nieuwste Funkv-monkey en de Moon-walk, dansen die op 't ogenblik helemaal „in" zijn. Daarom gaat Lenie regelmatig naar Amsterdam om te kij ken wat er nieuw is. En als het aan haar ligt is er ook voor Soest niets te nieuw. Dat zou mooi zijn over een jaartje: Soest, the swinging city. Zie de advertentie elders in dit blad. Jan Visser. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 10 uur ds. P. Kloek H. Avond maal. Emmakerk, Reeentesselaan. 10 uur ds. D. H. Bosma. 7 uur ds. P. Kloek. Ichthuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 5 uur ds. J. Smit. Gebouw Middelwijk. Pieter de Hooghl. 10 uur ds. J. A. J. Vermaat, Baarn. Zonnegloren, Soesterbergsestraat. 10 uur ds. L. de Ru. Jeugdlterken: 10 uur: Emmakerk, Regentesselaan. 10 uur: Eltheto, Driftje. Zondagsscholen 10 uur: Middelwijk, P. de Hooghlaan 10 uur: De Savornin Lohmanschool, Driehoeksweg. 10 uur: Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan, interkerkelijk. 10 uur: Gr. v. Prinstererschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk, Jullanalaan 9 en 5 uur geen opgave. Wilhelminakerk. Soesterbergsestraat 18 Geen opgave. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) Kerkgebouw NPB. Rembrandtlaan 20. 8.30 uur Student H. J. J, Feenstra. 14.45 uur Student H. J. J. Feenstra, Voorb. H.A. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan. 10.30 uur ds. Rutters. 9 uur ds. Eerland, Hilversum. GEREF. GEMEENTE Dalweg hoek Beukenlaan 10 en 5 uur Leesdienst. Woensdag 23 sept. 19.30 uur ds. Van Haaren. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGE* Afd. van de Ncd. Protestantenbond Rembrandtlaan 20 10.15 uur Prof. Dr. M. A. Beek (N.H.) Amsterdam. ADVENTSGF.MEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur. Geen opgave. EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Klein Eneendaalwee 52. 10.30 en 15.45 uur Mister George Cowan Int Pres. Wielifje Bijbelvertalers. SOESTERBERG GEREFORMEERDE KERK 10 en 17 uur ds. C. B. Bavinck, ussum.. HERVORMDE KERK 10 uur P. A. A. Krüsener, 10 uur Jeugd- kapeL 19 uur Zondagavondgebed. Johannes-Stichting. 9.45 uur ds. A. O. Zijlstra, Amersfoort. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63B. 2 september: Doopsgezindekerk: 10.30 uur. (Baarn). Ds. Valetor met enige jongeren. Inleiding neds. werk. GEREF. KERK „VRIJE KERKEN" Nassaulaan 12, Baarn. 10.30 en 16.30 uur ds. W. Borgdorff, Vie ring H.A. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soe*t" Burgemeester Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTÏL GEMEENTE Kapelstraat 7, Baarn Zondag 10.30 uur drs. G. Faflé. PAROCHIE SOEST, Kerkplein Zaterdagavond. 19 uur, avondmis. Zondag, H. Missen 8 en J 1.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen om 8.30 en 19.30 uur. PAROCHIE SOESTDIJK Burgemeester Grothestraat Zaterdag, 19 uur, avondmis. Zondag, om 9 uur en 11 uur Hoogmis. 18 uur Avondmis. Dinsdag en donderdag H. Missen 8 en 19 uur, woensdags en vrijdags 8 uur. PAROCHIE SOEST-ZUID St. Willibrordusstraat Zaterdagavond 19 uur, avondmis. Zondag H. Missen 8 en 11.30 uu> en 9.30 uur Hoogmis, 19 uur lof. In de week H. Missen om 8 uur. Woensdag, 19 uur, (gezinsdienst/. Zaterdags 8 en 19 uur. ST. CAROLUSKERK. Soesterberg. Zaterdag 19 uur Avondmis met zang. Zondag 9 uur Hoogmis, 11 uur H. Mis met zang.

Soester Courant | 1970 | | pagina 6