i Vervolg Sportvaria Teleurstellend volleybaldebuut van Hees-dames VERLOOFD, verlovingskaartjes Drukkerij Smit Sterke start van Olympia in nieuwe competitie Bridgetoernooi in de Openbare Bibliotheek Wedvlucht vanaf Saint Gislain Hornu Heren van de m.h.c.Soest' behaalden opnieuw overwinning B.D.C.-Handbal Ho gere S.V.V.-teams hadden goede start Inbrekersbuit veertig gulden Ondanks rijverbod toch in auto S0ESTERBERG SoesterbergD.V.S.A. 2-2 Afdeling Soesterberg P.v.d.A. naar Soest Vergadering Vogelvrienden A.G.A.V.S. hield geslaagd volleybaltoernooi Grote belangstelling voor bijen op Floralia Fanclub „Dorpshuis" opgericht Ereconcert en taptoe Hoofd Titus Brandsma- school kreeg weer anoniem telefoontje E. van Renswou nam afscheid als inspecteur dierenbescherming Warme maaltijden voor bejaarden B. en W, antwoorden op, vragen over huursubsidieregeling VAN AMERONGEN Geen patat-friteszaak aan de Van Govenlaan Tentoonstelling Willem Aten DINSDAG 22 SEPTEMBER 1970 •i Afgelopen donderdag Is de nieuwe volleybalcompetitie weer van start gegaan. Voor de dames van Hees overigens niet zo erg voorspoedig, want het eerste zestal verloor even verrassend als teleurstellend van het bepaald niet sterke Voleem. De Hees-dames, die na het kampioenschap van het afgelopen jaar thans in de tweede klasse uitkomen, treffen door een reorganisatie in het district Eemland toch vrijwel dezelfde tegenstanders als vorig seizoen. Om die reden werd de nieuwe competitie dan ook met het nodige optimisme tegemoet gezien. Het eerste optreden van de ploeg, die vrijwel in dezelfde samenstelling aan trad als vorig seizoen, beantwoordde echter geenszins aan de verwachtingen. Tegenstandster Voleem, dat vorig jaar tweemaal duidelijk door Hees werd ver slagen, trad de Soester dames nu onbe vangen en geenszins geïntimideerd tege moet en wist met fris en open aanvals- spel de Hees-dames in de eerste set al gauw op een grote achterstand te zetten. De Soester dames zagen echter bijtijds het gevaar van een dreigende nederlaag en slaagden erin, met kanp spel, dat even aan dat van de kampioensploeg van vorig seizoen deed denken, de achterstand in te lopen. Na een aan- Verliefd, getrouwd. Drukwerk voor Iedere gelegenheid, ook voor Uitgebreide collectie Klassiek en modem Van Weedestraat 29a - Soest Telefoon 02155-2566-5154 Het tweede team van Olympia-volley- bal dat vorige week zijn eerste wed strijd speelde ln de Promotieklasse heeft ln deze- wedstrijd duidelijk ge maakt geen genoegen te willen nemen met een figuranten rel. Op nogal over tuigende wijze werd het Harderwijkse team HK 9 met 3-1 verslagen. In een boeiende strijd waarin vooral de aanval van de Soester heren zeer goed draaie werd de eerste set met 15-10 ge wonnen. Vooral de als spelverdeler opererende Fons Hilhorst speelde zeer sterk en bediende de Olympia-aanvaller Jan van de Kamp van voortreffelijke niet te missen set-ups. In de tweede set kwamen de Harder wijkers sterk terug en lieten zien dat zij ook van volleybal wel iets wisten. Met goed geplaatste ballen en diagonale smashes ontregeden zij de Soester aan val en verdediging. Olympia moest toe staan dat deze set met 15-10 verloren ging. Met het accent volledig op de harde aanval gingen de Soester heren, onder aanvoering van Bareld Beintema, Har derwijk te lijf. HK 9 had hierop geen antwoord meer en moest deze set laten lopen met 15-1. Ook de vierde en laatste set werd een duidelijke overwinning voor Olympia 2. Zij wonnen met 15-8 en daarmee de wedstrijd met 3-1. Olympia a-Olympia b 2-0. Op de eerste competitiedag kwamen m de jeugdafdeling Olympia a en -b te gen elkaar uit. Zoals verwacht won het a-team deze strijd met 2-0. Hoewel, zonder moeite ging het in de tweede set bepaald niet, getuige de stand 15-12. BG SV 3-Olympia 7 2-1. Het seniorenteam had het moeilijk met de ploeg uit Baarn. Vooral op het ge- vankelijke 11-5 achterstand won WH de eerste set zelfs nog met 15-11. De gedachte, dat WH nu gemakkelijk zou kunnen doorgaan naar een moeite loze 3-0 zege bleek te voorbarig. Na de eerste set stortte de ploeg volkomen in een, mede veroorzaakt door het feit, dat Voleem in de tweede set opnieuw een royale voorsprong nam. Herstel bij WH bleef nu echter uit. Men durfde uit angst, fouten te gaan maken, geen combinaties meer te begin nen, waardoor de bal dikwijls direct weer over het net werd geplaatst. De tegenstandster maakte hiervan dankbaar gebruik om wel aan aanvalopbouw te beginnen en zo behoefte het niemand te verwonderen, dat WH de tweede set met 15-5 verloor. Ook in de laatste set bleef herstel bij WH uit. Wat coach Westra ook pro beerde, een nederlaag was onafwend baar. Met 15-11 ging ook de derde set en daarmede de wedstrijd verloren. De sterke groei van Soest blijkt overi gens ook niet aan Hees voorbij te gaan. De volleybalafdeling heeft er ver schillende nieuwe leden bijgekregen en vooral bij de jeugd is de kwaliteit aan merkelijk verbeterd. Wellicht dat in de toekomst uit een dusdanig uitgebreid spelersarsenaal kan worden geput, dat onnodige nederlagen als donderdag voorkomen kunnen worden. De herenteams deden het overigens wel wat beter. Het debuut van het tweede team was zonder meer verras send te noemen, zodat het vorig jaar nog overheersende Foxboro 2 nu gede cideerd met 3-0 werd teruggewezen. Dit VVH-zestal, dat naast de gerouti neerde tanden Snijder-Oosterhof enkele veelbelovende jonge spelers herbergt, -naakte vooral combinerend een sterke 'ndruk. De aanval werd nog een beetje verwaarloosd, doch onder leiding van trainer Van Hattum zal daaraan de ko mende weken stellig wat worden ge daan. Het nieuw geformeerde derde heren team, dat dit seizoen voor het eerst aan de competitie deelneemt, zag kans het Baarnse BG SV 4 met 2-1 te verslaan. Het eerste herenzestal kwam nog niet in het veld. Dit team speelt komende donerdag zijn eerste wedstrijd. Het team is ondanks het vertrek van zijn beste spelers aangevuld met enkele nieuwe aanwinsten, zodat de competitie vol vertrouwen tegemoet wordt gezien. Bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan werd door het District Gooi en Eemland van de Nederlandse Bridge Bond een bridge-tournooi gehouden in de zalen van de Openbare Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Daar de aanmeldingen voor dit tot nu toe grootste tournooi in Nederland te 'oot was ten opzichte van de beschik bare plaatsruimte, moest men verschil lende bridgers teleurstellen. Nadat een telcommissie van vijfentwin tig personen gedurende de duur van het tournooi handen vol werk had verzet, was tegen acht uur 's avonds de uitslag bekend, waaruit bleek dat de eerste twee prijzen gewonnen waren door bridge- koppels uit respectievelijk Hilversum en Blaricum. Het te Soest gehouden tournooi bleek het eerste te zijn dat niet onder auspi ciën van de werkgroep tournooien van de Nederlandse Bridge Bond werd ge organiseerd. De postduivenvereniging „De Vriend- schap" nam zondag deel aan bovenge noemde wedvlucht met 304 duiven. Af stand 219 kilometer. De duiven werden gelost te 12,10 uur, met z.w. wind. De eersteduif arriveerde om 15.19.24 uur. De laatste prijsduif kwam aan om 15.40.14 uur. Uitslag D. de Zoete 1 2 4 9 10 17 33 46 48. J. Kamerbeek 3 5 12 13 15 16 18 19 23 24 27 28 34 44 45 47 51 59. A. de Kruyf 6 35 50 54. E. Daatzelaar 7 40 42 43. E. Veerman 8 57 58 60 61. J. Rijksen 11 29 32. Altenaar-Reijerse 14 26 36 37 52 56. F. Groenestein 20 38 39 41. S.K.B. 21. J. Wijnands 22. M. Uhl 25. W. Roest 30 55. C. Bokma 31 53. M. v. d. Bor 49. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam deel aan deze 219 kilometer-vlucht met 282 duiven. De eerste duif arriveerde te 15.20.05 uur, terwijl de laatste prijs duif aan kwam om 15.35.16 uur. De uitslag was hierJ. v. d. Brakel 1 2 11 31. H Voskuilen 3 5 6 10 12 22 46. W. van Soest 4 42. G. Rijksen 7 9 13 18 20 21 23 27 28 35 36 39 41 44 45 49 53. H. Woudsra 8. R. Voskuilen 14 32 48. H. Rauch 15. G. de Ruig 16 17 25. W. Grift 19 38 47 56. Jac. Wijnands 24 29. B. Roest 26 30 43 55. A. van Dorre- stein 33. G. Visser 34. L. van 't Klooster 37. H. van Hengstum 40. A. de Bes 50. J. v. d. Belt 51. H. den Dekker 52. C. Dijkman 54. Na de fraaie overwinning op het be zoekende „Tempo '34" gingen de heren van de hockeyclub „Soest" op bezoek in Rijswijk bij Te Werve, een tegenstander waarvan tot gisteren niets bekend was. Op het fraaie sportcomplex van een grote Nederlandse Benzine Maatschap pij, kwam Soest in zijn sterkste op stelling in het veld. Direct na het eerste fluitsignaal van het goed leidende scheidsrechterlijke duo nam Soest het initiatief in handen, waarop de Rijswijkse verdediging voor lopig niet het juiste antwoord wist te geven. De Soester aanval belaagde de Rijswijkers met goed opgezette aanval len, die door onnauwkeurig richten nog niet in doelpunten konden worden om gezet. Na de rust een zelfde spelbeeld. Na twintig minuten spelen was het Ot. to Beyer die de Te Werve-goalie be- heerst passeerde maar zijn bal door de lat gestopt zag. De bijzonder goed mee naar voren gekomen Cor Thomas wist de terugspringende bal toch nog achter de keeper te plaatsen daarmee Soest aan een 1-0 voorsprong helpend. Rijswijk zette alles op alles en ging massaal in de aanval om in ieder geval een puntenverdeling te forceren, maar ten koste van een aantal stafcorners lukte het Soest de overwinning vast te houden. - vHet damesteam, dat door noodzake- bied van techniek lie'ben werd'ilke verjonging op een junioren-team wel eens een steekje -p,-1 lijkt, moest ook in de tweede competie- PfhtPr met erote inzet gestreden. De «,,«i echter met grote inzet gestreden, uitslag 2-1 voor BG SV was iets te veel. Olympia 3-Vios 3 2-2. Het derde team, uitkomende in de eer ste klas, heeft getoond de juiste men taliteit te bezitten. Tegen de bepaald niet geringe tegenstand van Vios 3 uit Amersfoort hebben zij zich zeer knap verweerd. Zelfs wisten zij een punt in Soest te houden. Dames: Olympia 2-SVV J 2.1. Bij de dames was het tweede team aangewezen om de competitie te openen en wel tegen plaatsgenoot SVV. Een enthousiast gespeelde wedstrijd v/aar aan beide zijden nogal eens wat technische foutjes werden gemaakt, maar waar de grotere routine van de Olympia dames resulteerde in een ver diende 2-1 zege. 11Vi Drukke week voor Olympia-volleybal- Zaterdag a.s. gaat de nationale tweede divisie van start. Daarin komen uit het eerse dames- en hereneam van Olym pia. Het eerste damesteam speelt za terdag om 17.00 uur tegen Spirit in de Amersfoortse Sporthal. Ook het eerste herenteam speelt tegen Spirit (heren) in Amersfoort om 15.30 uur. He' verdere programma voor donder dag ziet er als volgt uit: Sporthal Soest Jeugd: 18.30 uur: Limvio b-Olympia 18.30 uur AGAVS-Olympia b. Heren. 20.00 uur Olympia 6-Foxboro. 20.00 uur WH 3-Olympia 7. 21.30 uur: Olympia 5-AGAVS 2. 21.30 uur BG SV 2-Olympia 4. Zaterdag 26 sept. Sporthal Amersfoort Dames: 17.00 uur Spirit 1-Olympia 1. Heren: 15.30 uur: Spirit 1-Olympia 1 18.30 uur: SVH l-Olympia 3. wedstrijd het onderspit delven. Ditmaal gingen zij met 5-1 ten onder tegen Al- liance. Gedeeltelijk succes BDC-handbalteams De dames van BDC die na twee ver loren wedstrijden duidelijk aangeslagen leken, hebben na een 5-1 overwinning op Amersfoort, het zelfvertrouwen weer teruggevonden. BDC had reeds kort na het beginsig- naal het spel goed in handen. Pas tegen het einde echter zette BDC, haar over macht in doelpunten om. Via Diny Kok (2x) en Barry Peters stond BDC met rust 3-0 voor. Door Ida Pronk en alweer Diny Kok liep BDC in de tweede helft uit tot 5-0 voordat Amersfoort kon terugscoren. Heren: BDC-RHC 10-11 De heren van BDC hadden voor de aanvang van de competitie al gehoord van de kracht van het debuterende RHC uit Rhenen. Gistermiddag kwamen de BDC-heren voor het eerst tegenover RHC uit Rhenen te staan In de eerste helft ging het leuk tegen elkaar op, waarbij beide partijen elkaar goed in evenwicht hielden. BDC scoorde via „normale" doelpunten, RHC moest door middel van penalties bijblijven. De rust ging in met 5-5, waarbij de doelpunten aan BDC-zijde door Hans van Beek, Leo v. d. Heiden, Ries Smee- ing (penalty) en Koos van den Deijssel (2x) werden gescoord. Ook in de tweede helft een gelijkop- gaande strijd, waarin uiteindelijk RHC aan het langste eind trok. DAMES SVV 2—SHOK 2 3-0 Het tweede damesteam heeft in de pro motieklasse haar eerste wedstrijd met 3-0 kunnen winnen van het Harder wijkse Shok 2. De eerste set konden ze zonder veel moeite winnen met 15-5. De tweede set ging niet zo gemakkelijk. De Harderwijkers vochten hard om toch in ieder geval één set te winnen. Het lukte hun echter niet, "doordat SVV net iets meer kracht had en daardoor deze set met 15-13 gingen winnen. De derde set was een gelijkopgaande strijd tussen beide teams. Deze set eindigde even eens in het voordeel van SW met 15-11. HEREN SVV 2—SPIRIT 3 3-0 Het tweede herenteam zag ook kans zijn eerste wedstrijd te winnen. Het eerste slachtoffer van SW 2 was het Amersfoortse Spirit 3. Zij zagen in de eerste twee sets geen kans het Soester team te naderen. Deze sets werden met 15-6 en 15-1 gewonnen. De derde set ging niet zo gemakkelijk. SVV dacht waarschijnlijk deze set zonder veel moeite te winnen. Ze wonnen op het nippertje met 15-13. DAMES SVV 3—OLYMPIA 2 1-2 Het derde damesteam zag geen kans haar wedstrijd te winnen. Ze konden slechts één set winnen. De eerste set verloren de dames met 8-15. De tweede set eindigde ook in het nadeel van SVV met 14-16. De laatste set wonnen ze gelukkig wel. Met een ruime voor sprong eindigde deze met 15-8 in het voordeel van SVV 3. HEREN VOLEEM 2—SVV 5 0-3 Het vijfde herenteam dat zich S '70 heeft genoemd, heeft afgelopen week getoond een competitie-waardig team te zijn. Ze hebben door hun zeer grote inzet en doorzettingskracht de wedstrijd tegen het team uit Eemnes met 0-3 ge wonnen. De eerste set kostte de SVV- heren zeer veel moeite, maar op het laatst was het toch SVV die de set winst behaalde van 14-16. De twee laat ste sets wonnen de heren met meer overtuiging. De tweede set wonnen ze met 11-15 en de laatste met 9-15. JONGENSJEUGDSVV a—DEVU 0-2 Het jongensteam was nog niet zo goed in vorm. De meeste jongens speelden voor de eerste keer een echte wedstrijd. Ze bleven vaak wel in. de voetsporen van DEVU, maar ze konden geen van beide sets winnen. De eerste set ver loren ze met 13-15, de tweede met 10-15. JONGENSJEUGD BG SV—SVV b 2-0 Ook het jongens b-team zag zich in deze eerste wedstrijd niet opgewassen tegen het Baarnse BG SV. In de eer ste set konden ze geen enkele punt ma ken. Deze eindigde in 15-0. De tweede set was iets beter, maar de jongens konden toch niet verder komen dan 15-2. Gedurende het weekend kreeg garage Vlug aan de Kerkstraat alhier ongewenst bezoek. De inbreker, die zich toegang verschafte door het verwijderen van een ruit aan de achterzijde van het pand, stal veertig gulden uit een geldkistje. De Hilversummer J. de B., die de rij bevoegdheid was ontzegd en wiens rij bewijs was ingenomen, werd door de Soester politie, rijdend in een auto, op de Kerkstraat achter de Oude Kerk aangehouden. De spelers van DVSA uit Amerongen waren wel zeer gelukkig in het spel en met de uitslag 2-2 in de uitwedstrijd tegen Soesterberg, dat met enkele aan vallers moest aantreden. Nog voor een half uur gespeeld was nam Soesterberg de leiding door de nieuwe midvoor, die prachtig inschoot (1-0). De DVSA-defensie hield stand, al ging het nu en dan met veel paniek gepaard. De twaalfde minuut leverde een 2-0 voorsprong op, toen de bal via J. van Doesburg en Kenter door aanvoerder Borg werd ingeschoten (2-0). Vier minuten later kopte Buis van DVSA uit een hoekschop in (2-1). Het geluk bleef uit in deze wedstrijd waarin de thuisclub voortdurend de toon aangaf en DVSA al uitgeblust leek. Een verrassende uitval leverde DVSA de gelijkmaker op door een schot van de vrijstaande Buis op de linker- vleugel (2-2). Zondag 27 september gaat Soesterberg 1 naar Brederodes in Vianen. Tijdens de ledenvergadering van de af. deling Soesterberg van de Partij van de Arbeid op maandag 5 oktober zal de beslissing moeten vallen of men al of niet overgaat tot opheffing van de afdeling Soesterberg en deze afdeling onder zal brengen bij de afdeling Soest. Al enige jaren worstelt de Soesterberg. se afdeling van de P.v.d.A. met een gebrek aan bestuursleden. De heer Pie. ren treedt zowel op als voorzitter en als secretaris. Al dikwijls is getracht het bestuur aan te vullen, maar de le den weigerden een bestuursfunktie te vervullen. Bovendien is de belangstelling op de vergaderingen minimaal. Er zal overigens nog een geheel nieuw bestuur gekozen moeten worden, want de heer P. C. Pieren stelt zich niet meer herkiesbaar in verband met zijn gemeenteraadswerk en. ook de heer J. H. C. Schrieken stelt zich niet meer herkiesbaar als penningmeester. Men heeft in de Soesterbergse afdeling dus al heel weinig keus en verwacht mag dan ook worden, dat men zich bij Soest zal aansluiten. De leden van de Soesterbergse vogel vereniging „Onze Gevleugelde Vrienden" komen maandag 28 september ln het Dorpshuis bijeen voor de jaarlijkse le denvergadering. Aanvang 20 uur. Weinig belangstelling bestond er zater dag voor het grote jubileum-volleyb al- toernooi van AGAVS, dat overtuigend gewonnen werd door V.V.A. uit Amers foort. Al in de eerste wedstrijd tussen AGAVS en WA kon men volleybal zien van gehalte, een vtredstrijd die gewon nen werd door WA met 0-2. Eindstand: 1. WA 7 punten; 2. BG SV 5 pnt.; 3. AGAVS 4 pnt. 4. SVV '6 pnt.; 5. SVH 1 punt. AGAVS-voorzitter J. H. Esmeijer reik te de prijzen uit aan de aanvoerders van de volleybalteams. De eerste competitiewedstrijd van AGAVS 1 leverde tegen Wilhelmina 1 een 2-2 gelijkspel op. Donderdag speelt AGAVS-jeugd tegen Olympia-B; AGAVS (heren) 2-Olympia 5 en zaterdag komt AGAVS 1 uit tegen Spirit 3. Behalve de vele prachtige bloeiende planten door de leerlingen van Open bare lagere school zelf gekweekt, trok dit jaar een mooie bijenstand de bijzon dere aandacht van de bezoekers van de Floralia-tentoonstelling in de hal van de school. De heren imkers Uiterwijk en Veldhui zen stonden de mensen graag te woord om de nodige toelichting te geven bij de bijeenkasten en specifieke imker attributen, die tentoongesteld waren. Er waren weer vele prijswinnaars en eervolle vermeldingen in alle catego rieën, als coleus, begonia, ageratum, fuchsia, afrikaan en fantasiestukjes. Naar aanleiding van het voorstel tij dens de hearing van het bestuur Dorps huis om te trachten tot oprichting van een vereniging - „Vrienden van het Dorpshus" te komen, waren donderdag avond vooral de jongeren geïnteresseerd voor dit voorstel. De vergadering onder voorzitterschap van de heer P. C. Pieren, voorzitter van het bestuur Dorpshuis, kreeg een positief karakter, toen niet minder dan vijf jongeren zich opgaven' voor het be stuur van de „Vrienden van het Dorps, huis". De dames Paula de Jong enLucy Vader en de heren Karei Luzycki, Leo van de Berg en Ben Werkhooven, die als coördinator wil optreden. Over de plannen van het bestuur werd uiteraard nog niet veel gezegd, maar beatavonden zullen er zeker geboden worden. Een uitstekende muziekuitvoering viel donderdagavond te beluisteren op het Dorpsplein, waar „Oefening baart kunst'" uit Zeist het ereconcert en de taptoe verzorgde in samenwerking met het uit stekende trompetter- en majorettekorps van O.B.K. Dit concert werd door het jubilerende AGAVS ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan aangeboden aan de Soesterbergse bevolking, waarvan slechts een klein gedeelte aanwezig was op het Dorpsplein. val van ziekte aan niet-bejaarden. Deze maaltijden bestaar. uit soep, aard appelen, groenten en vlees. Bezorging vindt plaats op dinsdag, don derdag en zaterdag. Elke maaltijd is voldoende voor twee dagen. Het is mo gelijk minder dan drie maaltijden per week te bestellen. Desgewenst wordt bij de samenstelling van de maaltijden re kening gehouden met een dieet. Hier voor wordt per maaltijd 35 cent extra gevraagd. De kosten voor de maaltijden zijn afhan kelijk van het Inkomen, dat door de betrokkenen naar waarheid dient te worden opgegeven. Maaltijden opgegeven vóór dinsdag, worden de daarop volgende week thuis bezorgd. In het Dorpshuis wordt verder elke eerste woensdag van de maand spreek uur voor bejaarden gehouden van 10-11 uur. De opgave van de deelneming aan de warme maaltijden moet geschieden bij mevrouw Hoekstra, Prof. Lorentzlaaa Het hoofd van de Titus Brandsmascho<|l te Soesterberg, de heer A. J. Balkom heeft zaterdag na het valse bomalarm van vrijdagmiddag opnieuw een ano niem telefoontje gehad. Ditmaal werd door een man medegedeeld, dat de bom weliswaar vrijdagmiddag niet tot ont ploffing was gekomen, maar dat hij toch wel degelijk aanwezig was. Men heeft er niet al te veel geloof meer aan ge hecht. Zaterdag was er toch geen school en gisteren zijn de kinderen gewoon weer aan de slag gegaan. De stichting „Woon- en dienstencen trum" vestigt er de aandacht op, dat tegen vergoeding warme maaltijden verstrekt worden aan bejaarden in ge- Na dertien jaar in dienst te zijn ge weest heeft de heer E. van Renswou zaterdagmiddag in De Paardenkamp af scheid genomen als inspecteur van de dierenbescherming in Soest. Het perso neel van het asiel bood hem een cadeau bon aan, evenals trouwens het bestuur in de persoon van de heer C. J. 't Hart. Ook vele particulieren kwamen met geschenken afscheid nemen van de heer Van Renswou. Onder hen was ook zijn Baarnse collega, de heer Prins. Enkele uren was de heer Van Renswou op de ze gezellige afscheidsreceptie het stra lende middelpunt. De heer Van Renswou blijft tot 1 oktober zijn funktie overigens nog vervullen. Het bestuur kijkt thans uit naar een geschikte opvolger. De heer Van Renswou is thans 74 jaar. Zijn werk, dat hij zelf als een soort „koning der dieren" verrichtte, heeft hem steeds veel voldoening geschonken, ,al had ik er ook wel eens de pest in. Je werkt tussen mensen en dieren. Ik heb in mijn werk altijd bekeken of er in het redelijke dan voldaan kon worden aan de wensen van de klagers", aldus de heer Van Renswou. Dat heeft hem ook wel eens in conflict gebracht met verschillende mensen. Zo herinnert hij zich uit vroeger jaren nog wel, hoe hij soms vrijwel met gebalde vuisten werd opgewacht. Velen zagen hem lie ver gaan dan komen, maar voor anderen was hij veelal de redder in de nood. De heer Van Renswou begon zijn in- spectiewerk, toen hij in 1957 als ad junctcommies bij de Nederlandse Spoor wegen werd gepensioneerd. „Ik begon eraan, omdat ik al gauw door had, dat het goed en nodig was en bovendien verdiende ik er iets mee, al heeft dat geen doorslaggevende rol gespeeld. Ik heb het in mijn optreden proberen te te zoeken in tact en gemoedelijkheid. Op de duur is dat ook de goede manier ge bleken. Ik heb maar heel weinig be keuringen behoeven uit te delen", aldus heer Van Renswou. de heer Van Renswou. Een jaarlijks terugkerend probleem, waar de heer Van Renswou regelmatig mee werd geconfronteerd, is dat van de zwerfdieren. Vele honden en katten worden juist in de zomermaanden zon der meer letterlijk en figuurlijk opzij gezet. „Want hoe gaat dat. Kinderen willen een dier. Dat wordt dan zo ge plaag, dat het begint te bijten of op een andere manier lastig wordt. Uit laten is er haast niet meer bij. Soms speelt ook de belasting nog een beetje mee. En dan komt de dag, dat het dier weg moet. Soms treffen we ze vastge bonden aan een boom aan, maar ze wor den ook wel eens over het hek van het asiel gegooid", aldus de heer Van Rens wou. Hij is van mening, dat een deel van de hondenbelasting ten goede zou moeten komen aan de dierenbescherming. Als men per gezin een gulden aan de die renbescherming zou betalen, zou men er ook zijn. „Dan hoeven we in ieder ge val niet meer te schooien". De heer Van Renswou heeft echter meer verdiensten gehad voor de vereni ging. Hij heeft de stoot gegeven tot de oprichting van het tweemaandelijkse blad „Soester Dierenbelangen" en hij wierf ook tal van donateurs voor de dierenbescherming. Hij inde zelf de do naties, haalde advertenties op, was pre sent op de polikliniek en haalde eten voor de dieren. Maar na 62 jaar werken vindt de heer Vsn Renswou het nu welletjes. „Soms valt dit werk niet mee. Vooral in de winter is het vaak zwaar en moeilijk. En ook mijn vrouw, die vaak lange tele foongesprekken van zeurderige mensen moet aanhoren, vindt, dat ik er nou maar eens mee moest stoppen. Tenslotte heb ik maar tegen het bestuur gezegd, dat ik er op 1 oktober mee stop. Het kwam niet zo best aan, maar we gaan als vrienden uit elkaar", zo besluit de Zoals we reeds eerder berichtten heeft de PAK-raadsfractie onlangs vragen ge steld over de huursubsidieregeling. Men wilde onder meer weten of de circulai res over dit onderwerp aan alle betrok kenen zijn verzonden, of de circulaire ook aan de bewoners van premiehuur woning is verzonden, hoeveel aanvragen zijn ingediend en hoeveel er voor honore ring in aanmerking komen. Het PAK veronderstelde voorts, dat de ingewik keldheid van de materie veel mensen ervan zal heb oen weerhouden om een aanvraag in te dienen. Voorts heeft men nog gevraagd, of ambtenaren konden worden ingeschakeld bij het invullen van de formulieren. In antwoord op deze vragen hebben burgemeester en wethouders medege deeld, dat in juli ongeveer 1750 circu laires zijn verzonden, terwijl er enkele tientallen op verzoek zijn uitgereikt. Ook de bewoners van premiehuurwo ningen hebben een dergelijke circulaire ontvangen. Vooraf is echter wel nage gaan, welke premiewoningen onder de huursubsidieregeling vallen. Tot dusver zijn 118 aanvragen ontvan gen. Dit aantal zou volgens B. en W. wat hoger zijn, indien na overleg met en nadere toelichting door de mede werkers van de secretarie-afdeling, de aanvragen, waarvan tevoren vaststond, dat deze zeker niet gehonoreerd zouden worden, niet waren ingetrokken. Vol gens B. en W. kunnen naar de huidige stand van zaken 75 huurders een bij drage tegemoet zien. Dit aantal wordt door het college gebaseerd op het door de huurder opgegeven inkomen. De uit eindelijke controle op het werkelijke inkomen berust bij de belastingdienst. De huurders zijn volgens B. en W. niet afgeschrikt door de ingewikkelheid van het formulier, eenvoudig omdat zij het formulier niet in hun bezit hadden. De KNAP BENT U-DAN... wanneer V de'juiste produkten weet te gébruiken PARFUMERIE Soesterbergsestraat 55, Soest-Zuid, telefoon 2639. aanvraagformulieren zijn uitgereikt aan diegenen, die voor subsidie in aanmer king dachten te komen. Daarbij werd steeds een nadere toelichting gegeven of gezegd, dat bij gerezen moeilijkheden bij de invulling van het formulier op de hulp van een gemeentelijke funktionaris kon worden gerekend. Er is zo delen B. en W. mede door de medewerkers van de afdeling Algemene Zaken, onder wijs en stadsontwikkeling daadwerkelijk de helpende hand geboden. „Voor een aanvrager om een huursubsidie werd de volle tijd genomen en op velerlei wijze werd hem met raad en daad terzijde ge staan. Geen enkel formulier wordt on volledig of onjuist ingevuld doorge stuurd. Alle burgers, die een formulier hebben ingeleverd of aangevraagd, we ten, dat zij op de steun van de ge noemde afdeling kunnen rekenen. De betreffende ambtenaren hebben voor de huursubsidieregeling extra werk moeten verzetten en daardoor is in de afgelopen periode veel overwerk verricht", aldus het antwoord van burgemeester en wet houders. J Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld, K. Hulskers geen ver gunning te verlenen voor het beginnen van een patat-frites-zaak in het perceel Van Goyenlaan 156, waarin reeds een wasserette is gevestigd. Het voorstel spreekt overigens niet van een patat frites-zaak, maar van een „inrichting tot het bakken van voedings- en genot middelen in oliën en vetten". De heer Hulskers was van plan, deze voedings- en genotmiddelen te gaan bereiken in een vroegere garage, die echter thans al bij de wasserette is gevoegd. Het feit, dat dit lage gebouw wordt omgeven door tal van flats maken de situatie volgens B. en W. erg ongunstig, omdat voor de afvoer van de bakdampen een gemetsel de schoorsteen van ongeveer vijftien meter hoogte zal moeten worden gecon strueerd aan de zijgevel van het aan- grenzenden flatgebouw. Uit welstandsoverwegingen stuit dit vol gens het college op bezwaren, terwijl men aanneemt, dat ook de eigenaresse van het flatgebouw er wel bezwaar tegen zal hebben hetgeen overigens nog niet gebleken is. B. en W. achten het ook niet uitgesloten, dat de vesti ging van de automatiek en bakinrlchting door de stank en overlast, die onge twijfeld zullen worden veroorzaakt, klachten tot gevolg zal hebben. En bo vendien vindt het college deze inrichting niet passen in een woonbuurt als deze. De raaa wordt dan ook voorgesteld, geen ontheffing van de Zoneverordening Hinderwet te verlenen. Onze plaatsgenoot Willem Aten houdt van 26 september tot en met 11, oktober dagelijks van 2-5 uur (ook zondags) een tentoonstelling van door hem vervaar digde tekeningen van het landschap rond Soest en Vlieland. Deze tentoon- leeszaal en bibliotheek, Torenlaan 19a, en bibliotheek, Tor^rilaan 19a, Laren.

Soester Courant | 1970 | | pagina 11