agh Ahrend-Globe Ëj 6267 Garage Stam EEN MEDEWERKER VERKOPER LEESLING-ZiTTER fijnsolderen. Kritiek van prof. dr. I. A. Diepenhorst op rapport Biesheuvel vjpincf >ermce KOPPEL SOESTERBERG Officiële Mededelingen k/ROOM EN DREESMANN AMERSFOORT N.V. VROOM EN DREESMANN H grafische bedrijven van |g Bosch&Keuning nv Baarn ^monturen-industrie ARCO ;st t bejaardencentrum Molenschi ot >oest EEN NACHTZUSTER vMue,rer'ztek— C°urant Keklame-krant I Zowel eerste herenteam als eerste damesteam van s.v.v. wonnen FULL TIME PART TIME (02155) Zandgat Tentoonstelling van Soester Vogelvrienden Opbrengst collecte Dierenbescherming Elektrische slijpsteen gestolen bij inbraak Vechtpartij tijdens dansavond in Dorpshuis Brand in pannekoeken- restaurant van „De Meijerij" Ongelukken op de Rademakerstraat Ned. Christen Vrouwenbond Brand in spuit- en moffelinrichting van K. W. Jaarsveld Inwoner van Soest dit weekeinde tweemaal bij aanrijding betrokken Oecumenische samenkomst Gestolen auto gevonden Soester Politie Sport Vereniging vierde feest Basketbalvereniging „The Red Stars" Party-Time kapsel salon Sportuitslagen v.v. Soesterberg Nieuwe pastor in Carolusparochie „Smitsveen" Lager-Onderwijswet Reglement Verkeersregels en -tekens DINSDAG 6 OKTOBER 1970 Wij hebben op korte termijn plaats voor voor een van onze verkoopafdelingen. Zijn werkzaamheden zullen bestaan uit het behandelen van de orderadmini stratie en na een inwerkperiode mede uit het telefonisch kontakt met onze relaties. Nadere inlichtingen bij de afd. Personeelszaken (toestel 89) Hilversum Simon Stevinweq 13 Tel. (02150) 1 19 51 Vij hebben plaats voor een enthousiast p de afdelingen - Radio en T.V. en - Elektrische huishoudelijke apparatuur. Een jongeman met enige ervaring op bovengenoemd gebied, een voor opleiding op het technische vlak en duidelijke commerciële belang stelling, past in deze interessante funktle. egacügden wordt verzocht te solliciteren bij 'inortf ïïl? Personeelszaken, Utrechtsestraat 25, mersfoort, telefoon 03490 -18644. onze boekdrukkerij is nog plaats voor een ïWEeavoC|endoten,minSte l leer]'aren n 17 jaar rlopen 21Jn: Iwfüid niet ouder n psychotechnische en medische keuring be- >t over de geschiktheid voor het vak bt u interesse Komt u dan eens langs I willen u graag volledig inlichten. S)-a6695n' teL (0215«"22«, of na werktijd ge mannen, die de voorkeur geven aan ak- s bij'ons komen prltln. '°0n WnSen' kunnen open in 'delfdeltag"11 "n'Se plaatsen Aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden, schriftelijk kunt u bij ons solliciteren. edèreweg 4, telefoon 02155 - 3141, na 18 uur Jt per 1 november a.s. Deze funrtie kan worden vervult door merkingdere krachten k°me» aa„- CoyPloan" 101, sóe'sf telefom dr. I. A. Diepenhorst, oud-minister van Onderwas en Wetenschappen in het jinet Cals cn door zijn conflicten met de studentenwereld ook wel de schiet- *1' Ca'S «en,,"pld' gisteravond op een politieke b«een- „s, van CHUABP en KVP m de bibliotheek de nodige kritische kanttekenin- Seplaatst by het rapport Biesheuvel inzake de openbaarheid in ons land. lf. Diepenhorst, thans lid van de Bepaalde vormen van informatie zullen ieède Kamer, zei, dat men enerzijds 7 verschijning van het rapport zou Jeten toejuichen, omdat een grotere fcnheid van zaken in vele gevallen tr gewenst is „en wij niet onder ge- Imhouding geregeerd dienen te wor- Maar de plicht tot informatie, zo- het rapport, dat onder voorzitter lap van de hee* Biesheuvel tot stand fcekomen die wenselijk acht, is volgens Kf. Diepenhorst zeer problematisch. Hij lende, dat de doelmatigheid van be- lur erdoor geschaad kan worden en de Igvaardigheid ondergraven. „Een in- Imatieplicht aan iedereen is niet juist. Ivvel SVV 1 heren als SVV 1 dames Innen de afgelopen week ir hun wed- |j;d voor eigen publiek in de Soester irthaL Het eerste damesteam zag in 3 tets Het Rotterdamse Concor- te verslaap. It eerste herenteam had vier sets no- om het Amersfoortse Vios 2 met 3-1 [verslaan. De dames ging het gemak- pijker af als de heren.' Het Rotter- jrnse Concordia was een niet al te §rke tegenstander. de eerste set nam eerst Concordia |n voorsnrong op het Soester SVV. In tweede set nam SVV al gauw een Ier ruime voorsprong. Ze kwamen met J-4 voor te staan. Op dat moment kre- Ën de dames een zware inzinking en fnden de dames van Concordia inha- tot 14-12. Na twee time-outs aan ■ester kant kon men de set uitmaken, ■ze set eindigde in een 15-12 winst |or SVV. derde set ging vrij vlot. Voor deze ft was minder dan een kwartier nodig de Rotterdammers met 15-5 te ver- an. f/v l heeft nu één gewonnen en één •loren wedstrijd achter zich en heeft nog alle kans in de competitie. De Soester heren zijn nog steeds geslagen. Vorige week moest het Ërr.ersfoortse Vios 2 het ontgelden, na- pt een week tevoren eveneens een Jmersfoorts team niet tegen het spel fcn SW was opgewassen. ■e wedstrijd tegen Vios was niet uiter ste boeiend om te zien. In de eerste was er een nogal gelijk opgaande ■rijd. SVV zag echter op het laatst jtins om de wedstrijd met 15-12 in hun foordeel te beeindigen. de tweede set liep het bij de Soes- fcr heren niet zo goed. Ze maakten veel puten. Ze verloren hierdoor de set met |-15. De derde en vierde set eindigden het voordeel van de heren van SVV die in deze set beter speelden. De fcts eidigden resp. met 15-8 en 15-9. Dames SVV 2 - Vios 2 0-3. Set tweede damesteam van SW had ■et zeer moeilijk tegen het uit de over gangsklasse gedegradeerde Vios 2. Ze ionden niet tot 'een setwinst komen, pet sterk verjongde team van SVV foiste de nodige wedstrijdervaring. De lerste set verloren ze met 10-15. De ■veede set ging wel beter, maar ein- ■igde toch met 12-15 in het voordeel lan de tegenstandster. De derde set Jindigde in 9-15 in het nadeel van SVV. Heren Olympia 4 - SVV 4 3-0. JVat het vierde team ontbrak voor een Ledstrijdwinst was een aanval. De he- pn waren niet capabel om in de eerste ivee sets ook maar één blijvende aan- lal in te zetten tegen Olympia 4. Hier- loor hadden de heren van Olympia het Icmakkelijker als men waarschijnlijk loor de wedstrijd had verwacht, pc- eerste set verloren de heren van Ivv 3 met 15-11. De tweede set gaf ■en nog grotere achterstand te zien. Jeze set werd verloren met 15-3. In let begin van de derde set zag het er let zo uit. De SVV-heren liepen een ier grote achterstand op. De heren Ëepen in, maar zagen toch geen kans Ëm de set te winnen. Ze verloren met »-13. Dames SVV 4 - SVV 3 1-2. Pok deze week moest het vierde dames Jam weer uitkomen tegen een team Ëit de eigen vereniging. Ook deze keer Ëerloren ze deze wedstrijd. Dit was te- Ëoren te verwachten omdat het derde |am zeker sterker was. De eerste twee JEts werden gemakkelijk door het der- Ëe team gewonnen. Ze hadden niet veel Ëodig om dit voor elkaar te krijgen. De jerste wonnen ze met 6-15. De tweede pt won het derde dames-team met 10- 15. De derde set ging echter niet zo ge makkelijk. De dames van SVV 3 dach- fn deze ook zo te kunnen winnen. Ze ■aren toen echter op het verkeerde Ë>oor. Zodoende konden de dames van Ëan SVV 4 deze set winnen met 15-11. 1 Dames FOXBORO - SVV 5 1-2. iet vijfde damesteam heeft de afgelo- |en week weer twee punten verworven loor het Foxboro-team met 1-2 te ver- laan. Vooral in de eerste set was de genstander nergens en verloor met 4- De twee set ging onverwacht niet Jiakkelijk. De tegenstander kwam op letten en zag door een zeer grote in- |ft kans deze set te winnen. SVV 5 lerloor deze set met 15-9. De laatste T't was voor de SVV-dames. Zij won- Ion deze met 12-15. frisjes jeugd Olympia A - SVV a 1-2. t)o eerste wedstrijd, die het meisjes-a ■ram moest spelen hebben zij gewon- pon. "Wel niet in 2 sets, zoals in de i( rste set verwacht werd, maar in drie ■ets. De eerste set werd met een ruime ■oorsprong door SVV gewonnen en ein- |igde in een 9-15 winst. De tweede set Ëerloren de meisjes met 15-7. In de lorde set kwam SVV terug en wonnen Jet 10-15. i'cis,jesjeugd Olympia C - SVV b 0-2. Jet meisjes b-team won in twee sets ■art Olympia C. De voor de eerste maal F de competitie spelende meisjes lieten pen dat ze wel iets konden. Ze won- |en de eerste set met 6-15. De tweede ging ook makkelijk voor de SVV- Feisjes. Ze wonnen deze set met 8-15. Peze eerste wedstrijd leverde dus twee ionten op, die hard nodig zijn om een T'ede klassering te behalen. Pf- wedstrijden voor deze week zijn: ■"ester Sporthal: [eren SVV 2 - Olympia 3, WH 1 - ËW 4, BO SV 3 - SW 5. Pj Voorburg a.s. za^^rdag: Eminent- flokkecr - SW 1 dames. toch in eerste instantie de leden van de volksvertegenwoordiging in het parle ment, het provinciaal bestuur of het ge- meentelijk bestuur dienen te bereiken. Bij de burgers kan een teveel aan infor matie de betrokken bovendien geestelijk doodslaan. Vaak is van een voldoende basis van gesprek over en weer geen sprake. Het probleem van hoe men de burgers het meest bij de zaak kan be trekken, kan men op deze wijze niet op lossen" aldus prof. Diepenhorst. Een te veel aan (gespecialiseerde) informatie kan naar zijn mening leiden tot het vleugellam slaan van ambtenaren en autoriteiten. De heer Diepenhorst wees er bij dit alles op, dat in Nederland toch reeds een grote mate van openheid bestaat. Hij noemde daarbij in het bij zonder de openbare rechtspraak en de vergadering van de kamer, provinciale staten en gemeenteraad. Prof. Diepenhorst was anderzijds van mening, dat er sprake is van een beïn vloeding van de pers en een beheersing van het nieuws door de grote nieuws agentschappen. En met name de infor matie, die de burgers via de televisie bereikt, achtte hij zeer selectief. „Wie geeft ons de garantie, dat wij een juist inzicht krijgen in de situatie in Berlijn of Zuid Afrika. Als men afgaat op het geen de nieuwsmedia brengen over de onrust aan de universiteiten, dan zou men de indruk krijgen, dat het in de gehele universitaire wereld een grote chaos is, wat beslist niet waar is", aldus het anti-revolutionaire tweede kamer lid. Bovendien meende prof. Diepen horst, dat de burger grote moeite heeft om alle beschikbare informatie goed te verwerken. Prof. Diepenhorst zei voorts, dat de christelijke politiek het in de huidige omstandigheden niet gemakkelijk heeft. „Het christelijk beginsel lijkt bij de po litieke keuze steeds meer naar de ach tergrond gedrongen te worden". Spreker constateerde verder, dat het on derwijs steeds meer als middel voor al lerlei maatschappijhervormingen wordt aangegrepen. Ten aanzien van het defensiebeleid con stateerde de heer Diepenhorst een vrij algemene geneigdheid tot aansluiting bij het westen. „Men wenst ook wel, dat Nederland verdedigd wordt, maar velen willen er niet financieel voor aansprake lijk gesteld worden". Ten aanzien van dc medebeslissingsbe voegdheid van studenten vroeg de heer Diepenhorst zich af, of men op diverse universiteiten, gegeven de aanvaarde structuur, niet al te ver was gegaan, zulks tot schade van de wetenschap. Het A.R.-Tweede Kamerlid vond, dat het kabinet De Jong ten aanzien van de gezags handhaving niet altijd even ge lukkig in zijn optreden was geweest. De gezags handhaving dient z.i. in de eerste plaats met de nodige tact en wijsheid te geschieden. „Een gematigde beslistheid in het optreden is het meest heilzaam". Prof. Diepenhorst zei voorts, geen voor stander te zijn van het afschaffen van het doubleren op de lagere school, om dat het z.i. onmogelijk is om kinderen van alle begaafdheden tot het twaalfde jaar bijeen te houden, zo goed als het z.i. ook onmogelijk is om iedereen tot eenzelfde intellectueel, kunstzinnig of handvaardig niveau te brengen. „De ver scheidenheid in begaafdheid moet in het onderwijs gehonoreerd worden", zo zei hij. Het vanouds bekende uitzendbureau voor Soest en omstreken kan nog een groot aantal dames onmiddellijk plaatsen als TYPIS TES - FAKTUR1STES - DIKTAFONISTES en ADMINISTRATIEVE KRACHTEN de beste soclalp voorzieningen I Belt u even voor nadere inlichtingen Ons nummer ls Veenhesstraal 4b'2 - Soest De Soester Vogelvrienden, de afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, houden vrijdag 27, za terdag 28 en zondag 29 november in het Verenigingsgebouw een grote vogelten toonstelling, de achttiende in successie. Met het oog hierop zullen tijdens de vanavond in hotel Bos en Duin te hou den bijzondere ledenvergadering de he ren J. H. de Bruijn uit Soest, tropen- keurmeester, en H. M. Lugterink uit Amersfoort, kanarie-keurmeester, een causerie houden over het uitzoeken van vogels voor een expositie. De vereniging telt 96 leden. Ongeveer 35 van hen zullen aan de tentoonstel ling meedoen, verwacht secretaris P. J. Ch. Dijkman. Zij zullen zo'n 350 vogels inzenden. Vrijdag 27 november, 5s avonds om acht uur, opent de heer J. Bos uit Doorn de tentoonstelling. Hij heeft in november 1952 aan de wieg gestaan van de Soester Vogelvrienden. De heer Bos is ere-lid van de Neder landse Bond en heeft vrijwel elke ten toonstelling in Soest geopend. De vo gelexpositie is zaterdags geopend van 10 tot 22 uur en zondags van 10 tot 18 uur. Er kunnen vogels worden ingestuurd voor de open klasse, waarvoor een be ker beschikbaar is. Overigens vallen open klasse-vogels voor de verdere prijsbepaling één punt terug in verge lijking met eigen kweek-vogels. Geen ere-prijzen. De overjarige eigen kweek- vogels vallen ook één punt terug, maar komen wel voor de ereprijzen in aan merking. De Japanse meeuwen en zebravinken worden samengevoegd; hiervoor is een aparte kampioensbeker beschikbaar. Dit geldt ook voor de grote parkieten en papegaaitjes. Voor kanaries met een moderne kleur is een aparte kampioens beker beschikbaar. Indien de vorm- en postuurkanaries hoog genoeg worden gewaardeerd, is ook hiervoor een be ker beschikbaar. Er kunnen duo's en trio's worden ingezonden, ook voor tro pen. Het br... ,ur van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Dieren afd. Soest deelt hierbij mede dat de vorige week afgesloten jaarlijkse col lecte ten behoeve van het Asyl aan de Klein Engendaalweg, het mooie totaal bedrag van ƒ5.025,10 heeft opgebracht. Ondanks het feit dat de collecte dit jaar voor een gedeelte parrallel liep met een andere huis aan huis collecte,' werd door de inwoners van Soest 1500.meer gegeven dan vorig jaar. Langs deze weg dankt het bestuur van de afd. Soest de gulle gevers en de ruim zestig collectanten. In ons raadsverslag van 25 september is mogelijk de indruk gewekt, dat met de veel overlast veroorzaakt hebbende zandgaten op de Eng ook dat van heer Ruttenberg werd bedoeld. Deze indruk is niet juist. De zandafgraving van de heer Ruttenberg heeft nooit aanleiding tot moeilijkheden ten aanzien van over last door stank of verbranding gegeven Van gemeentezijde wordt dit bevestigd. Bij een inbraak ir. een bouwkeet van de Soester Bouwmaatschappij is in de nacht van donderdag op vrijdag aan de Birkstraat ingebroken. Men heeft zich toegang tot de keet verschaft door een deur open te wrikken. Men bleek ach teraf een electrisch slijpsteentje te heb ben gestolen. Zaterdagavond is het tijdens een dans avond in het „Dorpshuis" te Soester- berg tot een vechtpartij gekomen toen een 16-jarige inwoner van Soesterberg er aardigheid in bleek te hebben om alle ter versiering opgehangen ballon nen stuk te prikken. Tot vijf maal toe werd hij door het dorpshuisbestuur l waarschuwd, dat hij uit de zaal zou worden verwijderd, wanneer hij zijn baldadigheid voortzette, maar de jongen trok zich er niets van aan en ging rus tig verder. Toen de bestuurders de daad bij het woord wilde voegen, ontstond een handgemeen, waarin zich ook ande re jongeren mengden; zij kozen even wel de partij voor het bestuur. De on gewenste bezoeker werd dan ook met vereende krachten de straat op ge werkt, maar daarmee was voor de knaap de kous nog niet af. Juist op het moment dat de inmiddels gewaar schuwde politie arriveerde, trapte hij een ruit van het Dorpshuis in. De jon gen werd meteen meegenomen en mocht later door zijn ouders worden afgehaald. Een brand in het pannekoekhuis van het kampeer- en recreatiecentrum „De Meijerij" aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg heeft zondagmorgen vroeg voor ongeveer twintigduizend gulden schade aangericht. De brand, die vermoedelijk is ontstaan doordat via een paar scheuren in de open haard, vuur terecht is gekomen op een houten balk, ging met een he vige rookontwikkeling gepaard. Enkele brandweerlieden moesten dan ook ge bruik maken van persluchtmaskers. Het in de keuken ontstane vuur vloog wel dra over naar een kelder, die gebruikt wordt voor het opslaan van levensmid delen en serviesgoed. De eigenaar van de zaak, de heer L. Meijer, werd om even over zes zondag morgen gewekt door de door hem zelf aangelegde alarminstallatie. Aanvanke lijk kon de brandweer in het hele res taurant geen vuur ontdekken, al sloe gen de rookwolken aan alle kanten uit het gebouw. Vier brandweerlieden met persluchtmaskers drongen daarop het restaurant binnen, op zoek naar de vuurhaard. Aanvankelijk was men nog bang voor ontploffingsgevaar, omdat zich in de kelder ook de gasmeter be vond, maar met negen stralen wist de brandweer dat gevaar te bezweren. Om negen uur kon men weer inrukken, maar de kelder was toen geheel uitge brand. Door de P.U.E.M. werd direct de stroomvoorziening hersteld, terwijl te vens het gasbedrijf direct maatrege len heeft genomen, zodat het bedrijf niet zonder gas kwam te zitten. Volgende week zal het restaurant waar schijnlijk weer geopend kunnen worden. Het liep alleen rook- en waterschade op. de 27-jarige bromfietser G. de K. liep gisteravond bij een aanrijding een beenwond op. Hij werd op zijn brom fiets op de Rademakerstraat aangere den door een uit de Prof. Lorentzlaan komende personenauto, bestuurd door E. H. B. (25) uit Soest. Deze verleende de bromfietser geen voorrang. De K. kreeg eerste hulp van de beman ning van een passerende ziekenauto uit Zeist. De Amersfoortse GG en GD moest derhalve onverrichterzake terug. De K. is naar huis gebracht. Omstreeks elf uur gistermorgen raakten twee auto's total-loss en werd een derde beschadigd bij een aanrijding op de Rademakerstraat bij 't Zwaantje. De 24-jarige verzekeringsagent J. de K. uit Soesterberg stond met zijn auto in het voorsorteervak naar links om de Kampweg in te rijden. H. H. de V., een 25-jarige spoeler uit Utrecht, kwam met zijn auto achter hem staan, hoewel hij rechtdoor moest. Toen hij zijn vergis sing bemerkte, stuurde hij naar rechts om de auto van De K. voorbij te gaan. Op dat moment werd hij aangereden door de auto van de 32-jarige verte genwoordiger A. van E. uit Zeist. Diens wagen en die van De V. werden ver nield. De auto van De K. kreeg aan zienlijke schade. De afdeling Soestdijk houdt op 8 okto ber a.s. haar ledenvergadering, aanvang 8 uur, in het wijkgebouw bij de Emma- kerk, Regentesselaan. Spreker is de heer J. W. van Hillo te Hilversum. De heer van Hilln is hoofd van de afdeling Do cumentaire T.V.-programma's van de N.C.R.V. en hij zal spreken over zijn werk. De heer J. J. Bosboom, die technisch medewerker is, zal een film vertonen, getiteld: „Waar heeft Christus werkelijk geleefd". Deze film is opgenomen door de mede werkers aan de documentaire over Is raël welke vorig jaar door de N.C.R.V. is uitgezonden. Medewerker aan deze documentaire ls o.a. Godfried Bomans. Het bestuur prijst zich gelukkig haar leden deze avond te kunnen aanbieden en rekent dan ook op een goede opkomst. Gasten zijn hartelijk welkom! Zondagavond is brand ontstaan in de spuit- en moffelinrichting van de heer K. W. Jaarsveld aan de Kostverloren- weg 3. De eigenaar van de inrichting, PVO-voorzitter K. W. Jaarsveld raakte bij het blussen van de brand dusdanig gewond, dat hij in Zonnegloren moest worden opgenomen. De heer Jaarsvdi had om half zes een oven aangezet, die om half zeven weer uitgeschakeld had moeten worden. Dat laatste is hij ech ter vergeten, met het gevolg dat de boel in de brand vloog. Toen de heer Jaarsveld om zeven uur naar buiten keek, ontdekte hij een rode gloed in de spuitinrichting en herinnerde zich de oven. Met vijf poederblussers zag hij kans het vuur te doven, maar liep daarbij wel dusdanige brandwonden aan handen, hoofd en borst op, dat hij naar het zie kenhuis moest worden gebracht. Een inwoner van Soest is dit week einde tweemaal bij een verkeersonge luk in de gemeente betrokken geraakt. In beide gevallen sloeg de auto, waarin hij zat, maar die hij zelf niet bestuur de, over de kop en in beide gevallen bleef de betrokkene ongedeerd. De eerste maal gebeurde dat zaterdag op de Gallenkamppelsweg, waar de 20- jarige militair C. A. M. v. d. G. met te grote snelheid vanaf de rijksweg de Gallenkamppelsweg wilde oprijden. Hij kwam op het linker weggedeelte te recht, juist toen een tegenligger nader de. De militair stuurde weer snel naar rechts, maar raakte toen de stoeprand, verloor de macht over het stuur en sloeg over de kop. De auto werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder enke le lichte verwondingen op liep. De naast hem gezeten medepassagier bleef ongedeerd. Deze zat in de nacht van zondag op maandag in een andere au to, die op de Birkstraat over de kop sloeg. Deze wagen werd bestuurd door de 19-jarige J. H. van H., die meende iets voor zijn wagen te zien. Van H. week uit, kwam in de berm terecht en reed tegen een verkeersbord. Vervolgens sloeg de auto over de kop en kwam op het links gelegen rijwiel pad terecht. De vijf inzittenden man keerde nagenoeg niets, al werd hun auto wel zwaar beschadigd. Dit weekeinde vonden nog veertien aanrijdingen plaats, waarbij vaak aan zienlijke materiële schade ontstond. Persoonlijke ongevallen deden zich ver der niet voor. Zondagavond is een oecumenische sa- menkost gehouden in de Openbare Lees zaal aan de Albert Cuyplaan, georgani seerd door de Interconfessionele Werk groep „Soesterveen". Een en ander met instemming van de Raad van Kerken. Ondanks het slechte weer en „Sport in Beeld" is deze samenkomst zeer ge- Onder geslaagd wordt dan verstaan, dat de aanwezigen, als Veenbewoners in derdaad iets dichter tot elkaar zijn ge komen. De liturgie is samengesteld door de werkgroep met medewerking van Pas toor Metternich en ds. De Ru. In zijn welkomstwoord, toonde Pastoor Metternich zich verheugd dat hij aan deze oecumenische bijeenkomst mocht meewerken, „Want zei hij: „als gelovi gen van verschillende kerken met el kaar spreken, dan blijken zij vaak dich ter bij elkaar te staan, dan zij denken". Ds. De Ru hield de meditatie, waarin hij inging op de toekomt van het Veen. Een kritische kanttekening werd gemaakt bij de bouw van de kerk in het Veen. Spreker vroeg zich af, of het gezamen lijk bouwen van één kerk door Her vormden en Gereformeerden wel zo oe cumenisch is als het lijkt, of gaat het er alleen om dat het financieel voor de beide kerken aantrekkelijker is en trek ken zijn daarna weer gescheiden op? Hij zag de „Soesterveners" als pioniers, voor wie ook op dit gebied nog veel valt te doen. Direct na afloop konden de aanwezigen een kort vragenlijstje invullen. Hieruit bleek o.a. dat de bijeenkomst vrijwel unaniem positief werd gewaardeerd. Dit geeft moed voor de toekomst. Surveillerende agenten hebben gister avond op de Amersfoortsestraat een ge stolen personenwagen aangetroffen. Hij was in de nacht van zondag op maan dag ontvreemd in Bellingwolde. De con tactdraden van de (les)auto waren door verbonden. In Soesterberg werd de wa gen onbeschadigd, maar zonder benzine achtergelaten. De daders zijn inmiddels aangehouden. Het zijn twee inwoners van Bellingwolde. De Soester politie Sport Vereniging heeft vrijdagavond Ir. het officierscasi no te Soesterberg de feestelijkheden rond het 25-jarig bestaan voortgezet met een feestavond voor leden, dona teurs en genodigden, bij elkaar zo'n vierhonderd in getal. SPSV-voorzitter W. v.d. Brink zei, dat men op deze avond kennis kon maken met de sfeer van gezelligheid en vro lijkheid, die de S.P.S.V. pleegt te ken merken. Hij zei, dat bij de voorberei dingen voor de jubileumviering, ruim twee jaar geleden, een drietal hoogte punten was gepland: de uitgave van een jubileumnummer, een receptie en een feestavond. Alle drie de evenemen ten blijken volledig aan de hooggestem de verwachtingen beantwoord te heb ben. Daarmee is het feestprogramma overigens nog niet voltooid. Op de agenda staan nog verschillende meer sportieve evenementen, die tot en met volgend voorjaar georganiseerd zullen worden, zowel voor leden als voor niet- leden. De feestavond werd een beetje ernstig ingeluid door het koor van de Konin klijke arechaussee uit Apeldoorn, dat twee liederen zong ter herdenking van twee kort achtereen overleden dirigen ten. Het 86 leden bestaande koor, het enige nog bestaande militaire koor in Nederland, vulde daarna ruim drie kwartier van het verdere programma met fragmenten uit opera's en operet tes van Verdi, Johan Strauss, Mozart en Beethoven. Verder traden onder meer op Bueno de Mesquita, conferencier Ab Hofstee, de Central City Jazz Band uit De Bilt en de Boerenkapel uit Amersfoort, die de aanwezigen vooral in beweging hield. Tot in de kleine uurtjes heeft het ju bileumfeest voortgeduurd. W-v* v;vi« Nieuwerhoekploin 1 Soestdijk -tel.02lS5-2BS» trede gedaan in de St. Carolusporochie. Na het openingswoord van pastor J. G. Hobbelink sprak de heer J. A. Luyf, secretaris van het kerkbestuur hoopvol le verwachtingen uit namens de gehele parochie. De speciale voorbeden werden uitge sproken door de heer C. van Rijthoven, voorzitter van de parochieraad. Pastor Th. van Wee, die kapelaan was in de parochiekerk Maria Koningin te Zevenaar, hoopte in de geest van de Kerk als priester zo goed mogelijk te werken in zijn nieuwe parochie. Tijdens de predikatie wees pastor Hob belink op de naamsveranderingen van kapelaan en pastoor. Iedere priester, die in de parochie werkzaam is draagt de naam pastor en draagt dus verant woordelijkheid. De lijn in de zielzorg wordt bepaald door de pastores in overleg met elkaar, maar ook in over leg met de parochie (kerkbestuur en parochieraad). Vervolgens leidde de nieuwe pastor de eucharistieviering. Behalve de Paus Joannesmis werd door het parochieel heren- en jeugdkoor een feestelijk „Klapt in de handen" ge zongen. HEREN VAN RED STARS GAVEN UITSTEKEND PARTIJ De bekerwedstrijd van het Soester he renteam tegen het vier klassen hoger spelende Rowic is een van Soester zijde uitstekende wedstrijd geworden. Dat Red Stars deze ontmoeting niet zou kunnen winnen was wel voorzien, maar dat zij het verschil tot een minimum hebben weten te beperken was toch wel ver rassend. Rowic won deze strijd met 74-52. Het spel van de Dordrechtenaren viel trou wens nogal tegen. Er zat bijzonder wei nig lijn in en er werden te veel pass- fouten gemaakt. De rust was 45-23 voor Rowic. In de tweede helft echter waren de heren van Red Stars bij vlagen zelfs beter dan Rowic. Er zit bijzonder veel snelheid in het Soester team, waarmee Rowic erg veel moeite had. Een tweede helft van 29-27 voor Rowic kan voor de Soestenaren toch als een succes ge noemd worden. HEREN VAN RED STARS MOMENTEEL OP DE EERSTE PLAATS Door een 56-13 overwinning op het Utrechtse Taveno hebben de heren van Red Stars de eerste plaats ingenomen in de tweede klasse van het distrikt Utrecht. Het is een, in tegenstelling tot de verwachtingen, weinig interessante strijd geworden, waarbij de tegenstand van Taveno bijzonder schamel was. Red Stars had alle tijd om diverse systemen te proberen, waarbij Taveno meer toe keek dan reageerde. Bij rust leidde Red Stars nog maar met 18-8, maar toen er in de tweede helft iets feller werd gespeeld was het ver schil snel groter. De eindstand van 56-13 gaf nog een klein beetje het ver schil in kracht weer. Dames 1 heeft haar eerste competi tiewedstrijd verloren tegen UW uit Utrecht. Ook het' tweede damesteam moest buigen voor de reserves van UW met 24-9. De meisjes A-junioren stevenen dit seizoen recht op 't kampioenschap af. Nu was Red Stars B het slachtoffer met 44-12. De b-adspiranten meisjes verlo ren van UW-a met 36-9. De jongens a-adspiranten zegevier den zeer duidelijk tegen het toch wel erg zwak spelende Cangeroes. Red Stars zegevierde met 61-17 en heeft nu de eerste plaats ingenomen. Tot slot speelden de junioren van Red Stars tegen het Utrechtse O.S.G. (heren en junioren door elkaar) een vriendschappelijke wedstrijd. Ondanks het feit dat de Red Stars jongens niet sterk speelden wisten zij deze ontmoe ting met bijzonder weinig moeite te winnen 42-20. Aanstaande vrijdagavond gaat het he- rentaem naar Dordrecht Dordrecht voor de return-wedstrijd voor de beker tegen Rowic. soesterbergsestr.44 te! 2045 soest Jeugdvoetbal Pupillen: Soesterberg 1-FAK 1: 1-3. Saestum 2-Soesterberg 2: 1-4. Adspiranten: Soesterberg a-CDN a: 6-0. Saestum d-Soesterberg b: 3-4. DOSC c- Soesterberg c: 5-0 Junioren: Soesterberg c-Schalkwijk A: 9-0. Zaterdagvoetbal. Soesterberg 2-Scherpenzeel 2: 2-5. Zondagvoetbal. Soesterberg 2-Amersfoortse Boys 2: 0-1 (in de laatste seconde!). Soesterberg 3- WOG 4: 7-1 Oulck 6-Soesterberg 4 1-5. Bij de Eucharistieviering zaterdagavond heeft pastor Th. G. van Wee zijn in- In zijn op 24 september 1970 gehouden vergadering heeft de gemeenteraad be sloten de wijk, gelegen tussen de Nicu- weweg, Koningsweg en Eigendomweg thans bekend als „Smitsweg" de naam te geven „Smitsveen". Soest, 6 oktober 1970. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 76 van de Lager-onderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn verga dering van 24 september j.1. medewer king als bedoeld in artikel 72 van die wet heeft verleend ten aanzien van het verzoek van: I. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van een muziekinstru- mentarium ten behoeve van de Groen van Prinstererschool voor g.l.o.; II. het R.K. Schoolbestuur te Soester berg voor: a. het aanschaffen van een televisietoe stel, een opbergkast, en een methode voor organisch milieu-onderwijs ten be hoeve van de Titus Brandsmaschool voor g.l.o.; b. het aanschaffen van een televisietoe stel, een bandrecorder, een daglicht scherm, een methode voor organisch milieu-onderwijs en een huishoudweeg- schaal ten behoeve van de Carolusschool voor g.l.o.; c. de aanleg van een nieuwe verlichting en een vloerplint alsmede voor aanschaf van aanvullend gymnastiekmateriaal en een opbergkast ten behoeve van het gymnastieklokaal bij de Carolusschool voor g.l.o. Soest, 6 oktober 1970. Burgemeester en wethouders van So«t, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en -te kens, maken bekend dat hun college heeft besloten: I. hun besluit van 20 augustus 1970, af deling I, nummer 9850, tot instelling van een blauwe zone voor gedeelten van de Soesterbergsestraat en Gallenkamp Pels- weg zondanig te wijzigen dat deze maat regel niet zal gelden voor het wegge deelte van de Soesterbergsestraat, gele gen voor de winkel van de firma Adema op de hoek met de Gallenkamp Pelsweg: II. door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement Verkeers regels en -tekens voor het onder I ge noemde weggedeelte een parkeerverbod in te stellen; Van dit besluit staat voor een ieder be roep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Ha re Majesteit de Koningin, doch inge diend bij de Commissaris der Koningin van deze previncie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de desbetreffende hoofdingenieur directeur van de Rijksswaterstaat, de Koninklijke Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandse Automobielclut K.N.A.C., de Koninklijke Nederland? Motorrijders vereniging en aan gedep' teerde staten dezer provincie. Soest, 6 oktober 1970.

Soester Courant | 1970 | | pagina 9