I Men 1 de eigen persoonlijkheid aanpassen «■«a*!; 5 KNOEI MAAR RAAK Ook de schoen stapt in de nieuwe mode „Uni-sex- porselein" VC3E1 UW komt,,,. VISDIEFJES STELEN HET j HART VAN UW MAN jpgggfe* De nieuwe tuniek met bijpassende broek met wijd uitlopende Pijpen. Materiaal: gcmeleerde wollen jersey We bevinden ons in een moeilijke positieniet alleen wat de politiek en de economie betreft, maar ook op modegebied. Met ultra-mini en total-topless, met doorkijkbloeses en braloze avond kleding is een periode afgerond de vrouw op lichamelijk gebied te emanciperen, zegt men. We hebben ons ontdaan van valse schaamte, ive weten nu dat een lichaam mooi kan zijn en dan ook best gezien mag worden. Maar met dat al zijn we aan een nieuwe kringloop begonnenmet het bloot werd de vicieuse cirkel ge sloten. Het maxi-tijdperk is aangebroken en er zijn drie verschil lende stijlen in maxi te onderscheiden: de gipsy-mode voor de zeer jeugdigen, de eenvoudige vrij strenge stijl zowel in gekleed als sportief, en de romantische stijl, die een beetje het midden houdt tussen de couture-lijn en de gipsy-mode. Het is vooral zaak dat de vrouw zich kleedt in de stijl die bij haar persoonlijk heid past. De bestgeklede vrouw is zij, die zich niet zonder meer door de couturiers laat voorschrijven wat ze moet aantrekken, maar rekening houdend met de grote trend haar eigen mode weet te scheppen. Wist u al, dat er tegenwoordig absoluut vuilafstotende damasten tafellakens te koop zijn? Deze tafellakens zijn vervaardigd uit zuiver katoen, maar ook uit half linnen of uit een melange van katoen en rayon. Het weefsel is met een spe ciaal vlekkenafstotend middel geappre teerd, zodat limonade, en vruchtensap pen, koffie-, pudding, en papvlekken, tomatensap, vleessausen en zelfs vet of inkt niet meer In het weefsel kunnen dringen, en er dus ook geen vlek op achterlaten. Met een vochtopzuigend papieren ser vet kan men elke vlek zonder enige moeite weghalen. Daarom is regelma tig wassen ook eigenlijk overbodig ge worden. Men kan het weefsel trouwens wel wassen, bij een maximum-tempe ratuur van 60 graden Celsius. Het ty perende is dat het vlekwerende effect verhoogd wordt door het wassen en warm strijken. De zuivere katoenen damasten bevatten ook Egyptisch ka toenen vezels. De tafellakens zijn uitge voerd in tien verschillende dessins en elk dessin is leverbaar in vele kleuren. Er zijn ook bijpassende servetten te koop. Dikwijls horen we na een sterfgeval van de achterblijvenden de klacht: had ik nog maar dit gedaankon ik nog maar eens dat doen. Pas als het niet meer mogelijk is worden de ver zuimde kansen zo duidelijk gevoeld. Nu zijn wij mensen wel geen engelen, maar iemand met moedwil leed berokkenen komt gelukkig toch niet zo veel voor. De meesten hebben het overigens te druk met hun eigen zaken. Doch juist dit altijd druk hebben maakt wel, dat al die kleine verzuimen ontstaan, die we later zo bitter berouwen kunnen. Ook uit deze negatieve bron kan heel wat meestal verzwegen leed. voortkomen. Juist kleine verrassingen geven aan het leven dat innige gevoel van vertrouwd-zijn en bezorgd voor elkaar, waar we zo moeilijk buiten kunnen. De klacht over eenzaamheid wordt steeds veelvuldiger en ernstiger ge hoord. Misschien hebben we het ten dele in eigen hand niet al te eenzaam in 't leven te komen te staan, maar al lerlei omstandigheden kunnen ertoe leiden, dat ons „eigen kringetje" uiterst klein wordt. Daarom is het goed de vriendelijke ge dachten en plannen, die bij ons opivel- len, niet op de lange baan te schuiven, maar krachtdadig af te doen. Wie een brief wil schrijven, doet het zonder uit stel. Inderdaad: we moeten niet op de goede gelegenheid wachten want dat kan 6 zo lang duren maar hem scheppen. Dan zullen we inderdaad ontdekken, dat waar een wil is ook meteen een weg te zoeken, te vinden of desnoods te maken is. Wie zelf de eenzaamheid of het hunkeren naar een klein bewijs van aanhankelijkheid niet kent, beseft dikwijls niet hoevéél vreug de er te schenken valt met een naar verhouding kleine opoffering of moeite. Ja, vaak is de voldoening, die we zélf ervaren, groot genoeg om zelfs de ge dachte daaraan geheel weg te vagen. Nóg moeilijker wordt vaak aangevoeld dat het uitblijven van wat zorg en har telijkheid, die toch eigenlijk wel ver diend waren, pijn kan doen. Omdat er niet geklaagd xoordt, wordt het niet be grepen, wordt er eenvoudig niet bij stilgestaan. Maar laten we niet jam meren als het te laat is, doch wat mee gevoel tonen zolang het nog kan. JETTY Voor deze hartediefjes hebt u de volgende ingrediënten nodig: 1 blikje zalm of tonijn (plm. 200 g), ruim 1 dl (4 eetlepels) koffiemelk, 1 eetlepel piccalilly, 1 eetlepel fijngesnipperde o ui, 1 eetlepel fijngesneden selderie, 1 losgeklopt ei en 3 Kop- pen Corn Flakes. Maak de Corn Flakes fijn en meng de helft met de uitgelekte zalm of tonijn, 2 eetlepels koffiemelk en de rest van de ingrediënten. Vorm zes 2 croquetten, doop ze in de overgebleven melk en rol ze vervolgens door de overgebleven Corn Flakes. Bedek een bakvorm (of bakplaat) met alu- 2 miniumfolie en leg er de croquetten op. Zet de bakvorm of bakplaat plm. 30 minuten middenin een vrij warme oven (350 gr. F is cijfer 3 of 4 is 2 150 gr. C.). U houdt er zes stuks visdiefjes aan over, dat wil zeggen, lang zal dat „overhouden" niet duren. Het lag voor de hand, dat de midi- en maxi-mode ook invloed zou uit oefenen op de stappers van mevrouio. Dit is dan ook gebeurd, want de 1. Tuniek met pantalon van het Parijse modehuis Anik Robelin. Materiaal: gwendacril synthe tisch meng weefsel met opzet telijke foutjes in serie ter ver levendiging. 2. Een zogenaamde salopette- japon oftewel overgooier met trui en pet; de bretels gekruist op de rug. Grote opgenaaide zakken. Van linnen serge gemaakt door Anik Robelin, Parijs. (Foto: Giselle Pons de Vier schoenenmode voor de komende sei zoenen heeft zich aardig aangepast aan de verlenging van de rokken tot midi en maxi. De hoog front-schoenen krij gen weer vetertjes en strikjes, de hak ken worden wat hoger en vertonen een neiging naar een iets slankere lijn. Toch blijft de moderne leest nog tame lijk breed, omdat het accent bij de wat langere rok niet meer op het been, maar op de voet en speciaal op de voor voet valt. De vetersde strikjes, d« sierringen en andere tierelantijntje» vallen allemaal onder deze mode-trend. Ook de kleuren krijgen een aparte functie. Zij moeten bij het dragen van maxl-kleding de aandacht vestigen op een betrekkelijk klein stukje schoen, dat onder de rokzoom te voorschijn komt. Voor het najaar en wintersei zoen zijn naast de stemmige kleuren ook enkele sprekende kleuren, zoals aubergine, opgenomen naast het cy- presgroen. De kleuren voor het voor jaar 1971 vertonen ook enkele donkere tinten naast lichtere, waarbij als nieuw ste aan banaangeel wordt gedacht. Toch hebben de schoenfabrikanten er rekening mee gehouden, dat een aantal „provo-vrouwen" de maxi of midi zul len blijven boycotten (omdat ze te mooie benen hebben om die zo maar te verbergen). Daarom komen de schoenfabrieken dan ook zeker niet met één modestijl, maar kunt u met uw aankopen, ook wat de schoenen be treft, nog alle kanten op. O Twee fabrieken hebben samengewerkt om een servies te fabriceren, dat be staat uit emaille kookgerei met bijpas send porseleinen serviesgoed. Het uiter lijk van de meeste moderne pannen is zo fraai, dat veel huisvrouwen ze zo op tafel zetten. Een bezwaar daarvan is, dat het decor van de pannen b\jna nooit past bjj dat van de borden. U hebt het al begrepen: van het nieu we „gecombineerde" servies hebben alle onderdelen hetzelfde decor, on danks het feit, dat er zeer verschillen de technieken worden gebruikt bij het aanbrengen van kleuren op porselein en op emaille. Het nieuwe produkt is dus een soort ,,uni-sex-porselein." Mantel met kuitbroek van wollen jacquard-jersey in rood-marine-groen. De mantel heeft geen kraag, hetgeen de bijpassende accessoires beter tot hun recht doet komen. De Siiddeutsche Weberei in Augsburg is onlangs met een nieuw weefsel uitgeko men voor overtrekken van dekbedden en kussens. Het weefsel bestaat uit vier ver schillende soorten syntheti sche grondstoffen, die zo zijn gekozen, dat de overtrekken „tot In lengte van dagen" hun zijdeachtige glans be houden. Ze zijn bovendien zeer licht in gewicht, kun nen zowel met de hand als machinaal worden gewas sen sonder ook maar een fractie van kleur te veran deren, kunnen zelfs een in tensief kookproces zonder kleerscheuren doorstaan en hoeven niet gestreken te worden. De prijs van de bontkleurige collectie is zeer redelijk; de hele collectie is voornamelijk op de jeugd ofgestemd met onder meer een bloemendessinering. „Maak van uw slaapkamer een woonkamer", luidt de slagzin, het motto, waar onder de nieuwe stof de we reld in is gestuurd. Men heeft de keus uit zeer ge varieerde kleuren, o.a. groen, blauw, roze en paars, maar „Labanny", de naam, waaronder deze nieuwigheid is gelanceerd, is ook aange maakt in uni-kleurige ja cquardcollectie (dus voor de ouderen). De slaapkamer krijgt een heel ander aan zien door dit moderne bed- degoed. Als bet iets voor u is, moet u maar eens bU uw leverancier informeren waar het te koop is.

Soester Courant | 1970 | | pagina 7