vandel ven SOEST 8» ZONNEGLOREN DEN idsmonteur/ elektricien itaemedewerker ajnmedewerkers raaier 'ker-monteur ound metselaars r. a. hofman Odé-RestaurantSoestdijk' C.G V.5ETTEN SOESTERRERG KOOPAVOND IN SOEST VOORLOPIG VAN DE BAAN MARCHAL - HAARMODE Wéér groot Kinderboekenfeest voor iedereen BEKROONDE BOEIEN 1970 MET RAAD EN DAAD FOTO SWAGER FU0ERS U KUNT NIET ALLES WETEN HMtoboetselk ZIEKENHUIS SOEST i- en end >en Aann.bedrijf n.v. I MANBESTUURDER -bedrijf ER Twee jubilarissen van gemeentewerken gehuldigd verzekeringen beleggingen hypotheken financieringen Officiële bekendmaking Wet op de Ruimtelijke Ordening Garage ,DE SOESTER' SOEST Kennismaking met nieuw hoofd van schoolpsychologische dienst Geen bladen maar laden IJsvereniging ,Soesterberg' opgericht Nieuwe woningen worden gebouwd ter vervanging van oude krotwoningen Voorzitter Smit „Speel niet met de image van de Soester middenstand" ■NT- gratis bij het kopen van kinderboeken voor 5,— of meer een spannend VOSSEJACHTSPEL Verhalen van de spinnende kater f 6,98 De zoon van de woordbouwer12,50 A.G.A.V.S. 40 jaar Projekfeer zelf eens uw vakantie films en -dias Super 8 filmprojektor vanaf Dia-projektor, in koffer, vanaf 245,- 255,— Repareert u zelf heeft alles voor u fiets Uw R-*-re!ar staat Maar fesj es», Sna??" Voorkom teleurstelling iSRUYS&CO ■BREiSMffiMTEIN] a.n.v.r. i wel zo spoedig moge- ;ken wij een mannelijke met de vervulling van liteiten, alsmede het bij. i eenvoudige, doch accu systemen, cfc tot aanbeveling. >n honorering naar pres- het maken van een af- 12155), 's avonds nr. 5417 zan bus- en N.S.-station instrumenten ,veg 5A - Soest 834. afdelingen van ons ziekenhuis >rden. is een groeiend ziekenhuis, eel 154 bedden telt. g heeft maximaal 30 bedden. ne verplegenden komen In aan- chtlngen worden gaame ver- de directrice Zr. I. J. Claus. voor spoedige Indiensttreding: ioud en revisie van machines ris elektriciteit etc. Iemand s van automobielen heeft ioed salaris. i van aanpakken weet, en ermijn zelfstandig een deel erkzaamheden met verant- esef ten uitvoer brengt bent die wij zoeken. Het salaris aar. ar. ■oorkomende werkzaamheden, landschrlft vereist. Techni- is en/of LTS-opleiding ge en geschiktheid mogelijkhe- irder opgeleid te worden als egenwoordlger. vervaardiging van hydrau- jratuur, cilinders en automa- een seriewerk, veel afwis- na loon. en revisiewerkzaamheden aan aandrijfassen, hydraulische c., zelfstandig kunnende wer- EGELD, ENVERGOEDINO w sollicitaties bij ons komen een afspraak voor 's avonds, bellen 02150 - 617 38. 1H.021&70M erk aan het Algem. Zleken- erder op het werk, aam, tel. 02154 - 6693. n. - Baarn - Tel. 02154-3963 VRIJDAG 30 OKTOBER 1970 De heren P. de Bos en A. D. Ver stoep, respectievelijk adjunkt-direkteur en direktie-secretaris bij gemeentewer ken. herdenken op 1 november a.s. de dag, dat zjj 25 jaar in dienst zijn van de gemeente Soest. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit werden beiden donderdagmiddag in de instructiezaal van de brandweer gehuldigd. Toen beide jubilarissen, die vergezeld waren van hun echtgenoten en kinde ren, door een commissie van ontvangst waren binnengeleid, was de gehele zaal bezet. Aanwezig waren de wethouders mevr. Walter-v. d. Togt, J. J. Ebbers en drs L. J. Dijkstra, diverse raadsleden, de heer en mevrouw Festen (oud-gemeen- tesecretaris), Notaris Van Veeren, de _ieer Van Noesel, oud-directeur van gemeentewerken, hoofden van dienst een groot deel van het gemeenteperso- neel. De directeur van gemeentewer ken, de heer H. J. v. d. Dussen sprak een woord van welkom tot de jubilaris en hun gezinnen, tot de wethouders, de raadsleden, de genodigden en het per soneel. U zljt beiden op dezelfde datum (1 no vember 1945) in dienst getreden van de gemeente Soest. Ik heb u beiden leren kennen als gewaardeerde krachten, want u bent feitelijk mijn rechterhan den, als men zich tenminste realiseert wat er in de afgelopen jaren in Soest is gebeurd. Voor een personeel van ruim tweehon derd dames en heren is veel te orga niseren. Een ambtenaar zit in een gla zen huisje en men staat gauw met kri tiek klaar. Gelukkig komen er ook dankbare reakties binnen. Als men 25 jaar bij dezelfde baas (gemeente) is moet dat een voldoening geven. Ik heb 7Vt jaar met beide jubilarissen samen gewerkt en tot volle tevredenheid. De heer De Bos houdt zich hoofdzake lijk bezig met het verkeer, zodat dat onbelemmerd kan voortgaan. Ik wil volstaan om beide heren te danken voor de steun die ik van hen heb mo gen ontvangen. Het heeft mijn taak aangenaam gemaakt. De gebruikelijke enveloppe heb ik niet, maar de geschenken die ik u aanstonds mag aanbieden, zijn spontaan bijeen ge bracht door het gehele personeel. Le heer v. d. Dussen overhandigde de da mes bloemen en de beide jubilarissen enige boekwerken en een reistas. De wethouder van gemeentewerken, mevrouw M. C. P. Walter-v. d. Togt sprak namens het gemeentebestuur. „In 1945 kwam u beiden in dienst van de gemeente Soest. In die tijd is veel veranderd. Het oude Soest heeft een stedelijk karakter gekregen en daar van is u beiden getuige geweest. Wan neer alle woningen gereed zijn heeft Soest ongeveer 40.000 inwoners. Het gemeentebestuur is u dankbaar voor hetgeen u in het belang van de ge meente hebt gedaan." Spreekster overhandigde beiden een ge schenk van het gemeentebestuur. De heer J. Bleeksma, technisch hoofd ambtenaar, sprak als collega. Hij dank te beiden voor de prettige omgang. „Ik weet dat u tijd hebt om te luisteren, hetgeen u in uw funktie ten goede komt. Daarom mag ik u beiden een platenbon aanbieden." De heer Westdijk voerde het woord na mens de administratie. „Ik ben nog niet zolang in Soest, maar ik kan best begrijpen dat men hier z'n 25-jarig ju bileum kan herdenken. Het bevalt mij hier uitstekend en dank beide heren ivoor de gezellige samenwerking. Ik heb |met de heer Verstoep meer te maken gehad dan met de heer Bos, maar met beiden bestaat een prettige samenwer king". Hij schonk beiden een platenbon. De heer A. Lagerwerf, voorzitter van de personeelsvereniging sprak het eerst tot de heer Verstoep, die altijd op de bres staat voor de personeelsvereniging. De heer De Bos, lid van de dienst commissie, geeft uitstekende adviezen, waardoor wij een goed dienstverband krijgen. „U hebt het initiatief genomen Voor al uw Heideweg 44 - Soest - 02155-2173 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van zijn gemeente voornemens zijn aan de Woningbouwvereniging Patrimonium, p/a Krommeweg 20 te Soest, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan „Landelijk gebied ge meente Soest", ten behoeve van de bouw van acht eengezinswoningen op het per ceel, gelegen aan de Insingerstraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie G, nr(s). 3168. Alvorens een definitieve beslissing ge nomen zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken na de dagtekening van deze be kendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet- houders, voornoemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 30 oktober 1970. vnnnf f 6595.— Incl B.T W Ofi. dealer voor Soest, Ba^rn en A'foort Laanstrant - Telefoon 3865 - Soest om een personeelsvereniging op te rich ten en het succes bleef niet uit. Wij danken u voor de raadgevingen." Hij schonk beide jubilarissen een bloemstuk en een enveloppe. Aan het einde van deze bijeenkomst verschenen vijf dames (in maxi) van de administratie en zon gen een huldigingslied op rijm, waarvan de tekst op papier aan de jubilarissen werd aangeboden. Deze geste werd op hoge prijs gesteld. De heer De Bos dankte voor de gewel dige belangstelling. Zo'n volle zaal doet je wel wat. Het overvalt je, maar ik ben er best mee in m'n schik." Hij dankte de verschillende sprekers voor de woorden tot hem gericht en ook voor de vele geschenken. „Als je 25 jaar hebt mogen werken bij de gemeente, ben je afhankelijk van de mensen waarmee je moet samenweiken. Mijn heer v. d. Dassen, ik heb prettig met u samengewerkt, maar ik wil uw voor ganger, de heer Van Noesel (die hier ook aanwezig is) ook nog danken voor de prettige samenwerking met hem. Verder dank ik het gehele personeel voor de wijze waarmee zij mij altijd tegemoet treedt." De heer Verstoep sloot zich bij de dankwoorden van de heer De Bos vol komen aan. „Ik ben blij, dat ik ge meenteambtenaar ben geworden of lie ver, dat mijn vader het mij heeft la ten worden. Ik ben begonnen in een kleine gemeente en heb daar 6 jaar gewerkt en kwam daarna in Soest, wel ke plaats grote verscheidenheid biedt. Ik ben nu 25 jaar in dienst van de gemeente Soest. De eerste jaren was ik werkzaam bij de gemeente-administratie op het raadhuis en de laatste jaren bij gemeentewerken, waar ik mij best thuis voel." Verloven Trouwen Vergadering Receptie Repetitie enz. enz. GA NIET TOBBEN MEI RUIMTEGEBREK EN TEKOR'I AAN HULP, KOM EENS MET ONS PRATEN Vredehofstraat 6 - Telefoon 02155-2525 jut In de puntjes verzorgd, tegen uiterst scherpe prijzen 1 In de grote, geheel air-conditionned zaai. is een complete stereo-geluidsinstal latie aanwezig, terwijl ook een piano beschikbaar Is. Geen zaalhuur. menukaarten en tafelversiering worden gratis donr ons verzorgd. KELTUM PLEET JUWELIER HOPLOGER en 0URFINE CASSETTES REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 radio Khoemaker televisie 1970 Van YVeedestraat 72 - Telefoon 2792 Dorpsplein 10a - Telefoon 03463 - 1587 Op uitnodiging van het gemeentebestuur hebben mevrouw C. Wittermans-Schreu- der en de heer T. J. Steenstra, beiden verbonden aan de onlangs opgerichte schoolpsychologische dienst voor Soest, Bunschoten, Spakenburg, Hoogland, Baarn en Eemnes, gisteravond tijdens een kennismakingsbijeenkomst met schoolbesturen en hoofden van scholen, een uiteenzetting gegeven over het werkplan van de dienst. Mevrouw Wit- termans, hoofd van de dienst en arts orthopedagoge, heeft als haar mening uitgesproken, dat in het district Baarn en omstreken olaats is voor een school voor kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden (L.O.M.-school), evenals voor een schooi voor moeilijk lerende kinderen en bij samenwerking met de beide inrichtingen voor zeer moeilijk le renden (Nieuwenoord en Eemeroord) ook voor een dagschool voor deze geestelijk gehandicapte kinderen. Uit het district bezochten vorig jaar 127 leerlingen een school voor moeilijk lerende kinderen en 23 een L.O.M.-school. Onderwijs-wethouder drs. L. J. Dijkstra begroette in de brandweerkazerne dertig belangstellenden uit onderwijskringen, en met name de Baarnse wethouder me vrouw De Leeuw, voorzitster van het bestuur van de dienst. Hij merkte op, dat het niet nodig is wrevelig tegen de dienst aan te kijken en sprak de wens uit, dat tijdens de bijeenkomst duidelijk zou worden waarom niet. Ook mevrouw De Leeuw sprak in die geest. „We willen niemand op wiens terrein dan ook voor de voeten lopen. We hopen alleen, dat de dienst zal werken tot heil van de kin deren". De dienst, waaraan binnenkort een der de medewerker zal worden toegevoegd, is opgericht op aandringen van de school artsen. Aanvankelijk zoch men aanslui ting bij de dienst in Amersfoort en die in Hilversum, maar dit stuitte op organi satorische bezwaren. Na de kerstvakan tie zal de schoolpsychologische dienst (mevrouw Wittermans spreekt liever van de schooladviesdienst) van start gaan. Mevrouw Wittermans zette eerst het doel van de dienst uiteen: regeling van het psychologische schooltoezicht en in stelling van een gemeenschappelijke schoolpsychologische dienst, hetgeen om vat: opsporen van kinderen met leer moeilijkheden; geven van hulp aan die kinderen door remedial teachers (taak- onderwijzers): het verschaffen van ge gevens aan scholen over bepaalde psy chologische aspecten, leercapaciteiten en leerprestaties, en het geven van advie zen omtrent school- en beroepskeuze. Ondanks de geringe mankracht van de dienst heeft men het aangedurft ermee te beginnen. In de beginperiode rekent men op hulp van de schoolhoofden. Zij kunnen daadwerkelijk aan de opbouw van de dienst meewerken door leerlin gen met leermoeilijkheden op te sporen en aan mevrouw Wittermans of de heer Steenstra op te geven, in óverleg met de schoolarts. Ouders die zich persoonlijk tot de dienst wenden, zullen eerst naar het schoolhoofd worden verwezen. Mevrouw Wittermans zei van mening te zijn, dat in de toekomst voor de be slissing een leerling voor het b.l.o. voor debielen of voor het b.l.o. voor imbecie len aan te melden, zeker ook het oordeel van de deskundigen van de school psychologische dienst gevraagd zal wor den. Overigens pas na uitbreiding van de staf. De heer Steenstra heeft zijn ervaring in dit werk opgedaan bij de dienst in Amersfoort, mevr. Wittermans uit sa menwerking met de dienst in Enschede. Van de ruime ervaring van de dienst in Enschede wil men gebruik maken van het opsporen van de kinderen met leer moeilijkheden. Na de grote vakantie, in de tweede helft augustus '71, wil men het klassikale prestatie-onderzoek in al le eerste klassen van het district intro duceren. Door vroeg opsporingswerk en advies aan de leerkracht wordt het^an- tal leerlingen, dat individuele hulp no dig heeft, beperkt. Het individuele on derzoek zal. voor zover het op psycholo gisch terrein ligt, het werkgebied van mevrouw Wittermans zijn, terwijl de heer Steenstra aanvullend didactisch on derzoek zal verrichten. Tevens zal hij bepalen of het kind strikt individueel of in een groepje van twee of drie zal wor den geholpen. Met het kleuteronderwijs zal de dienst zich de eerst paar jaar nog niet be moeien. De stat meent voorlopig dê han den vol te 2ullen hebben om een aan vaardbare vorm te geven aan de dienst Indien zij zich beperkt tot het lager on derwijs. Mevrouw Wittermans besloot haar uiteenzetting met de wens, „dat wij in hechte samenwerking mogen bij dragen aan het voorkomen en genezen van het complexverschljnsel, dat met leermoeilijkheden wordt aangeduid". De heer Steenstra vertelde ook iets over het werk, waarna de aanwezigen gele genheid kregen vragen te stellen. In de advertentie van KaVe doe-het-zelf centrum, Veldweg 4, waarin verschil lende modellen keuken worden aangebo den, wordt bij de 3-deurs keuken ten onrechte gesproken van 2 bladen, dit moet zijn 2 laden. De voordelige aan- biedingsprijs blijft echter gelijk. De IJsbaancommissie, altijd erg aktief voor het creëren van een bescheiden ijsbaantje in Soesterberg, is nu het be stuur geworden van de Ijsbaan vereni ging „Soesterberg". Het doel van deze vereniging is het bevorderen van de schaatssport in Soesterberg. Het bestuur is als volgt samengesteld: H. Snel, voorzitter; mevrouw Rooze, secretaresse; M. A. Legierse, Penning meester; bestuursleden; mevrouw Tam mer, de heren. A. I. W. de Goede, C. I/. A. van Maarseveen en E. K. van Leerdam De nieuwe vereniging kent nog geen officiële statuten, maar wel een belang rijk huishoudelijk reglement, bestaande uit 12 artikelen. De jaarlijkse contributie bedraagt voor het hoofd van het gezin 5,per schaatsseizoen, waardoor hij lid wordt van de vereniging. De gezinskaart (groene kaart) die hij daarmee ontvangt geeft het recht de zogenaamde bijkaar ten te verkrijgen. Bezitters van een gezinskaart kunnen voor 1 december gratis bijkaarten ver krijgen voor hun gezinsleden onder de 16 jaar. Voor 16-jarigen en ouder kosten deze I voor 1 december 2,50 pers stuk, ook (voor de echtgenote. Voor niet-bezitters van een kaart be draagt de ijsbaan ƒ1,—. Kinderen (on der de 16 jaar) overdag ƒ0,50. Zelfstandige kaarten worden 5, verstrekt (rode kaart), waarop echter geen bijkaarten worden verstrekt. Donateurs (minimale bijdrage ƒ2,50) hebben recht tot toegang op de ijsbaan als toeschouwer. Het veld aan de Amersfoortsestraat zal geëgaliseerd worden en voor december hoopt het bestuur met de werkzaamhe den aan de baan een aanvang te kun nen nemen. De financiën die in een vereniging be ter geregeld kunnen worden, zullen ook door een kascommissie gecontro leerd worden; de eerste kascommissie bestaat uit de heren Boone, Van de Berg en Willebeek-Lemaire. De bewoners van de oude huizen aan Gen. Winkelmanstraat en Van Maaren straat (woningen die thans de officiële wettelijke benaming van „kortwonin- gen" dragen) waren bijeen in het Dorpshuis om „ja" te zeggen tegen de bewonerscommissie. Dat houdt in, dat de bewonerscommis sie met het bestuur van de woning bouwvereniging „St.-Joseph" en het K.I.V. (Katholiek Instituut voor Volks huisvesting) te Utrecht, vertegenwoor digd door de sociologe mevrouw Broos, alles in het werk stelt om de wonig- bouw zo spoedig mogelijk een aanvang te laten nemen. Door voorzitter H. Snel werd op de be woners een beroep gedaan de nieuw bouw niet in de we^ staan, terwijl hij bovendien stelde, dat het vertrouwen in het bestuur volledig hersteld Was. Grote waardering had de voorzitter voor die bestuursleden, die zich als be woner volledig hadden weggecijferd in het belang van de woningbouwvereni ging- Na een korte terugblik over de gang van zaken, kon voorzitter Snel de ver rassende mededeling doen, dat er een financiële mogelijkheid bestaat 15.000 als vergoeding te kunnen uitkeren, ook voor degenen, die een gemeentewoning zouden gaan betrekken. Dank zij een officiële uitspraak van mi nister Schut behoren de woningen van St.-Joseph in Soesterberg tot de cate gorie „krotwoningen", waarvan renova tie financieel te kostbaar is geworden. Deze woningen dienen dan ook spoedig ontruimd en afgebroken te worden. De huurregeling is nu als volgt vastge steld: de 39 A-woningen in de Gen. Winkelmanstraat ƒ138,de 47 B- wo- Naast de harde noten die er op de na jaarsvergadering van de Soester Win keliersvereniging werden gekraakt om trent de intocht van Sint Nicolaas in ons dorp (zie verslag elders in dit blad) zijn er toch ook andere belangrijke za ken voor de winkeliers aan de orde geweest. Zo keurde de leden het bestuursvoorstel goed om het uitwerken van de verdere plannen, om te komen tot een koop avond in onze gemeente, te staken. Om een inzicht in deze materie te krij gen waren er 280 enquête-formulieren verzonden. Van dit aantal kwamen er 79 terug en ruim 50 procent hiervan was vóór een koopavond. Een telefonische enquête onder nogeens 50 winkeliers gaf nogeens 36 vóór en 64% tegen. De tegenstemmers worstel den met personeelsproblemen enz. Het resultaat was voor het bestuur zo weinig hoopgevend, dat men het maar beter oordeelde hieraan geen geld meer te spenderen en de verdere werkzaam heden op te schorten. De leden deelden deze mening. Op voorstel van de heer A. G. Wijnands zal het bestuur trachten een uniforme winkelsluitingsregeling te bewerkstelli gen voor de textiel- en kappers-branche. Het bestuur streeft tevens naar een uni forme sluitingstijd voor de zaterdagen. De heer Kluën deed de suggestie om be treffende dit laatste de winkeliers allen gelijke bordjes te verstrekken met de sluitingstijden. Op de oproep om zich te melden als free-lance medewerker(ster) voor hulp bij winkeliers in nood, zijn to* nu toe 53 aanmeldingen binnen gekomen. Het voorstel van de heer J. Huissteden om middels een verhoging van de con tributie van vijftig naar honderd gul den, de verdere uitbouw van de winke liersvereniging te vergemakkelijken, stuitte bij de voorzitter op bezwaren „De verhoging naar vijftig gulden heefl ons al een groot aantal leden gekost." De heer Huissteden vond dat de voorzit ter van de Soester Zakenkring, de heer A. H. Hoegen Dijkhof, gelijk had toen hij onlangs zei, dat een winkelier beter geen lid van de Zakenkring kon zijn. omdat hij zijn nek breekt over een be drag van vijfentwintig gulden. ,.De le den vallen inderdaad dood op ƒ25, aldus de voorzitter. In zijn slotwoord wees de voorzitter de winkeliers er op om vooral aandacht te blijven schenken aan de service voor ge leverde artikelen. Klachten hieromtrent had hij dezer dagen ontvangen. „U speelt met de image van de gehele Soester middenstand" waren zijn vermanende woorden. PRUIKENBOETIEK BERTZLAAN 74 (hoek Schrikslaan) - SOESTDUK TELEFOON 3990 31 oktober t/m 7 november HARRIET LAUREY en voor de ouderen FRANK HERZEN; Stuur uw kinderen op verkenning in de bonte wereld van het kinderboek, het is immers KINDERBOEKENWEEK BOEKHANDEL J j G. J. WESSELS Soesterbergseslraal 53 - Tel. 2419 Soest «9» ningen aan het Van Maarenplein 188,en de 15 C-woningen aan de Kampweg ƒ263, De huurreductie van maximaal 13,— per maand geldt alleen voor de huidige bewoners van de zogenaamde „krot woningen", zodat de goedkoopste huur dus 125,voor hen gaat bedragen in de woningen aan de Gen. Winkelman straat. De aannemer Van Asch uit. Soest zal toch de woningen voor dezelfde prijs gaan bouwen, ofschoon de termijn eigenlijk al verstreken is. Bovendien behoeven, de zes of tien gezinnen, zoals eerst in de bedoeling lag, niet naar nood- of andere woningen te verhuizen, want de nieuwe huizen worden ge bouwd achter de bestaande woningen. De gemeente Soest had een aanbod gedaan om deze gezinnen te helpen met woningen die toevallig vrij kwa men. Met een jubileumreceptie in het Dorps huis en een feestelijke uitvoering in de garnizoens-ontspanningszaal op zater dag 31 oktober worden de jubileumfes tiviteiten van A.G.A.V.S. ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan be sloten. Toen in 1930 een oude openbare school door de gemeente Soest verbouwd werd tot gymnastieklokaal namén enkele Soesterbergers het initiatief tot oprich ting van de Algemene Gymnastiek- ei Atletiekvereniging Soesterberg. Na enkele maanden kon al een aardi ge uitvoering gegeven worden in het toenmalige theehuis „Soesterdal", maar door het toenemend aantal leden bleek elke zaal te klein. In 1934 mocht deel genomen worden aan de gala-uitvoering van de Stichtse Turnkring. In de oorlogsjaren verdween veel ma teriaal, maar de oprichtingsdocumenten werden door de heer Van Beesd zorg vuldig bewaard, zodat de vereniging later weer nieuw leven kon worden in geblazen met het kiezen van een nieuw bestuur. Een nieuw gymnastieklokaal kwam in 1954 bij de Carolusschool, zo dat er ook voor de gymnastiekvereni ging weer perspectieven konden worden geopend. Eind december 1954 waren er 65 leden Eind december 1954 waren er 65 leden, eind januari 1955 reeds 237. Aan de jaaruitvoeringen en lustrum festiviteiten werd altijd grote aandacht besteed. Successen werden behaald door de turners bij Soester Turnkampioen- schappen en Rayon- en Districtswed strijden. Volleyballers en tafeltennissers promoveerden; de drumband laat steeds goed van zich horen, kortom de naam van AGAVS is bekend in eigen dorp, gemeente, provincie en in Duitsland. A.O.W. Wanneer gaat het in dat toe komstige verhogingen van de A.O.W. niet meer in het bedrijfspensioen worden verrekend? Wat zal ik dit jaar aan va kantiegeld ontvangen? Ik ben in augus tus 1969 met pensioen gegaan. Antwoord: Bij de wet van 9 juli 1970 is in de A.O.W. een bepaling art. 60a eerste lid opgenomen welke inhoudt dat de verhoging van de A.O.W.-uitke- ring per 1 januari 1970 en de na die datum daarop vallende verhogingen als gevolg van de ontwikkeling van de lo nen, alsmede de vakantieuitkering bui ten beschouwing dienen te blijven bij een pensioenregeling van een fonds of een werkgever, ingevolge welke op eni gerlei wijze met de pensioènaanspraken ingevolge de A,O.W. geheel of gedeelte lijk rekening wordt gehouden. Ingevolge art. 60a, tweede lid van de A.O.W. wer den de bedragen van de verhogingen en de vakantie-uitkeringen, welke buiten beschouwing dienen te blijven, voor ongehuwden als volgt vastgesteld: van af I jan. 1970 verhoging 114 vankantie- uitkering ƒ114, vanaf 1 febr. 1970 ver hoging 118 vakantieuitkering 115, vanaf 1 mei 1970 verhoging 118 vakan tieuitkering 242. Voor gehuwden resp. 162 - 162; 168 - 163; 168 - 343. Voor gescheiden per sonen resp. ƒ81 - ƒ81; ƒ84 - ƒ83; ƒ84 - 172. Toelichting: de verhoging per 1 januari 1970 betreft een structurele ver hoging van 3 De verhoging van 1 januari was 'n gevolg van de ontwikkeling van de lonen en deze had tegelijkertijd een aanpassing van de vakantie-uitkering tengevolge. De wijziging van de vakantie-uitkering per 1 mei houdt verband met de ver hoging ervan van 3 tot 6 °/o. Deze vakan tie-uitkering wordt pas in mei 1971 uit gekeerd, maar wordt berekend over het pensioen, waarop in de periode van mei 1970 tot en met april 1971 aanspraak af recht bestaat. met zoomlens, regelbare snelheid, voor- en achteruit. geheel automatisch, DIA-TAFELS. 2 bladen, vanaf 31,50 DIA-SCHERMEN in hoes v.a. 21,.- DIA-PROJEKTOR tevens TAFEL-VIEUVVER, iets bijzonders 119,- BURG. GROTHESTRAAT 45 TELEFOON 3917. Kerkstraat 3, telefoon 2030. Als we plastic naaien - Wanneer we van plastic zelf voorwerpen willen ma ken en er een schouderkapje, tafella ken, regenjas van willen naaien, zul len we dikwijls van het plakken van de plastic last hebben. Met talk be strooien voorkomt dit euvel. Nylonkousen en panty's gaan langer mee als ze voor het eerste gebruik even in lauwwarm zeepsop worden ge spoeld. Hebt u torretjes in de rijst, doe deze dan niet weg, meet rustig de hoeveel heid af die u nodig hebt en was deze. De torretjes komen dan boven drijven en kunt u makkelijk „afgieten". Overgebleven kaaskorsten zijn Soms nauwelijks meer te eten. Indien u het raspt met de keukenrasp of nootmus- kaatrasp wordt een smakelijke brood- belegging verkregen. Vochtige bezems mogen niet op de ha ren Worden neergezet of bij de kachel gedroogd worden. Zij moeten in een droge ruimte worden opgehangen. RACING CENTRE SIM A ZO Kleine Haag 21 Amersfoort is er ook voor u! Altijd parkeerruimte Boek bij een erkend reisbureau En jarenlange ervaring. Steenhoffstraat 9a - Telefoon 6571 - 4905

Soester Courant | 1970 | | pagina 5