135 r £a/JC4\ \/tu<C At «ïïïliMri 75 MORGEN ACTIE VOOR NIEUWE HENRY DUNANT G e i" iï a Ei o s mi a n -emeenteraadsvergaderinff Deelnemers aan Amsterdamse Congres van de Kaad van Europa bezoeken Soester sporthal Beukendal BÖUWMRIGISME SCHAADT ECONOMIE Het aantal doe-het-zelvers zal toenemen Ernstig ongeluk op hoek Prins Hendriklaan - Prins Bernhardlaan Drogisterij Kraal herhaalt Innoxa schoonheidsbehandelingen llnieke service van de Firma Huissteden Volleybal SOESTERBERG Puzzelen met „Akoesta" Bejaarden maakten herfstrit K.V.0.1 won met 9-0 van Resteren AmevSoesterberg 1-5 Olympia-junioren wonnen 4e prijs in Baarn Vragen over in beslagname van drank in bibliotheek Prachtige Varkensrollade Haché eten is nu extra voordelig lagere Riblappen, Gerookt Ksnnebakspek, ballen Gehakt 135 slavinken 135 150 gram Saksische Leverworst 100 gram Pekelvlees en 109 gram Ossenworst, samen Tomatensoep of Kippesoep 98 „VAN ASCH" DINSDAG 13 OKTOBER 1970 VAN WEEDESTRAAT 52 U hrcen moet Nederland vyf miljoen Uden hu elkaar brengen om het Rode i ten behoeve van de chronisch zie- mrml Cen nieuwe Henry Dunant te geven. Êf thans nog in gebruik zfo'nde boot is aan het einde van zijn krachten. He actie, die morgenavond gevoerd zal ■vXrdcn, wordt ondersteund door radio en televisie. Op verscheidene miljoenen ïJensen zal rechtstreeks een beroep wor den gedaan, de chronisch zieke mede mens te helpen. Sok op plaatselijk niveau zal dat gebeu- jtn. Verschillende sportverenigingen zijn ingeschakeld om het hunne hiertoe bij dragen. Behalve een huis-aan-huis- ■llecte zullen ook de opbrengsten van ersc sportevenementen voor het goe- V doel beschikbaar worden gesteld, ^rschillende inwoners van Soest heb- n al eens kennis gemaakt met de nu vg in bedrijf zijnde Henry Dunant. 'oor dames Lichaamsmassage Gelaatsbehandeling Epileren Make-Up Electr. ontharen oor heren Lichaamsmassage Sportmassage door masseur Afspraken [Gedipl. Schoonheidsspecialiste Laanstraat 43, telefoon 3803. O e Soester gemeenteraad is in open- 'are vergadering bijeen geroepen tegen oensdag 21 oktober a.s., des avonds alf acht, in de zaal van de brand weerkazerne, ter behandeling van de avolgende agenda: Ingekomen stukken. Brief d.d. 11 september 1970, afde ling 5 nr. 1866RO/2788 van gedeputeer- 'e staten van Utrecht, waarbij wordt edegedeeld, dat het raadsbesluit d.d. |7 juni 1970, afd. I nr. 9595. tot onbe- aonbaarverklaring var de woning Vieksloterweg W.Z. la is goedgekeurd gezien de toestand van voormelde 'oning, de aandacht wordt gevestigd p een zo mogelijk snelle ontruiming an deze woning, met voorstel deze rief voor kennisgeving aan te nemen. Controleapparaten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële dviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze 'oor kennisgeving aan te nemen, c Brief d.d. 19 augustus 1970, ingeko men op 21 september 1970, van een antal bewoners en omwonenden van de Peter v. d. Breemerweg inzake een verzoek tot verbetering van genoemde weg, met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. d. Brief d.d. 6 juli 1970 van het bestuur der Stichting van der Huchtscholen in zake tegemoetkoming in de kosten van schoolzwemmen, met voorstel deze brief om advies in handen te stellen van burgemeester en wethouders. 2. Voorstel tot vaststelling van de uit- kerings- en pensioenverordening wet houders der gemeente. 3. Voorstel tot intrekking van de „Ver ordening op het verlenen van subsidie in de kosten van uitzending en verple ging van kinderen in gezondheids- en •rkantiekolonies". Voorstel tot hét beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de R.K. school voor g.l.o. „De Wiekslag" in de wijk Smitsweg. 6 Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanbrengen van centrale gasverivarmingsinstallaties in gemeentelijke premiewoningen. 7. Voorstel tot wijziging van belasting verordeningen. 8. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Parklaan van J. Seijkens met vaststelling van de be treffende begrotingswijziging. 9. Voorstel tot aankoop van grond ge legen aan: a. de Wieksloterweg van J. Bolte (met vaststelling van desbetreffende begro tingswijziging): b. de Vredehofstraat van de provincie Utrecht; c de Beukenlaan van B. W. Majoor; d. de Vondellaan van J, M. Hilhorst; e. de Nieuwe weg van G. C. Werkho ven. 10. Voorstel tot verkoop van grond ge legen aan: a. de Weegbreestraat aan Eurowomngen N.V.; b. de Vredehofstraat aan N.V. Nemawo. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanpas sen van het park Colenso en de ver plaatsing van de gemeentelijke kweke- 12. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 16 december 1964, in zake de fluoridering van het drinkwa- 13. Voorstel tot wijziging van de be grotingen 1970 van de algemene dien'.. en de gemeentelijke sociale dienst. 14 Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het 0al)leh- gen van een speelveld bij het te bou wen gymnastieklokaal aan de Smitsweg. 15. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwiiswet 1920 aan het be stuur -an de stichting voor katholiek basis- en kleuteronderwijs te Soest voor het aanbrengen van een dcjmati- ge verlichting in de Manaschool voor 16.°Voorstel tot het beschikbaar van een krediet voor het vernieuwen van de dakbedekking van een aantal gemeentewoningen. 17. Voorstel tof het verlenen dewerking ils bedoeld in c1^ van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de vereniging ..De Schort met den Bijbel" te Soes- voor de bouw van een derde lokaal aan oe kleuter school aan de Smitsweg mQfipwpr- 18. Voorstel tot verieren van medewe^f king als bedoeld in artikeL 183 )67 besluit buitengewoon onderv -r^ool aan het bestuur van de B.O. sc.1001 „Zonnegloren" voor het aan^;' een nieuwe aardrijkskundeme "aan_ 19. Voorstel tot delegatl\T^.,vp„,ecx 63 koop van de woningen NieuweW f t.e.m. 39 (oneven) van de verenig g tot voortzetting van Patrimonium ningbouw te Soest. Mevr. H. Pol-Marinus, die in Molen schot woont en vrijwel niet meer kan lopen, heeft nu twee tochten met het hospitaalschip meegemaakt. „Het is iets geweldigs, ik heb er eigenlijk geen woorden voor. Er viel in die ene week, dat we zijn weggeweest, zoveel te ge nieten aldus mevr. Pol. Het meest is zij echter toch wel onder de indruk geko men van de goede verzorging, de toe wijding en liefde van de belangeloos verrichte arbeid en de opofferingsge zindheid van het verplegend personeel aan boord. „Je kan haast niet begrijpen, dat iemand nog zoveel voor een ander kan doen. Het personeel op de boot is vrijwel de hele dag met je bezig. Zeer onder de indruk was mevr. Pol ook van het feit, dat zelfs een getrouwde ver pleegster de reis had meegemaakt, „een vrouw, die man en kinderen alleen heeft gelaten, en dat allemaal voor ons" con stateert mevr. Pc' zeer dankbaar. Maar evenzeer heeft zij genoten van wat de bootreis aan andere attracties, die zij anders moet missen, te bieden had. „Aan het wisselend landschap had je al bijna voldoende. Je gaat fantaseren en stelt je allerlei dingen voor. Het is iets gewel- dings. Ik zou graag nog eens mee willen en ik wil het Rode Kruis er graag voor betalen", zo zegt mevr. Pol. Het is een van de mooiste perioden uit haar leven geweest. „De sfeer aan boord is zeer on gedwongen. De zusters doen spelletjes met de patiënten. Je voelt je er al gauw helemaal thuis." Uit haar woorden spreekt een grote eer bied en dankbaarheid voor aldiegenen, die zich uit liefde voor de medemens op offeren. „Dat maak je tegenwoordig niet altijd meer mee." Ook de heer J. H. van Velzen van de Braamweg heeft al eens een tocht met de Henry Dunant meegemaakt. Dat was nok verleden jaar en ook nij is vooral Van 12 tot en met 17 oktober a.s. is er in Amsterdam een Congres van de Raad van Europa over „Low Costs Sportfacili- ties". In het raam van dit congres wordt op woensdag 14 oktober a.s. een excursie georganiseerd naar de sporthallen in Breukelen. De Bilt en Soest. Het gezelschap van 70 personen wordt om ongeveer half vier in de sporhal Beukendal verwacht en wordt daar namens het gemeentebestuur ont vangen door loco-burgemeester K. de Haan. onder de indruk gekomen van de goede verzorging aan boord van het hospitaal schip. Hij vond het erg gezellig aan boord. „Je bent er eens een week hele maal uit en er wordt goed voor je ge zorgd". Het zijn slechts twee van de duizenden, die het hospitaalschip jaarlijks een paar onvergetelijke dagen geeft. Voor mensen, die door hun ziekte vrijwel geheel aan hun kamer of naaste omgeving zijn ge kluisterd, is het maken van een reis np een van alle medische gemakken en uit rustingen voorzien schip een gebeurte nis, die een diepe indruk achterlaat. Voor hen kan het financiële offer, dat morgen van de Nederlandse bevolkinf, wordt gevraagd, niet groot genoeg zijn Om de opbrengst van de collecte zo hoog .mogelijk te laten worden, zijn de gevestigde banken hier ter plaatse ook op woensdagavond van 20-22 uur ge opend om de giften in ontvangst te ne men. Nadat de banken gesloten zijn kunnen bedragen nog afgegeven worden aan de secretaris van de afd. Soest- Soesterberg, van het Ned. Roode Kruis, de heer Bergema. Pr. Bernhardlaan 38, telefoon 02155-2250. By de nieuwe regeringsvoorstellen rond de begroting 1971 zyn nogal wat beoogde maatregelen in de bouwwereld. Zy worden voorgesteld met tweeërlei bedoeling. Enerzyds wil men het bouwprogramma beïnvloeden, anderzijds moet de staatskas verder gespekt worden. De eerste serie maatregelen werd aangekondigd als ver eenvoudiging. Die gaat echter wel ten koste van belastingplichtige met name ten aanzien van de aftrekmogelijkheden voor het eigen huis. De bezitters daarvan moeten voor de bepaling van hun fiscale inkomen de zgn. economische huurwaarde by hun overige inkomen tellen en mogen daarna alle kosten van dit huis aftrekken. Daaronder zyn de afschrijving, die op 15 °/o van de huurwaarde wordt gesteld, de grondbelasting en enige daarmee verwante heffin gen en voorts de onderhoudskosten. werkgevers. Die zien hun winstmogelijk heid in een groot pakket van werken waarvan een deel volkswoningbouw is een een deel bouw van bedrijfsgebou wen. Het rendement van bedrijfsge bouwen zal voor aannemers heel wat aantrekkelijker zijn dan van tot de laat ste cent uitgerekende woningbouw. Naar het buitenland Valt nu het ene deel van de winst weg dan zal het andere omhoog moeten, nog afgezien van de kosten die het bedrijf moet maken om zich elders opdrachten te verwerven waar men voorheen mis schien bedrijfsbouw naast de deur had. De inkrimping van de bedrijfsbouw zal in menig geval de woningbouw duurder maken. Behalve dit aspect zou men de gehele prijsontwikkeling daarbij kunnen be schouwen. Een bedrijf gaat niet voor zijn plezier bouwen maar om de pro- duktiekosten te verlagen dan wel om de produktie uit te breiden. Beide ac tiviteiten hebben een prijsdrukkende in vloed. Nieuwbouw zal veelal rationalisatie be tekenen en voorts een grotere produk- tenstroom. Beide komen de consument ten goede in een lagere prijs. Gaat men de nieuwbouw straffen dan treft men de eigen industrie ten bate van het bui tenland. In E.E.G.-verband kunnen we ons dit niet meer veroorloven. De grote concerns lappen deze maatregelen aan hun laars. Als het bouwen in Nederland duur is zetten ze fabrieken in andere landen. Het midden- en kleinbedrijf weïkt lo kaal en wordt dus direct in zijn activi teit getroffen. De regering werkt met het nieuwe bouw-dirigisme de concern vorming in de hand en maakt zakendoen en produktie voor particulier en kleine zaak steeds meer tot een kwelling. De bouwwereld met name zal hier amen op zeggen. Het is bekend dat velen die onderhouds kosten aangrepen om hun huis in per fecte conditie te houden en om ander zijds een besparing te krijgen op de te betalen belasting. Hoezeer die aftrek mogelijkheid van het onderhoud werd aangevat kunnen we duidelijk waar nemen wanneer we de onderhoudstoe- stand van de z.g. eigen huizen eens ver gelijke met die van de huurhuizen. Bij vele van deze laatste is een grote achterstand in het onderhoud te zien, omdat het huurniveau niet over eenkomt met zelfs minimale eisen van rendement. De verkrotting van vele stadswijken is er het gevolg van. Men verwijt die verkrotting wel veel aan de eigenaren omdat die het onderste uit de huurkan zouden willen halen maar af gezien van een categorie malafide ver huurders, zoals overal kaf tussen het koren zit, zijn de meeste eigenaren wel bereid hun woningkapitaal ir. stand te houden. Zij staan echter met hun rug tegen de muur van vastgestelde huur prijzen. Nu wil de overheid de aftrekmogelijk heden voor de eigen huizen laten vallen en het ziet er naar uit dat daarmee de kwaliteit van ons nationale huizenbezit andermaal een deuk krijgt. Want de eigenaaren worden straks ook gedwon gen om hun woningkosten dubbel te tellen. Dit gaat vooral spelen in de sector van woningen met veel houten sierwerk, zo als dat vroeger gebruikelijk was aan te brengen. De onderhoudskosten daarvan zijn bijna onbetaalbaar geworden. In kringen van de bouw- en schilderswe reld wordt nu verwacht dat het aantal doe-het-zelvers voor allerlei kleine werkzaamheden, maar ook vooral voor het schilderwerk zich snel zal uitbreiden. Alle zeilen zullen worden bijgezet om de kosten van onderhoud te beperken. Met name het arbeidsintensieve onder houdsbedrijf wordt een nieuwe slag toe gebracht. Dit soort bedrijven vinden we in de sec tor van het klein- en middenbedrijf. Ook deze zelfstandigen moeten in het kader van de groeigedachte in loon dienst komen bij grote bedrijven, dan vermindert weer het aantal aanslagen in de inkomstenbelasting en heeft de rege ring het gemakkelijker met haar admi nistratie. Het moet worden betreurd dat door het vervallen var de aftrekmogelijkheden voor onderhoud de tendens tot blokken- bouw weer wordt bevolkerd en een nieuwe stap wordt gezet naar de ratio nele uniformiteit in de bouw die zo be klemmend werkt op de omgeving en het welzijn van de mensen zo schaadt. Bedry fsgebou wen Uit fiscaal gezichtspunt zou kunnen worden opgemerkt dat de eenvoud ge diend zou zijn wanneer er voortaan dan helemaal geen waarde meer bij het in komen zou behoeven worden geteld. Hier beoogt de regering nieuwe ficties in te voeren die met inkomen en wel vaart van de bewoners niets te doen hebben en die alleen een nieuwe aan klacht zijn tegen de beginselen van rechtvaardigheid en draagkracht. Men zou kunnen zeggen dat de beper king van het onderhoud krachten vrij maakt voor de nieubouw van woningen. Dit is alleen maar theorie omdat wer kers in de nieuwbouw heel andere vak mensen zijn dan onderhoudsdeskundigen. Toch heeft de regering een toevoer van arbeidskrachten naar de volkswoning bouw voorzien. Er komt een extra be lasting op de bouw van bedrijfsgebou •wen in die gebieden waar het gevaar van grenspendel niet groot is of ln geringe mate aanwezig. Afgezien van de willekeur van deze maatregel kunnen we ons afvragen of zij effect sorteert. Daarvoor moeten we niet naar Je bouwvakkers kijken maar naar hun Bij een verkeersongeval op de hoek van de Prins Hendriklaan, Albert Cuyplaan en Prins Bernhardlaan zijn maandag middag twee inwoonsters van Soest ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde, toen de 53-jarige mevr. H. C. A. de G.- v. d. Z. geen voorrang verleende aan mevr. A. S.-K. (62) uit Soest. Beide wa gens kwamen in botsing en werden zwaar beschadigd. De auto van mevr. S., die nog maar 1500 km had gereden, werd tegen een licht mast gedrukt, die bijna tot op de grond doorboog. De bestuursters van beide wagens moes ten met vrij ernstige verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. De twee auto's werden volkomen vernield. Bij gelegenheid van de heropening van de nieuwe zaak in februari j.1. moest de firma Kraal vele dames teleurstel len voor de reclame die men toen voerde voor Innoxa-schoonheidsbehan- deling. Het aantal aanvragen dat toen helaas moest worden afgewezen was zó groot, dat de firma Kraal direct een nieuwe reclame-campagne met deze schoon heidsbehandelingen bij Innoxa claimde. In welke belangstelling deze goedkope behandelingen staan moge blijken uit het feit, dat eerst per volgende week deze reclame-campagne kon worden ge realiseerd. Voor verdere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Al geruime tijd worstelde de heer J. van Huissteden met het probleem, waar zijn cliënten die hem bijna dagelijks voor stelden, het onophoudelijk om ad viezen vragen wanneer zij zelf met het vervaardiger van kleding bezig waren. Hiervoor is nu een ideale oplossing ge vonden. Iedere woensdagmiddag van twee tot vier uur, wanneer de zaak gesloten is, bestaat er voor de cliënten van de Fir ma Huissteden gelegenheid zich te laten adviseren en instrueren. Voor deze „doe het zelf"-begoleiding, heeft de heer Huissteden zich verzekerd van de me dewerking van Mevrouw van Ingen, die haar sporen in de modewereld ruimschoots heeft verdiend. Haar oplei ding „haut couture van Charles Montai- ge" staat daar borg voor. Een complete naaicursus wordt er na tuurlijk niet gegeven, daar voor zijn de bekende naaivakscholen. Men wil echter gaan helpen bij de moeilijkhe den die zich voor doen, b.v. bij het in zetten van mouwen en kragen, patroon- tekenen enz. Ook zal aandacht besteed worden aan de verwerking van ver schillende moderne materialen als vis- tram e.d. Het ligt in de bedoeling om bij vol doende belangstelling regelmatig de monstraties te verzorgen door o.a. een bandwerk-specialiste die de vele moge lijkheden op dat gebied zal tonen, en een naaimachine-demonstratice die op haar gebied het allernieuwste presen teert. Tijdens deze middagen zal er in de winkel, die alleen via de privé-ingang Soesterbergsestraat 28 bis bereikbaar zal zijn, een naaimachine bedrijfsklaar opgesteld staan, zodat er ook de moge lijkheid is om het pas geleerde direct in de praktijk te brengen. Met deze vorm van service hoopt de heer Huissteden tegemoet te komen aan de wensen van zijn cliënten. Via advertenties in deze courant zullen de eventuele demonstraties e.d. worden aangekondigd. schoon buitenspel werd ook het derde doelpunt van Klip goedgekeurd. Na een half uur ontstond er voor het doel van Kerkhof een onoverzichtelijke situatie, waarbij een schot via Klip het enige tegendoelpunt voor AMEV ople verde. Na een verhoging van de stand door Jaarsma (1-4) forceerde AMEV enkele gevaarlijke uitvallen, Het vijfde en laatste doelpunt voor Soesterberg werd door een AMEV-speler geschonken na deze rommelige wedstrijd. Zaterdag 17 oktober speelt Soesterberg thuis tegen F.Z.O. uit Zeist, een van de concurrenten in de kopgroep. De dames van AGAVS wonnen in de sporthal te Soest met 2-1 van Olympia 4 (derde klasse): het was de eerste wedstrijd in conmetitieverband. In de eerste klassse wonnen de heren van AGAVS 1 met 3-0 van Wilhelmina 2, AGAVS 2 (2e klasse) won met 3-0 van Olympia 6. Ook AGAVS 3 komt uit tegen Set Up '69 en AGAVS 2 tegen BG SV 2. AGAVS 1 speelt zaterdag tegen Vios 3. In april van dit jaar heeft Akoesta haar laatste autopuzzelrit georganiseerd. Op verzoek van vele deelnemers is voor zondag 18 oktober weer zo'n rit uitge dokterd door de „autopuzzelrit-specia- Jisten" van de aktiegroep „Akoesta". Een gezellige oriëntatierit gaat dan om 13 uur van start vanaf het Dorpshuis. Inschrijvingen bij één der volgende siga renwinkeliers: De Gier, Majoor of De Piloot te Soesterberg. Leden van de algemene bejaardenso ciëteit hebben een prachtige herfstrit gemaakt over de Veluwe. Via Nunspeet en Vierhouten reed het gezelschap door de uitgestrekte Domeinbossen naar Hoenderloo, waar de luchpakketten wer den aangesproken. Na een mooie route over Beekbergen er Dieren kwam men bij de bekende Post bank, waar bij het schitterende pano rama de thee gebruikt werd. Op de terugweg via Schaarsbergen kwam men langs de Hoge Veluwe. Een gewaardeerde toegift op al het natuur schoon, waarvan de reisleider en chauf feur, de heer Blom de bejaarden liet genieten. Reeds na vijf minuten spelen scoorde Dick Aalbertsberg voor KVO 1 in de thuiswedstrijd tegen Kersteren 1, ter wijl Tineke Rohof twee minuten later de stand verhoogde. De wedstrijd werd door KVO met hoge cijfers gewonnen (9-0). Ook de tweede aanval begon goed, want in de 10e minuut schoot Hans van Dijk in (3-0), mede dank zij het mooie spel, dat de KVO-senioren lie ten zien. Al ex Kerkhof scoorde in de 14e minuut (4-0). Na een aanvankelijk wa' rommelige der de aanval ging het later beter, zodat Nieke van Os er 5-0 van kon maken. Ed Stomp scoorde in de eerste minuut van de tweede helft (6-0). Nadat een doelpunt van Hans Lenten werd afge keurd, scoorde Tineke Rohof haar twee de doelpunt (7-0). Na ruim een kwartier brrcht Hans Lenten de stand op 8-0, terwijl Alex Kerkhof in de laatste mi nuut voor de fraaie 9-0 eindstand zorg de. Overige korfbaluitslagen: Senioren: KVO 2SMS 5 4-4; junioren: KVO 1Unitas 4-6: adspiranten: KVO- AExcelsior A 0-19; ExcelsiorKVO D 5-0; pupillen: KVO 1Antilopen 11-0; KVO 2—Biko 1-2; KVO 3—Soester- kwartier 3-0. Het zaterdag-elftal van de v.v. Soester berg heeft de reeks overwinningen, slechts onderbroker door Culemborg. voortgezet me4 een 1-5 zege op het Utrechtse AMEV. Het sterke overwicht van de gasten kwam in het eerste half uur sterk tot uiting, toen al drie doelpunten wer den gescoord. Na vijf minuten opende Van Platerin gen de score, toen een schot van hen van richting veranderde en de AMEV- doelman verraste. Vijf minuten later maakte de ver opgedrongen spil Otto er met een fraaie lob 0-2 van. Of- De zaterdag gehouden 25e Herfstkleu- rentocht. georganiseerd door de 35 jaar bestaande riverenifir „Du- dek de Wit", onder auspiciën van d2 St? :hts Gooise Wandelsport Bond (SGWB) in Baarn, leverde v^r chr. wandelsportvereniging „Olympia" slechts een 4e prijs op. Die vierde prijs werd gewonnen door 38 junioren, die onder leiding van de heer D. Brood 15 km. liepen. Op de 15 kilometer waren 22 groepen vertegenwoordigd. De 12 adspiranten konden onder leiding van mevrouw S. Brood op de 5km. geen prijs behalen. In hun categorie gaven 15 groepen acte de presènse. Ook op de 20 kilometer werd geen prijs gewonnen. Hier waren 6 groepen, waar onder de 14 senioren o.l.v. de heer L. Vogel. Het parkoers voerde de deelne mers door de „Baarnse bossen", lan0s het Paleis Soestdijk, kasteel „De Hooge Vuursche" en via het centrum van Baarn terug naar de finish. Een ieder die de tocht had volbracht, ontving een medaille met de beeltenis van prins Constantijn. Aan de medaille was een rood-wit-blauw lint bevestigd. Het deelnemersaantal bedroeg welgeteld 1199. Deze zelfde wandeltocht werd zondag ook georganiseerd. Toen ver schenen precies 837 wandelaars aan de start. A.s. zaterdag vertrekken de 3 groepen naar Amerongen om er de Sluitings- tocht te wandelen. Er zullen 2 bussen voor het vervoer ingezet worden, om dat de drumband van „Olympia" even eens mee zal doen aan deze sluitings- tocht. Naar aanleiding van het feit, dat kort geleden door de inspecteur voor de drankwet voor Midden Nederland ln samenwerking met de plaatselijke poli tie een inval is gedaan in de openbare leeszaal en bibliotheek, waarbij een hoe veelheid van dertig flessen sterke drank en een voorraad bier. die daar niet ver kocht mochten worden, in beslag zijn genomen heeft het KVP-raadslid A. H. F. Smit enkele vragen gesteld. Hij richt zich daarbij niet als gebruikelijk tot het college van burgemeester en wethouders, maar tot de raad. De heer Smit schrijft het volgende: Blijkens publicaties is een dezer dagen door een inspecteur van de drankwet proces verbaal opgemaakt wegens het verkopen van drank zonder vergunning in de lokalen van de openbare biblio theek. Dit bericht geeft ondergetekende reden tot het stellen van onderstaande vragen aan de leden van de raad: 1. Is het juist, dat deze overtreding heeft plaatsgevonden; 2. Is het juist, dat bedoelde lokaliteit niet voldoet, qua inrichting, vergun ning, vakbekwaamheid en mogelijker wijs ook niet aan de ter plaatse geldende brandweervoorschriften? (De overtreding zou plaatsgevonden heb ben op een moment, dat er 400 per sonen aanwezig waren). 3. Indien dit juist is, wie is voor deze gang van -aken dan verantwoorde lijk? 4. Acht de raad deze (gezien de prijzen) met het horecabedrijf concurrerende opzet juist? 5. Acht de raad deze gang van zaken in overeenstemming met de doelstel ling van deze (semi-overheld) stich ting? 6. Is de raad bereid, maatregelen te treffen of te doen treffen, om her haling in de toekomst in deze en ge lijkwaardige lokaliteiten te voorko men. De heer Smit stelt voorts, dat hier naar zijn mening sprake is van een niet te to lereren handelwijze, „waarbij een op treden van de inspecteur van de drank wet mogelijkerwijs niet was voorzien". Deze week heerlyk mals en mager vlees in onze aanbiedingen, welke geldig zyn t.e.m. maandag 19 oktober. van de lende, 500 gram en lekker als altijd, 500 gram met gratis kruiden 500 gram heerlijk om te koken, 500 gram U kent ons uitgebreide assortiment Panklaar-artikelen. Heerlyk als afwisseling en erg makkelijk voor u als u weinig tyd hebt. UIT EIGEN WORSTKEUKEN per stuk EN ONS „DUO" VAN DE WEEK t Wy hebben weer soep gemaakt. Heerlyk van verse groenten en veel vlees per liter LEKKER EN GEZOND ETEN BEGINT BIJ UW ECHTE SLAGER IN SOEST

Soester Courant | 1970 | | pagina 11