tikje ouwelijk vrouwelijk maar een (Alle foto's werden beschikbaar ge steld door het Internationaal Wol Secretariaat) Er valt eigenlijk van alles en niets te zeggen over de najaarsmode, waarmee ik dan bedoel de herfst' en wintermode 1970171. De maxi' paniek is geluwd, want ofschoon de belangstelling voor midi en maxi merkbaar aan het toenemen is, is het eindelijk tot de vrouw van nu doorgedrongen, dat geen macht ter wereld haar kan verplichten maxi te gaan dragen, als ze wat haar leef tijd, haar figuur en haar benen be treft zelf meer in mini blijft zien. Ze moet er natuurlijk wel rekening mee houden dat misschien tvel zonder dat ze er zich van bewust is óók haar smaak in een over gangsstadium verkeert, d.w.z. dat ze niet verbaasd moet zijn als ze in de loop van de herfst of de komende ivinter plotseling zou constateren, dat ze een hekel aan mini had ge kregen. In dit raam gezien doet zij er verstandig aan niet meteen een completewinter-garderobe aan te schaffen, maar het even te laten bij enkele stukken die ze de komende maanden beslist nodig denkt te hebben. Wat de modellering betreft zijn chemisiers in, met lange mouwen en plooirokkenrechte slanke model len met splitten in de rokmidden voor of opzijjaponnen met jasjes, lange rokken en veel korte jasjes; verhoogde taille, midi-roklengte; overgooiers, vooral in midi-lengte blouseon-stijl, met rimpelingen in de taille, uitgevoerd in dunne zui ver wollen stoffen. Bij de kleuren dominerenvrolijk grijs, neutraal beige, helder blauw en aubergine. De nieuwe lengtes van de japon nen kan men als volgt zien: even boven de knie; normaal: op de knie of er net onder; midi: kuit lengte; maxi-mini: combinatie van twee lengtes, en maxi: meestal al leen voor cocktail of avondkleding. In de modemagazijnen heeft men iutussen geconstateerd dat alle leng tes (mini, midi en maxiop het ogenblik nog evenveel worden ge vraagd. Wat de jurken betreft valt de iets oudere vrouw en met dat „oudere" wordt bedoeld de vrouw die het tiener- en twenny-tijdperk is ontgroeid een voorkeur heeft voor midi-jurken voor overdag en maxi voor avondkleding. Ofschoon uit alle toonaangevende modecentra kreten opstijgen, dat de vrouw zon der maxi-jas deze winter vrijwel als naaktloopsterzal worden be schouwd, is er op het ogenblik nog weinig belangstelling voor die uit hun krachten gegroeide mantels en jassen. Een uitzondering vormt na tuurlijk de ultra-hippe-jeugd, die je nu al in glimmend witte „straatsle- persen andere soortgelijke toe standen over de wegen ziet deinen. Een midi-jas van gele Wolmerk lakenkwa- liteit, grote reverskraag, slank boven- pand, sterk gerende rok, grote goudgele gesp en stofknopen. Fabrikant: Coutura. Rechts: Een goudgeel broekpak waarin twee verschillen de materialen zijn verwerkt. De mantel is van een geruw de Wolmerk-kwaliteit, de mouwen en de pantalon zijn uit gevoerd in een geweven zuiver scheerwollen kwaliteit, ech ter een breisel suggererend. Fabrikant P. Mutsaerts Co. Onder: Broekpak uit de Dlck Holthaus-collectie met tuniek van uni grijze Wolmerk jersey en een maxi-mantel van ge ruite wevenit in twee kleuren grijs, met unl biesgarnering. V.l.n.r.: mantel in midi-lengte van Wolmerk tweed in een patohworkdessin. De kleuren van het dessin zijn oranje, roestbruin, olijfgroen en wit. Midden: broekpak van geweven zuiver wollen stof in knltted-look; bruine pantalon. In de ruit van het jasje komen bruin, oranje en wit voor. Rechts: een maxi-mantel van roestkleurige wollen stof met hoge split in de rug. Fabrikanten resp. Zwacon, Milo en Milo. de najaars mode Er is veel vraag naar combinaties als midi-rokken met bolero's en broekpakken met cardigans of pon cho's. Voor deux-pièces voorna melijk tricot is nog vrij weinig belangstelling te constateren, of schoon ze ook in de komende sei zoenen een belangrijk deel van het modebeeld zullen blijven vormen, met als kleuren: blauw, rood en groen, naast het wat modernere donkerbruinzwart en aubergine. Veel confectiebedrijven- Jtebben in gezien dat de stap van mini naar maxi zelfs voor de moderne vrouw te groot was, en aan deze conclusie hebben ze hun collectie aangepast, zodat in veel van de gebrach te mo dellen een soort overgangsperiode te zien is. Voor de cocktailmodellen heeft men veel inspiratie gezocht in de zigeunersfeer en de Russische folklore. Drie japonnen in midi-lengte van bedruk te zuiver scheerwollen jersey: gestyleer- de bloemdessins op een wit fond. Fabri kant: Confectie Industrie Roermond. Een midi-coat (aan de lange kant) in een tweekleurige grijswitte wollen tweed, birdeye-dessin, tweerij-knoopsluitlng. gro te reverskraag, tweemaal drie zakklepjei In de zijpanden. Fabrikant: Standard Coats. Volgens Wool Trends Internatio nal zullen de korte mantels in de komende seizoenen alleen worden gedragen met pantalon of jump- suit; normale lengte (op de knie) en midi-jassen (een enigszins ivisse- lende lengte, rondom de kuit) zul len de boventoon blijven voeren. Trenchcoatstijl met passen in vóór- en achterpand, opgestikte zakken en slank in de schouders zijn in. Redingotes met aangesloten boven- pand hebben meestal een gerende rok; cardigans als lange vestmodel- len zonder kraag en lange spencers zonder mouwen, vaak met een en kele knoopsluiting in de taille zal men veel zien. De fullcoats zijn slank in de schouders, hebben een aangesloten voorpand en een wijd uitlopende rug. Wat de kostuums betreft, zij komen in geheel ver- nieuwe vorm terug, nl. als kortt jasjes taille) met midi- of maxi-rok lange jasjes met plooirokken en lange jasjes met rokken met over slag of splitten.

Soester Courant | 1970 | | pagina 5