'iHE DELTORA CORPOim beleggings adviesbureau S0WI '70 HEEFT DUIDELIJK MEER INHOUD DAN DE WISO '68 Redelijk goed seizoen voor Soester Natuurbad HUUR-SUBS-DIEKEGELING B. en W. beantwoorden de vragen van Progressief Akkoord Soest Regionale Muziekschool Amersfoort breidt lesprogramma opnieuw uit Artishock op SoWi '70 Bakkersknecht rijdt auto van baas in de vernieling Eiermarkt Q Informatieaanvraag „THE DELTONA CORPORATION" Toezending „INZICHT" [cltiekema Steenhoffstraat 67 Soest Telefoon 02155-6686 NAAM PLAATS Zonder ook maar ets afbreuk te willen doen aan de toen ook b^zonder geslaagde huishoudelijke voorlichtingsbeurs in 1968, die op dezelfde plaats werd gehouden, waarbij de periode iets later, in de maand oktober viel, mogen we nu al rustig stellen, dat met de toen opgedane ervaring er ditmaal een nog aantrekkelijker geheel van is gemaakt. Niet alleen de constructie van de hallen is belangrijk verbeterd in vergelijking met 1968, de klapperende tentzeilen zijn nu vervangen door solide houten wanden, ook de vloer heeft een duidelijk betere constructie. Ook de totale oppervlakte Is met bijna een derde toegenomen, hoewel het aantal deelnemers slechts gering is uitgebreid. De ruimtewinst is vooral ten goede gekomen aan de restauratie die in banden is van hotel-café-restaurant Van den Brink. De restauratie heeft niet alleen aan kwaliteit gewonnen, maar maakt vooral door zijn bediening cn gewone prijzen, zeventig cent voor een goed kopje koffie, een voortreffelijke indruk. De organisatie van de beurs die ook nu weer in handen is van de Amsterdamse organisatie „Orbeto", met aan het hoofd de heer H. L. Hirschfeld, geassisteerd door zijn zoon, verloopt weer geheel naar wens. Al direct bij binnenkomst valt de ge dachte „tent" volledig weg. Een royaal entree met twee loketten voor de kaart verkoop, die op momenten van topdruk te zoals zaterdagavond, in staat zijn het ontstaan van een lange rij wachtenden te voorkomen. Nog maar nauwelijks binnen valt men meteen in de handen van de laatste ontwikkelingen cp het gebied van de afspeelapparatuur. Het stereo-advies centrum van „De Gouden Snaar" is meer dan een stand met apparaten, 'e drukte aan de cassette-bar met zijn vele mogelijkheden onderstreept het succes van deze vorm van zelf muziek maken. Uiteraard heeft de „grote" appa ratuur vooral de belangtelling van de wat ouderen, overwegend mannen. De dames kijken hun ogen uit in de sterk gevarieerde stand van de firma Van Hall. die als het ware zijn zaak aan de Van Weedestraat in het klein op de beurs heeft neergezet. Speelgoed, ser viezen, kortom alles wat tot het sor timent behoort is op de beurs aanwe zig. Wat minder in de publieke belangstel ling, maar zeker niet minder aan de weg timmerend is de E.H.B.O.-vertegen woordigd die met een „stand in stijl" niet alleen donateurs hoopt te kunnen noteren, maar ook graag uw naam zal noteren als deelnemer aan de binnen kort te beginnen cursus „Eerste Hulp". Misschien nog minder dan buurman E.H.B.O. lijkt de Raiffeisenbank thuis te horen op een huishoudelijke voorlich tingsbeurs, maar nu in de moderne tijd „de bank" een steeds centralere plaats in het leven krijgt en deze niet alleen meer is voorbehouden aan de kapitaal krachtigen, heeft de bank zijn klanten opgezocht en is aanwezig voor het be antwoorden van vragen, en het zonodig geven van adviezen. Eigenlijk in het zelfde straatje ligt de stand van het Verbond voor Veilig Ver keer. Met brochures waarmede men een indruk krijgt van het werk en wat in formatieve folders probeert men aan- dacht voor dat werk te krijgen, terwijl men ook daar graag deelnemers no- teert voor de binnenkort te organiseren I Veilig Verkeerscursus. I Grote belangstelling tijdens de eerste I dagen ondervond de heer Huissteden I met zijn royale stand, waarin hij niet I alleen een exclusieve collectie stoffen I De fam. Joh. Grift van de Mcrelweg I was aan het begin van de zaterdag- I avond de 1000ste en 1001 ste bezoeker. I Zij kregen een waardebon aangeboden. toont, maar waar ook een belangrijke plaats is ingeruimd voor de handwerken, die steeds meer in de belangstelling komen. Een groot gedeelte van zijn stand is voor de naaimachines. Een demonstratrice laat onophoudelijk zien wat er met deze technische wonders al lemaal te doen is. Een vreemde eend in de bijt vormt de wasknijper-stand en misschien tot ieders verbazing gaat er niemand aan voorbij zonder tot de aanschaf van deze mo derne knijpers te zijn overgegaan. Niet alleen een fraai aangeklede stand met klokken en horloges en gouden sie raden, maar vooral de „ogentest" staat bij de Firma Ringenoldus bijzonder in de belangstelling. Een beurs zonder de laatste ontwikke lingen op het gebied van radio, televisie en elektrische apparaten is niet denk baar. In de stand van de heer Wittebol „Radio de Jongh" valt dan ook werke lijk alles te zien wat er op dat gebied letterlijk eh figuurlijk te koop is. Ter wijl een demonstratrice op vernuftige wijze laat zien tot wat de moderne keu kenapparaten in staat zijn, laat een bat terij t.v.-apparaten de verschillende mo gelijkheden goed uitkomen, waarbij ook de geluidsapparatuur tot zijn recht komt.. De firma Brandsma laat geen enkele twijfel bestaan omtrent zijn be doelingen op de beurs. Een unieke, smaakvol toegepaste collectie behang, opent de stand, waarna vervolgens een gedeelte is ingericht voor de doe-het- zelver op het gebied van auto-onder houd en uitdeuken, waar men middels demonstraties op duidelijke wijze de mogelijkheden demonstreert. Grote be langstelling van de zijde van de jeugd heeft tenslotte de schilder hoek in deze stand waar men vrijelijk naar hartelust mag „klodderen". De firma Breij, bekend als drogisterij, laat op de SoWi duidelijk zien dat de foto-en filmhandel de kinderschoenen is ontgroeid en een geheel zelfstandig deel van de zaak uitmaakt. De royaal uitge geven folders maken het de bezoekers mogelijk ook thuis nog even „na te beurzen". Het achterste gedeelte van de eerste hal wordt ingenomen doo» de firma Van de Broek van de Koninginnelaan met speel goederen en luxe huishoudelijke arti kelen. Misschien niet in heel Soest be kend maar zeker in „Soestdijk" niet weg te denken. „KaVé doe-het-zelf-centrum" toont alles wat men reeds jaren in de showroom op de Veldweg kon vinden'. Verf, zelfbouw- meubelen enz. enz. De gevoerde slogan „paradijs voor de doe-het-zelver" is op de SoWi bij KaVé zeker op zijn plaats. Zijn komende nieuwe richting kantoor machines en -meubelen, nu al tonend, heeft de firma Alders de organisatie van de schrijfmachine-wedstrijd in handen, met als hoofdprijs een echte schrijf ma- Het Soester natuurbad heeft een heel behoorlijk seizoen achter de rug. Welis waar kwamen er minder bezoekers dan verleden jaar, maar de 282.000 mensen, die er deze zomer zijn geweest, hebben toch voor een heel acceptabel totaal ge zorgd, al waren het er verleden jaar dan 307.000. In juni kwamen zelfs 104.600 bezoekers naar het natuurbad, maar de veel min der mooie maand juli zorgde maar voor 47.700 bezoekers. Ook na de bouwvak vakantie is het bezoek aan het bad ge ringer geweest dan men had verwacht, waardoor ook de totaalcijfers over de rr.aand augustus wat zijn tegengevallen. Het aantal abonnementhouders blijft echter van jaar tot jaar tonemen, uiter aard mede onder invloed van de sterke groei van Soest. Vorig jaar telde men rond 7000 abonnementhouders, dit jaar waren het er circa 7300. Daarentegen was de verkoop van dag kaarten dit jaar minder dan in vorige seizoenen, hoewel nog altijd boven het gemiddelde. Ook dit jaar is weer geble ken, dat op mooie dagen meer dan de helft van het aantal bezoeker van elders komt. Het bestuur van de stichting Soester Natuurbad Is van oordeel, dat het niet rneer verantwoord is om het bad in de Zomer een dag tc sluiten voor eventuele wedstrijden. Sinds Soest, over een wed strijdbassin beschikt, zijn er slechts sporadisch wedstrijden gehouden en dan nog voor een zeer beperkt publiek. Men wil niet meer het risico lopen, dat men voor een bepaalde dag wedstrijden ac cepteert en duizenden mensen buiten meet laten staan. Zo zal men in Soest bijvoorbeeld niet meer de organisatie van de nationale zwemkampioenschap- pen mogen verwachten. Deze wedstrij den duren een week en het bestuur van het natuurbad acht dat niet verkoop baar, zeker niet wanneer het bad ook nog in belangrijke mate door mensen van buiten Soest bezocht blijkt te wor den. In het afgelopen seizoen hebben zich be trekkelijk weinig problemen in het bad voorgedaan.. De grootste moeilijkheden werden nog veroorzaakt door ouders, nie onvoldoende op hun kinderen letten. Veel ouders sturen hun kleine kinderen al zonder enige begeleiding naar het bad, in het vertrouwen, dat het perso neel wel een oogje in het zeil zal hou den. Het is dikwijls voorgekomen, dat ouders hun kinderen van vijf of acht jaar bij de ingang van het had uit de auto zetten en ze dan weer aan het eind van de middag komen halen. Een probleem is en blijft de door de be zoekers achtergelaten rommel. Ook ten opzichte van persoonlijke bezittingen wordt men steeds nonchalanter. Tot de talloze gevonden voorwerpen in het bad behoren horloges, sleutels, brillen, tien tallen portemonnees, abonnementen, zelfs enkele gouden ringen en een paar kunstgebitten. liet huidige Soester Natuurbad werd in 1962 in gebruik genomen, nadat het voor ongeveer een miljoen gulden was ver bouwd en voorzien van een verwar mingsinstallatie. In de jaren, dat het bad thans in bedrij» is. is er voor zo'n drie ton aan veranderd en verbeterd. In de loop der jaren werd o.m. het te gelwerk en de toiletten vernieuwd, de parkeerplaats werd verbeterd, de bas sins werden geschilderd en de ingang vernieuwd. De raadsfractie van Progressief Ak koord Soest heeft de voorzitter van de raad met betrekking tot de huursubsi die-regeling de volgende vragen gesteli: 1. hoeveel circulaires omtrent de huur subsidieregeling zijn door uw College aan de mogelijk voor deze subsidie in aanmerking komende bewoners verzon den? 2. Is de onderhavige circulaire ook ver zonden aan de bewoners van premie huurwoningen? 3. Hoeveel aanvragen zijn inmiddels ontvangen'' 4. Hoeveel aanvragers komen mogelijk voor de huursubsidie in aanmerking? 5 Indien het aantal aanvrages gering is, is uw College dar. van mening dat moge lijk velen afgeschrikt worden door de ingewikkeldheid van deze materie en het invuller 'an de betreffende for mulieren en op grond daarvan afzien van het indienen van een aanvrage? 6 Is uw College bereid de heren amb tenaren te verzoeken burgers de hel pende hand te bieden bij het invullen van de formulieren, indien door burgers daarom wordt verzocht? i Is uw College bereid alsnog door een gerichte publicatie in de pers de aan dacht te vestigen op het aanvragen van deze huursubsidie? Ter beantwoordiiir. van de gestelde vra gen delen B. en W. het volgende mede: ad l. Medio juli j.l. is door ons College een circulaire verzonden gedagtekend 8 juli 1970. Het aantal daarvan bedroeg plrn. 1750 exemplaren, tenvijl daarnaast enige tientallen circulaires op verzoek zijn uitgereikt. Een exemplaar van deze brief ligt bij dc- raadsstukken ter inzage. Verder is een persbericht aan de in Soest verschijnende nieuwsbladen ver strekt. Het is ons bekend, dat enkele couranten dit persbericht in het geheel hebben overgenomen, ad 2. Deze vraag kan bevestigend wor den beantwoord. Vooraf evenwel is na gegaan welke premiewoningen niet on der de huursubsidieregeling vallen. Vanzelfsprekend is de huurders van de ze categorie woningen een dergelijke circulaire niet toegezonden, ad 3. Op het moment, dat deze brief uitgaat zijn 118 aanvragen ontvangen. Vermeld kan worden, dat dit aantal wat hoger zou zijn, indien na overleg met en nadere toelichting door de me dewerkers van de secretarie-afdeling, de aanvragen, waarvan tevoren vast stond, dat deze niet gehonoreerd zouden worden, niet waren ingetrokken. Exacte aantallen omtrent dit laatste zijn niet bekend. ad 4. Voorzover dit nu reeds kan wor den beoordeeld zullen 75 huurders een bijdrage tegemoet kunnen zien. Dit aan tal wordt door ons gebaseerd op het door de huurder opgegeven inkomen berust volgens de regering bij de be lastingdienst. ad 5. Nog afgezien van de vraag of een aantal van 118 aanvragers gering is te noemen zij vermeld, dat de huurders, niet afgeschrikt zijn door de ingewik keldheid van het formulier, omdat zij dit niet in bezit hadden. Op grond van de eerdergenoemde cir culaire werden aanvraagformulieren uit gereikt aan degenen, die voor subsidie in aanmerking dachten te komen en werd daarbij steeds een nadere toelich ting gegeven, dan wel gezegd, dat bij gerezen moeilijkheden bij de invulling van het formulier op de hulp van een gemeentelijke functionaris kon worden gerekend. ad. 6 Zoals uit het vorenstaande blijkt is geheel vrijwillig door de medewer kers van de afdeling Algemene Zaken, Onderwijs en Stadsontwikkeling daad werkelijk de helpende hand geboden. Voor een aanvrager om een huursub sidie werd de volle tijd genomen en op velerlei wijze werd hem met raad en daad terzijde gestaan. Geen enkel formulier wordt onvolledig of onjuist ingevuld doorgestuurd. Alle burgers, die een formulier hebben ingeleverd of aangevraagd, weten, dat zij op steun van de genoemde afdeling kunnen rekenen. De betreffende ambtenaren hebben voor de huur-subsidie-regeling extra werk moeten verzetten en daardoor is in de afgelopen periode veel overwerk ver richt. ad. 7 Vanzelfsprekend zijn wij bereid de publikatie van het persbericht te herhalen. Miaml-Florida verzocht in 1965 „STIEKEMA BELEGGINGSADVIESBUREAU" de alleen-vertegenwoordiging voor het adviseren van haar produkten in NEDERLAND en de overzeese gebiedsdelen op zich te nemen. Nu, 5 jaar later, is „STIEKEMA BELEGGINGSADVIESBUREAU" nog steeds de officiële vertegenwoordiger. In de afgelopen 5 jaar besloten enige honderden Nederlanders op advies van „STIEKEMA BELEGGINGSADVIESBUREAU" tot een belegging in de produkten van „THE DELTONA CORPORATION". „THE DELTONA CORPORATION", een der grootste bouwonder nemingen in Florida, heeft zich sinds 1962 volledig toegelegd op de ontwikkeling en bouw van steden. De steden DELTONA, MARCO ISLAND. SPRING HILL en CITRUS SPRINGS, die in ontwikkeling zijn, hebben reeds meer dan tien duizend inwoners. Elke maand verhuizen vele Amerikanen naar Florida. „STIEKEMA BELEGGINGSADVIESBUREAU" kan u adviseren over de mogelijkheden die een belegging in deze steden, door aankoop van percelen grond, biedt. Indien u onderstaande coupon instuurt of telefonisch kontakt op neemt met onze vestiging in Soest, informeren wij u over „THE DELTONA CORPORATION". U ontvangt dan tevens een gratis half-jaar abonnement op „IN ZICHT", het maandelijkse informatie-bulletin voor de eigentijdse belegger van „STIEKEMA BELEGGINGSADVIESBUREAU". Met de introduktie van de lessen op het elektronisch orgel in de Rinke Tol- manschool aan de Smitsweg, heeft de Soester dependance van de Regionale Muziekschool Amersfoort zijn toch al omvanrijke lesprogramma belangrijk eigentijds uitgebreid. Het lag natuurlijk volledig in de lijn der verwachting dat, met de bijzonder snelle popularisering van het elektro nisch orgel, er een vraag zou gaan ko men naar orgellessen. Hoewel er in Amersfoort al langer leer lingen óp het elektronisch orgel wer den opgeleid, bestaat er pas sinds en kele weken in Soest mogelijkheid om die lessen te volgen. De leraar de heer E. J. A. Pels, overi gens geen onbekende voor de Soester leerlingen van de Muziekschool aan de Middelwijkstraat, heeft op dit moment reeds een tiental overwegend jeugdige leerlingen. De lessen zijn uiteraard niet voorbehouden aan de jeugd, ook oude re cursisten zijn van harte welkom. Er wordt opgeleid via het normale no tenschrift, met. de intentie de leerling gen zover te begeleiden dat zij zelf in staat zijn te improviseren en indien no dig, zelf muziek kunnen schrijven, waarbij de jazz duidelijk voorop staat. Naast de elektronische orgellessen, die omwille van het ruimtegebrek aan de Middelwijkstraat in de Rinke Tolman- school aan de Smitsweg worden gege ven op zaterdagmiddag van twee tot half vier en op maandagavond van half acht tot negen uur, wordt er aan de Amersfoortse Muziekschool les gegeven op alle bekende instrumenten, waarvan slechts de Japanse harp blijft voorbe houden aan Amersfoort. Alle inlichtingen omtrent de muziekles sen worden gaarne gegeven op de ad ministratie van de School Muurhuizen 1 te Amersfoort. De burgemeester genoot zichtbaar toen hij op de rondgang over de beurs zijn openingstoespraak in woord en beeld op dc t.v. zag in de stand van de firma Schocmakcr. nameformulier af te halen aan de win kel op de Steenhoffstraat. Op de drie volgende stands komt „schoonheid" volledig tot zijn recht. Parfumerie Van Amerongen, geeft de produkten van het bekende merk Eli- sabeth Arden de volledige vrijheid én afgaand op de vele reacties van de da mes die ter plaatse gratis worden ge- irifórmeerd over de talloze mogelijkhe den, waarvoor een schoonheidsspecialis te aanwezig is, heeft de heer Van Ame rongen precies in- de roos gemikt. „Schoon", maar dan op een ander ge bied, komt geheel tot zijn recht in de stand van de Firma Hilhorst, die op aantrekkelijke wijze laat kennis maken met de uitgebreide serie mogelijkheden op het gebied van sanitair, waarbij dui delijk naar voren komt dat een wastafel tegenwoordig beslist niet meer wit be hoeft te zijn. Nog een andere vorm van „schoonheid" vinden we bij de heer Roelofsma van Bloemsierkunst „De Oranjezon". Prach tig bloemwerk is op smaakvolle wijze in zijn eigen, maar ook in de stands van de andere deelnemers toegepast. Onze rondgang in de eerste hal be sluitend komen we nog de stand tegen van de heer Van Leuveren, die alles weet te vertellen over hypoteken, ver zekeringen en financieringen. Tot som- migcr verbazing geen Soester inwoner, maar bij nadere informatie wel degelijk een verzekeringsman met een belangrijk gedeelte van zijn werkterrein in Soest. Als laatste in die rij vinden we dan nog de firma Verkade met een exclusieve notenbar en een grote collectie reform artikelen, die voorai de laatste jaren een steeds grotere betekenis krijgen. De voorzijde van beide hallen wordt in genomen door de firma Ter Horst van de Nieuweweg. Een pisachtige stand met voor elk wat wils op het gebied van elektrische huishoudelijke apparaten, koelkasten, strijkmachines, wasautoma ten enz. Wat de heer Ter Horst in zijn showroom op een klein oppervlak moet brengen, toont hij op de SoWi op royale en vooral overzichtelijke wijze. In de tweede hai wordt de aandacht direct getrokken door de stand van de firma Van de Ven. Een kleurige wand met de steeds meer in zwang komende posters maar vooral de aanwezigheid van twee apparaten waar iedereen voor een luttel bedrag zijn eigen moderne schilderij kan maken, vormen een trek pleister. Ook de exclusieve collectie postpapier is niet vergeten. De woninginrichting wordt ditmaal door de firma Middelman voor het voetlicht gebracht. In een magnifieke stand laat de firma Middelman u kennis maken met verschillende bijzonder goed toege paste mogelijkheden, waarbij naast de grote meubelen ook de kleinmeubelen goed tot zijn recht komen, chine. Zij die aan de wedstrijd deel willen nemen, dienen daartoe een deel- Grote aandacht van de „heren van de schepping" krijgt de stand van de heer Rensenbrink, die met zijn grote collec tie auto-accessoires menig automobilist doet watertanden, waarbij vooral zijn collectie auto-radio's en cassettespelers in het oog springt. Een bijzonder smakelijk rustpunt vormt banketbakkerij-chocolaterie Van der Hulst, die naast een smakelijk sortiment gebak en chocolaterie het accent heeft gelegd op de hartige hap in de vorm van croquetten en saucijzenbroodjes. Voor de meer actieve muziekliefhebber is de stand van de firma Van Tol na tuurlijk het einde. Een mooie collectie piano's van vele merken staat speel- klaar opgesteld en wordt regelmatig voorgesteld. In de tweede hal wordt de geluids- en beeldtechniek vertegenwoordigd door de firma Schoemaker. Eén wand is geheel ingericht voor de geluidsapparatuur, een ander gedeelte van de stand laat zien wat de mogelijkheden in Soest zijn van o.a. de drie Duitse t.v. zenders, die, zo wel in kleur als zwart/wit, tot Soest doordringen. Een goede antenne is dan uiteraard een eerste vereiste en daar over kan men u volledig informeren. De mode komt aan bod via de stand van de heer Adama. Niet alleen modellen uit de Trend-shop, maar ook uit de mode zaak komen volledig tot hun recht. Arnould Diepeveen toont enkele van zijn modellen uit zijn exclusieve collec tie. We zijn duidelijk in de modehoek Met acht prachtige wandkleden heeft de Soester Kunstenaarsvereniging Arti shock, op verzoek van de huishoud- beursdirectie, de wanden bebleed van het restaurant óp SoWi '70. Deze wandkleden zijn gemaakt door de weefster, Jo Vijftigschild, terwijl ze ont- worpe»; zijn door haar man, de kunst schilder, Toon Vijftigschild.. Dit kunst zinnige echtpaar woont in het Rosa Spierhuis te Laren. Verder hangt er nog een wandkleed van Dieneke Smink uit Soest en een ge dicht óver de weefkunst van de hand van Mirja Muurling, beiden leden van Artishock. Als tegenprestatie mocht Artishock een bescheiden starrd inrichten op hét „ter rein" van de firma Alders om het pu bliek te informeren over „Ateliers Artishock". het instituut voor creatieve vorming en informaties te verstrekken over de Stichting „De Vrije Teugel", die geld inzamelt voor een kinderboer derij in het Soesterveen. De 16-jarige bakkersknecht A. V. uit Amersfoort heeft vrijdag de auto van zijn baas, de bakker Van Brummelen aan de Kerkstraat, in de vernieling ge reden. De jongen, die de wagen van zijn baas had meegenomen, zonder dat deze daar iets van af wist, reed op de Van Lenneplaóri eerst tegen een licht mast. Hij is daarna met de al behoor-, lijke beschadigde auto doorgereden en botste op de Ferdinand Huycklaan op nieuw tegen een lantaarnpaal. Vervol gens kwant hij in de 6loot terecht. Van de auto was op dat moment niet zo erg veel meer over. Tegen de gelegenheidsbestuurder ls proces verbaal opgemaakt tegen joyri ding, het rijden zonder rijbewijs en het doorrijden na een aanrijding. Van zijn baas heeft hij uiteraard op staande voet ontslag gehad. Het zal je knecht maar wezen... Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 55.000 stuks in prijzen van ƒ9.75 tot ƒ11,—. Middenprijs ƒ10,40. Prijs per kg ƒ1,65. aangeland, want i.i één van de origi neelste stands laat Nic van Dam ons kennis maken met het allerlaatste nieuws op het gebied van tassen- en schoenenmode. Nieuw is daarbij de collectie lederkleding, die de mode een geheel ander gezicht geeft. „De vrije teugel" de stichting die druk bezig is met de realisering van de kinderboerderij, beslaat met een fleurige kindercreatie-wand de gehele achterzij de, waar ook .de gemeente aan bod komt. Wat foto's uit het gemeentearchief, die een beeld geven van het oude Soest, de brochure over het nieuwe Soest, maar vooral de ideeënbus, moeten het voor de gemeente gaan doen. Naast Nic van Dam springt de stand van Middelman-mode er uit door origi naliteit. Hoewel men misschien bang zout zijn dat de mode er niet meer uit kwam, omdat men door de bomen het bos niet meer zag, maakt de aparte presentatie duidelijk indruk op de be zoekers. De laatste genoemde vier fir ma's komen niet alleen dóór hun stands, in de belangstelling, zij verzorgen dage lijks ook samen'de bekende modeshows, die ook door de verbetering in het res taurant 'nog beter dan in 1968 naar voren komen. Natuurlijk brachten de eerste shows nog wat oneffenheden aan het licht, die nu, na een paar dagen, volledig overwonnen zijn. Presentator de heer A. Dekker, praat het geheel op de. hem bekende' wijze vlot aan elkaar. WaaTmede een eind kwam aai onze rondgang. Zaterdagavond mocht men reeds de 1001ste bezoeker begroe ten. Afgaand op de kwaliteit van de beurs verwachter, wij dat er nog wel enige zullen volgen.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7