PRUIK SPECIAAL! lt E G SETTEN £!A0 De Witte Pompen BUUREN Maxi kwaliteit voor mini prijzen. Mevrouw VAN DIJK, Oecumenische samenkomst Nationale beurs ..Het Muziek instrument" ANGEB0DEN FLAT IS MAKELAAR Drogisterij-parfumerie-optiek Kok nam nieuwbouw in gebruik Elly de Groot zet zich in voor medische hulp aan Vietnam Van den TBrink INooit van mijn leven INGEN en INSPORTEN an de orde 1IEPENH0RST LEESZAAL aan 202, oktober a.s., n.m. Prinses Beatrix opende expositie voor kinderboerderij N DIJSSEL ïDSCHAP VRIJDAG 2 OKTOBER 1970 Bel voor een afspraak 02155 - 6237 Irenelaan 60. Soest. Ook 's avonds en in het weekend. HORLOGES JUWELIER HORLOGER xt\SOESTOaK REMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-4785 Op initiatief van de Interconfessionele Werkgroep Soesterveen en met mede werking van de Raad van Kerken te Soest zal op zondag 4 oktober a.s. des avonds om 7 uur in het gebouw van de bibliotheek aan de Molenstraat een oecumenische samenkomst worden ge houden onder leiding van Pastoor Met- ternich en Ds. L. de Ru. met als thema: „Opdat zij alleen één zijn". Komt u ook??? De 4e Nationale Beurs „Het Muziekin strument" zal worden gehouden van 5 tot met 8 oktober a.s. in de Expohal te Hilversum. Aan deze omvangrijke en interessante muziekbeurs nemen deel fabrikanten, importeurs/grossiers van muziekinstru menten etc., uitgevers van gedrukte mu ziek enz. Op zo'n 2000 vierkante meter tentoon stellingsruimte ziet u daar een grootse show van alle muziekinstrumenten, elec- tronische orgels, geluidsapparatuur, ge drukte muziek, uniformen etc. Vele nieuwtjes en doorlopend demonstraties door bekende musici en demonstrateurs van buitenlandse fabrieken. Een unieke gelegenheid om alles wat „met noten en balken" te maken heeft nu eens van heel nabij te beleven. Muziekinstrumen ten, die u dagelijks hoort en ziet via de radio en televisie in onvergetelijke uren van héél nabij in Hilversum. Interessant zal ook zijn de speciale stand met historische en bijzondere muziekin strumenten. •aat 55 slfbewoning met vrije jede stand 2 minuten ;tation een uden rale verwarming, flinke ne garage. j entree, ruime moderne l kastruimte, gezellige e volledige badkamer dubbele wastafel, grote kamer beide met par- oonkamer en 3e kamer ler te transformeren. een schitterend uitzicht tsoen. ;el spoedig) te aanvaar- - k.k. ispraken voor bezichti- erende Goederen rnd van Makelaars 5455 Baarn 02154-5003 Nadat woensdagmiddag en -avond een drukbezochte receptie maanden van harde arbeid afsloot en een nieuwe pe riode werd ingeluid, is men donderdag morgen met de verkoop begonnen in de ultra moderne drogisterij en parfume riezaak van de heer Kok aan de Nieu- weweg hoek Smitsweg. Precies vijftien jaar geleden kwam de heer Kok vanuit Veenendaal naar Soest, om na een periode van vertegenwoordi- gertje spelen voor een parmaceutische groothandel, en een geslaagde studie voor apothekers-assistent, zelf een, zij het bescheiden drogisterijtje te begin nen. Tot 1965 behielp men zich zo goed en kwaad het nog ging in het kleine win keltje, waar een paar kleine interieur wijzigingen de enige „aanpassingen" aan de tijd waren In 1965, toen Soest zich metterdaad ging ontwikkelen en de plannen voor het Veen duidelijk gestalte kregen, vond de eerste grote uitbreiding plaats, die het vloeroppervlak op ruim 40 vierk. m. bracht. Niet veel, maar er was even „lucht" gekomen. Met de complete realisering van de bouw in het Veen, en het geprojecteer de winkelcentrum „De Smitshof", dat medio november in gebruik wordt ge nomen, kon het niet uitblijven, dat, wil de men de aansluiting met de ontwik keling niet missen, de zaak opnieuw aangepast zou moeten worden. Het contact met de Soester architect H. Beekman resulteerde in een ontwerp, dat zich in stijl zoveel mogelijk aanpas te met het reeds bestaande pand en de stijl van „De Smitshof", waarvan de heer Kok zich, ondanks zijn zelfstan digheid, toch een echt onderdeel vindt. 140 vierk. m. effectieve winkelruimte staat de heer Kok ten dienste. Hij wordt geassisteerd door zijn vrouw en vier personeelsleden, en het nieuwe pand is werkelijk een lust voor het oog. Het Soester aannemersbedrijf E. Kareisen is hiervoor geheel verant woordelijk. Kwamen in 'de „oude" winkel de ver schillende afdelingen maar matig uit de verf, in de nieuwe zaak is een grote hoek ingeruimd voor de afdeling parfu merie, terwijl de drogisterij-afdeling uileraard een belangrijk gedeelte van de winkel blijft innemen. Naast een Vrijdag 9 oktober om 8 uur wordt in het Arti-Shockgebouw een avond ge organiseerd ten bate van het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Prof. dr. J. M. Pluvier uit Soest zal een korte inleiding houden, waarna de film „Bataille Sanitaire" wordt vertoond. Deze film, gemaakt voor de Westeurope- se hulporganisaties, geeft een actueel beeld van wat de Vietnamezen aange daan wordt, en vooral wat ze er alle maal tegen doen, hun ondergrondse zie kenhuizen, gewonden transporten, be reiding van medicamenten, instrumen ten, vaccinaties, etc. De heer J. N. Groenink, internist te Amsterdam, en penningmeester van het Comité, zal het woord voeren. Tijdens de pauze is er gelegenheid tot het ko pen van literatuur over Vietnam. Daarna is er nog ruimschoots gelegen heid vragen te stellen over de inleiding, de film, en de Acties van het Comité. Een aantal belangrijke ingezetenen van Soest bevelen deze avond, (toegang 2,50) aan, waaronder J. C. Rip (huis arts), P. H. Flemminx (pastor), Ds. D. H. Bosma, Dr. M. L. C. Bangma en O. J. H. M. Rupert, eveneens huisarts. De hele verantwoordelijkheid voor deze actie ligt bij één vrouw Elly de Groot- Joosten. Het is allemaal begonnen na een t.v.- uitzending over het Medisch Comité en een interview met Dr. van Rijn. Hij overtuigde de beeldbuiskijkers dat wij niet machteloos zijn in deze strijd: „Door ons medici te helpen, help je de slachtoffers in Vietnam." Mevrouw de Groot uit Soest belde hem op en zei dat ze mee wou doen. Iets organiseren. Ze vertelde dat ze lid was van de Soester Kunstenaars Vereniging, die elk lid ln staat stelt iets te creëren, iets te doen, een werkgroep te vormen, mensen te activeren. Dokter van Rijn antwoordde dat hij zeer goede ervaringen had met kunste naars die zich inzetten voor deze me dische hulp. En toen Elly er van over tuigd was, dat 95°/o van het geld goed terecht komt (5 °/r administratiekosten) ging ze aan het werk. Het Bestuur van Arti-Shock was direct bereid een zaal ter beschikking te stellen. Elly de Groot verdiepte zich in de lec tuur over Vietnam en trok erop uit mensen in Soest te interesseren voor de actie. De datum werd bepaald en links en rechts vroeg ze: „Kan jij, kan jij, kan jij?" Vooral als haar drie kinderen naar school zijn, gaat ze nadenken. „Vrouwen en kinderen worden daar aan flarden geschoten, terwijl wij ons druk maken over onbenullige dingen. Alles is er ontwricht, de bomen worden ontbladerd, terwijl wij hier in de Ster-reclame ons snoepgoed aanprijzen. Ik voel me niet gelukkig, als ik weet dat er zulke toe standen bestaan." Tegen de dominee zei ze,: „Waarom ik het doe? Dat moet u kunnen begrijpen. Ik heb mijn naaste lief, wat voor naaste het ook is." Elly zal nooit in haar vrije tijd gaan werken om centjes er bij te verdienen. Ze wil iets doen. En hoe meer ze in de ban komt van haar acti viteiten, hoe meer ze zich gaat verdie pen in het „Zwartboek ver Vietnam", hoe beter ze durft. Ze leurt langs de deuren om te vertellen hoe erg het daar is. Maar ze stuurde aan iedereen haar uitnodigingen en zoon Max plakte de postzegels. Haar man kocht een schrijfmachine voor haar en uit haar huishoudportemonnaie betaalde ze de affiches. Ze ging zelfs op een zon dag naar de kerk omdat de pastoor zich achter haar actie schaarde. Maar die preek over de vrede, vindt ze, bleef steken in "Laten-wij-lief-zijn-voor-de- buren-deze-week". Wat heb je daar nu aan. Daar verander je toch niets mee. Alleen haar kleine Bastiaan vond de beat-mis prachtig en wou de volgende keer weer. Het liefst zou ze willen, dat alle huis artsen in Soest hun monsters opsturen naar het Comité. Ze hoopt dat uit de actie-avond iets zal ontstaan, al kan ze zich nog niet voorstellen hoe of wat. JAN VISSER royale baby-afdeling, is de byouterieën- afdeling nieuw De dames zullen er hun ogen uitkijken. Het feit dat de heer Kok met zijn zaak juist tegenover het voorlopige noodge bouw van de Kruisverenigingen staat, maakt wel duidelijk dat de baby-afde ling extra aandacht heeft gekregen. In de oude winkel wordt binnenkort begonnen met de realisering van de nieuwe afdeling optiek, die geleid gaat worden door de heer Donker, een ge diplomeerd opticiën. Om ook zijn cliëntèle in de feestvreug de te laten delen, heeft de heer Kok een groot aantal echte feestaanbiedin- gen samengesteld, die voor een groot gedeelte zijn vermeld in de adverten tie in onze courant van j.1. dinsdag. Dat de firma Kok een enthousiast Wi- So-zegel-winkelier is, is algemeen be kend, en dat naast de vele aanbiedin gen er voor de kinderen een verrassing is, kan de feestvreugde alleen maar verhogen. Met de opening van deze zaak, begint voor het Soesterveen het eigen winkel centrum eindelijk gestalte te krijgen. Bij on$ bent U uit en toch thuis I Ruime parkeergelegenheid HOTEL - CAFé - RESTAURANT Telefoon 02155-2706 Soesterbergsestraat 122 Soest En eigenlijk had die echtgenoot gelijk, want waarom zou hij bij Van den Brink gaan eten. als zijn vrouw zelf zo lekker kon koken. Misschien zou hij het alleen 'ns moeten doen om zijn vrouw te ver wennen, want dat verdient zij wel. En al blijft het bij zo'n smakelijke plate, heerlijk en toch niet duur het was „samen uit, en dat blijft gezellig". van de St. Josephschool en burgemees ter mr. S. P. Baron Bentinck. Bij de ingang kreeg de prinses bloemen aan geboden door de vier jarige Bastiaan de Groet. Vervolgens werden de voorzitster en secretares van de stichting kinder boerderij, resp. mevr. G. Huygen-Ha- rlng en mevr. E. Joosten-Eerdmans aan de prinses en prins voorgesteld, evenals Artishock-voorzitter Ben Joos- ten. mevr. nuygeii zei, aat net ieit, uat het pnnselijK petar zitting heeft willen ne men in net comité van aanoeveüng, net sucntingsuesiuur zeer geïnspireerd neeit. Ook ae burgemeester was zijn dank verschuldigd voor de verleende mede wei tang „tioewei dat vaak moeilijk is voor arme gemeenten". Mevr. Huygen zei tevens, dat de expo sitie een onverwacht onderdeel van de acne voor de kinderboerderij was ge worden. ln de praktijk is gebleken, uat lang niet iedereen voldoende op de hoogte was van het doel van de kin derboerderij. Om die reden was de ex positie van kindertekeningen over dit onderwerp georganiseerd. „We willen het kind in kontakt brengen met de natuur en het boven dien begeleiden en stimuleren bij het tot uiting brengen van de eigen crea tiviteit. Dat de creatieve mogelijkheden aanwezig zijn, bewijzen de tekeningen wel", zo zei mevr. Huygen. „We zitten met een leefklimaat. In de nieuwe wij ken maken de stedebouwkundigen voor de jeugd klimrekken, al of niet met te gels eronder. Wij willen de jeugd op de boerderij aanvullende mogelijkheden bieden om te ravotten, dieren te kijken en ermee te spelen, hutten bouwen en anderzins creatief bezig zijn. In veel andere plaatsen wordt ook over zulke projecten gedacht en gesproken. Maar meestal is het zo, dat de nieuwe wijk al is afgebouwd en de boerderijen zijn verdwenen", aldus mevr. Huygen, die ook om die reden het gemeentebestuur dank verschuldigd was, want in Soest was het zover niet gekomen. kundige armoe verradende Artishock- gebouw aanwezig waren. Na het vertrek van prinses Beatrix en prins Claus vertok de heer H. van Asch met pony en wagen voor de financiële actie. Jachthoornblazer Hans Gardner blies vanaf de bok de. nodige noten uit Nederland. \GPLAATSEN Telefoon 4685 ?ede Kamer) jpenbare bijeenkomst, >or de A.R.P. en C.H.U. lal van de ik welkom I stra, de heer J. K. de Bruin, lid van provinciale staten, acteur Piet Ekel, or ganist-dirigent Maarten Kooy, veldbio- loog Rinke Tolman en hoofden van scholen en onderwijzers, die ook bij de opening van de tentoonstelling in het rijk versierde en niets van zijn bouw- De tweeling Helene en Conellv Statlus Muller boden de prinses een mapje met tekeningen aan, inhoudende een teke ning van elke school. Mevr. Huygen wees voorts óp de be langstelling, die de kinderboerderij in en vooral ook al buiten Soest heeft ge kregen. De eerste giften zijn merk waardig genoeg van bedrijven buiten Soest gekomen. Tenslotte bracht zij ook het bestuur van de kunstenaarsvereni ging Artishock dank voor het beschik baar stellen van de expositieruimte en de kunstenaar Otto Prinsen, die maan dagavond tot half vier in de weer is geweest om de ongeveer duizend teke ningen van alle Soester lagere scholen te ordenen en op te hangen. Vervolgens kreeg prinses Beatrix van de vier-jarige tweeling Helene en Co- nelly Statius Muller enkele tekeningen aangeboden, van elke school één. Met het openen van de rondzendmap opende de prinses daarmede de ten toonstelling en tevens de financiële ac tie. /of botenstalling. Prinses Beatrix heeft dinsdagmiddag in het gebouw van Artishock aan de Steenhoffstraat in gezelschap van prins Claus de expositie van kindertekenin gen voor de kinderboerderij „De Vrije Teugel" geopend. Door het openen van een rondzendmap niet af fishes voor openbare gebouwen, scholen, winkels, wachtkamers e.d. zette de prinses tevens de financiële actie voorde kinderboerderij in gang. Zoals bekenJ hebben prinses Beatrix en prins Claus uit persoonlijke interesse zitting genomen in het comité van aanbeve ling van de stichting kinderboerderij ,.De Vrije Teugel". Het prinselijk paar bracht ruim een uur door op de tentoonstelling, aanmer kelijk langer dan de bedoeling Was. Het op Soesterberg gereed staande vliegtuig, dat Beatrix en Claus naar Genève zou brengen, vertrok dan ook een kwartier later dan de bedoeling was. De prins en prinses werden bij het Artishockgebouw verwelkomd door een rij met bloemen zwaaiende leerlingen De officiële openingshandeling. Prinses Beatrix opende de expositie door het openen van de rondzendmap met tekeningen. De 4-jarige Bastiaan de Groot bood de prinses bjj aankomst bloemen aan. om de aandacht van de bevolking op de wagen en de actie te vestigen. Alvorens prinses Beatrix en prins Claus naar Soesterberg vertrokken, maakten zij een rondgang over de tentoonstelling. Tevens voerden zij in een ongedwongen sfeer gesprekken met een aantal leden van het comité van aanbeveling, onder wie wethouder mevr. M. C. P. Walter- v. d. Togt, wethouder drs. L. J. Dijk- aarn (bij de Naald). 3792. - Telefoon 2472 WTSO - VVISO

Soester Courant | 1970 | | pagina 6