ERVER MARCHAL - HAARMODE! Café-Restaurant „Soestdijk" Soest g van 18% Gero-cassettes ALLES VOOR DE TUIN Prachtig bloeiende Violen 15 cent. Erica's en Callunna's 1.10 per stuk. S0ESTER iKRE KNOL" GOmsSEN L 1VSARSWA 3CH0LTEN en en Planten IJsvereniging ERS BAAN" OF NOOIT 5 Bi e Winst" Militairen durven geen lid te zijn van politieke partij Afd. Soesterberg van P.v.d.A. mede daardoor opgeheven MENINGEN VAN LEZERS Soest in ontwikkeling Soest quo vadis DOLFINARIUM VTB N.V. Louis van Dijk geeft samen met Ned. Motet- en Madrigaalkoor orgelconcert Nationaal Nederlands Circus Toni Boltini groter en beter dan ooit Ie Gooise KLEDM VERHUUR - TAPSCING - KKABBELS VAN KNEIJS Willem Aten exposeert in Laren Evangelisatiedienst VLEL6ELS - PIAJNU'S y^GA/j .in het doljinat op zoc .straot KLOtCMBAKKKN - Vazen tuinsvhalen, potten, tn aardewerk, ashest, plastic en hout. IU1NTOKO VAN DRIE, \msterdamseweg l:ty Amersfoort, telefoon '03490)-17031. VRIJDAG 9 OKTOBER 1970 Coniferen in soorten Heesters in soorten Rhododendrons in diverse kleuren. Bloembollen. Gedroogde koemest en compost enz. Wieksloterweg w.z. 37. Soest, telefoon 02155-6776 dag 10 oktober, opening van van de karnavalsvereniging gsgebouw Steenhoffstraat. is al meteen een voltreffer, wordt verzorgd door het io-orkest van et zang van rten verkrijgbaar op adres waar u zich ook kunt laten Tevens kaarten morgen taf 7 uur aan de zaal. IIERPOPPEN, VAZEN, BLOEMBAKKEN, KOPER- MEEDWERK, RAFFIA, enz. in onze nieuwe afdeling, t doelmatig cadeau f tn kykje nemen I n zaterdag iag geprijsde artikelen, wfj Wiso zegels. jkstraat 28, telefoon 2336. leden tot bijwoning van de donderdag 15 oktober a.s. ebouw aan de Eemweg. yang 20.00 uur. ies worden niet verzonden. HET BESTUUR chten voor u een grote partii r SALONTAFELS op 85,— 95,- lnne 105, IT ELDERS «EN enz. enz. telefoon 02155 - 8339. uur. Het aantal leden van de afdeling Soesterberg van de Partij van de Arbeid blijkt de laatste tijd zo sterk te zijn teruggelopen, dat men tot opheffing van de bijna 25 jaar bestaande afdeling heeft moeten besluiten. De vermindering van het ledental vindt zijn oorzaak in verhuizingen (vooral van militairen) en overlijden, maar in niet onbelangrijke mate ook in het feit, dat vele beroepsmilitairen niet langer lid durven te zijn van een politieke party. Verschillende op de vliegbasis Soesterberg werkzame militairen hebben de sterke indruk, dat zy door hun lid maatschap van een politieke party schade daarvan ondervinden in hun werk. Dat heeft mede tot het grote aantal bedankingen en tenslotte de opheffing van de Soesterbergse PvdA geleid. De heer P. C. Pieren, voorzitter-secre taris van de P.v.d.A. in Soesterberg is met dit verschijnsel herhaaldelijk ge confronteerd. De heer Pieren wijst er in dit verband op, dat zelfs een behoor lijk aantal militaire leden niet op een bijeenkomst heeft durven verschijnen over het onderwerp, of een beroepsmili tair lid kan zijn van een politieke partij, uit vrees voor eventuele consequenties. Overigens is het bedanken van beroeps militaire leden om deze reden uiteraard niet de enige oorzaak van de teruggang in het ledental. Maar al met al is het aantal leden in niet eens zo erg lange tijd teruggelopen van honderd tot 22, waarvan er tenslotte acht aanwezig wa ren op de vergadering, waarop tot liqui datie werd besloten. De overgebleven leden zullen bij de af deling Soest worden ondergebracht. Wel zal in Soesterberg nog worden gepro beerd om de achterstallige contributie geïnd te krijgen. Twee leden zullen zich hiermee gaan bezighouden. Ook had men in Soesterberg al geruime tijd te kampen met een tekort aan be stuursleden. Om die reden vervulde de heer Pieren zowel de funktie van voor zitter als van secretaris. Ook de belang stelling voor de vergadering werd de laatste tijd merkbaar minder. Toen ten slotte ook de heer Pieren in verband met zijn drukke werkzaamheden als lid van de gemeenteraad voor het PAK zijn funktie wilde neerleggen, zag de afde ling helemaal alle groncl onder de voe ten wegzakken en achte men opheffing nog de enig overgebleven mogelijkheid. Ook de heer J. H. C. Schrieken stelde zich op de laatste vergadering overigens niet meer herkiesbaar als penningmees ter. Helemaal zonder pijn is de opheffing voor de heer Pieren toch niet gegaan. „In 1946 begonnen we met 26 leden. Vijf jaar later hadden we er 72. Van het hoofdbestuur kregen we in het kader van de ledenwinactie een voorzittersha mer en een feestavond aangeboden, om dat de afdeling zo sterk gegroeid was. Tot 1960 hebben we nog druk bezochte scholingsbijeenkomsten gehouden. We hebben vergaderingen gehad met twin tig tot dertig man. We moesten zelfs stoelen bij de buren gaan lenen. En dan ineens klapt zoiets in elkaar", consta teert de heer Pieren met enige spijt. „Soesterberg is altijd een actieve afde ling geweest. Nu er zo weinig leden zijn overgebleven, had ik het idee, dat ik mijn energie beter aan andere zaken kon gaan gesteden. Het ging zó echt niet langer meer." De ontwikkeling die zich in Soest op het ogenblik volstrekt, zal het uiterlijk van onze gemeente in de komende jaren 'Mrastisch wijzigen. Grote zorgvuldigheid en een kritische Instelling van zowel gemeenteraad als inwoner is hierbij geboden, willen we niet over 10 jaar tot de ontdekking ko men, dat Soest te boek staat als stede- bouwkundige mislukking. Ik stel u daarom voor om enige facetten van de plannen voor toekomstig Soest eens nader te overdenken. 1. De laatste jaren verschijnen ook in de kleinere gemeenten wijken met flats in 3 tot 6 en soms 10 woonlagen. Wat voor voordelen biedt een dergelijke Bouwwijze? De gangbare opvatting is, dat flats Eoodzakelijk zijn omdat er ruimte door bespaard kan worden, bovendien lijkt het voor de hand liggend dat woonruim te in een flat goedkoper is dan In een •ensgezinswoning. !]en eenvoudige prijsvergelijking leert krns echter, dat dit niet het geval is. Flats zijn in het algemeen per vierkante meter vloeroppervlak bepaald niet goed kopers dan eengezinswoningen. Het eerste argument blijkt al evenmin een redelijke aanleiding te zijn om flats te bouwen. Afhankelijk van de lokale jvoorschriften betreffende de ruimte tus sen het beton in, levert deze woonvorm een woondichtheid op van 30 tot 40 wo ningen per hectare, een woondichtheid die nauwelijks afwijkt van die van een bebouwing met eensgezinswoningen. Met meer geavanceerde woonvormen, b.v. patiobouw, is zelfs een hogere woon dichtheid mogelijk. Hiertegenover staan een reeks van over bekende nadelen, waarvan het storende effect in een landschappelijk mooi ge legen gemeente als Soest, extra vermel ding verdient. 2. De Eng gaat een stadspark worden. Wie de glooiende akkers van de Eng doorkruist, gaande in de richting van Soest-Zuid, geniet van een uniek uit zicht op de Oude Kerk, en de bossen in de richting Den Dolder en Amersfoort. Helaas, nijvere plannenmakers hebben besloten, dat hier een wandelpark moet komen. Beplanting met struiken en bo men zal het unieke vergezicht doen ver dwijnen, terwijl de Eng zonder zijn oor spronkelijke functie, nl. die van bouw land, zijn bekoring zal verliezen. Vergelijkt u maar eens het deel ten noorden van de Molenstraat met dat deel van de Eng dat aan de zuidkant ligt. Is er in een gemeente die omgeven is door de korte en de lange duinen en het landgoed Pijnenburg nu werkelijk behoefte aan een wandelpark? 3. De hoofdverkeersader door Soest moet onlast worden. Hiertoe is een nieuwe verkeers-ader door Soest geprojecteerd, de weg over de Eng. Wie de verslagen over dit project leest, komt tot de ontdekking, dat veel aan dacht aan detailering van deze weg wordt besteed, maar dat een nuchtere analyse van de verschillende alterna tieve keuzemogelijkheden, stelselmatig achterwege is gebleven. Welke belangen spelen hier de ontwik keling van Soest parten? Zijn er soms percelen grond die a priori niet in aan merking komen om opgeofferd te wor den aan het verkeer? Even een paar interessante getallen: De te verwachten verkeersintensiviteit in 1980 is beduidend groter dan de ca paciteit van deze weg. In 1975 mogen we dus voorstellen verwachten tot de aanleg van een nieuwe weg. De te ver wachten verkeersintensiviteit in 1975 zal tot gevolg hebben dat in de directe om geving van ca. 50 meter het koolmonoxi de gehalte hoger is dan 0,03 een per centage dat bij de mens onpasselijk heidsverschijnselen veroorzaakt. 0,01 °/o zal pas op veel grotere afstand Het maximaal toelaatbare niveau van door opmenging met de omgevingslucht bereikt worden. De loodvergiftigings- verschijnselen, die zich thans tot op 800 meter van een dergelijke weg door boomsterfte manifesteert, zal dan echter door de schonere benzine waarschijnlijk tot het verleden behoren. Is het niet merkwaardig, dat deze weg ontworpen wordt in een tijd, waarin stedebouwkundigen hun best doen om ringwegen aan te leggen? Dit zijn toch vragen, dacht ik, waarop in alle open heid een logisch antwoord moet komen. Het gaat tenslotte om de ruimte waarin wij de volgende decennia zullen leven. Er ligt hier m.i. een taak voor onze be stuurders. Laten we vaststellen wat we van Soest willen maken. Laten we hierover op nuchtere wijze in formatie verzamelen. Het moet niet zo zijn, dat deze onderwerpen alleen maar op emotionele wijze, zoals in een hea ring, ter discussie komen. Ir. B. VAN DEN HOOGEN, Kolonieweg 2c, Soest. In het grootste overdekte Dolfijnen stadion ter wereld met 2500 zitplaatsen ziet u een unieke show van zeeleeuwen en dolfijnen in één programma. Tijden: 11.30,13.00,14.30 en 16.00 uur. Tel. 03410-6041. Met een concert op donderdag 15 ok tober, te geven door Louis van Dijk, met medewerking van 't Nederlands Mo tet- en Madrigaalkoor, onder leiding van Carel Laout, gaat de Petrus- en Pau- lus parochie aan het Kerkplein te Soest, het onlangs na een volledige restaura tie gereedgekomen orgel, ingebruik ne men. Het fraaie orgel dat nu als een sier raad op het koor pronkt, werd in 1866 in Utrecht gebouwd, uiteraard met een trappermechaniek, pas in 1923 kwam daar een elektrische windmachine voor in de plaats. Jaarlijks wordt het orgel onderhouden en gestemd, sedert 1933 worden deze werkzaamheden uitgevoerd door de Fa. Elbertse Zn., kerkorgel bouwers te Soest. Na het plaatsen van de hetelucht-ver- warming begon de aftakeling van het orgel. Het houtwerk droogde uit, de ge lijmde windladen, waarop de houten en metalen pijpen zijn geplaatst, spron gen los, waardoor de wisselende tem peratuur en vochtigheidsgraad een steeds terugkerende ontstemming kon den veroorzaken. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" (12/10), ms „Alkes" (16/10). Australië: ms „Orcades" (16/10). Brazilië: ms „Amstelland" (12/10), ms „Alkes" (16/10). Canada: ms „Beavermondo" (14/10). Chili: ms „Brigitte Skou" (13/10). Indonesië: ms „Adrastus" (16/10). Kenya, Oeganda: ms „Erfurt" (16/J.O). Ned. Antillen: ms „Mercurius" (13/10). Nieuw-Zeeland: ms ,Tiber" (14/10). Suriname: ms „Mercurius" (13/10). Verenigde Staten van Amerika: ss „At lantic Crown" (12/10), ms „American Leader" (14/10). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Merwe Lloyd" (14/10). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Voor de 2e wereldoorlog bestonden er al plannen om het orgel te repareren, maar het niet voorhanden zijn van de juiste materialen, maakte van uitstel afstel, tot, tegelijk met de bouw van de nieuwe kerk werd besloten ook het orgel te restaureren. Enkele weken geleden is de laatste hand aan de werkzaamheden daartoe gelegd, en met het bijzondere concert, waarbij het orgel wordt bespeeld door de van radio, televisie en zwarte schijf bekende virtuoos Louis van Dijk, wordt het feestelijk ingebruik genomen. Het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor, onder leiding van Carel Laout, brengt op die avond, afgewisseld met improvi saties van de organist, het sterk aan sprekende „Jesu meine Freude" van J. S. Bach. Nadat d& laatste tonen van de impro visatie op het „Jesu meine Freude" zijn 'weggestorven, zet het koor zijn optre den voort met „Laudi alla Vergine Ma- rio" van Guiseppe Verdi, waarna tot slot Louis van Dijk met zijn improvi satie op dat werk het .concert zal be sluiten. PRUIKENBOETIEK BEETZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDIJK TELEFOON 3990 O Circus Toni Boltini speelt woensdag 14 oktober op het terrein naast speeltuin vereniging „Noorderkwartier" aan de Israëlstraat in twee voorstellingen om 15.00 en 20.00 uur. Toni Boltini heeft het moeilijk met de steeds stijgende lasten en vooral met de door hem als een groot onrecht aan gevoelde drukkende vermakelijkheden- belasting. Dankzij in het buitenand aangeboorde bronnen bestaat echter zijn nationale Nederandse circus nog en - wat bijna even belangrijk is - dit jaar zijn pro gramma en entourage uitgebreider dan ooit. Tonnen zijn er in de afgelopen winter geïnvesteerd, maar het resultaat mag dan ook worden gezien. Een feeëriek schouwspel in een rijk aandoende gezellige grote circustent, kleuren, vol charme, vol sensaties en vrolijkheid. Het programma is dit jaar uitgebreid en juist daarom is ook aan de entoura ge veel aandacht besteed, teneinde het geheel een feestelijke circussfeer te ge ven. De zitinstallatie voor het publiek is vol komen vernieuwd, zodat de bezoekers thans ruime genummerde plaatsen heb ben, grotendeels voorzien van rugleu ningen. Het 9-mans orkest van de Haase ka pelmeester Frans Seuren neemt een ereplaats in ter weerszijden van de gro te trap, die de entree voor de arties ten vormt. Accoustische deskundigen hebben een volkomen nieuwe geluids installatie zodanig opgesteld, dat ieder gesproken woord tot zijn recht komt en dat de muziek een optimale weer gave krijgt. De verlichting, vroeger nog wel eens een zwak punt bij een circusprogram ma, is thans sprookjesachtig en mede gevarieerd. door een vakkundige bediening zeer Baldakijnen, pistekleding en tal van andere voorzieningen geven de tent een gezellige circussfeer. Zelfs de voortent - entree voor het pu bliek - en het uitgebreide kolossale nieuwe wagenpark geven de bezoekers al op voorhand de juiste indruk als het ware met een geheel nieuw circus te doen te hebben. Een woord als „uniek" wordt gauw te vaak in de mond genomen. Toch aar zelen we niet het hier te bezigen voor het nieuwe programma van Circus Toni Boltini. Op alle gebieden van de cir cuskunst zijn hie'" topartiesten in hun genre aan het werk, terwijl de samen steling zodanig is, dat door voortduren de variatie de aandacht gevangen blijft, ook al omdat spanning en ontspanning goed zijn gedoseerd. Wij zullen hier het gehele programma niet op de voet volgen, maar de aan dacht vestigen op een aantal grote on derdelen. Zo is het luchtruim van de grote cir custent ditmaal wel zeer goed bezet. Het begint al met de zes Hergotti's Hongaren, die de meest gewaagde stunts uithalen aan hun roterende luchtkaroussel. In het verdere verloop van het pro gramma zijn er steeds weer adembe nemende nummers in de circuskoepel, zoals het optreden van de beroemde Mexicaan Reynoso Cardona aan een slingerend touw, de 5 Arcturus aan de vliegende trapeze met hun pirouettes en meervoudige salto's, of het trio Car- U slaagt niet beter Achterom 6 - Hilversum (100 m. van station) Telefoon 02150-48700 Ook verkoop dona aan de trapeze met levensgevaar lijke luchtaccrobatiek. Hier en daar krijgt het programma van Circus Toni Boltini een cultureel exo tisch tintje. Dit gebeurt ondermeer bij het binnenleiden van twee zeeboes, een watussie en een guanaco. Een tropische schemering valt daarna in, maar bij het oplichten ontwaart men enkele donkere danseressen die bij fakkellicht hun in heemse limbo-darisen uitvoeren. Liefhebbers van paarden kunnen hun hart ophalen bij de aanblik van Bol- tini's nieuwste aanwinst: de twaalf prachtige Lippizahners in perfecte vrij heidsdressuur, die na hun fraai samen spel ook afzonderlijk steigerend de piste schrijden. In dit verband mogen wij ook de an dere paardennummers met ere noemen. Zoals de klassieke hogeschool van An- toinette Boltini op Tafta en het be faamde jockey-nummer van de Fran- kello's. Meer in het komische genre ligt het amateur-rijden, waarbij vrijwillig(st)ers uit het publiek zich - meestal vergeefs - een ronde lang staande pogen te hou den op de rug van een deinend paard. De beroemde Spaanse clowns, de Rivels, is het maken van pranpen en grollen toevertrouwd. En passant blijken het tevens grote musici te zijn. Komisch is ook het grote Charivari-nummer aan het begin van het programma terwijl het gevarieerde antipode-jongleernum- mer van de Vassallo's naast een per fect kunnen een vrolijke presentatie heeft. Razendsnel en buitengewoon acrobatisch tenslotte zijn de 8 springers van de Marokkaanse Hassani-Troupe, die te vens in toptempo menselijke piramides bouwen. Ajje ut ming vraog dan mok zeige dak vaan de week weer effe mit ming neus opt echte leve ge- druk bin. Kiek, de tied dak allenug maor doch daatter op de weruld niks andurs waas daan plezier maoke en meer vaan die dinge, haak aal waat jaore aachtur ming leige. Maor hoe meer jaore un mins gaot telle, hoe meer gaot hie ut leve op un aore menier bekieke. Noeng bink niks vaan de pessiemiste- rugge, maor toengk vaan de week un brief kreeg mit zoon paorse raand der omheen, hek ming eigeluk de heule tied nie los kenne maoke vaan de ge- daachte daat ut leve toch eigeluk maor heul betrekkeluk is. De ene daag bin je der nog heulemaol. en de aore daag ist beurt mit de koopman. Voor maogere hein maok ut allegaor niks uut of je noeng un heule kaast mit aandele hep, of dajje allenug maor un paor onbetaolde rekeninge hep leige. Ajje an de beurt bin, daan gao je, of je noeng wil of nie. Ajje zoon berich krieg, daan gao je der ongemerruk ovur zitte denke, en daat deej ik vaan de week ok. Ut gong om un he^e goeie kennis vaan ming die soame mit zun vrou in zoon bejaordentehuus zaat. Zolaang as ik um aal kende waast un bar mooi portret, mit allus maokte hie graape, maor daat betekende nie dattie op zun tied nie seriejeus kon weze. Zoas die maan mit zun vrou doort leve ging kon un voor beeld weze voor alle aore minse. Maor jao, hie kwaam aal aordug In de buurt vaan de tachtug jaor, en daan hijje nie zo bar veul meer te vertelle. Kneliao ken daan zo fing opmerreke dajje daan un mins vaan aalle daag bin. Maor geen mins vaan taachtug jaor hep bar veul zin om der uut te staappe. vooraal nie astie zun eige nog tot heul waat instaot veult. En daor kriejje daan eigeluk paas goed begrip voor ajje zelluf in die buurt bin annelaand. Ajje teuge um zeej dattie un ouwe kerul ant worde waas, daan vloogtie op, en zeej „de duuve is ouwd", en geliek hattie. Maor noeng ist voorbie, en leeftie zoge- zeit allenug nog in de herinnering voort. Das nie heulgaor juust, waant vaan de week hebbe wullie um saome naor zun leste rustplaots gebroch, ut karkhof an de Steenhoffstraot. Ndeng binne der netuurluk minse die zeige: maan waat bij je ouwerwets, wei- luk mins wil' der teugeswoordug nog be- graove worde astie ok gekremeerd ken worde. En mit die minse kenk un heul end meegaon, maor ik ken ming ok heul goed voorstelle datter nog genog minse binne die daat vurbraande nog maor un raor ideej vingde. Ut is netuuluk de mooiste oplossing ajje teminste vaan oplossing maag praote. En eigeluk word die oplossing steeds mooier ajje je oge zoon karrukhof as an de Steenhoff- effe rongd laot gaon. Minse waat is die zaok vurvalle. Ut heule karkhof is an vurvuuling toe. Graove binne heulegaor vurzaakt, en de graafstene binne gebroke. Der binne in ongs darup nog twee begraofplaotse die der, gelukkig voor de naobestaonde, un bietje betur uutzien. Ik weet nie ofter nog waat an te doen vaalt. In de buurt vaant Veen zouw nog un niewe begraofplaots komme, en ak daat karrukhof an de Steenhoffstraot voor oge neem, daan mot daat maor heul gauw gaon beure, de minse die der be- graove worde zalle der eigeder nie meer an arregere, maor de naobestaonde zalle daor wel effe aors ovur denke. Ik hep al gezeit daat ut allegaor betrek keluk is, leve, en messchien ok wel doodgaon, haos geen mins wil graog doodgaon, maos as de minse gezien heb be hoe aokelug ut daor op daat kar rukhof der uut ziet daan binne de leste jaore vaan begraove ok wel anne- broke. Vaan un sfeervolle leste rust plaots is aal laang geen spraoke meer, ut liek narruguns meer op, op un kar rukhof liekt ut heulegaor nie. Zellufs daorom zouw ut mins baang weze om te sterreve. De in Soest wonende kunstenaar Willem Aten exposeert in Hamdorf in Laren. De expositie trok zeer veel belangstel ling en dat is geen wonder, want zijn werk is van zeer goed gehalte. Ver heeft Willem Aten niet gereisd om boeiende plekken te vinden. Het Gooi, ook Soest, polderlandschappen en Vlie land gaven hem voldoende werk. Meer dan vijftig werken zijn te bewon deren en deze getuigen van groot kun stenaarsschap. Zijn werken zijn door trokken van een speciale sfeer. Met weinige, gevoelige lijntjes weet hij de sfeer van een bepaald landschap te tref fen. De expositie duurt tot en met a.s. zondag, dus kunnen belangstellenden nog enige dagen in Laren terecht, van welk bezoek men ongetwijfeld geen spijt zal hebben. De evangelisatiedienst, welke zondag 11 oktober, te 7 uur, zal worden gehouden zal niet worden gehouden in de Oude Kerk doch in de Emmakerk. In deze dienst gaat voor ds. J. J. v. d. Krift uit Ermelo, die zal spreken over „Wees niet wijzer dan de wegwijzer". Een koor van de Vrije Evang. Gemeente uit Bussum verleent medewerking. Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit blad. 1404-1918» en orgel- ar geheel :en. aend. van lerken Is Verloven GA NIET TOBBEN MET RUIMTEGEBREK Trouwen gfU EN TEKORT AAN HULP. Vergadering KOM EENS MET ONS PRATEN Receptie Repetitie m enz. enz. Vredehofstraat 6 - Telefoon 02155-2525 Tol tn de puntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzen I In de grote, eeheéi 'air-conditlonned zaal, is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwijl ook een piano beschikbaar is. Geen zaalhuur. menukaarten en tafelversiering worden gratis door ons verzorgd. Amallalaao 19-21 Telefoon 02154-2325

Soester Courant | 1970 | | pagina 3